Voetbalsport. Marktberichten Plaatselijk Nieuws. Afscheid Meester CORNELIS. DE KONINKLIJKE AUTO NAGESCHREEUWD. Zaterdagmiddag heett zich te Voorburg een onverkwikkelijke geschiedenis afge speeld. De O.S.P. uit Den Haag bracht Zater dagmiddag een bezoek aan deze gemeente met een tweetal z g. boycotwagens. Na wilde het, dat deze wagens op de Laan van Nieuw Oost-Indië een auto ont moetten waarin enkele leden van de Ko ninklijke familie waren gezeten. Beweerd wordt, aldus „Het Volk", dat een der O.S.P.-ers den Koninklijken auto heeft nageschreeuwd. De politie vond hierin aanleiding een viertal O.S.P.-ers mee naar het bureau te nemen en aan een verhoor te onder werpen. Na eenigen tijd werden zij echter allen weer losgelaten. Na de aanhoudingen hebben de overige O.S.P.-ers het hazenpad gekozen, de boy cotwagens in handen der politie achter latend. Een gemeentewerkman bracht deze wagens naar het politie-bureau. De burgemeester heeft in het gebeurde aanleiding gevonden om voor Zaterdag avond alle verdere colportage te verbieden. Het gebeurde trok begrijpelijkerwijs veel belangstelling van de zijde van het publiek. O— Ontzettend drama te Amsterdam. Hoogleeraar verwondt zijn zoontje zwaar en schiet zich daarna dood. Naar de „Tel." verneemt, heeft zich in het Paedolgogisch Instituut te Amster dam een verschrikkelijk drama afgespeeld, doordat de hoogleeraar in de theoretische natuurkunde te Leiden, dr. Ehrenfeest, eerst zijn zoon heeft neergeschoten en vervolgens het wapen op zich zelf heeft gericht. De knaap werd zwaar gekwetst, de professor was op slag dood. Omstreeks vijf uur had professor Ehrenfest zich naar het Paedolgogisch Instituut (het voormalig instituut voor blinden in de Vossiusstraat 56) begeven, waar zijn omstreeks 15 jarig zoontje onder toezicht van prof. dr. J. Waterink wordt verpleegd. Kort nadat de Léidsche Hoogleeraar met den knaap in het spreekkamertje was, werden twee schoten gehoord. Het personeel dat te hulp schoot, vond vader en zoon liggen. Beiden hadden een hoofdwonde. De hoogleeraar had den laatsten adem uitgeblazen, het zoontje leefde nog. Het werd per auto van den G. G. D. naar het Tesselschadeziekenhuis vervoerd. Het stoffelijk overschoot van den vader werd naar het Wilhelminagasthuis over gebracht. In medische kringen en ook daarbuiten was het gebeurde spoedig bekend. Omtrent de oorzaak van deze droevige gebeurtenis kon geen opheldering ver kregen worden. Registratie van den Tuinbouw en Fruitteelt. "Vanwege den Regeerings-commissaris voor de steunwet op groenten en fruit, zal op grond van art. 9 der Landbouw- crisiswet 1933 een telling plaats hebben van de oppervlakte van alle groenten- en fruitteelt tot registratie der bedrijven. Zij die aan deze registratie niet of niet voldoende medewerken, zullen in 1934 niet voor teeltbewijzen in aanmerking komen en derhalve worden uitgesloten voor de teelt van gewassen waarvoor teeltbewijzen verplichtend zullen worden gesteld. Onder groenten vallen ook vroege aard appelen. Onder fruit, ook klein fruit, als bessen, aardbeien enz. De Registratie zal geschieden door de veilingen elk in haar rayon. Voor de omgeving Heusden is aangewezen de veiling te Drunen. HEUSDEN. Begunstigd door mooi weer, en voor een groot aantal publiek, hadden Zondag de seriewedstrijden plaats uitgeschreven door de v.v. Juliana. De uitslagen luidden alsvolgt P.S.Y. I (Heusden)D.V.O. II (Haarsteeg) 1—5, Zwaluwen I ('s-Bosch) Excelsior I( Wijk) 5—1. Juliana I Hollandia I (Haarsteeg) 22. Dit is een tusschenwedstrijd. Finale. Zwaluwen ID.V.O. II 41. De prijzen werden dus behaald als volgt Zwaluwen 's-Boscb 1ste prijs een sport- figuur. D.V.O. Haarsteeg 2de prijs een Zilveren lauwerkrans. Juliana kan intusschen met genoegen op een schitterend geslaagden serie terug zien. ANDEL'. Sparta I behaalde op de serie-wedstrij den te Gameren den derden prijs. Een Zilveren lauwerkrans. Zaterdag j.l. nam Sparta deel aan de seriewedstrijden te Dalem, en kwam uit tegen het sterke D.V.V. I uit Dalem. Uitslag 30 voor D.V.V. CAPELLE. J.l. Zondagmiddag speelde het eerste elftal van de voetbalvereen. Capelle op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart, zijn 2e competitiewedstrijd voor de 3e klasse D van den K.N.V.B. tegen Baardwijk I. Onder leiding van scheidsrechter J. W. Vugts uit 's-Hertogenbosch stellen beide elftallen zich op, waarna zich reeds da delijk een vlug op en neergaand spel ontplooit, waarbij Capelle het voordeel van den wind heeft. Het spel is nog slechts 5 minuten aan den gang of de middenvoor van Capelle geeft zijn club de leiding, welk doelpunt na een halfuur spelens gevolgd wordt door een tweede van denzelfden speler. Hoe Baardwijk ook werkt, het gelukt haar niet een te- genpunt te scoren, zoodat de rust intreedt met 20 voor Capelle. Na de thee schijnen de bordjes ver hangen en komt Baardwijk geweldig op zetten, zoodat Capelle alle zeilen moet bijzetten. Doch hoe flink Capelle zich ook weert, Baardwijk weet in dezen tijd van overwicht, waarin we slechts een enkele maal een uitval van de gastheeren zien, niet minder dan 4 doelpunten te maken, terwijl Capelle maar een tegen- punt kan scoren, zoodat de gatsen dezen wedstrijd met 43 wonnen. WELL. Op de Zondag gehouden nederlaagwed strijden, uitgeschreven door de v.v. W.V.V. alhier, wist W.V.V. tegen V.O.V. uit Hedikhuizen te winnen met 62. GORINCHEM, 25 Sept. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 218 runderen, 9 nuchtere kalveren, varkens, 715 biggen, 190 overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voorZware kalfkoeien f 140200. Melkkoeien f 120170 Kaltvaarzen f 80140. Guiste vaarzen f Stieren f 60120. Pinken f 5070. Nuchtere fokkalveren f 711. Nuchtere kalveren voor export f 46. Drachtige varkens f 3570. Overloopers 1222. Natte zeugen f2540. Biggen 713, alles per stuk. BREDA 25 Sept. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 159 stuks vee, t. w. 84 stuks hoornvee, en 75 biggen. Prijzen Kalfvee f100180 Graskalveren 3040 Biggen f812 Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2327 2022 Vette koeien 2225 1821 1217 Stieren 1619 Het slachtvee werd goed verkocht, de prijzen bleven vrijwel op peil. Voor het drachtig vee was veel belangstelling, doch er werd weinig verkocht. Alhoewel de prijzen der graskalveren zeer laag waren, konden deze maar slecht geplaatst worden. Biggenhandel goed. ROTTERDAM, 25 Sept. Aanvoer 854 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 40 37 35 HEUSDEN. Donderdagmiddag half 4 hcopt voof de Ned. Here. Kerk op te tre den Ds. Kloots (Huwelijksinzegening). Zaterdagmiddag 3 uur zal de ge wone driemaandeüjksche collecte langs de huizen gehouden worden voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk. Zooals in het vorige nummer werd aangekondigd, vonden Zondag in „Het Wapen van Amsterdam" eeni- ge partijen plaats voor den wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap van Noordbrabant. Het resultaat was voor de Graag uitermate gunstig. Des morgens won hij van N. Ardenne, terwijl des middags Wijn het onderspit moest delven. Pellekaan speelde des morgens tegen Wijn een dikke remise. In de tweede partij tegen van Ardenne liep hij even wel in een listig gesteld valletje, waar mede v. Ardenne zijn eerste winst in de wacht speelde. Aanstaande Zondag spelen Pellekaan en de Graag te Breda tegen Janssen en Dickens. Het programma voor de V. D'ers luidt: half elf: de Graag Janssen, PellekaanDickens; half drie: Janssen—de Graag, DickensPellekaan. Maandagmorgen vertrokken van hier per autobus de bedevaartgangers der processie van St. Cornelius naar Bokho ven. Wel waren er niet voluit zooveel als gewoonlijk, doch de tijdsomstandig heden in aanmerking genomen, viel het aantal toch mee. Na een dag van devotie keerde men in den namiddag hier weer in de beste stemming terug. De chauffeur N. v. Ooijen had te Wijk het ongeluk bij het openslaan van het slag van de veeauto hieronder te geraken. Hij kwam daarbij zoodanig te recht, dat de hulp van dokter van Gulik moest worden ingeroepen. Deze bracht hem met zijn auto naar hier en constateerde inwendige kneuzingen. ALMKERK. Op de tentoonstelling en demon strative van den Bond van het Ned. Warmbloedpaard, 12 en 13 September te Utrecht gehouden, behaalde de heer A. Z. Snoek alhier met Kelly in de afdeeling zwaar wagenslag den 3den prijs. ten en schreef hem enkele dagen rust voor. CAPELLE. Het bouwen van een tweetal u o- ningen in de Korte Nieuwstraat voor rekening van den heer P. A. Kloot wijk te 's Gravenhage en onder archi tectuur van den heer J. Michael, is ge gund aan den laagsten inschrijver, den heer A. A. de Graauw te Waspik voor f 4088.—. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield j.l. Zondag een wed vlucht met oude en jonge duiven van uit Neufvilles, waarbij de eerste duif werd geconstateerd om 9.33.50 en de laatste prijswinnende duif om 9.56.45 en waarvan de uitslag als volgt luidde: P. de Roonl; A. Versteeg 2, 16, 20. 31; J. Versteeg 3, 11, 12. 13, 35; E. Ha- verhals 4, 14, 25; H. Dekkers 5; A. Klootwijk 6, 15, 27; A. de Jong 7. 29; L. de Haan 8, 33; A. Spierings 9, 26; ALMKERK. Vrijdag j.l. was de gang van zaken in de Hervormde School aan de Voor steeg van geheel anderen aard, dan doorgaans het geval was. Temidden van het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging, het personeel en de schoolkinderen heeft het Hoofd der School, de Heer J. P. CORNELIS, op eenvoudige wijze afscheid genomen. Na gezamelijk zingen van Psalm 25 2, ging de scheidende meester voor in gebed, waarna hij de eerste acht verzen van den 63sten Psalm las. Naar aan leiding van het achtste vers werd door hem een woord gesproken, waarin hij God verheerlijkte die hem gedurende de voorbijgegane ruim acht jaren geleid en geholpen had en hem ook nu kracht gaf m deze voor hem zoo moeilijke oogen- blikken. Een bijzonder woord van afscheid richtte hij tot het bestuur, het personeel en de kinderen der school den wensch uitsprekende voort te gaan met het begonnen werk en altijd te blijven wijzen op Jezus den Verlosser. Daarna verzocht hij het waarnemend hoofd der school de leiding op zich te nemen. Allereerst kreeg de Voorzitter het woord, die namens het bestuur dank bracht voor het zeer gewaardeerde onderwijs, verklarende dat het hem zelf en met hem menig ouder speet, dat hij vertrekt naar Biezelingen, hem toewenschende dat de Heere hem en ook zijn vrouw in de nieuwe gemeente zegene. Na het toezingen van Psalm 134 3 werd een stoffelijk blijk van dankbaarheid en erkentelijkheid overgereikt, bestaande in een rooktafel. Vervolgens werd door een bestuurslid, tevens ouder van een schoolgaand kind, dank gebracht voor de meesterlijke wijze van opv>eden en onderwijzen. Met groote dankbaarheid memoreerde het waarnemend hoofd der school daarna namens het personeel, hetgeen de vertrekkende meester voor hen geweest was, wijzende op de vriendschappelijke omgang en het gezamelijk zoeken van het schoolbelang. De kinderen waarbij er vele waren, voor wien het afscheid nemen van hun geliefde meester zichtbaar zwaar viel, vertolkten hun gevoelen door een afscheidslied, dat den scheidenden meester zeer trof, vooral toen zij zongen Uit de harten van Uw kinderen, Zal Uw beeld nooit wijken gaan. Nadat nog één van het personeel een persoonlijk woord had gezegd, werden allerlei cadeaux overhandigd, van de kinderen een inktstel en teekeningen, van het personeel een brievenweger en schilderij. Ook het waarnemend hoofd toonde voor zichzelf persoonlijk zijn dankbaarheid in woord en daad. Een schitterend boikwerk mocht hij van hem in ontvangst nemen. Na al het voorgaande bedankte tenslotte meester CORNELIS, aangedaan door zooveel bewijzen van genegenheid jegens hem, achtereenvolgens de verschillende sprekers en gevers, waarna de Voorzitter met dankzegging sloot. Zijn heengaan is voor deze gemeente een verlies. Lang nog schenke God hem 't leven, Voor de zijne en zijn taak Hij zij daar zijn steen der Hulpe By zijn werk voor Godes zaak. ANDEE. Gedurende de maand Augustus j.l. rijn door de Wilhelminasluis alhier gepasseerd 3260 vaartuigen met een inhoud van 489572 M3. Aan den metselaar H. van Noor loos alhier is gegund het bouwen van een woonhuis voor B. C. van Andel op den Oudendijk. Als Voorzitter van de vereen, van aardappelhandelaars in het land van Altena is gekozen de heer J. van Noorloos alhier. Bij het ploegen geraakte S. de Cloe alhier met 2 paarden te water, terwijl aan de Baksehe Kade een per soon van elders met kar en paard te water geraakte. In beide gevallen liep het met eenige materieele schade af. BABYLONIëNBROEK. J.l. Donderdag was de heer G. de Graaf bij den landbouwer W. Straver aan het zolder schoonmaken. Op een gegeven oogenblik viel hij van de lad der, kwam met rijn voet op een stuk hout terecht, waardoor hij zulk een wonde bekwam, dat de hulp van Dr. v. Vuure uit Dussen moest worden in geroepen. Deze moest de wond hech P. Verhagen 10, 19; W. Mandemakers 17; G. Treffers 18, 32; P. Bakkeren 21, 22, 23, 24, 30, 36; P. P. Nieuwenhuizen 28; C. Rosenbrand 34 en W. Versteeg 37. Aangetoonde duiven: J. Versteeg le, A. Klootwijk 2e en W. Mandemakers 3, terwijl een extra prijs gewonnen werd door H. Dekkers. DUSSEN. Zaterdagmorgen kwamen op het kruispunt van den jrijksweg een 6-wie- lige vrachtautoi en een luxe-auto met elkaar in botsing. De chauffeur van den luxe wagen raakte het stuur kwijt en reed tegen de Woning van den land bouwer J. v. d. Anker. De auto drong een kamer binnen en vernielde den geheelen inboedel. De vrouw van v. d. Anker, die in de kamer bezig was mét het verrichten van eenige werk zaamheden liep zware verwondingen op. De schade zoowel aan huis, meu bilair en wagens is zeer groot. Toen de landbouwer v. D. des morgens in de weide kwam, lag een zijner beste vaarzen dood. Doodsoor zaak bleef onbekend. MEUWENDIJK. De heer H. Groeneveld geraakte met rijn hand bekneld tusschen de dorschmachine. Deeriijk verminkt moest bij zich onder geneeskundige behande ling stellen. In den Biesbosch mogen de bie ten geleverd worden op 23 Sept. a.s. tegen een hoogeren prijs van f 2 per 100 K.G. NEDERIIEMERT. Na reeds zeven malen verkiezin gen te hebben gehouden voor het ambt van ouderling hij de Ned. Herv. Kerk alhier, is thans de ware Jacob gevon den; de heer B. van Kooten Sr. heeft zijne benoeming aanvaardt. Naar men uit goede bron hoort beweren, zal onze gemeente gedeel telijk nog dit of in het begin van 't vol gend "jaar van electriciteit worden voor zien. Het zal voorloopig blijven bij wijk B, waarbij de zgn. Hemertsche Steeg zal worden uitgesloten, omreden diens inwoners niet genoegzaam heb ben geteekend voor aansluiting. Wan neer echter de petroleum den komen den winter zoo slecht moet blijven als hij nu een tijdje is geweest, dan zullen diegenen, die om welke reden ook, niet tot aansluiting hebben kunnen beslui ten, hun courant of andere lectuur des avonds bij electrisch licht moeten gaan lezen, aangezien het olieiicht althans nu, daarvoor beslist onvoldoende is. RAAMSDONKSVEER. De collecte ten bate van de Chr. vacantiekolonies bracht alhier op f55.89. Dhr. Kleijn, Hoofd der R.K. Jon gensschool op het Dor'p zal 3 Oct. rijn zilveren jubileum als onderwijzer vieren. Wegens vertrek van dhr. J. Wa verijn is dhr. K. van Donge aangewe zen als bestuurslid van de Ring Altena van den Chr. Nat. Werkmansbond. SLEEUWIJK. J.l. Zaterdagmorgen had alhier cp het kruispunt hij het fort Altena voor de zooveelste maal een aanrijding plaats. Een vrachtauto beladen met melkbussen, komende van uit de rich ting Gorinchem, reea op eene luxe auto, komende uit de richting Werken dam en bestuurd door den heer H.A Otto te Rotterdam. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats, maar de materieele schade aan beide wagens was aanzienlijk. Naar verluidt reed de luxe auto met groote vaart, terwijl de vrachtauto met geringe snelheid reed. Aan wie de schuld ligt zal de Kanton rechter hebben uit te maken. Wij voegen hieraan toe, dat op be doeld kruispunt vele ongelukken voor komen, wat natuurlijk gevolg is van de omstandigheid, dat men van Sleeu- wijk afkomende totaal niets kan zien op de wegen naar Almkerk en Werken dam, tengevolge van bebouwing en hoogopgroeiend griendhout. We begrij pen dan ook niet, dat van overheids wege in geen enkel opzicht iets wordt gedaan om te zorgen, dat genoemde wegen voor de uit de richting Gorin chem komende automobilisten zooveel mogelijk overzichtelijk worden ge maakt. Natuurlijk zal men den put weer gaan dempen als het kalf verdronken is d.w.z. dat men maatregelen zal gaan treffen, zoodra ernstige persoonlijke on gelukken hebben plaats gehad. Daari de heer D. T. uit Amers foort aan de Kattensteeg met de auto moest uitwijken, reed hij tegen een lan taarnpaal, waardoor deze afbrak. Onder leiding van den heer Blomberg uit 's Bosch, kwam den Ring Tilburg van Jongelingsvereen. op G.G. in zeer druk bezochte vergadering bij een. Een tweetal' onderwerpen werden behandeld, waarbij tot belangstelling der J.V., werd opgewekt. Het was een leerzame vergadering. Zaterdagmiddag speelde de korf balclub Quick uit Nieuwendijk een hul digingswedstrijd tegen N.E.O. op haar terrein aan het Oosteinde alhier. De uitslag was 34 in het voordeel van N.E.O. VEEN. Zaterdagavond zal de muziekver- eeniging „Wilhelmina" alhier, een rond gang door de gemeente maken, waarbij een collecte, door middel van bloempjes verkoop, zal worden gehouden, ten bate van het Nationaal Crisis-Comité. Door het plaatselijk Crisiscomité alhier, wordt voor behoeftige gezinnen met kleine kinderen, kindermeel be schikbaar gesteld. Aanvragen hiervoor kunnen gedaan worden bij J. A. van Andel van 2529 Sept. n.m. van 6—8 uur. Door enkele personen is in deze gemeente met een lijst gecirculeerd, waarop handteekeningen verzameld zijn van verbruikers van electrisch licht, aan gesloten op het P.N.EjM.-net. Men wil hierdootr gezamenlijk het gemeentebe stuur verzoeken intrekking van de vast gestelde verordening, waarbij elke ver bruiker van electrisch licht een bijdrage heeft te batalen, berekend volgens ka dastrale huurwaarde. - ■-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2