COCOS EN &£JIÏÏËM GORDIJNEN EN GORDUNSTOF TAPIJTEN EN LOOPIAS STEL NIET UIT Plaatselijk Nieuws. imm bosch. V eilingberichten. <den een motorrijder op den weg- lig gen en een eind verder zijn vernielde motorfiets. Uit de mededeelingen van den motorrijder, den heer S. uit Bus- sum, bleek hun, dat een automobi list in volle vaart den motorrijder van achteren had aangereden, die daarop over den weg was geslingerd. De automobilist had naar zijn slacht offer niet omgekeken, maar was door gereden. Een passeerend automobilist bracht den heer S. naar de Majella- stichting te Bussum, waar zijn lich te wonden verbonden werden, waar na hii huiswaarts kon keeren. Openbare vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK op Dinsdag 26 Sept. 1933, nam. 3 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer H. Blok, Burgemeester. Plaatsvervangend Secretarisde Heer A. Geudeke. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering als naar gewoonte met gebed en ver zoekt hierna den Secretaris de notulen der vorige vargadering voor te lezen, •welke onveranderd worden vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat door B. en W. bij den overleden Gemeente- Ontvanger kasopname heeft plaats gehad. Een klein verschil is daar gevonden, het geen de Voorzitter nader toelicht. Schrijven van het Burgerlijk Armbe stuur alhier, waarin wordt verzocht, in verband met de tijdsomstandigheden, een bedrag van f 1000 te mogen ontvangen. Op voorstel van B. en W. wordt be- besloten, dit toe te staan. De Voorzitter deelt mede, een schrijven te hebben ontvangen van het Bestuur van den Proeftuin te Gorinchem, waarin <iit dank betuigt voor de toegestane subsidie. Schrijven van Gedep. Staten over ver laging van het salaris van den Ambte naar van den Burgerlijken Stand, met percentages variëerend van 25 tot 60 °/0. De Voorzitter doet daarbij voorlezing van adressen van den A.R.K.A. en Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren, die ten sterkste protesteeren tegen deze groote kortiDg, die verschillende onbillijkheden inhoudt. De Voorzitter zegt, dat de meerderheid van B. en W. met het voorstel van Gedep. Staten accoord kunnen gaan de minder heid zou accoord kunnen gaan met cu- milatie met 2 betrekkingen. Bij cumi- iatie met 1 betrekking, is de korting veel te ingrijpend. De heer Verschoor zegt wel te merken dat het niet de meerderheid is van B. en W. maar dat er twee stroomingen zijn. De Voorzitter zegt, dit al reeds naar voren te hebben gebracht, wanneer het ambt gecombineerd is gaat het nog iets, doch anders is het volgens spreker toch al laag tegenover andere prorincie's. B. en W. hebben dit ook gevoeld. De heer Verschoor zou adviseeren met dit onderwerp te wachten totdat de heer Schouten klaar is met zijn rapport. De Voorzitter is hier ook voor, de heeren van Leeuwen en v. d. Stelt ondersteunen dit voorstel. De heer de Jong merkt op dat de meer derheid van B. en W. er voor was om het schrijven van Ged. Staten voor kennis geving aan te nemen, omdat dit college de salarissen toch vaststelt. De Voorzitfer zegt dat de heeren het standpunt van spreker weten en zegt dat het niet in orde is, dit stuk voor kennis geving aan te nemen. De raad wordt om advies gevraagd en dit moet hij uitbrengen. De heer v. d. Wal zegt, wanneer wij het schrijven van Ged. Staten voor kennis geving aannemen, dan handhaven wij toch het thans bestaande. Ook de heeren v. d. Stelt en v. Leeu wen zijn er voor het rapport hierover af te wachten. De heer de Jong zou het beter vinden wanneer in dit geval door ons een mid denweg werd aangegeven, b.v. wanneer de onbillijkheden welke in dit adres worden genoemd uit den weg werden geruimd, kan spreker er mee aceoord gaan. Alzoo besloten. Hierna wordt door de commissie tot het nazien der rekening v. h. burgerlijk armbestuur, bij monde van den heer Nieuwenhuizen verklaart, dat deze rekening in de beste orde is bevonden, waarna de .rekening wordt vastgesteld. De Voorzitter deelt mede dat door B. en W. wordt voorgesteld het bedrag voor zekerheidstelling van een te benoemen gemeente-ontvanger te bepalen op f7500.— 't welk door den raad wordt goedgekeurd. Bij de gebruikelijke rondvraag deelt de Voorzitter mede dat er in de vorige ver gadering is gesproken over landpacht van de gemeente welke nog niet voldaan was. Bedoelde persoon is thans bij spreker geweest, welke hem heeft medegedeeld dat dit in orde komt. De heer Verschoor vraagt of er een instructie bestaat van den gemeente ontvanger. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Verschoor zou het wel wen- achelyk achten, wanneer men daar iets van wist. De Voorzitter zegt wat my betreft kan ieder gemeente-raadslid hier een afschrift van krijgen. De heer Verschoor vraagt of de Ont vanger een zekeren tijd op het gemeente huis zitting moet houden. De Voorzitter zegt dat de Ontvanger hier bepaalde zitdagen voor houdt. Spreker weet niet precies uit 't hoofd welke die dagen zijn. De heer Verschoor zegtveronderstelt, dat er b v. een benoemd wordt van de grens dezer gemeente, dan zou het voor 't publiek een moeilijk geval zijn, om daar zijn verplichtingen te voldoen. Deze bezwaren kunnen, volgens spreker, nu beter onder 't oog gezien worden, dan na de benoeming. Hij vraagt tevens, of hij eiken dag op de secretarie zitting moet houden. De Voorzitter zegt, dat dit niet noodig is, omreden de werkzaamheden van den Ontvanger tegenwoordig weinig omvang rijk zijn. Daar niemand meer 't woord verlangt, sluit de Voorzitter de openbare vergade ring. HEUSDEN. J. H. VERHOEVEN Hoofd der openbare lagere school te Heusden, die tegen 4 October eervol ontslag als zoodanig heeft aangevraagd, welk ontslag hem op de meest eervolle wijze is ver leend. De heer J. H. Verhoeven is 20 De cember 1867 te Vught geboren en be haalde 16 April 4886, dus op ruim 18- jarigen leeftijd, de lagere acte. Op 21 Augustus 1888 de hoofdacte en acte wis kunde, 14 Augustus 1889 de acte Fransch, 11 Augustus 1890 de acte Engelsch, 5 October 1891 de acte vrije en ordeoefe ningen, 22 Augustus 1893 de acte Duitsch. Ongeveer ieder jaar werd dus een nieuwe acte behaald, waaruit blijkt, dat de heer Verhoeven zijn vrijen tijd niet in ledig heid en niets doen doorbracht. 1 Februari 1887 trad hij als onder wijzer in functie bij de school aan de „Nieuwe Huizen" te Breda, werd in 1898 tot hoofd der openbare lagere school in onze gemeente benoemd, welke functie hij op 31 Augustus van dat jaar aan vaardde en tot op heden heeft waarge nomen. De heer Verhoeven heeft het onderwijs alzoo gedurende een tijdvak van 46 jaar, het onderwijs in onze ge meente ruim 35 jaren op loffelijke wijze gediend. Tal van jongelui werden door hem opgeleid voor het voorbereidend examen voor de gemeente-administratie, voor de posterijen enz., zoodat velen zich door zijn lessen in hun later leven een goede positie in de samenleving wisten te ver werven. Door zijn privaatlessen genoot hij in wijden kring groote bekendheid. Vanaf 7 Januari 1901 was de heer Verhoeven Voorzitter van de Commissie tot wering van schoolverzuim, terwijl hij tevens ongeveer 10 jaar als leeraar inde natuurkunde en geschiedenis aan de rijks normaallessen in deze gemeente was ver bonden. Niettegenstaande dit alles bleef de heer Verhoeven zeer eenvoudig leven en hield er nooit van zich op den voorgrond te dringen. Moge het hem gegeven zijn, nog een reeks van jaren, in den besten welstand van zijn welverdiende rust te genieten. De collecte ten behoeve van het Verpleegfonds voor de t.b.c. bestryding in Noord-Brabant heeft opgebracht het bedrag van twintig gulden vijf en vijftig cent. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwielplaatje. Terug te be komen bij den Brigade Commandant der Kon. Marechaussee alhier. Blijkens opgenomen advertentie be staat nog gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor de Avondnyverheidsschool alhier. Er zal les gegeven worden in houwkundigteekenen, smids- en machine- teekenen, scheepsteekenen, handteekenen, Ned. taal en rekenen. We raden belanghebbende ouders ten zeerste aan hun kinderen dit zoo nuttige en noodzakelijke onderwijs te doen volgen. Wie zich als schilder op het gebied van decoratie, degelijk wil bekwamen, verzuime niet de lessen te volgen van den beer J. M. v. d. Pol, teekenleeraar aan de Nijverheidsschool te Waalwijk, die ook aan deze inrichting verbonden zal worden, j Zooals reeds eerder werd me degedeeld zal Maandag 2 October in Hotel „Het Wapen van Amsterdam", den wedstrijd van het persoonlijk dam kampioenschap van Heusden en Ai te- na aanvangen. In de eerste ronde ont moeten elkander: BaxJonker, Deur- iOOde Joode en de GraagPellekaan. Ook zal dien dag bij de damclub een groepwedstrijd aanvangen. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 29 September 1933, des avonds 8 uur. Aan de orde: 1 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener gemeenschappelijke re geling met Drunen, aangaande het toe laten van kinderen uit die gemeente (afd. Wolfshoek) op db O.L. school al hier. 4. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het besluit houdende vast stelling der door den gemeenteontvan- gelr te stellen zekerheid. 5. Verzoek van H. W. Lindaert al hier om de staanplaats voor een zweef molen en van J. C. Pruis te Almelo om de staanplaats voor een visch- kraam op de kermissen In de jaren 1934 tot en met 1936 aan hen on derhands te verhuren met voorstel van B. en W. 6. Verzoek Tan C. detf Dekker te Veen om ontheffing van het bepaalde in art 54 raa het Motor- en Rijwiel reglement roof zooveel betreft wegen binnen de bebouwde fcona dezer ge meente met voorstel van B. en W. 8. Circulaire van Ged. Staten ten geleide van een ontwerp-regeling dei- cp de bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand toe te pas sen vermindering, indien door deze te vens het ambt van Burgem., Secretaris of Ontvanger wordt bekleed, met voor stel van B. en W. 9. Verzoek van J. de Kok alhier, om aan hem voor bouwterrein te ver- koopen, een ged'eelte van het Wilhel- minaplein naast het transformatorhuis je, met een voorstel van B. en W. 10. Verzoekschrift van de bewoners nabij het Burgtplein, om den weg langs het plein door bitumineering stofvrij te maken met voorstel van B. en W. 11. Vaststelling kohier hondenbelas ting 1933. 12. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener nieuwe bouwverordening. 13. Aanbieding der gemeentebegroo- ting en der begrooting van het vleesch- keuringsbedrijf beide over 1934. 14. Verzoek van H. Crijns alhier, om ontheffing van rioolbelasling over 1933 voor zooveel betreft perceel W 90. 15. Verzoek van het Bestuur der Godshuizen alhier om subsidie. 16. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1933. HAAGSCHE VEILING. Veiling van 26 September. Appelen: Spaansch Zuur 910; Triumph de Kiel 912Kruilingen 46; Celinen 46 Witte Calvine 1 68BLauwzoet 57 Woudhuizer 68Goudreinette» ral 4—-fLo rn oenappei en 912; Goudpermain 7] 10; Guldelingen 811; Signe Til- les 812; Bismark 710; Dubbele Bellefleur 610 Lentsch Rood 13 15; Transparant de Cr on cel I lib! 15:. extra 1539 .Groninger Kroon: extra 13 15; Groninger Kroon I Ti 9Groninger Kroon II 46 Goudreinetten I 912Goudreinet- ten II 78; Zoete Stripling 710; Huismans Zoet 68Cox Oranje I 89; Cox Oranje II 46 Jac. Le- bel 710; Notaris Appelen 68 j Udo-appelen extra 1620; Udo-ap- pelen I 1215; Udo-appelen II 8 10; Oranje-renetten 1316; Sterap pelen extra 1520; Sterappelen I iifïl 14; Sterappelen II 710; Pomme d'Orange I 810; Pomme d'Orange II 56; Lane's Prince Albert 69': Lansberger Reinetten 1416; Blan ke Court Pendu 68Kafappelen 58; Princesse Noble extra 1214 Princesse Noble I 712: Princesse Noble II 46Wijnappelen 12 Bloemzoet 5— 7; Cox Pomona 12^ Present v. Engeland 12; Gravenstei- ner 1012; Hollemans 7. PerenGroene Kozijnen 47St. Germain 57Maagdeperen extra 111 13; Maagdeperen 1 710; (Maag1- deperen II 57; Giezer. Wildeman. 58; Beurre Clairgeau extra 19 20; Beurre Clairgeau 1113!1 5 Beur re Clairgeau II 57Beurre Lebrun extra 1416; Beurre Lebrun I 10' 12; Beurre d'aremberg 710 Beurre Hardi extra 2325; Beurre Hardi I 1822; Beurre Hardi II 1416; Beurre Willemine 510; Bonne Louise extra 2540; Bonne Louise I 1522; Bonne Louise II 812; Emile v. Heyst 711Legiponts extra 2022; Legiponts I 1618: Legiponts II 1012; Soldat Labou- reur 11 14; Callebas de Tirlemont 8li; Pondsperen 68: Nouveau Poiteau extra 1013; Nouveau Poi- teau I 810; Nouveau Poiteau II 57; William Duchesse 712: Cur reperen 57 .Hertogin Elza 91.5 St. Remio 79; HerfctQere» Z10. J TAPYTAFKEIUC DEURMATTEN, zware ge vlochten kwaliteiten, 49 diverse maten 79, W.C. MATTEN, gemarmerd rubber, zeer practisch 69 nu slechts CHiNAMATTEN, gekleurde streepdessins, 140 x AA 190 c.M CHINAMATTEN, van extra zware koordbies, "1 A 140 X 190 3 S U COCOSTAPIJT en LOO- PERS, onze prima reclame kwaliteit, thans per meter, 95 c.M. br. 79, 65 c.M. br. 55, 45 c.M. br. J Eerste kwaliteit COCOS, per meter 100 c.M. breed 98, 70 c.M. breed 75, CA 50 c.M. breed MYSTèRES, met kant en entredeux, nu extra voordeelig 98, 85, GORDIJNVOILE, dubbel- breed, ecrukleur, nu AA per meter voor FANTASIE VOILE glasgordijnen, ecru v|Q en wit AFGEPASTE OVERGOR DIJNEN, voor slaapkamer en serre, per A ^A paar OVERGORDIJNEN, zwaar pluchette met moderne rand, per paar 2.99 slechts 3.90, CRETONNE, voor overgor dijnen, mooie kwal., J|A dubbelbr., per meter 200 METER GORDIJN- VELOURS, zware dubbel zijdige kwal., per "J TIE meter, spotkoopje PARTIJ IM. HANDWEEF STOFFEN, in nieuwe CQ dess., p. meter vanat Een groote partij VILT- ZEIL, moderne Linoleum- dess., 183 c.M. br., EQ nu per meter 79, 69, IM. SMYRNA KLEEDJES, Perzische en moder- ne patronen 98, 39, BOUCLé LOOPERS, nieu we moderne kleuren, AO zeer solide, p. meter TAPIS BELGE KARPETTEN 3X4, div. kwal., E AA extra voord. 7.90, AXMINSTER KARPETTEN, waarde 22.50, E A A nu slechts MOQUETTE TAPIJT, beige jaspékleur, p. me- ter 70 c.M. breed v/af U nu nog zoo voordeelig doen kunt. Meubelen, Tapijten, Bedden enz. zijn nu nog onge kend voordeelig. Wacht niet tot dat alles weer duurder wordt. Desgcwenscht bewaren wij voor U het nu reeds gekochte zonder eenige extra kosten. 7. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener nieuwe winkelsluitings verordening.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2