De Grootmoeder. Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN Dit inüiier Mat uit 2 maden No. 5396 Woensdag 3 Januari 1934 UND van alïhna Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Hier zijn de drie waarborgen Voor de echte Aspirin het Bayer-kruis op elk tablet, de oranje band om de verpak king, het oranje zakje van de 2-stuks verpakking. Het zijn de drie waarborgen om zeker ,van pijn bevrijd te wor den, zonder schade aan hart, maag en nieren. ItuitenisiïiiJ. VLIEGONGELUK. Zondagmiddag tegen half 4 is nabij Orly een Fransch sportvliegtuig ongeveer een K.M, ten Zuiden van het vliegveld van Orly neergestort. De piloot en een inzittende dame werden op slag gedood. o— PYROMAAN EN VOGELLIEFHEBBER. Een 26 jarige man is beschuldigd in een week tjjds 20 perceelen nabij Pras- nyss (Polen) waaronder eenige kerken in brand te hebben gestoken. De man zou hebben betoogd, dat het gezicht van bran dende huizen hem pleizier verschafte. Hi was echter een groot vogelliefhebber en verwijderde daarvoor vóór elke brand stichting altijd de duiventillen van de daken. Op zekeren dag werd de man aangetroffen bij een brandend huis met een duif in de hand. o HELDHAFTIGE VADER. In het plaatsje Ash in Surrey is een knaap begraven, die twaalf van zijn 14 levensjaren in ziekenhuizen heeft door gebracht. Gedurende de laatste vijf jaar heeft zijn vader, een oud zeeman, niet minder dan 18 maal voor transfusie zijn bloed beschikbaar gesteld in een held haftige, maar vergeefsche poging zijn kind te redden. De iongen is nooit meer dan 10 weken thuis geweest, terwijl hij ge durende 12 jaar door 20 doktoren is be handeld. Vijf jaar geleden heeft de vader in één maand tijds driemaal achtereen een hoeveelheid van zijn bloed voor den knaap afgestaaD in drie jaar deed hij dit twaalf keeren, terwijl hij daarna nog zes andere transfusies onderging. VULKANISCHE UITBARSTING. Het eilandje Koesjinoe-Eraboe ten zuid westen van het Zuid-Japansche eiland Kioesjoe is geteisterd door een vulkanische uitbarsting, die vier menschen het leven heeft gekost nog veertig menschen wor den vermist. Voorts is er veel vee om het leven gekomen De ongeveer 1800 bewoners van het eiland zijn naar de kust gevlucht, waar zij wachten op de hulp, die met den grootsten spoed van Kioesjoe is afgezonden. Hun huizen zijn voor een deel onder vulkanische asch be dolven. o ENGELSCHE MACHINE TUSSCHEN GENT EN BRUGGE VERONGELUKT. Negen maanden na het neerstorten van de „Citv of Liverpool" bij Dixmuiden, waarbij vijftien personen den dood vonden, heeft zich Zaterdag andermaal met, een vliegtuig van de Engelsche Koninklijke Luchtvaart op Belgisch grondgebied een niet minder tragisch ongeluk voorgedaan. Het Engelsche vliegtuig „AVRO 10 GABLU" van den dienst Keulen-Brussel- Londen, dat Zaterdagmiddag rond half één het viiegveld Haren op weg naar Croydon verlaten had en door den zwaren mist van zijn gewone route moet afge weken zijn, is namelijk een half uur later te pletter gevlogen tegen een meer dan tweehonderd meter hoogen mast van het radiozendstation van Ruysselede tusschen Gent en Brugge, dat zes jaar geleden voor de verbindingen met den Congo, Amerika en het verre Oosten in gebruik genomen werd. De mast werd letterlijk in tweeën ge broken door het vliegtuig, dat zeer laag vloog en dadelijk daarop in vlammen neerstortte. Alle inzittenden, de piloot, de radio telegrafist en acht passagiers werden op slag gedood. FEUILLETON. 26. Tcgeuijkertija vervolgde hij met zijn onverbiddelijke haat de ellendige vrouw, die zijn zoon van zijn piicht had af gebracht, en die hij, niet zonder .reden van zijn dood beschuldigde. Hij had gezworen haar te vernieti gen, die vrouw, die Sosthène in het verderf had gestort, en zoo vrijpostig was, zich gravin de Prémorin te la- ten noemen. Ja, hij zon op wraak, en die wraak moest vreeselijk zijn. IV. JUFFROUW GENEVIEVE. De markiezin de Sauiien was er verre van te denken, dat haar kleindochter, aan wie zij voortdurend dacht, te Pa rijs was en in den fauborg Saint-An- toine woonde, waar iedereen, die haar kende, dacht dat zij de dochter was van mijnheer Charles Lionnet, meu belfabrikant en den rijksten koopman van den fauborg. Inderdaad bezat mijnheer Charles Lionnet niet minder dan vier millioen francos. Wij weten onder welke omstandig heden de echtelieden Lionnet de doch- Hiiïitmi^erccht flensde» STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag December 1933. Kantonrechter: Mr. C. VV. v. Om meren. Ambten, v. h. Openb. Ministerie: (waarnemend): Mr. J. Dony. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Het is de laatste strafzitting, wel ke door het Kantongerecht te ITeus- den wordt gehouden, daar het met 1 Januari a.s. met nog 38 andere Kantongerechten ophoudt te bestaan. Eeuwen lang heeft de stad Heusden rechtpraak binnen bare omwalling ge kend en thans is zij, vanwege de be zuinigingswoede, verdwenen om nooit weer te herleven, ook a.l zouden de ter van Gabrieile de Sauiien, wie zij den naam van Geneviève hadden ge geven, hadden aangenomen. In die da gen was mijnheer Lionnet nog slechts tijdsomstandigheden gunstiger wor den dan ooit. Ruim 60 zaken zijn te behande len, waarvan 4 kinderzaken met ge sloten deuren-. M. S. handelaar te Gendercn had op 4 October 1933 aardappelen ver voerd zonder schriftelijke vergun ning. VerdachteBegin September heb ik erkenning als handelaar aange- vraag en op 30 October d.a.v. kreeg ik een erkenningsbewijs over de post thuis gezonden, dat gedateerd was 11 September 1933. (Verdachte toont dit met bewijzen aan). KantonrechterHet is wel vreemd maar verdachte heeft gedaan wat hii behoorde te doen. Als op A Septem ber een Koninklijk Besluit in wer king treedt en hij vraagt direct „er kenning" aan, welke hem pas op 30 October bereikt, dan zie ik niet an ders -de minimum schuld in dezen verdachte. Immers heeft hii wel aard appelen vervoerd zonder rechtsgel dige schriftelijke vergunning, naar die rechtgeldige vergunning was voor hem op geen manier te krijgen. Hii heeft dus vervoerd en dat is straf baar. Ik verklaar het feit alzoo straf baar, maar wil geen enkele straf toepassen. J. V. arbeider te Veen had met een consumptietent op een voetbal- terrein gestaan en zwak-alcoholischen drank in den vorm van „Schilletjes" verkocht. Verdachte is niet verschenen. KantonrechterIn het proces-ver baal lees ik datverdachte tweemaal gewaarschuwd is door den Rijksveld wachter van den Flout. En dat maakt de zaak er voor hem niet beter op. Ik geef hem f 5,00 of 3 dagen en de flesch „Schilletjes" ver klaar ik verbeurd. A. V. melkveehouder en melkver- kooper te de Werken had geen melk- lokaal, dat ook maar in het minst voldeed aan de wettelijke vereischten. Verdachte't Is waar, maar ik heb geen centen om het te laten verbou- men. KantonrechterMaar als jii nu een lokaal hebt dat niet aan de eischen voldoet en je collega's hebben al len het noodige geld uitgegeven om hun localiteiten in orde te hebben dan bestaat er eene oneerlijke ver houding en dat mag toch niet. Wil je nu zorgen dat de boel heel gauw in -orde komt. Verdachte Als lik maar centen heb. Kantonrechter 't Is -een heel moei lijk geval voor mij. Jk weet dat je niet behoort tot de met aardsche goederen rijk bedeelden, maar aan den anderen kant moeten de wette lijke bepalingen toch worden nage leefd. En de Warenkeuringsdienst heeft al heel lang geduld met je gehad en je telkens en telkens ge waarschuwd. 't Is werkelijk moei lijk. Enfin dan maar f 5,00 of 3 da gen. M. P. hand. Daarentegen kreeg mijnheer Lionnet, niettegenstaande zijn liefde voor zijn zoon, Geneviève hoe langer hoe meer ting Sleeuwijk. Verd. zou de linker zijde van den weg hebben bereden watermolenaar te de Wer- en bij het naderen van het kruispunt ken is ten laste gelegd dat hii zon- geen geluidsignaal 'hebben gegeven- der voorzien te zijn van eene schrif- VerdachteDe inhoud der dagvaar- telijk vergunning met een geweer en ding is gedeeltelijk waar. Ik hebt een hond aan het jagen is geweest geen signaal gegeven, maar ik reed op den polder „Stroomenhoek." meer rechts dan links. Kantonrechter: Meeuwis, Meeuwis Getuige L. van Toorenenbergen moet ik je nou op deze laatste zit- Verdachte reed links van den weg en ting nog hier zien? 1 met groote snelheid. VerdachteIk ben niet op „Stroo- Getuige Cornells Verhoeven te de menhoek" geweest, mogelijk mijn Werken Ik heb de aanrijding gezien, hond wel. Verdachte reed hard en ik heb geen Kantonrechter: Dan zal ik de Rid- signaal gehoord. der eens hooren, die het proces-ver baal heeft opgemaakt. Kantonrechter tegen verdachte Natuurlijk weer veel te hard gereden Getuige Rijksveldwachter de Rid- op een gevaarlijk kruispunt. Floe hard1 der: Naar mijne meening was het heb je wel gereden? verdachte, die op „Stroomenhoek" liep, maar in ieder geval heb ik er VerdachteOngeveer 50 K.M. KantonrechterDat is veel en veel zijn hond zien loopen. Ik zat in een te hard op een kruispunt. Zoo'n ge griend toen de hond mii in de ga- vaarlijk kruispunt als dit moet je pas ten kreeg en begon te blaffen. seeren met eene veel mindere snel- Kantonrechter Wat kan men toch beid. veel aan een hond te danken hebben! Verdachte: Ik vind mijn snelheid Maar ken je nu verklaren, dat je ver- niet te groot. dachte op „Stroomenhoek" hebt ge-Kantonrechter: Dit is nu een ver zien? schil van meening tusschen U en mij'. Getuige de RidderDat niet direct, Ik vind het veel te hard en hoven- maar wel iemand die sprekend ver- dien geen signaal gegeven en daarom dachte was. f2S,oo of 10 dagen. Kantonrechter: Dan spreek ik, F. v. D. autoverhuurder te Wer- dank zijn hond, verdachte vrij en ge- kendam had te de Werken op den last de teruggaaf van het in beslag hoek Kruispunt—Sasdijk gereden met genomen geweer. eene snelheid van ongeveer 40 K.M:. FI. A. v. d. D. veehouder te Wer- en had den wielrijder F. Stoop aan- kendam had op'24 October j.l. aard- gereden. appelen vervoerd zonder schriftelijke Verdachte: Ik kwam van Werken- vergunning. dam en moest naar Rijswijk. Ik reed: Verdachte is niet verschenen. op de rechterzijde van den weg en Kantonrechter: Verdachte had gaf geen signaal. Ik had me verlaat geen erkenning en had deze ook- niet en moest Notaris Paap wegbrengen, schriftelijk aangevraagd. I Getuige F. Stoop: Verdachte reed Daarom geef ik verdachte f $,oo of links en gaf geen signaal. 3 dagen/ i Kantonrechter: Floeveel schade T. O. te Almkerk had op de Bree- heb je gehad? de Steeg een geweer bii zich ge- Getuige StoopFlier heb U de re- had. kening; 'tis f 28,45. Verdachte is niet verschenen. Getuige G. A. de Keijzer te Wer- KantonrechterVerdachte is voor kendamVerdachte was de schuld, dit Kantongerecht waarlijk geen on- want hij reed veel te hard. Verdach- bekende. Hii staat hekend als een te gaf wel een signaal, strooper van professie. Ik geef hem I VerdachteFlier heb :ik nog een f 5,00 of 3 dagen en liet geweer brief van Notaris Paap. verklaar ik verbeurd, zoodat hii dat nooit meer zien zal. A. d. B., betonfabrikant te Nicuw- Lekkerland, had met zijn auto rijden de bij den Tol aan den straatweg, KantonrechterDat is voor jou een prachtbrief. De Notaris zegt daarin dat je signalen hebt gegeven en dat je in geen geval links van den weg hebt gereden, maar hij zegt niet dat komende van Almkerk in de richting je niet hard reed. De Notaris meent Werkendam eene aanrijding met den dat de schuld bii Stoop ligt. motorrijder L. van Toorenenbergen te Andel komende uit de richting twee Kantonrechter't Is hier niet waar: kijven hebben twee schuld, Nieuwendijk en rijdende in de rich- maar wel waar twee rijden hebben twee schuld. Waarom hebben jullie dat zaakje zelf niet afgewerkt dan had ik er buiten kunnen blijven? Vast staat dat verdachte te hard heeft ge reden bii een erg gevaarlijken hoek'. De verklaring van Notaris Paap is onderteekend door zijn candidaat den Heer Duyne. Wil je schikken? VerdachteJa dat wil ik1 wel. KantonrechterBetaal dan gauw mijnheer Lionnet, en drukte haar aan Lionnet niet met even groote vreugde 2,1 jn hart. Geneviève was bekwaam in a les. Zij was geworden, wat zij in haar kinder- tegemoet gezien als door mijnheer; de eerste behandelde haar met een koel heid en onverschilligheid, die het arme beambte bij Gautrain en Co., een van 1 lief; h,ij zou niet kunnen zeggen, van jaren reeds beloofde te zijn. Zij had kind deed lijden; zij dorst echter niet de voornaamste meubelfabrikanten in welk der twee kinderen hij het meest den fauborg Saint Saint-Antoine. Mijnheer Lionnet was te Marsei'le gekomen om er een filiaal op te rich ten van het huis te Parijs. Vroeger was er reeds een filiaal te Bordeaux opgericht, eveneens door den zorg van mijnheer Lionnet. Een derde werd te Algiers opgericht. Gedurende een oponthoud in Bor deaux was mijnheer Lionnet gehuwd. Zijn vrouw was geheel en al zonder vermogen, maar verblindend schoon; hij was dus uit liefde getrouwd. Wat mevrouw Lionnet betreft, als jong meisje was haar naam niet zoo goed geweest, maar in haar huwelijks leven trachtte zij zich door een goed gedrag en liefde aan haar man te ver binden. Hoe het zij, zij had de kleine Gene viève mee naar Algiers genomen, vast besloten, haar lief te hebben, alsof zij haar eigen kind was. Zij kende haar man, en wist, dat hij woord zou hou den en een vader zou zijn voor de kleine wees. Maar tien maanden later werd zij moeder. Zij schonk het levenslicht aan een jongen, die Albert werd genoemd. Van dien tijd af, verminderde haar teederheid voor Geneviève langzamer- hield. Na een verblijf van drie jaar te Al giers, was de familie Lionnet te Parijs gekomen en vier jaar later werd de naam Gautrain en Co. in Lionnet ver anderd. Hij werkte met groote vlijt, zooals het goede hart, de gratie en de aan- j klagen. Dikwijls schreide geboren fijnheid harer moeder. Zonder heete tranen, op haar te gelijken, was zij toch even schoon. Geneviève Nu zij beter gevoelde en begreep, ,eed zij nog meer dan vroeger; zij kon O! zij was geen Méru le, de dochler niet begrijpen, waaruit die koe.heid van Gabrieile, zij was een Sauiien! Zij had een weinig meer dan de ge middelde grootte en was een mooi ge- een man, die een doel te bereiken proportionneerde gestalte. Haar trek- heeft, en weet, wat hij van zijn werk ken waren fijn en bijzonder regelmatig; kan verwachten. Hij breidde voortdu- J haar teint was blank als een leüe en liet rena zijn relaties uit, en weldra was 1 misschien te veel het kersrood van dan ook een aanzienlijk fortuin zijn j haar mooi gevormde lippen uitkomen, belooning. Maar de diensten, die hij I Haar groote oogen waren donker- aan den handel en aan de nationale in-biauw, overschaduwd door goedgebo- dustrie had bewezen, verdienden een gen wenkbrauwen. De neus, eerder andere belooning. Die verkreeg hij. Na klein dan groot, wras allerliefst en de de groote tentoonstelling in 1878 werd kienie, rozeroode oortjes, waren twee hij benoemd tot ridder van het legioen van eer. Geneviève en Albert waren groot ge- woorden. Albert was op een gymnasium geplaatst en het jonge meisje in een van de eerste pensionnaten, door mijn heer Lionnet gekozen. Geneviève kwam bij haar ouders te rug, toen zij achttien jaar oud was. Engelsch, Duitsch en Italiaanseh. Zij Tot groote voldoening harer ouders teekende en schilderde tamelijk goed, wonderen. Heur haar was donkerblond, iang en dik en omgolfde haar prachtig gevormd voorhoofd. En hetgeen aan haar gelaat een bij zondere aantrekkelijkheid gaf, was de droomende uitdrukking van melancho lie, die op haar gelaat verspreid lag. Geneviève had drie talen geleerd bracht zij een diploma mee van onder wijzeres en speelde uitstekend piano. Maar zij was zeer bescheiden en liet Een diploma, dat ge nooit zult zich niets op haar talenten voorstaan, noodig hebben, naar ik hoop, - zeide Haar thuiskomst werd door mevrouw voortspruit. Wat had zij toch gedaan? Zij deed al haar best, om de fouten,- die zij misschien had begaan zonder het te weten, te doen vergeten. Het hielp haar niets. Ais zij liefkoosde, stootte mevrouw Lionnet haar, met een harde uitdruk king in haar gelaat, terug. Zij was ge noodzaakt alles voor zich te houden, en haar smart zooveel mogelijk voor anderen te verbergen. Zij eindigde met te zeggen, dat haar moeder niet haar hield. Het was af schuwelijk! Waarom, maar waarom be minde zij haar niet? En voortdurend vroeg zij zichzelf af: Wat heb ik toch gedaan? Mevrouw Lionnet kon Geneviève niet vergeven, dat zij slechts een vreemde linge in haar huis was, dat mijnheer Lionnet haar zoo lief had, misschien nog grootere liefde voor haar gevoelde, dan voor zijn zoon. Volgens mevrouw Liionnet deed Geneviève haar zoon onrecht, haar Albert, dien zij aanbad, (Wordt vervolgd) voor bet Land van lensden en Aitena, de Linptr denaard ver krijgbaar in de oranjeband- buisjes van 20- tab). 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabi. 10 ets* ÖV^1X V,XA

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 1