Muring Dij tefirijio van 1.00.20 K.A. bouwland eerste nabouw Juliana-tarn re Coöp.B. Leenbank L.B. voor inlagen 3^ pet. Fa. N. G. J. Schouten ANT. MICHAËL, C 32 - AALBURG. TE KOOP: BOUWLAND Belangstellenden Landbouwcursus TE KOOP: WIJK EN AALBURG. Plaatselijk Nieuws. Notaris PAAP Bruine- en Blauwe Inmaakpotten c. Het is den Minister van eco nomische zaken bekend, dat, mede ten gevolge van den grooten aanvoer van buitenlandsche paling, de prijzen van dit artikel aanzienlijk z'jn gedaald. d. Het is den Minister van Sociale Zaken bekend, dat de visschers te Wou- drichem bij het gemeentebestuur om ondersteuning hebben verzocht. Vraag II. De brief van 15 Juli j.l. van Burgemeester en Wethouders van Woudrichem is ingekomen. Inderdaad is tot dusverre van Rijks wege in de kosten van de steunverlee- ning aan de bedoelde visschers geen bijdrage verleend omdat naar het oor deel der regeering de betrokkenen niët als crisis-xverkloozen konden worden beschouwd. Vraag III. De vraag of, en zoo ja, in hoeverre de visschers te Woudri chem in de van Rijkswege gesubsidieer de steuregeling kunnen werden opgeno men, is in overweging. De Minister van Sociale Zaken stelt zich voor, daaromtrent spoedig een be slissing te kunnen nemen. Omtrent de hoogte van een eventueel vast te stel len tarief kan hij thans nog geen uit spraak doen. Verder deelt de Minister van Econo mische Zaken mee, dat ook ten op zichte van den aal- en palinginvoer maatregelen in overweging zijn. HEUSDEN. 20 Sept. De klein-bandelprijs van Boter (Rijksmerk) is f0.95 per pond. Geslaagd voor het politie-diploma van den Alg. Ned. Politiebond, de maré chaussee P. J. Mars, van de brigade alhier. Reeds eerder werd melding ge maakt, van een te spelen damtournooi om het kampioenschap van 't Land van Heusden en Altena, uitgaande van de Heusdensche damvereeniging. Nu de inschrijving tot dezen wedstrijd gesloten is, blijkt dat zullen deelnemen de Joode, GenderenJ. Pellekaan, AlmkerkC. Bax, Heesbeen; A. Deurloo en G. Jonker, beiden te Heusdenterwijl de titelhouder A. de Graag deze titel zal verdedigen. Maandag 2 October zal dan aanvang worden gemaakt in „Het Wapen van Amsterdam". J.l. Zaterdag gaf de „Heusdensche Fanfare" haar laatste concert op de tent in dit seizoen. De verschillende muziek nummers werden onder leiding van den heer Joh. v. Berkel uit Ammerzoden ver dienstelijk uitgevoerd. Na afloop werd door de fanfare een rondgang door de gemeente gemaakt, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. Zaterdagmiddag werd alhier aan de Burchtstraat de autogarage van de N.V. A. v. Seters geopend. Er was bij zonder veel belangstelling, zoowel uit deze gemeente als uit naburige. Een groot aantal personen kwamen dhr. Seters en zijn familie geluk wenschen met de nieuwe onderneming die voor Heusden in een werkelijke behoefte voorziet. Er was een schat van bloemen, het eene bloem stuk al mooier dan het andere. Den geheelen middag en vooral ook des avonds, toen de Show, waarin een fraaie luxe wagen en een paar motoren benevens verschillende onderdeelen zijn tentoongesteld, een zee van licht uit straalde, bleven bezoekers af en aan loopen. Met de verbouwing van een gedeelte der woning van wijlen dokter Otto en daarnaast gelegen schuur is Heusden een garage met werkplaats en autoshow rijker geworden, die er zijn mag en waardoor het aanzien van de plaats zeer zeker niet weinig wordt verhoogd. De verbouwing is uitgevoerd onder ar chitectuur van het arichitectenbureau K. C. Suyling en Zn. uit 's-Bosch welke naam reeds de verzekering geeft dat hier iets tot in de puntjes verzorgd, is tot stand gebracht. Het bureau heeft met deze verbouwing zijn goeden naam wederom hoog gehouden. De verbouwing zelf is uitgevoerd door den heer C. A. den Teuling, aannemer te Waalwijk, terwijl de aanleg van de electrische verlichting en installatie is tot stand gebracht door den heer Van Bergen Henegouwen alhier. Beide heeren hebben ook alle eer van hun werk. De heer Van Seters heeft zich verder de medewerking verschaft van een uiterst bekwaam monteur, zoodat, mede door zijn uitstekende service, zij die zijn hulp noodig hebben, niet licht tevergeefs die hulp zullen inroepen. Zooals wij reeds eerder mededeelden, heeft de ondernemer naast verschillende andere agenturen, ook de hoofdvertegen woordiging van de Triumph, T.W.N.- motoren, een der oudste Engelsche merken, en is zijn garage voorzien van een zestal autoboxen, die eveneens in een behoefte voorzien. Het geheel maakt een voortreffelijken indruk, moge de onderneming het succes verwerven dat zij verdient, dat is niet alleen in het belang van den heer Van Seters, maar ook tevens in dat ran Heusden. Op Woensdag 20 Sept. zal na mens het Groene Kruis alhier een bloempje te koop worden aangebo den, waarvan de opbrengst komt ten bate van het Provinciaal Noordbra- bantsch Verpleegfonds ter bestrijding van de tuberculose. ALMKERIv. J.l. Zaterdagavond nam de Korf bal vereeniging „A.K.C." alhier deel aan de propagande-wedstriid uitgeschreven door de voetbalvereen. „N.O.A.D." te Wijk. Alwaar zij uitkwamen tegen de kam- pioensploeg „N.E.O." van Sprang. Welke na een spannende strijd eindigde met 3 1, in het voordeel van „A.K.C.", be halve dit succes legde deze vereeniging nog beslag op een prachtige Zilveren Be ker, welke door „N.O.A.D." beschikbaar was gesteld. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. School is benoemd de Heer P. Bunsink te Dordrecht. CAPELLE. De in deze gemeente gehouden speldjesdag ten bate der Chr. Militaire tehuizen, heeft ongeveer f30 opgebracht. De landbouwer A. B. aan de Nieuwevaart had 1.1. Vrijdag bij het pluk ken van appels het ongeluk van den tegen den boom geplaatste ladder te vallen, met het noodlottig gevolg, dat de oude man zijn been brak. Dr. R. achtte over brenging naar het ziekenhuis te Raams- donksveer noodzakelijk. J.l. Vrijdagavond reed de rijwiel handelaar G. A. uit de Nieuwstraat op de Vaartkant met zijn motorrijwiel tegen een aldaar losloopende koe, waardoor hij verschillende verwondingen aan hoofd en ledematen opliep, terwijl het motorrijwiel ernstig beschadigd werd. De koe, eigen dom van den veehandelaar A. v. D. aan de Nieuwevaart, brak een poot, zoodat het beest afgemaakt moest worden. Door bijzondere omstandigheden gaf het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid" 1.1. Zaterdagavond geen concert bij de school in de Nieuwstraat, zooals aan vankelijk het voornemen was, doch op de Nieuwevaart bij het café van Mej. Wed. A. van Haart. De verschillende nummers werden onder leiding van den heer Alb. Christ verdienstelijk uitgevoerd, en door een groot aantal belangstellenden beluis terd. NIEUWENDIJK. Het mond- en klauwzeer onder het vee breidt zich gestadig uit. We derom zijn er weer nieuwe gevallen geconstateerd en wel onder het vee van den heer W. Snoek en van mej. de wed. W. van Helden. Mej. de wed. A. van Maastricht alhier had het ongeluk te vallen, met het gevolg, dat zij haar pols brak. Dr. Nieuwenhuysen verleende de eerste hulp. Deze week zal er alhier een collecte gehouden worden langs de hui zen voor de centrale verwarming der Geref. Kerk alhier. POEDEROIJEN. De landbouwer G. v. d. Ven alhier, had een onbeduidend wondje aan zijn hand, enkele dagen later zette zijn hand zoodanig op, dat hij geneeskundige hulp moest inroepen. Dr. Steenis constateerde bloedvergiftiging. RAAMSDONKSVEER. De scholier J. R. sprong van een auto, viel en brak daarbij een been. Dhr. D. Konings Azn. werd be noemd tot secretaris van de Gewestelijke Aardappeldistrictscentrale. Tot secretaris van den Christe- lijken Bouwvakarbeidersbond werd ge kozen dhr. A. Snijders Pz. De collecte ten bate van Nood lijdende Kerken en Personen bracht f20.80 op. SPRANG. Zaterdagavond omstreeks 41 uur werd de 68-jarige J. Krol door zekere H. uit de Korte Nieuwstraat uit Capelle, die zonder licht op zijn fiets in woeste vaart over den straatweg reed, tegen den grond gesmakt. In bewusteloozen toestand en een diepe wond aan zijn achterhoofd werd hij opgenomen en bij den heer Heij bin nengedragen. Dr. W. was spoedig aan wezig, welke de wond verbond en lichte hersenschudding constateerde. Ook waren enkele ribben gekneusd. Naar wij later vernamen heeft de fietser ook geneeskundige hulp moeten inroepen. J.l. Zaterdag herdachten onder vele blijken van belangstelling, de echtelieden G. Groothuis en A. v. Honcoop hunne 25-jarige echtvereeniging. Een schat van bloemen benevens andere cadeaux werd deze alom geachte familie aangeboden. Ook onzen wensch is dat dit zilveren door het gouden jubileum gevolgd mag worden. Door de A. R. J. A. werd- haar secretaris, de heer H. v. d. Ham, benoemd als afgevaardigde naar den op 23 Sept. e.k. te Zwolle te houden Betoogdag. VEEN. Vrijdag 15 Sept. hield de Reis- vereen. „De Trekvogels" haar eerste jaarvergadering. Na gehouden stemming werd het bestuur als volgt samengesteld Joh. Sonneveld, Voorzitter D. Kwetters, 2e Voorzitter G. Kwetters, Secretaris Bast. Vos, Penningmeester. WIJK. Begunstigd door fraai herfstweder gaf de Gem. Zangvereen. „Con Amore", onder leiding van den heer Merkx, Za terdagavond een concert, waaraan de fanfare „Oefening en Uitspanning" zijn medewerking verleende en de pauze vulde. Een talrijk publiek was wederom opge komen om de vereenigingen te beluisteren. Zang zoowel als muziek vielen zeer in den smaak, zoodat de vereenigingen op een welgeslaagden avond mogen terugzien. Door het gemeentebestuur is in de Veldstraat een stuk bouwland aange kocht, met de bedoeling er een begraaf plaats van te maken. Naar wij vernemen, zullen de werk zaamheden, hieraan verbonden, in werk verschaffing worden uitgevoerd. Evenals elders breidt zich ook hier het mond- en klauwzeer gestadig uitdagelijks komen er nieuwe gevallen bij. De biblioteekboeken van de afd. "Wijk en Aalburg der Reizende Bibliotheken zijn aangekomen. Op Donderdag 21 Sept. zal de eerste uitreiking plaats vinden. Lezers betalen den eersten keer 5 cent voor een leeskaart en 5 cent voor een boekenlijst en 3 cent voor een boek, verder betalen ze 3 cent per boek per week. Moge er druk gebruik van gemaakt worden WOUDRICHEM. Geslaagd voor het politie-diploma met aanteekening van den Algem. Ned. Politiebond, de marechaussée A. R. van der Mooren, van de brigade alhier. Gedurende het tijdvak 8 tot en met 14 Sept. j.l. werd aan de vischmarkt alhier 1 zalm aangevoerd, welke f 1.78 per pond opbracht. Besteed werd voor dikke aal 45 tot 50 centdunne aal 13 tot 16 cent en bot 8 tot 17 cent; alles per pond. De bloempjesverkoop ten behoeve van de Zangvereen. „Altena", gehouden bij gelegenheid van het door die vereen, gegeven concert op de Hoogstraat alhier, heeft f 17.30 opgebracht. Hiervan is 10 pCt. afgestaan aat^ het Plaatselijk Crisis-Comité. Voor het Brabantsche Verpleegfonds van de Provinciale T.B.C.-vereen, werd gecollecteerd een bedrag van f61.95. Bij de gehouden kano-wedstrijden te Gorinchem, behaalde de heer A. T. Vos alhier in klasse A en klasse B een eersten prijs. De muziekveroen. „Woudrichem's Fanfarecorps" zal op 5, 6 en 7 October a.s. een bazar houden in het gymnastiek lokaal der le openbare school in deze gemeente. Een gedeelte van de netto opbrengst komt ten bate van het Plaat selijk Crisis-Comité. Verschillende goederen en bedragen aan geld zijn voor dit doel reeds toegezegd. WERKENDAM. «lil» Zondagmiddag j.l. werd door Ds. D. J. Lazonder, Ned. Herv. Predikant alhier, afscheid genomen van zijn ge meente. Reeds voor half drie was de kerk overvol. O.m. waren tegenwoordig, de Burgemeester dezer gemeente, de heer W. Beukenkamp, Ds. J. H. Jonker, Geref. Predikant alhier, de Consulent, Ring-dominée's, belang stellenden uit ons dorp zoowel als om geving, als ook uit Giessen-Nieuwkerk, waar Zijn Eerwaarde de kerkelijke ge meente heeft gediend. Na 't voorlezen van een hoofstuk uit Corinthe I, volgde een korte inleiding, waarin gewezen werd op den weg Gods, die het gewild heeft, dat de banden hier gelegd in 't afgeloopen tijdvak (9 Sept. 1928 tot en met 47 Sept. 1933) moesten verbroken worden, om nieuwe aan te knoopen met de roepende gemeente van Tienhoven (Utrecht). Als tekst voor dezen middag was ge kozen het bekende en toch zoo treffende afscheidswoord van Paulus, n.m 1. Hande lingen der Apostelen 20 vers 32. In de prediking kwam naar voren, wat door den Leeraar in de afgeloopen periode ook steeds was verkondigd aan zijn ge meente alleen Jezus Christus en Dien gekruisigddat men alleen door genade zalig wordt. Tenslotte werden alles en allen zooveel mogelijk afzonderlijk hartelijk dank ge zegd voor alle liefde en vriendschap die men (ook het huisgezin) heeft mogen ondervinden. Ouderling van Dam sprak vervolgens namens den Kerkeraad, in 't bijzonder dankende dat steeds was gewezen op den vollen rijken Christus, waarna gezamenlijk gezongen werd Ps. 121 vers 1, en staande den scheidende herder en leeraar toe zongen 't vierde vers. Namens Ring Woudrichem der Ned. 1 Herv. Predikanten sprak Ds. Dingstee van Almkerk, vervolgens Ds. Jonker, Geref. Pred. namens het Ned. Bijbelgenootschap, afd. Werkendam, ten slotte Ds. G. de Leeuw van Sleeuwijk als Consulent. Op diens verzoek werd staande gezongen Ps. 134 3. Na den dienst maakten honderden ge bruik Ds. Lazonder en gezin een hand ten afscheid te geven. Werkendam ver liest in Ds. Lazonder een algemeen geacht Herder en Leeraar, ook bemind buiten zijn kerkelijke gemeente. Onze dorpsgenoot C. A. Kieboom verwierf te 's Gravenhage het politie- diploma van den Alg. Ned. Politiebond De heer A. v. B. kwam zoodanig met zijn fiets te vallen, dat hij verschil lende verwondingen opliep aan armen, buik en beenen. De heer P. V. werd op zijn fiets door een vrachtauto aangereden, 't Geheele voorwiel werd ingedrukt. Zelf kwam hij met den schrik vrij. Naar wij vernemen zijn er in ons dorp weer enkele gevallen geconstateerd van diptheritus. Een 5-jarig jongetje moet reeds aan deze ziekte zijn gestorven. Alhier is opgericht een Kinderkoor met aanvankelijk 20 leden, onderafdeeling van de Gem. Zangvereen. „Uitspanning door Inspanning". De repetities worden eiken Maandag avond gehouden in de Nutszaal. Aan melding van nieuwe leden kan geschieden bij Mej. A. Ruijtenberg, Hoogstraat. Benoemd met ingang van 1 Nov. a.s. als assistent agent van politie te 's Gravenbage, de heer Jac. v. Driel Wzn. WELL. De aangekondigde bazar, uitgaande van de muziekvereen. „O. B. K." op 15 en 16 Sept. in „Ons Huis" gehouden, werd op feestelijke wijze geopend door den Burgemeester dezer gemeente. Hierop werd een marsch uitgevoerd en werden de verschillende vermakelijk heden opengesteld. Het is er beide avonden zeer gezellig geweest. Vrijdag was er veel publiek uit eigen gemeente. Zaterdag ook nog velen van buiten. Alles had een ordelijk verloop. Om kwart voor twaalf vond de sluiting plaats. ZALTBOMMEL. 18 Sept. Op de heden gehouden veiling werd besteed voor Deutsch Evern I, 2557Idem II, 1018 Tomaten A 25, alles per pond. Netmeloenen 513 Suikermeloenen 7 18; Witte komkommers V3 11/2 Andijvie 1/21 Roode kool 2 Savoijekool 1 x/35l/a; Bloemkool 36, alles per stuk. Beurré Hardy 1628; Beurré Lebrun 919; Bonne Louise 2550; Dikstelen 2 6; Doyenne de Commise 27 Knol peren 24; Lissabons" 1318; Maagde peren 610; Sint Remi 58; Triumph de Viene 1422Williams Duchesse 720 Fransche Schijvers 46 Groene- velders 37 Gravensteiners 37 Keulsch Pardijs 4—8Lemoenappelen 59 Princessen Noble 813 Reine d'Or 57 Sterappelen 814 Trans parant de Cronsel 915 Wijnzuur 12 19 Wijnappelen (wit) 11—-21alles p. kilo. bij de Draaibrug nabij Heusden, op Vrijdag 22 September tusschen 12 en 5 uur n.m. (Z.T.): Houten vaten, ijzeren vaten, een b e n z i n e-tank, groot 66X58X125 c.M. en een partij ijzerwerk, waaronder ijzeren platen. voor den Heer D. d. Dekker, voor 3 jaar, „DE 8 HONT" op den Groenen- heuvel onder Rijswijk. Biljetten met opgaaf van 2 solide borgen in te leveren ten kantore van Notaris F A A F te Werkendam vóór of op 25 Sept. 1933. te WERKENDAM, zal Woensdag 27 September 1933 des avonds 7 uur (z.t.) FUBL1BE VERHUREN voor 3 jaar, in den deWerk. polder van den Heer J. v. Her wijnen, in Ver- voornepolder van Mej. J. Hakkers en de Puttenkade van de Polder van Sleeuwijk. bijbels en kerkboeken in verschillende prijzen voorhanden in den B oekhandel van de firma l. j. veerman heusden. van Wijk en Aalburg en Om streken, die een wenschen te volgen, gelieven zich vóór Zaterdag 23 Septem ber a.s. aan te melden bij den Voorzitter der Landbouwvereeni- ging D. VAN W IJ K te Aalbnrg. Wij hebben ons dit jaar voorzien van zeer beste kwali teiten Zaaitarwe. Juliana, Origineel en le nabouw. Wilhelmina, Origineel en le Nabouw. Kruisingsangel, Origineel. Alle van Zeeuwsche oorsprong. Verder hebben wij aan te bieden, prima soorten uit andere streken. Carsten V, Origineel. Kruisingsangel, le Nabouw. Juliana, 2e GIESSEN (N. Br.). Telefoon RIJSWIJK (N-Br.) No. 3. Het College van Regenten der Godshuizen van Heusden zal op Zaterdag 23 Septem ber 1933, des voormiddags te 10 uur, in Hotel „Het Wa pen van Amsterdam" te Heusden bij H. v. Strien, in het openbaar verpachten bij opbod, De 27 perceelen BOUWLAND van den Mannenbeemd onder Baardwijk, voor den tijd van 3 jaar. 4.18.00 H.A. Uitweg Mannen- beemd, WEILAND, voor 3 jaar. Nadere inlichtingen geeft de opzichter N. KUIJPERS te Heus den. Betaaldag Kerstmis. Die van ouds schuldig zijn, worden niet als pachters of bor gen aangenomen. De verpachting zal precies om 10 uur aanvangen. Kassier: A. MICHAJËL. Prima kwaliteit. Breed 81 c.M., werkende breedte 76 c.M. Lang 1.53 M. per stuk 10.80. Lang 2.44 M. per stuk f 1.30 1.83 M. 0.95. 2.74 M. 1.45 2.13 M. 1.15. 3.05 M. 1.65 Bij kwantum-afname franco thuis bezorgt. Verder alle soorten ijzerwaren touwwerk teer- producten aardewerk, enz. enz. tegen verlaagde prijzen in 1933, prima fabrikaat. Aanbevelend, Telefoon 14, WIJK EN AALBURG. ZAAIGRANEN. k f 12.per 100 K.G., bij C. H. DE GRAAFF te Nieuwendijk. GeflBlvaniseerde

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 3