„ATELIER SCHREURS Dit nunsr bestaat uit 3 Midi» LET OP Siroop Broncho Firma COOPS, 5. P. £aakboyzeo (os Bank JfV. Uitgave FIRMA L. J, VEERMAN - HEUSDEN. Vughterstraat 52 - 's=Bosch. Agentschap van de Amsterdamse!» Bank Jt.VAmsterdam. ^nd van altena No. 5380 Vrijdag 3 November 1933 MODERNE PORTRETFOTOGRAFIE. Vergrooiingen in alle uitvoeringen, ook geschilderd in olieverf. Prachtige Sint-Nicolaas cadeaux Hardnekkige Hoest: geeft onmiddelijk verlichting. Per flesch f 1,50. DROGISTERIJ GORINCHEM. Jt. Yerschuur-Baert Buitenland. Installatie Meester Velthuizen. A. BA AI JENS telef. no is Raamsdonltfsve9r. t. boonstra Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 00 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Gasthuisstraat 62 Telef. 264 DROGISTERIJ Botermarkt HEUSDEN. f 0.40 per groote flacon. Sardines, per blikje Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verloop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden d Depositorentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK, -«ma* Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie CAPELLË. VEEN. HEUSDEN. y CAPELLE. DONGEN. GIESSEN. 's-GRAVENMOER. HEESBEEN. HEDIKHUIZEN. RAAMSDONKSVEER. voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Eommelerwaard flBBHinSBi ter bewaking van den wagen achterbleef, kwam plotseling een auto aangereden, waaruit vier mannen stapten, die den jongen, terzijde duwden, het, paard bij den kop pakten en den wagen met de kostbare vracht naar een afgelegen zij straat brachten. Paard en wagen werden daar later gevonden. De dieven hadden, naar later uit mededeelingen van oogge tuigen bleek, het goud in hun auto over geladen en waren er mee weggereden. De gauwdieven waren met hun zevenen. DOODVONNIS IN DU1TSCHLAND. De speciale rechtbank te Oels, heeft den verdachte Gerber, wegens moord op den S.A.-man Dokter, ter dood veroor deeld. —o— OVERSTROOMINGSRAMP. Bij een overstroomiDg in de omgeving van Premedi in het Zuiden van Albanië zijn 26 menschen o n het leven gekomen, terwijl vier personen werden gewond. Ten gevolge van den zwaren regenval is de Viosa buiten haar oevers getreden. Talrijke huizen zijn verwoest. fi- OP VARENDEN GERED. Naar thans wordt gemeld, is men er na urenlange inspanning in geslaagd, de opvarenden van het zeilschip „Alice Gaul- ke" te redden. In totaal bleken zich 9 personen aan boord te bevinden, o.w. een vrouw en een jongetje. Het 600 ton me tende schip is van Uuitsche nationaliteit en moet als verloren worden beschouwd. o MUSEUMDIEFSTAL. Te Warschau zijn uit het Krawinski- museutn 15 kostbare schilderijen en 1 geweer, dat Napoleon indertijd aan generaal Krawinski had geschonken, gestolen. De totale waarde van het gestolene bedraagt naar schatting meer dan een half milioen zloty (circa f 140.000) Men neemt aan, dat de daad is gepleegd door een internationale dievenbende. o STORM. In Nieuw Schotland heeft een hevige storm, die een snelheid van 120 K. M. per uur bereikte, groote schade aange richt. Duizenden hoornen werden ont worteld, bruggen weggeslagen en straten vernield. Te Halifax werd het dak van 't immigrantenziekenhuis weggerukt. Drie schoeners en zes zeilschepen werden lek geslagen. Het Ambro-lichtschip geraakte op drift; 10 uur lang dreef het hulpeloos op zee rond. Een tankboot werd op de kust geworpen. O VERDUISTERING. De zoon van een Notaris werd te Brussel aangehouden onder verdenking van verduisteringen te hebben gepleegd ten bedrage van verscheidene millioenen francs. o BRUTALE DIEFSTAL TE LONDEN. 50 K.G. goud in baren gestolen. Een kist met goud in baren, ter waarde van 12000 pond sterling is op straat te Londen gestolen. Het goud was van een station onderweg naar een firma van goud smelters in een door een paard getrokken wagen. Toen de wagenvoerder onderweg even afstapte om een pakje aan het post kantoor af te geven, terwijl een jongen EMULSIE J ECO VI TOL TERACHIT I mowim Dinsdagmiddag had de installatie plaats van het nieuwbenoemde hoofd van de Herv School aan de Voorsteeg te Almkerk, den heer L. C. Velthuizen, gekomen van Ridderkirk, laatstelijk onderwijzer ie Rotterdam Voor die gelegenheid had men gebruik gemaakt van het grootste lokaal der school, dat gevuld was met de schoolkinderen, schoolbestuur, personeel en verschillende genoodigden, waaronder we o. a. bemerkten de burgemeester, de inspecteur van Chr. Volksonderwijs, de beide hoofden van ^cholen uit de Daaste omgeving en de gemeente secretaris. De Voorzitter van het schoolbestuur, die dien middag de leiding had, heette alle aanwezigen namens het bestuur harte lijk welkom, liet het eerste vers van Psalm 25 zingen, las enkele verzen van den 131sten Psalm, en ging voor in gebed. Na het gebed sprak de Voorzitter het volgende „Namens het Bestuur der Schoolver- eeniging heet ik U hartelijk welkom in Uw nieuwen werkkring. Met vrijmoedigheid hebben wij U naar onze gemeente geroepen. God geve U kracht en wijsheid, om onze school te leiden, gelyk Uw voorganger dit gedaan heeft. Voor het eerst wordt gij geplaatst aan het Hoofd van een school. Ongetwijfeld zullen er voor U moeilijkheden komen. Wij als Bestuur willen U met raad en daad ter zijde staan. In de afgeloopen jaren hebben wij ook eenige ervaring opgedaan. Wij verlangen, met U in vriendschap om te gaan en wij hopen ook van U steun te hebben. Moge het U gegeven zijn, met Uw personeel prettig om te gaan in goede harmonie, dat gij elkaar leert verstaan, begrijpen en waardeeren. Dit kan ten zegen van de school zijn. Moge het U gegeven zijn, dat de kin deren veel van U houden. Dat geeft U toegang tot het ouderhart, zoodat gij dan ook met de ouders samen moogt werken in de opvoeding van hun kinderen, die zij aan uw zorg toevertrouwen. De Heere geve U kracht en wijsheid. Hij geve U alwat gij noodig hebt voor Uw taak. Ook roep ik U, Mevrouw, een hartelijk welkom toe, als een hulpe tegenover Uw man. Bij teleurstellingen en beproevingen Uw man bij te staan, te steunen en op te vroolijken. Ik hoop, dat U in Almkerk goede jaren moogt hebben. De Heere zegene U te samen. En hiermede heb ik U geïnstalleerd in uw nieuwe betrekking. Vervolgens verzocht de Voorzitter de heer Penning de aanwezigen het nieuwe Hoofd en diens Echtgenoote de zegenbede van Psalm 121 vers 4 toe te zingen". Achtereenvolgens voerden verschillende personen op zeer aangename en vriend schappelijke manier het woord, waarbij velen den wensch uitten, dat de opvolger de voetstappen van den voorganger zou drukken. Hem werd bovenal Gods onmis- baren steun en zegen toegewenscht tot vervulling van zijn ongetwijfeld mooie, maar even ongetwijfeld moeilijke taak. Toen de kinderen hun nieuwen meester een welkomstlied hadden toegezongen, kwam de heer Velthuizen zelf aan het woord. Bewust van eigen zwakheid, maar zich ook bewust zijnde waar de ware krachtbron te vinden is, hoopte hij zich te geven aan zijn nieuwe taak en het in hem gestelde vertrouwen niet te be schamen. Hij richtte zich tot de ver schillende sprekers en bedankte tevens het waarnemend hoofd der school en den tijdelijken onderwijzer voor hun verrichtte arbeid gedurende de gepasseerde maand. Tenslotte ging, na het zingen van Psalm 98 1, de inspecteur van Chr. Volksonderwijs voor in dankgebed, waarna deze plechtigheid ook weer tot het ver leden behoorde. 11—17 30—35 ct. Pilchards, per blik 30 ct. Zalm, per blik 30-4272—52V2-72Vgct. Kippered herrings, per blik 22 ct. Bismarckharing, per blik 85 ct. Ansjovis, per potje 40—55 ct. Botermarkt 88 - HEUSDEN. .jifijf Zondag a s. speelt Juliana I hare 6e competitiewedstrijd thuis tegen het sterke Baardwijk II. Dit belooft een zeer spannende wedstrijd te worden, daar ook Baat dwijk tot de kopclubs behoort en zij zeer zeker zullen probeeren Juliana van de bovenste plaats af te dringen. Destemeer moeten de Oranje-Witten dan ook oppassen om hun ongeslagen record te blijven handhaven, waartoe wy ze met een beetje goeden wil in staat achten. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur en wordt gespeelt op het Juliana-terrein nabij de brug. Scheidsrechter is de heer G. Stolzen- bach uit 's-Bosch. Juliana II speelt Zondag a.s. hare le competitiewedstrijd thuis voor de 2e klas B.V.B.'tegen Baardwijk IV. Dit belooft eveneens een spannende wedstrijd te worden, daar beide elftallen j aan elkaar gewaagd zijn. We kunnen natuurlyk niets anders doen dan de Juliana-reserves bij haar eerste wedstrijd veel succes toewenschen. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur en wordt eveneens geleid door den heer G. Stolzenbach uit 's-Bosch. Het 2e elftal der v.v. Capelle speelt a.s. Zondag op het sportterrein aan do Willem vrn Gentsvaart een competitie- wedstryd voor de le klasse B.V.B tegen Nivema uit 's Bosch. In haar vergadering van 31 Oct. besloot de voetbalver, alhier deel te ne men aan de wintercompetitie van den voetbalbond S.O.S. GEVONDEN VOORWERPEN. Een regenjam. Terug te bekomen bij den Brigade-Commandant der Kon. Maréchaussee alhier. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand October ingelegd f 28758.96 en terugbetaald f 23889.41. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11197. Dinsdagavond hield de „Heusden- sche Fanfare" hare gebruikelijke jaarver gadering iö het repetitielokaal. De Voorzitter A. Bax opende deze vergadering met een woord van welkom. De notulen van den Secretaris werden gelezen en onder dankzegging, zonder op- of aanmerkingen, goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den Penningmeester welke door een commissie uit toeziend-bestuur en wer kende leden was Dagezien en waarvoor bij monde van het lid S. Deurloo décharge werd verleend voor het keurig beheer bleek, dat de vereeniging momenteel weer in fioanciëele moeilijkheden verkeert. Aan koop van een belangrijk instrument was hiervan de oorzaak, waarvoor inmiddels dan ook een verloting is uitgeschreven. De aftredende bestuursleden uit de werkende leden n.l A. Bax, A v. Genderen en A. de Graag werden met groote meerderheid van stemmen herkozen, terwijl van de aftredende uit de kunstlieyende-leden alleen A. J. v d. Kolk met meerderheid van stemmen werd herkozen en voor M. v. Diggelen en P. Smiehusen werden gekozen T. Jonker Jr. en Chr. Zonneveld. Na de rondvraag, waarvan nogal ge bruik gemaakt werd, sloot de Voorzitter met een woord van dank omstreeks half elf deze zeer geanimeerde vergadering. Uitslag damwedstrijd voor het kampioenschap Heusden en Altena, De GraagDeurloo 20. De Joode—Bax afgebr. Groepwedstrijd JonkerFitters 11. SwagemakersSchreuders 2O. De afgebroken partij DeurlooFitters moest wederom afgebroken worden. De stand van de wedstrijd van bet Land van Heusden en Altena is nu gesp. gew. rem. verl. punten. A. de graag 4 3 1 7./ J. Pellekaan 3 2 4 5- C. de Joode 3 14 1 3 C. Bax 3 1 22 A. Deurloo 4 1 3 2 Ger. Jonker 3 4 2 In de Ger. Kerk aan 't Bruggetje wordt a s. Woensdag 8 dezer, 's avonds 7 uur, een dankstond voor het gewas gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Keizer, Ger. Predikant alhier. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden gedurende de maand October j.1. ter gemeente-secretarie aangegeven 31 runderen en 59 varkens. Tijdens een hevige regenbui reeë de heer v. D., doordat zijn ruitenwisscher niet werkte, per does op den bakkers wagen van de firma v. B., terwyl tevens de fietser J. v. V. in de knel kwam. Deze laatste werd ernstig aan het hoofd gewond, terwijl de bakkerswagen ernstig beschadigd werd. Zaterdag a.s. n.m. van 78 unr, zal er herstemming plaats hebben voor een Notabel, in de Ned. Herv. Kerk alhier» Bij de gehouden verkiezing voor vier aftredende leden van het kieseollege der Ned. Herv. Kerk, werden de heeren A. Nieuwenhuizen, A. Blom Az. H. Faro Az. en K. van Raamsdonk, met algemeene stemmen herkozen. Door Ds. Leenmans van Delft zafi op Dinsdag 7 Nov., des avonds half zeven, in de Ned. Herv. kerk alhier, dankstond voor het gewas gehouden worden. In de op Dinsdag 31 Oct. gehou den vergadering van den raad dezer ge meente werd met algemeene stemmen ge kozen tot wethouder de heer J. C. Win kel. Maandag zal alhier de stemming voor vier gemachtigden van het kiescollege plaats hebben. Aftredende zijn de heeren D. Lankhuijzen Sz., J. G. Lankhuijzen Pz., H. Netten en C H. Timmermans. De heer W. v. d, Elshout, onder wijzer aan de Chr. School op 't Veer, komt met 1 Jan. a.s., wegens verhoogde leerliDgenschaal op wachtgeld. Mej. J. Schoenmakers, tijdelijk bij familie in Nijmegen, viel in een kelder, tengevolge waarvan zij een dag later overleed. —o— i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 1