Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. IliisneiilaiHi, Buitenland. kunt moet je er maar geld voor op nemen. Ik zal de verdere behandeling 14 dagen uitstellen en dan draag ik wachtmeester van Koeveringe op om naar de kosten te informeeren' om mij rapport uit te brengen. Over 14 dagen dus verdere behandeling. G. v. S. koopman te Woudrichem was met zijn vrachtauto op den Hoo- gen Maasdijk onder Veen niet vol doende uitgeweken, waardoor hij de vrachtauto van D. v. d. Pol te Wijk had aangereden. Verdachte: Ik beken een flinken gang te hebben gereden, omdat ik finten moest gaan halen en daar was haast bij omdat die op tijd aan den afslag moesten zijn. Kantonrechter: Dat is geen excuus voor hard rijden op den smallen Maasdijk wanneer je een anderen wa gen tegemoet rijdt. Getuige Frans Hartman: Ik zat bij verdachte in den wagen. v. d. Pol had nog een halven meter naar rechts kunnen aanhouden. Beiden reden met eene snelheid van ongeveer 25 K.M. per uur. Kantonrechter tegen F. Hartman: Denk er om dat je de waarheid spreekt, want als uit het hooren van meerdere getuigen blijkt dat je er om heendraait of onwaarheden ver kondigt, dan laat ik je onmiddellijk naar den Bosch transporteeren. Getuige Hartman: Zooals ik zeg .is het waarheid. Kantonrechterv. d. Pol had f 40 schade aan zijn wagen en f 10 be drijfsschade, want hij heeft een an deren wagen moeten huren. Getuige v. d. Pol: Verdachte reed .heel hard en had zeker nog wel meer naar rechts kunnen rijden. Ik was juist een niet overzichtelijken bocht gepasseerd en reed erg lang- ,zaam. De schade van f 40 is mij ver-, goed door de verzekering, maar de ,f 10 bedrijfsschade nog niet. Kantonrechter: tegen verdachte: Wil jij die nu betalen of wil je heb ben dat we de verdere behandeling der zaak 14 dagen uitstellen om als dan nog te hooren als getuigen Nieuwkoop, J. v. d. Pol en v. Loon, die aan den rijksveldwachter hebben verklaard dat je te hard hebt gere den en meer naar rechts had kunnen uitwijken. Wat wil je? Verdachte: De f 10 dan maar be talen. KantonrechterPrachtig, maar dan dadelijk. Heb je ze bij je? Verdachte: Ja, ik zal ze betalen. Maar ben ik dan van alles af. Kantonrechter: Ja, ten minste als de verzekering je niet aanspreekt voor de 'door haar aan v. d. Pol betaalde f 40. Dat weet ik natuurlijk niet, Maar de aanrijding zelf wil ik meer be- schouwen als een ongeluk hoewel ik aanneem dat je met te groote snel heid hebt gereden bij het passeeren van een anderen wagen op den Hoo- gen Maasdijk. Ik geef je f 5 of 3 d. L. P. timmerman te de Werken had op den Rijksstraatweg gereden met een motorrijwiel, waarvan de handrem absoluut ondeugdelijk was. Verdachte: Ik gebruik de handrem nooit, dus het geeft niets. Kantonrechter: Maar als je voet- rem defect is moet je toch de hand- rem kunnen gebruiken. Is zij nu in orde? En heb je de motor bij je? Verdachte: Ja veèl beter en de motor heb ik bij me. Kantonrechter: De marechausséev. d. Mooren uit Woudrichem, die het proces-verbaal tegen je heeft opge maakt is hier. Hij moet nu met je mee naar beneden gaan en de handrem probeeren en dan aan mij hier komen rapporteeren. Verdachte en v. d. Mooren gaan naar beneden. Na eenige minuten komen zij weer boven en rappor teert v. d. Mooren dat de handrem in het geheel niet werkt. Kantonrechter: Dan geef ik jef 10 of 5 dagen. De beide remmen moe ien in orde zijn. BENEDEN LANGSTRAAT. Naar vette varkens beslaat goe de vraag. Men besteedt thans 36 a 38 cent per K.G. levend gewicht. Jonge biggen gelden van f8 tot f 12 per stuk. CAPELLE. De Hengelsportvereeniging „De Maasmond" hield j.l. Zatcrdagmiiddag half vijf in den Nieuwen Maasmond haalr jaarlijksch onderling hengelcon- cours, dat een uistekend verloop had en waarvan de uitslag als volgt luidt: A. Both met 470 Gr., len pr., be nevens koningskruis; Joh. v. Beek met 140 G. 2en pr.; W. Sulsters met 104 G. 3en pr.; L. J. van Bokstel met 78 G. 4en pr.; J. Kraak met 50 G., 5en pr.; H. Snoeren met 48 G. 6en prijs; A. Schönfeld met 40 G. 7en pr.; A. H. van Dongen met 10 G. 8en pr.; M. Sulsters, met 10 G. 9en pr.; P, de Visser 10en pr.; K. Rozenbrand, lien pr.; H. Cové, 12en pr.; D. Schuller, 13en pr.; P. Priest, 14en pr.; A. J. van der Waals 15en pr.; C. Rijken 16en pr.; J. van den Hoek, 17en pr.; Ant. van der Schans 18en pr.; L. Dijkstra 19en pr.; D. J. van Helden 20en pr.; N. Treffers 21en pr. en G. Rozenbrand 22en pr., zoodat alle deelnemers een prijs be haalden. De prijzen 10 tot en met 22 werden bij loting toegewezen, aange zien deze deelnemers geen enkël.vischjë hadden weten te verschalken. Door den Voorzitter der vereeniging. den heer L. Dijkstra, werden na afloop in het clublokaal bij den heer J. Qui- rijns aan den Vaartkant, de prijzen, bestaande uit huishoudelijke- en kunst voorwerpen, alsmede sportartikelen, aan de prijswinnaars uitgereikt. DONGEN. De Rijkswaterstaat heeft eindelijk vergunning verleend in het Zwaaigat van het Wilhelminakanaal alhier, een zweminrichting op te richten. Wegens het vergevorderd seizoen heeft het be- stuufl' van de zwemclub besloten, de werkzaamheden eerst in het begin van het volgend jaar te doen aanvangen. 's GRAVENMOER. Het Oranjefeest alhier mag in alle opzichten geslaagd heeten. 's Mor gens 9 uur verzamelden zich de school kinderen op een terrein van den heer W. Timmermans aan het einde der Hoofdstraat, met versierde wagentjes, fietsen enz. Over het algemeen was er veel werk aan besteed, we zagen o.a. complete vliegmachines, opgetuigde scheepjes, fraitwagentjes, bokkenwa- gentjes enz., terwijl velen zich in een oua Brabantsch pakje hadden gestoken. Ook van de zijde der ouderen was men niet achtergebleven, zoodat er :ook een /versierde auto en enkele .wagens met paard bespannen in den stoet mee reden. Het feestcomité was op het terrein aanwezig, de stoet werd opge steld en onder vroolijk muziek van het fanfarecorps „Euterpe" ging de optocht door de hoofdstraten van pns dorp tot het einde van den Vaarhveg en daarna terug naar het feestterrein. Hierna werden de prijzen uitgedeeld, wat voorzeker een moeilijke taak was, daar verreweg de meesten feitelijk voor een. prijs in aanmerking kwamen. De schoolkinderen verzamelden zich daar op voel; de muziektent, waarop de Burgemeester en het feestcomité ge zeten waren en lieten enkele aardige zangnummers hooren, afgew i.-seld doer vaderlandsche liederen van „Euterpe". De Burgemeester, de Edelachtb. heer D. Smits, hield daarop een toespraak, waarna een driewerf hoera voor de Koningin werd aangeheven. 's Middags 2 uur volgden de volks spelen o>p het feestterrein, waarvoor zeer veel belangstelling was. Hierbij waren ook zeer aardige nummers, ,o.a. het touwtrekken door jongens en meis jes, het sprietloopen en kussengevecht boven de Vaart, waarbij menig ,nat pak werd gehaald. De winnaars zagen evenwel hun moeite beloond door de fraaie prijzen die daarna werden uitge reikt. Tenslotte des avonds het concert pp het verlichte en versierde terrein, waar wie van de Chr. zangvereen. „Excel sior" en „Hallelujha" mooie nummers ten gehoore kregen en ook 't fanfare corps liet zich van de beste zijde hoo ren. Vooral des avonds was het ter rein zeer druk bezocht, terwijl het mooie weer zeer medewerkte tot het wefslagen van het feest. Met voldoening mag 's Gravenvoer clan ook op dezen welgeslaagden dag terug zien. WASPIK. Voqr den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 37 varkens, 15 runderen en 3 kalveren. Mej. A. van Dooren, ronderwij- zeres aan de R.K. Bijzondere Meisjes school alhier, slaagde voor het examen Engelsch L.O. Doop- de Harmonie "St. Bavo' uit Raamsdonk werd op Zondag 1.1. in den tuin van den heer H. van Ier- sel een goed geslaagd concert gegeven. HUMEURIGE EN KNORRIGE VROUW. Ongeschikt om mee om te gaan Herstelde zichzelf volkomen. „Ik ben 39 jaar", schrijft een vrouw, „maar een tijd lang heb ik er uitgezien en me gevoeld of ik 100 jaar was. Ik kreeg 'nu en dan zonder eenige reden kreeg kru en dan zonder eenige reden een Igevod van totale uitgeputheid. Ik was iïiiet geschikt om mee te gaan, om dat lik altijd humeurig en knorrig was. Ik 'had absoluut geen lust meer om mijn huishouden te doen en evenmin om eens hier en daar heen te gaan. Ik was altijd maar doodmoe, zoodat ik het leven als een voortdurenden last begon te voelen. Twee jaar geleden kreeg ik ischias langs mijn geheele linkerzij vanaf de heup naar beneden. Ik nam Kruschen Salts en vond dat het me uitstekend hielp. Sedert ik het begon te gebruiken ben ik een ander mensch geworden. Ik ben gaan inzien, dat het leven waard is om geleefd te worden. Mijn werk valt me gemakkeLijker en ik heb veel meer energie. Mevr. G. M. In negen en negentig van de honderd gevallen is een slechte gezondheid de oorzaak van een slecht humeur. Een ziekelijke geest vindt zijn oorzaak in een ziekelijk innerlijk het gevolg van traag werkende organen, waardoor de afvalstoffen zich in het lichaam ophoo- pen. De „kleine dagelijksche dosis" Kru schen maakte een eind aan dit alles, omdat het de afvoerorganen tot gere gelde werking aanspoort. Het gevolg van deze inwendige schoonheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Uw lichaam en geest zullen van de ze zuiverende werking den weidadigen invloed ondervinden: U voelt zich ge zonder en gelukkiger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers eu drogisten a f 0,90 en f 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. (Adv.) O Fotograaf lost revolverschoten in de Raadszaal. Burgemeester De Raadt, Wethouder Hottentot en twee andere personen ernstig gewond Dinsdagavond na afloop van de raads zitting te Muiden heeft de fotograaf I. uit Muiderberg vier schoten gelost op burgemeester De Raadt, wethouder Hot tentot en twee bezoekers, Vet en Beus. I., die zich op de publieke tribune bevond, verliet na de raadszitting de zaal en schoot Vet, die voor hem de trap afliep, in den rug. Daarna keerde hij in de zaal terug en loste drie schoten op den burgemeester, den wethouder en Beus. Alle diie werden getroffen. Burgemeester L. de Raadt is, ernstig gewond, naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam ver voerd, evenals Vet. Weth. Hottentot werd naar het Binnengasthuis te Am sterdam overgebracht, terwijl Beus naar de Majellastichting te Bussum is vervoerd De fotograaf, die, naar verluidt, uit veete heeft gehandeld, werd onmiddellijk na den aanslag door het publiek en toe geschoten veldwachters overmeesterd. Hij zal naar Amsterdam worden gebracht. Naar wij vernemen, is de toestand van den heer G. de Beus, die bij den aanslag in de raadszaal te Muiden werd getroffen en in de Majellastichting te Bussum werd opgenomen, zeer ernstig, nog in den nacht heeft hij een operatie ondergaan en heeft dokter H. Schouten een kogel uit den buik verwijderd. Het bleek dat hij een schot dwars door den buik had gekregen, waardoor een ernstige inwendige bloeding is ontstaan. Men vreest voor zijn leven. De toestand van den weth. Hottentot, een der andere gewonden, is vrij goed. Hij is niet naar Amsterdam vervoerd, zooals werd gemeld, doch naar Hilversum, waar hij in het ziekenhuis is opgenomen. Ook de heer Hottentot heeft een schot in den buik gekregen, doch het is ge lukkig bij een vleeschwond gebleven. Omtrent den toestand van den heer De Raadt, burgemeester van Muiden, en den heer Vet, die beiden in het Burger ziekenhuis te Amsterdam zijn opgenomen, verneemt men, dat wat de heer De Raadt betreft, de toestand redelijk is. De toestand van den heer Vet is nog ernstig, doch direct levensgevaar bestaat niet. Omtrent de motieven die den dader van den moordaanslag te Muiden, den fotograaf I hebben geleid, verneemt men nog, dat de man, die overspannen schijnt te zijn, zijn daad geruimen tijd te voren moet hebben beraamd. Zoolang hij te Muiderberg woont, dat is sinds 4923, meende bij, dat hy werd tegengewerkt, een gedachte welke tot een soort vervolgingswaanzin is ontwikkeld. Op den dag van den aanslag heeft hij een gedrukte circulaire verspreid, welke te Muiden bijna huis aan huis is bezorgd, waarin I. een overzicht geeft van de wijze waarop volgens hem tegen hem is geageerd. Zij die deze circulaire hebben ontvan gen, vermoedden niet, dat dit de aan leiding zou zijn tot het drama, dat zich in Muiden heeft afgespeeld. I. is naar Amsterdam overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. O NASLEEP SMOKKEL AFFAIRE. Poging twee commiezen omver te rijden. Voor de Rechtbank te Arnhem heeft terecht gestaan de 34 jarige koopman A. J. W. L. nit Arnhem, die had gepoogd met een vrachtauto twee commiezen om ver te rijden. In den avond van 30 Jan. j.l. reed L. met zijn vrachtauto, waarin zich 2000 K G. margarine bevonden, op den grintweg bij Varsseveld waar hij werd aangehouden door twee commiezen. Hij heeft toen in snelle vaart op de beide commiezen ingereden, die opzij moesten springen om het leven te redden. Eisch wegens poging tot doodslag twee jaar gevangenisstraf. O— DOOR EEN KOE AANGEVALLEN. De heer W. Tissen te Ziitaarf (N.B.) werd in een weide door 'n koe aange vallen. De heer T. werd door het woedende beest tot driemaal toe op den grond geworpen en noch van zijn boven- kleeding noch van zijn ondergoed bleef iets heel. Op zijn hulpgeroep kwam ten slotte een buurman toegesneld, die T. uit zijn benarde positie bevrijdde. Met zeer ernstige verwondingen over het geheele lichaam werd de ongelukkige in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis gebracht. o— VERDRONKENE HERKEND. Het lijk van den man, die Zondag te Zandvoort is verdronken, dat men niet kon identiüceeren is thans herkend als te zijn van den 27-jarigen S. Landweer, kunsthandelaar te Amsterdam. o BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Op 29 Augustus is aan de Wasse- naarsche slag te Wassenaar de 23 jarige Leidscbe student in de rechten, A. L. de Wolf, bij het zwemmen in zee ver dronken. Zijn lijk is aangespoeld. —O DE MOORD TE OSS. De dader bekend. De vermoedelijke dader van den moord op den 40-jarigen G. v. Lieshout in de Heide te Oss, zekere P. v. R. uit Oss, een zwager van het slachtoffer, die kort na den misdaad werd gearresteerd, is met het lijk geconfronteerd en heeft be kend den moord te hebben gepleegd. O DE DOODSLAG OP CARNAVALS AVOND TE DEN BOSCH. De dader tot 3 jaar veroordeeld. Het Gerechtshof te 'I-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 49 jarigen L. de L. uit Rosmalen, die door de Rechtbank te 's-Hertogen- bosch was veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf, omdat hij op 28 Februari j.l. C. Heesbeen met eenige messteken van het leven had beroofd. Het Hof veroordeelde verd. wegens doodslag tot een gevangenisstraf van drie jaar, met aftrek van den tijd, in preven tieve hechtenis doorgebracht. O DUBBELE BOERENWONING AFGE BRAND. Te Rheden is de dubbele boerenwoning afgebrand, bewoond door de familie G. Dikema en W. Zweers. Er kon niets van de inboedels worden gered. Een groote partij hooi verbrandde. De oorzaak is onbekend. O DOODELIJK ONGEVAL TE JUTPHAAS. Voetganger onder zware vrachtauto Te Jutphaas is op den Utrechtsche Weg de 49-jarige v. d. M., die zich te voet naar zijn werk begaf, door een vrachtauto aangereden. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis te Utrecht overge bracht, waar hij kort na aankomst is overleden Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen na. o DOODELIJK MOTORONGEVAL. De onderofficier der genie, J. K. reed op zijn motor op den Amsterdamschen straatweg in de richting Zuilen. Door onbekende oorzaak slipte de motor plotse ling, waardoor de berijder tegen een vrachtauto op vloog. Met een schedel fractuur werd de man opgenomen en per auto van den G.G.D. naar het militair hospitaal vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. GORINCHEM, 4 Sept. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 2 7.371 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 3.30f 3.90 Jonge hennen eieren f2.20f2.90 Eendeneieren t 3.40 Kalkoeneieren f 4.00 per 400 stuks. 's HERTOGENBOSCH, 5 Sept. Boter. Aanvoer 20.475 K.G. Hoogste prijs f 4.69. Laagste f 4.62. Middel f 4.67. 'sHERTOGENBOSCH, 6 Sept. Op de markt van heden waren aange voerd 2142 stuks, 4291 stuks hoornvee, 629 biggen, 22 zeugen, 58 schapen of lammeren en 112 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f420 tot 1 490 per stuk Kalfvaarzen 100 160 Magere Ossen „n en Kceien 'U lc*U Vette Ossen en) le kw. 2427 p. pond Koeien 2e 20—24 Pinken van f 70.tot f 130.p. st. Zeugen 50.— 85.— Biggen 8.— 13.— Schapen 6.— 42.— Lammeren TREINBOTSING IN AMERIKA. Men vreest dat vele slacht offers gevallen zijn. Reeds 23 doodèn opgegeven. Bij Binghamton is een New Yorksche melktrein ingereden op den expresse- trein van Chicago naar New York der Eric Railway Company. De expresse-trein stond sti', wach tende op het signaal dat het spoor veilig was voor het binnenrijden. Bij de botsing werden 23 personen gedood en 100 ten deele ernstig ge wond. De laatste twee wagons van den expressetfein zijn geheel vernield. Alle beschikbare hulptreinen uit de omgeving zijn gerequireerd voor de berging der slachtoffers. o- VIERHONDERD MENSCHEN AAN TYPHUS BEZWEKEN. Chili door een ontzettende epi demie getroffen. In geheel Chili heerscht een ernsti- ge typhus-epidemie, die op het oogen- blik reeds 400 dooden heeft geëisccht. .Meer dan 2000 personen zijn nog ziek. Op groote schaal zijn hulpacties ge organiseerd. terwijl de aangetaste per sonen zooveel mogelijk in groote ba rakken worden ondergebracht. o NEGEN HOOGE AMBTENAREN DER SOVJET-UNIE DOODGEVAL LEN. Een Bombardements-vliegtuig sloeg te pletter. Bij Moskou in een zwaar bombarde mentsvliegtuig neergestort, waarin zich bevonden de plaatsvervangende com missaris voor de zware industrie, Bara- noff, de buitengewone commissaris voor de uitbreiding van het vliegtuigwezen Gelcman, de directeur-generaal van de Russische staatsvliegtuigfabrieken Gor- boenoff, het lid van het Staatsp'annen- comité, Sarsar en vier andere Sovjet- functionnarissen. Alle 8 inzttenden wer den gedood. Zij waren belangrijke au toriteiten op* het gebied van .het Rus sisch vliegwezen. Baranoff was vroeger chef van den Russischen militairen vliegdienst, terwijl Sarsar het eskader commandeerde, dat de vlucht Moskou- Peking-Moskou maakte. Officieel wordt als oorzaak van het ongeluk -een mo tordefect opgegeven. PANIEK BIJ EEN KINDERVOOR- STELLINO. Als gevolg van een paniek in een bioscoop te Glasgow op Zaterdagavond zijn acht kinderen met ernstige kwetsu ren in een ziekenhuis opgenomen, ter wijl vele anderen lichtere kwetsuren opliepen. Midden in d!e voorstelling! riep een van de kinderen uit „brand" Er was echter geen brand, maar alle kinderen zochten in paniek naar den uitgang. Later bleek, dat een van de kinderen spelenderwijs aan het kraantje van een blusschingsappaiaat had ge draaid, als gevolg waarvan het vocht sissend was ontsnapt en dat had het kind de gedachte gegeven, dat er brand was uitgebroken. VLOEDGOLF VERSLINDT 15 MENSCHEN. In een rivier nabij het dorp Paso Del Macho (Vera Cruz, Mexico) zijn zes vrouwen en negen kinderen verdronk- ken. Terwijl zij, zooals gewoonlijk, aan den oever van de rivier aan het was- schen waren, werden zij plotseling door een vloedgolf verrast met het nood lottige gevolg, dat zij jammerlijk om kwamen, o— ONTPLOFFING IN EEN STEEN GROEVE. Zeven dooden, negen gewonden. In een steengroeve te Merlebach in Frankrijk ontstond een geweldige ont ploffing. 7 personen werden gedood, waaronder een ingenieur; 9 arbeiders werden gewond, waarvan verscheide- nen zwaar. Het ongeluk gebeurde, door dat een patroon, gevuld met koolzuur, ontijdig ontplofte. o VIJF DOODEN BIJ EEN BRAND. Op een boerderij in de nabijheid van Cadia in Noord-Itaiië, brak een brand uit, die zqo snel om zich heen greep, dat van de acht in het huis aanwezige persoden slechts drie gered konden worden. De overigen vonden hun dood in de vlammen. —O- .J i~n ■imiTHini>-miBirir>ir 11 ~i wm -•rma-r- *nnr yj 9 rs

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6