n i i 1 i n i i i i n; oetbaisport, J IIIIII I 1 I I I I l_ Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. Plaatselijk Nieuws. Wij lezen in de Limb. Koer.: Naar wij vernemen 'hebben de da- gelijksche besturen der Kamers van Koophandel en Fabrieken 'in Noord-Bra bant en Limburg dezer dagen te Eind hoven een vergadering gehouden met het doel, den toestand in het geheele gebied der beide genoemde provinciën te overzien en te beraadslagen over middelen om de ernstige gevaren, die het bedrijfsleven bedreigen, alsnog af tp wenden. In deze vergadering werd, volledige overeenstemming bereikt over het zen den van een adres aan den raad van ministers, waarin wordt aangedrongen op spoedig te nemen maatregelen ter bescherming van de volkskracht met name door: 1. belemmering van allen onnoodi 'gen en ongewenschten invoer; 2. dxïferentieele contingenteering v. den invoer, rekening houdend met de behandeling, die Nederland van andere landen ondervindt; 3. krachtige toepassing van clearing en retorsie-wetten; 4. herziening van het tarief van in voerrechten om de waarderechten door specifieke rechten te vervangen. Het adres, dat, hoewel beknopt in zeer krachtige termen is gesteld, is ter kennis gebracht van de leden der Ka mers van Koophandel en zal in zijn definitieven vorm zeer binnenkort naar Den Haag worden verzonden. HEUSDEN. Zaterdagmiddag speelde de v.v. N.O. A.D op de seriewedstrijden uitgaande van de v.v. R.K.V.V. tegen deze vereeniging en "won met 42, terwijl zij de tweede wed - strijd in de finale tegen P.S.V. uit Drunen verloren met 402, waardoor N.O.A.D. in het bezit kwam van den 2en prijs. NIEUWENDIJK. De voetbalvereen. Blauw-Wit, alhier, speelde een spannende wedstrijd tegen Stormvogels van den Uppelschendijk. Deze wedstrijd eindigde met 1 0 in het voordeel van Blauw-Wit. VEEN. Zaterdag j.l. speelde de v.v. Achilles op de door de v.v. S.V.W., Werkendam, uitgeschreven serie-wedstrijden om den leo en 2en prijs. Had Achilles oor spronkelyk moeten spelen tegen Storm vogels, Vuren, door wegblijven van deze vereen, werd een vriendschappelijke wed stryd gespeeld tegen S.V.W. Met 42 werd deze wedstrijd door Achilles gewonnen en kwam zij in het bezit van een zilveren beker. ANDEL. De Woensdagavond gespeelde wed stryd tusschen de Sparta junioren A en de Blauw-Wit junioren te Nieuwendijk eindigde in een 62 overwinning voor Sparta. De Zaterdag gespeelde wedstrijd tusschen Sp&rta 2 en 3 gecomb. tegen D.V O. uit Meeuwen werd door Sparta met 4—2 gewonnen. De wedstrijd tegen S.D.O. uit Sprang •werd niet gespeeld daar S.Ü.O. verhinderd was. 3VERKENDA3I. De Zaterdag j.l. gehouden voetbal wed strijd op 't terrein van S V.W. door D.J.S. van Gorinchem en W.V.V. I werd door laatstgenoemde met 40 gewonnen, waar door zij de zilveren lauwertak verwierf. S.V.W combinatie verloor met 24 in een vriendschappelijke wedstrijd Achilles I van Veen. Delft, komt met het voorstel, op 31 Augustus a.s. een speldjesverkoop in alle gemeenten van ons land te honden, over tuigd van het feit, dat in de algemeene deelname een geweldige kracht tot be reiking van het doel ligt. Deze speldjes, die een getrouwe na bootsing van de Nieuwe Kerk zijn, wor den door het daartoe te Delft opgerichte Nationaal Speldjescomité 4933 beschik baar gesteld. Ook onze gemeente gaf aan dezen oproep gehoor, zoodat wij op 31 Aug. a.s. 't voorrecht zullen hebben aan deze nationale lulde, onzen grooten Mannen en Vrouwen uit het Oranjehuis bereid, mee te werken. Mogen zeer velen het inderdaad als een voorrecht beschouwen en straks, als allerwege in onze gemeente de speldjes zullen worden aangeboden, dankbaar 't lunne bijdragen, opdat over eenige jaren, als de voorgenomen restauratie voltooid zal zijn en 't gebouw in ouden luister pronkt, iets ervan herinnere aan daze iefde voor het Huis van Oranje I 31 Augustus vinde ons allen met het Kerkspeldje naast OraDje I Het Bestuur der Oranjevereen. Met ingang van 4 September a.s. is aan den heer A. Bax alhier, kantonnier, wegens het bereiken van zijn 65 jarigen leeftijd, pensioen verleend. Tot brugwachter bij de draaibrug over het Heusdensch kanaal is met ingang van 4 September benoemd, onze oud stadgenoot de heer J. Bax, thans in ge lijke functie te Geertrui ienberg. A.s. Vrijdag, acht uur, houdt de Damclub „V. D." een ledenvergadering in „Het Wapen van Amsterdam". Competitie District Noordbrabant en Kampioenswedstrijd Heusden en Altena, komen o.m. ter tafel. De Electrische Drukkerij en Binderij van de Firma L. J. Veerman te Heusden belast zich gaarne met de uitvoering van Uw Druk- en Bindorders. Spoedige afwerking. Billijke prijzen. van HEUSDEN. 31 AUGUSTUS 1933. Een sympathiek plan. Het mag van algemeene bekendheid worden geacht, dat de Nieuwe Kerk te Helft, waarin het stoffelyk overschot van de leden van ons Vorstenhuis rust, gaan deweg sterke overeenkomst met een bouwval vertoont. Ter gelegenheid van liet 25ste regeeringsjaar onzer Vorstin, beeft het Nederlandsche volk een wel geslaagde poging gedaan het koor dier kerk te herstellen en het tot een passende ■omgeving van de rustplaats onzer groote dooden te maken. Thans heeft de burgemeester van Delft, bot: G. van Baren, een oproep tot zijn collega's in den lande gericht, om hem by te staan in de poging, ook de rest tob het monumentale'gebouw door een grondige restauratie van den ondergang 4e redden en zoodoende dit nationaal bezit de plaats te doen herkrijgen die bet toekomt. De kosten van dit grootsche werk zijn geraamd op rond f 600.000.De restauratie is verzekerd, indien alsnog een bedrag van f75000,binnenkomt. Mr. Van Baren, de burgemeester van PTT. Op Donderdag 34 Augustus a.s. den verjaardag van H. M. de Koningin zal het post- telegraaf en telefoon kantoor alhier nk 14 nor gesloten zijn voor den postdienst. Voorts zal het kantoor op dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels, postbewijzen en quitantiën (met uitzondering van telegrafische post wissels), alsmede voor de aanneming van belastingbetalingen en den postchèque en girodienst (met uitzondering van „Spoed behandelingen"). De avondbestelliDg zal op dien dag niet worden uitgevoerd. Heusden maakt zich gereed om, zij het op bescheiden wijze, den verjaar dag van H.M. de Koningin te vieren. De feestelijkheden zullen 's morgens om acht uur geopend worden door het bespelen van het carillon, 's Middags om twee uur zullen de kinderen van de drie lagere scholen voor het stadhuis enkele liederen zingen, waarna in optocht gegaan wordt naar „Het Wapen van Amsterdam" waar een voorstelling gegeven wordt door Mej. Vandevelde uit den Haag in haar Mario nettentheater. Tegelijkertijd worden de kinderen getracteerd, waarna om vijf uur aan de Prins Hendrikkade een gecostu meerde voetbalwedstrijd gespeeld wordt tusschen „N. O A. D." en „R. K. V. V." Hiervoor zijn prijzen beschikbaar, ook voor de aardigste costuums Om zes uur wordt in den omtrek van het Wilhelminaplein een schitterend dag vuurwerk afgestoken met aardige attracties voor de kinderen, opgeluisterd door de muziek van de Heusdecsche Fanfare. Van zeven tot 40 uur volgt nu muziek en zang in de tent op de Vischmarkt, waarvoor de programma's elders in djt blad zijn opgenomen. Ook zullen op den feestdag door eenige vriendelijke jongedames speldjes worden verkocht in den vorm van kerkjes en de opbrengst van dezen verkoop zal dienen tot steun van het fonds ter restauratie van de Nieuwe Kerk te Delft, die de laatste overblijfselen bevat van ons geliefd Oranjehuis. 30 Aug. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.97y2 per pond. ALMKERK. Dezer dagen had de heer A. v. d. B. alhier, het ongeluk, ter wijl hij werkzaamheden verrichtte in den watermolen van den Ipolder Oude Doorn, onverwachts hoven uit ge noemde molen een stuk ijzer op zijn rug te krijgen, met 't gevolg, dati Dr. de Viies constateerde, idat twee zijner ribben gebroken waren. AALST. Op de Rijksnajaarshengsten- keuring gehcv.c en te Kedichem op Donderdag 24 Augustus j.l. voor type tuigpaarel werd o m. goedgekeurd voor één jaar de hengst „Molivier" eigenaar onze dorpsgenoot G. Maas. Op de Riiksnajaarshengsten- keuring te Tiel gehouden op Donder dag 24 Augustus j.l. voor type trek paard wc rel de hengst „Claro de Wil son' toehehoorende aan W. A. Maas alhier ge edgekeurd. Naar men verneemt zullen de heertnE. Dufourné, D. Baars en P. Sprong de Oranjevereen. „Aalst" op 9 September a.s. bij de openbare huldiging van Hare Majesteit der Ko- ringin in het Station te Amsterdam representeeren. Bil het keeren der auto op den openbaren weg alhier, op Woensdag 2 Augustus 1.1. had de heer Straver te Nederhemert, onderwijzer aan de O. L. School te Poedéroijen, het on geluk van den dijk af te rijden. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Over de „Uiterwaard" en „De waard" is de auto weer op den ge wonen rijweg gebracht. BRAKEL. Aan Hendrik Spiering alhier, dienstplichtige der lichting 1932, werd bii beschikking van den Mi nister van Defensie d.d. {22 Augus tus 1933 VII Afd. No. 278 V. voor goed vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. CAPELLE. De oudste inwoner te dezer plaatse de WelEd. Heer W. G. Tref fers, oud hoofd der O. L. school in de Kom, vierde j.l. Zaterdag on der algemeene belangstelling zijn 90sten geboortedag. Uit de velen, die hem persoonlijk hun felicitaties kwamen aanbieden, alsmede uit de talrijke schriftelijke gelukwenschen en bloemenmanden, waarondei één van de gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje", waarvan de jarige sedert de oprichting het voorzitterschap bekleedt, bleek wel duidelijk hoezeer de jubilaris in on ze gemeente gezien en geëerd is.' Een 14-tal leden der Henge- laarsvereeniging „De Maasmond" maakte j.l. Zaterdagmiddag per au tobus van den heer J. de Jong al hier, daartoe uitgenoodigd door de Gorcumsche Hengelsportvereeniging, een uitstapje naar Gorinchem, tot het houden van een onderling concours met deze vereeniging. Het concours, dat gehouden werd in de Linge, had een zeer geannimeerd verloop. De medaille, uitgeloofd door de Gor cumsche Hengelsportvereeniging voor de vereeniging, welke het grootste procent visch had, werd gewonnen door de ontvangende vereeniging, ter wijl van de twee draagmedailles, uit geloofd door de bezoekende veree niging, er één gewonnen werd door een lid der Gorcumsche Hengelsport vereeniging en de andere idoor den heer A. Both alhier. A.s. Zaterdag middag houdt onze Hengelaarsveree- niging haar jaarlijksch onderling icon cours, waarvoor weder, evenals vorig jaar, prachtige prijzen uitgeloofd zijn. Des avonds na afloop van den wed strijd zullen in het clublokaal bij den heer J. Quirijns aan de Vaartkant de prijzen worden uitgereikt. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal- a.s. Vrijdagavond in verband met den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina op het plein voor het voormalig raadhuis in de Kom een concert geven. In de pau ze van dit concert zal een lampion optocht plaats hebben. GENDEREN. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden tusschen Eethen en Drongelen Weck thermometer. Terug te bekomen bij C. v. d. Mooren Czn. alhier. eea MEEUWEN. Te Bussum is plotseling overleden de Heer J. II. van Wessem, oud Burgemeester van deze gemeente. De heer Van Wessem werd te Utrecht geboren op 47 April 4872 en bereikte den leeftyd van 64 jaar. In 4899 werd hij benoemd tot Burgemeester-Secretaris van de gemeente Meeuwen, Hill en Ba- byloniënbroek. Hij was destijds de jongste Burgemeester in ons land. In 4905 volgde zijn benoeming tot Burgemeester van Geldermalsen, in 4906 tot Kantonrechter-plaatsvervanger in dat kanton. Na zijn ontslagneming in 4942 vestigde hij ziek te Arnhem, totdat hij verleden jaar naar Bussum is vertrokken. NIEUWENDIJK. De heer B. Koekoek is tot tijdelijk onderwijzer benoemd aan Ide Chr. School alhier, dit in verband met de ziekte van Mej. Cuperus. De firma W. en C. Groene- veld alhier, was de laagste inschrijf- ster voor het maken van een aar- debaan, een rijbaan en een fietspad met bijbehoorende of komende wer- /ken ten behoeve van de omlegging van den rijkswaterstaat No. 11 t.w. Haagsche Schouw LeidenBodegra- van H. M. de Koningin. Des morgens kom van Zwammerdam, onder de ge meente Alphen a. d. Rijn en Zwam merdam, in totaal voor f qicjoo. A.s. Vrijdag ,zal er hier een schoolfeest]e gehouden worden voor de leerlingen der Chr. School alhier, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningn. Des morigens zal er ,een wandeling door het dorp plaats hebben, terwijl er 's middags verschillende spelen gedaan zullen worden. Deze spelen enz. hebben plaats op het terrein gelegen naast de school. NEDERHEMERT. J.l. Zaterdagavond gaf de Ge mengde zangvereeniging „D.V.W." met medewerking van de vereenigin- gen Brakel en Hurwenen haar aange kondigd concert. Door de mooie zo meravond was er veel publiek van hier ook van elders bijeen gestroomd. De zangnummers werden uitstekend uitgevoerd. De bloempjes-verkoop ten bate der vereeniging heeft ruim f 46 opgebracht. RAAMSDONKSVEER. Tot secretaresse van het Hoofdbestuur van de J.V.O. (Jon ge Vrouwen Organisatie) werd geko zen Mej. A. Oosterling, onderwijzeres aan de Veersche Chr. School. 31 Aug. organiseeren de Herv Vrouwen- en Meisjesvereeniging op het schoolplein een feestmiddag, waarbij tentoonstelling van de te ver loten prijzen voor het Vereenigings- gebouw, grabbelton en theeschenkerii de voornaamste attracties zullen vor men. Tot leden van de Dorpsche Oranjecommissie werden gekozen de heeren: Klijn, Elsman, Schoenma kers, P. A. Konings, G. J. Knaap. D. Lankhuijzen Sz., D. Konings, v. Loon, j. Kieboom en C. Kanters. SPRANG. J.L Zaterdagmiddag speelde onze Korfbalclub N.E.O. op eigen terrein een wedstrijd tegen A.K.C. uit Almkerk. Uit slag 54 in het voordeel van N.E.O. Zondagavond werd onze dorpsgenoote, mej. v. L. wonende aan de Sprangsche Vaart, te Grave door een auto overreden. De dood trad onmiddelyk in. Was het de laatste jaren de ge woonte dat voor de schooljeugd op Konin ginnedag (31 Aug een schoolfeest werd georganiseerd. Tot op heden hoorden we niets en zal vermoedelijk dezen dag met een dag vrijaf van school onopgemerkt voorbij gaan. VEEN. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin, zal door de Fanfare „Wilhelmina" alhier, Donderdag a.s. 's avonds van 810 uur (O.T.) op het schoolplein een concert gegeven worden. WIJK EN AALBURG. Op Zaterdagavond a.s. zal door de Muziekvereen. „Onderling Genoegen" alhier, in de Perzikstraat een concert worden gegeven. Door eenige dames zullen alsdan bloempjes worden verkocht, waarvan de opbrengst bestemd is voor de vereen. „Het Groene Kruis", afdeeling Wijk, Aalburg en Veen. Niemand ver- zuime een bloempje te koopen 1 WELL. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, zal de muziek- vereeniging „O. B. K." alhier een concert geven onder de Lindeboom. Zaterdagmiddag werd onder groote plechtigheid op het kerkhof der Ned. Herv. gemeente te Ammerzoden in den grafkelder bijgezet het stoffelyk overschot van wijlen den Heer W. de Bas. Daar de overledene van de oprichting van „O. B. K." als secretaris van het hoofdbestuur fungeerde en veel voor de instandhouding der vereeniging gedaan heeft, begeleide de muziekvereeniging het stoffelijk overschot en werd aan het graf een treurmarsch uitgevoerd. De heer N. Schreuder als lid van het muziekbestuur sprak nog roerende woor den, wat de overledene voor het welzijn der vereeniging gedaan heeft. Namens de familie sprak de Weled. Heer H. C. de Jongh nog enkele woorden, waarmede deze plechtigheid was afge- loopen. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 48 tot en met 24 Aug. j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 42 zalmen ad f 1.45 tot f 4.70 per pond en 2 St. Jacobszal- men ad. f 1.25 tot f 1.35 per pond. Besteed werd voor dikke aal 45 tot 50 cent dunne aal 16 tot 20 cent en bot 40 tot 25 cent, alles per pond. WERKENDAM. Het bestuur van het Nutsdeparte- ment heeft besloten de tarieven van het Nutsbadhuis eenigszins te wijzigen, en wel te verlagen, teneinde daardoor het bezoek grooter te doen worden, want merkwaardig is, dat toen de verhooging der tarieven inging het bezoek aan het badhuis aan zienlijk is verminderd, waarin natuurlijk ook de groote werkeloosheid, een belang rijke rol speelt. Ondanks het groote ex ploitatieverlies wordt alles getracht om de nuttige instelling gaande te houden en het bezoek te doen toenemen. De couponboekjes zijn met ingang van 2 Sept. a.s vervallen, de loopende cou ponboekjes blijven natuurlijk geldig. Er zullen worden afgegeven halfjaarlijkscbe abonnementen. Bovendien is als propa gandamiddel besloten Zaterdagmiddag a.s. vanaf 16 uur, gratis douches te ver strekkenteneinde eene grootere groep met deze inrichting, ter behartiging van de volksgezondheid kennis te doen maken. Het is te hopen, dat de nieuwe maat regelen zullen blijken te zijn ki het belang van het badhuis. Onder aussiciën van het Departe ment Dordrecht der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, zal Maandag 30 Oct. a.s. in het'Kunstmin te Dordrecht concertee ren, het wereldberoemde Concertgebouw orkest onder persoonlijke leiding van Dr. Willem Mengelberg. De leden en hunne introduceé's van het Departement Wer kendam, bekomen door middel van hun Departementsbestuur eerstdaags een cir culaire, waardoor hun de gelegenheid wordt geboden, voorrang te hebben, om een plaats te bespreken voor dit concert. Daar het een groote zeldzaamheid is, dat dit be roemde orkest, in kleinere plaatsen con certeert, zal het bezoek zeer groot zijn. Doordat de verbinding veer Kop van 't Land een gemakkelijker bezoek aan Dordrecht mogelijk maakt, zullen ook de muziek liefhebbers uit het Land van Altena ge bruik kunnen maken van deze gelegenheid. De heer M. Fl. werkzaam op een scheepswerf, kwam van een plm. 2.50 M. hooge stelling te vallen. Doktershulp werd ontboden. Getroffene had hierbij ernstige kneuzingen opgeloopen en een wonde aan het hoofd. Maandagavond j.l. ontstond brand nabij de Kop van 't Land (zuidzijde) Biesbosch. Er verbrandde een koren- schelft met struiken en latten. Ook 't woonhuis van den heer Potters, 't welk op enkele meters staat gelegen van den vuurhaard was reeds zoodanig verhit, dat men voor behoud vreesde. Door de in woners werd al 't huisraad enz. in veilig heid gebracht. Onze gemeentespuit ver leende assistentie.- Gelukkig was men tevoren reeds gaan blusschen met emmers water, daar 't anders een geweldigen brand had kunnen worden, doordat er verschillende gebouwen en woonhuizen aldaar staan, alsmede veldgewassen, 't welk door 't droge zomerweer, spoedig een prooi der vlammen zou zijn geworden. Uitslag wedvlucht postduiven- vereen. „Stormvogels" (W'damH'veld) vanuit Roosendaal. Afstand 43 K.M. Uitslag: 4e en 14e pr. van Kooy 2e, 3e en 48e pr. Doesburg; 4e en 8e pr. de Klerk; 5e en 45e pr. Deenik 6e, 7e en 43e pr. Dubbeldam 9e pr. de Ruiter 40 en 21e pr. de Koning 42e en 44e pr. Kuiper 16e en 47e pr. de Jong; 19e pr. de Vries en 20e pr. P. Groeneveld. ZUILICHEM. De Zuilichemsche Burgerwacht is voornemens aan de openbare huldiging van Hare Majesteit de Koningin op 9 Sept. a.s. in het Stadion te Amsterdam met vaandel deel te nemen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente OUDHEUSDEN EN ELSHOUT, op Zaterdag 26 Augus tus, des avonds te half acht. Voorzitter: Edelachtb. Heer Mr. d. Heijden. Aanwezig alle leden. Schrijven van Ged. Staten inzake verlaging van de bezoldiging van ambtenaren van den Burgerlijken Stand. De Voorzitter merkt op, dat de werk zaamheden aan dit ambt verbonden steeds onder kantoortijd gebeuren, re den waarom B. en W. geen bezwaar hebben tegen verlaging van het salaris. De raad kan zich algemeen met dit v. de de f f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2