Dit nummer bestaat uit 2 bladen BEZOEKT TWEE BROEDERS Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. HEÜSDENSCHE MAANDMARKT Donderdag 17 Aug. Binnenland. FEUILLETON. No. 5357 Woensdag 16 Augustus 1933. l*ND VAN ALTENA Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten 10 cent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regd meer 15 cent Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur es Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. DE OP HEVIGE AUTO-BOTSING TE OVER- SCH1E. Zondagmorgen om zes uur heelt op den Delftweg onder Overschie een zeer ernstig verkeersongeval plaats gehad tus- schen twee autobussen, beide gevuld met passagiers, waarbij niet minder dan 30 personen min of meer ernstig werden ge wond. Onmiddellijk na het oDgeval was de politie van Oveeschie ter plaatse en werd de plaatselijke dienst van het Roode Kruis gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Bij het eerste onderzoek bleek, dat geen der slachtoffers in levens gevaar verkeerde. Twaalf van de dertig gewonden zijn naar een der ziekenhuizen in Den Haag vervoerd. o AUTO-ONGELUK. Twee dooden. Uit Hoogeveen wordt gemeld Zaterdag reed de met koren beladen vrachtauto van den heer W. Stok te Nieuweroord over de brug daar ter pjaatse, toen plotseling het achterste gedeelte van den wagen door de brug zakte. Twee landbouwers, K. Kreeft en E. Pot Sr., die naast de auto liepen kregen de lading op het lichaam. Zij moeten onmiddellijk dood zijn geweest. De heer Stok, die aan het stuur zat, liep geen letsel op. o DRONKEN CHAUFFEUR OP HOL. Zondagmorgen reed een groote autobus met snelle vaart door de straten van Den Haag. In de autobus was geen publiek, slechts een chauffeur en monteur, die beiden onder den iuvloed van sterken drank verkeerden. Op den Parallelweg reed de bus een een 44-jarigen wielrijder aan, die ver schillende verwondingen bekwam. In de van der Vennestraat botste de bus tegen een groentenwagen, welke groote schade bekwam. Eenige oogenblikken later was een personenauto het slachtoffer en werd deze auto het trottoir opgedrongen. Ook deze aanrijding liep zonder persoonlijke ongelukken af, de personenauto werd ech ter zwaar beschadigd. In de Paul Krugerlaan was een groote vrachtauto aan de beurt. Deze werd zwaar beschadigd. De motorbrigade was intusschen ge- 6. „Ik verzoek u vriendelijk, niet te schertsen. Ik gevoel den dood in mijn hart; en de gedachte, wat er dan van u moet worden, baart mij groote zorg. Ik wil er u liever niet aan herinneren, dat ik eens uw leven redde. Nu is het uwe beurt, het mijne te redden." Paul liet zijn boek vallen en richtte zich half op. Hij werd plotseling doods bleek, zijn lippen beefden. „Gij gaj wilt me weer mee terugnemen naar de Noordpool!" riep hij angstig. „Neen, niet naar de Pool, kind", antwoordde Narve geruststellend. Mijn heer Tulstrup heeft mij een plaats aan geboden in Engeland, waar wij bei den zonder gevaar voor onze gezond heid kunnen leven. Nu wil ik hebben, dat ge met mij meegaat." Paul luisterde oplettend, terwijl zijn gelaat angst en achterdocht uitdrukte. waarschuwd en achtervolgde de autobus. Na veel moeite gelukte hot de agenten de bus te doen stoppen. Verschillende politiemannen moesten er aan te pas ko men om de beide dronken mannen van hun zitplaatsen te halen. De chauffeor zag nog kans een van hen ernstig in den duim te bijten. De beide mannen werden naar het politiebureau overgebracht. o DRONKEN CHAUFFEUR TE ROTTER DAM. Zaterdagmiddag reed de 49-jarige chauf feur H. L., welke onder den invloed van sterken drank verkeerde, in de Oranje boomstraat te Rotterdam met een vaart van 40 a 45 K M. Niet minder dan 3 menschen werden omver gereden en 5 rijwielen werden vernield. Ten slotte werd een mand met haring, toebehoorende aan een vischverkoopster, in stukken en brok ken geredeD. De drie gewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd een 5 jarig jongetje bleek het rechterbeen te hebben gebroken. Tegen den bestuurder werd proces verbaal opgemaakt. o MOTORRIJDER VERONGELUKT. Zaterdagavond is in de Kruislaan te Amsterdam een 19 jarige motorrijder door te krachtig remmen over den kop gesla gen. Het slachtoffer is 's nachts bezwe ken. o DE GASTVROUWE DER PRINSES. Met Koninklijke familie te Soestdijk. De Engelsche gastvrouwe en gastheer van H. K. H. Prinses Juliana tijdens haar verblijf in Engeland, toeven op dit oogen- blik in ons land en logeeren op het Ko ninklijk Paleis der Koningin-Moeder te Soestdijk. Daarheen hebben zich ook be geven H. M. de Koningin met Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana. O SCHEEPSBRAND TE TERHFYDEN. De Bredasche brandweer, wier hulp Zaterdag door de brandweer te Terheyden werd ingeroepen, bluschte een brand, die op een schip, dat lag in het kanaal nabij de brug aan den Terheydenscheweg was uitgebroken. De inventaris w.o. een portefeuille met inhoud o.m, een bankbiljet van f100. ging echter verloren. Het schip, dat ge deeltelijk uitbrandde, was verzekerd, echter niet de inboedel. O— VERDRONKEN. De elfjarige J F. Kreusch is in de Maas bij Maastricht verdronken. Hij was van den kant van Sint Pieter in een bootje de Maas overgestoken. Hij schijnt te vroeg uit het bootje te zijn gestapt, zoodat bij niet meer den steiger bereikte, waar het bootje moest aanleggen. De andere inzittenden van het bootje konden geen van allen zwemmen, zoodat de knaap jammerlijk verdronk. Het ruim tweejarig kind van den land bouwer H. de Wit in de buurtschap De Waard bij Oudewater is in de sloot ge- „O! dat is een vreeselijk plan," riep hij uit, terwijl hij opsprong en opge wonden door de kamer liep; „denkt ge, dat ik niet weet, hoe gij smacht naar uw heerlijke walvisschen en eider- ganzen en vischreuk! Als ge mij zoo ver krijgt, zult ge mij spoedig weer te rugvoeren naar het land, dat mijn dood zal zijn, en waarvan ge mij, zooals ge zegt, gered hebt. Maar ik ben zoo geen kind als ge misschien denkt. Ik heb vrienden hier, en ik heb mijn gezondheid en mijn leven hier terug gevonden en ben niet van zins weg te gaan, voor niemand, neen, voor niemand. Hij had zich zoo opgewonden, dat hij zijn tranen niet langer kon be dwingen; en, daar hij zich schaamde over zijn zwakheid, liep hij naar zijn slaapkamer, liet zich op zijn bed neer vallen en verborg zijn gelaat in de I kussens. Narve, die diep gegriefd was door deze achterdocht, stond langen tijd naar het half onderdrukt gesnik te luisteren. Al de teederheid, die hij voor hem, van zijn eerste jeugd af, gevoeld had, welde weder uit het i diepst van zijn hart op; en vol be- raakt en verdronken. —o VERKEERSONGEVAL TE DRON- R1JP. Een doode. Zaterdagmorgen reed op den Rijksstraat weg, even voorbij de brug te Dronrijp, een personenauto, komende uit Leeuwarden en op weg naar Scheveningen, tegen de langs den weg staande boomen. Het onge val ontstond waarschijnlijk, doordat de chauffeur, de heer A. Bouman uit Leeu warden, voor de naderende stoomtram wat meer naar links wilde uitwijken. Door de gladheid van den weg begon de auto te slingeren. Hierop heeft de be stuurder waarschijnlijk krachtig geremd, waardoor de auto geheel naar links zwenkte. De chauffeur werd met ernstige wonden aan hals en hoofd en met versplinterden arm en zware inwendige kneuzingen uit den wagen gehaald. Een tweede inzittende, de heer G. v. d. Zee, eveneens uit Leeu warden, had ernstige hoofdwonden en een lichte hersenschudding bekomen. Van de twee inzittende dames werd een door glasscherven gewond. De zwaar gewonde chauffeur werd per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd, waar hij korten tijd na aankomst, zonder tot bew istzijn te zijn gekomen, is overleden. O VOORLOOPIG GEEN CRISIS- INKOMSTEN-BELAS TING. In de Memorie van Antwoord op het ontwerp Omzetbelasting, deelde Minister 0«id mede, dat hij het heffen van een crisis-in komstenbelasting overwoog. Thans heeft De Telegraaf vernomen, dat de Regeering er in geslaagd is de begrooting in evenwicht te brengen, zon der gebruik te maken van de baten, die uit deze crisis-inkomstenbelasting zouden moeten voortvloeien. In ieder geval komt de nieuwe belasting op het thans bij den Raad van State in onderzoek zijnde be- grootingsontwerp niet voor. Of deze be lasting later door een afzonderlijke wet zal worden ingevoerd, zal geheel afhan gen van de ontwikkeling, die de Rijks financiën zullen nemen. o TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Zaterdagmorgen om 10 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitge broken in de boerderij van Van Y. te Budel (N.Br.). Binnen eenige minuten stond ailes in lichter laaie, waarna het vuur zich mededeelde aan de kapitale boerderij van den heer J. Duisters, welke eveneens geheel in de vlammen is opgegaan. De geheele oogst is door den brand vernield. Voor beide boerderijen wordt de schade door verzekering gedekt. BOTSING TUSSCHEN TWEE MO TORFIETSEN. Een doode, twee gewonden. Zondagavond reed ter .hoogte van de Blokhuisbrug te Woerden een file van automobielen en motorfietsen, in de richting van Bodegraven. Een auto mobilist kwam plotseling uit de file en rouw over het verdriet, dat hij hem veroorzaakt had, ging hij op den rand van het bed zitten en verdroeg ge- riuldig, dat zijn liefkozingen knorrig werden afgewezen. Hij verweet zichzelf, dat hij dit voor stel zoo maar ruw weg had gedaan, in plaats van, zijn broeder er langza- merhand op voor te bereiden; en hij besloot in het vervolg voorzichtiger te werk te gaan. Maar de herinnering aan zijns broeders angst en tranen deed deed hem ongaarne weder over dit onderwerp spreken. Het scheen hem laf toe, dat hij, als de sterkste (hij kon zich niet vereenigen met de ge- dachte, dat hij" nu de zwakste was) I verdriet zou veroorzaken aan hem, die, in het stervensuur zijns vaders, aan zijn zorg was toevertrouwd. En zoo Verliepen de dagen en het geschikte oogenblik, om weer over dit onder werp te spreken, kwam niet. De Tul- strups gingen vroeger dan gewoon lijk naar buiten en lieten Paul in wan hoop achter. En Narve had er niet veel scherpzinnigheid voor noodig, om te ontdekken, dat juffrouw Ida het heilzaamste deel uitmaakte van het wilde passeeren. Hij geraakte toen in botsing met een uit de tegenoverge stelde richting komende auto, echter zonder ernstige gevolgen. Twee mo torrijders die achter de auto reden, kwamen echter, door de botsing van de beide auto's, in botsing met elkaar. De duorijdster van een daarvan, mej. J. G. M. van Leeuwen, echtgenoote van P. M. v. d. Hoeve uit De Lier, kwam daarbij te vallen. Haar borstkas werd ingedrukt, met het gevolg, dat zij enkele oogenblikken later is over leden. De tweede motorrijder, zekere P. O. uit Oudewater, had beenbreuken opgeloopen. Een duorijdster die in een sloot was geslingerd, bekwam geen letsel. o MOTORSCHIP IN BRAND. Zondagmorgen is het Hollandsche motorschip „Alvi", schipper Koster, in de haven van Hansweert in brand ge raakt. Het schip had stukgoederen aan boord en zou van Hansweert vertrek ken. Bij het aanzetten van den mo tor kwam het tot een explosie, met het gevolg, dat brand ontstond in de ma chinekamer. De sleepboot „Rie" pompte water in de machinekamer. Na drie uurwer ken is men erin geslaagd, den brand te blusschen. De machinekamer en de roef zijn geheel uitgebrand. De lading bekwam aanzienlijke waterschade. o HARINGVANGST. De Duitsche haringvangst heeft in de maand Juli een recordjaar, doordat na genoeg 91/2 millioen j>ond alleen te Altona aan land werd gebracht. Deze buit was de grootste sinds 25 jaar. o VERDRONKEN. Zondagmiddag is de 26-jarige Wier- sum, wonende te Groningen bij het zwemmen in het natuurbad te Tinaar- Ioo bij Zuidlaren verdronken. Nadat het slachtoffer opgehaald was, heeft men nog geruimen tijd getracht de levensgeesten weer op te wekken, dcch tevergeefs. Het slachtoffer was ge huwd. o DE MOORD TE BERCHEM. Zaterdagmiddag is het parket uit Den Bosch bestaande uit de heeren mr. Du Bois, mr. Verheyen en mr. Schuy- lenburg, een nader onderzoek in wezen stellen inzake den moord op den 20- jarigen G. de Bie te Berchem. Er werd te Oss huiszoeking verricht in een joerceel. aan de Neerveldstraat en in een aan den Linkensweg, waar bij eenige kleedingstukken in beslag zijn genomen. Het parket heeft vervol gens van halfvijf tot tien uur zitting gehad ten Stadhuize, waarbij tal van personen zijn gehoord. Men meent thans nadere aanwijzingen te hebben, die het in arrest houden wettigen van den verd., den 18-jarigen F. de B., die naar de marechaussée-kazerne te Oss is overgebracht. —o AUTO GESLIPT. Op den Nieuwe 's Gravelandscheweg te Bussum slipte Zaterdag een taxi, die over een pasgeteerd weggedeëttë reed. De auto werd met zulk een vaart tegen een boom geslingerd, dat de 20- jarige mej. J. Franken, uit Bussurnjj door de achterruit schoot. Een slag ader werd doorgesneden; het meisje! is naar de Majdlastichting vervoerd en verkeert in levensgevaar. Aan de Verbouwers van Rogge en Gerst van oogst 1933. De Gewestelijke Tarwe-organisatie en de Gewestelijke Rogge-organisatie N.Br. te Tilburg vestigen de aandacht van ver bouwers van rogge en gerst, oogst 4933, op de volgende zeer belangrijke mede- deeling, ontvangen van de Centrale Tarwe- organisatie te 's Gravenhage. De landbouwers niet vallende onder de roggesteun 1933 en de verbouwers van gerst, worden in hun eigen belang geraden, met den verkoop te wachten tot de definitieve regeling gereed zal zijn. Vermoedelijk zal hiermede 4 4ya maand gemoeid zijn. Zij, die reeds niet gesteunde rogge of gerst van den oogst 1933 ver kochten sedert 1 Augustus en vóór 16 Augustus, moeten voor 20 Au gustus a.s. hiervan, onder over legging van de bewijzen, opgave verstrekken aan de Gewestelijke Tarwe-organisatie waaronder zjj ressorteeren. Deze bepaling geldt niet voor het op stam veikochte. Niet ge steunde rogge of gerst van den oogst 4 933 welke r;a 16 Augustus wordt verkocht, komt niet voor verdere behandeling voor steun in aanmerking. Amerikaansche klimaat. Deze opmer king deed het hem een dubbele wreed heid achten, van op de opoffering aan te dringen. Het was ongeveer half Junf. Het was plots'eling drukkend warm geworden en de hitte had alle welgestelde bewoners van New-York uit de stad gedreven. Slechts een weinige tropische naturen genoten van de brandende zon. Paul Tangen, luchtig en netjes gekleed, wan delde langs Broadway en rookte zijn cigarette. Hij was .in het beste humeur, want hij had juist een nieuwen roman schrijver ontdekt, die hem amuseerde, en een nieuw merk van cigaretten, waarvan hij geen hoofdpijn kreeg. 2 In het drukke gedeelte van New- York tusschen de Union- en Madi son square was, ondanks de hitte, groote bedrijvigheid en gewoel, evenals gewoonlijk. Paul gevoelde zich hier door opgewekt en ,liet zich met den stroom meevoeren. Plotseling stond hij tusschen een menschenmassa vooreen winkel van apotheker, en hij volgde den algemeenen drangf der menigte, om den hals uit te rekken en te zien, wat er binnen voorviel. Vergadering van den Raad der ge meente NEDERHEMERT, op Vrij dag 11 Augustus, des nam. halï vier. Voorzitter: Edelachtb. Heer C. vu Ommeren. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed, leest daarnai de notulen der vorige vergadering, dia worden goedgekeurd èn vastgesteld, j Aanbieding gemeenterekening 1932. Deze rekening geeft een ontvangst aan van f23703.3iy2 en 'n uitgaaf va» f21520.29, sluit alzoo met een batig saldo groot f2183.02y2,, de kapitaat- j dienst vermeldt een ontvangst va» f500.en een' uitgaaf van f400.-« Als leden van de commissie van on derzoek, wijst de Voorzitter aan de heeren de Gaaij en' v. d. Kolk. Staanplaats woonwagens. De Voorzitter deelt mede, geinfor- meerd te hebben, over een plaats op den veerboL, bij den dijkgraaf van het polderdistrict Bommelerwaard bove» „Wat is er te doen?" vroeg hij ie mand, die naast hem stond. „Een zonnesteek!" Paul kreeg een onzeker gevoel va» angst en baande zich een weg naai! voren. Toen iemand op zij ging, zag hij een 'groot blond hoofd3 met ge sloten oogen, op den marmeren vloet liggen. f Met een angstkreet] sprong hij op zijn broeder toe en wierp zich aa» zijn borst. „NJarve! broeder! o, broeder!"riep hij, op hartverscheurenden toon. Narve opende half de oogen. Er straalde een vreemde, ongewone blikt uit die oogen,, daarna glinsterden zij van geluk. „Ik heb gezorgd voor het kleintje vader," fluisterde hij in het Noorscbl „ik heb gezorgd voor het kleintje." Een stuipachtige beweging doorvoet zijn leden. De dokter, die erbij gekomen was, luisterde naar den slag van zijn hart.'l „Er is niets meer aan te doen,'* zeide hij, „de man is dood." EINDE- voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaaid

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 1