WÈtÊÈÈBÊÈÊÈÊÊÈÈ ■«■1BBS BIOSCOOP. TITANEN DER LUCHT. TARZAN. „CHfciRI BIBI" of Het Spook van Parijs. Achter slot en grendel. Zijn zwaarste strijd. Ee ij26n voorstelling voor Jong en Oud40, 25, 15 en 10 cent DONDERDAG 25 MEI: Aanvang der voorstellingen 8 uur. DONDERDAG- en ZONDAGMIDDAG om 3 uur: Piaatseltjk hleww s. BEZOIKT w»'Iiac de a.s, kermis te Heusden VRIJDAG 26 MEI: ZATERDAG 27 MEI: ZONDAG 28 MEI: HEUSDEN. 24 Mei. De klein-handelprijs van Boter (Hijksmerk) is f 0.871/2 per pond. De processie voor Heusden, omstreken en de Langstraat ter eere van, fie H.H. Martelaren van ;Corcum zal van hier uit plaats hebben per •salonboot op Maandag 12 Juni e.k. Kermis-Zaterdag zal door de Kon. Erk. Scherpschuttersvereenigrng haar jaarlijksche schuttersdag worden 'gehouden, dit jaar het vogebrijsschie- ten. De Heusmensche Fanfare zal de zen wedstrijd opluisteren. Donderdag 2$ Mei (Hemel vaartsdag) herdenkt de heer H. Schaap, dat hij vóór $o jaar in dienst trad bij de firma Laurent Verhoeven, wijnhandel alhier. Het zal hem (dien dag niet aan belangstelling ontbre ken. De Heusd,ensche kermis neemt morgen weder een aanvang. Op de •Vischmankt verrijst een auto-carousse!, Iuchtschommel en zweefmolen. Op de Botermarkt en d,e Hoogstraat de ver schillende kramen en tenten, als olie bollen- en suikerkraam, theater, schiet tent enz. BRAKEL. D RUNEN. GENDEREN. IIERPT. LOON OP ZAND. NIEUWENDIJK. NEDERIIEMERT. J.l. Zaterdag cirkelde juist boven den kerktoren van ons alom bekend en vermaard gehuchtje (het Eiland), een vliegmachine, en wel op zulk een hoog te, dat het met het bloote oog 'haast niet was te zien. Toen het verdween; e 0 die in volgorde zullen worden vertoond De grootste luchtvaartfilm ooit gemaakt. Een Duitsch sprekende film, welke U met de grootste verbazing en spanning zult volgen en telkens zult vragen „Hoe is dit mogelijk Een prachtfilm, die U moet gaan zien I Het overweldigende filmwonder met JOHNNY WElSMüLLER. Een eenvoudig verhaal van twee vrienden, vader en zoon, levenswaar, diep ontroerend en sensationeel. Geen woorden kunnen dit meesterlijke filmwerk beschrijven. is geklaagd, over slecht of geen drinkwater, nu kunnen wij het krijgen en daarom acht spr. het ook een plicht, dat wij het goede voor de gemeente zoeken en aansluiten, voor al voor de arbeiders is het van be lang. Ook zou het volgens spr. aan beveling verdienen, als de hoofdlei ding langs den straatweg naar Sleeu- wijk liep met 'toog op de huizen der landarbeidersvereen. De heer de Jong verschilt in mee ning met den heer v. d. Stelt over het goede zoeken voor de gemeente en betwijfelt of aansluiting aan de waterleiding nu juist het goede is. De heer v. d. Meiden zegt ik ben nu ruim 30 jaren raadslid en ruim 130 jaren is er over drinkwater ge sproken, laten we nu onze kans waar nemen. De Voorzitter is het eens met de hecren v. d. Stelt en v. d. Meiden, vaak is er over gesproken, dan heb ben we nog liggen een verzoek van de Werkmansbond om beter water aan den Uppelschendijk, zooals de heer Burghout als bestuurslid wel zal weten is de toestand daar treurig en is geen afdoende oplossing te krij gen, dan door aanleggen van een waterleiding. Ook merkt de Voorzitter nog op, •dat in de officieuze vergadering door den heer Burghout is gewezen op de verantwoordelijkheid, die Almkerk heeft ten opzichte van de omgeving, 'sluit Almkerk niet aan, dan is de omgeving ook verstoken, en zooals men weet hebben Sleeuwijk, Woudri- chem, Dussen en Heusden reeds tot aansluiting besloten. Na nog eenige discussie tusschen verschillende lieeren wordt met 7 te gen 4 stemmen tot aansluiting be sloten. Tegen stemden de heeren: Nieu- wenhuizen, Verschoor, v. d. Wal en de Jong. Bij de gebruikelijke rondvraag zegt de Voorzitter dat het aanbrengen van een aanplakbord aan het brandspuit huisje, volgens den Gemeente-Opzich ter een groot bezwaar is, daar hier voor een gedeelte uit de deur ge zaagd zou moeten worden. De heer Burghout informeert naar de herstelling van de goot aan het 'schoolhuis. De Voorzitter zegt hierover met den Gem.-Opzichter gesproken te hebben, doch er is nog niets be steld. De heer Burghout zegt dat v. d. Water alhier, graag wil leveren on der garantie. De Secretaris zegt dat de bewo ners het zelf liever na de Pinkster- vacantie hadden. Daar niemand meer 't woord ver langt, sluit de Voorzitter de verga dering en gaat de raad over in ge heime zitting. In de Breestraat is men bezig met opbouwen van Riozzi's bioscoop, voor Heusden geen onbekende. Deze gun stig bekende bioscoop komt weder met verschillende eerste klas films. Bios- coopiiefhebbers kunnen dus profitee red (Men 'zie voor de verschillende films nevenstaande advertentie). ALMKERK. Op den Landdag, uitgaande van den Ring „Altena" Herv. Jongel.vereen, en welke alhier a s. Donderdag (Hemel vaartsdag) staat gehouden te worden, zullen als sprekers optreden Ds. J. v. Beem van Rotterdam met 't onderwerp, „Christus, de storm en wij". Ds. K. Gravenmeijer van 's Hage, „Tweeërlei Gerechtigheid". Ds. F. J. Pop van Spij- kecisse, „Daad en Lot en Jezus Christus". Ds. A. J. van Rennes van Strijen, „Kerk en Jeugd". Het aantal werkloozen ingeschreven bij den Correspondent der Arbeidsbemid deling alhier, is weer met 34 geminderd. Een dochtertje van den heer v. d. A. alhier, had het ongeluk zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. is in de danszaal van den heer F. A. van Veenendaal alhier, door onbekende oorzaak brand uitgebroken. In de danszaal bevond zich een groot orgel, wat evenals de verdere inventaris, <00 goed als geheel vernield werd. Naar we vernemen dekt verzekering de schade. Prijsnoteering van 22 Mei. Per K.G. Spinazie 812, idem II 37, Aard beien 6069, idem II 3446, Asperges 2536, idem II 1522, idem blauw 1221, Peulen 72 86 Tomaten 4045. Per stuk. Bloemkool 1620, idem II 11 14, idem III 38 Sla \1/228/4, idem II l/2D/s' Komkommers Wit 9-13, idem II 69, idem Groen 912, idem II Groen 68. Per bos. Seldery 1IV21 Rabarber 231/,, Keelen 1l1/*) Peen 811, id. 1147. Donderdag werd door de Chr. Oranjevereeniging „Juliana" in de Geref. Kerk alhier een herdenking van Prins Willem van Oranje gehouden. Na bet zingen van Ps. 68 10, opende de voor zitter, Ds. Kuyper, met gebed en een korte rede. Daarna hield de heer Bronkhorst uit Andel een boeiende rede, die door een groot aantal toehoorders aandachtig werd gevolgd. Aan het einde werd door den eere voorzitter Ds. Menken, een woord van dank gebracht aan allen die hadden medegewerkt tot het slagen van dezen avond en ging, nadat gezongen was Ps 134 3, voor in dankgebed. Alhier is ogericht een muziekver. eeniging onder den naam van „Excelsior." J.l. Zondag had alhier bij de handboogschutterij „Ons Genoegen" een concours plaats van den bond „Gezellig Samenzijn". De uitslagen zijn als volgt Korps le Zestallen. Eereprijs „Constantia" Drunen, 89 punten, le pr. „De Wetszonen" Drun a (Heide), 85 punten 2a pr. „Eendracht maakt macht" Baardwijk, 84 punten. 3e pr. Ons Genoegen" Herpt, 63 punten. 4e pr. „Buiten Verwachting" Vlijmen, 56 p. 5e pr. „Ons Gezellig Tehuis" Baardwijk, 55 punten. 6e pr. „Victoria" Elshout, 50 punten. 7e pr. „Claudius Civilus" Haarsteeg, 49 punten. 8e pr. „Oefening en Volhaiding, Ammerzoden, 48 punten Kampioensprijs, „De Wetszonen" 39 p. Eerekruis, J. van Drunen, „De Wets zonen" Drunen (Heide) 19 punten. 2e Zestallen, le pr. „Constantia" Drunen, 68 punten. 2e pr. „Eendracht Maakt Macht" Baard wijk, 56 punten 3e pr. „Ons Genoegen" Herpt, 46 punten. 4e pr „De Wets- pr. „Claudius Civilus" Haarsteeg, 20 p. Kampioensprijs, „Constantia" Drunen, 23 punten. Eerekruis, L. de Wit, „Constantia", 19 punten. De bestuursprijs werd behaald door I A. van Delft („Constantia",) met 19 punten. De wisselbeker werd dit jaar behaald door „Ons Genoegen" Herpt, mat 95 p Na afloop had in Café y. d. Griendt de prijsuitreiking plaats door den Voor zitter van „Ons Genoegen", den heer Ant. de Wilt. „Ons Genoegen" mag met voldoening terugzien op een schitterend geslaagd concours, dat vooral door het mooie weer veel werd medegewerkt. Op het jl. gehouden Bondsconcours te Kaatsheuvel werd door vier joDge schut ters buiten het zestal ook uit deze ge meente deelgenomen. Na lang kampen wist ieder een prachtige personeele prijs te behalen, wel een bewijs dat zij het geweer goed kunnen hanteeren Ook namen zij deel aan het Nationaal concours van het gilde St.-Joris te Udenhout, waar zij ook een mooi aantal punten behaalden. Naar we vernemen zal ook deel genomen j worden aan het groot Nationaal concours te Elshout op 25 Juni a.s Bij de alhier gehouden aanbeste ding van een woonhuis met stalling voor den heer P. J. v. d. Broek alhier, onder architectuur van den heer Jos van Gerven alhier, waren de inschrijvingen als volgt: v. lersel en Merkx, Drunen f5209 Jos v. d. Loo, Elshout f5159 H. de Wit, Drunen f 4920 P. Kramer, Genderen f 4848 Thed. v. Horen, Herpt f 4575 Vrijdagmiddag srriveerde alhier een vrachtauto van de Waalwijksche meubel fabriek, beladen met meubels, en bestemd voor den heer Stalpers alhier. Toen men begon af te laden bemerkte men dat de menbels door vuur waren aangetast, red ding was niet mogelijk en auto met in houd werden een prooi der vlammen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch deze kon weinig of niets meer redden. Oorzaak onbekend. Bij den landbouwer O. Walraven stierven in de afgeloopen week twee zyner beste veulens. Bij de aanbesteding van het ver leggen van een duiker in den polder „Kijfhoek" was de laagste inschrijver da heer H. de Graaf alhier voor f 234 Het bouwen van een landbouw- schuur voor rekening van den heer G. Brander horst alhier is opgedragen aan de firma G. van Andel en Zm. alhier. Plotseling is er veel vraag naar goede aardappelen, de prijzen voor Bravo's liepen daardoor op tot fl 75 per H.L. Op i insdag 30 Mei desv.m.lOYg uur. (N.T zal voor het gemeentehuis een algemeene keuring en herkeuriug van trek honden worden gehouden. Uit is voor de gemeente deWerken en Sleeuwijk). a Hieronder volgen de pra °ht jaar wederom zeer belangrijke filmwerken. ütWerl- De ongelooflijkste en opwindenste avonturen spelen zich in dezen machtigen film af. SPANNEND EN G E H I M ZIN N I G 1 Een bijzonder genre filmwerk met JOHN-GILBERT in de hoofdrol. Een Duitsch sprekende comedie in 7 acten met STAN LAUREL en OLIVIER HARDY, die danig de lachspieren in beweging zullen brengen. ifler- ifgr,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2