Marktberichten Rivierbericïiteii. Plaatselijk Meuws. DE AARDAPPELSTEUNREGELING. De Ned. Aardappel Centrale, aan welke de uitvoering der steunregeling oogst 1933 is opgedragen, steunt voor de uitvoering ervan op de medewerking der gewestelijke aardappel-organisaties, dat is ▼oor Noordbrabant, Land van Maas en Waal en Rijk van Nijmegen secretariaat Landbouwhuis Spoorlaan 50, Tilburg. Met ingang van 4 September j.l. is het vervoer van aardappels verboden, tenzij met vervoer vergunningen door de gewes telijke organisaties afgegeven. Vrij mag worden vervoerd ten hoogste 10 K.G. aardappelen in de sorteering 3560 m.m., maximum-lengte 8 m.m., kennel yk bestemd voor de consumptie van een persoon of een gezin. Vervoervergunningen zullen slechts aan de door Ned. Aardappel Centrale erkende handelaren worden verstrekt. Voertuigen mogen consumptie-aardappe len slechts in geplombeerde zakken onder begeleiding eener vervoervergunning ver voeren. Vervoer van de boerdery of bewaar plaats naar een nabijgelegen laadplaats, moet eveneens door vervoerbon gedekt zijn. Aardappelen, bestemd voor veevoeder, moeten worden gedenatureerd. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Vrijdagnacht bad de onbewaakte over weg by Stompwyk byna weer een men- schenleven geëischt. Toen de rijwiel handelaar M. G Klapwijk uit 's-Gravezande tegen middernacht met zijn auto den overweg tusschen Nootdorp en Stompwyk wilde passeeren, zag hy plotseling den laatsten trein uit Gouda aankomen. Een botsing was niet meer te vermijden. Nog net bytijds zag K, nog kans uit den wagen te springende auto werd totaal versplinterd. K. heeft geen letsel bekomen, doch was van het gebeurde zeer overstuur. OPENING NIEUWE HOOGSPANNINGSLIJN. De ofSciëele opening van de nieuwe hoogspanningslyn GeertruidenbergEind hoven met de nieuwe onderstations in die plaatsen zal Donderdag 21 September geschieden door Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat. Aanwezig zullen xynde Commissaris der Koningin van Noordbrabant met Ged. Staten en den Griffier der Staten, de Commissarissen der Koningin uit Limburg, Utrecht, Gel derland en Zeeland, de gouverneur uit Belgisch Limburg Van der Willigen, en verschilledde andere autoriteiten als directeuren van centrales. Het gezelschap zal zich in Geertrui denberg 4 verzamelen en vandaaruit de hoogspanningslijn bezichtigen en het hoog- spanningsonderstation te Eindhoven, waar na aldaar de lunch zal worden gebruikt. O— GEHEIME DISTILLEERDERIJEN ONTDEKT. Door ambtenaren van de directe belas tingen van de gemeente- en rykspolitie te Amerongen is in een schuur, staande op een erf van een boerenhofstede aldaar, een volledige geheime distilleer-inrichting ontdekt en in beslag genomen. Het onder zoek heeft uitgewezen, dat deze installatie sinds eenige weken van de eene plaats naar de andere is overgebracht. Tegen den bewoner van de hofstede zal proces verbaal worden opgemaakt. Te Leek en Oostwold (Groningen) heb ben belasting en politieambtenaren even eens een volledige geheime distilleerdery ontdekt in de woning van den arbeider E. K. Het toestel is naar het gemeente huis te Leek vervoerd. Een hoeveelheid ftog niet geheel bewerkt gedistilleerd is eveneens in beslag genomen, i O— ONBEKEND PERSOON TE ZANDVOORT VERDRONKEN. Zondahmiddag is aan bet stille strand te Zandvoort het lyk aangespoeld vau een tot nu toe onbekend gebleven persoon. Het signalement van het slachtoffer luidt: 32 jaar oud, lang 1.80 meter, flink postuur, ovaal gezicht, geen haard of knevel, bruin gebrand, donker blond haar, twee gouden kiezen in de bovenkaak. Hy was in het bezit van een retourbiljet AmsterdamZandvoort. Op het strand lagen een grijs colbertcostuum en een beige regenjas. O— BOTSING TUSSCHEN MOTORRIJWIEL EN LUXE-AUTO. Onder de gemeente Maasbracht is nabij het kruispunt bij het station een ernstige botsing ontstaan tusschen een motorrijwiel bestuurd door den myuwerker Spatgens, met op de duo den mynwerker Quaedak- kers, beiden nit Hoensbroek en een luxe- auto komende uit de richting Roermond. De duo ryder werd met een gecompli ceerde beenfractuur in ernstigen toestand aaar het hospitaal te Heerlen vervoerd. Auto en motor werden zwaar beschadigd. De motorrijder zelf liep enkele schaaf wonden op. GORINCHEM, 4 Sept. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 451 runderen, 3 nuchtere kalveren, 0 varkens, 438 biggen, 184 overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voor: Zware kalfkoeieD f 140—200. Melkkoeien f 120—170 Kalfvaarzen f 80140. Guiste vaarzen f 60—120 Stieren f 60120. Pinken f 5070. Nuchtere fokkalveren f 712. Nuchtere kalveren voor export f 46. Drachtige varkens f 30—60. Overloopers f 1220. Natte zeugen f2035 Biggen f711. Schapen f0—0. Lammeren f 00. Schapen met lammeren f 00 BREDA, 4 Sept. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 136 stuks vee, t. w. 49 stuks hoornvee, en 93 biggen. Pry zen Biggen f 8.tot f 12. Kalfvaarzen f Kalfkoeien f Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2327 2022 4519 Vette koeien 22-25 18—21 12—17 Stieren 1619 De handel in slachtvee was vlot, de prijzen ondergingen geen verandering. Biggen kalme handel. ROTTERDAM, 4 Sept. Aanvoer 540 varkens. Prijzen per K.G. 4e kw. 2e kw. 3e kw. 34—36 31—33 28—31 ROTTERDAM, 5 Sept. Op de veemarkt waren heden aange voerd 164 paarden, 32 veulens, 766 ma gere en 712 vette runderen, 322 vette kalveren, 423 graskslv., 506 nuchtere kalveren, 407 schapen of lammeren, 13 overloopers of varkens, 0 biggen, 7 bokken of geiten. Per V» K.G. 3e kw. 2e kw. 1e kw. Koeien 16—19 23—26 277,—29 Ossen 46-17 20—227, 24—26 Stieren 16—177, 20 22—23 Vette kalveren 24-27 31-327, 377,-427, Per stuk Melkkoeien f 100 A f 235 Kalfkoeien f110 a f245 Stieren f 45 a f 270 Pinken f 30 A f 60 Graskalveren f 15 a f 30 Vaarzen f 60 A f 90 Werkpaarden f 80 A f 190 Slachtpaarden f 80 A f180 Veulens f Af Hitten f 40 A f 85 Biggen f 7 A f 12- Nuchtere fokkalv. f 8 A f 12 id. slachtkalv. f 6 A f 8 Lammeren f Af Biggen per week f Af Op 5 Sept. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 1.94 val 0 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.66 val 17 Crévecoeur (Maas) 0.66 val 15 St. Andries (Maas) 0.65 val 27 Venlo 10 75 val 11 Maastricht 43.80 was 42 Keulen 1.27 val 5 HEUSDEN. 6 Sept. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f0.95 per pond. Bij de familie alhier is van onzen oud stadgenoot, den heer W. Merkx, die als onderofficier der marine aan boord was van de „Zeven Provinciën", toen er een bom op geworpen werd etc., bericht ontvangen, dat hij 30 Aug. aan boord gagaan is van de Dempo, om na een 21/i jarig verblijf in de tropen te repatriëeren, welk bericht om meer dan een reden met blydschap is ontvangen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1933 ingel. f 20289.26, terugbet. f 20301.51. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11173. In de vergadering van de damclub „V. D." werd besloten, een wedstrijd uit te schrijven voor het kampioenschap voor het Land van Heusden en Altena, waar voor zich reeds vele liefhebbers hebben aangemeld. De aanvang is bepaald op Maandag 2 October. De inschrijving is voor een ieder vrij, deze wordt gesloten 14 dagen vóór den aanvang. ALMKERK. J.l. Donderdagavond werd alhier door het fanfarecorps, met medewerking van de muziekvereen. „Juliana" te Uit wijk en „Kunst na Strijd' te Oudendijk, ter gelegenheid van den verjaardag van H, M. 4e Koningin, een muzikale wan deling gemaakt door het dorp. Tijdens de wandeling werd door deze vereeni- gingen voor de woning van den Burge meester gezamenlijk het „Wilhelmus" gespeeld. Daarna werd door genoemde vereenigingen vanaf de muziektent een uitstekend geslaagd concert gegeven, waaruit bleek, dat de leiding dezer ver eenigingen in goede handen is. Wij willen hopen, dat zoo'n avond als deze, meermalen georganiseerd zal worden. Door een 40-tal veehouders alhier is thans aangifte gedaan, dat het mond en klauwzeer onder hun vee is uitge broken. ANDEL. Aan onzen oud-dorpsgenoot, de heer J. W. Vissers, thans werkzaam aan de sluis te Engelen, werd de zilveren eere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, verleend. De heer G. Straver, vroeger sluis- knecht alhier, is met ingang van 16 Sept. overgeplaatst naar Oosterhout. Een ver plaatsing, doch tevens een bevordering BABYLONIëNBROEK. Alhier is aanbesteed de aanleg eener electrische licht- installatie in de Ned. Herv. Kerk alhier, waarvan het grootste deel der gelden zijn ingezameld door een collecte langs de huizen. Laagste inschrijver was de heer Van Gammeren te Drongelen voor t 118. De zoozeer gevreesde ziekte onder het vee „Mond- en Klauwzeer" blijft maar steeds doorgaan. De laatste week werden alhier weer een paar terreinen besmet verklaard. CAPELLE. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" gaf j.l. Vrijdagavond in ver band met den verjaardag van H. M. de Koningin een welgeslaagd concert, dat zeer in den smaak van de talrijke belangstellenden viel. Tydens de pauze werd met de schoolkinderen een lampion optocht gehouden. De postduiven vereen. „De Lucht vaart" alhier hield j 1 Zondag een wed vlucht met oude en jonge duiven vanuit Lier (B), met den volgenden uitslag: M. de Jong 1, 12, 14, 20, 24, 28 A. Klootwyk 2, 4, 7, 25, 39, 46. J. van Doornik 3, 22, 23. P. Verhagen 5, 10, 19, 50. C. Verhagen 6, 18, 40. A. de Jong 8, 11, J. Versteeg 9, 15, 26. 27, 51, 52. A. Raaijmakers 13, 47. E. Haverhals 16, 36. W. Mandemakers 17, 54. H. Rozenbrand 21, 56 A. Spierings 29. W. Versteeg 30, 41, 42, 43, 44. P. Bakkeren 31, 38, 49. A. Versteeg 32, 33, 35. P. Nieuwenhuizen 34, 55. H. Dekkers 37, 48. A. Blom 45. G. Treffers 53. A. Zwart 57. Aangetoonde duivenJ. van Doornik, A. Klootwyk en M. de Jong. In het clublokaal houdt de vereeniging a.s. Zaterdag des avonds 8 uur een ver plichte algemeene ledenvergadering, waar op o. m. aan de orde komt de bespreking over het houden van een kasvlucht. DOEVEREN. Ten nadeele van den heer Adr. Boll alhier, is Zaterdagmiddag een heeren- rywiel van zyn erf ontvreemd. Van den dader geen spoor. De politie doet onder zoek. DRUNEN. Veiling 4 September 1933. Per K.G. Appelen 7*~10 Peren Snij- boonen 213. Princessenboonen 814. Rentegevers 6-12. Dubbele 2—9. Wa genaars 46. Spinasie 57. Tomaten 2—12. Augurken 3 -16. Druiven 36 38. Pruimen 616 ct. Per stuk Bloemkool 17j14- Roode kool i1/s5. Savoye kool 2—4. Spitskool 13. Me loenen 315. Komkommers l/i 17* Ramenas 447j Andijvie 1/,\l/t Sla 7227, Knolseldery 13 ct. Per bos Kroten 117* Peen 13. GENDEREN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een Kinderbeursje, inhoudende eenig geld. Terug te bekomen ter gem.-secretarie. NEDERHEMERT. Onze fanfare „Concordia" deed j.l. Vrijdag, ter herdenking van der ver jaardag van onze geëerbiedigde Koningin, een rondgang door de gemeente aan de Noordzijde. Zy bliezen er lustig op los eu speelden tevens bij alle raadsleden en enkele andere personen een apart num mertje, hetwelk bij schier allen wel in den smaak viel, daar zij overal «ffeefie's in ontvangst hadden te nemen. Jammer dat deze vereeniging niet wat meer leden telt, om de muziek nog op wat hooger peil te brengen. NIEUYYENDIJK. Door de Aan- en Verkoop vereen, alhier is aan de firma Gebr. de Later opgedragen, het maken van een schoei ing langs de Bleek of Oost-Kil, voor de som van f1050. Op den polder ,,dc* Binnenja- INGEZONDEN MEDEDEEL1NG Heusden, 5 September 1933. L. S. De heer A. Versteeg doet ons de eer aan, in een lange advertentie in het Nieuws- en Advertentieblad voor Werkendam van 2 September te antwoorden op onze Ingezonden Mededeeling aan zijn adres, opge nomen in ons nummer van 11 Augustus. Hij doet dit met veel, nietszeggende woorden en haalt zelfs ee* uit de lucht gegrepen telefoongesprek aan, om de door ons opgesomde feiten te weerleggen Hij doet zulks op een wijze en in een toon, waarim wij hem niet willen volgen. Hij weerlegt niets, neen sterker, ieder aan dachtig lezer zal uit zijn betoog een erkenning lezen van de door ons aangehaalde feiten Hij uit aan ons adres laffe beschuldigingen zonder eenig bewijs, haalt een Mr. Vonkenberg aan, zonder op te geven, wat deze er mede te maken heeft. Deze is toch geen bestuurslid van de Vereeniging voor de belangen des Boekhandels? Beweert, dat de Officier van Justitie te 's-Bosch niet op het door de politie, op ons verzoek, opgemaakte procesverbaal is ingegaan. Maar iedereen, dus waarschijnlijk ook de heer Versteeg wel, weet, dat al gaat een Officier van Justitie niet op een klacht in, dit niet wil zeggen, dat een overtreding niet zou zijn gepleegd. Voor ons. en niet alleen voor ons, doch voor meerdere deskundigen op dit gebied, staat het vast, dat de heer Versteeg wel strafbare feiten pleegde. Zij die zich daaromtrent willen overtuigen, kunnen zich ten allen tijde ten onzen kantore vervoegen, de bewijzen daarvoor liggen voor iedereen ter inzage. Op verder geschrijf zullen wij niet ingaan met volle vertrouwen wachten wij den loop der gebeurtenissen af, die wij zijn er zeker van zullen bewijzen, dat het recht aan onze zijde is geweest. FIRMA L. J VEERMAN, Electrische Drukkerij en Binderij Heusden. gei" is aanbesteed het verzwaren van een kade met bijbehoorende werken. Laagste inschrijver was de heer G. Monshouwen* alhier Vrijdag j.l. had alhier voor de schoolkinderen een Oranjefeest plaats. Des morgens werd er een wandeling door ons dorp gemaakt, terwijl er des middags op de weide gelegen ach ter de Chr. school, verschillende spe len plaats hadden zooals: koekhappen, blindelings knippen, muiltje loopen, hardloopen met hindernissen, ringste ken enz. Vele inwoners waren geko men om deze spelen bij te wonen. Het één en ander had een gezellig verloop. Van vele huizen wapperde de drie kleur. OUDENDIJK. Het bestuur der Oranje-vereen, heeft dit jaar weder gezorgd, dank zij de milde bijdragen der inwoners, dat de verjaardag van H. M. de Koningin voor alle schoolkinderen niet ongemerkt is voorbijgegaan. 's Morgens had een rondgang door het dorp plaats en werden de kinderen ont haald, terwijl in den namiddag op een weiland van den heer Kentie verschillende spelen werden gehouden en waarbij elk kind een prijsje ten deel viel. Tot slot, lampionoptocht, die even eens begunstigd door prachtig weer, goed slaagde en waarbij het alleen zoo jammer was, dat ouderen door het werpen van voetzoekers zoo hinderlijk waren. Het waarn. hoofd der school, Mevr. Bronv. d. MeideD, en Mej. Scale (on- derw.) hadden met het bestuur een zware taak om a'les te regelen, doch het is zeker aan hun te danken, dat alles zoo goed slaagde. Geheel op eigen initiatief gaf ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin het fanfarecorps „Kunst na Strijd", directeur de heer C. C. van Dijk te Almkerk, Zaterdagavond een concert. De belangstelling voor dezen avond was buitengewoon groot en geen wonder, alles stond in het teeken van OraDje, en de verschillende vereenfgingen die optraden, zorgden wel voor afwisseling. Na „Kunst na Strijd" volgde „Nooit Gedacht" te Almkerk, onder directie van den heer J. Koekkoek, waarop de zang- vereen. „Kunst na Arbeid" onder leiding van den heer A. W. Havelaar, een drietal stukjes zong. Als laatste gast betrad de muziekvereen. „Juliana", eveneens onder leiding van den heer Van Dijk, de tent en weer klonken heldere fanfare's. Daarna werden de drie corpsen ge combineerd, hetwelk een machtig geheel vormde en waarbij wij iets zeldzaams op muzikaal gebied te hooren kregen, 't Rumoer dat deze avond wel eens hin derlijk was, werd thans overstemd. Het kinderkoor ,,'t Rozenknopje", dat zoo pas door het overlyden van een hare jonge leden een zwaar verlies trof, werkte ten teeken van rouw niet aan dezen avond mede. UITWIJK. Zaterdagavond za! door de fan fare „Juliana" een concert worden ge geven, met medewerking van „Nooit Gedacht" te Almkerk e.n „Kunst na Strijd" te Oudendijk. Om half zeven zal er een muzikale wandeling door genoemde oorpsen voor af gaan. VEEN. In deze gemeente heeft zich een commissie gevormd uit ingezetenen dezer gemeente, ten einde op Zater dag 9 Sept. een Oranje-kinderfeest te organiseerea. De maMslidmate* der Ned. Hqpv. Kerk alhier, zijn Donderdagavond ter vergadering opgeroepen. Op deze ver gadering zal door de Kerkvoogdij me- dedeelingen verstrekt worden over het gebruik van eigendomsrecht van zit plaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier. Abusievelijk vermelden we in ons Raadsverslag van Vrijdag j.l., dat het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening voor lichtpuntea bijdrage met algemeene stemmen werd aangenomen. De heeren van Andel en Schreuders stemden tegen. SPRANG CAPELLE. Bij besluit van 31 Mei 1933 is door Ged. Staten dezer provincie besloten aan het gemeentebestuur va» Sprang-Capelle te bevelen, dat eea gemeenschappelijke regeling tusscliea de gemeenten Sprang-Capelle en Loon op Zand wordt vastgesteld, aangaande de toelating van kinderea vut de gemeente Sprang-Capelle op de O. L. school te Kaatsheuvel (Loonschendijk i en dat met ingang van den dag, waarop deze gemeen schappelijke regeling in werking treedt de O. L. scholen te Vrijhocve- Capelle en in de Nieuwstraat alhier worden opgeheven. 1 i Door den raad der gemeente' Sprang-Capelle is indertijd besloten in beroep te gaan tegen het bevel tot het vaststellen eener gemeenschappe lijke regeling met de gemeente Loo« op Zand en tot het opheffen der O. L. school te Vrijhoeve-Capelle, ter wijl de ouders of verzorgers va» leerlingen O. L. scholen te Vrijhoeve- Capelle en in de Nieuwstraat even eens beroep hebben ingesteld tege* het bevel tot opheffing jjer respec tievelijke scholen. Naar we vernemen zullen deze be roepen vermoedelijk in de zitting va» den raad van State van 27 Septem ber a.s. in openbare behandeling ko men. SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag speelde onze korfbalclub N.E.O. een compe- truidenberg. Uitslag 2iinhetvoor- truidenerg. Uitslag 21 in het voor deel van N.E.O. Met dezen wedstrijd is het N.E.O. gelukt den kampioens titel te behalen voor den Dordtschen korfbalbond. Als naar gewoonte hoopt Ds. J. C. Hagen predikant bii de Geref. kerk alhier, ook dezen winter weel een cursus voor belijdende leden zij ner gem. te houden en zouden deze a.s. Donderdagavond 8 uur een aan vang nemen. Door voorgekomen om standigheden zal deze aanvang-cursus nu 8 dagen verlaat worden en 00 il September aanvangen. WIJK EN AALBURG. J.l. Zaterdag hadden alhier de Koninginnefeesten plaats. Des voormiddag» waren het de schoolkinderen, die door vlugheid en behendigheid trachten een prijs te behalen bij de verschillende spelen, waaraan zij deelnamen. Des middags hadden de volksspelen plaats, waarbij ook menigmaal de lach spieren in beweging werden gebracht, bij het aanschouwen der toeren welke door de deelnemers werden verricht De voetbalvereen. „Wilhelmina" speelde hierna een wedstrijd tegen „Sparta" uit Zaltbommel en won dezen wedstrijd met 6-2. Des avonds gaf de muziekvereen. „Oefening en Uitspanning" op het feest terrein een goed geslaagd concert, het welk door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond. Daarna werd met „Oefening en Uit spanning" voorop en gevolgd door hon derden feestgangers, een lampionoptocht gehouden, waarmee dezen feestdag werd besloten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2