een alle soorten Zaaitarwe Spreekuren 16-12 enl-31 A. VAN SETERS ARNOLD HOYER Zaairogge 1 P. J. SKTSEUUD Kerkstraat 49 - - 's-BOSCH Plaatselijk Nieuws. Advertentlën. Rivierbericbteii. Burgerlijke Stand. Tb. M. van Hoofï Ned. Spoorwegen. Tel. 37. Burchtstraat 56, HEUSDEN. Gevraagd Nieuwe Reisgidsen WINTERDIENST N.V. OARAQE Uitsluitend a Contant. Met algemeene stemmen worden de voorgestelde reglementen vastgesteld. Het kohier voor de straatbelasting wordt vastgesteld op een bedrag van f 1651,89. De heer G. v. d. Beek vestigt de aandacht van B. en W. op het feit, dat sommige aanslagen aanleiding ge ven tot onbillijkheid en dringt aan daaraan aandacht te willen schen ken. De Voorzitter verklaart daartegen geen bezwaar te hebben. De heer v. Buuren vraagt of deze onbillijkheden misschien oorzaak zijn, dat de belasting moeilijk wordt ge- ind. De Voorzitter antwoordt, dat de aanslagen gebaseerd zijn op de grond belasting. De grondslagen voor deze laatste belasting zijn vroeger in de afdeelingen van de tegenwoordige ge meenten, door verschillende schatters vastgesteld. Spreker zou er verder niet over spreken zijn er onbillijk heden dan zullen B. en W. die onder zoeken en deze zoo mogelijk wegne men. Aanbieding begrooting 1933. Wordt den raad aangeboden, voor wat den gewonen dienst betreft, met een ontvangst en uitgaaf van f 90941,62 en een post aan onvoorzien van f 2268,27 voor wat den kapitaal- dienst betreft met een ontvangst en uitgaaf van f 183,95. Deze begroo ting wordt ter inzage gelegd en wordt voor onderzoek in handen gesteld van een commissie bestaande uit de hee- ren v. d. Beek, Donken en Lank- haar. De begrooting 1933 wordt gewij- wijzigd conform het voorstel van B. en W. Voorstel tot verkoop van inschrij vingen op het grootboek tot buitenge wone aflossing van geldleeningen. De Voorzitter deelt mede, dat in dertijd besloten is, het overtollige kasgeld te beleggen bij de Boeren leenbank, waartegen Ged. Staten evenwel bezwaar maken. Dit college vestigt er verder de aandacht op, om de inschrijvingen op het groot boek te verkoopen en de opbrengst te bestemmen voor aflossing van geldleeningen. Door den hoogen koers der effecten is voor de ge meente thans een voordeel verkrijgen. Besloten wordt het ibedrag bij de Boerenleenbank op te nemen en de inschrijvingen op het grootboek te ver koopen en daarmede ieen leening a 51/2 pCt. af :te lossen en het ontbre kende bedrag daarvoor :te leenen. Door S. G. Millenaar te Drongelen wordt ingevolge de Landarbeiderswet een bouwvoorschot van 'f 1520.ge vraagd. Met algemeene stemmen wordt be sloten, hiertoe de vereischte medewer king te verleenen. De Voorzitter stelt den raad voor, aan Nieuwkoop te Drongelen 40 50 M3 grond te verkoopen, voor op hooging van z-ijn terrein. Waar Nieuw koop de gemeente bi) het verleggen van den dijk zeer ter wille is geweest, zouden B. en W. willen voorstellen, den gevraagden grond te verkoopen voor 15 ct. per M3. De raad gaat ook met dit voorste accoord. Bij de rondvraag informeert de heer Donken of niet een schrijven is inge komen van den Landarbeidersbond over de invoering van een vrijen Zaterdag middag. De Voorzitter antwoordt,, dat hij zoo'n schrijven wel heeft ontvangen, hi is echter van meening, dat dit schrijven niet in den raad thuis behoort, het is niet gericht aan den raad, doch aan de raadsleden persoonlijk. De he eren ko men echter met mosterd na den maal tijd, spr. acht dit- schrijv'en geen manier van doen en een beleediging voor de raadsl'eden. Indertijd heeft deze beslo ten de menschen des Zaterdagsmiddags te laten werken. Den 4e Juli heeft spr. over deze kwestie aan den Inspecteur geschreven, geen antwoord. Den 16 Augustus opnieuw, tot heden geen ant woord. De 2e helft van Augustus is spr. er Voor in den Haag geweest, er is toen beloofd, dat men spoedig een ant woord zou zenden, tot heden echter niets ontvangen. Zoolang dit antwoord niet is ingekomen acht spr. het zelfs overbodig, de zaak in een vergadering van B. en W. ter sprake te brengen, tot een besluit kan men toch niet ge raken. De 'menschen hadden dit schrij ven niet 'moeten richten, zij spreken daarmede een wantrouwen uit alsof B. 'en W. -een dergelijk schrijven niet zouden behandelen. De heer G. v. d. Beek wijst op de wenschelijkheid om bij de woning van G. v. Wijlen een lichtpunt te verhangen. De Voorzittejr belooft, hiervoor te zullen zorg dragen. De he|er E. v. d. Beek wijst er den Voorzitter 'op, dat een troep jongens eenige 'lampjes heeft stuk gegooid, hij dringt er op aan, dit euvel in zijn aan vang 'te stuiten. De 'Voorzitter zegt zulks toe en sluit hierop 'de vergadering. HEUSDEN. Bij Kon. besluit is aan burgemeester H. J. v. Eggelen, in verband met het bereiken van de leeftijdsgrens, met ingang van i November, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaats- vervanger in het kanton Heusden, onder dankbetuiging voor de als zoodanig be- wezen diensten. Tot voorlezer en voorzanger in de Ned. Herv. Kerk is benoemd, de heer Saret Deurloo, die deze benoeming heeft aangenomen. ANDEL'. De afdeeling van het „Groene Cruis" alhier, heeft besloten in November over te gaan tot het organiseeren van een Bazar. ALMKERK. GEVONDEN VOORWERPEN. en Rijwielbelastingplaatje. Terug te bekomen bij A. v. d. Plas, alhier. De dienstbode van de firma R. lad het ongeluk zich zoodanig met kokend water te branden, dat geneeskundige ïulp noodzakelijk was. AALST. De Chr. Meisjesvereen. „Lydia* held haar eerste jaarvergadering in de Ned. Herv. Kerk alhier. De kerk was tot in alle hoekjes bezet. Te ruim 7 uur opende de Eere-Voorzitter, de Wel erw. Heer C. J. van der Ent, de ver gadering en heette een ieder van harte welkom. Het keurig verzorgde programma werd zeer netjes uitgevoerd en de diverse voordrachten, gezangen enz. vielen zeer in de smaak der luisteraars. De gezangen werden begeleid door den Heer W. van Ooijen, organist der Ned. Herv. Kerk alhier. Ook de tractatie van chocolade en wafels viel zeer zeker in de smaak. Te ruim half elf sloot de Eere-Voorz de vergadering met dankgebed, nadat thj aan iedereen de dank namens de vereeniging had betuigd, welke aan het welslagen van deze vergadering hebben medegewerkt. GORINCIIEM. o Dinsdag j.l. werd door den Kan tonrechter alhier het eerste vonnis gewezen betreffende het vervoer ,-var aardappelen. Een landbouwer had op 13 Sept. j.l zijn aardappelen, welke nog op 't lanc lagen, verkocht. De kooper vervoerde zijn gekochte aardappelen naar zijn op slagplaats. Ter zitting bleek, dat op genoemden datum in het Kanton Gorcum nog geen enkelen handelaar officieel was erkend, zoodat als toen met de bepalingen der wet in de hand geen enkele aard appel mocht worden vervoerd. De Kantonrechter zeide in zijn vonnis dat het vervoer van aardappelen weliswaar zonder meer door het betrekkelijk Kon Besluit was verboden, maar dat het toch niet aanging dat de boeren hun gerooide aardappelen dan maar op het land aan rotting ten prooi moesten laten liggen, terwijl zij op geenerlei wijze een rechts geldig vervoerbewijs konden krijgen. Op grond hiervan werd het feit, door den kooper begaan, strafbaar verklaard, doch zonder toepassing van eenige straf, ter wijl de Kantonrechter tevens gelastte dat de in beslag genomen aardappelen zouden worden teruggegeven. De heer Ambtenaar van het 0. M. die f 15.boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen aardappelen had geëischt, verklaarde zich bij het vonnis van den Kantonrechter neer te leggen en niet in hooger beroep te gaan. NEDERHEMERT. (Eiland) Evenals verleden jaar is ten behoeve der Zondagsschool alhier een verloting uitgeschreven, waarvan de opbrengst v.n.l. zal worden besteed voor het houden van het a.s. Kerstfeest met de kinderen dezer vereeniging. Mooie prijzen worden weder beschikbaar gesteld en wij twijfelen dan ook niet of ook dit jaar zullen alle loten verkocht worden, welke verkrijgbaar zijn bij Mej J. H. Knoop, alhier. RAAMSDONKSVEER. Naar wij vernemen, is aan den heer G. Simonis als zijnde de laagste inschrijver gegund de aanleg van 't electrisch licht in het nieuwe vereeni gingsgebouw. Tot leden van 't Dag. Bestuur van den Steen van Kloosteroordpolder werden benoemd, onze dorpsgenooten de heeren D. Lankhuijzen en P. A. v. Dongen. De Zendingsbusjes in de Chr. School op het Veer hebben in de maanden Mei tot en met September opgebracht het bedrag van ongeveer 31 gulden. SLEEU.WIJK. Aan den aannemer L. Pellikaan, alhier, is opgedragen het bouwen van 4 woningen aan de Zandsteeg te W'chem, voor de som van f 5935. SPRANG. A.s. Zaterdag zal de leesbibliotheek geopend worden. Tusschen 4 en 5 uur is gelegenheid voor het terugbezorgen en afhalen van boeken. Met verschillende nieuwe boeken is de bibliotheek uitge- jreid, zoodat deze thans meer dan 500 nummers bevat. WOUDRICHEM. Donderdagavond hield de Vereen, tot bestrijding der tuberculose voor W'chem e. O. een algemeene ledenver gadering in lokaal Spronk. Na opening door den w.n. Voorzitter, de heer Koppens, as de Secretaris de notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Daarna had stemming plaats voor een 4 tal bestuursleden, waarbij werden ge- rozen, Mevr. Z. SpoorBleker en de leeren Dr. M. A. Egberts, H. de Lorm en C. Swart. Na eenige bespreking werd besloten, zoo mogelijk nog dit jaar een filmavond te organiseeren voor prapaganda. De Voorzitter bracht dank aan den Secr., de heer J, Spoor Rzn., die na een arbeid van 20 jaren als zoodanig had ledankt. De heer Spoor dankte voor deze waar- deerende woorden, waarna de Voorzitter met een opwekkend woord deze vergade ring sloot. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten behoeve van het Orgelfonds, heeft f 10 90 opgebracht. De Meisjesvereen. Dorcas" alhier zal op 31 October a s. haar 25 jarig bestaan feestelijk herdenken. Gedurende de maand September j.l. werden aoor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven7 koeien, 21 varkens, 4 kalveren en 6 schapen. WERKENDAM. Maandagavond vergaderde het Chr- Mannenkoor „Andréas" in het gebouw der C. J. M. V. „Andréas" aan de Hoog straat. Deze vereeniging, een onder- afdeeling der J. V., had gedurende de zomermaanden de beoefenidg der zang kunst gestaakt, en kwam nu bijeen om weder over te gaan tot geregelde repe titievergaderingen. Als te ongeveer 8 uur de Voorzitter, de heer Joh. Schadelee, de vergadering opent, zijn een elftal leden aanwezig. In een kort openingswoord heet hij de leden hartelijk welkom en in het bijzonder den directeur den heer v. d. Bunt. Besloten wordt zoo spoedig mogelijk met de repetitie's een aanvang te maken, hetwelk ook hun, die reeds inlichtingen vroegen om te mogen toetreden als lid, zal worden medegedeeld opdat zij geen enkele repetitie behoeven te verzuimen. Door het bedanken van twee bestuurs leden respectievelijk als secretaris en penningmeester moeten voor deze beide functie's anderen worden gekozen. R. Kamsteeg en C. Pruissen worden gekozen, welke beiden hun benoeming aannemen. Aan het einde der vergadering brengt de voorzitter een woord van dank voor de aanwezigheid, alsmede voor de vlugge besprekingen en sluit te ruim 9 uur de vergadering. Benoemd als kweekelinge met acte aan de Bijz. School te Sleeuwijk, mej. Chr. C. C. Jonker alhier. Ten bate van ,,'t Groene Kruis" werd j.l. Zaterdag de gelegenheid open gesteld het nummer te raden van een karper, welk 't reusachtige gewicht had van 21 pond. 147 Personen hebben hieraan deelgenomen, 't Juiste nummer werd geraden door den heer Vink Jzn. 't Geheele drag f 14.70 kwam ten goede aan de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis. WERKENDAM. Door de A.R.P.C. „Dr. Kuijper" alhier, werd de eerste ledenvergadering gehouden van dit seizoen, onder voor zitterschap van den heer J. Visser. Als onderwerp werd ingeleid „Kerk en Vrede" door K. Groeneveld, waarop een goede bespreking volgde. Voor de eerstvolgende vergadering, welke plaats heeft de eerste Dinsdag in November, is als inleider aangewezen het lid J. A. de Waal. ZUILICHEM. In de op Vrijdagmiddag j.l. ge houden spoedeischende openbare raads vergadering is tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere School alhier met al gemeene stemmen benoemd Mej. N. Groesbeek te Rotterdam, in plaats van Mej. P. M. van der Wilt, aan wien eervol ontslag als zoodanig is verleend in een vorige raadsvergadering wegens huwelijk. Alhier, is een Chr. Zangveree- niging opgericht onder den naam van „Sursum Corda," met aanvankelijk 25 leden. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren: N. Borreman, voor zitter; M. K. Teeuwen, secretaris en W. G. van Brakel Wzn., penning meester. Tot directeur is gekozen de heer H. A. Croin, alhier. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene kortstondige ongesteldheid, onze innig geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MEJUFFROUW ELISABETH VAN LAARHOVEN geb. t. Dintsren, in den ouderdom van 81 jaren. J. C. van Laarhoven Sr. J. C. van Laarhoven Jr. J. P. van Laarhoven v. d. Elshout, en Kinderen. HEUSDEN, 15 Oct. 1933. Op 17 Oct. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.12 was 13 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 1.42 was 70 Crévecoeur (Maas) 1.39 was 68 St. Andries (Maas) 1.52 was 62 Venlo 10.75 was 5 Maastricht 42.96 val 4 Keulen 1.10 was 17 HEUSDEN. 18 Oct. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f0.92Y2 per pond. door Wed. COLIJN te WIJK. WERKENDAM. Over de maand September. Geboren: Hermanus Cornelis, z. van Ph. den Haan en H. den Dekker; Dora, cl. van Chr. D. Kooii- man en L. A. v. d. Stelt; Dirkje, d. van H. Paans en D. W. Holster; Geertje, d. van W. d. Hollander en J. A. Roest; Judith Johanna, d. van M. L. v. Oord en v. d. Schuit; Cornelia Bastisna, d. van P. van Wijk en W. J. Pruissen. Ondertrouwd: A. F. v. Vugt, 24 j., en Ej. Verdoorn, 23 j.; A. Kant, 23 j., en E. v. d. Stelt, 19 j. Getrouwd: Joh. v. Vuuren, 24 met A. Baks. 23 jB. Maris, 23 j., met J. W. v. d. Stelt, 24 j. O v e r 1 e den: Jacoba den Hol lander, 47 j., echtgenoot van F. C. Damen; L. J. G. van Zuidam A maanden; P. Verboom, 72 jr., echt genoot van H. Brienen; C. Ippel, 5 j.; W. Zwets, 74 j. WOUDRICHEM. Het metselwerk en timmerwerk voor den bouw van vier woonhuizen voor de Woningbouw vereeniging alhier, is ge gund aan den heer L. Pellikaan te Sleeu wijk voor f 5935. Hoewel er eenige landarbei ders werkgelegenheid hebben gevon den, neemt de werkloosheid in de ze gemeente nog weinig af. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan nog een 50-tal werkloozen ingeschre ven, waarvan een groot gedeelte op steun is aangewezen. Een 24-ta werkloozen uit deze gemeente zijn tewerk gesteld bii de werkverschaf fing te Alem. De zalmvisscherii blijft nog steeds zeer slechte resultaten ople veren, zoodat door de visschers uit deze gemeente niet speciaal op. zal men wordt gevischt. De visschers zijn geheel aangewezen op de visscherii op witvisch en aal en paling. Ge durende den geheelen zomer is zeer weinig snoek gevangen, terwijl de prijzen van de overige soorten wit visch aan den lagen kant zijn, zoo dat reeds een zeer goede vangst moet worden gemaakt om een matige be somming per schuit te verkrijgen. Erkend Zaadhandelaar van de G. T. N. biedt te koop aan voor f 13.per 100 K.G. f 8.25 per 100 K.G. te Keusden. I Tandheelkundige, GORINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 MlnYsmogsndBii 9.30—10 v.m. ingegaan 8 Oct. 1933. Kleine Uitgaaf 15 cent. Groote 50 cent. BOEKHANDEL Firma L. VEERMAN Door onze moderne installatie zijn wij in staat alle voorkomende reparation goed, vlug en daarom goedkoop te verrichten, alle merken, speciaal Chevrolet en Opel. zeer voordeelige prijzen, zoowel in Courante als betere soorten houden wij HEUPGORDELS. BUIKBANDEN. BUSTEHOUDERS. JARRETELLE-GORDELS. t.o. de Nederl. Bank Algemeene kennisgeving. i 'M ,.v. v. UITVERKOOP

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 3