KANTHEEVAN EENB P R U SI ZUM probeert u maar eens een der onder staande soorten: u zult daarna vol mondig instemmen DAT deze melanges GOEDKOOP en ZEER GOED zijn. BEZOEKT Jan Geertzen, 's-BOSCH, P.\i SGHETSELAAR 1 A Spreeuw 10-12 nol-3 Belastingen J. ELËRAN, Crisisprijzen. Fa. L. J. VEERMAN FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. VRAAGT UWEN WINKELIER Hótel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. J.I. Donderdag had alhier de Sac ramentsprocessie plaats. Hieraan werd door alle vereenigingen, welke in Herpt gevestigd zijn, deelgenomen. De processie had plaats om de kerk en over 't kerk hof, alwaar men een rustaltaar had ge plaatst. Hier werd door pastoor Timmer mans een plechtige predikatie gehouden. Men mag zeggen, dat deze plechtige processie, dank zij het mooie weer, schit terend is geslaagd. NIEUWKUIJK. Bij besluit van den Commissaris der Koningin is met ingang van 20 Juni benoemd tot plaatsvervangend burgemees ter der gemeente Nieuwkuijk, de heer G. R. v. d. Ven, burgemeester van Vlijmen. NIEU WEND I JK. De heer H. Crezee is herkozen als bestuurslid van de Chr. Lagere Land bouwschool te Andel. Het dochtertje van C. de P. kwam met het waterscheppen in een diepen aloot terecht. Op haar hulpgeroep snelde haar moeder toe, welke haar uit haar benarde positie wist te redden. RAAMSDONKSVEER. Ten bate van het te stichten gebouw voor Prot. Chr. belangen zal een verloting worden gehouden. Dhr. de Wit van het Dorp smaakte het genoegen de acte als onderwijzer te behalen. SPRANG. De heer H. Korteweg, onderwijzer aan de Chr. School alhier, heeft op zijn verzoek 1 jaar uitstel gekregen voor het vervullen zijner militaire dienstplicht, ten gevolge heeft hij zijn benoeming tot onder wijzer aan de Chr. School in de Nieuw- straat te Capelle kunnen aannemen. VEEN. Gevonden een rijwiel-belasting plaatje. Terug te bekomen bij den Rijks- Veldwachter van den Hout alhier. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden oollecte voor noodlijdende Ger. Gemeenten in Bohemen en Moravië heeft opgebracht f25.—. Aardappel veiling van Maandag 19 Juni f4.f5.20 per H.L, Door het bestuur der veiling is besloten am indien de veiling zich nog eenszins uitbreid, over te gaan tot het bouwen van een eigen veilingsgebouw. Vrijdagmorgen, het was nog niet heelemaal licht, kwam met een flinke vaart een auo over den dijk gereden. Bij de korenmolen werd krachtig geremd •n met een schok stond de wagen stil. De reden was dat onder de galerij een man met een lus aan zijn nek hong te beDgelen tusschen hemel en aarde. Bij onderzoek bleek echter dat er geen leven in wasHet kan ook niet anders, want het inwendige bestond niet uit vleesch en been, maar uit hout en strooi. Velen personen zijn door deze misplaatste grap danig geschrokken. De gehouden verpachting van hooi- gras op de „Ravenswaard", heeft 10°/0 minder opgebracht dan het vorig jaar. Algemeen wordt echter geacht, dat het gewas V, minder is in hoeveelheid dan vorig jaar. Vrijdagmorgen jl. had alhier de eerste veiling plaats van vroege aardappelen. Nadat den Voorzitter van de Tuinbouw- vereen. tot de aanvoerders en verdere belangstellenden een woord van welkom gesproken had, memor. spr. hoe in 1917 alhier de veiling opgericht was geworden, om reden dat toen van regeeringswege geen aardappels verkocht mochten wordeD, dan over de veiling. Nadat deze bepaling opgeheven was, heeft de veiling zich nog aenigen tijd staande weten te houden en was echter een tijd van inzinking geko men, met gevolg dat zij geheel stil is gaan liggen. Thans achtte echter het bestuur weer het oogenblik gekomen, om haar uit haar rust te wekken en wel om reden, dat door den Minister bepaald is, dat slechts aan die aardappelen toeslag gegeven zal worden die over de veiling verkocht worden. Spr. wees er op dat het niet gaat om het belang der Veilingvereen. als zoodanig, maar dat het een gemeenschappelijk be lang is, waarom hij hoopte dat allen hier hun medewerking verleenen. Hierna werd overgegaan tot veilen. De prijzen waren f 5.80f 6.00 per H.L. en voor pooters 8 cent per K.g. WASPIK. Op Zondag 25 Juni a.s. zal het nieuwe fvoetbalterrein van de v.v. „Her cules" -worden in gebruik genomen. Op 'dien dag zal een wedstrijd wor den 'gespeeld tusschen Hercules II en de 'supportersvereen. van Hercules. Gezien 'het supports-elftal geheel uit oud-voetballers 'bestaat, zal er weinig krachtverschil zijn. In ieder geval be looft 'deze ontmoeting interessant te worden. Onder architectuur van den heer A. G. de Bruijn werd aanbesteed het bouwen! van een woning voor rekening van den heer A, Dank alhier. Het met- PER ONS selwerk werd gegund aan dei heer C. Savelkous alhier voor f796.en het timmerwerk aan den heer H. Wagemakers te Capelle voor f 740. WERKENDAM. De postduivenvereen. „Sto mvogels" (W'damH'veld) zal a.s. Zaterdag een wedvlucht houden van uit Orleais (Frank rijk) afstand 483 K.M. De heer Joh. Schaddelee Jr. is in plaats van den heer J. Paans gkozen als secretaris van de propagandacommissie der Chr. Jongel. vereen. „AndEas". Door de Chr. Jongel. ei Jongem. vereen. „Maranata" zijn aan de Herv. Jeugd-Centrale de navolgend* sprekers opgegeven voor de groslijst der s.s. Winter op te treden sprekers voor boveigenoemde Centrale Ds. A. Dönszelman tui Meppel, Ds, K. H, E. Gravemeijer van den Haag, Ds. W. M. A. Kalkman van Batwijk aan Zee, Ds. W. J. van Lokhorst vanHilversum en Ds. J. H. Mulder van Hillejom. De Moedercursus alhier uitgaande van 't Groene Kruis en gehuden door Zuster v. d. Schalk, zal wee opnieuw beginnen met haar lessen op :8 Juni a.s. In 't kort worden de reeds gehouden lessen herhaald, zulks voor le nieuwe bezoeksters. Men hoopt deze arsus in 8 a 9 weken te volbrengen. De heer G. Lokerse, tijksveldw. standplaats alhier, is voor ijdeüjk ge detacheerd naar Ymuiden, in erbana met de stakingen. Yoor de vacature va Wijkver pleegster bij het Groene Knis, hebben zich 31 sollicitanten aangaaeld. Zoo spoedig mogelijk zal tot eer benoeming door het bestuur worden ovegegaan. WOUDRICHEM Dinsdag 13 Juni hieh in de zaal van den heer Spronk de ad. Woudri- chem «van het Groene Krui een leden vergadering. De heer W. G. v. d. Heecamp open de als Voorzitter deze vergdering met een -woord van welkom, ^evens her dacht hij het overlijden va den Voor zitter, wijlen den heer A. A. Giesberts, die zooveel had gedaan om tot de oprichting te komen. Daarna had stemming plaats voor een 'Bestuurslid, in de vacature ont staan door het overlijden van den heer Giesberts, waarbij in de tweede vrije stemming, dokter Egberts werd ge kozen, die deze benoeming aannam. ,Op een vraag van den heer van Rijs wijk, wanneer de wijkverpleegster in dienst zal treden, werd medegedeeld, dat dit vermoedelijk begin Augustus zal 'zijn. Vooraf zal echter nog een a!- gemeene 'vergadering worden gehou den. De lieer W. Viveen 'maakte naar aanleiding 'van den uitslag der stem ming |e;n die van 'de vorige keer, de opmerking, dat geen rekening is ge houden, dat de bevolking i n zijn ge heel in het bestuur zou vertegenwoor digd zijn, ook het college van B. en W. van Woudrichem, waarvan 'het ini tiatief uitging zijn gepasseerd en noemt dit een fout. De Voorzitteir "kan volkomen zijn standpunt begrijpen, wanneer er een fout gemaakt is, berust die echter bij de leden zelf, zegt hij. De heer Kuijpers beweerde dat zelfs door den Kerkeraad vooraf de verkie zing 'besproken was. Ds. 'de Bruin merkte hierover op, dat geen vergade ring daartoe was belegd. Na 'nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard, werd de vergadering, die slechts zeer matig bezocht was, door den Voorzitter gesloten. Naar we jvernemen zal de be noemde «wijkverpleegster van het Groe ne Kruis, de eerste dageti van Augus tus a.s. in dienst trede^i. De tin deze gemeente gehouden collecte 'ten behoeve ,van Stichting tot ondersteuning -en zedelijke .ontwikkeling van 'hulpbehoevende blinden te Utrecht heeft 'f22.25 opgebracht. Door Ged. Staten js goedkeuring verleend 'aan de door het waterschap „De Nieuwe Ban" alhier vastgestelde keur of politieverordening voor dat waterschap. ZALTBOMMEL. J.I. Donderdag heeft in een ver gadering ten stadhuize alhier onder voor- I zitterschap van den heer N. F. Cambier van Nooten, burgemeester van Zaltbommel, de definitieve opstelling plaats gehad van een ontwerp voor gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeenten omtrent hulpverleening bij brand. Er waren op deze vergadering 12 ge meenten uit de Bommelerwaard en om streken vertegenwoordigd. Alle vertegen woordigers namen op zich, het ontwerp zoo spoedig mogelijk den raad hunner gemeente ter vaststelling aan te bieden. Deze gemeenschappelijke regeling zal dan de eerste in Gelderland zijn, die een zoo groot gebied omvat. De burgemeester van Ammerzoden bracht aan het einde der vergadering hulde aan den brandweercommissie uit de vereeniging van burgemeesters in de Bommelerwaard en dankte den voorzitter den burgemeester van Zaltbommel, voor zijn initiatief en voorbereidenden arbeid. Na afloop der vergadering gaf de vrij williger Zaltbommeler brandweer een zeer geslaagde demonstratie. Woendag j 1. heeft onder vele blijken van belangstelling de heer H. L. Philips alhier zijn 70sten verjaardag ge vierd. De heer Philips bestuurt het ban kierskantoor van de fa. Peletier en Philips, is sinds 1912 commissaris der N.V. Philips gloeilampenfabrieken. Naast zijn drukken, zakelijken, werk kring wist de heer Philips ook nog tyd te vinden voor de publieke zaak, zoodat hij met voldoening mag terugzien op een ruim 25-jarige periode als raadslid, terwijl hij ook eenige jaren het wethouderschap onzer gemeente bekleede. Hij maakte voorts deel uit van het Polderdistrict Bommelerwaard boven den Meidijk, als hoofdgeërfde en als Heemraad, welke functie hij bij het bereiken van den 70-jarigen leeftijd moest neerleggen. Het Weeshuis der Hervormden en het Oude- Mannen- en Vrouwenhuis, waarvan hij ook reeds een aantal jaren regent is, hebben steeds nog zijn warme belang stelling. De Elèetrische Drukkerij en Binderij van de FiRxMA L. J. Veerman te Heusden belast zich gaarne met de uitvoering van Uw^Qruk- en Blndorders. Spoedige afwerking. - "Billijke prijzen. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. T and heelkund ige, GOEINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 Minvermogenden 9.30—10 v.m. si racjffjCijaat^iaiassg gag ?gc»ïH5 asjBEBsaB m Rechtskundig Adviseur te 's-Hertogenbosch. Havenstraat 5, (nabQ het Station-) ADVIES in alle belasting aangelegenheden, INVULLEN beschrij vingsbilj etten, opma ken van BEZWAARSCHRIF TEN wegens te hoogen aanslag enz. Billijke Conditiën. ÜVoor BIND- en CARTON- NAGEWERKEN berekenen wy Een bijzonder geschikte gele genheid om thans uw boeken, tijdschriften en vakbladen te laten binden. Electrische Binderij HEUSDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 7