FESTIVAL HEUSDEN. Rechtzaken. Voetbalsport. den Meidijk, tot wiens grondgebied deze plaats behoort. Deze had persoon lijk geen bezwaar tegen het aanwiijzen van die plaats, maar moest het in de vergadering brengen. Spr. meent, dat men dus zal moeten afwachten, wat het besluit van deze vergadering is. De heer de Gaaij meent, dat men, toch wel reeds die plaats zou kunnen aanwijzen, behoudens goedkeuring van het polderbestuur. De Voorzitter acht dit ook mogelijk bij het door hem ingestelde onderzoek is hem gebleken, dat er voldoende ruimte is. Met algemeene stemmen wordt be sloten een gedeelte van den veerbol aan de Noordzijde, als staanplaats voor woonwagens, onder voorbehoud, dat de eigenaar van den grond dit toe staat, beschikbaar te stellen. Electrificatie gemeente. De Voorzitter deelt mede, dat B. ■en W. met eenfge genoodigden een bespreking over electrificatie der ge meente hebben gehad met den districts- ingenieur van de P.G.E.M. uit Tiel. Naar aanleiding van deze bespreking zitten evengoed f 5.per jaar moeten betalen gedurende 15 jaar, als zij die er ver af wonen. 'De Voorzitter brengt thans in stem ming om bp de gestelde voorwaarden in 'te gaan, tegen stemmen de heeren v. Vliet en Wolfers, voor de heeren v. d. Werken, v. d. Kolk, v. Ooijen, de Gaaij en Peerebootn. Wijziging Ambtenarenreglement. De Voorz. deelt mede, dat wijziging v. dit regl. noodig is in verband met de wijziging van het rijksambtenaren reglement. Het dient aangevuld te wor den met een bepaling voor het z.g. uniformverbod en ontslag-verleening wegens lidmaatschap van verboden ver- eenigingen. Met algemeene stemmen wordende voorgestelde wijzigingen aangebracht. Af- en overschrijving dienstjaar 1933. Wordt gewijzigd conform het voor stel van B. en W. <- Rondvraag. De heer Van de Werken betoogt de wenschelijkheid, dat er ie mand, die de motorspuit kan bedie- nen^ wordt aangesteld die dichterbij is een schrijven ontvangen, waarin de de spuit woont, de jongste brand heeft voorwaarden worden aangegeven van aangetoond, dat dit noodig is. gedeeltelijke electrificatie der gemëën te en electrificatie ook der Zuidzijde. Plan A beoogd alleen electrificatie van de kom aan de Noordzijde, de voorwaar den hiervoor zijn '16 straatlantaarns, kosten f320 plus 6 ct. voor de te ver bruiken K.W.U., benevens een voor schot door de gemeente te betalen van De (heer de Gaaij kan mededeelen, dat 'hierin reeds is voorzien. De heer Wolfers acht het niet kwaad, als er nog een werd aange wezen. I j De 'heer Wolfers vestigt de aandacht W. VAN HELVOORT te Nieuwkuijk, die dezer dagen het feit her dacht, dat hij gedurende een reeks van 10 jaren als Direc teur van de „Fanfare der H. Familie" te Heusden optrad. Ter viering van het 30-jarig be staan der vereeniging en herdenking van het feit, dat de heer W. v. Hel- voort dezer dagen 10 jaar als direc- op he"r heidenschekabaal,""dat "reeds Tteu,r aan def vereeniging is verbonden, 1 -7 j u t. -i a jj. had de tantare der H. familie alhier, #Mnft t enkele Zondagen op het eiland wordt tegen I2 en ,3 Augustus een fes- f1300. voor het aansluiten der ver-gemaakt, het is meer dan ergerlijk uitgeschreven waarvoor door bruikers, dat door dezen zal worden j en er gebeuren dingen, die niet door l een 20-tal vereenigingen was inge- terugbetaald, benevens een stroomga- den beugel kunnen. Spr. vraagt den schreven. rant ie, gedurende 13 jaren, van f 2140 Voorzitter of hij als Burgemeester niet per jaar. j krachtdadig daartegen kan optreden en Plan B omvat electrificatie als in er paal en perk aan kan stellen. plan A benevens het eiland. Volgens dit plan zullen 20 lantaarns worden geplaatst, waarvoor te betalen f 400. plus 6 ct. per K.W.U., een voorschot Zaterdagmiddag had op het feest terrein op het Burchtplein, de ont vangst der vereenigingen en de ope- De Voorzitter antwoordt dat hetee- Mng van het festival plaats, door den nige afdoende middel is, de vergun ningen te sluiten. De heer v. Vliet zou dit maar in EdelAchtb. Heer H. J. v. Eggelen in tegenwoordigheid van den Hoog- Eervv. Heer Wouters, beschermheer der vereeniging en den Eerw. Heer \mn f2000.—, dat op de verbruikers j omvraag brengen, men behoeft er niet i ,Maas, benevens de leden van eere- en zal worden verhaald, benevens een ga- zoo lang over te praten, dit verwekt uitvoerend comité, nadat de heer Joh. de Mol, president der vereeniging den Burgemeester had dank gebracht, voor zijn bereidwilligheid, om dit rantie voor stroomafname gedurende maar warme hoofden, in omvraag ge- 15 jaar van f2610.Aansluiting tot bracht is het zoo gebeurd. aan de meter zal kosteloos geschieden. Die Directie 'van. de P.G.E.M'. heeft tegel ijker tijd een schrijven gericht aan Baron van Wassenaar, als deze een garantie vari f350.per jaar voor zijn huizen wilde verleenen, zou aan sluiting van het eiland kunnen geschie den. Van Baron, van Wassenaar, die De heer de Gaaij vindt het nogal een ingrijpende maatregel,, waardoor het publiek wordt geweerd. De heer v. d. Werken zegt, dat zoo- feest officieel te openen. Burgemeester v. Eggelen verklaar de met genoegen gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging van het lang het eiland bestaat, nog nooit is uitvoerend comité, om dit festival met voorgekomen, dat de gelegenheden en enkele woorden te openen, omdat dit vergunningen gesloten moesten zijn. uitgaat van de fanfare der H. Fa- Wat er gebeurde, is gebeurd buiten den miiie, een vereeniging die in den loop In Florence 'vertoeft, is een schrijven speeltuin, een stel jongens uit Aalburg der tijden een gunstige reputatie heeft ontvangen, waarin wordt medegedeeld dat hij' op de gestelde voorwaarden niet kan ingaan. Spr. meent, dat elec trificatie van het eiland daardoor ge voeglijk uitgeschakeld 'kan worden, er blijft dan alleen over plan A electri ficatie van 'de kom aan de Noordzijde. De heer 'v., Vliet voelt niets voor hebben op den weg staan zingen. Spr. weten te verwerven. Voor het orga- acht dat de geheele opzet is, om hem niseeren van dit festival bestond wel een hak te zetten. Als men zijn gele- j %en bijzondere reden het feit n.L, dat 6 de vereeniging voor 30 jaren werd genheden gaat sluiten, moet de heer opgericht *n *de hee£ Heivoort dezer dagen 10 jaren als directeur heeft gefungeerd. Spreker wenscht de fanfare geluk met haar 30-jarig bestaan en hij hoopt, dat zii haar Wolfers maar de pacht betalen, die niet onbeduidend is. De heer v. Vliet zegt, dat wel de gelijk in den fuin dingen gebeuren, straatverlichting, als 'men buiten komt, f die meer dan schandelijk zijn, de heer schoone taak nog in verre toekomst moet men tegenwoordig toch licht bij v. d. Werken heeft daar zelf met mei- zal mogen voortzetten. Ieder weet, zich hebben, daarbij was beloofd, dat er geen palent zouden komen en nu komen den uit Aalburg aan deelgenomen. 1 dat bet heel moeilijk is een vereeni De heer v. d. Werken weerspreekt f n?t 111 stand te houden De fanfare er'Voor de straatverlichting toch dit, in den tuin gebeurt niets, zoodra nfapn 1 van on bloeden „:„u 1t.a.1a u aI°en \an opoioei eri palen. In Kerkwijk heeft men ook straat verlichting, het isi heel mooi, maar swat heeft men er aan. De heer de Gaaij acht straatverlich ting wel een goed ding, vooral op de boeken van straten.v De heer Peereboom is het daar mede eens, bovendiep zal straatver lichting het uithalen van kattekwaad tegen gaan'. De heer v. d. Werken vraagt of de Rietschoot dan ook geen; verlichting krijgt. De Voorzitter antwoordt, dat daar iroorloopig ook geen verlichting komt. De heer Wolfers; vraagt of er ook voldoende aansluitingen zullen Komen. De heer de Gaaij antwoordt, dat men daarvoor ook aan heft rondgaan is. De heer Wolfers vraagt of dit aan de orde stellen van electrificatia van de gemeente uitgaat van de P.G.E.M. of dat er door belanghebbenden om gevraagd is. De Voorzitter antwoordt, dat de plan teen uitgaan van,' de maatschappij. 'De heer Wolfers kan zijn stem niet geven om in dezen tijd tot electrifica tie over te gaan. De heer v. Vliet acht de kosten voor den tegenwoordigen tijd ook te be- zfwarend, de menschen zullen niet wil len aansluiten. De heer Peereboom merkt op, dat er thans misschien wel zullen zijn, die 'dit niet doen, het is ook goed mo gelijk, dat er ifu nog niets van komt, maar inf de toekomst komt het zeker. Het is eenfmaal iets van den tegen woordigen' tijd. De menschen gaan zelfs electrisch koken!", omdat dit voor- deeliger is dam met kolen. De heer de Gaaij merkt op, dat de menschen, die eenmaal electriciteit heb- éen, het niet meer willen missen. De Voorzitter zegt, dat het thans er over gaat of men accoord wil gaan met de voorwaarden en bereid is een voorschot van f1300 te verstrekken, dat door de verbruikers in 13 jaar zal worden terugbetaald. De heer de Gaaij acht het wel een bezwaar, dat zij die kort aan het net haar bestaan en afbraak ge men zich onbehoorlijk gedraagt wordt kend) ze heeft zelfs een tijd gekend, men verwijderd. Wat buiten gebeurt, dat z[\ geheel stillag, door liet in- daaraan kan spr. niets doen, als het zoo erg i s, als men wil doen voorko- grijpen van een toenmalig ingeze tene de heer Mr. Sens in het te dan- men, begrijpt spr. niet, dat de politie ken geweest, dat haar nieuw leven, niet heeft ingegrepen. j werd ingeblazen, waarvoor wii Mr. De Voorzitter merkt op, dat het de altl>d erkentelijk behooren te heeren bekend is, dat hij niet zoo 1 r 1 u D J i Dat de tantare er 'weder bovenop nauw zief, maar Zondagavondwasihet gekomen is, is voor een groot deel werkelijk te bar, ei zajn in den tuin ook joe schrijven aan den heer dingen gebeurd, die niet oorbaar zijn. j v Heivoort. Over de resultaten van Als het te gek loopt, is het eenige aliens werk behoeft spreker niet uit afdoende middel sluiting der gelegen heden. De heer v. Vliet zou dit maar in rondvraag brengen, met; al dat rede neerden schiet men toch niet op. De Voorzitter zegt ,dat de heer Wol fers er dan een voorstel van dient te maken. I De heer Wolfers zegt, dat dit piet te weiden. In de achter ons liggende periode van 10 jaren, heeft de heer v. Helvoort zijn buitengewone gaven op instrumentaal gebied, op aange name en doeltreffende wijze aan zijn adepten meegedeeld. Spreker is over tuigd, dat hij spreekt namens al de genen die tegenwoordig zijn als hij den heer v. Helvoort van harte geluk wenscht met zijn jubileum en dank zijn bedoeling is, hij heeft er alleen op brengt voor het werk in het belang willen wijzen. der vereeniging verricht, een werk De heer de Gaaij zou het nog maar dat niet alleen door 't best., doch ook eens afzien. Spr. gelooft, dat 'het nu door ,veleL buitenstaanders wordt ge waardeerd, en hij de hoop uitspreekt, dat het dhr. v. Helvoort gegeven mo ge zijn nog vele jaren zijn beste gaven aan de vereeniging te kunnen De heer de Gaaij meent, als dit besteden!,, (olm zie daardoor tot hoo-. wel beter zal worden. De Voorzitter vreest het tegenover gestelde. het geval zou zijn, dat dan altijd nog ingegrepen kan worden., Daar geen der heeren verder iejs gere bloei te brengen. Het is bekend, dat ieder mensch onder den indruk komt van mooie voor de rondvraag heeft, sluit de Voor- muziek, en dat muziek een buitenge- zitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheime zitting. BOSSCHE POLITIERECHTER. K. Ch v. B., Hedikhuizen, hondenbe lasting, geschorst tot 41 Sept. a.s. W. V., Werkendam, art. 300, f 2.50 subs. 4 d.h. G V., Heusden, art. 300, f4.50 subs. 4 d.h. P S., Dussen, art. 300, f5 subs 5 d.h. J. v. B., Dussen, art. 300. 6 weken gev. straf. O wonen invloed uitoefent daarom is het een verblijdend feit, dat vooral in den laatsten tijd, de muziek vereeni- Igingen Cnteaggelijk zijn vooruit ge gaan en haast ieder dorp, hoe klein ook, zijn muziekvereeniging heeft. Ook de overheid is tot de overtui ging gekomen, dat een volksbelang van den eersten rang wordt gediend, als men de muziekvereen. steunt. Uit dit oogpunt is spreker dan ook steeds bereid geweest de fanfare de helpen de hand te bieden en verleent hij steeds gaarne zijn volle medewerking. Met de beste wenschen voor het wel slagen der feestelijkheden en het toe- wenschen aan de deelnemende veree nigingen, van een aangenaam ver blijf in Heusden eindigde spreker. De president der vereeniging de heer de Mol dankte hierop den Burgemeester voor de officieele opening en bracht den heer v. Helvoort hierop dank namens de leden der fanfare voor de toewijding, waarmede hij de repetitie steeds heeft geleid en overhandigde hem namens de leden een geschenk. Hierop nam het oudlid der ver eeniging de heer K. de Mol uit Waal wijk het woord, die hulde bracht aan de initiatiefnemers van dit festival, iets wat getuigde van durf, vooral in dezen tijd van crisis en malaise. Doch de toonkunst stoort zich niet daaraan, heeft dat nimmer gedaan en zal dat ook nooit doen. De mu ziek zal klinken en blijven klinken hi deze dagen vooral beseffen wé de beteekenis van de woorden Was muziek en zang er niet het leven had geen waarde. Spreker brengt hulde aan Burgemeester Van Eggelen aan het Dag. Bestuur van Heusden voor de medewerking die zii de ver eeniging steeds verleenen, aan den heer v. Helvoort voor zijn onvermoei- den ijver en wenscht vereeniging en directeur geluk met hun jubileum. Hierop werd de eerewijn rondgediend, de feestmarsch door de gezamelijke vereenigingen uitgevoerd, waarop 't festival werd ingezet door de fan fare der Heilige Familie. Na deze vereeniging traden respectievelijk op de fanfare „Wilhelmina" te Veen. de Eindhovensche fanfare orkest „Wil helmina" te Eindhoven, de harmonie „De Volharding" te Drunen en de „Heusdensche Fanfare" te Heusden. Tot slot gaf de fanfare „Wilhelmina" een vereeniging met 66 leden een uit stekend geslaagd concert,, dat veel aandacht trok. Zondagmiddag 2 uur had den stad- huize de officieele ontvangst der af gevaardigden van den Bond en de deelnemende vereenigingen door Bur gemeester en Wethouders plaats, waarbij Burgemeester van Eggelen het woord voerde en zijn leedwezen uitsprak, dat hij zoo juist moest ver nemen, dat de heer Prinsen, Voorzit ter van den Bond, zeer waarschijn lijk om gezondheidsredenen ontslag heeft moeten nemen als Voorzitter van den Bond. Wii weten allen aldus spreker, dat de heer Prinzen steeds de ziel van den Bond is geweest en deze in goede banen heeft geleid. Spreker gelooft dan ook, «dat hii spreekt in den geest van allen, als hii den lieer Prinzen hulde brengt, voor alles wat hij als Voorzitter in het belang van den Bond en voor de Harmonie van Haarsteeg heeft ge daan. Deze woorden werden met bra- vo's van de aanwezigen en vertegen woordigers der vereenigingen beant woord. Wii kunnen vervolgde Burge meester v. Eggelen den heer Prin zen niet dankbaar genoeg zijn en hij twijfelt er aan, dat er iemand zal zal zijn te vinden die zoo met hart en ziel den Bond is toegedaan. Hii hoopt, dat de keuze die men heeft te doen voor zijn opvolging, dat deze een gelukkige zal zijn, dat de opvolger van den heer Prinzen, den Bond ook steeds in goede banen zal leiden. Uit naam ook van de beide wethouders heette hii alle aanwezigen welkom en gaf spreker de verzekering, dat het gemeentebestuur het aan zich zelf verplicht achtte de vereenigingen hier in dit mooie stadhuis officieel te ont vangen. B. en W. ontvangen de ver eenigingen met zeer veel genoegen en veel belangstelling, omdat zii over tuigd zijn, dat muziek die u alle zeer ter harte gaat, een cultureel ele ment is in onze samenleving, dat door het gemeentebestuur zooveel mogelijk wordt bevorderd. Spreker memoreer de hierop de bijzondere reden van dit festival, n.l. het 30-jarig bestaan der vereeniging en het 10-jarig di recteursschap van den heer W. v. Helvoort uit Nieuwkuijk, wenschte vereeniging en directeur geluk met hun jubileum en sprak de hoop uit, dat de vereeniging nog jaren in groei en bloei zal mogen toenemen. Spre ker richtte een bijzonder woord van welkom tot den WelEdelGestr. Heer Mr. Sens, de man die de fanfare toen zij was ingeslapen, nieuw le ven wist bij te brengen. Hii wenschte vervolgens alle aanwezigen een paar prettige uren in Heusden toe en sprak de hoop uit, dat zii aan hun verblijf de aangenaamste herinnerin gen zouden bewaren. De heer Joh. de Mol, Voorzitter der fanfare dankte B. en W. voor deze officieele ontyangst, voor de medewerking die de fanfare steeds van hun college heeft ondervonden. Hii dankte de vertegenwoordigers en de vereenigingen voor hun tegen woordigheid in Heusden en deelname aan het festival en uitte de beste wenschen voor de deelnemende ver eenigingen. De heer Buijs waar nemend Voorzitter van den Bond, dankte uit naam van den Bond, Bur gemeester en Wethouders, voor de officieele ontvangst en opening ,van het festival. In de meeste plaatsen zeide spreker moet de belangstelling van het gemeentebestuur voor de mu ziek worden opgewekt hier is dit niet noodig. B. en W. toonen, dat zii uit zich zelfs reeds belangstelling voor de muziek gevoelen. Uit naam van den Bond wenschte spreker de vereeniging der fanfare der H. Fa milie en den heer v. Helvoort geluk en sprak de hoop uit, dat de fanfare tot in lengte van dagen zal mogen groeien en bloeien en voor den heer v. Helvoort zou hij gebruik willen maken van een gedeelte van het schoone gedicht van Harry Poll opge nomen in de feestgids, waar deze zegt: „Directeur der feest fanfare. Ga nog lang bij pns vóóraan. Daar door immers zal ons corps. Altijd weer „Crescendo" gaan." Op het bordes van het stadhuis werden de vereenigingen nog toege sproken door den heer K. de Mol uit Waalwijk, oud lid der fanfare, waarop de feestmarsch werd uitge voerd. De uitvoering door alle vereenigin gen tegelijk, liep heel goed van sta pel, het was een machtig en massaal geluid. Zoowel Zaterdag, als heden werd de uitvoering van den feestmarsch geleid door den heer v. Helvoort, di recteur der fanfare. Van het stadhuis trok men in optocht naar hel feestter rein, vooral het mondorgelcorps „Ju liana" uit Vught, maakte in zijn witte uniformen een keurig effect. Zondag namen deel: Fanfare H. Fam. St. Cecilia Haarsteeg, Mannenkoor „Uitspanning en Inspanning" Elshout, ,-Tot Onderling Genoegen", Engelen, Zangvereeniging „Tot bloei der Toon kunst" Waalwijk-Baardwijk, Harmonie „De Eendracht" Nieuwkuijk, „De Een dracht" Herjit, Gem. Koor „Sursum Corda" te Hedel, Harmonie „St. Jan'* Waalwijk, Patronaatsfanfare „St. Anto- nius" Tilburg, Dubbel mannenkwartet „Enternos" Heusden, fanfare „St. Cor nelius" Bokhoven, Mondorgelcorps „Juliana" Vught, welke laatste veree- niging des avondsl ook een concert gaf, voor welk concert zeer veel be langstelling bestond. Voor dit concert aanving werd de verloting gehouden der prijzen door Mr. Sens. De uitslag was: 1ste prijs, f20.Patronaatsfanfare „St. Antonius" Tilburg; 2de pr„ f 15. Fanfare „Wilhelmina" Veen; 3de pr. f 10.R.K. Gem. Koor „Srsum Corda" Hedel; 4de pr., f7.50, Harmonie ,,S.t- Jan" Waalwijk; 5de pr., f5.Fanfare „St. Cornelius" Bokhoven; 6de pr., f2.50, „Heusdensche Fanfare" Heus den; 7e pr., medaille, Harmonie St. Cecilia, Haarsteeg; 8e pr., medaille, Harmonie „De Eendracht" Nieuwkuijk. Extra prijzen. Zilveren medaille. Zaterdag. Verstkomend gezelschap en grootst aantal leden van den dag, Eindhovensch Chr. Fanfare orkest „Wilhelmina". Zondag: Het grootst aantal leden R.K. gem. Koor „Sursum Corda" Hedel. Verstkomende vereeniging: Pa'ronaats- fanfare „St. Antonius" Tilburg. Prachtig geheel: R.K. Mondorgel- corps „Juliana" Vught. Elk<e vereeniging ontving een her inneringsmedaille. Beide dagen werden begunstigd door fraai zomers weder en hadden een kalm en rustig verloop. Jammer, dat het bezoek niet aan de verwachting heeft voldaan. De malaise zal in dit opzicht wel de grootste spelbreker ge weest zijn. HEUSDEN. Zondag j.l. speelde Juliana I een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Gorin- chemsche- en Dordrechtsche Scheidsrech- tersvereeniging G.S.V In een zeer goed gespeelde wedstrijd wist Juliana te winnen met 62. De leiding die één der K.N.V.B.-scheids- rechters in handen had, was dan ook schitterend. ANDEL'. "Woensdag j 1. speelde Sparta II een wedstrijd tegen S.D.O. te Eethen. Uitslag 40 in het voordeel van Sparta. Don derdagavond speelde de Sparta junioren B een wedstrijd tegen de Voorwaarts junioren uit Aalst. Deze wedstrijd ein digde in een 4—0 overwinning voor I Sparta. A haott i ro n on fun uaat- moot- h» nernn li iwiuvu waa AAW» Ut 1I V_ V» i V. VJ. W L1KLH VVLCl 0|J10V.1VI 7 v 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2