VRAAGT UW WINKELIER: NX ïJh. 1. Ravenswaay Zonen ie Gormchem. RAVENSWAAY'S: RAVENSWAAY's: Marktberichten. Plaatselijk Meuws. v. Rosmalen spreekt van loonen van toelichtingen. De commissie heeft de f 15.het steunbedrag mag slechts begrooting bevonden in het teeken van dezen tijd, verschillende posten zijn verlaagd, andere belangrijk verhoogd. 70 pCt. van dit loon bedragien dus f 10.50, waaraan men n\et 2 kinderen reeds zou komen, men zou dan al aan het maximum zijn. Met op twee na algemeene stemmen wordt hierop besloten, het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer v. Rosmalen en Burgel stemden tegen. De commissie stelt voor, de begrooting goed te keuren, zooals ze is aange boden. De Voorzitter geeft nog eenige na dere toelichtingen en merkt op, dat voor steunverleening het vorig jaar een Op voorstel van B. en W. worden bedrag was uitgetrokken van f20.C03, de reglementen op den rechtstoestand dit jaar wordt het op f 30.000 gebracht, van den Secretaris, Ontvanger en Amb tenaar van den burgerlijken stand vast gesteld. Verzoek van het Bestuur van de Chr. U.L.O.-school aan den Tol, om een bedrag te willen toestaan voor den bouw van een 4e lokaal. Er wordt nu lesgegeven i n de bestuurskamer, iets wat de Inspecteur niet langer wil toestaan, voorat niet nu 14 leerlingen in dat lokaal moeten worden gestopt. Bovendien is het op 'toogenblik een goedkoope tijd: om te bouwen, ge vraagd wordt f2200 voor het lokaal en voor de inrichting daarvan 3 a 400 totaal dus f23 a f2600. Met algemeene stemmen wordt dit bedrag toegestaan. Van Qed. St. iis een schrijven ont vangen, waarin aanmerking wordt ge maakt op een paar bepalingen van cle •verordening voor de hondenbelasting waarbij gerekend wordt op een subsi die van het rijk van 75 pCt.. Voor subsidie aan werkeloozenkassen is ge raamd een bedrag van f2300.vorig jaar f1200.de post onvoorzien is geraamd op f 3042.40, vorig jaar f 4990. Dfe heer v. Arkel zegt, dat voor sub sidie aan het Groene Kruis is uitge trokken een bedrag van f130.waar van f100.aan d^e afdeeling Werken dam ien f 50.aan de afdeeling Wou- drichem, de commissie acht het billijk dat de subsidie voor Woudrichem even eens op f 100.werd gebracht. De Voorzitter antwoordt, dat Wer kendam een subsidie van f 100 ont vangt, omdat een groot gedeelte van de ingezetenen van de Werken bij die afdeeling is aangesloten. De afdeeling Woudrichem heeft een zeer groot rayon n.I. Andel, Giessen, Rijswijk, Woudri chem en Sleeuwijk, bovendien heeft woord van lof mag worden gebracht, voor de wijze waarop hij bedoelde kwestie heeft onderzocht en opgelost, tot bevrediging van beide partijen. Als de zaken zoo staan, wat kan den heer v. Driel dan weerhouden lid van de commissie te blijven. De Voorzitter verklaart een kleine oelichting te willen geven, om ver keerde gevolgtrekkingen te voorkomen. Het betreft hier de kwestie van een 4-tal werkeloozen, die door den opzich ter der werkverschaffing, tengevolge van redenen die hij had te beoordee- len, werden geschorst, de heer v. Driel kon zich met die redenen niet vereeni gen. Op voorstel van B. en W. wordt be- j men hier nog steeds de vereeniging sloten aan de gemaakte opmerkingen, Ziekenzorg, die geheel uit particuliere ctiie slechts van administratieven aard bijdragen is tot stand gekomen en de zdjn, te voldoen. Naar aanleiding van een aanschrij ving van dien Minister over dubbel uitgletrokkenen en waarin deze aan dringt, dm verschil aan te brengen tusschen Reorganiseerden en ongeor- seerden, ^tellen B. en W. voor de steun voor dubbel uitgetrokkenen te brengen op f6.50 en voor ongegorganiseerden op f6. De heer v. Rosmalen acht dit voor stel (niet billijk, de 'georganiseerden wor den verlaagd, terwijl de ongeorgani seerden hetzelfde blijven. De Voorzitter merkt op, dat de dub bel uitgetrokkenen alle voordeelen van hun lidmjaatschap reeds hebben ge noten, .maar als men dat liever ziet, zou men ook de ongeorganiseerden op f 5.50 en de georganiseerden op f 6. kunnen .brengen. Dip heer v. Rosmjalen verklaart zich ook tegen dit voorstel. De Voorzittejr zegt, het uitstekend te vinden dat de menschen zich orga- niseeren, .doch men moet daarbij niet uit het oog verliezen, dat de gemeente in de uitkeering die de georganiseer den ontvangen f 1000.per kwartaal bijdraagt, krijgen deze hun contributie die plm. 50 cent bedraagt, vergoedt, dan mieent spr. dat de gemeente ver genoeg gaat. De heer v. Rosmalen wijst er op, 'dat de ongeorganiseerden met hun kolenbon hooger komen dan de ge organiseerden. De Voorzitter zegt, dat als er in een gezin 3 aangeslotenen zijn, zij all(e drie ook hun uitkeering van f 8.40 ontvangen, bij de ongeorganiseerden ontvangt slechts een persoon steun, Waarbij bovendien nog wordt afgetrok ken wat zij verdienen. De heer Dekker voelt met den heer v. Rosmalen het onbillijke tegenover de ongeorganiseerden, als de geor ganiseerden slechts hun contributie ver goed krijgen en meer niet. De heer v. 'tSant heeft deze kwes tie met volle aandacht bekeken, ech ter niet alleen van den kant van de werkeloozen, doch ook van den kant van die gemeente en dan moet men er kennen, dat de organisatie's de gemeen te op het oogenbük op f4000 per jaar kom'en te staan. De Voorzitter licht nog toe, dat de contributie niet uitsluitend in de bonds- kas terecht komt, deze is gedeeltelijk ook bestemd voor steun der pers en vakorganisatie. Als de gemeente bp 't oogenblik uitsluitend ongeorganiseer den ha"d, was dit voor haar veel voor deel iger. De kassen hebben dit na deel, dat de aangeslotenen vacantia nemen, omdat zij daar het recht toe hebben, doch deze vacantiedagen ko men in mindering van het aantal steun- dagen. Het voorstel' van B. en W. om de steunbedragen voor ongeorganiseer-op f6.te handhaven en die voor de georganiseerden te brengen op f6.50 per week, wordt met op twee na alge meene stemmen aangenomen. De heeren v. Rosmalen en van Bur gel stemden tegen. Belastingreclames zullen in besloten vergadering worden behandeld. Vaststelling gem.-begrooting 1934. De beer, v. Arkel brengt namens de oommissie van onderzoek rapport uit en zegt, dat hem tengevolge van de afwezigheid van den heer Kramer op gedragen is rapport uit te brengen. Namens deze commissie wit hij in de allereerste plaats een woord ran dank brengen aan den Secretaris toot leende medewerking en de recstcekte gemeente nooit een cent heeft gekost. Waar het Groene Kruis een subsidie krijgt van f50.gaat het moeilijk Ziekenzorg met niets af te schepen als deze om subsidie vraagt. Iets anders zou het worden als Ziekenzorg en Groene Kruis 'bij elkaar werden ge bracht. Spr. zelf voelt als Burgemees ter er wét niet veel voor, omdat bij Sleeuwijk liever bij Werkendam zag ondergebracht. De heer v. Rosmalen acht de subsi die van f 10.voor het consultatie bureau te gering, spr. zou deze willen verhoogen. i De Voorzittejr zegt, dat er altijd wenschen blijven, maar de wal keert nu eenmaal het schip, het zijn uitgaven die niet vereischt zijn De heer v. Driel zegt, dat de post van f50.'voor de Burgerwacht wel verhoogd mocht worden, aangezien het algemeen bekend i.s, dat zoowel de bur gerwacht van de Werken, als die te Sleeuwijk voor een tekort zitten. Spr. zou daarom willen voorstellen dit be drag op f 100.te brengen. Als het niet noodig is zullen de besturen van de burgerwachten er ook niet om vra- 23 cent per half pond 35 cent per half pond OEELMERK-K.OFFIE QROENMERK-KOFFIE GEELMERK-THEE22 cent per ons GROENMERK-THEE26 cent per ons ZONDER CADEAUX! De beer, v. Driel merkt op, dat het nog over meer feiten liep, waarover hij echter in een openbare vergadering geen verklaring wil geven. De Voorzitter merkt verder op, dat de bewuste werklieden bij hem zijn gekomen, bij heeft zich met den In specteur in verbinding gesteld en heeft de zaak, die op een misverstand be rustte, in der minne weten te schikken. Spr. kan het daarom niet goedkeuren, dat een commissielid dan gaat zeggen, ik wil er niet meer inzitten. De heer v. Driel antwoordt, dat bij zich, als er zulke dingen gebeuren, daar niet overheen kan zetten. De heer Sigmond zou den heer v. Driel willen vragen of bij de com missieleden meent te moeten 'betich ten van verkeerde handelingen. Hij kan zich dit echter niet indenken, het veiistrekken van hypotheken tot want de vergaderingen droegen altijd pCt. der bouwsom, zou bij het par- een prettig karakter en de adviezen van ticulier initiatief willen aanmoedigen. PRIMA KWALITEIT! En bovendien de verpakkingen zijn geldig voor deelname aan Ravenswaay's Zes-Maandsche. Leest de uitvoerige circulaire, welke gratis bij Uw winkelier verkrijgbaar is. Honderden fraaie prijzen zijn te winnen, waaronder 25 waardevolle hoofdprijzen. Voor iedereen is het mogelijk om geheel gratis aan de Zes-Maandsche deel te nemen. Ravenswaay's Koffie en Thee zijn beroemd om de kwaliteit sinds 17601 den heer v. Driel werden steeds opge volgd. De irfaad gaat er mede accoord in deze richting werkz,aam te zijn, be- gen. De Voorzitter merkt op, dat vroeger reeds breedvoerig Is uiteengezet, dat hier eigenlijk twee burgerwachten zijn, rnaasr dat de burgemeester van de Werken ien Sleeuwijk over de leden uit Sleeuwijk 'geen zeggenschap heeft, om dat 'deze zijn aangesloten hij de Bur gerwacht 'van Werkendam en nu gaat het 'niet aan, om subsidie te gaan ver- leenen aan een burgerwacht in een andere 'gemeente, de burgerwacht van Werkendam moet maar voor zichzelf zorgen. De begrooting '1934 wordt hierop met algemeene stemmen vastgesteld, zooals ze door B. en W. aan den raad is aangeboden. Rondvraag. De heer Sigmond deelt mede, dat de commissie voor de werkverschaf fing door het uittreden van den heer Driel, onvoltallig is geworden. Spr. zou hijzonder gaarne zien, dat de heer v. Driel op zijn besluit terugkwam en zoo niet, dat dan een ander uit de Wer den werd aangewezen als commissie- id, omdat de andere commissieleden de menschen uit de Werken niet ken nen. De Voorzitter vraagt den heer v. Griel op zijn besluit te willen terug komen. De heer v. Driel antwoordt, dat hem dit niet mogelijk is, de handelingen die hier zijn gepleegd, zijn spr. pijn lijk geweest, hij kan zich daartoe niet leenen, daarom acht bij het beter, dat een ander b.v. de heer de Boon zijn plaats inneemt De heer v. 'tSant vraagt of de han delingen de commissie zelf betreffen. De heer v. Driel antwoordt ontken nend, dit is niet het geval, de com missieleden staan er geheel buiten, het gaat alleen over de maatregelen die genomen moesten worden. De heer Sigmond merkt op, dat di handelingen betroffen, die buiten de competentie van de commissie vielen. De heer v. 'tSant zegt, dat de com missie het toch niet kan helpen, dat er in de werkverschaffing ongenoegen heerscht. De heer Dekker is het daarmede eens, als er in de werkverschaffing onrechtvaardige handelingen gebeuren, staat de commissie daar buiten, deze kan daaraan niets doen. De heer y. 'tSant meent, dat den Voorzitter tab deze vergadering een 's HERTOGENBOSCH, 31 Oct. Boter. Aanvoer 17.700 K.G. Hoogste prijs f 1.64. Laagste f 1.57. Middel f 1.62. 's HERTOGENBOSCH, 31 Oct. Op de markt van heden waren aange voerd 2626 stuks, 1958 stuks hoornvee, 568 biggen, 2 zeugen, 36 schapen of ammeren en 62 kalveren. De prijzen waren als volgt Calf koeien van f140 tot f260 per stuk Calfvaarzen 110 240 Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kw. 2528 p. pond Koeien 2e 22—25 ihnken van f 60.—tot f130.p. st. Zeugen 55.80. Biggen 8.— 13.— Schapen 8.16. Lammeren Ondanks verstelde markt aanvoer goed. Vet Vee iste kwaliteit prijshoudend andere soorten iets lager, afloop flauw. Kalfkoeien en vaarzen zeer kalm, toch prijshoudend. Pinken, schapen en lam meren, nuchtere kalveren ongeveer als vorige week. Magere ossen en koeien prijshoudend. Dragende varkens zeer kalm. Biggen prijshoudend. Nuchtere kalveren van f 10 tot f 18. Runder- 110 80 160 De jieer v. Driel kan niet andersi houdens behoorlijke controle, verklaren, dan dat de commissiever- De openbare vergadering wordt hier- gaderingen .steeds een aangenaam en °P_ gesloten, de raad gaat over in ge- prettig ^verloop hadden, het gaat dan heime zitting, ook werkelijk niet over de leden van de commissie. De heer v. 'tSant merkt op, dat nu naar buiten schijnt, dat het rechtsge voel Van den heer v. Driel hooger) staat, dan dat van de andere com missieleden. Spr. wil daarom inet na druk verklaren, dat het naar zijn moe- ning .in het nadeel van de werkeloozen zofu ;zljn, als de commissie zich in zijn geheel .terugtrok. De Voorzitter zou deze kwestie zoo straks in besloten vergadering nog na der ,willen bespreken. De heer v. Driel vestigt de aan dacht ,op de wenschelljkheid, om aan de ^Zandwei." een lichtpunt aan te brengen. De Voorzitter merkt op, dat dit ge deelte is aangesloten op den transfor mator (van Werkendam, voor de 3 licht punten .die er hiangen, moet de ge meente 54 gulden betalen. De heer v. Straten meent, dat de paal (die de heer v. Driel bedoelt op Werkendamsqh .grondgebied staat. De .Voorzitter zou deze kwestie naar de .commissie voor de Werken wil- en .verwijzen, die kan een nader on derzoek instellen. De .heer v. Driel vraagt, hoe of iet jstaat met de waterleiding, waarop de Voorzitter antwoordt, dat met de voorbereidende werkzaamheden reeds een aanvang is gemaakt. De heer v. Driel zou B. en W. wil- en -adviseeren, dat zij er op letten, dat voor werkzaamheden in deze ge meente, pok werkeloozen uit deze ge meente worden genomen. De Voorzitter merkt op, dat het als bij het goed heeft ook voor de werk zaamheden in andere gemeenten wer keloozen uit deze gemeente genomen, zullen .worden, maar omgekeerd zullen uit die andere gemeenten ook werke loozen arbeid verrichten, als men in de Werken en Sleeuwijk begint. De heer v. Rosmialen voegt er aan toe, dat volgende week te Meeuwen de eerste buizen gelost zullen worden De heer v. Rosm;alen dringt er op aan, dat degene die het licht aan de Kille verzorgd, er op wordt gewezen, een ruimere toepassing in te voeren, Het gebeurt dat in Sleeuwijk en De Werken de lichten branden en de Kille in het donker zit. p De Voorzitter zal hierop doen wijzen De heer Sigmond vestigt er de aan dacht op, dat langs den dijk veel lamp jes stuk zijn. De heer v. Rosmalen vraagt hoe he staat met den bouw der arbeiderswo ningen aan de Uitbreiding. De Voorzitter zegt, dat B. en W. er reeds over geschreven hebben, doch tot heden niets hebben gehoord. B. en W. voelen evenwel meer voor particu lieren bouw en zouden die zooveel mogelijk willen aanmoedigen, door het verstrekken vian hypotheek. Op 'too genblik bedraagt de rentestand daar voor 5 pCt., doch B. en W. hebben ge vraagd dit op 4 pCt. "te willen bren gen. De regeering heeft voor het ver strekken van bouwcredieten een be drag van 200 millioen uitgetrokken. Spr. voelt er voor, om bouwcredieten beschikbaar te stellen, onder goede waarborgen en huurovereenkomst. Door (Buiten verantwoording der Red.). Mijnbeer de Redacteur! Ik wilde eens even wijzen op den grooten misstand aan de Oudheusdensche poort, waar nu al g ruimen tijd een on bewoonbaar hok staat, zonder dak. Deze ruïne schandaliseert de heele buurt, die nog wel de éntree der stad vormt. Heeft de Gemeenteraad indertijd in de politie-verordening geen bepalingen opge nomen, om zooiets te voorkomen Maar waarom houden Burgemeester en Wet houders daar de hand niet aan Destijds hebben de buurtbewoners aan de Wijksche poort de zaak aan 't rollen gebracht en nu staat er een fraai huis, in plaats van een bouwval. Als 't Gemeentebestuur er werkelijk zoo op uit was, om de be langen der stad te dienen, dan moest er in zulke gevallen geen aansporing noo dig zijn 1 Terecht is in de laatste raadsvergade ring Burgemeester en Wethouders een verwijt gemaakt, van hun conservatieve en futlooze houding. Die raadsleden hebben gelijk Een doelbewuste politiek en een flinke hoeveelheid voortvarendheid, dat ontbreekt er aan, X. CAPELLE. Het maken van een gewapend betondui'ker met toebereidingkanalen, voor rekening van 't waterschap „Klein Waspik", onder architectuur van den heer J. Mi'chaël, waterbouwkundige al hier, is opgedragen aan de heeren Gebr. Oomen te Raamsdonk, terwijl centrale afname ongeveer 400 stuks van afs|uj'ten van den zoogenaamden verschillende kwaliteit. A Hoop der markt j}ussenschen Gantel, voor rekeningvan hetzelfde Waterschap is gegund aan den heer C. Snijders alhier. Door den architect, den heer J. Michaël alhier, werd namens den heer M. Boezer te Waspik aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Winterdijk even voorbij het Vaartje, waarvoor als volgt werd ingeschreven: Metselwerk. Gebr. Spierings, Capelle f2193 L. Fitters, Waspik f1934 Timmerwerk. J. de Ruiter, Waspik (z. verfw.) f1564 f1532 f1524 f1521 zeer kalm. GORINCHEM, 30 Oct. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 12.984 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 5.60f 6.20 Jonge hennen eieren f3.10f4.60 Eendeneieren f 2.80f 3.20. per 100 stuks. ROTTERDAM, 31 October. Op de veemarkt waren heden aange voerd 180 paarden 2 veulens 3545ma Qebr. Spierings^CapelTe gere en vette runderen, 997 vette kalveren, en graskalv., 590 nuchtere kalveren, 445 schapen of lammeren, 1 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang H. Wagemakers, Capelle Massa. overloopers of varkens, 72 biggen, 16 öefar Spierings, Capelle bokken of geiten. Per V, K.G. Koeien Ossen Stieren le kw. 30—33 25—26 21—24 2e kw. 27—30 20—23 18—20 3e kw. 23—26 16—18 16—17 f3875 f3850 f3847 Vette kalveren 45-50 377,-421/, 277,-327, Per stuk Melkkoeien Kalfkoeien Stieren Pinken Graskalveren Vaarzen Werkpaarden Slachtpaarden Veulens Hitten Biggen Nuchtere fokkalf. id. slachtkalv. Lammeren f140 k f240 f160 k f250 f100 f235 f 45 A f 90 f 20 i f 40 f 90 af 130 110 k f170 70 k f130 -if - 40 a f 6 a f 6 k f 5 a f 7 i f 65 12 10 9 13 Biggen per week fl.k £1.20 M. van Carnpen, Capelle H. Wagemakers, Capelle Kleinloog en van Oversteeg, Vrijhoeve Capelle f3750 A. A. de Grauw, Waspik f3668 L. Fitters, Waspik f3644 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f3642 A. J. Mutsers, Wasp. (z. verfw.) f3561 J. de Ruiter, Waspik (z. verfw.) f3551 Het metselwerk is opgedragen aan den heer L. Fitters te Waspik en het timmerwerk aan den heer H. Wager makers te Capelle. EETHEN Bij den landbouwer G. A. Uijt- hoven alhier bleef een paard, toen men het uit den stal haalde, plotseling dood. De lezing door den heer F. Goudswaard uit Rotterdam, Maandag avond in de Herv. Kerk gehouden, was slechts matig bezocht. Jammer, want het waa werkelijk intressant cm t i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 6