Tweede Blad No. 5363 Woensdag 6 Sept. Radioprogramma voor het Land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard BEHOORENDE BIJ HET V ri ri' I d'I-11 Vergadering van den raad der ge meente WIJK c.a. op Vrijdag i September des n.m. 4. uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris: (waarnemend) de heer W. Bouman. Aanwezig alle leden als de Voor zitter de vergadering opent, de Secre taris leest het formuliergebed, daar na de notulen der vorige vergadering, die worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Goedkeuring door God. Staten van de Rekening-Courantovereenkomst met de Bank van de Vereeniging voor Nederl. Gemeenten. Idem van het raadsbesluit tot af- en overschrijving der begrooting '33. Bericht van het Verificatiebureau van de Vereeniging van Nederl. Ge meenten van verrichte kasopname bii den Gemeente-Ontvanger, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevonden. Verzoek van het Bestuur der Chr. Landbouwschool te Andel om sub sidie. Het vorig jaar is een subsidie toegekend van f 5,per leerling, waar 9 leerlingen uit deze Gemeen te de school bezoeken, zou dit een bedrag vormen van'fzj.^. B. en W. stellen echter voor met het oog op den finantieelen toestand der Gemeente voor 1933 een sub sidie te verleenen van f 213 De heer v. d. Mooren kan zich niet met dit voorstel vereenigen, de finantieën der Gemeente noodzaken om vermoedelijk alle subsidie's te sta ken. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. het met den heer v. d. Mooren eens zijn, dat de grootste zuinigheid betracht moet worden, vandaar ook hun voorstel om een subsidie van f23 te verleenen, inplaats van f43. negen leerlingen uit deze Gemeente bezoeken de school, die het Colle ge van groot belang acht voor de streek. De heer v. d. Mooren verklaart, nog om een andere reden tegen het verleenen van subsidie te zijn, omdat de Landbouwschool gebruikt wordt om de O. L. school te Aalburg te ontduiken. De heer Bouman verklaart voor het voorstel van B. en W. te zijn, omdat hij overtuigd is van het nut van de landbouwschool, waarover hij niets dan lof hoort. De heer v. Wijk zou als het mo gelijk is, bij het verleenen van sub sidie verschil willen maken tusschen schen bemiddelde en onbemiddelde leerlingen. De Voorzitter acht dit moeilijk. De heer Mans zou met het oog op de belasting verhooging die moet plaats vinden, alle subsidie's afschaf fen. De heer v. d. Velden verklaart niet op de hoogte te zijn met hetgeen de heer v. d. Mooren heeft gezegd over ontduiking van de O. L. school, maar al was dit zoo, dan zou dit voor spreker nog geen bezwaar vormen om voor subsidie te stemmen, omdat op hooger peil brengen van den land bouw, ook voor deze Gemeente van groot belang is. Ook de kwestie of de school door bemiddelen, die er in deze zoo goed als niet zijn, of door onbemiddelden wordt bezocht zou voor spreker geen reden zijn om te gen of voor subsidie te stemmen, omdat hij het voor de streek zou be treuren, als de school niet zou blij ven voortbestaan. De heer Mans verklaart na deze uiteenzetting voor te kunnen stem- j men. Het voorstel van B. en W. wordt hierop met op een na algemeene stemmen aangenomen, de heer vt-d. Mooren stemde tegen. Schrijven van Ged. Staten over ver mindering van de jaarwedde van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand met 23 pCtindien dit ambt in vereeniging met een ander ambt wordt waargenomen. B. en W. stellen voor met dit voorstel accoord te gaan. Aldus wordt besloten. Verzoek van G. P. v. Mersbergen en anderen bewoners van den Molen dijk te Wijk, wier kinderen tot he den steeds de O. L. school te Veen hebben bezocht, om deze kinderen al daar ter school te blijven laten gaan en daarvoor met de Gemeente een een regeling te dien opzichte te wil len treffen." De onderteekenaars zijn allen uit Veen afkomstig, gaan daar ter kerk, de kinderen gaan er ter catechisatie enz. Zij zijn ook niet on genegen om in de kosten een bedrag van f 3 te vergoeden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit adres in hun vergadering bespro ken hebben, doch niet met een be paald voorstel in dezen komen. Ar tikel 19 van de Lager onderwijswet, geeft gelegenheid om een regeling te treffen, met een andere Gemeente voor het bezoeken van een openbare lagere school. B. en W. staan echter op het standpunt, dat als op dit verzoek wordt ingegaan er meer ingezetenen aan die zijde van de Gemeente wo nen, die hun kinderen misschien in Veen ter school willen zenden. Waar de kinderen van adressanten echter steeds de school te Veen hebben be zocht zouden zij er in kunnen toe stemmen, om voor die kinderen een uitzondering te maken, maar voor al le verdere leerplichtige kinderen zou den zij het verzoek van de hand wil len wijzen. De heer v. d. Mooren vraagt of ook bekend is, hoeveel de kosten per leerling zullen bedragen, waar op de Voorzitter antwoordt dit niet te weten, hij vermoedt van f9 a f 10. De heer v. d. Mooren is tegen inwilliging van het verzoek. De kin deren van Honings en meer ande ren aan den Molendijk hebben hun kinderen altijd te Wijk naar school gezonden, zonder dat zii daar over ooit bezwaren hebben geuit en de ze wonen nog verder van de school dan sommige adressanten. Bovendien de afstand van den Molendijk is ze ker niet grooter dan voor de kin deren achter uit de Veldstraat en d'Ulven. De Voorzitter merkt op, dat deze laatste kinderen niet anders kunnen dan de school te Wijk te bezoeken. De heer v. d. Mooren acht de uitgaven niet gerechtigd, deze kinde ren wel naar Veen en andere die nog verder wonen, dit niet toe te staan, bovendien er moet bezuinigd worden en er mogen geen nieuwe uitgaven worden geschept. De belastingen moe ten omhoog, de ingezetenen moeten dus grooter offers gaan brengen, bij de adressanten zijn er, die geen be lasting betalen, laat die zich de op offering getroosten, dat zii hun kin deren iets verder naar school moeten zenden, want voor sommigen maakt het wat de afstand betreft zoo goed als niets uit of zij hun kinderen naar Wijk of Veen moeten sturen. Kwam het er voor de Gemeente niet op aan dan was het iets anders, doch nu op alle manieren bezuinigd moet wor den moet spreker tegen het verzoek stemmen. De heer Sodderland zou hen, die vlak aan de grens wonen, wel widen toestaan hun kinderen te Veen naar school te sturen. De Voorzitter acht dit bezwaarlijk, men kan geen uitzonderingen maken. De heer v. Wijk meent, dat deze toe stand nooit had moeten bestaan, men had nooit geen toestemming moeten geven. Nu die toestand eenmaal be- j staat, voelt spr. er wel iets voor het idee van B. en W., om die kinderen dre eenmaal te Veen gaan, ook te blijven laten gaan. De heer v. d. Velden zegt, dat in williging vroeger geen bezwaar was, er vloeiden toen voor de gemeente geen kosten uit voort. DONDERDAG 7 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. 8.00 10.00 10.15 10.30 12.15 2.15 2.45 3.15 3.45 4.00 4.30 5.00 5.40 6.30 7.00 7.30 8.00 8.05 11.00 11.10 8.00 10.00 10.15 10.45 11.00 11/30 12.00 12.15 2.00 3.00 3.30 4.00 5.00 5.30 6.30 6.45 7.00 7.15 7.30 8.00 9.00 9.30 PIm. 10.30 (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Het ensemble Rentmeester. Het Omroeporkest. Het Hofstad Strijkkwartet. Voordracht door Rob. Geracrds. „Najaar". Het Hofstad Strijkkwartet. Verzorging zender. Halfuur voor zieken en ouden van dagen. Gramofoonmuziek. Voor grootere kinderen. Radio- tooneel „Op en rop William". Orgelconcert door Pierre Palla m.m.v. tenor. Sportpraatje door H. Hollander. Vervolg orgelconcert. Causerie door Dr. C. H. Sluiter. „De Sterrenkunde en demensch. Waarheid en verbeelding." Vaz Dias. Gevarieerd programma m.m.v. Het Omroeporkest. Koyacs La- jos en zijn orkest. Radiotooneel. Vaz Dias. Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. (K.R.O.) Morgenconcert. Morgendienst door Ds. C. J. Hoekendijk. Gramofoonmuziek. (K.R.O.) Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuurtje. Politieberichten. Het KRO-Orkest. Cursus fraaie handwerken door Mej. G. Ablij. Gramofoonmuziek. Verzorging zender. Bijbellezing door Dr. A. H. Edel- koort. Zang en Orgel. Cursus handenarbeid voor onze jeugd. H. J. Steinvoort. Piano-recital door Gerard Hen- geveld. C.N.V.-kwartiertje. J. Schipper Spreekt. Cursus knippen en stofver-ieren. Politieberichten. Ned. Chr. Persbureau. Weekoverzicht. C. A. Crayé. Het Nederlandsch Kamerorkest. Dr. J. A. Nederbragt: „Reisher inneringen als tijdwoord". Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. Gramofoonmuziek. 8.00 10.00 14.15 10.30 11.00 11.30 12.00 12.30 2.10 VRIJDAG 8 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) Rolien Numan draagt voor: Blin de passagiers. Mittchell's Kwartet. Onze Keuken. P. J. Kers Jr. Kwartet. (A.V.R.O.) Gramofoonmuziek. Kovacs Lajos en zijn orkest. Causerie door Aar van de Werf horst. „Twentsche poëzie en proza." 2.30 Pianorecital door Frans Hillen. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Overschakeling zender. 4.05 Trio Guaroni. 4.50 Na schooltijd. Vertelling. 5.30 Orgelspel door Cor Steyn. 6.00 VARA-Klein-orkest. 6.40 J. van Zadelhof: „De Dienst- weigeringswet 1923." 7.00 VARA-Orkest. 7.40 Vioolspel door Eddy Walis met pianobeg. van Isar Rossizan. 8.00 Ds. W. Mackenzie: God als Ge heim. 8.30 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Residentie-orkest. Pauzevulling door den V.P.R.O. PIm. 9.45 Cursus. „Hoe van vrijz. Chr. standpunt over de zending te oordeelen." Spreker: Dr. H. J. Fischer. PIm. 10.25 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. PIm. 10.30 Declamatie door Albert v. Dalsum. 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN 296 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuur voor zieken en ouden van dagen. 12.00 Politieberichten. 12.15 John Browns' Melodians. 1.45 Verzorging zender. 2.00 Orgelconcert door Hub. Vissers. 3.00 Concert. Tenor, piano en viool. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Land- en Tuinbouwhalfuurtje. 6.00 De KRO-Boys. 7.00 Politieberichten. 7.15 D. van Dantzig: „Iets over spe cerijen." 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Het KRO-Orkest. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Piano-recital door Boleslav Kon. 9.10 KRO-Orkest. 9.50 Pianospet door Boleslav Kon. 10.00 KRCPOrkest. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Aansluiting met Heck's Lunch room, Rembrandtptein, Amster dam. Ernesto Arcari met zijn Italiaansch orkest. ZATERDAG 9 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. (V.A.R.A.) 8.00 Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) 10.00 Morgenwijding. (V.A.R.A.) 10.15 Uitzending voor de arbeiders ia de Continubedrijven. 12.00 De Notenkrakers. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.40 Filmkwcrtier je door M. SLyser» 3.00 De FiièreTluiters. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 4.20 Albert de Booy zingt met pianos begeleiding van Rutger Schoute. 4.30 Orgelspel door Joh. Jong. 4.45 Piatrogibas. 5.15 Amsterdamsche Orkestvereen. 5.45 Piatrogibas. 1 6.00 Amsterdamsche Orkestvereert. 6.30 Optreden van Willy Derby. 6.45 Orkest 7.15 Optreden van Willy Derby. 7.30 Amsterdamsche Orkestvereen. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten 8.03 Vaz Dias en Varia. 8.15 De Flierefluiters. 9.00 Dubbelmannenkwartet „Necrlan* dia" met pianobegeleiding. 9.20 VARA-Orkest. 10.00 Dubbelm.-kwartet „Neerlandia"» 10.15 VARA-Orkest. 11.00 Carel Rijken draagt voor. 11.15 De Notenkrakers. HUIZEN 296 M. 8.00 10.00 11.30 12.00 12.15 1.00 2.30 5.30 6.20 6.40 7.00 7.15 7.35 8.15 8.30 8.35 9.15 9.30 9.55 10.10 PIm. 11.00 Morgenconcert. Gramofoonmuziek. i Godsdienstig halfuurtje. Politieberichten. 1 Het KRO-Sextet. Kinderuur. Aansluiting,met het Stadion t€ Amsterdam. Nationaal huldi- grngsdéfilé ter gelegenheid vart het 35-jarig regeeringsjubileirmt van H. M. Koningin Wilhelmina^ Medewerkenden 1000 zangers en zangeressen. Afgevaardigden an alle landelijke Ruiterorgani a'ies. De Militaire Politie, enz. Gramofoonmuziek. Journalistiek weekoverzicht. Het KRO-Orkest. Politieberichten. H. F. R. Snoek: „NederlandsdH fabrikaat." Het KRO-Orkest. Kees Bormans jn zijn reportoiret, Vaz D'as. De KRO-Boys. Microfoonvertelsel door laap Valk. j KRO-Boys. Kees Bormans in zijn repertoire, De KRO-Boys. 1030 Vaz Dias Gramofoonmuziek. O De heer v. d. Mooren vraagt of er nog niet een ander gevaar aan vast zit, zal het leerlingen-aantal te Wijk niet zoover dalen, dat er een onderwijzer uit zal moeten. De heer Roza merkt op, dat deze er toch uit moet Spr. betwijfelt of art. 19 der L.O.-wet wel gemaakt is voor der gelijke gevallen, door dit art. aan te halen, gelooft spr. niet, dat adressanten hun verzoek versterken. Als overgangs bepaling zou spr. evenwel voor de than9 schoolgaande kinderen het ver- zoek wilen toestaan. De heer Bouman zoiu het verzoek afwijzen, voor de gevolgen die er voor de gemeente uit voort kunnen vloeien, als mfen het de een toestaat, kan men het voor een aner niet afwijzen. Er moet bezuinigd worden, dit is spr. met den' [heer v. d. Mooren eens. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met 4 tegjenj 2 stem men. Tegen stemmen de heeren Sod derland en Roza. Voorloopige vaststelling der gemeen terekening en die deT afdeeling Aal burg, dienst 1932. Deze rekening is in onderzoek ge weest bij een commissie, bestaande uit de heeren Mans, Bouman en Sod derland. De heer Mans brengt namens oeze commissie rapport uit en zegtg dat deze geen op- of aanmerkingen heeft. Alleeen zou zij een paar puntert onder de aandacht van B. en W. wil- 1 len brengen, n.l. de post ziekenlokaal in het oude school-lokaal groot f 75. waar de gemeente een overeenkomst 31. In een oogwenk wipte de dappere jongen het mes uit de gordel van den man en terwijl de twee mannen zich verwijderden, sneed hij de touwen door. Een oogenbhk, en h\j was vrij 1 Charles keek hem aDgstig aan. Zouden ze gezien worden 32. Maar tot nu toe waren ze nog niet opge merkt. „Vlugl" fluisterde Charles. „Snij m'n touwen door, terwijl ik uitkijk." Tom knikte en terwijl Vn broer zich omdraaide ten einde een waakzaam oog op Eenoog te houdeD, sneed hij met z'n mes. 33. Toen waren ze beiden viij. Charles keek de richting van een van de boorden van het schip en gaf een teeken aan Tom. Tom knikte begrijpend. Het was beter voor hen hun levens te wagen in de zee dan op zoo'n schip te blijven. Samen sprongen ze naar den kant en op dat oogenblik draaide Éénoog zich om. ]iietiwsblad '<7> op geregelde tijden, en neem zoo noodig 't avonds een Foster's Maagpil. De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. 0.65 per flacon. (N.C.R.V.) Gramofoonmuziek. (N.C.R.V.) (V.A.R.A.) Gramofoonmuziek. (V.P.R.O.) Morgenwijding. (V.A.R.A.) (V.P.R.O.) (A.V.R.O.) (V.A.R.A.) (K.R.O.) (K.R.O.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 5