nieuwste Heeren- en Kinderkleeding gereed en op maat, voor dit seizoen. BIJ BE onzer verbouwde en gemoderniseerde Kledingmagazijnen noodigen wij U uit tot eene bezichtiging der li ais ton^ereclit 11 en sden die haar tijd begrijpt en zich aanpast aan de gewijzigde tijdsomstandigheden. pakt zijn met 'een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon ge bruiker^ zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En indien U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon ongeschon den terugbrengen naar den apotheker of drogist bij wien U dezen gekocht hebt. Hij zal U uwe geheele uitgave, FL1.60 onmiddellijk en zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proef flacon alleen verpakt is bij de groo- <e maat en slechts voor een beperk ten tijd verkrijgbaar is. Gaat dus nu naar uw apotheker of drogist, voor dat bij deze „Groote Proefpakken" heeft uitverkocht. o •PROVINCIAAL GENOOTSCHAP 'VAN KUNSTEN EN WETEN SCHAPPEN IN NOORD-BRA BANT TE 'S-HERTOGENBOSCH. Een dringend verzoek aan burge meesters, overheidspersonen en aan alle goede Brabanters. In aansluiting met mijne mededee- ling van 6 October j.l. betreffende het oudheidkundig onderzoek van den Brabantschen bodem, wend ik mii tot alle rechtgeaarde bewoners van pns gewest om ons bestuur krachtig ter zijde te staan bij de bedoeling om binnen dit territoire te behouden wat daar in den bodem etc. gevonden wordt. Veel ging er reeds voor ons verloren, o.a. door niet systematisch gedane gravingen en nog meer door clandestienen verkoop, meestal tot luttele bedragen. Reeds onder het Duitsche Keizer rijk bestond er daar te lande een streng voorschrift dat iedereen en in het bizonder den burgemeesters tot iduren plicht stelt aan het officieel daartoe aangewezen lichaam van de vondsten onmiddellijk mededeeling te doen. Deze locale vondsten moeten ten goede komen aan een instituut dat door zijn inrichting, bedoeling etc., binnen het betreffende lands deel waar cle voorwerpen gevonden worden, bestaat, terwijl van zeer bi jzondere voorwerpen unica een copie aan het Centrale Rijksinstituut wordt gegeven. Dit voorschrift geldt nog ongewijzigd onder de huidige re geering. Al mogen wii het dan al niet met diverse opvattingen van het hui dige Duitsche régime eens ziin, dit mag ons niet weerhouden om het goe de recht te laten wedervaren en tot voorbeeld te •stellen. Ik behoef niet nader aan te too- nen dat het Centraal Noord-Bra- bantsch Museum (onderdeel van het Genootschapj het aangewezen Cen trale punt voor de Brabantsche vond sten is. Dit toch is van zelfsprekend, ook vanwege de zich sedert jaren daar bevindende rijke verzameling op dit gebied, die reeds nu als een der belangrijkste in den lande geldt. Sedert mijn bezoek aan het Ur nenveld te Best kwamen daar nog eenige bizonder fraaie urnen van een oudere periode aan den dag. Inmiddels heeft een proefonder zoek te Drunen plaats. KAREL AZIJNMAN, Conservator. o CRISIS-COLLECTE. De Crisis-collecte heeft in Amster dam f 35.200.te 'sGravenhage on geveer f12.000.en in Rotterdam 140.032.18 opgebracht. o STEUN AAN DE GRIEND- EN RIETCULTUUR. De Regeeringscommissie voor de uit voering der steunmaatregelen ten be hoeve van de griend- en rietcultuur, deelt mede, dat plannen dienaangaan de thans spoedig zullen worden be kend gemaakt. Geadviseerd wordt met den verkoop en bewerking van griend en rietgewassen te wachten tot deze publicatie heeft plaats gehad. —o DE GEVAARLIJKE KATAPULT. Te Borger waren eenige kinderen met een katapult aan het spelen. Het zoontje van den landbouwer G. Klaas- sen werd daaarbij met een steentje in het oog geschoten. Het kind werd naar het ziekenhuis gebracht en zal waar schijnlijk het oog moeten verliezen, -o WAARSCHUWING. Het staatstoezicht op de volksgezond heid schnijft: Het schijnt dat op ver scheidene kleine plaatsen getracht wordt door personen, die zich uitgeven voor verpleegster uit het Wilhelmina-gast- huis te Amsterdam, langs de huizen buikbanden te verkoopen. Reeds eenige malen bleek, dat de verkoopsters geen verpleegster waren en dat de koopers met het gekochte gedupeerd waren. Het publiek wordt tegen deze practij- ken gewaarschuwd. o DE TWEEDE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Pijnenburg zal met Wals een koppel vormen. Na Pijnenburg, die reeds gecontrac teerd was, heeft naar men verneemt!, ook Cor Wals een contract geteekend voor den tweeden Amsterdamschen Zes- daagschen wielerwedstrijd, welke van 1723 November a.s. in het R.^A.1- gebouw wordt verreden. Wals zal met Pijnenburg samen een koppel vormen. o ANGST VOOR DEN STERREN REGEN. Maandagavond stonden op den Kerk- weg te Ridderkerk een aantal personen te kijken naar den sterrenregen. Een aan dien weg wonende vrouw maakte zich over het natuurverschijnsel onge rust en "net stond hij haar vast, dat thans het einde van de wereld nabij was gekomen. In overspannen toestand heeft zij, luidkeels jammerende, een gedeelte van haar inboedel stuk ge slagen. Het heeft den te hulp geroe pen arts geruimen tijd gekost, eer hij de overspannen vrouw eenigszins had gekalmeerd. o BRAND TE GRONINGEN. Dinsdagavond is brand uitgebroken in een schuur, behoorende bij het per ceel, bewoond door de familie v. d. Wilde aan de "Frieschestraatweg. De brand werd door buren ontdekt, die de bewoners, die reeds ter ruste waren, en de brandweer waarschuw den. Het vuur werd met vijf stralen op 'n moforspuit aangetast. De schuur inhoudende ongeveer 2500 K.G. hooi, brandde geheel af. Het woonhuis kon j behouden blijven, doch kreeg groote waterschade. De oorzaak is nog onbe kend. Vermoed wordt, dat de brand door kortsluiting is ontstaan. De scha de wordt door verzekering gedekt. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 6 October 1933. Kantonrechter: Mr. C. VV. v. Om meren. Ambten, v. h. Openb. Ministerie: (waarnemend): Mr. J. Dony. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. J. d. F. landbouwer te Andel had zijn kreupel paard voor een kar la ten trekken. Verdachte beweerde dat het paard een overhoef had, dat het daardoor wel eens kreupel liep, maar dat het op den dag der bekeuring niet kreu pel liep. Kantonrechter: Hoe lang heb je het paard al en is het altijd kreu- I pel geweest Verdachte: Ik heb het al jaren, en 'tis altijd kreupel geweest. Getuige Veldwachter Fondse: Het paard was kreupel. Als het stapt is er weinig aan te bespeuren, maar als het draaft is het erg kreupel, 't Is al jaren lang kreupel. Kantonrechter: Maar dan begrijp ik niet dat er nu plotseling proces-ver baal van wordt opgemaakt. Verdachte: Ik leende vroeger aan Fondse wel eens een paard en daar door is een beetje wrijving ont staan. Kantonrechter: Ik heb geinfor- meerd en het paard verkeert overi gens in uitnemenden toestand. Dat verdachte niet goed voor zijn die ren zou zijn heb ik nimmer gehoord. Ik geef hem f 1,00 of 1 dag. P. J. v. d. S. en B. A. v. d H,. beiden arbeiders en beiden wonende te Werkendam hadden van een per ceel te veld staande erwten van Gebr. van den Assem erwten geplukt. Verdachten: We mochten van de Keijzer paardenbloemen in de erw ten gaan halen. Kantonrechter: Maar toch geen erwten Verdachten: Neen, die niet. Kantonrechter: Maar bovendien het land met erwten, waar het hier over gaat, was van Gebr. van den As sem en niet van de Keijzer. Hadden jullie van Gebrs. van den Assem ee- nigerlei vergunning. Verdachten: Neen. Getuige Gerrit Ippel, arbeider te de WerkenIk heb ze erwten zien plukken. Verdachte v. d. ld. had on geveer 2 K.G. en verdachte v. d. S. S. 3 K.G. Getuige Johannes v. d. Assem, landbouwer te de Werken: Ik heb gezien dat ze erwten plukten. Ver dachte v. d. H. had ongeveer 2 K.G. en verdachte v. d. S. ongeveer 3 K.G. Kantonrechter: Wat deden jullie met die erwten Verdachten: Voor de duiven.- KantonrechterWe hebben hier en kelvoudige strooperijV erdachten staan niet islecht bekend, maar ze hebben nu erg gezondigd door zich aan eens anders eigendom te ver grijpen. Ik geef ieder f 5,00 of 3 dagen. T. O. arbeider te Almkerk had geloopen op een perceel weiland langs den Buitendijk, toebehoorende aan J. Dekker te Dussen. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Verdachte staat bii mii békend als een groote visch- strooper en ik ben er van overtuigd dat hij ook nu weer met booze plan nen in het veld liep. Ik geef hem f 10,00 of c dagen. A. K. te Werkendam had in den bocht van den Sasdijk en Nieuwen- weg op zijn rijwiel met te groote snelheid en roekeloos gereden, waar door hij in aanrijding kwam met Lam mert je Roest, eveneens op een rijwiel gezeten. Verdachte: Ik heb niet hard gere den. Er was een troepje meisjes en Lammertje kwam in eens achter een ander meisje vandaan en ging toen naast dat meisje rijden. De getuigen Lammertje Roest^ Cornelia Hakkers en Arie Roubos, al len te Werkendam verklaren dat de meisjes achter elkaar en niet naast elkaar reden, dat verdachte veel te hard reed en de bocht veel te groot nam. Kantonrechter tegen Lammertje: Hoeveel schade heb je Getuige Lammertje Roest: Aan mijn rijwiel voor f2,75. Kantonrechter tegen verdachte Het is door de getuigenverklaringen komen vast te staan dat je schul dig bent en dat je wild hebt gére- den. Dit moet maar eens uit zijn, want meermalen heb ik zelf te Wer kendam waargenomen dat er op het rijwiel in de smalle straten noch te wild wordt gereden. Wil je de scha de betalen Verdachte: Ik ben werkeloos en ik heb het niet. Kantonrechter: Ik geef je vier we ken tijd om de f2,75 aan Lammertje te betalen en doe je het niet dan zal ik je eene flinke straf geven. D. J. v. H. bakker te Rijswijk haü in Woudrichem met zijn auto eene aanrijding met eene auto, bestuurd door K. van Drunen uit Wijk. VerdachteIk kwam vanaf den Vis- schersdijk de Kerkstraat ingereden. Ik wilde toen de straat naast de Pro- testantsche kerk inrijden en doordat van Drunen erg hard reed, reed hit mii aan. Kantonrechter: Maar je kun toch de auto van Van Drunen, die vanaf de richting Zandsteeg kwam toch ver genoeg zien aankomen. Verdachte;: Ja maar bii de kerk maakt de straat een bocht en Van Drunen reed erg hard. Vader van verdachte: Mag ik voor mijn zoon optreden Kantonrechter: „Ja als je zoon het wil, maar dan een van cle twee en niet beiden, (Tegen den verdachte). Wil je je vader machtigen Verdachte: Ja Edelachtbare. Kantonrechter tegen den vader: Maar je zoon moet toch al op een grooten afstand van Drunen hebben gezien, want van de bocht in de Kerkstraat tot de zijstraat bij de kerk is zeker nog wel 60 a 70 M;e- ter. Vader van verdachte: Van Drunen Om de KOOPLUST bij 't publiek op te wekken, om waarlijk GOEDE KLEEDING te koopen tegen STERK VER LAAGDEN PRIJS hebben wij tot de uitbreiding onzer Expositions besloten. Immers KOOPEN, 't scheppen van werkgelegenheid moet in dezen ernstigen tijd 't parool zijn van een ieder, om naar mate zijner krachten, de Crisis zoo krachtig mogelijk te bestrijden en de werkloosheid, de geesel van dezen tijd te verminderen. Arbeid is beter dan steun. Iedereen kan hieraan meewerken, door nü te koopen. Georges Bonnet, Erankrijks Minister van Financiën, uitte zich op de Londensche Conferentie aldus„Een der ergste kwalen, waaraan het economische leven in de wereld op het oogenblik lijdt, is zeker de schatvorming, de oppotterij. Vrees, vooral die voor onzekere toestanden op het gebied $er valuta, houdt milliarden in de kelders en kluizen opge sloten, die anders bij meer normale toestanden weer in het circulatie-proces zouden worden ingeschakeld. Thans draagt dit er toe bij de stagnatie in zaken te doen voortduren". Dus 't geld uitgeven, niet oppotten, de gulden laten rollen, koopen wat men noodig heeft, niet aan lorren, maar aan iets goeds, n.l. aan goede kleeding voor U en Uwe jongens. Ziet Uw afgedragen winterjas eens na en kijkt daarna eens in onze étalages naar de mooie degelijke jassen met de lage prijzen I Zelfs de man met de kleinste beurs (u ziet geëtaleerd een keurige Jas voor slechts f 6.90) kan bij ons nü ter dege slagen. Niemand bohoeft elders te koopen, iedereen koope nü in Gorcum. Als U goed onze étalages bezichtigt koopt U alleen bij Ter herdenking van de Heropening onzer gemoderniseerde magazijnen bieden wij aan iederen kooper, die boven f 15.— aan kleeding \JLjV^ML-INiv I besteedt, een doos prachtige HEERENZAKDOEKEN ten geschenke, 't bekende prima merk „Diabolo". Holiandsch fabrikaat. Bij aankoop van Kinderkleeding beneden f 15.een map KINDERZAKDOEKEN, merk „Robbedoes". 36 zaken staan er op de rol, on der welke geen kinderzaken. HEROPENING BERGEIjK STUFKENS Ie Gorcum,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6