Lagere Eleedin^prijzen Voor de vele gj^ ZIE DE ET ALAGE'S DE OUDSTE INWOONSTER VAN QRAVENHAGE. De oudste inwoonster van Den Haag1, de -wed. WisdomSchmidt, heeft in goede gezondheid haar 102en verjaar dag gevierd. VERKEERSONGELUK OP DEN RIJKSWEG BIJ MUIDEN. Op den Rijksstraatweg bij Muiden zijn twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Van de richting Bussum kwam de heer C. B., wonende te Am sterdam, In zijn auto aanrijden, toen de vrachtauto van een firma uit Wees- perkarspel een achterwaartsche bewe ging maakte. Of het achterlicht van die vrachtauto op dat oogenbifk brand de is nog niet komen vast te staan. De botsing tusschen de beide wagens was zoo hevig, dat de personenauto totaal werd vernield en omsloeg. Wonderlijk genoeg werd de heer B. slechts licht aan neus en voorhoofd gewond. Het duurde echter geruimen tijd, vóór men hem uit de auto kon bevrijden. Hij werd 'binnengebracht bij den heer Wegman, waarna hij met een passeer en de auto vervoerd werd naar dr. Niekefk te Muiden, die medi sch ehuip verleende. Met behulp van den takelwagen werd de auto naar Amsterdam vervoerd. De (vrachtauto werd van achteren vrij ern stiig beschadigd; de (bestuurder bleef ongedeerd. die gewacht hebben op is nu het tijdstip tot koopen aangebroken. FELLE BRAND TEISTERT DE „INDRAPOERA". Een vuurzee voor den schoorsteen. Met 23 stralen in twee-en-half uur bedwongen. De brandweer redt een kostbaar schip. Een felle brand, welke in den aanvang een catastrophalen aanvang dreigde te nemen, heeft Woensdagavond op het voor de Lloydkade te Rotterdam liggende motormailschip „Indrapoera" van den Rotterdamsche Lloyd gewoed. Het heeft er eenigen tijd naar uitge zien of de „Indrapoera", ('én van onze mooiste Oostinjevaarder de tragischen weg van de „P. G. Hoof!" zou opgaan, maar door het snelle en cordate optreden van het walpersoneel van den Lloyd en Brandweer, kon het vuur juist bijtijds worden bedwongen na werken. Geen oude rommel, maar de nieuwste jassen voor de laagste prijzen. -rrk-r ca Ol_ MET KORTINGEN VAN 10 TOT 50 °lo De prijzen zijn nü zoo laag gesteld dat niemand meer behoeft te wachten. Zelfs de man met de kleinste beurs wordt in staat gesteld, zich 2elf of zijn jongens van goedkoope kleeding te voorzien. 't Beste en Oudste Kleedinghuis ter stede. GORINCHEM. te 2x/2 hard DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". rige jaren, en volgens spr. is het beter, als 'langs den 'dijk loopen. De Voorzitter zegt, 'dat in de vo rige vergadering besloten is, geen sub sidie 'hiervoor uit te geven, in verband met de financieele moeilijkheden der gemeente; daarbij is 'de begrooting met moeite sluitend gekregen en voor De heler de Jong meent, dat de hee- toozen over het 2d'e 'halfjaar 1933 toe ren hiervan .een verkeerd begrip .heb- gestaan, waarna op voorstel van B. ben, er worden op verschillende pun- en W.tot wederinvoering van de steun- ten aan dezen dijk betonnen platen regeling voor wefkelooze arbeiders werd als Bij de voortzetting van de berechting deze aangelegenheid staat geen post van de eerste groep Europeesche muiters op 'de begrooting. van de Zeven Provinciën voor de Zee I De heer d'e Jong zegt, ook voor krijgsraad werden de volgende straffensubsidie 'te z-ijn, edoch de financi'eën geëischt der 'gemeente laten 'het niet toe, en korporaal-machinist M. Boshart, 14 jaar. daarbij 'is de 'belasting in den hoogst'en korporaal-stoker G F. Dannau, 11 jaar. top. 'De begrooting 'hebben wij, aldus korporaal-machinist M. Dooyeweerd 10 jaar spreker, 'met krammen 'en i-ijmen ^an korporaal-machinist B. v. Leeuwen, 7 jaar. elkaar gekregen. korporaal machinist W. Tichelaar, 1 jaar. Schrijven Van enkele bewoners aan stoker-olieman P. A. Peeters, 7 jaar. den 'Kildijk, Waarin zij den raad ver- stoker olieman W..Snel, 41/ï jaar. zoeken, 'gezien den slechten toestand stoker olieman C. A. Vermeulen 1 jaar. waarin de dijk, verkeerd, deze wat allen met aftrek van den tijd doorgebracht op 'te laten maken, in preventieve hechtenis, met uitzonderingDe 'Voorzitter zegt, dat in verband van beklaagden Tichelaar en Vermeulen, met 'dit schrijven 'de gemeente-opzich- die niet in voorarrest zijn geweestvoorts ter de Later 'hiervan een begrooting met ontslag uit den dienst en ontzetting heeft gemaakt, de kosten zullen f 170 uit de bevoegdheid om verder bij de bedragen. gewapende macht te dienen GASVERGIFTIGING. Bejaard echtpaar om het leven gekomen. In een perceel in de Rembrandtstraat te Den Haag werden Dinsdagmiddag de puinsteen 'en grint. 69-jarige bewoner G. H. en zijn echt- j De 'heer Nieuwen huizen gelooft, wan- genoote in bewusteloozen toestand aange- neer de gemeente hieraan begint, zij trollen, tengevolge van gasvergiftiging. zich '°P een moeilijk pad gaat begeven, De vrouw bleek reeds te zijn overleden, le meer daar .dit ook een polderweg terwijl de man, die naar het R.K. zie is. De heer Burghout zqu dit werk in werkverschaffing uit laten voeren. De Voorzitter gelooft, cöat dit niet veel zal worden, idaar aan dit werk in hoofdzfaak materiaal .geleverd moet worden 'aan betonnen palen en platen, gezet, zooals .b.v. .aan 'den prov. weg gebeurd is ;en dan met puin gelijk maken en grint er over. De heer ,v. rï. Wal zou een maximum bedrag vaststellen ,van f 170. De Voorzitter .zegt, 'dat dit moeilijk nu te bepalen 5s, want als het werk b.v. f 190 ,kost, zou* dit om enkele den ten niet ,afgemaakt kunnen worden. Hierna stellen B. en W. voor, het bedrag voor bedoelden 'dijk op f175 te brengen. Aldus wordt besloten. De heer Nieuwenhuizen is hier tegen. De Voorzitter zegt, 'dat hiér aantee- kening van gehouden (zal worden. Hierna is aan de orde een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur alhier, waarin een buitengewone subsidie wordt gevraagd van 1750.voor noodzakelijke uitgaven o.a. voor zie kenhuispatiënten te Gorinchem en Bre da en voor 'salarissen en steun. De Voorzitter schorst hierop de open- hare vergadering. Na heropening komt punt 4 der agenda eerst in behandeling. Op voorstel van B. en W. wordt keehuis Westeinde was vervoerd, even eens in den loop van den nacht is over leden. De oorzaak is te wijten aan alle niet zoo onachtzaamheid bij de behandeling van Kildijk. een gaskookstel. De Voorzitter zegt, dat bijna alle wegen polderwegen zijn, doch ze zijn dicht bevolkt als de De heer Nieuwenhuizen blijft er bij, dat de gemeente 'in moeilijkheden komt, want komen er .andere, dan zal men Openbare vergadering van den Raad het niet kunnen nalaten ook deze te der gemeente ALMKERK, op helpen. wordt besloten. De steun volgt Vastgesteld, ongeorganiseerden f 6.georganiseerden f 7.ongeorg. kostwinners f 5.georg. kostw. f 5.50. De Voorzitter zegt, 'dat de minister heeft bepaald, dat 'er streng controle moet gehouden worden, deze controle moet bestaan uit »een administratie-, straat- en huiscontroie. Dan zal moeten worden nagegaan, of de menschen werkelijk steun behoeven, 'het werke loos zijn alleen is niet voldoende, ook zal de commissie 'voor steunverleening moeten worden gereorganiseerd. Thans is aan de orde toeslag aan georganiseerde landarbeiders op uitkee- ring Bondskas. De Voorzitter zegt, dat deze toeslag uitsluitend voor personen is, die hier aan behoefte hebben en behoudens goedkeuring v. d, betrokken Minister wordt goedgekeurd. Deze toeslag be draagt, aldus spr., «fl.per week voor brandstoffen, plus 25 cent per kind te beginnen bij het -derde tot 21 jaar en mochten er Verdiensten zijn, dan zal 2 derde daarvan 'in mindering worden gebracht. Mocht blijken, dat er café bezoek bestaat, dan 'zal de steun wor den stopgezet. Hierna leest de Voorzitter een 3- tal adressen voor, van verschillende organisaties, welke alle aandringen op een betere steunregeling. De Voorzitter stelt in verband met het feit, dat er toen dit schrijven binnen kwam nog geen steunrege ling bestond, voor, die adressen voor Dinsdag 28 November 1933, des nam. 2 uur. De heer de Jong zegt, dat het niet de bedoeling is, om de gemeente het Voorzitter: Edelachtb. Heer H. Blok. onderhoud 'van genoemden dijk op Secretaris: Weied. Heer A. Geudeke. zich te doen nemen, doch alleen, om j den dijk in goede conditie te brengen, De Voorzitter opent de vergadering de polder zorgt voor onderhoud, met gebed, waarna de notulen der vo- j De heer van Leeuwen zegt, dat rige vergadering worden voorgelezen bedoelden dijk verschrikkelijk slecht is, ien onveranderd goedgekeurd. Z ij dacht: ik zal bij Veerman" den VULPENHOUDER voor „h e m" koopen. Voor dergelijke artikelen moet men toch in een vertrouwde zaak zijn, waar op goede service gerekend kan worden. H ij dacht: een mooie FOTO ALBUM waarin „zij* de vastge- kennisgeving aan te nemen, legde prettige herinneringen aan Thans komt aan de orde een voor- onze vacantie-reizen kan bewaren, stel verhooging salaris keuringsvee- vind ik een zeer geschikt Sint Ni- arts, hoofd van dienst, colaas geschenk voor haar. Voorzitter licht een en ander lk zal dan ook hiervoor even bij uitvoerig toe en zegt o a, dat de aaninnn.n oommissie van toezicht heeft voor- „Veerman aanloopen. gesteld het salaris zoodanig te ver- Doet U dit ook eens hoogen, dat de heer Koopmans zal Firma L. J. VEERMAN ontvangen voor elke volledige keu- Boekhandel Heusden overeenkomstig de bestaande modellen waarop 'dje heer Nieuwenhuizen ant- den rechtstoestand van den secretaris, woordt, de Kaa bij ons in Waard- den ontvanger en de ambtenaren van huizen is zeker zoo slecht. den Burgerlijke stand vastgesteld. De heer v. d. Stelt zegt, dat de dijk Hiern werden tot 1ste, 2de en 3de zijn aangenomen, wordt een schrijven heel slecht is, de menschen scheppen ambtenaar van den Burgerl. Stand be- behandeid van de Herv. Schoolvereen. hun schoenen over van de modder en noemd, resp. de heeren H. Biok (Bur- aihier, waarin zij 'eene subsidie ver- zelfs bakkerskarren blijven er in ste- gem.), A. Geudeke (secr.), v. Dobben Ingekomen stukken: Nadat een 5-tal ingekomen stukken van minder belang voor kennisgeving zoekt voor het herhalingsondervvijs, ,twelk dezen winter gegeven wordt. De Voorzitter vraagt of een van de heeren hierover het 'woord verlangt. De heer Burghout zegt, dat het vo rig jaar hiervoor een bedrag van f50 werd uitgetrokken, spreker (zou willen voorstellen, dit bedrag te brengen op >f25.gezien de deelname aan ge- ken, tevens woont daar een 10de ge- deeltje van Almkerk. De heer Verschoor meent, dat er voor genoemd bedrag niet veel be tonnen palen en platen gezet kunnen de Bruin (ambten, ter secretarie). Tot Commissieleden van Toezicht op het Lager Onderwijs werden geko zen, de heeren Versteijne en Veithui- zen resp. Hoofden der O.L. en Herv. worden, spr. vraagt -of de gemeente school. zich aan het -opgegeven bedrag houdt. Hierna werd benoemd tot grafmaker, De Voorzitter zegt, dat de begroo- de heer M. c Combee. noemden cursus veel grooter is als vo- geven ting door een deskundige is opge- Op voorstel van B. en W. wordt een credfet voor extra hulp aan werk- ring boven de 1180 (gemiddeld over de jaren 1923'26) twee derde van hetgeen hij per keuring ontving over genoemde jaren. B. en W. meenden echter het gemiddelde op 1400 te moeten stellen en voor elke keuring boven de 1400 twee derde uit te keeren van het bedrag dat hii per keuring genoot gerekend naar een jr. salaris v. f2500 en 'n aantal keu ringen van 1400. De heer Burghout vraagt hoe groot dit bedrag is, waarop de Voorzitter berekend, dat het over 1932 f639.03 zal bedragen. De heer Burghout zegt, toen daar straks de subsidie voor het herha- lingsanderwijs aan de orde was, lie ten de gemeente-financieelen niet toe, dit toe te kennen. Nu gaat het over een persoon die al een goed sala ris heeft, daarbii nog f 639 te voegen, spreker is hier tegen, temeer daar er nog menschen loopen, die nau komen. Ook' gelooft spreker, dat hier door een verkeerden geest in de be volking komt, overal wordt over be zuiniging .gesproken, en hier komt men met verhooging. De heer v. d. Mei toen informeert wat het de gemeente zal kosten. De Voorzitter kan dit niet precies zeggen, daar dit ponds ponds gewijze, door de betrokken gemeenten bere kend wordt. De heer van Leeuwen informeert naar het salaris van den betrokken pers., waarop door den Voorz. wordt geantwoord, van f 2 500 als hoofd, van dienst, f 500 toelage auto en als gemeente-veearts f 1 50. De heer v. Leeuwen meent, dat hii van de Centrale ook nog f 400 ontvangt aan loon. De Voorzitter zegt, dat. ziin prac- tijk er door lijdt en zelfs door a.ri- deren wordt afgesnoept, en dat hii veel meer moet doen in den keurings dienst als noodig is. De heer v. d. Wal merkt op, dat er wel meer zijn, die meer werk moe ten presteeren voor hetzelfde sala ris. De heer v. Leeuwen vindt het on verantwoordelijk, er moest feitelijk sa laris-vermindering plaats vinden. De heer Verschoor is er voor de ze toelage toe te kennen, temeer daal de andere gemeenten hier ook voor. zijn, spreker is er niet voor als in woner van Almkerk, hem dit te ont nemen, en gaat met het voorstel vol komen accoord. De heer v. Leeuwen gaat er niet mee accoord, gezien de steunuitkee- ring, en daar tegenover salarisver- hooging. De Voorzitter zegt, dat dit niets met elkaar heeft te maken. De heer Burghout merkt op, dat de keuringsdienst, wel iets apart is, doch de gemeente trekt er toch winst uit. De heer de Jong zegt, wanneer er een batig saldo is, dan gaan de tarieven omlaag, dus komt dit niet in de gemeentekas, spr. brengt naar vo ren, dat de commissie veel verder, is gegaan, als B. en W.. want deze adviseerde om boven de f 1000 te verhoogen, temeer daar de veearts veel K.M. moet afleggen. De heer v. Leeuwen lean niet ge- looven, dat het aantal K.M. zoo hoog kan zijn voor den keuringsdienst daar hij per week 4 maal naar Dussen, 4 keer naar Andel, en 4 keer naar. Woudrichem moet. De heer de Jong zegt, vernomen te hebben, dat zijn college in Raams- donksveer als hoofd van dienst f 3900 heeft en deze behoeft er zooveel niet voor te doen als de heer Koopmans. De heer Koekkoek informeert, of de commissie, welke bestaat uit B. en W. der aangesloten gemeenten, eerst geen voeling heeft gehouden met de raadsleden. Spreker was er aanvankelijk tegen, doch wanneer B. en W. meenen, dat er geen financiee le gevolgen voor de gemeente uit yoortvloeien, dan kan hij er mee ac coord gaan. De Voorzitter zegt, als er iets ge- welijks met hun steun rond kunnen j beuren moet, dan zjjn B. en W. ruimt op BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1933 | | pagina 2