van den prijs Ruilaanbod tijdelijk geldig 0 0 Tegen inlevering van een vulpenhouder, on verschillig welk merk, gebruikt of gebroken, indien slechts de gouden pen aanwezig is, op den prijs van de „SWAN" naar uw keuze Voetbalsport. Marktberichten de verdronkene wonden had en op het lijk geen geld meer werd gevonden. o PERSONEEL VAN REVOLUTIONNAIRE RICHTING BIJ DE ARTILLERIE- INRICHTINGEN. Naar van bevoegde zijde door de N.R.C. wordt vernomen, heeft de directie van de artillerie-inrichting aan de Hembrug van den minister een brief ontvangen, waarbij de leden van het personeel, die aange sloten zijn bij een van de partijen van revolutionnaire richting en die in open bare bestuurslichamen van rijk, provincie of gemeente een leidende functie hebben, voor de keuze worden gesteld om bij de artillerie-inrichting ontslag te nemen of voor die openbare functie te bedanken. Hierbij worden ook de sociaal-democra tische arbeiderspartij en het N.V.V. be grepen. Dit zal ten gevolge hebben, dat de heeren P. Brand, wethouder te Zaandijk, C. de Dood, wethouder van Oostzaan, en K. Onrust, raadslid van die gemeente, die allen aan de artillerie-inrichtingen werk zaam zijn in een van de beide aangegeven richtingen zullen moeten besluiten. Deze maatregel geldt, met het oog op den aard van het bedrijf, alleen voor de artillerie-inrichtingen. HOLLAND—BELGIË De voetbalwedstrijd tusschen Holland België, welke Zondag in het stadion te Amsterdam werd gespeeld, eindigde in een overwinning voor België met 21. HEUSDEN. Zondag j 1. had de officieele opening plaats van het pas afgeschutte terrein der v.v. Juliana. Deze opening werd verricht door den Edelachtb. Heer Burgemeester, het Bestuur van Heusdens Belang en den WelEd. Heer Bergé, bestuurslid van den Bra- bantschen Voetbalbond, terwijl de Fanfare der H. Familie hare medewerking ver leende. Het was echter jammer dat het weer zoo slecht medewerkte. Hierna speelde Juliana I den openings wedstrijd tegen de kampioen van hare af deeling, n.l. D.V.O. I, Haarsteeg. In een zeer spannenden wedstrijd wist Juliana met 21 de kapioener te verslaan. Daarna speelde Juliana II een openings wedstrijd tegen P.S.V. I, Heusden waar voor een voetbalschild disponibel was gesteld. Deze wedstrijd werd door P.S.V. I met 41 gewonnen en deze kwam dus in het bezit van het uitgeloofde schild. ANDEL. De voetbalvereen Sparta speelde te Werkendam een wedstrijd tegen VV.V.V. aldaar. Uitslag gelijk spel 11. CAPELLE. J.l. Zaterdagmiddag werd op het terrein der voetbalvereen. Sparta te "Vrijhoeve- Capelle de le ronde gespeeld, der door deze vereeniging georganiseerde serie wedstrijden, waarvoor ingeschreven hadden de v.v. Wilhelmina, Wijk L.O.N.G.A., Heusden; B.S.V., Besoijen S D.O. en N.E.O., Sprang Neerlandia, Kaatsheuvel en Excelsior, Capelle. Deze wedstrijden werden gewonnen door Wilhelmina, L.O.N.G.A. en S.D.O., terwijl Excelsior, dat voor deze le ronde vrijgeloot was, zich gemakkelijk in de 2e ronde geplaatst zag. De beslissingswedstrijden die a.s. Zater dag gespeeld worden zullen aanvangen met S.D O.Wilhelmina en L O.N G.A. Excelsior, waarna de verliezers- en win naarsronde gespeeld worden. Na afloop zullen de prijzen, een tweetal bekers, een lauwerkrans en een lauwertak in het clublokaal der vereeniging, bij den heer J. Treflers aan 't Bruggetje worden uitgereikt. Het muziekgezelschap „Sirena" zal naar we vernemen de wedstrijden opluisteren. NEDERHEMERT. Uitslag der seriewedrijden, uitgeschre ven door de v.v. D.O.S. alhier G.V.V. I Gameren D.V.O. I Kerkwijk eindigde in het voordeel van G.V.V. met 4 1. Daarna zou spelen N.O.A.D. I Wijk, Z.S.V. Zuilichem. Z.S.V. was niet opge komen. N.O.A.D. won dus. A.s. Zaterdag zal in de winnaarsronde uitkomen Zwaluwe I Brakel, G.V.V. Ga meren. In de verliezersronde zal Zaterdag uitkomen N.O.A.D. II WijkD.V.O. I Kerkwijk. VEEN. Van de Zaterdagmiddag gehouden voet balwedstrijd tusschen Achilles I alhier en S.V.W. II Werkendam was de uitslag 31 voor Achilles.. Zaterdagmiddag 5 uur zullen op het sportterrein van de v.v. Achilles1 alhier een paar belangrijke voetbalwedstrijden gespeeld worden. Allereerst zullen elkaar bekampen S.V.W. I Gorinchem (3e klas K.N.V.B.) en Sparta I Zaltbommel (le klas B.V.B.) Daarna zal een wedstrijd gespeeld worden tusschen Achilles alhier en Voor waarts I, Aalst. h w wêm m Voor laatst genoemde wedstrijd is door de Reisvereen. „De Trekvogels" alhier een mooie lauwerkrans beschikbaar gesteld. Door de muziekvereen. „Wilhelmina", welke hare medewerking zal verleenen, zal na afloop der wedstrijden op het terrein een concert worden gegeven. Uit gevoerd worden o a. de beide concours nummers. waarmede de vereen. Hemel vaartsdag zal uitkomen te Baarn, Voor liefhebbers van sport en muziek biedt deze avond een dubbele gelegenheid om te genieten. Openbare vergadering- van den Raad der gemeente VEEN, op Donder dag 4 Mei, des nam. zeven uur. j Voorzitter: Edelachtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris (waarnemend): de heer H. M. Verbeek. Aanwezig alle leden. Nadat door den Voorzitter de verga dering geopend is;, leest de secreta ris het formuliergebed en hierna de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van den heer J. van Balle gooien, waarin hij den raad mededeelt, zijn benoeming als raadslid aan te ne men. 1 De Voorzitter schorst hierna de ver gadering, tot het nazien van de ge loofsbrieven van het nieuw benoem de raadslid. Met het nazien der geloofs brieven worden belast de heeren v. Andel, Timmermans en Schreuders. Nadat deze alles in orde bevonden hebben stelt de Voorzitter voor, de heer van Ballegooien toe te laten als raadslid, waarna de beëediging plaats vindt. In handen van den Voorzitter legt de heer van Ballegooien de bij de wet vereischte eeden af, waarna de Voorzitter hem gelukwenscht met zijn benoeming en de hoop uitspreekt, dat hij steeds naar vermogen de belangen der gemeente zal voorstaan en bevor deren. 1 De heer v. Ballegooien zegt den Voorzitter dank voor diens woorden. Hierna komt aan de orde benoeming van een wethouder. Tot stemopnemers worden aangewe zen de heeren Timmermans en v. Wijk. Bij opening der briefjes bleken vier stemmen blanco te zijn uitgebracht en drie stemmen op den heer W, van Wijk, zoodat de heer van Wijk volgens art. 57 der gemeentewet als zoodanig gekozen iis. De 'heer v. Wijk wenschte aanneming zijner 'benoeming i'n beraad te houden. Hierna komt aan de orde toekenning van eenige vergoeding aan den heer H. M. Verbeek, tijdelijk gemeente-secre taris alhier. De Voorzitter zegt ter toelichting, dat aan den heer Verbeek over de maand April geen salaris kan worden uitgekeerd, omreden dat aan den vori- gen secretaris Timmermans voor de maand April ziekenverlof verleend is. B. en W. stellen daarom voor, pm aan den heer Verbeek over de maand April een vergoeding toe te kennen j van f75.- Met algemeene stemmen wordt dit, behoudens goedkeuring Ged. Staten, goed gevonden. Schrijven van Ged. Staten, waarin zij j eenige aanmerkingen maken op dege- meentebegrooting 1933. De Voorzitter zegt, dat het geen aan merkingen zijn van ernstigen aard, het betreft slechts enkele kleine wijzigin gen. Nadat de nota van aanmerkingen is voorgelezen, wordt met algemeene stemmen de verlangde wijziging aan gebracht en zal de begrooting nogmaals ter 'goedkeuring aan Ged. Staten wor den toegezonden. Schrijven van hetzelfde college, waar in zij eenige wijziging vragen van de door den raad' vastgestelde aanvulling van de politieverordening, waarbij is vastgesteld, dat verboden is, het aanbrengen van reclameplaten, doeken, wagens enz. zichtbaar vanaff den .open bare weg, welke verstoring kunnen ver oorzaken van de orde of aanleiding kun nen geven tot het aantasten van de goede zeden. De gevraagde wijziging komt hierop neer, dat in het vastge stelde art. staat weg vraagd wordt hierbij in te voegen, zicht baar vanaf den „openbaren" weg. Met algemeene stemmen wordt de gevraagde wijziging aangebracht. De heer v. Ballegooien vraagt of dit artikel der politieverordening ook in toepassing gebracht kan worden bij reclame's "welke door zaken menschen worden aangebracht. De Voorzitter zegt, dat het alleen is, om te kunnen ingrijpen tegen alle re clame's die orde en goede zeden in „zichtbaar vanaf den terwijl door Ged. Staten ge- gevaar brengen. Maar hoofdzaak blijft wel om zoo noodig in te kunnen grij pen in verkiezingsdagen. De heer Timmermans vraagt, hoever dit artikel strekt. De Voorzitten zegt, dat dit veel af hangt van het proces-verbaal. Maar van ver-strekkende gevolgen zal het wel niet zijn. De heer Schreuders vraagt of men ook kan verbieden het aanplakken op de telefoonpalen. De Voorzitter zegt, slechts dan, wan neer de orde en goede zeden hierdoor in gevaar zouden komen. Voorstel van B. en W. om langs de sloot in de Groote Straat, tegenover de veldwachterswoning een afrastering te doen plaatsen, aangezien het aldaar door het uitdiepen en verbreeden van den sloot een zeer gevaarlijk punt is ge worden. j De heer 't Lam zegt, dit heel goed te vinden, indien ook op andere plaat sen een afrastering gemaakt wordt Spr. vindt, dat het voor zijn woning nog veel gevaarlijker is. De Voorzitter zegt er voor te zijn, om overal waar dit noodig is een afras tering te doen maken. Aangezien hier echter nogal eenige kosten aan ver bonden zijn, vragen B. en W. machti ging van den raad om te kunnen on derhandelen met het bestuur van het Noorderafwateringskanaal en het be stuur van de Polder van Veen of deze ook een gedeelte der kosten voor hun rekening willen nemen. De heer Timmermans zegt, dat er ook nog andere plaatsen zijn, waar niet gegraven is, die zeer gevaarlijk zijn. De Voorzitter zegt, ook daar aan dacht aan te zullen besteden. De heer v. d. Pol zegt, dat de Polder van Veen en het bestuur van het Noor- derafwetringskanaal slechts bijdragen zullen verleenen voor die plaatsen, waar in de bestaande toestand is ingegrepen. Met algemeene stemmen wordt hier na de gevraagde machtiging verleerd. Door den Voorzitter wordt mededee- ling gedaan, dat door B. en W. eenige tijd geleden een onderhandeling heeft plaats gehad, met de Noord-Brabant- sche Maatschappij voor drinkwaterlei ding. De onderhandelingen zijn toen echter blijven steken, zoodat er geen "beslissing genomen is om den raad voor te stellen, ook deze gemeente aan te sluiten bij de drinkwaterleiding. Nu echter verschillende gemeenten als Werkendam, Woudrichem en Heus den besloten hebben aan te sluiten, dringt genoemde Maatschappij aan in het nemen van een beslissing. Spr. zegt, dat als er besloten wordt om nu aan te sluiten, men kan dan profiteeren van de voordeelige tarieven, sluit men later aan, dan zullen de tarieven aan merkelijk hooger zijn. Verder heeft de Maatschappij toegezegd, dat de ge meente zelf de vrijheid zal hebben om de tarieven te wijzigen, mits men maar aan bet garantiebedrag komt, hetwelk voer deze gemeente is vastgesteld op f 2955. Voor dit bedrag moet de ge meente garant blijven. Waar nu de gemeente de bevoegdheid heeft om de hoogste tarieven te kunnen verlagen en de laagste te verhoogen b.v. die van f9 op f 12 en die van f35 en 30 op f 25 en 20 en er bovendien nog veel kans is van een atgeheele tarievenver- laging van 20 pCt. zou spr. het wen- schelijk vinden, om nu aan te sluiten. Het is niet zeker, dat men ooit zoo'n kans meer krijgt. Hierna wordt door den Voorzitter voorgelezen een afschrift van het rap port van den hoofd-ingenieur Krul, het welk is gericht aan den voorzitter van de Waterleidings-commissie, den Edel- Achtb. Heer van Eggelen, burgemees ter van Heusden. In genoemd rapport wordt de door den heer A. de Haan te Heusden gemaakte en in het Nieuws blad gepubliceerde berekening geheel weerlegd. Volgens de door de Maatschappij afgegeven tarieven, berekend naar de kadastrale huurwaarde, komt men voor deze gemeente tot het volgende over zicht: 77 woningen van f 9 per jaar, 12 woningen van f 12 per jaar. 19 woningen van f 15 per jaar., 12 woningen van f 18 per jaar. 11 woningen van f21 per jaar. 12 woningen van f24 per jaar. 15 woningen van f28 per jaar. 6 woningen van f32 per jaar, 4 woningen van f 38 per jaar^ 5 woningen van f44 per jaar. 1 woning van f 52 per jaar., De heer 't Lam zegt, veel voor wa terleiding te gevoelen, maar voor het tot een beslissing te laten komen, zou hij voor willen stellen een commissie te benoemen, die onderzoek doet naar de financieele draagkracht der gemeen te. De Voorzitter zegt, dat het ook de bedoeling van B. en WL is geweest;, om dit eerst te onderzoeken. Indien de raad er echter mede accoord gaat, wil hij gaarne eenige leden van den raad aanwijzen die te zamen met B. en W. deze zaak onderzoeken zullen. Als zoodanig worden benoemd de heeren A. 't Lam en J. Schreuders. De heer Timmermans zegt, maar drie klassen van menscben te kennen. Vol gens 'de voor deze gemeente gemaak te tariefberekening zijn er echter veel meer. f De heer v. d. Pol zegt, dat de bere kening gemaakt wordt volgens de kada strale huurwaarde. De heer 't Lam zegt, dat deze niet altijd een goede waarborg zijn voor een goede tariefbepaling. De heer v. d. Pol vraagt of de voor gestelde tariefverlaging van 20 pCt. ook betrekking heeft op> de garantie som. Indien deze verlaging tot stand komt, zou dit een vermindering beteekenen van ongeveer f 600. Ook kan de gemeente een zeker be drag betalen wegens vermindering van brandgevaar. Hierbij nog de vrijheid om de tarieven te mogen wijzigen, ver hoogt alles bij elkaar veel de verwerke lijking om hier waterleiding te krijgen. Door alle leden wordt het groote nut en ook! de behoefte van een goe de drinkwatervoorziening ingezien. Voorloopilg zal men echter het rap port der commissie afwachten. Bij de rondvraag informeert de heer Timmermans nog of er ijzeren of hou ten afrasteringen gemaakt zullen wor den. Nu het toch moet gebeuren zou spr. maar goed werk willen laten ma ken. i De Voorziittör zegt, dat het de be doeling is, om dit te doen. Niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter 'de vergadering en gaat de raad over in geheime zitting. GORINCHEM, 8 Mei. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 252 runderen, 26 nuchtere kalveren, 15 schapen, 92 lammeren, 120 overloo- pers, 873 biggen. Men besteedde voor: Zware kalf koeien f 140210. Melkkoeien f 120170. Kaltvaarzen f 80130. Guiste vaarzen f 50—100 Stieren f 50100. Pinken f 30 60. Nuchtere fokkalveren f 711. Nuchtere kalvereD voor export f 45.50. Drachtige varkens f 30—60. Overloopers f 1120. Natte zeugen f 1845. Biggen f712. Schapen f5 7. BREDA, 8 Mei, Op de heden gehouden veemarkt waren Een ..SWAN" voor DRIEKWART 25 REDUCTIE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2