5 JACDTÜËCHT A. VAN SETERS c. EEN PRIMA WEKKER Steun Consumptie- Aardappelen, ANT. MICHAËL, C 32 - AALBURG. Gevraagd te WIJK. Vermist •Zn. 1.32.30 H.A. Weiland N.V. GARAGE Burchtstraat 56 - HEUSDEN - Tel. 50. OFFICIAL OPELDEALER. Takelwagen disponibel. Notaris PAAP de bouwmanswoning Notaris PAAP Bruine- en Blauwe Inmaakpotten ALMKERK. Donderdagavond 9 dezer hield de „Almkerksche IJsclub" in de zaal [van de wed. Dekker alhier haar aangekondigde ledenvergadering, waarop 38 leden tegen woordig waren. Door afwezigheid van den voorzitter, den heer G. de Jong, werd de vergade ring gepresideerd door den heer W. van Straaten. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat de vereeniging zich in goede richting voortbeweegt en van bloei mag worden gesproken, daar de vereeniging thans ruim 150 leden telt. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, nadat alle schulden betaald waren, dat er nog «en batig saldo in kas was van ongeveer 13, Bij de periodieke bestuursverkiezing werd herkozen de heer H. W. Kloot, terwijl door bedanken van den heer A. 4. van Breugel werd gekozen de heer de heer Kruithof en in de plaats van den heer A. Brand, die was vertrokken, den heer G. den Besten. Allen namen deze benoeming aan. Medegedeeld werd dat de ledenkaartjes, die verstrekt zullen worden, in 't vervolg •p de baan zichtbaar gedragen moeten worden, wat de controle zeer vergemak kelijkt. Deze zijn op naam en strikt per soonlijk. Voor de kinderen kunnen de leden kaartjes aanvragen bij het bestuur, welke gratis verkrijgbaar zijn. Verder werd besloten dat de Plompert nagezien zal worden en den bult die er op is en waarvan veel ongemak ondervonden wordt, zal er afgehaald worden; met de grond, die daaruit komt, zal de kade verbeterd worden. Besloten werd een vasten machi nist aan te stellen, die alleen de motor mag draaien. Het lidmaat werd vastgesteld op f 1. per jaar, terwijl diegenen, die bedankt heb ben en weer lid wenschen te worden, £1,50 moeten betalen. De jl. Zondag gehouden collecte in de Herv. kerk alhier, ten bate der Zending, bracht ruim f195.op. ANDEL. Tot notabelen in de Herv. Kerk alhier zijn herkozen de heeren G. van Duist en Adr. Verwijs. - Door de gebrs. van Andel werd «veneens een pink uit de weide vermist. Aangezien het dier na nauwkeurig onder zoek niet werd gevonden, wordt ook hier aan diefstal gedacht. De bij de firma Schouten te Gies- zen werkzaam zijnde J. de Fijter alhier, had het ongeluk in het ruim van een motorboot te vallen, tengevolge waarvan bij zich zoodanig aan den voet kneusde, dat hij enkele weken rust zal moeten houden en geneeskundige hulp noodig was. De heer G. M. Breeden, welke alhier bij de sluis het opzicht houdt over «en aantal opgelegde schepen, is benoemd tot directeur van de veerdienst „Altena" to Gorinchem. BOMMELERWAARD. In den hooihandel gaat nog maar weinig om. Kleine partijtjes gaan af en toe tegen den prijs van f 8.k f 9. van de hand. Levendiger is op 't oogen- blik de suikerbietenverbouw. Groote hoo- pen wachten op scheepsgelegenheid. De prachtige zomer heeft ook op de bieten reusachtig meegewerkt, zoodat er, naar men verneemt, te veel voor het beoogde doel zijn gegroeid. De te veel gegroeide kunnen, naar wordt medegedeeld, geleverd worden, doch tegen verlaagde prijsal weer een strop voor den verbouwer. Dat de landerijen niet meer zoo ge wild zijn, blijkt wel uit de verpachtingen. Wat het vorig jaar nog f140 k f150 per H.A. deed, gaat nu voor f 40 k f50 van de hand. Er is zelf verpacht voor f27.hetwelk het vorig jaar nog f 100 opbracht. Jammer voor den boer, maar •ok voor den kleine grondbezitter, die daarvan moet rondkomen. Die zal moeten handelen als vader Cats zegt„Als 't getij verloopt, moet men de bakens verzetten GAMEREN. Jl. Vrijdag had alhier de verkie zing plaats van aftredende leden voor het Kiescollege in de Herv. Kerk alhier. Met «lgemeene stemmen werden allen herkozen. NIEUWENDIJK. De bazar welke alhier in de afgeloopen week gehouden is ten bate van de Chr. Muziekvereeniging „Cres cendo" alhier, mag als goed geslaagd genoemd worden. Alle 3 de dagen is er bijzonder veel animo voor deze ba zar geweest. De zaal was iederen avond meer dan overvol. Men kon (Overal voor terecht; men zag er standen met manufacturen, fijne handwerken, tabak, sigaren, galantariën, enz. enz. Verder trof men er grabbeltonnen, knikkerbak- ken, sjoelbakken, enz. aan. Wilde men een haardkachel of een fiets bemachti gen, dan kon men hier naar raden, evenzoo naar een pop, taart, tulband etc. te veel om op te noemen. Naar we konden nagaan, werd overal veel gebruik van gemaakt. Een woord van dank komt zeker toe aan allen die tot het slagen van deze bazar hebben me degewerkt, in het bijzonder aan die genen die den stoot hiertoe gegeven hebben, aan het damescomité dat tijd noch moeite gespaard heeft, en aan de meisjes die gezorgd hebben voor mooie en nuttige handwerken. De fir ma van Nelle was zoo welwillend om een theeschenkerij gratis beschikbaar te stellen. Vele inwoners, grossiers, fabrikanten en dergelijken vereerden dé ze bazar met hunne geschenken en bijdragen. In één woord heet Nieuwen- dijk heeft getoond, dat het zijn muziek omhoog wil houden. De totale op brengst der bazar was plm. f 1000. „Crescendo" we verwachten, (nu gij nieuwe instrumenten aan kunt schaf fen) spoedig een uitvoering van U. SLEEUWIJK. Tot ouderling in de Ger. Kerk alhier is gekozen de heer L. van't Sant en tot diaken de heer W. van Andel. Tot bestuurslid van de A.R. Pro- pagandaclub alhier is gekozen de heer G. van Oord. SPRANG. Met ingang van 15 Nov. a.s. zal d'e secretarie dezer gemeente voor h'et publiek geopend zijn van des mor gens 9 uur tot des nam. half één. De plaatselijke A..R Propaganda- club hïeld j.l. Donderdagavond in het g'ebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje 'een ledenvergadering, waar in 'door een der leden een inleiding werd gehouden over „Werkstaking"', op welke inleiding een geanimeerde gedachtenwisseling 'volgde. Den 'grondwerker K. had het ongeluk zich met een schop aan zijn linkerhand zoodanig te verwonden, dat hij de geneeskundige hulp van Dr. W. moest 'inroepen. A.s. 'Vrijdagavond hoopt de A.R. J.A. in de zaal van den Chr. Volks bond haar 2e jaarvergadering te hou den. Door haar voorzitter, de heer D. 'Drost, zal behandeld worden „Het Calvinisme 'en de Staatkunde". A.s. Donderdag hoopt de heer v. d. Pol, cand. tot den H. Dienst te de Bilt (U.) beroepen pred. bij de Ned. Herv. gemeente alhier, een bezoek ,aan deze gemeente te brengen. Des avonds 6.30 uur hoopt de heer v. d. Pol voor de gemeente op te treden. WIJK. Door den landbouwer G. Mout- haan alhier, werd dezer dagen een biet gerooid, die het kolossale gewicht van 28 pond had. -- De fanfare O. en U. alhier gaf Zaterdagavond -voor een tamelijk be zette 2aal haar aangekondigde uitvoe- 1 ring, onder leiding van den heer B. Roza. De Voorzitter opende met een woord van welkom en gaf, waar deze uitvoe ring in de eerste plaats werd gegeven ten behoeve der begunstigers een be knopt verslag over het afgeloopen jaar en 'deelde mede, dat voor het solisten- concours te Eindhoven, dat 2 Decem ber wordt gehouden, een twaalftal le den Van de vereeniging hebben inge schreven. De verschillende muzieknummers werden op keurige wijze uitgevoerd, gezegd mag worden dat O. en U. met deze uitvoering wederom haar naam schitterend heeft hoog gehouden. Voor afwisseling was ditmaal de heer v. Engelen uit Waalwijk geëngageerd. Deze wist met zijn liedjes en voor drachten de aanwezigen aangenaam be zig te houden, er werd .uitbundig en hartelijk gelachen. Voor pianobegelei ding zorgde mej. N. Roza, die zich eveneens zeer verdienstelijk van haar taak 'kweet. Aan bet slot dankte de Voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst, den heer v. Engelen en mej. Roza voor de verleende medewerking, waarop ie der te ruim half twaalf hoogst vol daan huiswaarts keerde. GEVONDEN VOORWERPEN. Een heerenrijwiel. Terug te bekomen bij den gemeen teveldwachter alhier. VEEN. De raadsvergadering, uitgeschreven tegen Zaterdagmorgen half elf, kon we gens onvoltalligheid niet doorgaan. Alleen de beide wethouders waren tegenwoordig. De heeren 't Lam en v Ballegooijen hadden bericht van verhindering gezonden, de heer J. Schreuders kon wegens onge steldheid de vergadering niet bijwonen. In de gistermiddag gehouden raads vergadering besloot de Raad met alge- meene stemmen om aan te sluiten aan het Waterleidingbedrijf Noord-West Brabant. Openbare vergadering van den raad der gemeente SPRANG-CAPELLE op Vrijdag io November, des mid dags ten 8 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer Meijer. [SecretarisWelEd. Heer D. v. d. Berg. Aanwezig alle leden. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 31 Augustus. Zonder op- of aanmerkingen wor den deze vastgesteld. Ingekomen stukken Proces-verbaal van kasopneming. Gebleken is bij onderzoek, dat alle stukken met de bescheiden in over eenstemming waren. Onderhandsche verhuring van grond. Wordt besloten te verhuren aan A. v. Oost. Een schrijven van Ged. Staten waarbij goedkeuring wordt verleend van het raadsbesluit tot ruiling van een perceel gemeentegrond met grond van den heer Sneep, wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een schrijven van de Ned. Bond van Gemeente-Ambtenaren en van de R. K. Ambtenaren-vereeniging, inzake de verlaging van salarissen van amb- tenaren van den Burgerlijken Stand wordt voor kennisgeving aangenomen. Goedkeuring begrooting Burgerlijk Armbestuur Capelle voor 1934 met een eindcijfer van f8193. De Voorzitter wees er op, dat de gemeente f 1600 subsidie heeft moe ten geven, aangezien het Armbestuur zich uit eigen middelen niet langer meer kan bedruipen. B. en W. willen deze subsidie ver- leenen bij wijze van voorschot, dat terug zal worden betaald telkens wan neer het armbestuur een saldo heeft. .Alhoewel het Armbestuur hiermede accoord gaat zal toch nog moeten worden afgewacht of Ged. Staten dit besluit zullen goedkeuren. De heer Michaels zegt, dat B. en W. maar weinig vertrouwen in de autoriteiten, in deze Ged. Staten, stel len. Hij naar zich zou zeggen, dat de geheele armegeschiedenis maar aan den raad moet worden onttrok ken, aangezien de beslissingen aan den raad toch niet worden gehand haafd. God. Staten schijnen van mee ning te zijn, dat ze beter met de plaatselijke toestanden op de hoogte zijn clan de raad of B. en W. De heer v. d. Willigenburg wijst er op, dat volgens de met het voor stel van den heer Michaels niet is te volgen, daar dan de arme men- schen daarvan de dupe zouden wor den. Vervolgens het voorstel van B. en W. worden de arme menschen geholpen, terwijl de gemeente later het bedrag, zonder dat het armwe zen wordt te kort gedaan, wederom terug krijgt. De heer Michaels wil het armbe stuur niet uitschakelen, doch het ge meentebestuur. Het Burgerlijk Arm bestuur heeft zich dan niet tot den raad te wenden, doch tot Ged. Staten, ook wanneer ze voor een te kort staan. Spreker noemt de heele zaak een papieren neus. De heer Verheijden zegt, dat Ged. Staten gedwongen zijn goed toe te zien, omdat er vele gemeentebestu ren zijn die kunnen zeggen als Tijl Uilenspiegel: „ik heb het er naar ge maakt." Michaels. Tijl Uilenspiegel begon niet van onderaan af te breken. De heer Kraak meent, dat het Arm bestuur zeer veel moet uitgeven aan ziekenhuisverpleging. Een gelukkig verschijnsel is het, dat de inwoners zich daarvoor hoe langer hoe meer gaan verzekeren» zoodat deze kosten voor het Armbestuur in de toekomst beslist geringer zullen worden. Spre ker kan zich daarom goed met het voorstel van B. en W. vereenigen. De heer Michaels wijst er op, dat daar reeds eerder op is gewezen en vraagt of het gemeentebestuur daar op al voldoende de aandacht heeft gevestigd. De dokters gaan direct over voor te schrijven, dat men in een ziekenhuis moet worden opge nomen. De heer Dalmaijer wijst er op, dat in Sprang daarvoor een vergadering is uitgeschreven, doch geheel buiten het gemeentebestuur om. Kraak. In Sprang is een verga dering uitgeschreven door eeni Ver zekering Maatschappij en daar mag de gemeente zich niet mede bemoe ien. De heer v. d. Willigenburg geeft zulks toe en zegt, dat het Gemeente bestuur zulks ook niet zal doen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen goed gekeurd. Voorloopige vaststelling Gemeente rekening dienst 1932. Door de commissie van onderzoek is een rapport uitgebracht. Op de eerste plaats wijst de commissie er op, dat de onkosten brandweer niet te hoog zijn en bii brand met te veel personen werkzaam zijn. De Voorzitter zegt, dat B. en W. ac coord gaan met deze opmerking. In de instructie is het aantal personen dat bij .brand hulp mag verleenen zeer beperkt B. en W. zullen bii de brandm. aandringen, dat de hand wordt gehouden aan de instructie. In- tusschen zijn de belooningen voor hulp bij brand reeds verlaagd. Verder vraagt de commissie of de Gemeente-Opzichter wel voldoende controle en toezicht houdt op de werkzaamheden die worden verricht. De Voorzitter zegt, dat zulks, nog moeilijk is te zeggen, wijl deze pasi vanaf 1 Jan. 1933 in functie is ge treden. De controle is goed. De heer Michaels, heeft de opzich ter, zoolang deze in functie is, nog bij geen enkel werk gezien. Zulks is niet in orde, want hij heeft na te gaan of alles, geschiedt als ge- wenscht en noodig is. Hij moet ook nagaan of de scholen en schoolhui zen in orde zijn. Zoo iets moet niot aan het personeel of de huurders worden overgelaten. Voor rekening van het polderbestuur en de gemeen te zijn werkzaamheden verricht waar bij spreker hem nooit heeft gezien. De ingediende plannen voor het bou wen van woningen duurt veel te lang voor deze worden goedgekeurd. Toen deze vroeger door de Gezondheids commissie moesten worden goedge keurd waren deze binnen 14 dagen terug en nu gaan er maanden over heen eer deze zijn goedgekeurd. Mis schien is zulks een gevolg, dat de op zichter daar nog niet genoeg inzit. Is zulks het geval, dan moet hii or zich wat .meer voor geven. (Wordt vervolgd.) Advertentiëii. Heden overleed te Over* veen onze lieve Zuster, Mevrouw H. M RINSE- VAN GENDT. L. G. VAN GENDT. M.TH. VAN GENDT- Muydebman. H e u s d e n, 12 Nov. 1933. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen ons innig geliefd Dochtertje en Zusje CORNELIA, in den nog jeugdigen leef tijd van bijna 5 maanden. Adi*. den Dekker. Johanna den Dekker- Colijn. Jan Govert. Aartje Cornelia. Willem. WIJK, 14 Nov. 1933. voor DEN BOSCH een welke zelfstandig kan werken en koken. Wasch buitenshuis. Z. g. g. 0. z. a. t. m. Brieven onder letter A aan het Bureau van dit blad. Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde Moeder, Mschslina Catharina Tenling, Weduwe van in den ouderdom van 49 jaar en 3 maanden. JENNEKE. PIETJE. PETER. Dassen, 12 Nov. 1933. ARTS, is iederen middag om 2 uur te spreken in Café Wed. v. d. Maaden Tevens kunnen daar steeds boodschappen worden af gegeven. Wie heeft van de Waarden onder G i e s s e n twee verkeerde Pinken meegenomen een zwartb. PINK met veel zwart en een witb. PINK. Links achter het kruis gemerkt p. EigenaarT. CRIELAARD Gz. ANDEL. Hoogstraat 16, GORINCHEM. 1 jaar Garantie. In verband met steun voor Consumptie-Aardappelen is het noodig te inventariseeren de voorraden per 15 November 1933. Inlichtingen worden verstrekt door Secretarissen van Boerenbonden en Landbouwvereenigingen. De JACHTCOMMISSIE brengt ter algemeene kennis dat van 1630 November 1933 op de secretarieën der gemeenten Waalwijk en Ëethen voor een ieder kosteloos ter inzage liggen afschriften van de schat- tingsbesluiten der commissie, be treffende jachtrechten, welke tot het in werking treden der Jacht wet 1923 hebben gerust op gron den, in die gemeenten gelegen, en door het in werking treden dezer wet zijn ondergegaan. De Jachtcommissie: Mr. P. M. J. E. Bloemarts, Voorzitter. Mr. A. J. Rosman, Secretaris. te Werkendam, zal WOENSDAGEN 22 en 29 NOV. 1933, 's avonds 7 uur, in café Zwets te De Werkeo, voor den Heer C. J. A. Evers PUBLIEK VBRKOOPEN nr. 49 met schuur, erf en boom gaard aan den Sleeuwijkschendijk te De Werken. Breeder bij biljet. te Werkendam, zal WOENSDAGEN 22 en 29 NOV. 1933, nam. half drie in café v. d. Beek te Babyloniënbroek, voor Erven Mej. M. Daim, PUBLIEK VERKOOPEN ia het Noordeveld onder Dussen. Breeder big biljet. Verschenen Een bundel gedichten van J. TIMMERMANS. Verkrijgbaar in den Boek handel der Firma L. J. VEERMAN te Heusden. Prijs f 1.- Prima kwaliteit. Breed 81 c.M., werkende breedte 76 c.M. Lang 1.53 M. per stuk f 0.80. Lang 2.44 M. per stuk fl.30 1.83 M. „0.95. 2.74 M. ,1.45 2.13 M. 1.15. 3.05 M. 91.65 Bij kwantum-afname franco thuis bezorgt. Verder alle soorten ijzerwaren touwwerk teer- prodoctea aardewerk, enz. enz. tegen verlaagde prijzen in 1933, prima fabrikaat. Aanbevelend, Telefoon 14, WIJK EN AALBURG. (Doorverbinding.) De OPEL-automobiel is het laagst geprijsde en meest zuinige general motorsproduct. Vraagt proefrit en verdere inlichtingen. Pieter Sterrenburg,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 3