1 van den prijs Ruilaanbod tijdelijk geldig 0 4 Buitenland, Marktberichten Rmerbericliteii. Tegen inlevering van een vulpenhouder, on verschillig welk merk, gebruikt of gebroken, iindien slechts de gouden pen aanwezig is, op den prijs van de „SWAN" naar uw keuze Voethalspo rt. itiüiieiiktiH!* Plaatselijk lieiiws. VLIEGONGELUK. In het PoolschRussische grensgebied hij Wilna is bij Russische luchtmanoeuvres een militaire ballon in botsing gekomen met een militair vliegtuig. De ballon ge raakte in brand. De militairen, die zich in den gondel bevonden, wisten zich echter te redden, door met hun valscherm uit den gondel te springen. Het vliegtuig stortte naar beneden, waarbij de bestuur der op slag werd gedood. O— AARDSCHOKKEN OP DEN BALKAN. Te Saloniki. Chalcidice en Macedonië zijn hevige aardschokken waargenomen. De telegrafische verbindingen met de dor pen Krania en Stratoniki zijn verbroken, —o ROTTERDAM, 15 Mei. Aanvoer 837 varkens. Prijzen per K.G. 4e kw. 2e kw. 30—33 27—30 3e kw. 25—27 ROTTERDAM, 16 Mei. Op de veemarkt waren heden aange voerd 240 paarden, 3 veulens, 1360 ma gere en 870 vette runderen, 281 vette kalveren, 173 graskalv., 1219 nuchtere kalveren, 193 schapen of lammeren, 5 overloopers of varkens, biggen, bokken of geiten. Per Ys K.G. 2e kw. Ie kw. 9 Koeien Ossen Stieren 3e kw. 17—18 16—17 23—26 28—30 21—22V2 25—27 18—20 22—24 Graskalv. Vette kalveren 22 Ya30 35 40, 45- -50 Per stuk Melkkoeien f 110 a f230 Kalfkoeien f120 a f250 Stieren f 50 a f270 Pinken f 30 a f 65 Graskalveren f 20 a f 60 Vaarzen f 60 a f 100 Werkpaarden t 90 a f180 Slachtpaarden f 80 f180 Veulens f a f Hitten f 35 a f 75 Biggen f a f Nuchtere fokkalv. f6.50 a f 10 id. slachtkalv. f 3 a f 6.50 Biggen per week 10.00 f 0.— Lammeren f a f Varkens f a f GORINCHEM, 15 Mei. Op de veemarkt waren heden aange voerd 166 runderen, 16 nuchtere kalveren, 43 schapen, 198 lammeren, 214 overloo pers, 894 biggen. Men besteedde voor: Zware kalf koeien f 140—210. Melkkoeien f 120—170. Kaltvaarzen f 80130. Guiste vaarzen f 70 140 Stieren f 30100. Pinken f 30 60. Nuchtere fok kal veren f 711. Nuchtere kalveren voor export f 45.00. Drachtige varkens f 30— 60. Overloopers f 11 20. Natte zeugen f 1845. Biggen f512, Schapen f5—7. Op 16 Mei in Meters in c.M. 's -H ertogen bosch 1.96 val 12 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.98 was 1 Crévecoeur (Maas) 0.96 val 2 St. Andries ^Maas) 1.93 was 24 Venlo 11 68 was 8 Maastricht 43.65 val 6 Keulen 3.17 was 27 «HWIIIIWBillllllHIIIIIWIIIHIIIBlIhlIlillllililillillHBIIIWIIHillilHllWIIIIIiliMiHilHIII HIIIHiMIHI IIIIH I IIMM HEUSDEN. Voor een talrijk publiek hadden Zondag de georganiseerde seriewedstrijden der v.v. „Juliana" plaats. Deze seriewedstrijden die onder controle stonden van den Brabantschen Voetbalbond zijn uitstekend geslaagd. De uitslagen luiden als volgt C. M. G. I ('s Bosch)P. S. V. (Heusden) 2—1 Z. B. V. V. I (Z.-Bommel)Kaatsh. Boys I (Kaatsheuvel) 11—0; R. W. B. II (Besoyen)Geel Zwart I (Haarsteeg 31 Steeds Hooger I ('s-Bosch)H. E C. II (Waalwijk) 21. A.s. Zondag zullen de Semiefinalen, de verliezersronde en de finale plaats hebben, waarvoor we hierop in dit blad terug komen. CAPELLE. De beslissingswedstrijden van de door de voetbalvereeniging „Sparta" te Vrijhoeve-Capelle georganiseerde serie wedstrijden, welke j.l. Zaterdag in ver band met den regen niet konden doorgaan zullen nu a.s. Zaterdagmiddag gehouden worden. Het eerste elftal der voetbalvereeniging „Excelsior" speelde j.l. Zondagmiddag op het sportterrein alhier een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Kaatsheuvelsche Boys I, welke wedstrijd met 32 in het voordeel der gasten eindigde. ANDEL. Door de v.v Sparta'' alhier is een zilveren lauwerkrans beschikbaar gesteld voor het Groot Nat. Concours alhier. NIEUWENDIJK. Zaterdagmiddag speelde de voetbalver eeniging „S. D. O alhier een wedstiijd tegen „Be Reaiy Jr." te Hank. De wed strijd eindigde met 54 in het voordeel van „S. S. O." VEEN. Zaterdag 13 Mei hadden alhier de groote voetbalwedstrijden plaats. De uitslagen waren als volgt: S.V.W., Qorinchem (3e kl. K.N.V.B.)Sparta, Zaltbommel (le kl. B.V.B.) 40; Achil les IVoorwaarts I 10; Achilles II Voorwaarts II 41. Achilles I kwam hierdoor in het be zit van een zilveren lauwerkrans en Achilles II van een medaille, beide prij zen uitgeloofd door de reisvereeniging „De Trekvogels". IIEII PT. J.l. Zondag had alhier op het terrein der R.K.V.V. „Brabantia" de fioale plaats der seriewedstrijden, welke door „Brabantia" waren uitgeschreven. Allereerst speelden Be Quick Ammer- zodenOlympia Vlijmen, de stand was 0-4 voor Olympia. Daarna speelden D.V.O. Haarsteeg - Hollandia Haat steeg, svaarvan Hollandia won met 31. Toen werd er een wedstrijd gespeeld tusschen de verliezers, D.V.O. Be Quick, stand 18 voor Be Quick. Daarna kwamen de winnaars in het veld, Olympia won van Hollandia met 4-1. Na afloop had in café Verhoeven de prijsuitreiking plaats. De Voorzitter van Brabantia, de heer K van Vrede, dankte de spelers voor hun deelname en de aanwezigen voor hun belangstelling en gaf toen het woord aan den geestelijk adviseur, Pastoor Timmermans, welke met een hartelijk woord de prijzen aan de aanvoerders uitreikte De le prijs werd behaald door Olympia. de 2e door Hollandia, 3e Be Quik en de 4e prijs door D.V.O. Ook bracht Pastoor Timmermans nog een hartelijk woord van dank aan den Scheidsrechter, den heer A. v. d. Wiel uit Haarsteeg, welke de wedstrijden met de meeste nauwgezetheid heeft geleid. O— Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). o HEUSDEN. 17 Mei. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.871/2 per pond. IIERPT. Met het oog op de voorstellen, van H.H. Ged. Staten van Noord-Bra bant; tot vereeniging van onze gemeen te met de gemeente Heusden, zijn can- didaat gesteld voor den dubbelen Raad de volgendie heeren: Adr. v. d. Brand, Ant.. v. Korven, Adr. Buijs Szn., Adr. v. Bokhoven Jzn., Th. M. Buijs Martzn.,. J. Th. Kouwenberg en Math. v. Bok hoven. ZUILICHEM. Bij de op 10 Mei 1933 gehouden aanbesteding voor verbouw der O.L. school hebben 13 aannemers ingeschre ven als volgt: F. van Straten en C. A. Middelkoop te Everdingen f4560; C. van Eek te Gameren f3999; H. P. van Londen te Herwijnen f3905; J. Merx en J. G.. van Leeuwen ie Hedel f3750; A. H. van Reekum fe Haaften f3610; T. van Willigen te Gam'eren f3550; Fr. van Dalen te Brakel f3489; Chr. van de Werken te Poederoijen f3410; H. van Noordeloos te Andlel f3400; H. Blom te Aalst f3391; P. van dien Oever te Gameren f3200; P. C. van Daalen te Brakel f3094; K. van Baaien te Bra kel 'f2980. De 'gunning is aangehouden. o PATER VERMOORD. In een week drie personen ver moord. De pater-jezuïet Haut is door den te Luik geboren Hyacinthe Dance doodgeschoten. De moordenaar be gaf zich vervolgens naar de politie, tegenover wie hii verklaarde, dat de pater hem indertijd voor een examen had laten zakken. Tot groote verwondering van de politie beschuldigde de man zich bo vendien van een dubbelen moord, dien hij te Boulay-les-Trous (seine-et- Oise) op zijn moeder en een vriendin had gepleegd. Bii informatie te Ram- bouillet kon men geen bevestiging van die zelf-'beschuldiging krijgen, doch later werd uit Versailles be richt ontvangen, dan Dance in den nacht van Woensdag op Donderdag zijn 82-jarige moeder en zijn vriendin met een hamer en een slagersmes had vermoord. Donderdag arriveerde de Luike naar in het paleis van justitie met de mededeeling, dat hij een gevangenis straf van twee jaar wikle uitzitten, waartoe hij was veroordeeld wegens een pers-delict, toen hii hoofdredac teur was van een clientageblaadje Diffamation. De straf bleek echter te zijn verjaard en Vrijdag is Dance naar Luik vertrokken, waar hij den moord op den pater heeft gepleegd. 16—18 k k Een ..SWAN" voor DRIEKWART 25 a REDUCTIE smmw ROODE ARBEIDERS WEER. Zaterdag en Zondag heeft in Am sterdam de Partijraad van de ,S.D.A. P. vergaderd. Aan de orde was o.a. de bespreking van de door het Par tijraad verwezen behandeling van de Arbeidersweer. Het onderwerp werd ingeleid door Zwertbroek pro, Vlie gen contra. Na ampele bespreking, aldus lezen we in „Het Volk", ver- eenigde de Partijraad zich op een voorstel, dat de oprichting van een arbeidersweer of den steun aan reeds bestaande organisaties, die kennelijk bedoelen de plaats van een arbeiders weer in te nemen, als ontoelaatbaar oordeelde; de Partijraad verbond aan deze uitspraak de verwachting, dat met alle kracht zou worden geijverd voor de aanneming van het initia tief-voorstel-Albarda, strekkende om te komen tot een verbod van alle Eenige omstanders hebben een man zien zwemmen, die evenwel di rect daarop wegzonk. Het lijk van de vrouw is waarschijnlijk door den stroom uit de auto getrokken. Naar de lijken van de slachtoffers wordt nog gedregd. BOYCOT VAN DUITSCHE AR TIKELEN. Het „Volk" schrijft: De algemeene raad uit de S.D.A.P. en N.V.V. heeft besloten, een boycot van Duitsche artikelen af te kondigen. Onder alle verbruikers zal een intensieve propaganda worden gevoerd. gewapende corpsen. FORDFABRIEK TE AMSTERDAM GEOPEND. Maandagnamiddag is de Neder- landsche Ford Automobielfabriek bii de Hembrug officieel geopend. Hen ry en Edsel Ford zonden een tele gram van gelukwensch. V- AUTO RIJDT BIJ GEOPENDE BRUG IN DE MAAS. Maandagavond even over half 11 is een gesloten personenauto van de Koninginnebrug in de Koningshaven te Rotterdam gereden. De auto kwam uit de Van der Takstraat juist op het oogenblik dat de brug geopend werd. De bestuurder had blijkbaar de stoplichten niet gezien, heeft blijkbaar geen acht geslagen op de waarschuwingen, dat de brug geo pend werd en reed door. De wagen schoof tusschen den al geopenden brugklep en het landingshoofd door en reed te water. De politie is den gehe'elen nacht bezig geweest met behulp van de politieboot en twee takelwagens de in de Koningshaven gereden auto op te halen. Dit is haar echter niet gelukt. Men heeft daarom aan de firma De Graaff en Koelmans' Ber gingsmaatschappij te Rotterdam op dracht gegeven om de auto te lich- ten. Deze firma is om kwart voor vier begonnen. Een duiker heeft ee nige malen op den bodem van de Koningshaven naar de auto gezocht en deze ten slotte gevonden. Om half zes heeft men den wagen met een bok kunnen ophalen. Uit het autonummer kon men opmaken dat de auto in Dordrecht thuisbehoorde en daarna kon worden nagegaan dat deze het eigendom was van den heer M. Scheepers, banketbakker, gewoond hebbende aan de Van Strysingel te Dordrecht. De heer Scheepers bleek met zijn echtgenoote een bezoek te hebben gebracht aan Rotterdam en op den terugweg in de Koningshaven te zijn gereden. De auto, een Chrysler, is beschadigd opgehaald. De lijken van de slachtoffers zijn niet met de auto naar hoven gekomen. Een portier stond open. Door dit portier heeft de heer Scheepers zich direct na het ongeluk naar buiten weten te werken. Is het geoorloofd om des Zon dags ijsco te verkoopen in een stal letje dat op eigen grond staat aan den publieken weg W. J. Informeer eens ten gemeentehuize wat daaromtrent staat in de plaatse lijke politieverordening. Mej. A. is gehuwd geweest met B. Is nu B. na het overlijden van Mej. A. ook nog gerechtigd om te erven van de ouders van Mej. A. Er zijn geen kinderen. Of is het noodig om een testament te laten maken bij een notaris om zoodoende te voorko men dat B. van de ouders van Mej. A. kan erven A. Abonné. B. kan niet erven van de ouders van Mej. A., zoodat een testament niet noodig is. Mijn buurman heeft zonder vragen of toestemming eene schutting ge plaatst naast mijn erf van 1,90 M. hoogte, waardoor ons uitzicht ge heel wordt, belemmerd. De schutting staat nog geen 5 cM. van onzen grond verwijderd. L. L. Daartoe heeft uw buurman volko men recht, al wil hij de schutting 10 Meter hoog maken. Ik heb sedert 1928 voor den tijd van 20 jaren een stuk griendland in pacht. Ieder jaar met Kerstmis moet ik de pacht betalen. Kan ik nu nog bij den Kantonrechter in beroep gaan voor pacht over 1932? Werkendam. X. Ja zeker kunt U dat, mits uw verzoekschrift om geheele of gedeel telijke ontheffing van pacht uiterlijk op 15 Mei a.s. ten Kantongerechte is ingekomen. Denk U er wel om dat U vóór de behandeling aan het Kantongerecht f5,moet doen toe komen ten behoeve van den Staat. Stort U dit bedrag niet dan wordt uw verzoekschrift, als zijnde na 30' April 1933 ingekomen, niet in be handeling genomen door de Kamer van Crisispachtzaken bij het Kanton gerecht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4