5 is ook de laatste dag van onzen GROOTEN ZOMERUITVERKOOP. Alle restanten moeten weg. Heeren- en Kindercostuums Profiteert van deze gelegenheid HEUSDEN. den wagen was uiterst gebrekkig. Koplichten ontbraken, de bestuur der en iemand, die naast hem zat, hielden elk een brandende zaklan taarn achter de voorruit. De straat verlichting daar ter plaatse is óók al niet al te best. De chauffeur zag de fietsen niet. Plotseling greep de auto den heer v. H. Van schrik raakte S. de kluts kwijt; hij vergat te rem men en reed nog 40 meter door. De heer v. H. werd een eindweegs meegesleurd en bekwam een hersen schudding. De politie heeft de auto en de fietsen in beslag genomen. Tegen den bestuurder, welke zeer van streek was, is proces-verbaal op gemaakt. O— INBRAKEN IN 'T WESTLAND. In het Westland zijn Donderdag en Vrijdagnacht verscheidene inbra ken gepleegd door onbekend geble ven personen, die met de plaatselijke toestanden echter volledig op de hoogte blijken te zijn. Na de inbraak aan de veiling Westerlee, werd in gebroken in het kantoortje van den badmeester der zweminrichting aan den Dijkweg te Naaldwijk, waar cir ca f 22 werd buit gemaakt aan con tanten der zwemvereeniging en een zilveren horloge en een fototoestel van den badmeester werden ont vreemd. Denzelfden nacht werd de kleedkamer van de voetbalclub Naald wijk met een bezoek vereerd. Hier namen de nachtelijke bezoekers bier, limonade, chocolade en suikerwerk mede. Ook in de Bloemenveiling Poeldijk is getracht in te breken. o LIJK OPGEHAALD. JH*t lijk van den 11-jarigen W. Schinkel, die sedert Zaterdag te Die ren vermist is, is ter hoogte van de Spankerensche brug uit het Apel- doornsch-Dierensch Kanaal opge haald. De knaap, die zwakzinnig was, kwam uit Haarlem en werd te Die ren verpleegd. —O INBREKERS GEPAKT. Een viertal inbrekers zijn te Rot terdam gearresteerd, juist op het moment dat zij bezig waren hun minder gewenscht beroep uit te oe fenen. Bij hun ronde over den Coolsin- gel bemerkten de rechercheurs dat twee mannen zich op verdachte wijze ophielden voor het pand van den kolenhandel van v. d. Willigen al daar. Oogenschijnlijk stonden zij rustig het lichtcourantnieuws te le zen. Daar zij echter goede bekenden van politie en justitie zijn, hielden de politiemannen een oogje in het zeil en zij bemerkten al spoedig dat een van hen door de deur van het kantoor welke openstond, naar bin nen ging. Zijn helper volgde even later en eveneens werd opgemerkt dat twee mannen buiten op den uit kijk bleven staan. De rechercheurs gingen toen over tot arrestatie van het tweetal dat op den uitkijk stond. Zij werden over gebracht naar het hoofdbureau van politie. Met assistentie van eenige andere rechercheurs werd vervolgens een inval gedaan in het kantoor en men trof de twee inbrekers daaraan. Zij hadden de brandkast reeds om ver getrokken. Ook zij werden overgebracht naar het hoofdbureau. De aangehoudenen zijn de 53-jarige N. M. B., de 52- jarige havenarbeider C. F. W. M., de 31-jarige hulpbrander B. J. H. en de 45-jarige koopman I. van R. o AUTOTRUCK VERONGELUKT. Voor 'n viertal jongelui uit Huiten bij Tilburg is 'n Zondagmiddag uit stapje noodlottig geworden. Dit ge zelschap bestond uit Jan Vissenberg, zijn verloofde Corry v. Ouweland, Piet v. Ouweland en diens verloofde Marie Boudewijns. Zij begaven zich in de richting Tilburg. Tengevolge van de gladheid van den weg slipte de wagen, botste tegen een boom, maakte nog een geweldige zwenking en tuimelde in een sloot langs den weg. Het viertal werd min of meer ernstig gewond. De toestand van den bestuurder is ernstig. De toestand van de drie anderen is naar omstan digheden redelijk wel. o AUTO-ONGELUK. Een auto, waarin vier personen zaten is op den Bredaschenweg ge slipt en tegen een boom gereden. De vier inzittenden, twee dames j en twee heeren werden allen ernstig gewond. H. de Wit uit Tilburg was er het ergst aan toe. Mej. Truus Kuhn uit Eindhoven bekwam een hersen schudding. De heer A. Hendriks uit Eindhoven kreeg een ernstige hoofd wonde. Mej. v. Empel uit Tilburg kwam er met een onbeteekenende hoofdwonde af. o— Plaatselijk i\ieuws. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een tasch inhoudende diverse sleutels, tangen, bandafnemer, enz. Zich te vervoegen op de Gemeen te-secretarie alhier. In de laatstleden gehouden ver gadering van den kerkeraad der Ne- derl. Hervormde Kerk alhier, zijn de diakenen A. Baaijens en S. den Engelse tot ouderling benoemd en de heer A. Bouman eveneens tot ouderling. Tot diakenen werden benoemd de heeren J. v. d. Schoor, J. v. Wijk en S. Deur- loo. Allen, behalve de laatste, hebben hunne benoeming aangenomen. Onze vroegere stadgenoot M. T. Vos, rijksklerkl bfji de directe belastin gen in tijdelijken dienst, is met ingang van heden als zoodanig in vasten dienst benoemd met standplaats Sliedrecht. Naar we vernemen, zal de Heusdensche processie naar Kevelaer wederom plaats hebben op 15 en Zaterdag speelde de korfbal- vereen. alhier, haar 5de competitie wedstrijd tegen „A.D.O." van Arkel welke eindigde met 32, in het voor deel van „A.K.C.". Bij de rust was de stand 2o voor Arkel. BENEDEN-LANGSTRAAT. De hooibouw is tot heden gun stig verloopen. Niet alleen was het grasgewas goed, maar het is ook mooi gewonnen. Aanvankelijk besteedt men voor het nieuwe hooi f 10 per 500 K.G. maar de handel is zeer gering. CAPELLE. Op de Hoogevaart had j.l. Za terdag 'n ernstig auto ongeval plaats. Het kindje van B. werd door een passeerende vrachtauto aangereden met het noodlottig gevolg, dat de ontboden geneesheer opname in het ziekenhuis te Waalwijk noodzakelijk oordeelde. Bii het aan het gymnasium te 's Hertogenbosch gehouden over- gangs-examen werd van de iste naar de 2de klasse bevorderd A. Dek kers en Ella v. d. Hoeven en van de 3 de naar de 4de klasse S. Kuij- kers, 27, 30, 42, 43; A. Klootwijk. 16, 33, 35, 45i J- Blom, 20; A. Ver steeg, 21, 22, 31 32; P. Verhagen. 24; H. Rozenbrand, 26, 28, 46; G. Stam, 29; J. Versteeg, 36; P. Bak keren, 39; C. Broeks, 48 C. Rozen- brand, 51, 52. DRONGELEN. Verleden week slaagde voor toelatings-examen tot het gymnasi um te Gorkum de 12-jarige R. P. H. P. van der Schans alhier, die hiertoe werd voorbereid door den heer Haase, hoofd der school te de zer plaatse. De uitbetaling der vergoeding voor verrichte werkzaamheden bii den brand te Drongelen, van het woon huis van H. Vos, zal op Donder dagavond a.s. ten huize van den ge meente-veldwachter W. van der Pol te Eethen, tusschen 8 en 9 uur (Zo mertijd) plaats hebben. DUSSEN. XHank). Od het toelatingsexamen tot de Rijkskweekschool te Gorinchem, gehouden op 13 en 14 Juli j.lZslaag- 16 Aug. Vertrek als naar gewoonte. Donderdagavond had in het R. K. Verenigingsgebouw onder be langstelling van de leden der H. Fa milie, de trekking plaats voor een gratis reis naar Rome, van 313 October a.s. Mede tegenwoordig was den Hoogeerw. heer Deken Wou ters, directeur der H. Familie. Na opening door den hoogeerw. heer Deken met den christelijken groet had de trekking plaats door de hee ren A. J. Boelen en H. Verhoeven. Het lot viel op no. 117. De gelukkige bezitter hiervan was de heer J. Gij zelhart, die daardoor als afgevaardig de der H. Familie van Heusden werd aangewezen. De heer Gijzelhart nam de reis nog echter in beraad. De hoogeerw. heer Deken dankte allen voor de belangstelling en wenschte den heer Gijzelhart geluk. Hii sloot de bijeenkomst met den christelijken groet. ALMKERK. Tot Hoofd aan de Herv. school alhier, is benoemd de heer L. C. Velthuizen te Ridderkerk. A.s. Donderdag 20 dezer hoopt de Herv. Jongelingsvereen. alhier, een plezierreisje te maken naar Amersfoort en Omstreken. pers alhier. J,l. Zaterdag reed de vracht rijder d. H. uit Waspik met zijn vrachtauto aan den spoorwegover gang bij het station Capelle-Nieuwe- vaart tegen de neergelaten afsluitboo- men, zoodat deze afknapte. Behou dens eenige materieele schade liep dit ongeval betrekkelijk goed af. A.s. Vrijdag zullen de leerlin gen der Chr. school a. d. Loonschen- dijk onder leiding van het onderwij zend personeel dezer school een schoolreisje maken naar Nijmegen en omgeving. Het 4-jarig dochtertje van den heer H. M. alhier, kwam j.l. Zater dag in een onbewaakt oogenblik in een pan kokend water te vallen, met het noodlottig gevolg, dat het zich dermate brandde, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was en door Dr. R. verleend werd. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Lier met den vol genden uitslag: G. Treffers, 1, 17, 37; L. de Haan, 2, 3 P. de Roon, 4, 19; W. Versteeg, 5, 18, 25. 38; W. Mandemakers, 6, 47; M. de Jong, 7. 34> 53. 54; A. de Jong, 8. 40, 4U 49. 5°; J- v. Doornik, 9, 10. 44; A. Spierings, 11,-13, J5> 23H. Dek- de onze dorpsgenoot J. Pellicaan Jzn. Hii was leerling van de Open bare Lagere School aan de Buitenka en is door het Hoofd dier school voor dat examen opgeleid. DRUNEN. Veiling 15 Juli. Zwarte Besen f 22.70—f 23.40. Roode bessen f 6.60f 6.80. Witte bessen f 7.30 Frambozen f23.10f23.50. Alles per 100 K.G. EETHEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden een Marktstok. Terug te bekomen bij W. v. d. Pol, gem.-veld- wachter Eethen. Toen A. Nieuwkoop in zijn wei land kwam, ontdekte hij, dat een van zijn beste koeien dood lag. De ontbo den veearts Hilwig constateerde Milt vuur. Het cadaver is onder po'.itie-toe- zicht verbrand. Voor den betrokken persoon 'n scha depost, aangezien hij niet in de ver zekering was. NIEUWENDIJK. Zaterdag a.s. hoopt de korf balclub „Quick" een competitiewed strijd te spelen tegen „A.K.C." van Almkerk op het Quick-terrein. Deze wedstrijd beloofd interéssant en spannend te worden. Op den Rijksstraatweg alhier, kwam een luxe auto in brand te staan, die door enkele aanwezige per sonen met emmers water gebluscht werd. De opbrengst van de busjes der Ziekentelefoon van de Geref. Kerk, bedroeg over het eerste half jaar 1933 de som van f345,7i1/9. Het vergrooten van den aan legsteiger der veerboot Gorinchem Sleeuwijk, is opgedragen aan den hr. L. Schermers waterbouwkundige al hier. De gehouden competitie korf balwedstrijd tusschen „D.O.S." van Geertruidenberg en „Quick" alhier, eindigde met 43 in het voordeel van „Quick". VEEN. Op Maandag 31 Juli a.s. zal in deze gemeente op het plein voor het Gemeentehuis een algemeene keu ring van trekhonden plaats hebben. Bii den rijksveldwachter van den Hout is als gevonden voorwerp gedeponeerd: een rijwielbelasting- merk. Voor het op 13 ,en 14. Juli te Gorinchem gehouden toelatings examen iste klas Rijkskweekschool aldaar slaagde uit deze gemeente de heeren: J. A. G. Vos; J. de Vries en G. van den Hout. Zij genoten hun opleiding van den heer J. van Donk, Hoofd cler Open bare school alhier. 1 VLIJMEN. Nabij den Vlijmenschendijk had Maandagmorgen een aanrijding plaats tusschen een luxe auto ko mende uit St. Micliiels-Gestel, rich ting den Bosch en een luxe wagen uit de richting Kaatsheuvel. Doordat laatstgenoemde auto met een te snelle vaart een bocht nam, kwa men beide wagens met elkaar in botsing. De motor van den wagen uit Kaatsheuvel werd geheel in el kaar gedrukt, terwijl de andere licht beschadigd werd. Een der inzittenden liep leenige ver wondingen op welke door dokter Weyers werden verbonden. WASPIK. De Nederlandsche Chrcomleder- fabriek „Waspik" alhier zal belangrijk worden uitgebreid. Tevens zal uitbrei ding van het personeel plaats vinden, WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 7 tot en met 14 Juli j.l. werden aan de vischmarkt alhier, geen zalmen aan gevoerd. Besteed werd voor dikke paling 45 tot 50 cent; dunne aai 12 tot 17 cent; baars 12 tot 14 cent; bot 7 tot 17 cent en voorn 4 tot 5 cent. Alles per pond. "De jongeheer J. Vos alhier, is na gehouden examen toegelaten tot de iste klas van het Gymnasium te Gorinchem. Gedurende het 2de kwartaal J933 werden voor den Vleeschkeu- ringsdienst ter keuring aangegeven 19 koeien, 70 varkens, 12 kalveren, 1 nuchter kalf en 1 schaap. Flet Dameskoor „Altena" al hier zal onder leiding van den heer A. W. Havelaar o pi4 Augustus a.s. deelnemen aan het concours te Raamsdonksveer. Voor het toelatingsexamen der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Gorinchem slaagde de jongeheer C. de Jodtie Mzn. alhier. in den ouderdom van ruim 93 jaren overleed Zondag j.l. de hr. J. Holster alhier, op. één na de oudste inwoner dezer gemeente. WERKENDAM. Zaterdagavond, gaf het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" uit den Biesbosch een concert op haar tent aan de Uitbreiding. Waarschijnlijk tengevolge van het ongure weer, was er niet zooveel pu bliek als wij altijd gewend zijn bii „Kunst na Arbeid." De aanwezigen hebben echter weer een genoeglijken avond gehad. De heer F. B. Jonker alhier, slaagde voor het overgangsexamen van de 5de naar de 6de klasse aan het Gymnasium te Gorinchem. Dezer dagen slaagde te Den Haag voor het M.U.L.O.-examen B, onze dorpsgenoot A. W. van Loon Johzn., thans te Gouda. A.s. Vrijdag (21 Juli) zullen de hoogste klasse der Rehoboth- school, onder leiding van het hoofd, den heer J. v. Herp, een plezierreis maken naar Rotterdam. De vrouw van G. V. in de Kruisstraat viel van een zolder, door dat de trap, waar zii zich op begaf, onderuit schoot. Direct moest genees kundige hulp worden ontboden. Terwijl de heer J. Z., Zon dagavond naast zijn fiets liep op straat werd zijn rijwiel door een achteruitrijdende auto van den heer W. uit Woudricliem geheel in elkaar gereden, terwijl hij zelf nog Jicht werd verwond aan zijn been. Uitslag wedvlucht postduiven vereniging „Stormvogels" vanuit Roosendaal, afstand 43,3 K.M. met, jonge duiven. Loslating 1,30 uur na middag, aankomst iste duif 2 uur DONDERDAG JULI MARKTDAG ma 30"i> Korting. johan de Mol 'ïpi, ;-<> -^9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2