Radioprogramma Rechtzaken. Ringdijken Stand De politie houd daarby een oogje in t zeil en geve by overtreding onverbid delijk procesverbaal. Op den lsten Pinksterdag had al hier een droevig ongeval plaats: De 23- jarige J. Hoogendoorn, was met een 15- tal jongens aan het baden in de haven. Plotseling zonk H., die niet zwemmen kon, in de diepte. Op het hulpgeroep der jongens snelden de heer Duvekot, schip per Hoegee en H. Millenaar met een roeiboot, voorzien van een dreg, te hulp. Spoedig haakte de dreg en beide laatsten brachten den ongelukkige mee naar boven en naar den wal. Tusschen wegzinken en aan wal brengen was slechts 10 mi nuten verloopen. Jammer genoeg waren geen personen aanwezig, die op de hoogte waren, hoe een drenkeling behandeld moet worden, zoodat het geruimen tijd duurde, alvorens deze tegenwoordig waren. De eerste was de heer J. Kamerman uit Eindhoven, bijgestaan door J. v. Helden alhier, die onmiddellijk begon met het toepassen van kunstmatige ademhaling, -doch hoewel men hiermede iyg uur bezig bleef, kon slechts de dood worden ge constateerd. Men kan zich de smart van de ouders voorstellen, die juist op den zelfden datum 42 jaar geleden, door een ongelukkig toeval op de scheepswerf, een zoon van ongeveer denzelfden leeftijd ver loren. Het slachtoffer van het baden, die lid was van de fanfare der H. Familie, is hedenmorgen met treurmuziek ter aarde besteld. De vereeniging die op 2e Pink sterdag aan het festival te Vlymen zou hebben deelgenomen, heeft daaraan thans geen gevolg gegeven. De voetbalwedstrijd, die zou worden gespeeld, is ten teeken van rouw afgelast, aangezien H. lid was der voetbal vereeniging Julianade vlag waait op het terrein half stok. In den nacht van Zaterdag op Zondag syn ten nadeele van den heer G. Knijpers beide roeispanen uit diens boot ontvreemd. Door omstandigheden had men de roeispanen 's nachts in de boot gelaten, wat zelden gebeurt. Hier van hebben de dieven gretig gebruik gemaakt. Bij de politie is aangifte gedaan. Onze oud-stadgenoot de Eerw. Broe der Jac. v. d. Staak, bij de Missie van Kardinaal Lavigerie, werkzaam in Algiers, •berichtte, dat hy is overgeplaatst naar Ighil Ali in Kabylië. 7 Juni. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.8772 Per pond. GENDEREN. Tot bestuursleden van de Herv. Jongel. Vereen. „Eere zij God" alhier zijn gekozen als le voorzitter G. M. v. d. Kolk, 2e voorzitter A. v. d. Kolk Lzn. en Pen ningmeester J. v. Gammeren. Tevens is gekozen als bestuurslid van „Ring Altena" G. M. v. d. Kolk. IIEESBEEN. Op Dinsdag 43 Juni zal bij mej. H. Oolijn alhier door de Stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap „De Polder van Heesbeen" een vergadering worden gehouden. Aan de orde is verkiezing van •een lid van het Dag. Bestuur wegens ont slagneming als zoodanig door J. H. Colijn. IIERPT. In de op Donderdag 4 Juni ge houden vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap „De Bin nen Oude Maas" werd de rekening over het dienstjaar 49344932 vastgesteld met een batig slot van f402.28 voor afdeeling A en f49.20 voor afdeeling B, eindcijfers respectievelijk f 542.36 en f 649.85. Dè begrooting voor het dienstjaar 1933 1934 werd goedgekeurd met aan in komsten en uitgaven voor afdeeling A f548 en voor afdeeling B f682.80. In de vacature C. J. v. Grevenbroek werd gekozen tot lid van het dagelijksch bestuur de heer Chr. A. J. v. Herpt, voorzitter van het waterschap „Herpt en het Herpt- sche Veld" te Herpt met 17 stemmen tegen 9 op den heer Hub. Vugts te Haarsteeg. f .VEEN. Donderdagavond 1 Juni hield de Coöp. Boerenleenbank in het café Gez Vos haar 11e jaarvergadering. Volgens de presentielijst waren 32 leden aanwezig. Nadat de Voorzitter, de heer J. Blankers, de vergadering geopend had, benoemde deze als Secretaris voor deze vergadering, de kassier J. van der Pol. Na lezing der notulen, welke onveran derd werden vastgesteld, was aan de ordeRekening en Balans over 1932. Na voorlezing der diverse posten bleek, dat de rekening slooc in ontvangsten en uitgaaf met f 59059 38. Het balans-overzicht was in actief en passief f76530,63. Verder bleek uit de rekening en balans dat in 1932 een winstbedrag van f 335,33 bij het reserve fonds is bijgeschreven, terwijl de brand kast op de post meubilair nog slechts een balanswaarde van f 1vertegen woordigd en dus geheel uit de gemaakte winst is afgeschreven. In 1932 waren de gedeponeerde gelden, tengevolge van den voortdurenden crisis op landbouwgebied aanmerkelijk vermin derd. Op heden is er echter weer een belangrijke stijging te constateeren. De rentevoet van spaargelden 3S/* welke direct opvorderbaar zijn, is zeer goed te noemen, terwijl gezegd kan wor den, wat bij de Boerenleenbank belegd wordt, staat safe. In 4932 traden 7 nieuwe leden toe, terwijl 19 voorschotten verstrekt werden. Hierna deelde de Secretaris mede, dat er op heden 100 spaarders bij de bank zijn ingeschreven. Het ledental bedraagt momenteel 409. Hierna werd door den Secretaris een kort verslag uitgebracht van de Algem. Ledenvergadering der Centrale Bank te Utrecht. Uit de gedane mededeelingen bleek, dat met het volste vertrouwen gezegd kan worden, dat ondanks de crisis, de positie der Centrale Raiffeissenbank nog zoo hecht is als ooit te voren, en dat zy nog steeds in groei en bloei toe neemt. Als bestuurslid van de bank alhier werd herkozen, de heer A. G. Vos en als lid van den Raad van Toezicht de heer C G. Timmermans. Als plaatsver vangende bestuursleden werden herkozen de heeren C. G. Timmermans en G. van Ballegooien. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering, onder dankzegging voor de goede opkomst en spreekt het vertrouwen uit, dat ook bij onderling samenwerken en by een nauwgezet beheer de bank al meer en meer tot bloei zal geraken en er het hare moge bijdragen om door middel van het landbouwcredietwezen de crisis te helpen overwinnen. Door enkele personen zijn Zaterdag j.l. reeds aardappels gerooid van den kouden grond. Hoewel tamelijk goed van stuk, was de uitkomst nog niet erg bevredigend. De aardbeienpluk van den kouden grond is thans in vollen gang. Het gewas is tengevolge van het droge weer maar zeer matig te noemen. Op het 2e Pinksterdag te Andel gehouden nationaal concours, behaalde het Kinderkoor „Het Sijsje" alhier in de 4e afdeeling een 4ste prijs met 306 punten. Tevens werd haar een prijs toegekend voor het hoogst aantal punten in deze afdeeling, terwijl in de eere wedstrijd een 2e prys behaald werd. Gezien het feit, dat het de eerste maal is, dat deze jonge vereeniging aan een concours deel nam, mag hier zeker wel van een schitterende prestatie gesproken worden. Directeur en leden proficiat. Over de afgeloopen maand werden ter secretarie voor de vleeschkeuring aangegeven 8 varkens en 4 koe. WIJK. Zooals wij reeds in een vorig num mer meedeelden, had zich in deze ge meente een commissie gevormd om de fanfare „Oefening en Uitspanning" te huldigen, naar aanleiding van het groote succes behaald op het concours te Baarn. Deze huldiging vond plaats in het repititielokaal op Donderdagavond jl. Eenige damesleden van de gemengde zangvereen. „Con Amore" hadden de zaal door het aanbrengen van guirlandes en lange tafels met bloemen in een ware feestzaal her schapen. Nadat O. en U. op de tent eenige nummers had gemaakt, werd ze binnen verzocht door den Voorzitter van het huldigingscomité, de heer N. v. d. Maa- den, waar alle leden van het huldigings comité, benevens de eere-voorzitter der vereeniging, den oud-burgemeester R. J. van Doveren en de eere-leden W. Furster en W. Sluijmers, mede-oprichters van O. en U., reeds aanwezig waren. Nadat allen plaats hadden genomen, sprak de heer N. v. d. Maaden de vereeniging in een hartelijke rede toe, waarin hij hulde bracht aan de leden en in het bijzonder aan den heer J. J. Hermans en den heer B. Roza, onder-directeur. Hij spoorde de vereeniging aan, steeds trouw te blijven aan de leiding, waardoor verdere succes sen niet zouden uitblyven. Na den heer v. d. Maaden, sprak de heer K. v. d. Velden, namens de voetbal vereen. „Wilhelmina" en hing namens deze vereeniging den heer Hermans een fraaien lauwerkrans om. Deze spr. bracht ook de gelukwenschen over namens bur- gemeester Landweer, die tot zijn spijt wegens afwezigheid uit de gemeente niet tegenwoordig kon zijn Als derde spr. volgde de heer A. v. Alphen, voorzitter van „Con Amore", wenschte O. en U geluk met het behaalde succes en overhandigde namens zijn ver eeniging den heer B. Roza een fraaie bloemenmand. Hierop volgde de heer K. v. d. Mooren, die de gelukwenschen van het kinderkoor „Jong Leven" overbracht en namens dit koor den heer J. H. Roza, voorzitter van O. en U., een prachtige bloemenmand aanbood. Als vyfde spreker volgde de heer Zoon, die in een keurige, geestige rede, zooals de heer Zoon dat kan, hulde bracht aan de leden en in het bijzonder aan de leiders de heeren J. J. Hermans en B. Roza. De heer v. Suijlekom bracht een by- zonder compliment aan den pistonnist J. Schouten, aangezien deze alleen de eerste DONDERDAG 8 JUNI. HILVERSUM 296 M. 11.00 Orgelconcert door Egbert A. Vos m.m.v. viool. 12.00 Lunchconcert. 2.15 Verzorging zender. 2.30 Het Omroeporkest. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Zangvoordracht door Sophie Wijss. 5.00 Halfuur voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 6.55 Kamermuziek door Haydn- Kwartet. 7.25 Overschakeling van den zender. 7.30 „Vacantiegangers attentie!" J. Roosje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Het Omroeporkest. 8.45 Gemengde Zangvereen. „Span- gens Koor". 9.05 Het Omroeporkest. 9.30 Zangvoordracht door Piero Pie- rotic. 9.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. Wallien. 10.45 Gramofoonmuziek. 12.15 Het KRO-Orkest. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Verzorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. H. A. Munnik. 5.00 Concert. Viool, zang en piano. 5.45 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. H. J. Steinvoort 6.15 Onze Nederiandsche Monumen ten. W. J. Taanman. 6.45 Cursus knippen en stofversieren. 7.00 Politieberichten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Wat er o'p de wereld gebeurt, door Corn. A. Crayé. 8.00 Het „Hollandsch Salonorkest". 9.00 J. Lens: „Van twee kanten be zien." 9.30 Orgelconcert door Adr. Engels. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonplaten. o piston-partij in alle drie der uitgevoerde nummers had vervuld, omdat door droeve familieomstandigheden de eerste pistonnist verhinderd was mede te gaan. Hierop dankte de heer Hermans voor de gebrachte hulde, zeide zeer verrast te zijn door de hartelijke en vleiende toe spraken en zegde toe steeds zijn beste krachten te zullen blijven wijden aan O. en U. Tot slot dankte de Voorzitter, de heer J. H. Roza, namens O. en U., nadat hij eerst namens de vereeniging dank had gebracht aan den heer Herman en aan den heer B Roza, zonder wiens belang- looze medewerking, zoo zei spr., het niet mogelijk zou zijn geweest, dit groote suc ces te behalen. Hij dankte de ingezetenen van Wijk en Aalburg voor den financi- eelen en vooral moreelen steun, die zij steeds van hen mocht ondervinden, het comité voor de moeite die het zich had getroost, de sprekers voor de gebrachte hulde en de vereenigingen „Wilhelmina", 9Con Amore" en „Jong Leven" voor de bewijzen van medeleven. Hij zeide deze vereenigingen de volle sympathie en mede werking van O. en U. toe. Hierop werden de leden getracteerd op bier en sigaren en zongen eenige dames leden van Con Amore, die tevens bedien den, eenige liederen. Ook O. en U liet nog eenige nummers hooren, waarna men geruimen tijd gezel'ig bijeen bleef, zoodat bet middernachtelijk uur was genaderd, eer men er aan dacht. Het geheel was een mooien, gezelligen avond voor O. en U., waarin op ondub belzinnige wijze was blijk gegeven van medeleven van de ingezetenen van Wijk en Aalburg met de vereeniging. Het kinderkoor „Jong Leven" al hier behaalde op het muziekconcours op 2e Pinksterdag te Andel gehouden, een VRIJDAG 9 JUNI. HILVERSUM 296 M. 10.15 Jan Lamaire draagt voor. 10.30 Vioolrecital door Marie Polak. 11.00 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.10 Causerie door Amy Groskamp- Ten Have. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie door Mevr. W. van Hoofvan Gualthérie v. Weezei. 3.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Ontstaan van den Bijbel. Prof. Dr. B. D. Eerdmans. 8.30 Concert. Viool en piano. 9.00 Cursus. Spreker: Ds. J. R. Im- mink. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Lezing. Een taefreel uit „Het leven van een heilige". 10.45 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. van Noort. 11.00 Liederen-recital door Annie Lie- man, sopraan. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het Trio van der Horst. 2.00 Verzorging zender. 2.30 Lezen van Chr. lectuur. 3.00 Huishoudelijke raadgevingen, door Mej. T. Hagenbeek. 3.30 Vioolduetten door G. Beths en L. de Graaff. 4.30 Halfuur voor jeugdige amateur- fotografen. C. A. Deul. 5.00 „Vreugxie van Juni". Rinke Tolman. 5.30 Gramoofonmuziek. 5.45 Openluchtconcert in het Von delpark te Amsterdam. 6.00Gramofoonmuziek. 6.30 „Zomerbloei en den rotstuin." A. J. Herwig. *7.00 Politieberichten. 7.15 Het Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuurtje. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting met het Concertge bouw te Amsterdam. Het Con certgebouw-orkest. 10.10 Vaz Dias. 10.20 Gramofoonplaten. eerste prijs met 300 punten, terwijl het bij loting de derdö prijs verwierf Een mooi succes voor Jong Leven en in het bijzonder voor den heer Jansen, directeur. De fanfare O. en U. behaalde op het zelfde concours een eerste prijs met 317 punten. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak van 26 Mei—1 Juni werden aan de vischmarkt alhier sangevoerd 2 zalmen af 1.50 per pond; 26575 floten a 5—43 cent per stuk 3844 zegenfinten a 4 3 cent per stuk. Besteed werd voor dunne aal 11 tot 47 cent per pond. Door het Bestuur van de afd. Woudrichem e o. der Vereeniging „Het Groene Kruis" is tot wijkverpleegster be noemd Mej. Van Dongen te Raamsdonks- veer, thans verpleegster in het Ac. Zie kenhuis te Leiden. Gedurende de maand Mei werden voor den vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 8 koeien, 28 varkens en 8 kalveren. Bij de gehouden herkeuring van trekhonden werden van de 17 aangevoerde honden er 2 afgekeurd. Bij de gehouden inlevering van vuurwapenen werd aan 32 personen in dese gemeente een vergunning afgegeven tot het voorhanden hebben van een vuur wapen. Gedurende het seizoen 4932'33 werden in deze gemeente 403 akten voor de uitoefening der visscherij uitgereikt BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken. J. B. te Dordrecht, M. en R.-wet, appèl Kgt. Heusden vonnis vern. f5 sabs. 3d. ZATERDAG 10 JUNI. HILVERSUM 296 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Uitzending voor de arbeiders i* de continubedrijven. 12.00 VARA-Klein-Orkest. 12.45 Orgelspel door Cor Steyn. 1.15 VARA-Klein-Orkest. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Beoefening der huismuziek. Piet Tiggers. 3.45 De Flierefluiters. 4.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 5.00 De Flierefluiters. 5.30 Volksliederen door „De Wiele waal". 6.00 Kinderuurtje. 7.00 Vioolduetten door Stefan Fren- kel en Harry Wiggelaar. 7.30 Uitzending voor het Platteland. 8.00 Matteotti viel op 10 Juni 1924 voofr het socialisme. 8.30 VARA-Orkest. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.25 VARA-Orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Vaz Dias en Varia. 10.15 VARA-Orkest. 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het KRO-Orkest. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 De KRO-Boys. 4.30 Zwemcursus door S. P. J. Bor sten. i 5.00 De KRO-Boys. 5.15 Sportpraatje. S. P. J. Borsten,. 5.30 De KRO-Boys. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.40 De KRO-Boys. 7.00 Politieberichten. 7.15 J. Rens: „Hoe eeil eenvoudige» tuin aan te leggen en te be planten." 7.30 Massa-Zangdemonstratie op de» Dam te Amsterdam, ter gelegen heid van het muziekfeest onder de auspiciën van de Sectie Hol land van de Vereen, voor He- de nda a gsche muziek. 8.15 Microfoonvertelsel. A. Voort- man. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Galaconcert onder de Auspicië»' van de Sectie Holland van dfe Vereen, voor Hedendaagsche muziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. j O— HEUSDEN. Geboren: Gerardus Johannes Jo- sephus z. van G J. van Diessen en M. A. C. Clerks Cornslis Hendrikus z. van J. W. Vos en P. v. Rijswijk. Al berta Anthonia d. van K. v. Sinttruijem en A. A. v. Heijs. Tjerk Tjerks z. van Tj. Tj. Jonker en H. J. de Groot. Ruth z. van A. v. d. Pol en J. Klop. Ondertrouwd: M. A. Laros 37 j. en M. Schel lekens 40 j. Getrouwd: C. J. J. van Eggele» 41 j. en F. M. Bruijstens 44 j. Overleden: Joh. Zonneveld, echtg. van S. M. Heidenreich, 65 j. L. v. d. Wiel, wed. v. C. A. v. Gerven, 59 j Joh. Hoogendoorn 22 j. WIJK EN AALBURG. Geboren: Januari. Pieter Cornelis, z. van B. Smits en M. VosMarious, z. van H. van Vuren en S. Bouman Pieternella, d. van G P. van Mersbergen en I. den Dekker; Franciscus Willem, z. van Joh. H. Colet en E. C. SmokersBartha, d. van J. Scheffers en T. TreffersWillemijntje Johanna, d. van B. J. Vos en W. van LoonCornelis, z. van F. Nieuwkoop en C. H. van Tilborg. Februari. Geertrui, d. van J. Mans en J. H. Lub- berdink Jacob, z. van D. van Bergeijk en H. Stegerman Hendrik, z. van J. Verbeek en M. A. v. d. Mooren Adriana Antonia, d. van A. Duijster en J. Vos. Een levenloos kind van A. van Veen en M. J. van Dyk. n (A.V.R.O.) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Richard Flink leest voor twee verhalen van de Grieksche Eilan den. (K.R.O.) 8.00 Morgenconcert. (N.C.R.V.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds. K. H. (K.R.O.) 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Politieberichten. (N.C.R.V.) (V.A.R.A.) 8.00 Orgelspel door Cor Steyn. 8.30 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) (A.V.R.O.) 12.00 Gramofoonmuziek. (V.A.R.A.) 4.00VARA-Klein-Orkest. 5.00 Na schooltijd. Vertelling. 5.30 VARA-Klein-Orkest. 6.15 Orgelspel door Joh. Jong. 6.45 Frans Nienhuys draagt voor. 7.00 De Flierefluiters. (V.P.R.O.) (V.A.R.A.) 11.00 Gramofoonmuziek. (N.C.R.V.) 8.00 Schriftlezing! r n meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door Ds. P. F. (V.A.R.A.) (V.P.R.O.) (V.A.R.A.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2