Bijbels en K TE, KOOP Hij i Bberenkool- •lanteo weitqemaat OPENBARE VERHORING panb. Verkooping Cokesprij zen. Advertentiën, een Stfsno-Type-Cursus Van GeVidt te Heusden te Berlicum, veilem Groote Partij Afbraak, Veldvruchten. Notaris Paap NAWEIQEN J annezand Buitenland. Notaris Paap Xotaris A. SCHAAP 5 minuten en 22 seconden en laat ste duif 2 uiif 11 minuten en 20 seconden. Uitslag als volgt: ie en ige prijs, A. Dubbeldam; 2e, 3e, 4e, 11e, 21e en 26e prijs de Boon-Mik; 5e en 28e prijs P. den Breijen; 6e en 25e prijs H. de Vries; 7e, 22e en 34e prijs, C. A. Deenik; 8e en 32e prijs, W. v. Kooy; 9e, 12e, 30e en 33e prijs, P. de Jong-Buik; 10., 23e, 24e en 35e prijs, B. Groeneveld; 13e, 15e, 16e, 29e en 31e, prijs, Slmon-Vogel- Bakker; 14e.prijs, J. de Koning; 17e prijs, Vos-Kooman; 18e prijs, de Klerk: 20e en 36e prijs, Biesheuvel: 27e prijs, J. A. Visser. ZUILICHEM. Wij vernemen, dat er ander maal een bespreking tusschen B. en W. en een Ingenieur der Prov. Geld. Electrische Maatschappij heeft plaats gehad ter overlegging van de moge lijkheid der electrificatie dier gemeen te. Het is voor Zuilichem te hopen, dat men ditmaal succes mag hebben. Op het Donderdag ,13' Juli 1933 te Vianen gehouden Muziekconcours behaalde de muziekvereeniging ;„Dcor Eensgezindheid" alhier, onder leiding van den directeur, de heer Moors uit Ammerzoden, een len prijs in de IVe afdeeling. Een mooi succes voor de nog zoo kort geleden opgerichte mu ziekvereeniging. Thans is in deze gemeente we der mond- en klauwzeer uitgebroken onder het vee van D. Verhoeks. ZALTROMMEL. Veiling 17 Juli. Frambozen 20 ct., Morellen 1117 ct., Roode bessen 39 ct., Zwarte bes sen 912 ct., Kruisbessen 36 ct., Perziken A 12 ct., Perziken B 34 ct., Perziken C 6V2 ct. per pond. Janbazen 47 ct., Yellow Transpa rant 1525 ct., Augurken I 1821 ct., Augurken II 6 ct., Staaksnijboonen 18 20 ct., Stamsnijboonen 22 ct., Stam- princessen 1721 ct., Boterboontjes 16 ct., Wagenaars 1218 ct., Tuinboonen 10 ct., Spercieboonen 20 ct., Peulen 14 ct. per kilo. Netmeloenen 1928 ct., Witte kom kommers 4 ct., Andijvie 1V2 ct., Roo- dekool 48 ct., Savoijekool 2—3 ct., Bloemkool 46 ct., per stuk. Kroten 4 ct. per bos. Zilveruitjes 510 ct. petr kilo. Eerstelingen 0.760.96, Blauwpilten 1.161.47, Eigenheimers 0.961.10, Schoolmeesters 0.900.99. Vergadering van den raad der ge meente HEUSDEN op Maandag 17 Juli des nam. 8 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer H. J. v. Eggelen. Secretaris: WelEd. Heer Ant. v. Delft. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering de Secretaris leest de notulen der vorige, die onveranderd worden goed gekeurd. Ingekomen stukken: Besluit van Ged. St. tot goedkeu ring van het raadsbesluit tot wijzi ging der gemeentebegrooting" 1932. Idem, idem, waarbij de heer A. v. Delft, gemeente-Secretaris tot gem.- Ontvanger werd benoemd. Kennisgeving van den heer J. v. d. Schoor, dat hij zijn benoeming tot regent der Godshuizen aanneemt. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het Ambtenarenreglement. De Voorzitter deelt mede dat van Ged. St. een paar brieven zijn ont vangen naar aanleiding van het vast gestelde ambtenarenreglement, met enkele aanmerkingen. Spr. zegt, dat de raadsleden een afschrift hebben thuis gehad en dat hen daaruit zal zijn gebleken, dat B. en W. voorstel len met de gemaakte opmerkingen accoord te gaan. De meeste bepalin gen, betreffen voorzieningen bij ziek te, verder zijn enkele bepalingen in- gelascht, die onlangs ook opgenomen zijn in het rijksreglement en betrek king hebbend op de politie ke gezindheid der ambtenaren. Ged. St. dringen aan, deze bepalin gen ook op te nemen, in het regle ment voor de gemeente-ambtenaren. Met algemeene stemmen wordt tot de verlangde wijziging besloten. Voorstel van B. en W. tot verla ging van het bedrag der door den gemeente-ontvanger te stellen zeker heid. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat de raad in de vorige vergadering besloten heeft, de ze kerheid op f 6000 te stellen. De Ont vanger heeft getracht deze zekerheid te stellen door middel van de vereeniging die zich daarmede be last, deze maakt echter bezwaar te gen het bedrag van f 6000 en wenscht de zekerheid te beperken tot f 2000. B. en W. hebben getracht het op dit bedrag aan te houden, waartoe de gemeentewet gelegenheid biedt, als !het bedrag dat de Ontvanger in kas mag hebben, de f 2000 niet over schrijdt en het meerdere door hem wordt gestort bij een instelling, waar bij het niet mogelijk is bedragen op te nemen, zonder medewerking van B. en W. Ter provinciale griffie heeft men ook geen bezwaar tegen een dergelijke regeling, weshalve B. en W. voorstellen de zekerheid op f 2000 te stellen en daaraan genoemde be paling te verbinden, zoodat de Ont vanger verplicht is B. en W. terstond kennis te geven als het bedrag dat hij in kas heeft de f 2000 overschrijdt en dit meerdere wordt gestort bij de Bank van de Vereen, van Nederl. Gemeenten, indien dit meerdere bin nen 8 dagen niet benoodigd is. Met algemeene stemmen wordt be sloten de zekerheid op f 2000 te stel len. In verband met dit besluit wordt de instructie van den Gemeente-Ont vanger in den reeds aangegeven zin gewijzigd. Brief van Ged. St., houdende aan merkingen op de verordeningen re gelende de heffing en invordering van de hondenbelasting met voorstel van B. en W. Uit de toelichting van den Voor zitter blijkt, dat de betrokken Minis ter het wenschelijk acht dat een be paling wordt opgenomen, waardoor voorkomen wordt dat van een zelfde hond over een zeker tijdvak 2 keer belasting wordt betaald, als deze hond van eigenaar veranderd. De heer Meijer vraagt of men geen recht heeft om te veel betaalde be lasting terug te vorderen. De Voorzitter antwoordt dat dit wel mogelijk is, echter alleen, wan neer de verwisseling van eigenaar plaats vindt voor 1 Juli. Met algem. stemmen worden de verlangde wijzigingen aangebracht. Aanbieding gemeenterekening en rekening van het vieeschkeuringsbe- drijf beide over 1932. De Voorzitter wijst tot leden der Commissie van onderzoek aan de heeren Schmiehusen, Meenhorst en Verschure, die zich bereid verklaren deze benoeming aan te nemen. Voorstel B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting en der be grooting van het vleeschkeuringsbe- drijf beide over 1933. De gemeente begrooting wordt gewijzigd overeen komstig het voorstel van B. en W. met een bedrag van f 600 voor ver hoogde subsidie aan werkloozenkas- sen, wat voor een groot gedeelte kan geschieden uit den post onvoorziene uitgaven. De begrooting van den vleeschkeu- ringsdienst wordt in ontvangst en uit gaaf gewijzigd met een bedrag van f155,80, welk bedrag door het rijk wordt vergoed, als belooning toege kend aan den Ambtenaar van den Keuringsdienst in verband met de werkzaamheden ten behoeve van de Crisis-Varkenswet. Verder met een be drag van f 44,58 voor rente van tij delijk belegde gelden. Gewijzigd ontwerp-contract met den Noordbr. Chr. Boerenbond over de oprichting van een destructor voor de vernietiging van afgekeurd vee met voorstel van B. en W. De Voorzitter zegt, dat zooals de heeren zich zullen herinneren, door den raad een contract is goedgekeurd voor de oprichting van een destruc tor met den N. C. B. Sedert dat tijd stip zijn door de minder gunstige omstandigheden, de afvalproducten, die vroeger nogal wat opbrachten, thans niets meer waard. Kostte het daarom voorheen de gemeente geen geld, nu zal dit wel het ge val zijn. In overleg met de afdeeling Noordbrabant ran de Vereeniging v. Nederl. Gemeenten en Volksgezond heid is thans een nieuw contract sa mengesteld, waarin wordt bepaald, dat iedere aangesloten gemeente jaar lijks 2 ct. per inwoner en 2 ct. per H.A. zal hebben te betalen, wat voor deze gemeente neerkomt op f 38. Spr. gelooft niet dat dit veel zal ver schillen met de kosten die de ge meente nu heeft te maken, bovendien men kan er niet aan ontkomen. De heer Stap vraagt hoe of hef tot heden gebeurde. De Voorzitter antwoordt dat het nog steeds door begraven gebeurt, wat over het geheele district f 800 kost. De heer Schmiehusen vraagt of de kosten nu voor iedere gemeente af zonderlijk gerekend worden. De Voorzitter antwoordt toestem mend. De heer Stap vraagt, hoe als on der de eerste voorwaarden winst was gemaakt, deze winst zou zijn ver deeld, die zou toch zeker aan de Mij. ten goede zijn gekomen. Nu moeten de gemeenten maar weer de dupe worden. De Voorzitter antwoordt, dat een eventueele winst natuurlijk aan de Maatschappij ten goede komt. Dit gebeurt evenwel ook bij de N.V. Termochemische Fabrieken, die in het Noorden van ons land reeds een paar destructors heeft opgericht. Met al gemeene stemmen wordt besloten een contract met de N. C. B. aan te gaan. Verzoek van het Bestuur der Prov. Vereeniging van het Groene Kruis om een subsidie van f 10 te mogen ontvangen voor het jaar 1934. Op voorstel van B. en W. wordt besloten deze aanvrage te behandelen als de gemeentebegrooting 1934 aan de or de komt. Verzoek van de Winkeliersvereen. om de winkels op Zondag 13 Aug., den dag waarop het Bondsfestival gehouden wordt, geopend te mogen houden. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan. De heer Stap zou alleen de siga ren- en banketwinkels geopend hou den, de andere hebben er toch niets aan. De Voorzitter merkt op dat de winkeliers niet verplicht wordt hun winkel geopend te hebben, zij kun nen dit doen als zij willen. Met algem. stemmen wordt het verzoek hierop ingewilligd. Verzoek van de firma Prinsen en v. Halder, om in de bebouwde kom dezer gemeente met een vrachtauto breeder dan 2.10 meter te mogen rijden; genoemde firma heeft van de provincie reeds ontheffing verkregen voor de gedeelten buiten de bebouw de kom. B. en W. stellen voor het verzoek toe te staan tot wederopzeggings toe en niet langer dan tot 31 Dec. 1935, de breedte mag niet meer dan 2.20 meter, de hoogte niet meer dan 4 meter bedragen, dit zijn dezelfde be palingen, die ook door de provincie zijn gesteld. De snelheid mag niet meer dan 15 KM. bedragen, de weg waar langs gereden mag worden, zal door B. en W. worden aangegeven, dit zal zijn Putterstraat, Pelserstraat; Breestraat, Burchtstraat. De heer Meijer acht het van veel belang, dat streng gelet wordt op de snelheid, waarmede wordt gere den. Deze tractors kunnen vaak met groote snelheid rijden. Met algem. stemmen wordt de gevraagde toestemming verleend. De Voorzitter deelt mede, dat Ged. St. aan de gemeentebesturen de grens wijzigingen hebben toegestuurd in verband met hun voorstel tot veree niging van verschillende gemeenten. Hiervoor zal op Maandag 31 Juli n.m. 3 uur ter Prov. Griffie een open bare zitting worden gehouden, waar- j bij de gemeentebesturen zich kunnen doen vertegenwoordigen om hun be langen te verdedigen. Spr. acht het gewenscht, dat ook Heusden verte genwoordigd is. De Voorzitter wordt als zoodanig aangewezen. Bij de rondvraag vestigt de heer Schmiehusen er de aandacht op dat buiten de Wijkschepoort een mest vaalt wordt gemaakt. Spr. dringt aan er een bord te doen plaatsen, waar op: „Verboden vuilnis te storten." De Voorzitter belooft hiervoor te zullen doen zorg dragen. De heer Stap wijst op de groote moeite die vreemde autobestuurders vaak hebben om buiten Heusden te komen. Spr. dringt er op aan, om op meer plaatsen borden aan te bren gen met richtingsaanwijzing. De Voorzitter zegt dat reeds eenige borden zijn aangebracht en meent dat daarmee wel kan worden volstaan. Daar geen der heeren verder iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de vergadering. bes^andrrjziêttTpel der S.A. uit Op- peln bevond, welke op weg was naar Gleiwitz, warj" het orKest voor radio zou optreden, vloog, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak in een bocht tegen een boom. De wagen, wel ke geheel vernield werd, reed nog twee telegraafpalen omver, die op de S.A.-lieden terecht kwamen. Twee dec inzittenden waren op slag dood. Vijf tien anderen werden gewond, waarvan zes ernstig. Van de zwaargewonden zijn in den loop van den ochtend nog twee in het ziekenhuis te Gross—Streh- litz overleden. De bestuurder van de vrachtauto is ook dood gevonden. o DUITSCHE ZENDERS VER STERKT. Overeenkomstig het plan van Luzern krijgen verschillende Duitsche zenders met ingang van. 15 Januari 1934 een andere golflengte. In verband hiermede zullen Mühlacker, München, Berlijn en Hamburg tot 100 K.W. en Königswus- terhausen tot 150 K.W. worden ver sterkt. Rivierberichten. Op 18 Juli. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.00 was Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.69 was 5 Crévecoeur (Maas) 0.70 was 4 St. Andries (Maas) 0.98 was 6 Venlo 10.78 val 2 Maastricht 43.69 val Keulen 2.59 was 2 VRACHTAUTO MET S.A.-LIEDEN VERONGELUKT. Zondagochtend te ongeveer zeven HEUSDEN. 19 Juli. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.90 per pond. Vrijdag j.l. maakten de kin deren van de hoogste klasse der O. L. School alhier, hun jaarlijksch schoolreisje, ditmaal naar Rotterdam. Het weer liet zich niet erg gun stig aanzien en nauwlijks was de bus dan ook weg en waren de kinderen in den trein gezeten of een flinke regenbui kondigde hier niet veel goeds aan. Toch ondervonden de kinderen .weinig regen op hun reis en was de stemming buitengewoon goed. De Dierentuin en De Bijenkorf werden bezocht en met de electrische werd ook nog getramd naar Plaswijk waar wegens de weergesteldheid wei nig animo was voor te baden. Zooals we reeds melden waren de kinderen zeer in hun schik wat nog beter tot uiting kwam toen ze 's avonds om 10' uur weer door de ouders en verwanten werden over genomen. Een woord van hartelijken dank aan de dames- en heeren-ge- leiders is hier zeker wel op zijn plaats. o Heer, flinke zaak hebbende, z. k. m. Jaoet burgerdame of Wed. van 40—59. jaar, eenigszins be middeld. Geheihdiouding verzekerd Brieven onder'(etter G Bureau van dit Blad. Vlcq Stenografisch opnemen, snel en foutloos typen, leert \U het spoedigst en het grondigst door het volgen van Groote". Vraagt inlichtingen bij D. J. BORG, Gediplomeerd Leerares. Stenografie „Groote" en Machinèechrijven. Rijkswal 88, Woudrichem. a contant, circa 2 hont te veld staande HAVER. Inschrijvingsbiljetten kunnen worden ingewacht tot Zaterdag 29 Juli a.s. bij W. v. Glessèn, Oudestraat 133, WIJK (qü Heusden). verkrijgbaar bij VAN DO VEREN te WIJK. 20 leent per 100. ADVERTEEREN en VER^OOPEN zijn eryfwee die samenloopen. Voor den verkoop van 4 en 50|o Premie Obligatiën, Koninglrijk België, op termijn betaling) met groote winstkansen, ACTIEVE AGENTEN EN COLPORTEURS in alle plaatsen gevraagd. Brieveji a.h. Bureau v.d. Blad onder Ng. 19. Notarissen Dolk en zullen op DINSDAGEN 25 JULI en 8 AUq. 1933, telkens nam. 7 uur precies, Zomertijd, in Hotel „Concordia" te Heusden. zonder beraad, bij inzet en toeslag, onder 'Heusden 1». een fliAk WOONHUIS met stal en eff aan de Molen straat, groot 2 a. 20 c.a., be woond geweest dqor B. Duijster. 2°. een goed) onderhouden WOONHUIS men erf aan de Ridderstraat, groot\ 59 c.a., be woond door M. BaxlSr., c.s. 3°. een WOONHUIS met erf aan de Molenstraat, groot 90 c.a., bewoond door Cl Kolff. Zie Viljetten. te Werkendam zal Woensdag 26 Jnlt 1933, nam. 2 uur (Zomertijd) \n café Zwets te De WerkeD, FUBLIBH\ VERHUREN op Pannekoek, Vufambachten, Kei- zersguldenwaardl Buiten-Noord, Kooiwaard, Muggenwaard, Bor- charenpolder, Vi^kenburg en in de Slagen. Belangrijke Afbraak- Verkooping te AVijk. ZATERDAG 22 JULI 1933 des namiddags ten i Ear (Oude tijd) aan het VEJER te WIJK, publieke yerkooping tegen contante betaling vgè een alsDeurefa, RameD, Baddings, zware Ti(balken, Trappen, Kap- spanteD, ^Planken, Latten, Ribben, Pannen/Gootsteenen enz. W. C. FRIEBLI, Deurwaarder. te Werkendam, zal Woensdag 26 Jali 1933, naaf. 2 uur (Zo mertijd) in café Zwets te de Wer ken, publiek verkoopen tarwe, havpt4, gerst, duiveboonen en aardappelen, omschreven bij biljet, ten kantore van den No taris verkrijgbaar. te WAALWIJK, maakt Jsekend, dat het Hais met Erf en Boomgaard onder Heesbeen, Aoebehoorende aan J. H. Colijn te He^sbeen, is ingezet op I 35 -0. Toeslag VRIJDAG 28 JULI 1933, des avonds 7 tmr (Zomer tijd) ten koffiehuize van A. P. BOLL te Doeveren. VAN DE IN DE FOLDERS onder Dassen/ op D0NDEDAG 27 JULI 19J3, des namiddags 2 uur (Zomertijd) in het Café van den Reer Antoon v. d. Pluijm Lzfl. te Hank (gem. Dussen) tegenover de Kerk ten overstaan van Notaris J. EL. HietrA te Dassen. Inlichtingen te bekomen ten kanto/e der N.V. Maatschappij Jannjézand, Wijnstraat 117, te Dordrecht en bij den Opzichter A. van der Stelt te Jannezand. Woonhuis met Qraanmaal- derij. pakhuis, ruwolie- motor van 25 a 30 P.K-» koekbreker, mengmachine, wanmolen, maalstoel (kop pen en frings), transporteur, erf, tuin en boomgaard, zeer gunstig gelegen midden in het dorp GENDEREN, gemerkt B 55, kadaster Eeihen, sectie D nos. 19 en 599, groot 72.20 aren, te HEUSDEN, in Café „Central" op VRIJDAGEN 21 en 28 JULI 1933, nam. 3 uukfZ.T.) bij inzet en toeslageigendom van den heer K. J. Walraven, ten over staan van Notaris RIETRA te Dussen, bij wien tütgebreide biljetten en inlichtingen gratis verkrijgbaar zijn. Hiermede bericht ik U, dat ik wederom een contract heb af gesloten met de Gemeente Gasfabriek te Waalwijk. De prijzen voor huisbrand cokes voor het aanstaande seizoen zijn vastgesteld als volgt Geklopte cokes (prima gruisvrij) Idem bij afname van 25 mud Parel cokes (prima gruisvrij) Idem bij afname van 25 mud Alles in bergplaats thuisbezorgd. Bovenstaande prijzen gelden slechts tot einde September a.s. Brandstolienhandelaren genieten reductie op deze prijzen. Aanbevelend A. VAN DER MOOREN, Brandstofienhandel Tel. II MEEUWEN. 70 cent per mud. 65 627, 577, Vertegenwoordiger Gasfabriek Waalwijk. in verschillende prijzen voorhanden in den Boekhandel van de $j.rma L. JVEïïEMAft* Botermarkt, H e a s d c n wh WI Jtaanra - 4-n Tnct in het district Gleiwitz «nr ernstig verkeersongeluk jtbeur^ •v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 3