O, K U I PER, W. P. v. d. Zalm. Deze week buitengewone koopjes in Plaatselijk Nieuws. 'ANDEL. ALMKERK. BRAKEL. CAPELLE. DUSSEN. f EETHEN. GENDEREN. GIESSEN. KEIZERSVEER. NEDERHEMERT. OUDENDIJK. RIJSWIJK. IUAMSDONKSVEER. SLEEUWIJK. VEEN. In het faillissement van H. Versteeg te Nieuwendijk is de eenige uitdeelingslijsl gedepo neerd ter griffie van de Arron- dissements-Rechtbank te 's Bosch en van het Kantongerecht te Heusden ter inzage van de cre diteuren gedurende 10 dagen. De Curator, Mr. J RUIJGROK. Dussen, 19 Juli 1933. In het faillissement van C. van den Heuvel te Werkendam is de eenige uitdeelingslijst gedeponeerd ter griffie van de Arrondissements-Rechtbank te 's Bosch en van het Kantongerecht te Heusden, om aldaar gedurende 10 dagen ter inzage van credi teuren te liggen. De Curator, Mr. J. RUIJGROK. Dussen, 19 Juli 1933. ndergeteekende deelt bet publiek van Wijk en Aalburg en Omgeving mede, dat hij zich vanaf Maandag 17 Juli heeft gevestigd als in de voormalige mandenfabriek „DE VLIJT" te W IJ K. Hij beveelt zich beleefd aan voor alle in dit vak voorkomende werkzaamheden, benevens het Repareeren en matten van stoelen met biezen en rotting en geeft de verzekering dat hij door degel ij ke en bill ij ke behandeling het vertrouwen zal trachten waardig te worden. Beleefd aanbevelend, AALBURG, Juli 1933. Polstr. C. 175. I Haast U, want alles wordt duurder! De fabrikanten hebben hun prijzen reeds veel verhoogd, door de enorme stijging van wol en katoen. Bij ons betaald U nu nog de laagste pr ij zen en daarbij nog minstens m°\o extra korting. Daarom nogmaalsHaast U, de voorraden minderen snel Colbert-Costumes, Regenjassen, Pantalons,, Jongens pakjes, Mode-Artikelen, Badpakken, enz Leeren Motor-Jekkers, prima, vanaf f 12,90. 39" ZIET ONZE ETALAGES GEBRS. BISCHOFF GORINCHEM. Het concert zal gehouden worden op het schoolplein. WOUDRICHEM. WIJK. We vernemen, dat op de z.g. Zandplaat" nabij de Sluis een sorieer- derij enz. van hoogovenslakken zal worden gevestigd. Deze „slakken" doen dienst als verhardingsmateriaal voor de wegen. Voorheen geschiedde het sorteeren enz. in Duitschland, doch door bemiddeling van den EdelAchtb. Heer Burgemeester zal dit thans alhier plaats hebben. De „slakken" zullen per schip worden aangevoerd en later weer worden verzonden. Bij dit werk zul len verschillende personen uit deze ge meente en Giessen en Rijswijk kunnen worden geplaatst en een woord van hulde voor de bemoeïngen van den EdelAchtb. Heer Burgemeester is wel op zijn plaats. "Na gehouden examen "is toe gelaten tot het gymnasium te Gorin- chem, C. Benkhuijzen alhier. A.s. Zaterdagavond hoopt de korfbalvereeniging „A.K.C." alhier, te Nieuwendijk, tegen „Quick" aldaar haar 6de competitie-wedstrijd te spe len. Dezer dagen had de Wed. v. V. alhier, het ongeluk doordat zij struikelde haar been te breken. Dr. de Vries verleende geneeskundige hulp. Prijsnoteering van ig Juli, aanvoer 640 H.L. Schoolm. f0,55 tot f0,65. Blauwputten f 1,tot f1,15. Eigenheimers f 1,tot f 1,10. 500 H.L. schoolmeesters doorge draaid op f0,52, welke door de re geering worden genomen en voor veevoeder enz. verkocht worden. Prijsnoteering van 20 Juli, aanvoer 500 H.L. Schoolm. f0,55. Eigenheimers f 1,tot f 1,10. Blauwputten f 1,tot f 1,10. Groote partijen opgehouden wegens te weinig kooplust. Alles per H.L. Bij het aan de R. H.B.S. te 's-Bosch gehouden toelatings-examen slaagden o.m. voor de ie klasse J. v. d. Hoek Azn. en S. Oerlemans Lzn. alhier. Aan de opleidingsschool voor politie-agent te Amsterdam slaagde het examen als politie-agent aldaar onze dorpsgenoot, de heer C. v. d. Schans Pzn. Door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle is aan het muziekge zelschap „Kunst na Arbeid" en aan de gemengde zangvereeniging „Het Rozenknopje" te dezer plaatse ver gunning verleend tot het houden van een verloting ten bate van het Fonds tot stichting eener muziektent. Alhier overleed op 92-iarigen leeftijd de heer L. de Bodt, lid en lange jaren secretaris van het R. K. Kerkbestuur der parochie O. L. Vrou w-Gehoor te Gevonden: een kindermantel tje, inlichtingen te bekomen bij W. v. d. P., Gemeente-veldwachter. De Herv. J.-V. „Eere zij God" alhier, is voornemens op Donderdag 3 Augustus een pleizierreisje te maken naar Amsterdam onder leiding van den WelEerw. Heer Ds. J. J. Kuyper. Op het te Utrecht 'gehouden examen vanwege de Ned. Vereeni- fjng van Leeraren in de Stenografie Groote) en het machineschrijven, slaagde voor het diploma „Typist" de heer P. Kant alhier, leerling van den heer P. W. van Hoogstaden te Gorinchem. Zaterdagmiddag 22 Juli a.s. zal alhier bij de brag een groot convooi jonge postduiven worden losgelaten voor hare eerste leervlucht. Deze zijn van de Gorinchemsche Postduivenver- eeniging „De Julianabode". De lossing zal circa kwart over drie (Z.T.) plaats hebben. Het zal wel een mooi schouw spel zijn, om al die jonge vogels, broed 1933, voor het eerst het luchtruim te zien doorklieven. Hunne africhting gaat zoo sprongsgewijze door tot Noyon (Frankrijk), waarvoor zij 27 Augustus a.s. worden gelost. De jongeheer D. Smits Hzn. alhier, leerling der H.B.S. is bevor derd van de eerste tot de tweede klasse. (Eiland). De leden der Ge mengde Zangvereeniging „Nut en Ge noegen", hebben eenparig besloten, dit jaar hun pleizierreis te maken, naar Haarlem en Omstreken. Bij een proefrit per motorfiets geraakte de heer v. d. W. in een bocht de macht over het stuur kwijt en reed in een sloot, doch bekwam gelukkig daarbij geen letsel. Een luxe auto, bestuurd door den reiziger K., reed, doordat hij voor een fietser wilde uitwijken, pardoes van den hoogen rivierdijk, waarbij de wagen top zijn kop in een sloot kwam te staan. De voorruit brak, waardoor K. (enkele hoofdwonden opliep. Het laatste hooi op de uiter waarden onder deze gemeente is deze week naar binnen gehaald. De op brengst was over het algemeen mid delmatig, de kwaliteit echter goed te noemen. Naar wij vernemen is door den Chr. Besturenbond in het Land van Heusden en Altena een schrijven aan den Heer Commissaris dezer provincie en aan den Heer Inspecteur der Volks gezondheid gericht, in verband met het door den heer B. doen vervoeren en opslaan van de vuilnis der gemeente Woudrichem, op een voor de volksge zondheid gevaar opleverende plaats in onze gemeente. Onder .leiding van den Heer For tuin maakte de Herv. Knapenvereen. alhier deze week een 2-daags uitstapje naar De Bilt en omstreken. Na volop te hebben genoten van al wat deze prachtige landstreek biedt, keerden zij Dinsdagavond allen hoogst voldaan huiswaarts. Van 18 Juli af, zijn aan de halte Keizersdijk alleen des Dinsdags goedkooper reisbiljetten verkrijgbaar naar Rotterdam. Naar we vernemen slaagde de heer Nollen, werkzaam op de se cretarie te dezer plaatse voor het exa men, Voorbereidend Examen Ge meente-secretaris. Tot controleur der bloembollen teelt is voor deze gemeente benoemd de heer L. van Drunen alhier. Bij beschikking van den Minis ter van Defensie werd voor goed vrij gesteld van den dienstplicht wegens kostwinnerschap Gerrit Potters, dienst plichtige lichting 1932. Van den landbouwer A. J. de Bok alhier is een koe aan mond- en klauwzeer gestorven. Aan het Gymnasium te Gorinchem werd bevorderd van de 2e naar de 3e klasse ,A. van der Lely en van de le naar de 2e klasse N. Gaasteriand, bei den alhier. De Utrechtsche Wegenbouw- Maatschappij is met de verharding van het wegdek van den Werkenschen dijk gereed gekomen. Op verschillende plaatsen is de weg verbreed. Waar het autoverkeer op dit gedeelte weg lin sterke mate toeneemt, zal deze ver breeding het snelverkeer zeer ten goé de komen. De heeren Th. Westerhout en Zoon alhier hebben dezer dagen hun autobusdienst van Werkendam op Sleeuwijk gestaakt. De heer A. Bouman, die thans een busdienst .exploiteert op het traject 's Hertogenbosch, Heusden, Woudri chem en Sleeuwijk, is voornemens ook in zijn dienst op te nemen het gedeelte van Sleeuwijk naar Werkendam v.v., waarvoor hij reeds voorloopige con cessie heeft verkregen. Zaterdagavond gaf het Chr. Da meskoor „Looft den Heere" alhier, met medewerking van de muziekver- eeniging „Wilhelmina" en verschillende andere zangvereenigingen op het ter rein van T. C. v. d.,Waal aan den Rijks straatweg, voor een talrijk publiek een goed geslaagd concert. Het was jam mer, dat het programma, in verband met de slechte weersgesteldheid, niet geheel kon worden afgewerkt. Aan Mej. G. E. L. Hoogendijk alhier is wegens opheffing harer be trekking eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Openbare lagere School te Gorinchem. Op 3 Augustus a.s. zal het Da meskoor „Looft den Heere" alhier deelnemen aan het concours te Amers foort. Voor het diploma „Typiste" is is geslaagd Mej. A. H. den Hollander alhier. Tevens slaagde deze dame voor het diploma Kantoorstenograaf in de Ned. Taal. De heer T. C. van Poe- derooyen alhier slaagde eveneens voor het diploma Kantoorstenograaf in de Ned. Taal. Aardappelveiling van 17 Juli. Aanvoer 144 kisten. Schoolmeesters f 1,1.0 Eigenheimers f 1,20 per 70 K.G. 19 Juli. Geringe aanvoer. Slechts enkele kisten Schoolmeesters, welke isf-ysaft -s.liAt f 1,60 per 70 K.G. opbrachten. Door de gem. Zangvereeniging „Zanglust" alhier zal op 29 Juli een groot concert gegeven worden. Mede werking zullen verleenen: Het kinder koor „Het Sijsje" te Veen; de gem. zangvereen. „De Lofstem" te Rijswijk en het mannenkoor „Onderling Genoe gen" te Poederoijen. Gezien de goe de reputatie, welke deze vereenigin- gen genieten, alle staande onder lei ding van den heer A. W. v. d. Nat uit Sleeuwijk, zal' de belangstelling evenals vorig jaar weer groot zijn. Het aantal ingeschreven werk- loozen bij den Agent der Arbeidsbe middeling alhier is thans weer met 29 personen verminderd. Volgens een bij den Burgemees ter ingekomen schrijven, heeft de heer Commissaris der Koningin dezer pro vincie het voornemen deze gemeente te bezoeken op Woensdag 2 Aug. a.s. en zal alsdan des voormiddags te pl.m. kwart voor twaalf in het gemeentehuis audiëntie verleenen aan colleges en bij zondere personen alhier gevestigd, die Zijn Hoogedelgestrenge hun opwach ting wenschen te maken of over het beheer en de belangen der gemeénté wenschen te spreken. Voorts worden de ingezetenen uit- genoodigd door het uitsteken van vlag gen hun ingenomenheid te kennen te geven met dit hooge bezoek. Vanwege Eet waterschap .„Het Oudland van Altena" wordt de stoep aan den .Oudendijk onder deze ge meente aanmerkelijk verbreed, het geen voor het verkeer daar ter plaat se van groot belang kan worden ge acht. Volgens het verslag van den Warenkeuringsdienst over 1932 wer den in dat jaar uit deze gemeente 88 monsters waren onderzocht in het laboratoriumj werden alhier 83 in specties gehouden en 92 "brooden ,ge- wogen. Er werden ^geconstateerd 2 bemerkingen op. waren; 22 bemer kingen op andere eischen en 13 waar schuwingen uitgereikt. Processen-ver- baal werden niet opgemaakt. Blijkens het maand rapport van de huisbezoekster der T.B.C. vereeniging, waren op 1 Juli j.l. on der toezicht 37 gezinnen met 22 pa tiënten. Alhier is een Middenstandsver- eeniging opgericht. In het voorloopig bestuur hebben zitting de heeren |M. J. L. Benneker, J. Benjamins en J. J. Ópstelten. Voor het toelatings-examen Rijkskweekschool voor onderwijzers te Gorinchem, slaagde de jongeheer C. de Joode Mzn. alhier. Toegelaten tot de ie klas van het Gymnasium te Gorinchem, de jongeheer J. Vos alhier. Prijsnoteering van 19 Juli '33. Janbazen 241/9 cent. Kruisbessen 1012 cent. Roode bessen 12 cent. Wagenaars 11 cent. Alles per K.G. Door het Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen te den Bosch is in de plaats van wijlen Dr. Giesberts te Woudrichem benoemd tot adviseur van dat Bu reau belast met 't afnemen van proe ven van rijvaardigheid de heer A. Sluijmers, werkzaam ter gemeente secretarie van Woudrichem. De kring strekt zich uit over de gemeenten Wijk en Aalburg, Veen, Andel, Gies sen, Rijswijk, Woudrichem, De Wer ken en 'Sleeuwijk, Werkendam, Dus sen, Almkerk en Eethen. Vergadering van den raad der ge meente ANDEL op Donderdag 20 Juli des v.m. half tien. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. D. v. d. Schans. Secretaris: WelEd. Heer B. van Andel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, de Secreta ris leest de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 27 Juni, waarbij alles in behoorlijke orde is bevonden en in kas bleek te zijn f 4357,75- Eveneens bij den administrateur van het G.E.B., waarbij in kas bleek te zijn f 753,59- Voorloopige vaststelling gemeente- rekening 1932. De Voorzitter zegt, dat deze reke ning is onderzocht door een commis sie, bestaande uit de heeren v. Hou- welingen, Hoesen en v. Wijgerden en verzoekt deze Commissie rapport te willen uitbrengen. De heer Hoesen voldoet namens de Commissie aan dit verzoek, brengt eenige cijfers naar voren, waaruit blijkt dat de rekening is aangevan gen met 'n goed slot van de vorige re kening groot f 2651, dat de opbrengst der landerijen, groot 60 H.A. f2338 minder hebben opgebracht dan bij de begrooting was geraamd, dat als bijdrage aan het Burg. Armbesuur f 566,06, aan werkverschaffing f3871, aan bijdrage der werkloozenkassen f 580 is betaald, dat het Gem. Electr. bedrijf een uitgaaf heeft gevergd uit de gemeentekas van f 1072,89. De rekening, wat den gewonen dienst betreft, geeft een ontvangst aan van f34364,84, een uitgaaf van 33193,59, alzoo sluit met een voor- deelig saldo van f1171,25. De ka- pitaaldienst geeft een ontvangst aan van f 168,53 en een uitgaaf van f 161,86 en sluit alzoo met een ba tig saldo van f6,67. Ete gemeen tefi- nanciën zijn dus over 1932 achteruit gegaan met f2651 f1147,25 f 1476,75- Gemeenterekening en rekening van het G.E.B. worden hierop voorloopig vastgesteld, zooals ze door B. en W. zijn aangeboden. Naar aanleiding van het indertijd door den raad vastgestelde ambtena renreglement zijn van Ged. St. ee nige aanmerkingen 'ingekomen, onder meer wordt aangedrongen dat de bepaling wordt opgenomen, dat dit reglement niet zal gelden voor den Secretaris, Ontvanger en Ambten, v. d. Burgerl. Stand, aan gezien voor deze een afzonderlijk re glement is ontworpen. Verder wordt, het eerste reglement met enkele bepalingen, betreffende aanspraken bij ziekte, aangevuld en worden eenige bepalingen toegevoegd betrekking hebbende op de politieke gezindheid, zooals die ook zijn op genomen in het reglement voor de rij ksam b tenaren Het reglement, benevens dat van den Secretaris, Ontvanger, Ambten, v. d. Burgerl. Stand worden opnieuw vastgesteld. De pensioensgrondslag voor den gemeentegeneesheer wordt gesteld op f 450. Wijziging instructie voor den ge meentegeneesheer. Door den Inspec teur is een kleine aanmerking ge maakt op de door den raad vastge stelde instructie. Schorsing of be straffing van den geneesheer, indien deze de bepalingen der instructie overtreedt, zal niet geschieden door den raad zooals is bepaald, doch door B. en W. alleen als deze daar in nalatig blijven, verkrijgt de raad daartoe bevoegdheid. De verlangde wijziging wordt aangebracht. De heer Hoesen vraagt of het niet wensehelijk is dat een bepaling wordt opgenomen dat de geneesheer ook één of tweemaal de school bezoekt om een onderzoek in te stellen naar de gezondheid der kinderen. De Voorzitter antwoordt dat een verplichting daartoe alleen geldigis voor openbare scholen, aangezien die hier niet is, heeft ze dus geen be- teekenis. De heer Hoesen wil het dan ge heel aan het schoolbestuur overlaten. De agenda is hiermede afgewerkt; op de vraag van den Voorzitter of een der heeren misschien nog iets voor de rondvraag heeft, zegt de heer Hoesen dat hij wel iets heeft te zeg gen, doch dit in besloten vergade ring wil doen. Daar geen der andere heeren iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de vergadering en gaat de raad over in geheime zit ting. n

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 4