Plaatselijk Nieuws. CONCERT auto opreed, is tengevolge van de be komen verwondingen overleden. Op slag gedood. Een luxe auto kwam uit Nieuw Hel voet langs het kanaal van Voorne, waar woonwagens gestationneerd staan. De chauffeur week uit voor eenige kinderen, die aan de rechterzijde van den weg aan het spelen waren. Plotseling stak het driejarig dochtertje van den heer Kroezen, dat uit een woonwagen kwam, den weg over en werd door den auto gegrepen. Het kind werd onmiddellijk gedood. De auto werd door de politie in beslag ge nomen. Ernstig gewond. De ongehuwde 25*jarige De Groot uit Smilde geraakte onder een auto. In zorg- wekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Ernstig auto-ongeluk. Een auto, waarin twee paters en twee Fraters van de Duitsche Jezuïten uit Val kenburg waren gezeten, en welke op weg was van Valkenburg naar Nijmegen, wilde ter hoogte van Albertushof een voor hem rijdende bestelauto passeeren. De bestuur der haalde hiertoe naar links uit, doch op hetzelfde oogenblik week ook de be stelauto naar links uit om eenige wiel rijders te passeeren, die echter door den bestuurder van de personenauto niet op gemerkt waren. De luxe auto moest nog verder naar links uitwijken en slipte hierdoor op de tramrails, tengevolge waarvan het ach terste gedeelte van den wagen teg°n een boom sloeg. Van de inzittenden werd pater Rem- bold zeer zwaar gewond, terwijl frater Lessel ernstige hoofdwonden en borst- kneuzingen bekwam. Beide gewonden werden terstond naar het ziekenhuis ver voerd en van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Van de twee overige personen bekwam pater Kemps een armfractuur en een doorgesneden polsader, terwijl de bestuur der van de auto frater Nikolaus, Graf von Stillfried eenige onbeduidende hoofdwonden opliep. De auto is door de marechaussee in beslag genomen. Twee gebroeders onder vrachtauto. Te Ede heeft een vrij ernstig auto- ongeluk plaats gehad. Een met 130 zakken augurken beladen vrachtauto kon den Paaschberg afkomende, den bocht naar rechts niet nemen. Vermoedelijk door het te snel van de helling afrjjden, sloeg de auto geheel over een kant en kwam terecht tegen de pui van een café, dat ernstig werd beschadigd. De auto bleef met vier wielen omhoog liggen. De gebroeders M. en D. Dotsch kwamen er onder terecht. D. kon zich onder de auto uitwerken, de andere moest geholpen worden en bleek vrij ernstig gewond te zijn. Na ter plaatse verbonden te zijn. werd hij voorloopig in het politiebureau ondergebracht. De auto werd zwaar be schadigd. Toch nog vrij goed afgeloopen. Van de Nieuwe Ebbingstraat te Gro ningen kwam een vierpersoons open wagen, bestuurd door een jongeman. Ter hoogte van de Korrebrug gekomen, werd hij ge dwongen vaart te verminderen, aangezien een automobiel van rechts komend, naar de richting van bet Plantsoen wenschte te passeeren. Mogelijk doordat een melk wagen de situatie nog bemoeilijkte, remde de van de stad komende auto niet vol doende, althans de andere wagen reed haar pardoes in de flank aan, tengevolge waarvan hij omver werd geduwd en opzij kwam te liggen. De chauffeur viel daar door op den grond, doch bleek naast den schrik alleen een armb!e?sure te hebben bekomen. Da automobiel, die de aanrijding had veroorzaakt, was weldra van het tooneel verdwenen. te geven door de „Fanfare der H. Familie". Directeur de Heer W. v. Heivoort te Nieuwkuijk, op Woensdag 2 Augustus 1933, ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van H. M. Koningin-Moeder. Aanvang 8.30 uur op de Muziektent. Programma: 1. Wilhelmus. Feestmarsch Heusden. 2. Dans La Bruyère Ouverture. 3. Fantasie Ballet. 4. Salut a Zelande, Marsch. Pauze: 5. Euterpe's Feestmarsch. 6. Variété sur le Calife de Bagdad. 7. Kermesse sur le Rhin Valse de Concert. 3. Nederland in lied en Dans. Bij zeer ongunstig weder korte muzikale wandeling. HEUSDEN. J.l. Zaterdag gaf de „Heusdensche Fanfare," onder leidiDg van haar directeur, de heer Johan van Berkel uit Ammer- zoden, een goed geslaagd concert. De heer J. H. Verhoeven, hoofd der openbare school, heeft tegen 1 Oct, a s. eervol ontslag aangevraagd als zoo danig, na ruim 35 jaren in genoemde functie daaiaan te zijn werkzaam geweest. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Donderdag 3 Augustus 1333, des avonds 8 uur. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Brief van Ged. Staten houdende eenige aanmerkingen op de ingezonden in structie van den gemeente ontvanger. 4. Verzoek van J. H. Verhoeven om eervol ontslag als Hoofd der openbare school voor gewoon lager onderwijs, alhier, met ingang van 1 Oct. 1933. 5. Verzoek van J. H. Vei hoeven om aan hem te verhuren het thans door hem bewoonde huis der gemeente. 6. Voorstel van B. en W. om eenige door den gemeente-ontvanger voorge dragen posten oninbaar te verklaren. 7. Voorloopige vaststelling der gemeente- rekening en der rekening van het vleeschkeuricgsbedrijf beide over 1932. Naa>r we vernemen heeft het Kantongerecht alhier het _groot aantal verzoeken in zake de Pachtwet bijna verwerkt en zijn er nog slechts een 50- tal die op behandeling wachten. Nieu we verzoekschriften om pachtverminde- ring worden slechts zeer drupsgewijs ontvangen. Van de scheepswerf der fa. De Haan Oerlemans alhier, werd met goed 'gevolg te water gelaten een sta len motortankschip gebouwd voor bui- tenlandsche rekening. De afmetingen van dit tankschip zijn: lang 38.60 M., breed 5.05 M. en hol 2.50 M. metende c.a. 293 ton. Het tankschip wordt voorzien van een Sulzer-Motor van 150 P.K. en van electrisch licht en wordt ingericht voor het vervoer van petroleum, benzine, eetbare olieën etc. waartoe verwar mingsspiralen zijn aangebracht. De bouw geschiedt onder toezicht van Burau Veritas. Gisteren had alhier een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloo pen, doch ook menschenlevens had kunnen kosten. De scholieren Jonker en Sluimers kwamen in snelle vaart de walstoep af, de Herptschestraat nabij de R.K. Kerk ingereden. Tegelijkertijd passeerde ook de auto verhuurder K. met zijn auto en botste S., daair geen stoppen meer mogelijk was, pardoes tegen den auto op, waar door zijn rijwiel vrijwel geheel werd vernietigd en S. met den schrik vrij kwam. Het is zeker te wenschen, dat het afrijden der wallen met de gevaarlij ke hoeken ter plaatse aan alle stoepen voorgoed verboden werd. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 Paraplu. Inlichtingen, Boek handel Firma Veerman, Heusden. ALMKERIv. Naar wij vernemen heeft de ver huring van zitplaatsen in de Geref. Kerk alhier f3300 opgebracht. Dezer dagen slaagde te Haarlem, voo)r het examen Hoofdakte, de heer P. J. v. Iperen. J.l. Donderdagavond speelden al hier de veteranen (oud-korfbalspelers) een wedstrijd tegen A.K.C. alhier, wel ke eindigde eindigde met 41 voor laatstgenoemde. De heer H. P. v. Iperen slaagde dezer dagen te Arnhem voor examen Esperanto B. AN DEL". De werkzaamheden betreffende het sorteeren enz. van hoogovenslakken op de Zandplaat alhier is reeds begon nen. Verschillende schepen zijn reeds gelost en enkele personen alhier zijn er reeds te werk 'gesteld. Als het werk in vollen gang is, zal het aantal ar beiders geleidelijk toenemen. De werkman Corstiaan Naaijen alhier had het ongeluk van de kar te vallen, tengevolge waarvan zijn schouder uit elkander geraakte en In roeping van geneeskundige hulp direct noodzakelijk was. Aan H. van Noorioos alhier is opgedragen het metselwerk van een te bouwen boerderij voor M. 'Boelen Andel aan den Oudendijk. De Mannenzangvereen. alhier zal Donderdag a.s. in de 4e afd. deelnemen aah het nationaal concours te Montfoort onder leiding van den heer Advocaat van Schelluinen. Een dochtertje van den sluis- knecht K. Unk alhier had dezer dagen het ongeluk zoodanig te vallen, dat zij het sleutelbeen brak. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naat vette varkens blijft geregel de vraag bestaan. Men besteedt thans 28 a 29 centen per K.G. levend ge wicht. Jonge biggen gelden van f8 tot f 12 per stuk. CAPELLE. De heer J. C. de Ridder, eer tijds rijksveldwachter alhier, thans als zoodanig werkzaam te Tie!, is be noemd tot majoor bij de Rijksveid- wacht .standplaats Tiel. De j.l. Zondag gehouden collecte voor de Chr. school a.d. Loonschendijk heeft opgebracht f 20.85. Van de lichting 1934 dezer ge meente zijn bestemd tot gewoon dienst plichtigen: M. v. Baardwijk, D. W. de Bas, D. H. de Bie, J. M. de Bie, J. L. Blom, C. W. Hoevenaar, O. C. F. 't Hooft, J. M. de Jong, A. J. Korsten, C. Kruvf, J. Kruyf, P. W. Mandema- kers, H. v. Oversteeg, J. Rosenbrand, M. Spierings, A. J. M. Spuybroek en H. Waarts; tot buitengewoon dienstplich tigen: C. G. Chabot, C. H. de Cloe, C. Goedhart, C. de Jong, C. A. Kuys- ten, J. Paulides, W. M. Rijken, H. W. Spuijbroek, J. J. C. Verhoeven, A. Ver steeg, W. Wagemakefs en J. w. Zwart. Bij de j.l. gehouden overgangs examens aan de Hoogere Handelschool te Dordrecht slaagde o.m. onze dorps genoot G. v. d. Hoeven. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. L. M. Sterrenburg, thans on derwijzer aan e en Chr. school te Vee- nendaal, slaagde een dezer dagen bij het te Nijmegen door de Esperanto vereenigingen L.E.E.N. en N.K. gehou den examen voor diploma A. Genoem de heer slaagde ook voor het voor onderwijzers aan Chr. scholen bestaan de na-examen (godsdienstkennis). DRONGELEN. Door de aannemer W. Vos te Hellow had j.l. Zaterdag de aanbe steding plaats van het aanbrengen van een Electrische Installatie in het reeds in aanbouw'zijnde woonhuis met Iand- bouwschuur, voor rekening van den heer H. Vos alhier. Laagste inschrij ver was de heer W. J. v. Gammeren, installateur alhier, aan wien het werk is opgedragen. DRUNEN. Veiling van 31 Juli. Roode Bessen 310. Pruimen 715. Kroosjes 613. Kruisbessen 511. Ooms- kinderen 1016. Idem II 79. Janbazen 3 6. Noord Holl. Suikerperen 69. Idem II 4— 6. Diikjesperen 35. Appelen 216. Snijboonen 26. Wagenaars 2 5. Boterboonen 24. Dubbele Boterboonen 69. Stokprincessen 4216. Tuinboonen Juintjes 69. Tomaten 620, alles per kilogram. Bloemkool 25. Savoiekool 1 3, Spitskool 12. Roode kool 25. Meloenen 1030. Sla 1/l21/s. Andijvie V,3. Komkommers l/,alles per stuk. Rabarber 1lx/j. Peen 4—5Yj> alles per bos. GENDEREN. Een aantal jonge dames uit Zee land, eenige dagen in het Land van Al ten avertoevende, maakten een excursie naar de zuivelfabriek alhier, waar zij onder leiding van den assistent-direc teur, den heer den Ouden, de werking der fabriek bezichtigden. Zeer voldaan, ook vooral wat betreft de schitteren de uitlegging door den heer den Ouden, verlieten deze Zeeuwsche schoonen, ons gemeenschappelijk zuivelbedrijf. GIESSEN. Het bouwen van een nieuw raad huis alhier met veldwachterswoning is onderhands opgedragen aan den aan nemer A. J. A. Smits te Andel. Aan de kweekschool voor on derwijzers te Gorinchem werd bevor derd van de le naar de 2e klasse Mej. KI. 'de Lorm alhier. T)e koopman J. van Tilburg al hier had dezer dagen het ongeluk zoo danig met zijn fiets van den dijk te rijden, tengevolge waarvan bij een zij ner armen zoodanig kwetste, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. LOON OP ZAND. De raad heeft besloten het be drag der zekerheidsstelling van den gemeente-ontvanger te bepalen op tien duizend gulden. Vastgesteld werd een nieuwe bouw verordening overeenkomstig het door de afd. Noordbrabant van de Vereeni- ging van Nederlandsche Gemeenten vastgesteld model. NIEUWENDIJK. Vrijdagmiddag had onder bijzondere groote belangstelling de leraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den 21-jarige Jan Dingeman Colijn, die Dinsdag in den vroegen morgen op zoo'n ver schrikkelijke tragische wijze om het leven is gekomen. Het bestuur der Geref. J. V. „De Zaaier" en van de Chr. Gem. Zang- vereen. „O.K.K." fungeerden als dragers. Achter den lijkwagen waren vele rijtuigen met familieleden, vrienden en geburen, daarachter de leden der Jongelingsvereen. en van de ZaDgvereen. Op het graf werd eerst het woord gevoerd door den WelEerw. Heer Ds. de BruijD, die o.a. memoreerdehoe diepe ontroering den 25e Julli door ons dorp ging, toen het bekend werd dat Jan Colijo, door een vreeselijk auto-ongeluk doodelijk was ge* troffeD. Hartverscheurend is het, om te denken en te weten, hoe aan zoo'n jong leven zoo spoedig een eiüde is gekomen. Op weg naar z'n weik, werd hij aange reden door een zware vrachtauto en werd vermorzeld. Vele vragen rijzen op in ons gemoed, die wij niet kunnen beantwoorden. Laat ons echter stille sijn en berusten in God, die bet alzoo bestuurd heeft. Een ernstige roepstem gaat er van dit geopend graf uit en welZoekt den Heere terwijl Hij te vinden is, roept Hem aan terwijl Hij nabij is. Wie bad kunnen vermoeden dat aan dit jonge levenslustige leven zoo spoedig een einde zou komen Doch God heeft het echter zoo gewild, laat ons Hem aanbidden. Trooste de Heere de bedroefde familie en zijn verloofde, welke haar idialen ziet vervliegen. Na Ds. de Bruijn werd het woord ge voerd door den heer Klop, Voorzitter der J. V. „de Zaaier" waarvan de overledene lid was. Tenslotte sprak de heer Wisse, nameDS afdeeling Nieuwendijk, van de Bijr. Vrij willige Landstorm. Een broer van den overledene bedankte namens de familie en z'n veiloofde, de sprekers en allen die de laatste eer aan zijn broeder hebben bewezen, verder voor de belangstelling en deelneming welke zij in de laatste mochten ontvangen. Diep ontroerd vei lieten allen den dooden- akker. Het maken, van twee gedeelten van den Rijksweg No. 4 onder de ge meente Haarlemmermeer is opgedragen aan de firma J. C. Schermers alhier voor de som van f 105.536. Dooir het bestuulr van de Chr. school alhier is besloten om 1 Septem ber a.s. een Oranje-schoolfeest te ge ven. Dooir de muziek en zangvereni gingen is het plan opgevat, om des avonds dan een concert te geven. Bij den landbouwer C. d. G. komen onder het vee enkele gevallen van mond- en klauwzeer vóór. NEDERIIEMERT. (Eiland) De leerlingen der open bare school maakten j.l. Donderdag hun aangekondigd plezierreisje. De bus ver trok half zeven van hier naar Scheveningen. Eerst werd te Delft de nieuwe kerk be zichtigd, waarin zich ook de graftombe van Prins Willem van Oranje bevind, toen het Prinsenhof, bevattende alles wat betrekking heeft op het leven van Prins Willem. Vandaar naar 's-Gravenhage, alwaar eerst het Binnen- en Buitenhof werd bezichtigd, terwijl een bezoek werd gebracht aan de vergaderzaal der Tweede Kamer. Toen naar het panorama van Mesdag, hetgeen een schitterend beeld geeft van het verleden van Scheveningen Daarna werd in Scheveningen het strand betreden met zijn prachtige wandel pier. Ook het ezeltje rijden was natuurlyk voor de jeugd een waar genot. Ten slotte werd nog een speeltuin aan gedaan, om vandaar de terugreis naar Nederhemert te aanvaarden, alwaar men te ongeveer elf uur zingende en hoogst voldaan arriveerde. Een woord van dank aan het hoofd der school den WelEd. Heer W. Knoop voor zijn begeleiding, alsook aan den heer Struijk voor het vervoer per autobus, is zeker op zijn plaats. Een der dagen van de vorige week ontstond, door tot nu toe onbekende oor zaak brand in een rietschelf, staande op de loswal, of de zoogenaamde bol. De motorspuit werd gealmeerd, maar de eenige bedienaar van den motor moest eerst op de steenfabriek uit zijn werk worden ge haald, voor aleer hij op de plaats aan kwam was het riet, zijnde 4700 bossen tot asch vergaan. Zou het niet gewenscht zijn, een deskundigen die dicht bij de spuit woont aan te stellen. De heer Arie van Aalst, heeft als no. 5, voor zijne benoeming tot ouder ling by de Ned. Herv. Kerk bedankt. POEDEROIJEN. In de maand Augustus zal ten bate van het Sanatoriumfonds van het Ned. Verb, van Ziekenkassen alhier, een bloempjesdag worden gehouden. Het mannenkoor „O. fQ." is voornemens op 14 Aug. deel te ne men aan het Nat. Concours te Bilt- hoven. De vereeniging Jcomt uit in de 3de afdeeling. SPRANG. J.l. Zaterdag speelde onze korf balclub N.E.O. een wedstrijd tegen de Arkelsche club te Arkel. Uitslag 40 in het voordeel van Arkel. De Chr. zangvereen. „Excelsior" besloot met 2 autobussen een pleizier- reisje te maken naar Nijmegen. Als datum werd 15 Aug. e.k. voor dit deel gereserveerd. SLEEUWIJK. Vrijdagmiddag had op den Sleeu- wijkschen dijk alhier een ernstige aan rijding plaat9. Terwijl de landbouwer C. Ippel en zijn knecht met paard gespannen voor een rolwagen op weg waren om erw ten van het land te halen, reed een vrachtauto, bestuurd door M. P. hem met groote vaart op den Sieeuwijk- schendijk achterop. De auto wilde het voertuig in de scherpe bocht nabij de Hoef passeeren. Waar de bestuur der van de auto zijn vaart niet rijdig genoeg kon verminderen en er geen voldoende ruimte was om behoorlijk te kunnen passeeren, reed de auto langs het voertuig heen en greep dit in de zijde vast. Paard en wagen wer den een eind meegesleurd. Door den hevigen schok werd de landbouwer van den wagen geslingerd en kwam onge lukkigerwijze voor een achterwiel van den rolwagen terecht, welke hem over het hoofd ging. Met ernstige ontvel lingen aan hoofd en handen en een ontwrichte schouder werd hij in een woning binnengedragen. De inmiddels ontboden geneesheer Dr. Mijn'ieff ver leende heelkundige hulp. De landbou wersknecht die eveneens van den wa gen viel, bekwam, wonder boven won der, geen letsel. Toen de auto tot stil stand werd gebracht rende het paard met de wagen in dolle vaart door. Toe geschoten hulp wisten het dier te grij pen en staande te houden. Beide voer tuigen bekwamen materieele schade. De politie heeft de zaak in onderzoek. Voor het examen nuttige hand werken is geslaagd mej. M. Gaaster- land. alhier. De heer H. Hoogendijk alhier is geslaagd voor het Practijk Diploma Boekhouden. Ds. de Leeuw alhier is wegens het vertrek van ds. Lazonder aange wezen tot consulent bij de Ned. Herv. kerk te Werkendam. WOUDRICIIEM. Gedurende het tijdvak 21 tot en met 28 Juli j.l. werden aan de vtsch- markt alhier geen zalmen aangevoerd. Besteed werd voor dikke aal 45 tot 50 cent; dunne aal 13 tot 17 cent en bot 14 tot 30 cent, alles per pond. De zangvereen. „Kunst na Strijd" aan den Oudendijk zal deel nemen aan het concours te Raamsdonksveer. Zaterdag j.l. raakte een rijnaak geladen met steenkolen vast op de krib in de Waal nabij deze gemeente. Er stonden spoedig een drietal ruimen vol. Met een zgn. bok is assistentie verleend voor lichting van het schip. Op de Rijks H.B.S. te Gorinchem werd bevorderd, van de 4e naar de 5e klasse M. A. Baks arhier. De marechaussee Volk alhier is voor twee maanden gedetacheerd naar de wachtbrigade te Apeldoorn. Op 'de rijkskweekschool, voor on derwijzers te Gornichem werden be vorderd van de 2e naar de 3e klasse M. C. 'Benjamins, C. Groeneveld, M. C, Huyser 'en G. Werther en van de 3e naar de 4e klasse E. Groeneveld, allen alhier. i Woensdag werd het slot Loeve- stein. bezocht door een 180-tal. em- pioyé's van de Kon. Pakketvaart-Mij. Van de lichting 1934 dezer gemeente zijn tot gewoon dienstplich tige bestemd de ingeschrevenen M. A. Baks, M. C. Hofman; P. A. de Joode en J. J. Spoor en de overigen tot buitengewoon dienstplichtige. Aan den dienstplichtige der lichting 1933 uit deze gemeente A. v. d. Wiel Czn. is door den Mini ster van Defensie I jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. Donderdagavond is vermoedelijk door de motor zelf, brand uitgebroken in het motorschip „Dirkje" van den heer A. Holster, hetwelk geladen was met een lading palen en daarop bossen riet. In zeer korten tijd stond alles in vlam. De schipper schijnt nog ge tracht te hébben met putsen water te dooven, hetwelk echter ondoenlijk was. Daar het schip gemeerd lag aan de z.g.n. Bandschelfjes achter de Uitbrei ding, leverde het groot gevaar op voor de aldaar opgeslagen schelven band van den heer C. de Boon. Het vaartuig werd daarom brandende overgeduwd naar de zijde van den Bandijk. Later is de brandspuit gekomen en heeft het geheel gebluscht. Van de lading ging alles verloren, terwijl van het schip, hetwelk rood gloeiend heeft gestaan, ook niet veel meer terecht zal komen. WELL. Vrijdagmiddag reed een vracht auto van de V. Z. uit Rotterdam door te ver uitwijken van den dijk. De auto, die met melkbussen geladen was, sloeg tegen een boom, over den kop en viel vervolgens tegen de woning van den heer A. Oomen, waar eenige ruiten verbrijzeld werden. Ongeveer 2400 liter melk ging ver loren. Wonder boven wonder bleef de bestuurder ongedeerd. De auto, die licht beschadigd was, werd door een kraan wagen van de N.V. De Graaf uit Waal wijk op den weg gelicht en kon op

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2