sumer Een nikkel Horloge PH. VAFmiK Plaatselijk Nieuws. Burgelijken Stand Marktberichten. Binnenhuid. f L50. van bijzondere personen of gemeen schappen. i 579. Als eigendom van den staat worden insgelijks aangemerkt alle gron den en getimmerten welke tot 's lands vestingwerken behooren, en gevolge- lijk alle gronden waarop eenige wer ken van verdediging zijn aangelegd geworden, als: wallen, borstweringen, grachten, bedekte wegen, glacien of vooruitspringende werken, pleinen waar op krijgsgebouwen gesticht zijn, linien, posten, verschansingen, redouten, dij ken, sluizen, kanalen en hunne boor den; insgelijks onverminderd de door titel of bezit verkregen regten van bij zondere personen of gemeenschappen." Mijn buurman en ik zijn beiden win keliers, en hebben dus beiden een etalage waarvoor onze goederen zijn uitgestald. Mijn buurman heeft een auto, die hij meermalen, soms uren aan één, bij mij voor de deuren en ramen plaatst. Ik heb hem al meerma len verzocht zijn wagen bij zich zelf voor de deur te plaatsen, daar ik gaar ne de deur en ramen, waarvoor uitge stald, vrij heb, en er bjjhem zelf ruimte genoeg is. Hij antwoordde mij hier op, dat het parkeeren aan deze (dat is onze zijde, waar wij beiden wonen) zijde van de straat is, en hij die wagen laat staan wanneer en zoolang hij dit zelf verkiest. Heeft hij hier werkelijk het recht toe, en zoo niet wat moet ik daaraan doen? Een abonné. Parkeeren met een (auto op de open bare straat is geoorloofd, zoolang het niet bij plaatselijke verordening is ver boden. Het best is, dat U zich wendt tot den gemeenteraad met een verzoek (op zegel van 30 cent) om een par keerverbod in het leven te willen roe pen, hetwelk een einde maakt aan den voor U ongewenschten toestand. DRUNEN. Veiling van 17 Juli. Asperges 15—33 ct., Aardbeien 8 20 ct., Kersen 1228 ct., Peulen 2— 34 ct., erwten 210 ct., Krombekken 512 ct., Tuinboonen .23 ct., Aardap pelen 1iy2 ct., Blauwpitten 22ya ct., Snijboonen 2432 ct., Idem II 12— 20 ct., Wagenaars 14—24 ct., Dubbele boonen 2432, Princesboonen 3037 ct., Boterboonen 1223 ct., Spinazie 23 ct., Postelein 24 ct., Kruisbessen 312 ct., Roodle bessen 413 ct., Ap pelen 2—19 ct., Peren 3—10 ct., Prui men 1015 ct., Zilverjuin 911 ct., Tomaten 420 ct., alles per K.G. Bloemkool 813 ct., Idem II 37 ct., Savoiekool 2—5 ct., Spitskool 2—3y2 ct., Roodek'ool 59 ,ct., Sla i/2iy2 ct., Andijvie y23 ct., .Komkommers 2 2y2 ct., Idem' ,11 y2\lk ct, Meloenen 1030 ct., alles per stuk'. Kroten 2—2i/2 ct., Rabarber l'/2—2 ct., Peen 3—6y2 ct. per bos. MEEUWEN. Onder veel belangstelling werd alhier den 13e Juli j.l. op den Boterkamp van den heer van Buu- xen, de Fokpaardendag gehouden, voor het tuigpaarden-fype. Ongeveer 180 paarden zijn bijeen gebracht. Voor het M. C. werden ongeveer .75 merriën gekeurd, waarvan de uit slag later wordt bekend gemaakt. De Provinciale keuringen hadden den volgenden uitslag. 2-jarige merriën; aangeboden g. ie prijs f 30,— de zwartbruine Tieneke, v. JEbert van Gebr. Oerle mans v. d. .S.chans te Drongelen. 2e prijs f 20,de donkerroodvos ITjanna, van T. Mans te Wijk. 3e prijs f 10,de donkerbruine Thilda, v. Emma, van Gëbr. Oerle- mans v. d. Schans te Drongelen. 4e prijs f 10,de roodvos Tonia, V. Nodonus van dezelfden. Reserve. Thirza v. Holand van W. H. A. Millenaar van Herwijnen te Babyloniënbroek. 3-jarige merriën: aangeboden 14. ie prijs f30,de zwarte Serena. v. Holand van Gebrs. Branderhorst te .Eethen. 2e prijs f 20,de donkervos Sira. v. Colonel van J. C. Wink te Wijk. 3e prijs f 10,de zwartbruin Su- bina. v. Holand van W. Snoek Azn. te Nieuwendijk. 4e prijs f 10,de zwarte Sanda. v. Ebert van P. de Waal Jzn. te Wijk. Reserve de zwartbruine Stuiverke. v. Florivier van G. V. Bruchem te iMeeuwen. 4-, en 8-jarige merriën, aangeboden *9- ie. prijs f 40,de 5-jarige zwarte Pastra. v. Rothard IV van Polder 3teenenmuur te Werkendam. 2e prijs f 30,de 8-jarige zwart bruine Malanda. v. Holand van G. H. Straver te Babyloniënbroek. 3e prijs f25,de 5-jarige goudvos Polona.' v. Colonel van Gebrs. Oerle- mans van der Schans te Drongelen. 4e prijs f 20,de 4-jarige donker bruine Rodona. v. Ebert van W. G. J. Branderhorst te Eethen. 1 .je prijs f 1 5,de 5-jarige donker bruine Pia. v. Holand van J. C. Wink te Wijk. 6e prijs f 10,de 6-jarige donker vos Ortella v. Colonel van denzelfde. Ie reserve de 7-jarige kastanje bruine Noliena v. Holand van G. H. Straver te Babyloniënbroek. 2e reserve de 5-jarige zwarte Pran- da v. Justice van W. G. J. Bran derhorst te Eethen. l Verder had een keuring plaats van merriën met veulen. Van de 44 hiervoor aangeboden exemplaren werden de volgende :be- kroond. ie prijs f7,50 Padona I van J. v. d. Heuvel te Genderen met veulen van Rheinfürst. 2e prijs f 7,Pranda I van W. G. J. Branderhorst te Eethen met veulen van Rheinfürst. 3e prijs f6,50 Malanda van Gebrs. Branderhorst te Eethen met veulen van Rheinfürst. 4e prijs f6,Irelonia van A. Z. Snoek te Almkerk met veulen van Grootmeester. 5e prijs f5,50 Iglorie van W. Snoek te Nieuwendijk met veulen Rheinfürst. 6e prijs f5,Divina van G. H. Straver ie Babyloniënbroek met veu len van Rheinfürst. 7e prijs f5,Icala I van A. de Jong te Almkerk met veulen van Rheinfürst. 8e prijs f 5,Jonala van P. Nieu- wenhuizen te Giessen met veulen van Rheinfürst. 9e prijs f 4,Molanda van Wed. A. Straver Wzn. te Babyloniënbroek met veulen van Grootmeester. 10e prijs f4,Rodona van W. G. J. Branderhorst te Eethen met veulen van Rheinfürst. Voor de klasse 1-jarige merriën zijn 17 stuks aangegeven. Bekroond werden: ie prijs f7,50 Ulorie van Wj. Snoek te Nieuwendijk. 2e prijs f6,50 Udelfrie van Gebrs. Maris te Fijnaart. 3e prijs f 5,50 Udinia van W. S. J. Branderhorst te Eethen. 1 Nog werd een keuring gehouden van Stamvaders met afstammelingen, waarvan de uitslag in een volgend nummer zal worden vermeld. Hierbij dongen mee Rrins Rheinfürst van de Coöp. vereeniging tot verbetering van het paardenras in het Land van Heusden en Altena te (Meeuwen en Matadorus van A. Z. Snoek te Alm kerk. NIEUWENDIJK. Het mannenkoor Onderling Ge noegen", directeur de Weled. Heer N. Snijers, hoopt in begin Augustus deel te nemen aan vhet concours te Raams- donksveer en wel jn de 3e af deeling. Het verbouwen van de drukkerij van den heer A. Versteeg is opgedra gen aan den ,heer H. die Bok, aanne mer alhier. Het verhoogen van de kade rond om den polder „de Middelwaarden", is opgedragen aan de jirma Gebr. Hoe- ke alhier. A.s. Zaterdag, des avonds 7 uur, (O.T.) geeft het fanfarecorps „Crescen do", directeur de Weled. Heer S. Kui pers, een concert op de muziektent. RAAMSDONK. Voor de verrichtingsproef tot be vordering van paardenfokkerij gehouden te Raansdonk (dorp) waren ingeschreven 74 paarden, waarvan er 63 op het terrein waren verschenen. Er was f 550 dispo nibel gesteld aan prijzen De uitslag luidt als volgt ie pr.Poland van Gebr. Oerlemans v. d. Schans, Drongelen Justia van J. v. Dam, LaDgeweg. 2e pr.Lera van Gebr. J. A. Smits, Waspik Prestania van J. P. Ruisenaars, Langeweg. 3e pr.A. Z. Snoek met Rallij, Alm kerk Gebr. J. A. Smits met Perate, Waspik M. van Mersbergen met Ruliana, DrongelenA. M. Nelemans met Nau- Nau, MoerdijkG. J. Branderhorst met Rodona, Eethen Gebr. Oerlemans v. d. Schans met Cariba, DrongelenA. D. v. Buten met Nolina, Meeuwen J. Schrau- wen met Cariba, Zevenbergschen Hoek C. J. v. Rooij met Riba, Tilburg. 4e pr.Ant. Damen met Lutiste, Wa genberg G. J. Branderhorst met Prand I, Eethen M. v. d. Heuvel Jzn. met Rola, Genderen D. v. Wijk met Sola I, Aal burg A. v. Belzen met Nimunda, Breda H. J. Ommen met Nolara, BavelWed. J. C. den Hollander met Legend, Klun- dertJ. v. Riel met Naatje I, Lage-Zwa- luwe Gebr. Oerlemans-v. d. Schans met Grinikje, Malina, Othonia, Parita en Gea, deze vijf dezelfde eigenaar uit Drongelen P. C. v. d. Noort met Lobera I, Lange weg G. v. Bruchem met Stuiverke, Meeuwen L. A. v. Eethen met Natuna I, AndelWed. B. J. M. de Bont met Prama I, RaamsdonkA. M. Nelemans met Mooie, Moerdijk W. Z. Snoek met Subina, Nieu wendijk. 5e pr. D. H. Middelkoop met Hodari, Lage-Zwaluwe J. de Blankers met Dazina I, Almkerk M. v. Mersbergen met Juliana, DrongelenM. v. d. Heuvel Jzn. met Padona L., Genderen A. D. van Buuren met Kania, MeeuwenC. v. Meel met Komona, LaDgewegC. J. Damen met Gracieuse, Zevenbergen Ed. G. v. Buuren met Manatha, Meeuwen A. Z. Snoek met Pollij, Almkerk Wed. A. Straver Wzn. met Ramina, EethenGebr. Oerlemans v. d. Schans met Dot, Drongelen B. Th. Langewerf met Sustica, RaamsdonkJ. W. Roovers met Ludila, Wagenberg L. A. v. Eethen met Oswta I, Andel; G. Sprangers met Nora L. Zevenberg schen Hoek D. H. Middelkoop met Ho dari, Lage Zwaluwe Adr. Bink met Susta I, Oosteind J. de Blankers met Sublientje, Almkerk D. Millenaar met Rinata Andel D. Millenaar met Meta, Andel M. J. v. d. Beek, Surtosa, Genderen; Wed. A. Straver Wzn. met Melland, Eethen. RAAMSDONKSVEER. Tot voorloopig Bestuur van het nieuwe Waterschap Steen van Kloos teroord, werden gekozen de heeren J. J. v. Oort, A. Z. Snoek, D. Lankhuij- zen Sr., P. A. v. Dongen en A. de Waard. De heer J. Elzerman werd ge kozen tot lid en secretaris van den Chr. Besturenbond. Maandag deden 5 leerlingen der Veersche Chr. Mulo examen, 3 voor diploma B en 2 voor diploma A. Allen slaagden, het zijn: J. Stolk, A. Liberg, A. de Koning; J. Lankhaar en Annie Konings. WASPIK, De dochter van den heer C. K. had het ongeluk te dicht bij een bran dende kachel te komen, zoodat hare kleeren vlam vatten. Door ijlings toe geschoten hulp werden de vlammen spoedig gedoofd en wërd erger voor komen. Zij liep echter verschillende brandwonden op, die door Dr. W. wer den verbonden. Onze dorpsgenoote Mej. A. Kamp slaagde dezer dagen voor het examen leerares akte Na, (lingerie en costuum- naaien). Zij genoot hare opleiding hij de iR.K. Huishoud- en Industrieschool •qosoquoSojj3j_{ s, oj pJcwissuef 45 's HERTOGENBOSCH, 18 Juli. Boter. Aanvoer 22.800 K.G. Hoogste prijs f 1.58. Laagste f 1.50. Middel f 1.56. 's HERTOGENBOSCH, 19 Juli. Op de markt van heden waren aange voerd 2019 stuks, 1033 stuks hoornvee, 837 biggen, 27 zeugen, 37 schapen of lammeren en 85 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f140 tot f210 per stuk Kalfvaarzen 100 160 Magere Ossen ..ft en Koeien 7U 1 *U Vette Ossen en) le kw. 2427 p. pond Koeien 2e 23 —25 Pinken van f 60.— tot f 120.p. st. Zeugen Biggen Schapen Lammeren 40.— 7.— 4. 12.— 11 7. Aanvoer vetvee goed, vlugge handel. Kalfvee en vaarzen zeer vlug, prijzen hooger. Magere ossen en koeien prijs houdend. Pinken handel goed. Dragende varkens vlugge handel, prijzen onveranderd. Biggen handel goed. Schapen en lam meren zeer kalm. Afloop markt prijs houdend. ZALTBOMMEL, 18 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 82 biggen, prijs van 15f 11 62000 eieren, prijs per stuk 21/2 a 3 cent800 K.G. boter, prijs per 1/s K.G. roomboter i0.921/t) boerenboter f 0.90. ROTTERDAM, 18 Juli. Op de veemarkt waren heden aange voerd 230 paarden, 21 veulens, 790 ma gere en 886 vette runderen, 334 vette kalveren, 198 graskslv., 529 nuchtere kalveren, 339 schapen of lammeren, 5 overloopers of varkens, 4 biggen, 3 bokken of geiten. Per Va K.G. 3e kw. 2e kw. le kw. Koeien 16—17 22—25 27%—29 Ossen 16—17 20—22 23—25 Stieren 1618 202223 Graskalv. Vette kalveren 177,—221/, 27 72 - 30 327,—35 Per stuk Melkkoeien f115 f245 Kalfkoeien f125 a f265 Stieren f 40 a f 280 Pinken f 30 a f 60 Graskalveren f 20 a f 60 Vaarzen f 50 a f 90 Werkpaarden f 90 A f195 Slachtpaarden f 90 k f185 Veulens f 30 A f 70 Hitten f 40 a f 85 Biggen f 6 a f 10 Nuchtere fokkalv. f 6 a f 10 id. slachtkalv. f 3 a f 6 Lammeren f Oaf Biggen per week f 0,60 fl.00 HEUSDExV Geboren: Johanna Wilhelmina, d. v. P. v. Deurzen en A. M. VlemmiDgs. ALMKERK. Over de maand Juni. Geboren: Wouterke, d. van D. v. d. Heuvel en M. A. Dekker Aria, d. van P. van Vugt en H. de Ruiter Helena Maria, d. van J. Biesheuvel en A. Verhoeven Marcelia, d. van C. Schouten en J. Pruissen Cornelis Jan, z. van G. A. Scheurwater en J. Pruijssen Wouterke Cornelia, d. van H. Toie naars en A. C. de Graaf. Ondertrouwd: W. Vink, 20 j., en G. Romijn, 18 j. Overleden: J. T. Vermeer, 25 j., echtgenoote van A. Duijzers. BANG OM UIT TE GAAN. Hevige gevallen van rheumatiek. Nu alles vergeten. Het moet wel geruimen tijd geduurd hebben voordat de rheumatiek van dezen man zoo ernstig werd. Daarover zegt hij niets. Maar hij maakt het duidelijk, dat slechts vier of vijf maanden van Kruschen Salts-gebruik noodig waren om hem alle geleden pijnen te doen vergeten. Dit is wat hij zegt„Ik heb vaak Kruschen advertenties in de bladen gezien en ik vind, dat het niet anders dan mijn plicht is, dat ook in een kleine getuigenis zou geven. Voordat ik begon Kruschen te gebruiken, had ik heel ergen last van rheumatiek, voornamelijk in mijn beenen. Ik had het zoo erg, dat ik herhaaldelijk op straat neerviel. Ik heb nu meer dan twee jaar Kruschen Salts gebruikt. En de laatste 18 of 20 maanden heb ik in 't geheel geen pijn meer gehad. Inder daad, ik heb het allemaal vergeten. Terwijl ik toch vroeger altijd bang was om uit te gaan. Kruschen is goud waard." I. L. Elke „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts is een wetenschappelijke combinatie van minerale zouten, welke al Uw afvoer- organen aansporen nieren en maag en deze geregeld aan 't werk houden, zooals de natuur dat bedoeld heeft. Het gevolg van deze inwendige zuiverheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Giftig urinezuur, dat Uw rheumatische pijnen veroorzaakt, wordt langs natuurlijken weg verwijderd en de pijnen houden op. En als U voort gaat met „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts, zal Uw geheele wezen lichaam en geest van deze zuiverende verfrisschende werking den weldadigen invloed ondervinden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, en wordt gefabriceerd in Engeland door de fa. E. Griffiths Hughes Ltd., sinds 4756 te Manchester gevestigd. Stralende gezond heid voor één cent per dag. Adv, o HERDENKINGSZAKDOEKJE. In opdracht van Hare Majesteit de Koningin hebben P. en F. van Vlissingen en Co's Katoenfabrieken te Helmond ver vaardigd een zakdoekje, dat dezer dagen is uitgereikt aan de kinderen, die bij het laatste bezoek van H. M. aan Amsterdam aan de aubade hebben deelgenomen. Het ontwerp, dat voor de uitvoering diende, werd gekozen uit een aantal teekeningen gemaakt door den heer Jac. Rijkse, verbonden aan de Academie te 's Gravenhage. Er is naar gestreefd de afgebeelde figuren van de Leden van het Koninklijk Huis zoo juist mogelijk weer te geven. —o DE VERKEERSONGEVALLEN TE TILBURG. De 21-jarige heer, Herman de Wit, die bij het auto-ongeval op den Bredasche- weg te Tilburg levensgevaarlijk werd gewond, is overleden. De toestand van mej. Kühm Hit Eindhoven is nog zeer ernstig. O— EEN 102-JARIGE. Mej. de wed. Damen, wonende Toren straat te Breda, heeft onder ruime belang stelling haar 102den verjaardag herdacht. Het oudje is nog zeer kras en verricht nog dagelijks haar huishoudelijke bezig heden. o ONTSLAG AAN 40 BEAMBTEN BIJ DE SPOORWEGEN. Aneta meldt aan de Tel. uit Semarang Het bestuur van de Ned.-Indische Spoor wegen heeft in een dienstorder medege deeld, dat 40 beambten zijn ontslagen, omdat zij weigerden een verklaring te teekenen dat zij uit de P.B.K.I. (Ver. van Inlandsche Spoorbeambten) zouden treden. Tevens zijn enkele beambten ontslagen, die door intimidatie deze verklaring niet durfden teekenen. Het bestuur van de N.LS. verklaart uitdrukkelijk dat de een maal ontslagenen onder geen voorwaarde weder in dienst zullen worden genomen. o DE BOUW VAN DE NIEUWE A.V.R.O.- STUDIO. In een te Amsterdam gehouden ver gadering van het algemeen bestuur van de Algemeene Vereeniging Radio Omroep is besloten, den architecten Merkelbach en Karsten opdracht te verleenen tot den bouw van de nieuwe A.V.R.O.-studio te Hilversum. O— ONGELUK OP HET KATWIJKSCHE STRAND. Vier baders in levensgevaar. Een dame uit Delft verdronken. Dinsdagmiddag waren te Katwijk vijf personen aan het baden in zee, ongeveer tij de uitmonding van het Rijnlandsche uitwateringskanaal. Men waagde zich te ver in zee, waardoor op een gegeven oogenblik vier van de baders zich in levensgevaar bevonden. De politie-agent J. van Duivenvoorde en vier Katwijkers sprongen onmiddellijk in zee en slaagden er in drie personen aan het strand te brengen. Een dame was bewusteloos geraakt, doch kwam spoedig weer bjj. De vierde persoon, mej. H,, oud 20 jaar, woonachtig te Delft, kon men niet tijdig bereiken. 's Avonds omstreeks acht uur is haar lijk aangespoeld. O VROUW DOOR AUTO GEGREPEN. Op den hoek van de Aagje Dekenstraat en de Van Bishoekstraat te Vlissingen, is een 40 jarige wielrijdster gegrepen door 'n auto, bestuurd door den chauffeur W. De vrouw, wier identiteit niet kon worden vastgesteld, is in hoogst ernstigen toestand naar het St. Jozefsziekenhuis overgebracht. Den chauffeur treft geen schuld. Het ongeluk heeft hem echter dermate aangegrepen, dat hij eveneens naar het ziekenhuis is gebracht. De politie heeft de auto in beslag ge nomen. BOERDERIJ TE OSS AFGEBRAND. Door tot nog toe onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de kapitale boer derij van de kinderen Roovers, Bergeind- Geffen. De brand, ontstaan in het woonhuis, breidde zich snel uit, waardoor ook het achterhuis werd aangetast. Spoe dig sprongen de vlammen ook over op een voorraadschuur. Aan blusschen viel niet te denken. De geheele inboedel, 10.000 K.G. hooi, eenige karren en landbouwgereedschappen gingen verloren, terwijl drie varkens en een kalf in de vlammen omkwamen. Bij het redden van zes koeien liep een der buren brand wonden op. Een belangrijk bedrag aan geld ging mede verloren. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. o TOELATING KINDEREN TOT LA GERE SCHOLEN. De inspecteurs van het lager onder wijs hebben op verzoek van den mi nister van Onderwijs het volgende on der de aandacht van de gemeente- en schoolbesturen gebracht. Overeenkomstig art. 1 van het Kon. besluit van 13 December no. 37, zooals dit is gewijzigd hij Kon. besluit van 23 Juni 1932 (St.bl. no. 312), moeten de kinderen, die in het tijdvak van 16 Juli 1933 tot en met 15 Juli 1935 tot een school voor gewoon lager on derwijs worden toegelaten, een leeftijd bereikt hebben, onderscheidenlijk van vijf jaren en negen maanden en van zes jaren. Het is gebleken, dat dit voor schrift niet steeds stipt wordt nage leefd, althans dat het ten aanzien van sommige scholen in de bedoeling ligt. bij den aanvang van het nieuwe school jaar, of van den nieuwen schoolcursus, leerlingen beneden den vereischten leef tijd tot de school toe te laten. In ver band hiermede vestig ik er de aan dacht op, dat bij overtreding van art. 1 de scholen naar het inzicht van den minister van Onderwijs ophouden scho len te zijn in den zin der wet en dus niet langer in aanmerking kunnen ko men voor vergoeding uit 's rijks kas. Zalf bestrijdt de kwalen van steenpuisten, bloedvinnen, winterhanden ^en -voeten, huiduitslag en schaafwonden. Bij Apoth. en Drbgisten. met onbreekbaar glas en een jaar garantie Hoogstraat 16, GOR^CHEM Gediplomeerd Horlogemaker

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6