hebben geld noodig voor onze verbouwing. Ver bou wings-Uitverkoop 9 Manufacturen=Magazijnen Binnenland. 1 oet bal sport. Hinthamerstraat 30 en 45 Telefoon 285, DEN BOSCH. Marktberichten VAN HET DAK GEVALLEN. Een Amsterdamsche jongeman, 17 jaar •ud, wonende op den Hoofdweg, was Zon dag met zijn zusters en een meisje gaan wandelen. Bij de woning van het meisje in de Restevaerstraat gekomen, bleek dat de ouders van het meisje niet thuis waren. De jongeman heeft toen bij de naast- wonende buren gescheld, om over het dak in de woning te komen. Toen hij wat lang wegbleef, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de jongeman aan de achterzijde van het perceel dood op de steenen binnenplaats lag. Hij moet van het da& afgavallen zijn en zoo den dood gevonden hebben. O KONINGINNEHARING. Maandagmorgen heeft de Vlaardingsche «toombeuger 204, schipper W. v. Zelm: van de Visscherij-Maatschappij „Vlaar- dingen", directeur de heer Jos. Katan, haring aangebracht, welke den Rijks- opperkeurmeester G. Pet als Koninginne- haring is gekeurd. De haring is op de gebruikelijke wijze aan H. M. de Koningin aangeboden. Bij deze aanbieding was, behalve de schipper, ook tegenwoordig de oudste makelaar te Vlaardingen, de heer A. v. d. Berg. BRAND TE ENSCHEDE. Dienstbode omgekomen. Zondagnacht heeft een hevige uitslaande brand gewoed in het perceel Alsteedsche straat 49a te Enschede. In dit perceel was gevestigd de manufacturenzaak van den heer S. J. Lievendag. Het pand is geheel uitgebrand. Het 25 jarige Duitsche dienstmeisje H. Feikens, afkomstig uit het naburige Gronau, kon het huis niet verlaten en kwam in de vlammen om. Met veel moeite is het lijk, dat zich op de eerste verdieping bevond, uit het brandende perceel gehaald. O— BOSCHBRAND TE OOSTERBEEK. Zondagmiddag omstreeks half drie heeft onder Oosterbeek in de Doornwerther bosschen, tusschen den Richtersweg en den Oude Oosterbeekscheweg, een ernstige boschbrand gewoed. De boschbrandweer ait Oosterbeek was spoedig ter plaatse met de autospuit. Deze spuit kon echter geen dienst doen, daar er geen water in de buurt aanwezig was. De brandweer, geholpen door eenige burgers, slaagde er in den brand te beperken. Ongeveer 4 H.A. hakhout werd verbrand. Tegen kwart over drie was men den brand roeester, o— BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTOBUS. Te Gent is een tram in botsing ge komen met een autobus, waarin zich 27 passagiers bevonden. De autobus werd geheel vernield en 14 personen bekwamen zoodanige verwondingen, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. De overige passagiers werden lichter ge wond. O— DE KABINETSFORMATIE. Naar de Msb. verneemt, schijnt het met de kabinetsformatie niet bijzonder te vlotten. Er werd althans verzekerd, dat het nog wel een dag of wat zal duren, voordat men den uitslag zal kunnen tege moet zien. Tot dusver zijn voor de toekomstige ministers de volgende namen genoemd Bmnenl. zaken Dr. Coiyn (Antit-Rev Onder hem zou tevens Volksgezondheid komen. Buitenl. ZakenJhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer (Lib.) Financiën Mr. P. J. Oud (Vrijz.Dem.) of Mr. de Wilde (Anti-Rev.). OnderwijsMr. H. P. Marchant (Vrijz. Dem of Bolkestein, inspecteur van het M. O. (Vrijz.Uem Waterstaat: ir. J. A. Kalfï (Lib.), de voormalige directeur der Ned. Spoorwe gen of ir. Ringers, directeur-generaal van den Rijkswaterstaat. Koloniën Dr A. A. L. Rutgers (Anti- Rev gouverneur van Suriname of Wei ter (R.K.) Economische Zakenmr. T. J. Ver schuur (R.K.) of Dr. H. Lovink (Chr. Hist.) Defensie: Mr. Dr. L. N. Deckers (R.K.) Justitie Mr. J. R. H. van Schaik (R.K.), voorzitter der Tweede Kamer. Sociale zaken Prof. Dr. J. R. Slote- maker de Bruine (C.-H.) O WINDHOOS. Een windhoos heeft Zaterdag op eenige tuinbouwbedrijven aan den Zuidweg te Naaldwijk schade aangericht. In den tuin van den heer G. Vaistar werden verschei dene eenruiters weggeslagen, terwijl hout en glas van een warenhuis vernield wer den. Op de bedrijven van eenige andere kweekers werd eveneens schade veroor zaakt. Ook op andere plaatsen in het West- land werd de windhoos geconstateerd. Te 's Gravezande en Maasdijk zijn eveneens eepruiteis en kasglas vernield. l)e meeste glasschade wordt door ver zekering gedekt. DOOR MOSKOU BETAALDE COM MUNISTISCHE VERKIEZINGSPRO PAGANDISTEN. In Sneevliet's Baanbreker" lezen wij Dat het stemmencijfer van de C. P. H. met een Hinken sprong omhoog ging, is in niet geringe mate te danken aan de financieele hulp aan de C.P.H. uit Moskou, waardoor het voor deze partij mogelijk was ongeveer 60 heele en halve betaalde krachten het pad op te sturen, teneinde laDgs dien weg de toenemende ellende der arbeiders in verkiezingswinst om te zetten. O DOOR STRAATROOVERS NEERGE- SLAGEN. De 34 jarige melkhandelaar J. B. had op den Schiedamschedijk te Rotterdam kennis gemaakt met een vrouw, met wie hij verscheidene café's bezocht. Tegen het sluitingsuur begaf h^t fuivende twee tal zich naar een nachtcafé aan den Ter- wenakker, maar de eigenaar .oelde blijk baar niets voor het jolige tweetal en weigerde het toegang. De melkhandelaar trok weer met zijn vriendin naar den „dijk", maar werd in de Bleekersteeg overvallen door twee mannen, die hem met een hard voorwerp op zijn hoofd sloegen, tengevolge waarvan hij bewuste loos ineen zakte. Toen hij eenigen tijd later weer bij kwam, bleek zijn nieuwbakken vriendin verdwenen met medeneming van zijn zweep (hij had dien avond juist een hit verkocht). Zijn portemonnaie met f70 was eveneens zoek. O— VERKEERSONGEVALLEN. Zaterdagmiddag ongeveer half vier is het 5-jarig zoontje van den heer v. d. Plas te Katwijk, in Duinoord door een met steenen beladen auto overreden. Het knaapje is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden aan de bekomen verwondingen overleden. Zaterdagmiddag is mevrouw A. M. K., wonende te Hilversum op de Groest door een auto aangereden. Ernstig gewond werd zij naar het ziekenhuis gebracht, waar zij korten tijd daarna overleed. De oorzaak van het ongeluk is, dat mevr. K. plotseling den weg overstak Hoewel de chauffeur zeer langzaam reed, kon hij niet meer uitwijken. Zaterdagavond omstreeks zes uur is op den rijksweg EchtRoermond, onder de gemeente Maasbracht, het 7 jarig zoontje van den heer J. H. Smeeis door een auto, bestuurd door den heer M. Geyten- beek uit Amsterdam, gegrepen. De kleine is kort daarna in het ziekenhnis te Roer mond overleden. Zondagmorgen werd een tot nu toe onbekend gebleven voetganger op de Cein tuurbaan te Amsterdam door een motor rijder overreden. De man werd zeer ern stig gewond en overleed na enkele oogen- blikken. Zaterdagnacht is de 59-jarige expeditie knecht J. van Deursen te Rotterdam, aan gereden door den 24-jarigen motorrijder J. M. eveneens wonende te Rotterdam. Van Deursen is kort daarna aan de be komen verwondingen overleden. O VERDUISTERING. De officier van Justitie bij de Haagsche Rechtbank heeft een gevangenisstraf van 4Ys jaar geëischt tegen den 41 jarigen bankier I. L. die terecht stond als ver dacht van verduistering, meermalen ge pleegd, met betrekking tot keikelijke leeningen. o BRANDSTICHTING. Uit Leiden is naar's Hage overgebracht de 51 jarige A. K., huisvrouw van J. B., verblijf houdende in een logement aldaar. Zij wordt verdacht van brandstichting, gepleegd op 7 Maart 1931 in perceel Hoogezand 45 te 's Hage De politie heeft voorts aangehouden de 50 jarige koopman J. B wonende aan het Hoogezand, als verdacht van brandstichting. HEUSDEN. Begunstigd door prachtig zomerweer en voor een talrijk publiek hadden Zondag de finale der Bondsseriewedstrijden, uit geschreven door de v.v „Juliana", plaats. De uitslagen luiden als volgt „Steeds Hooger I" ('s Bosch)„C.M.G. I" ('s-Bosch) 1 4. „C.M.G." verliest met penaltys. Z.B. Sparta I (Z. Bommel)—„R.W.B. 11" (Besoijen) 2 1. Verliezersronde „R W B. 11" (Besoijen)—„C. M. G. I" ('s-Bosch) 21. Finale „Steeds Hooger ('s-Bosch)„Z.B. Sparta I" (Z.-Bommel) 1 0. Hiermede behaalde Steeds Hooger 1 den le prijs, Zilveren Bal; Z.B. Sparta I den 2e prijs, Zilveren Beker R. W. B II den 3e prijs, Zilveren Lauwerkrans; C.M.G. I den 4e prijs, Zilveren schild. Juliana alsmede hare supporters kunnen op een schitterend geslaagde serie terug zien en komt hiermede een woord van lof toe aan de heeren scheidsrechters, die door hunne correcte leiding de wedstrijden tot een aangenaam verloop hebben ge maakt. Zaterdag speelde Juliana I seriewed strijden te Besoijen, uitgeschreven door de v v. R. W. B. aldaar. Juliana I kwam uit tegen S. D. O. uit Spraüg en won dezen wedstrijd met 7 3. Juliana I is hiermede in de finale ge komen en zal a.s. Zaterdag uitkomen tegen B. S. V. I (Besoijen). Vrijdag speelde Juliana I een oefen wedstrijd tegen haar 2e elftal op het sportterrein nabij de brug. Deze wedstrijd werd door Juliana I met 31 gewonnen. Donderdag (Hemelvaartsdag) gaat Juliana I seriewedstrijden spelen, uitgeschreven door hare Zustervereen. Longa. Juliana I moet dan uitkomen tegen hare Zustervereen. P.S. V.I. We wenschen baar inmiddels veel succes. Op (Hemelvaartsdag zijn door de v.v. L.O.N.G.A belangrijke serie-wedstrijden uitgeschreven, waaraan de bekendste ver een. uit den omtrek deelnemen. De serie-wedstrijden vangen aan om 12 uur met de plaatselijke ontmoeting JulianaP.S.V., waarvan een spannende wedstrijd wordt verwacht. Hierna ont moeten elkaar B. S. V. uit Besoyen en Sparta uit Capelle, twee gelijkwaardige ploegen uit de Langstraat die elkaar niets toegeven, zoodat we ook hiervan een pittigen wedstrijd verwachten. Als bijzondere attractie wordt hierna een korfbal wedstrijd gespeeld. Deze vangt aan om 2 uur. Dit is iets geheel nieuws voor Heusden, zoodat dit ongetwijfeld veel publiek zal trekken. De v.v. Longa heeft hiervoor twee der bekendste vereenigingen aangeschreven, n.l. N.E.O. uit Besoijen en Quick uit Nieuwendijk. Voor deze ontmoeting zijn twee herinneringsmedailles beschikbaar gesteld. Na den korfbal-wedstrijd heeft de finale plaats tusschen de twee winnende voet bal vereenigingen. Als prijzen zijn voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld een sportfiguur en een groote zilveren beker. Door 't clublokaal van Longa, nl. hotel Concordia, is voor deze wedstrijden een zilveren beker beschikbaar gesteld. Daar het ook de eerste dag der kermis is, zal het ongetwijfeld een gezellige drukte op het pas afgeschutte terrein zijn. Op de Zaterdag gehouden serie-wed- strijden te Capelle, behaalde Longa den 3en prijs. Van Neerlandia uit Kaatsheuvel werd met 2 -1 gewonnen en van Excelsior uit Capelle met 21 verloren. Op het nederlaag-tournooi te Werken dam, dat is geëindigd, heeft Longa door W. V. V. met 20 te verslaan, den 4e prijs, een zilveren beker behaald. ANDEL. Het tweede elftal van Sparta speelde j 1. Zaterdag een wedstrijd tegen Voorwaarts I uit Aalst, uitslag gelijk spel 00. Het derde elftal speelde tegen S D. O. I van Nieuwendijk, welke wedstrijd na schitte rend spel van beide partijen, eindigde met 3-2 in het voordeel van S.D O. Een kleine overwinnig van Sparta was hier wel de juiste verhouding geweest. CAPELLE. Op het sportterrein te Vrijhoeve Capelle werden j 1. Zaterdagmiddag de eind wed strijden gespeeld van de door de voetbal vereen Sparta georganiseerde seriewed- stiijden. De le prijs werd behaald door S.D.O., Sprang, 2e prijs Excelsior, Capelle 3e prijs L.O.N.G.A., Heusden en 4e prijs Wilhelmina te Wijk Met Hemelvaartsdag a.s. wordt op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart de le ronde gespeeld van de door de voetbalvereen. Excelsior georganiseerde seriewedstrijden, waarvoor als le prijs door de Amstelbrouwerij te Amsterdam een prachtige beker is geschonken. Bij de jl. Zaterdagavond in het Café van mej. Wed v. d Haart gehouden loting is voor a.s. Donderdag het volgende programma vastgesteld 12 uur N E.O.D.O S.2 3 uur S.D.O.Brabantia 34 uur Neerlandia Sparta en 45 uur Kaatsh Boys R.I.O. WELL. Zondag speelde W.V.V. alhier een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Zalt- Bommelsche Boys. De wedstrijd eindigde met 41 in het voordeel van W V.V Op Hemelvaartsdag zullen vanwege W.V.V. alhier serie-wedstrijden plaats hebben. WERKENDAM. De Zaterdag j 1. gehouden wedstrijd door U.L.O.-Boys II en Stormvogels III van Woudrichem, eindigde met 23. Hemelvaartsdag zal W.V.V. I spelen tegen D.V.S. I van Leerdam, in de serie wedstrijden uitgeschreven door M.V.V. I te Meerkerk Daarom honden wij VANAF HEDEN TOT PINKSTEREN een waarover heel de provincie zal spreken Huismoeders, bennt thans de buitengewone koopjes. „Dat komt maar éénmaal. Dat ko t nooit meer111" Raadpleegt enkele onzer aanbiedingen. Sterke Heeren-pantalons39 ct. Heeren-Borstrokken met korte mouwen. 39 ct. Heeren-Hemden, sterke kwaliteit 39 ct. Heeren-Slipovers, spotgoedkoop39 ct. Manchester-Werkbroeken179 ct. Rijbroeken van 425 voor275 ct. Nog een klein partijtje Fantasiebroeken voor 125 ct. Werkjassen98 ct. Grijze lange Stofjassen187 ct. Heeren-Flanellen49 ct. Overalls, geweldige prijsverlaging, mansmaten 498 ct. Kinder-Overalls, in alle kleuren, vanaf 109 ct. Jongens- en Meisjesschortjes, in alle maten, vanaf 35 ct. Jongensbroeken en -Borstrokken, vanaf 25 ct. Jongens- en Meisjes Pyama's, vanaf 59 ct. Dames-Pyama's van 228 voor425 ct. De mooiste Dames-Jasschorten met mouwen, van 230 voor 125 ct. Witte Dames Jasschorten, prima kwaliteit 99 ct. Prachtige Pompadour-Schorten, damesmaten. 75 ct. Prima Macco Dames-Directoires voor 32 ct Dames Corsages, wollen kwaliteit, van 76 ct. nu 2 stuks 75 ct. De beste tricot wollen Dameshemden van 125 voor 43 ct. Dames Nachtjaponnen van 98 voor. 49 ct. Groote partij zware Baddoeken, nu. 16 ct. Prachtige groote 2-persoons halfwollen Dekens, nu 129 ct. Fantasie Damesschorten49 ct. Linnen Tafellakens van 198 voor 64 ct. Prachtige groote üameshemden met feston 39 ct. TE VEEL OM OP TE NOEMEN. Komt U binnen eens kifken. '4 Is overweldigend. Voor heel weinig geld koopt U heel veel, en van de beste kwaliteit, 't Moet er allemaal ait, want wij hebben geld en ruimte noodig voor de ver bouwing van de Bovendien 5 pCt. KORTING op onze cassabons. HET BESTE ADRES VOOR WEDERVERK00PERS- MMSS SPRANG. Heden Woensdagavond zal door de v.v. S D.O. alhier haar nieuwe terrein in ge bruik worden genomen A.s. Vrijdagavoud zal S.D.O. IV spelen tegen Spaita III uit Vrijh.-Capelle op het S.D.O. terrein alhier. ROTTERDAM, 22 Mei. Aanvoer 758 varkens. Prijzen per K G. le kw. 2e kw. 30—32 26-28 3e kw. 23—26 GORINCHEM, 22 Mei. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 159 runderen, 12 nuchtere kalveren, 11 schapen, 278 lammeren, 220 overloo- pers, 862 biggen. Men besteedde voor; Zware kalfkoeien f 140210. Melkkoeien f 120470. Kalfvaarzen f 80130. Guiste vaarzen f 70115 Stieren f 70110. Pinken f 3060. Nuchtere fokkalveren f 711. Nuchtere kalveren voor export f 45.00. Drachtige varkens f 30—60. Overioopers f 1120. Natte zeugen f 4835 Biggen f512. Schapen f5 7. BREDA, 22 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 208 stuks vee, t. w. 40 stuks hoornvee, 0 varkens en 168 biggen. Prijzen Biggen f 8.tot f 12. Kalfvaarzen f Kalfkoeien f Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2529 2024 1619 Vette koeien 22—25 1821 1417 Stieren 2224 1821 1417 ANDEL. Alhier is thans een nieuwe brand- stoffenvereeniging opgericht, onder den naam van „Onderling Belang". Door een tuinder uit deze ge meente werden reeds enkele malen aard beien naar de veiling vervoerd. Het betreft hier aanmerkelijke partijen. De prijzen waren goed te noemeD. CAPELLE. Tot Secretaris van de A. R. Pro- pagandaclub alhier is benoemd de heer H. van Barneveld. Bij de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse, is tot predikant beroepen Ds. Bakker te Bleiswijk. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de Bijzondere School in de Nieuwstraat heboen zich ruim 30 sollicitanten aangemeld. De postduiven vereen. „De Lucht vaart hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Corbeil, met den volgenden uitslag M. de Jong, 4 J Versteeg 2,45,18,22; J Blom, 3 C. Verhagen, 4 H. Rozen- brand, 5, 8A. Versteeg. 6 12, 20 j A. Klootwijk, 7W. Versteeg, 9, 11, 14; G. Treffers, 10, 19, 21, 23; W. Meter, 13; G. Stam, 46 en J. van Doornik, 17. Aangetoonde duiven C. Verhagen, H. Rozenbrand en J. Versteeg. Met jonge duiven werd een wedvlucht gehouden vanuit Mons met den volgenden uitslag G Treffers, 1, 25; W. Meter, 2; L. de Haan, 3. 10; C. Verhagen, 4, 24; J. Versteeg, 5, 44W. Mandemakers, 6, 7, 15, 20 W. Versteeg, 8 J. van Doornik, 9; M. de Jong, 11, 21 A. Versteeg, 12, 13, 26 P. de Roon, 16, 17 A. Klootwijk, 18, 22, 23 en A. Zwart, 19, 27. Aangetoonde duiven: C. Verhagen,W. Versteeg, A. Versteeg en WMandemakers.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4