Concept Voetbalsport. Plaatselijk Hieuws. brand uitgebroken in het perceel Ge versstraat 55, waarin de sigarenwinkel van den heer Verhulst is gevestigd. Door den feilen wind grepen de vlam men zoo angstwekkend snel om zich heen, dat ook spoedig het perceel Ge versstraat 57 waarin de kappers zaak van den heer De Brupn spoe dig 'in lichterlaaie stond. Toen de brandweer ter plaatse kwam en -er groot gevaar voor verdere uitbrei ding 'bestond, werd het raadzaam ge acht de hulp van de Leidsche brand weer in te roepen, die met de motor spuit verscheen. Met negen stralen werd toen het vuur 'bestreden. Men slaagde erin uit breiding van den brand te voorkomen. De kapperszaak en de sigarenwinkel zijn echter geheel uitgebrand. De be lendende perceelen, vooral dat van den drogist v. d. Burg, hadden veel van het 'blusschingswater te lijden. De schade wordt door verzekering gedekt. Het tramverkeer ondervond aanvankelijk 'ernstige vertraging. HEUSDEN. Zaterdag speelde Juliana I de finale der seriewedstrijden, uitgeschreven door de voetbalvereeniging R.W.B te Besoijen. De eerste wedstrijd Juliana IB S.V. I (Besoijen) werd door Juliana gewonnen met 51. Daarna speelde Juliana tegen R.W.B. II en won Juliana dezen wed strijd met 60. Wij wenschen Juliana proficiat met zijn kranige prestatie. Zondag speelde Juliana Bonds-seriewed- strijden te Kaatsheuvel, uitgeschreven door de Kaatsheuvelsche Boys. Met een zeer gehavend elftal, daar enkele spelers we gens omstandigheden waren verhinderd en nog schijnbaar vermoeid van den vorigen dag, kwam Juliana uit tegen het sterke Korvel I uit Tilburg en verloor Juliana met 70. Deze uitslag is echter zeer geflatteerd, daar 32 in het voordeel van Korvel de verhouding beter had weer gegeven. CAPELLE. De v.v. Excelsior behaalde Zondag op de te Kaatsheuvel gehouden Serie wedstrijden den 2en prijs. WERKENDAM. De gespeelde voetbalwedstrijd door combinatie S.V.W. en Zwaluwen van Har- dinxveld eindigde met 0-2. De Zaterdag gehouden Serie nederlaag wedstrijd door S.V.W. I en W.V.V. I besloot met de stand van 12. Zondag werd door 't Tour-elftal van W.V.V. een uit-wedstrijd gehouden tegen Zwaluwen te Brakel, 't welk eindigde met 4-0. Vergadering van den raad der gemeente VEEN, op Zaterdag 10 Juni, des n.m. 2 uur. VoorzitterEdelAchth. Heer C. B. J. Landweer. Aanwezig alle leden. De secretaris is afwezig. De Voorzitter opent de vergadering. Wethouder v. d. Pol leest het formu liergebed. De Voorzitter leest de notulen der vorige vergadering, voor zoover die gereed zijn, die worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat deze vergadering uitsluitend is belegd naar aanleiding van een aanvraag van den heer Timmermans, die voor den bouw eener garage ontheffing van de bepaling der bouwverordening vraagt, waarin wordt gezegd, dat nieuwe gebouwen in het ver lengde van de bestaande woning moeten worden gebouwd. Adressant wil een ga rage dichter bij den weg dan zijn woning staat en heeft daar voor ontheffing noodig. 'B. en W. hebben den heer Timmermans géhoord en naar aanleiding van dit onder houd, stelt het College voor de gevraagde ontheffing te verleenen. De heer 't Lam zegt, dat het een dwaze bepaling is, gesteld b.v. dat de heer v. d. Pol wil bouwen, diens woning staat op grooten afstand van den openbaren weg en zou dus niet daarvoor mogen bouwen. De Voorzitter stemt dit toe, doch de raad heeft bevoegdheid ontheffing te ver leenen. De heer v. d. Pol is het met den heer 't Lam eens, het is een rare bepaling die nérgens op lijkt. Met deze bepaling in de hand zou men op een andere plaats op den openbaren weg moeten bouwen. De Voorzitter zal de kwestie in een vergadering van B. en W. bespreken, en nagaan in hoeverre het noodig is de bouwverordening te wijzigen. Met algemeene stemmen wordt besloten de gevraagde ontheffing te verleenen. De Voorzitter zegt dat de agenda biermede is afgewerkt en vraagt of een der heeren misschien nog iets yoor de rondvraag heeft. De heer 't Lam merkt op, dat de rijks veldwachter v. d. Hout, tijdens de vacante betrekking van gemeente-veld wachter, ge- ruimen tijd dezen dienst heeft waarge nomen. Spr. meent dat den heer v. d. Hout daarvoor wel een gratificatie toe komt. De Voorzitter antwoordt dat de heer 't Lam B. en W. voor is. Het College heeft hieraan reeds gedacht en zal in de volgende vergadering met een voorstel komen. De heer 't Lam neemt genoegen met deze verklaring. De heer v. Andel vraagt hoe of het staat met de waterleiding-kwestie. De Voorzitter zal zoo aanstonds in be sloten vergadering hierop antwoord geven. De heer J. Schreuders wijst er op dat de torenklok geregeld in de war is. Spr. vraagt of daarin niet afdoende verbetering is te brengen. De Voorzitter zegt dat het uurwerk erg oud is. De heer v. Ballegooijen stemt dit toe, als het wat hard waait loopt het voor of achter er zal niet veel aan te doen zijn. Alleen een nieuw uurwerk kan afdoende verbetering brengen, maar hoe daaraan te komen. Spr. meent dat de klokkenist er best mee op de hoogte is, maar het uurwerk is zoo oud dat er naar spr. meeniDg niet veel aan te doen zal zijn. De heer J. Schreuders meent dat het door een vakman, wei in orde zou zijn te maken. De Voorzitter belooft dat B. en W. zullen doen nagaan wat in deze te doen is. De heer Timmermans acht een bezol diging voor den klokkenist van f 25, waarvoor hij iederen dag het uurwerk moet opwinden geen loon, dit is slechts een gratificatie. De Voorzitter sluit hierop de openbare vergadering, waarop de raad overgaat in geheime zitting. te geven door de „FANFARE DER H. FAMILIE" Directeur de Heer W. van Hel voort te Nieuwkuijk, op Donderdag 15 Juni, des avonds 8.30 uur op de Muziektent. Programma 1. Cecilia-Marche. 2. De Beiden Blinden, Ouverture. 3. Aan de Oevers der Schelde, Fantaisie. 4. Festival-Marsch. Pauze. 5. Kaveewee-Marsch. 6. Variété sur le Calife de Bagdad. 7. Kermis urn Rhein. 8. Tot Weerziens Marsch. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. EEN PAKJE MET INHOUD. Terug te bekomen bij C. Bouman, Drietrompet- terstraat te Heusden. De Commissaris der Koningin heeft met ingang,van 1 Juli herbenoemd als lid der gezondheidscommissie: H. Prinsen te Vlijmen. Op Zaterdag 17 Juni a.s., des avonds plm. 9 uur, zal Harry Poll we derom een schets uit eigen werk voor den K.R.O. ten gehoore brengen. Dit maal is zijn microfoonvertelsel geti teld: „Het boeket". Wij wenschen hem van harte succes toe. Door de Heusdensche Winkeliers vereniging is in haar gehouden leden vergadering besloten voor de leden en hunne huisgenooten bij genoegzame deel name in den loop van den a.s. winter een cursus te doen plaats hebben in de boek houding. Aan dezen cursus moet door minstens tien of meerdere deelnemers wor den deelgenomen. Zij, die aan dezen cursus wenschen deel te nemen, worden verzocht hunne namen op te geven bij den Secre taris der Winkeliersvereeniging, den heer Joh. van Laarhoven, Markt 91, alwaar tevens alle gewenschte inlichtingen omtrent den prijs dezer cursus enz. te krijgen zijn. Mogen vele winkeliers zich voor dezen hoogst nuttigen en noodzakelijken cursus opgeven. Het is hun eigen belang. Gisterenmorgen werden alhier door den Ontvanger der Registratie en Domeinen uit Werkendam de jaarlijksche hooigras- verpachtingen voor het gras in den Maas mond gehouden. Een der aanwezigen verzocht voor den aanvang namens vele pachters uit dit rayon het woord en drong er op aan de borgstellingen voor de pachters te laten vervallen. Spreker betoogde, dat de boeren het in dezen tijd zelf al moeilijk genoeg hebben om aan hun verplichtingen te voldoen en het dus niet aangaat, urn in geval de pachters niet aan hun verplich tingen kunnen voldoen daarvoor te moeten betalen. De aanwezige Notaris antwoordde, dat van de bestaande voorschriften van het Rijk niet kon worden afgeweken en ging daarna tot verpachten over. Het eerste perceel werd geveild, doch door geen der aanwezigen werd een bod gedaan. De Ontvanger liet hierdoor de verpach ting niet doorgaan. ALMKERK. Jl. Zaterdagavond speelde de korf- balvereen. A. K. C. alhier haar lste comp.-wedstrijd tegen N. E. O. van Sprang, welke eindigde met een 50 overwinning voor Sprang. De in de Herv. Kerk alhier ge houden collecte voor de zending bracht op ruim f119. Dezer dagen slaagden voor^ het examen onderwijzeres de dames Hakman en Koopmans, beiden alhier. In hooger beroep werd dezer dagen te Rotterdam de zaak behandeld van den heer J. Sj alhier, inzake overtreding vee wet. Bovengenoemde werd veroordeeld tot f20.boete ot 10 dagen hechtenis, terwijl het vonnis van den kantonrechter luidde f 75.boete of 25 dagen hech tenis. AALST. Voor het eindexamen Gymnasium te 's Bosch slaagde de heer L. J. Goris alhier. AALBURG. Zondagmiddag is alhier een kano omgeslagen. De inzittenden, de heeren B. en G. uit Wijk, wisten zich gelukkig te redden, zoodat zij het er met een nat pak afbrachten. ANDEL. De op het concoursterrein alhier gehouden collecte voor het Dr. de Visser Sanatorium heeft in totaal opgebracht opgebracht f 100. In het verslag van het concours alhier was uitgevallen4e afd. Kinder koren „Het Vinkje" te Andel, 300 pun ten, le prijs. Directeur A. W. v. d. Nat te Sleeuwijk. De 6e openbare vergadering van de „Vereeniging tot bevordering van Land en Tuinbouwonderwijs op Chr. grondslag voor Andel en Omstreken" zal op Vrijdag 16 Juni a.s. in de v.m. openbare school alhier worden gehouden. Aan de orde is o.m.Bestuursverkie zing. Het bestuur stelt voor de volgende dubbeltallen A. D. v. d. Schans te Andel (aftr.) en D. Millenaar te AndelH. Cre- zee te Nieuwendijk ((aftr.) en C. G. de Jong te Almkerk. Lezing van den WelEd. heer M. van Berkel te Maasland, lid der Ned. Var kenscentrale en bestuurslid Chr. Doeren en Tuindersbond. Onderwerp Crisis-Var- kenswet en Rundveebeperking. CAPELLE. De Ring 's-Grevelduin-Capelle en Omstreken van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op Geref. Grond slag, hield j.l. Zaterdag namiddag, bijge woond door de leden van de aangesloten Ned. Herv. Jongelingsvereen. te Besoijen, Sprang, Loonschendiik, Capelleen 's-Grave- moer en belangstellenden uit deze ge meenten, onder leiding van den Ring- voorzitter, den heer H. A. v. d. Ham, onderwijzer aan de Chr. School te Sprang, zijn 7den landdag op een weiland aan de Hoogevaart tegenover het kasteel „Zuijde- wein" en daartoe welwillend beschikbaar gesteld door den heer Adr. Verhoeven Jr. Na het zingen van Ps. 447 vers 1 en 6 werd deze openluchtsamenkomst door den Ringvoorzitter met gebed en een openings woord geopend, waarna voor de pauze als sprekers optraden Ds. G. A. Pott, Ned. Herv. Pred. te Rotterdam, met het onderwerp „Het ideaal van den jongeling" en Ds. J. C. v. Apeldoorn, Ned. Herv. Pred. te Leiden, die een rede uitsprak, naar aanleiding van het onderwerp „Mogelijk, doch niet onoverkomelijk," terwijl de Chr. Gem, Zangvereeniging „Halelujah" uit Besoijen onder leiding van den heer v. d. Kolk, een tweetal liederen ten gehoore bracht. De Chr. Gem Zangvereen. „Halelujah" uit deze gemeente, onder leiding van den heer M. C. Rijken, opende na de pauze het programma met een paar zangnummers, waarna Ds. Ph. J. Vreugdenhill, Ned. Herv. Pred. te Gorinchem, sprak over „Volharding" en Ds. G. J. Koolhaas, Ned. Herv. Pred. te Rotterdam, als laatste spreker de aanwezigen bepaalde bij het onderwerp„De weg tot het geluk". Na een slotwoord van den Ringvoorz. werd deze goedgeslaagde bijeenkomst met gebed gesloten, waarna met het zingen van Ps. 75 vers 1 en 4 uiteen gegaan werd. Ds. J. Bakker te Bleiswijk (Z.H.) heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Op het te Tilburg j.l. Zondag gehou den hengelconcours door de hengelclub „Ons Genoegen" aldaar, behaalden in den personeelen wedstrijd de heeren P. de Visser en K. Rosenbrand van de hengelaars- vereeniging „De Maasmond" alhier, resp. den 7e en 20e prijs. De Postduivenvereen. „De Lucht vaart" alhier hield j.l. Zondag een wed strijd vanuit Orleans, met den volgenden uitslag J. v. Doornik, 4 J. Versteeg, 2, 6, 20, 22, 24 H. Rosenbrand, 3, 23.A. Kloot wijk, 4, 5, 42,C. Verhagen, 7; G. Stam, 8, 40, 49 C. Rosenbrand, 9 G. Tref fers, 44, 45 H. Dekkers, 13, 46, 18; W, Versteeg, 14 en M. de Jong, 17, 21. Aangetoonde duiven, J. v. Doornik, C. Rosenbrand, H Dekkers en M. de Jong. Gedurende de maand Mei wer den Ier gemeentesecretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven: 26 koeien, 52 varkens en 1 geit. Het bouwen van een woning in de Nieuwstraat voor den heer G. Swart, is na gehouden aanbesteding opgedra gen aan Gebr. Spierings alhier. Hel glas- en verfwerk van de nieuw :te bouwen woning voor den heer J. Brondijk alhier, is onderhands opge dragen aan den heer J. v. Dongen. De afd. Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm, behaalde op den te Elshout gehouden schietwed strijd in den korpswedstrijd 333 pun ten, terwijl in de personeele wedstrijd de commandant P. v. d. Schans 58 p. behaalde. DUSSEN. A.s. Donderdagavond 15 Juni nm. 8 uur (Z.T.) hoopt de Chr. Nat. Werk mansbod te Hank in de O. L. school aldaar eane ledenvergaderiug te houden Trouwe opkomst zeer gewenscht. DRUNEN. Veiling van 12 Juni 1933. Per K.G. Aardbeiien 2436; idem II 1222; Asperges 2027 id. II 1018 Spi nazie 25 Peulen 1424 Erwten 1317 Aardappelen 9 10 Snijboonen 3442 WTagenaars 3743 Rentege vers 3841; Tomaten 4315; id. II 11—12; id. Ill 8—10; Rabarber 1 2y3 Postelein 27 Juin 45 Tuin- boonen 611. Per stuk. Bloemkool 36; id. II lx/g3; Sa voyekool 24 Witte komkommers 4 6x/2 id. II 2V3-4 Groene komkommers 45 id. II 231/,, Spitskool 24 Andijvie 2x/23; Sla 1/3l1/^. Per bos. Selderij 11 l/i; Keelen 1/3s/4 Ra dijs s/i\1/i Rabarber 23 Peen 3 V36. Het uitvoerend comité der land en tuinbouwtentoonstelling, welke van 2325 September a.s. te Drunen ge houden wordt, bestaat uit de heeren M. Schoenmakers, Waspik, voorzitter; A. J. A. v. Bokhoven, Herpt, secretaris; J. v. Ooyen, Haarsteeg en C. Klijn, Elshout, leden, alle Jonge Boerenstan- ders. C. A. J. van Herpt (Herpt) toege voegd vanwege het kringbestuur N.C.B. Den Bosch, C. Brok, voorzitter van de afdeeling Drunen-Elshout N.C.B. Boelen, directeur der veiling en A. B. C. v. Rooy, Drunen en A. Willems, Elshout, landbouwonderwijzers. Een werkcommi'ssie is gevormd uit de heeren Schoenmakers, v. Bokhoven, v. Herpt, v. Rooy, Willems en Boelen. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Donderdag 15 Juni 1933, des nam. 2.30! uur (Z.T.). Agenda 1. Eventueele mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot rang schikking der gemeente voor de Per soneele belasting, dienstjaar 1934 in de 8ste klasse. 4. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeentebegrooting, diensten 1932 en 1933. 5. Vaststelling grondprijs Uitbrei ding. 6. Rondvraag. IIERPT. Het eere-comité dat hier is sa mengesteld met het oog op het te houden festival op Zondag 25 Juni a.s. is samengesteld als volgt: Eere-voorzitter: burgemeester v. Eg- gelen, leden: de Z.Eerw. heer pastoor Timmermans, de wethouders v. Bokho ven tein Verhoeven en de heer F. A. J. v. Liempt, gemeente-secretaris. Burgemeester v. Eggelen zal het fes tival officieel openen op het gemeente huis en de vertegenwoordigers der deel nemende vereenigingen aldaar ontvan gen. LOEVESTEIN. Dezer dagen werd het slot Loe- vestein bezocht door een aantal leden van de „Société artistique, litteraire en scien- tifiquex" te Lille (Noord Frankrijk, voor zitter de heer Gerard, hoogleeraar in de geneeskunde aan de universiteit te Lille, met dames en kinderen, in totaal onge veer 50 personen. Deze tocht was op touw gezet door den heer F. Brunt, secre taris van het Nederlandsch consulaat te Lille. Onder het gezelschap bevonden zich de consul der Nederlanden te Lille, de consul van België aldaar, een hoofd ingenieur van wegen en bruggen met 2 ingenieurs, een architect, drie advocaten, een notaris en personen uit de industrie en zakenwereld. In de groote zaal van het slot heeft de slotvoogd, die het gezelschap begeleidde, de aanwezigen in de Fransche taal wel kom geheeten, waar hij een en ander aangaande de geschiedenis van Loevestein mededeelde. MEEUWEN. Tijdens de provinciale premiekeu- ring van tuigpaarden op 13 Juli al hier, zal eveneens een keuring worden gehouden tot het verkrijgen van het M(ilitair) C(ertificaat). Belanghebben den zij er op gewezen, dat de aangifte voor de premiekeuring vóór 13 Juni moet geschieden bij den heer Wagenaar te Dinther, voor latere aangiften moet f 2.50 worden betaald en dat voor de M.C.-keuring aangegeven moet worden bij den heer A. D. van Buuren te Meeuwen. NIEUWKUIJK. Naar wij van ambtelijke zijde vernemen, zal de betrekking van burge meester der gemeente Nieuwkuijk, wel ke op 20 dezer zal openvallen ten ge volge van het aan den heer C. F. van van den Broek op zijn verzoek verleend eervol ontslag, voorloopig niet worden vervuld. NIEUWENDIJK. De firma de Bok en Monshou- wer was de laagste inschrijfster, voor het bouwen van een heerenhuis voor rekening van Dr. van Leeuwen te Sleeuwijk. De vrouw van H. Pruisen kreeg dusdanig een klap van een paard, dat zij zich ernstig aan haar been bezeerde en geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. i Door den heer C. de Peuter werden al nieuwe aardappelen gerooid van den kouden grond. Ze waren groot van stuk en goed van smaak. Het verbouwen van een woon huis voor rekening van den heer C. v. d. Stelt is opgedragen aan den heer Adr. de Later, aannemer alhier. NEDERHEMERT. Dat het ambt van ouderling bij de Herv. Kerk alhier niet erg begeerlijk schynt te wezen, kunnen wij afleiden uit het feit, dat ook nu weer de heer A. Keinemans, als zijnde reeds de vierde benoemde, voor de eer heeft bedankt. Ons inziens ware het in 't vervolg beter, over te gaan om sollicitanten op te roe pen en er bij eventueele aanmelding dan een uit te laten trekken. OUDIIEUSDEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente te houden op het Raadhuis te Elshout, op Woensdag 14 Juni 1933, des avonds ten half acht uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. a. Besluit van Ged. Staten, waar bij goedkeuring wordt verleend aan het raadsbesluit tot verhooging van het crediet bij de Bank voor Neder- landsche gemeenten, b. Brief van B. en W. van 's-Her togenbosch betreffende hulpverlee ning bij brand 2. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gem.-begrooting voor 1932 en 1933. 3. Benoeming van een tijdelijk ge meente-ontvanger. RAAMSDONKSVEER. De collecte ten behoeve van de Samenwerkende Zendingsvereenigingen te Oegstgeest bracht in de Herv. Kerk der gemeente Raamsdonk f96.31 op. Tot Afdeelingsbestuurslid van het Bijbelgenootschap werd gekozen de heer J. van Woerden. De heer D. C. Konings Dz. slaagde voor het examen diploma assistent-directeur Zuivelfabriek, ingesteld door de F. N. Z. Tot directeur der Coöp. Boeren leenbank alhier werd gekozen de heer D. Konings Az., tot lid van den Raad van Toezicht de heer D. Lankhuijzen Sz en tot secr. de heer J. Lankhuijzen. De navolgende heeren werden ge kozen of herkozen tot lid van een polder bestuur L. van der Made, C. Langerwerf, J. G. Lankhuijzen Pz. en J. A. Lank huijzen Jz., respectievelijk van de Nieuwe Buitendijksche Hooipolder, de Eendrachts- polder, de Carthuizer Polder en de Dom- bosch. De haer J. Molenwijk Wz. is ver moedelijk te Rotterdam in de Rijnhaven verdronken. SLEEUWIJK. Pinksterdrukte alom in den lan de, viel ook het gemeenteveer Gorin chemSleeuwijk ten deel. Enkele cijfers ter toelichting. Vervoerd werden op Zaterdag 3 Juni 578 auto's, naast een in de duizenden loopend passagierstal en nagenoeg ge lijk aantal fietsen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2