GORINCHEM. Eerdaags Verbouwings uitverkoop. Let op nadere aankondiging. W. A. VAN DER DONK Ar keistraat 13-15, Gorcum. ONZE SLEEDING is smaakvoller en beter. Het betere genre kleeding voor goedkoopere prijzen Fa. N. G. J. Schouten Extra sorteering in aparte en groote maten, zoowel voor MANTELS als JAPONNEN. bij Uit het dagelyksch leyen. Ingezonden. Rechtzaken. zijn onze Modellen onze Kwaliteiten onze Prijzen, Dames-Mantels, Kinder-Mantels, Japonnen, Ned. Spoorwegen. Nieuwe Reisgidsen WIN TER DIENS T Plaatselijk Nieuws. reed zoo hard dat hii dadelijk bii hem was. Getuige Van Drunen: Verdachte sloeg toen we elkaar op een Meter of drie genaderd waren plotseling links af en toen was de aanrijding onvermijdelijk, hoewel ik in het ge heel niet hard reed. KantonrechterIk wil nog eens wat meer van de zaak weten en daarom gelast ik de dagvaarding van den wachtmeeester van Koeveringe voor voor de volgende zitting. Deze is bii de aanrijding zelf wel niet geweest, maar hij heeft na de aanrijding toch de situatie opgenomen. In de zitting van i September j.l. waren C. S. en J. G. V. beiden wo- nende te Veen wegens het zonder vergunning loopen op hooiland ver oordeeld ieder tot eene geldboete van f 10,00 of 5 dagen en C. S. boven dien voor het ongeoorloofd vervoe ren van een eend tot f 10,00 of dagen. Beiden waren toen niet versche nen en thans kwamen ze in verzet. Kantonrechter: Ik lees in het pro ces-verbaal dat C. S. tegen den on bezoldigd rijksveldwachter J. Bou- man bij de bekeuring alleronhebbe- lijkst is opgetreden. Jullie liepen met een hond door het land en deze hond snuffelde het geheele terrein af. Waarom had je dien hond bii je Verdachte C. S.: Die was thuis los gebroken en ons toen na komen loo- pen. Kantonrechter: Wel merkwaardig dat die hond direct wist waar jullie heen waren geloopen. (Tegen C. S.) Toen Bouman je ias wilde nakijken of er soms ook een gevangen eend in zat heb je hem met een stok afge weerd. Verdachte C. S.: Waarom heeft Bouman de stok kapot gebroken. Kantonrechter: Dat was zijn volste recht en hij had daarin groot gelijk. Ten slotte heeft Bouman toch je jas gekregen en daarin een jonge bijna volwassen wilde eend gevonden. (Tegen rijksveldwachter van den Hout): Hoe staan deze heeren bij je bekend Rijksveldwachter van den Hout: C. S. heeft altijd een grooten mond en is brutaal, J. G. V'. staat gunstig bekend. Kantonrechter: Van een grooten mond moet ik heelemaal niets heb ben. Toch wil ik mijne straffen ee- nigszins wijzigen en dan geef ik ver dachte C. S. f 5,00 of 3 dagen voor het loopen op het hooiland en f 10,00 of 5 dagen voor het vervoeren van de eend en verdachte J. G. V. f 5,00 of 3 dagen voor het loopen op. het hooiland. RUST. Voor hen, die geen innerlijke te vredenheid kennen, die nimmer de rust genieten van een vrij gemoed is het leven een cirkelgang. Zij draaien steeds om hetzelfde punt rond: hun onge stadig, ongedurig en ontevreden hart. Zij gaan van het eene naar het an dere, ziji zoeken in de verte wat dicht- fcfj niet gevonden werd, zij verwisselen van stemming en gedachte als luch ten in het voorjaar. De onstandvastig heid van hun gemoed doet hen daden verrichten, waarover zij zich later be rouwen; hun onvoldaanheid in het le ven doet eischen stellen, die nimmer verwezenlijking zullen vinden. Zij dolen rond in een cirkel van verlangens en begeerten en komen even leeg en ont moedigd terug bij het punt, vanwaar zij zijn uitgegaan. Dit is het smarte lijke voor vele menschen: te zoeken ten nimmer tie vinden; dit is ook het harde van het leven: dat er bevrediging gezocht wordt, daar waar geen vrede wordt geboden. Omdat hiet geluk niet rondom ons, maar in ons ligt. Die overwinning van onze ongedurigheid, van ons ruste loos egoïsme is de eerste stap op den weg 'naar geluk. Het onbestemde ja gen van den mensch is een naloo- pen van zijn eigen onrust. Slechts hem wordt vrede en innerlijke stilte gege ven, die zich zelve heeft overwonnen en de stemmen van zijn hart het zwij gen heeft opgelegd. Dan is er geluk in eigen omgeving en in eigen kring, hoe armelijk en nederig die ook zijn mag. Omdat door het offer van het eigen „ik", het hart zich 'opent voor den waren vrede, die slechts 'God ons geven kan. Als 'eigen geluiden zwijgen gaan in het hart, spreekt God's stem er in liefderijke woorden. HARRY POLL. van Wijk, klompenmaker te Almkerk de dupe werd. De Kantonrechter te Heusden had ver dachte tot boete veroordeeld en betaling der schade aan Willem van Wijk, die gekwetst was geworden en den dokter noodig had. De Officier eischtte in hooger beroep bevestiging van het vonnis. Oneerlijke steuntrekker. A. v. E., 39 jaar, arbeider te 's-Gravemoer, was door de recht bank te Breda veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk wegens oplichting. Hii was eenige ja ren lid van den Ned. Bond van Christ. Fabrieks- en Transportarbeiders, af- deeling 's-Gravemoer en van de werkloozenkas van dien bond. Hij wist op 3 Dec. 1932 den penning meester K. v. Eersel wijs te maken dat hii werkloos was en ontving steun, terwijl hij loon verdiende. In hooger beroep van het vonnis luid de de eisch 1 maand gevangenisstraf onvoorwaardelijk. De adv.-gen. wees er daarbij op, dat bedrog bii 't steuntrekken zich zoo vaak voordoet en dit zoo ernstige euvel behoort te worden tegengegaan door een ernstige straf. Verdachte beriep zich op den lang- durigen ziekelijken toestand van zijn vrouw. Uitspraak 23 Oct. a.s. BOSSCHE RECHTBANK. Een auto-maniak. Een reiziger, genaamd C. M. v. L,, raasde op 27 Dec. 1932 met zijn wagen door de Langstraat en deed ook de Hank aan, vanwaar hij naar Dussen spoedde. Verdachte veroorzaakte door zijn roeke loos rijden een botsing, waarvan Willem De afzet van het vleesch der 200 000 runderen. Uit de verschillende persconferenties en discussies over bovengenoemde kwestie, is het volgende te concludeeren Men kan aan aller bezwaren en ver langens tegemoet komen door naast het inblikken toch nog de gelegenheid te geven voor de distributie van versch vleesch, en wel op de volgende wijze Indien plaatselijke coöperaties van slagers zich daartoe aanmel den, wordt aan hen versch vleesch ter distributie toevertrouwd. Deze coöperaties moeten voldoen aan bepaalde eischen (omtrent financieele draag kracht, leiding, beschikking over een machinale koelgelegenheid, enz.). De runderen worden levend ter be schikking van de coöperaties gesteld deze zorgen voor het slachten, voor het tot de grootste waarde brengen van de bijprodukten, voor het uitbeenen en voor de distributie in een speciaal daarvoor aangewezen winkel. De administratie van de werkwijze is van het begin tot het einde geheel vast te leggen en onder afdoende controle te brengen. Als grootste moeilijkheid werd tot nu toe beschouwd het geslachte dier behoorlijk te verwerken, welnu, men doe dit als volgteen (of meer) half dier wordt op het slachthuis uitgebeend en in lappen gesneden, waarna porties wor den gemaakt van bijv. een derde deel achter- en twee derde deelen voorvleesch. De porties worden niet grooter gemaakt dan 1 K.G., en verpakt in cellophaan- papier, en aldus „voor den voet weg" in den daarvoor bestemden winkel ver kocht. Ook kan men daar, al naar de behoefte, de beenderen tegen lagen prijs verkoopen. Voor elke K.G. verkocht vleesch moet een dubbele bon worden ingeleverd. De kooper ontvangt daartoe van het steun- bureau een bonboekje met souche. Op beiden kan de idenditeit volkomen worden vastgelegd. Op de souche is plaats voor de dateering, zoodat het halen van te veel vleesch is uitgesloten. Zoodra een ondersteuning eindigt, deelt het steun- bureau het aan de coöperatie mede, die het bonboekje bij de eerstvolgende koop inhoudt, en bet inlevert aan het steun- bureau. Het vleesch wordt nu met deze bons aan de Crisis Rundvee Centrale verant woord door middel van quitanties, zoo als in de warenhuizen in gebruik zijn, worden de verkochte beenderen, ja, zelfs alle andere onderdeelen gedekt. Voor afkeuringen dienen keurbewijzen. Dit schrijven is niet geschikt voor ver dere details. Ik stel mij daarvoor gaarne beschikbaar. Aldus zijn naar mijn meening alle be zwaren ondervangende regeering raakt vlugger nog dan via de conservenfabrieken alleen de runderen kwijtmen komt langs den weg van het versche vleesch ook tot een eenheidsproduktbederf is tot een minimum te beperken men heeft zakelijke waarborgen men heeft de ge legenheid om de versche vleeschdistributie geleidelijk aan in te schakelen. Hoogachtend, Uw dw. dnr., J. J. MEIER, BREDA. Directeur openbaar slachthuis. in moderne wollen stoffen, geheel met zijden marocain gevoerd, met groote kragen van edel-bont, als breitschnam, persianer, kid-claw, enz., 6.75, 8.50, 10.50, 12 14.25, 16.—, 18.50, 22.50, 26.—, 29.50, 32.—, 34.50, 38,—, 42.—, 46.—, 49.50, 56.—. van stevige wollen stoffen, leuke vlotte mo dellen, met bont-garneering, 3.50, 4.75, 5.50, 6.75, 7.50, 8.90, 9.50, 12.—, 14.50, 16.50. zeer exquisive en aparte modellen, in wollen angora en crêpe spiraal, duveline, enz. 4.90, 5.75, 6.50, 7.90, 8.75, 10.90, 11.75, 12.90, 14.25, 16.75, 18.—, 19.75, 22.—. hoofcl der school, land- en tuinbouw- onderwijzer, alhier. ANDEL'. Woensdag j.l. is alhier, een bij het woonhuis van C. Snoek in de Kwel staande schuur tot den grond toe afgebrand. Een 7-tal ionge varkens kwamen in de vlammen om. De oorzaak is vermoedelijk te zoe ken in het feit, dat vonken uit een nabij gelegen stookplaats door den wind op het rieten dak zijn terecht gekomen. CAPELLE. De in de Ned. Herv. Kerk al hier, gehouden collecte ten bate der Zending heeft ongeveer f 47 opge bracht. De heer en mevrouw Heij- mans-van Vegten te Vrijhoeve-Capel- le vierden j.l. Zondag onder veel blij ken van belangstelling1 hun zilveren huwelijksfeest. DUSSEN. Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hqbben bii besluit van 4 October, krachtens artikel 19 der lager-onderwijswet, besloten, de op heffing met 1 Mei 1934 te bevelen van de openbare lagere school A 49. De gemeenteraad had indertijd de opheffing geweigerd. GAMEREN. Dinsdagmorgen kwam de onder wijzer v. Beem alhier met zijn motor ter hoogte van de Kluit met bakker B., welke op een fiets zat, in botsing. Beiden tuimelden van den dijk, met zeer ernstige verwondingen. Motor en fiets hadden eveneens veel geleden. WASPIK. Zaterdagmiddag had op den Stationsweg een motor-ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Het 4-jarig kindje van schipper d. B. had het ongeluk on der een motorrijwiel te geraken. Met een ernstige hoofdwonde werd de kleine opgenomen. De motorrijder kwam, door het remmen, eveneens te vallen en bekwam ook' wonden aan zijn gelaat en Jianden. Beide slachtoffers werden door Dr. Wijf fels verbonden. De motorrijder kon wederom huiswaarts keeren. Het aangereden kindje maakt het naar omstandigheden goed. Door 'i de R. K. Winkeliers- vereeniging is besloten ook dit jaar in den St. Nicolaastijd wederom een wineklweek te houden. Zondag werd de St. Theresia- kerk! te Waspik-Boven bezocht door eene processie uit Vlijmen en om streken. Bij aankomst ongeveer iio uur werd eene plechtige H. Mis op gedragen, waaronder predicatie werd gehouden. In den loop van den mid dag werd een plechtig Lof gecele breerd en werd een oefening van den H. Kruisweg gehouden. Zondagavond werd in het ho tel van den heer H. van Iersel een uitvoering gegeven door de vereeni- ging „Het Nederlandsch Tooneel", waarbij werd opgevoerd het tooneel- spel in vier bedrijven „Offers der Zee" en het blijspel in een bedrijf „Z'n EdelAchtbare." Er werd schit terend spel geleverd, zoodat na af loop van elk bedrijf een dankbaar applaus den ispelers ten deel viel. —o— Enkele soorten van onze Zaai- tarwe zijn reeds geruimd. Wij hebben nog aan te bieden JULIANA 1 nabouw. WILHELMINA le beide van Zeeuwsche oorsprong. Verder in voorraad uit andere streken, doch van prima kwaliteit. KRUISINGSANGEL 2'nabouw. WILHELMINA 1- In verband met de thans hoo- gere Roggeprijs hebben wij ook aangeschaft PETKUSER ROGGE le nabouw GIESSËN (N. Br Telefoon RIJSWIJK (N-Br.) No. 3. ingegaan 8 Oct. 1933. Kleine Uitgaaf 15 cent. Groote 50 cent. BOEKHANDEL Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN AALST. Voor het examen pluimveeteelt L. O. slaagde de heer J. H. Rüger, Niet te evenaren ATHMER-MARTENS ZAAIGRANEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 7