Binnenland. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. dan loopt het met eene geringe straf a.f. (Tegen rijksveldwachter Loker- se). En dan meld jij mii vóór 29 December a.s. of alles betaald is. A. S. koopman te Veen had op 18 September des avonds 9 uur ge reden met een rijwiel zonder licht, op 19 September 's middags met een auto zonder rijbewijs en op dien zelfden datum tegen den avond weer met een auto zonder rijbewijs. Ver dachte is niet verschenen, maar des niettegenstaande heeft hii in ont vangst te nemen twee straffen elk van f 3,00 of 2 dagen en een van f 10,00 of 5 dagen. A. M. B. landbouwer te Dussen had gereden met een motorrijwiel zonder lantaarn of reflector aan de achterzijde, terwijl de handrem niet ■werkte. Kantonrechter: Je hebt kunnen schikken en waarom heb je het niet gedaan? Verdachte't Was me te veel. KantonrechterEn toen dacht je zeker dan zal ik den Kantonrechter maar een haas cadeau geven dan zal die me wel niet straffen. Maar zoo zijn we niet getrouwd en 't was jam mer voor jou dat jii en de haas «even gauw beneden waart als je bo ven gekomen was. Neen, ik ge loof graag dat hazen uit den Dussen- schen polder erg lekker zijn maar zooiets gaat toch niet. Had maar ge schikt dan was je er beter afgeko men dan nu want van mii krijgt je f3,00 of 2 dagen plus f 10,00 of 5 dagen voor de niet werkende liand- rem. Als je geschikt had en jii zelf ien de haas warén in den polder ge bleven, dan had je heel wat verstan diger gedaan. H. D. slager te Gorinchem had op den rijksstraatweg onder Sleeuw'ijk, op een rijwiel gereden, terwijl op een bagagedrager vóór pp het rijwiel twee manden werden vervoerd, waarvan de hoogte, gemeten van den grond tot de hoogste zijde der bovenst mand .1,60 M,. 'bedroeg, zoodat verdachte, op zijn rijwiel gezeten, geen uitzicht naar voren had. Verdachte is niet verschenen. KantonrechterDie slagers met hun hooge manden op de fiets zijn igroote gevaren voor den weg. Ver dachte krijgt f 10,00 of 5 dagen. C. d. G. landbouwer te Almkerk had met een tractor, waarmede hij juist van het bouwland kwam, gere den zonder dat die tractor aan de voor- of achterzijde een nummer plaat had. Verdachte is niet versche nen. KantonrechterHet feit vind ik róet heel erg, maar de wet eischt nu eenmaal nummerplaten ook voor tractors. Eene lichte straf is hier ze ker op haar plaats en daarom 50 oen t of één dag. A. d. W. landbouwer te Strijen is ten laste gelegd dat hii met zijn auto onder de gemeente de Wen ken bij de Schans niet behoorlijk maar rechts is uitgeweken, zoodat hii de vrachtauto van J. Meerburg te jSleeuwijk aanreed. VerdachteIk heb rechts van den weg gereden en wel zoo ver dat ik tegen een muur aankwam. Meerburg wilde snijden en hij is dus de schul dige. Getuige A. Visser te Werkendam ïk zou zeggen dat de schuld bii ver idachte ligt, want hii heeft geen sig maal gegeven. Getuige J. Meerburg te Sleeuwijk Ik reed rechts van den weg en ver dachte heeft geen signaal gegeven KantonrechterNu heb ik hier iets zeer werk waardigs n.I. eene verkla ring van J. H. Meerburg van den volgenden inhoud„De ondergetee- kende J. H. Meerburg, wonende te Werkendam verklaart schuldig te zijn aan de aanrijding van A. d. W., wo nende te Strijen op 14 Juli j.l. en verzoekt uwe verzekering hem de door hem gemaakte stukken aan de auto .van A. d. W. niet te laten betalen." W. G. J. H. Meerburgjr., Werkendam 15 Juli 1933. (Tegen Meerburg) Ik zou haast vragen of {"e nog verstand hebt. Eerst die ver- daring afgeven en nu tegen verdach te getuigen. Getuige MeerburgIk ben er toe jgieprest en ik was geheel van streek. KantonrechterZeker toch door de zenuwen Getuige Meerburg: Ja. KantonrechterDie ellendige ze nuwen. Getuige Meerburg: Toen verdachte met mii over de verklaring sprak zat Mijnheer de Vos naast hem. KantonrechterIk zie Mijnheer de Vos zitten. Ik wil hem eens hooren. Getuige W„ de Vos: Ik heb niet gehoord dat over eene verklaring is gesproken. Kantonrechter tegen Meerburg: 't Wordt mij nog steeds duisterder met jou. Op 15 Juli teeken je bovenver melde verklaring en op 17 Juli d.a.v. verklaar je aan den Rijksveldwachter Lpkerse als volgt„d. W., naast wien in den wagen gezeten was een zekere meneer de Vos, vroeg mij later of ik genegen was een briefje te teekenen, dat ik de schuldige was in dit ge val, dan zou hij wel zorgen, dat ik mijn onkosten aan mijn auto betaald kreeg. Ik heb dit natuurlijk niet ge daan, omdat ik heelemaal geen schuld heb." Deze verklaring heb je zeker ook afgelegd terwijl je over mand werd .door je zenuwen. Maar ik' hoop. dat je nu toch wel ber grijpen zult dat ik verdachte zon der eenige aarzeling vrijspreek. A. O. C. D. fabrikant te Waalwijk had op den weg tusschen Heusden en de brug op een motorrijwiel ge reden met eene snelheid van circa 80 K.M. per uur met als gevolg eenè aanrijding van de auto van B. Stap te Heusden. Verdachte: Ik heb niet zoo hard gereden en ik heb nog nooit een on geluk gehad. KantonrechterMaar wie rijdt nu met eene snelheid van circa 80 K.M. de brug op en dan nog wel de linksche bocht daarbij nemend. Ópperwachtmeester van der Plas: Verdachte staat bekend als een zeer hard rijder en ik heb hem meerma len zelf zeer hard en woest zien rij den. Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie: Ik vraag f 100 of 50 dagen. KantonrechterWare het niet voor de eerste maal dat je hier terecht stond dan zou ik je stellig het rij bewijs voor eenige maanden ontne men. Dit wil ik nu nog niet doen, hoewel ik je rijden meer dan on verantwoordelijk ja misdadig vind. k wil nu volstaan met je f75,00 of 25 -dagen te geven. C. V. chauffeur te Dordrecht had te Werkendam op den Sasdijk met zijn motorrijtuig aan de linkerzijde van den weg gereden en bovendien was zijn aanhangwagen niet aan weerszijden voorzien van lichten. VerdachteIk heb niet links ge reden. ^JCantonrecliterEn hoe komt het dan dat Van der Schuijt werd aan gereden door je auto? Verdachte: Ja, dat weet ik niet. Getuige Gerrit Paans te Werken dam: Verdachte reed links en ik heb me vast moeten klemmen aan een rek om den dood te ontkomen. De aanhangwagen had geen lichten. Van der Schuijt lag tusschen hekwerk en aanhangwagen. Getuige Jan W. van der Schuijt te Werkendam: Verdachte reed aan den verkeerden kant. De aanhang wagen was niet verlicht. Getuige Rijksveldwachter Lokerse: Verdachte reed links en hij had aan den rechterkant kunnen rijden. Kantonrechter: Me dunkt dat de getuigen tamelijk wel positief zijn in hunne verklaringen en dat zeker wel is komen vast te staan dat je op de linkerzijde van den weg hebt gereden, 't Is nog gelukkig voor je afgeloopen dat Van der Schuijt alleen maar ge wond is en niet doodgereden. Maar je heb aller verschrikkelijksch gere den. Je krijgt voor 't rijden op de lin kerzijde f 2 5 of 10 dagen en voor den onverlichten aanhangwagen f 1 5,00 of 10 dagen. En dan kom je er nog best af. A. C. V. en J. A. D. beiden te Heusden hadden bij zekeren Pols uit baldadigheid op de deur zijner wo ning geklopt. Kantonrechter: Jullie zijn lieve jongens. Waarom deed je het? Verdachte A. C. V.Voor plei- zier. Kantonrechter: Klop dan voortaan op je eigen deur als je zoo graag klopt, maar plaag een ander niet. (Tegen Opperwachtmeester v. d. Plas)Hoe staan deze heertjes bij de politie bekend? Opperwachtmeester v. d. PlasAls groote lastposten. Als er wat te doen is, is vooral A. C. V. er altijd bij. KantonrechterDan geef ik A. C. V. f 15,00 of 15 dagen. En jij J. A. D. bent pas 15 jaar oud, dus wil ik het bij eene berisping laten en pas jii op voor omgang met verkeerde vrienden. DE VERLAGING VAN INDISCHE PENSIOENEN. De gewezen gouverneur-generaals verzoe ken om pensioenkorting. Naar uit Den Haag wordt medegedeeld, hebben de gewezen gouverneur-generaals van Ned.-Indië aan den Minister van Ko loniën verzocht op hun pensioen toe te passen de korting, die door de Wet aan andere Indische gepensionneerden is opge legd. o DE MOORD TE SCHIJNDEL De logementhouder J. C. v. H. uit Oos terhout, thans gedetineerd, heeft vóór 14 dagen voor de Rechtbank te 's Hertogen bosch terechtgestaan omdat hij op 28 Augustus 1.1. te Schijndel den zwerver J. Schelle met een revolverschot heeft ge dood. De offiicier van justitie had zes jaar gevangenis tegen hem geëischt. Bij vonnis van de Rechtbank werd de zaak voor een nieuw onderzoek naar den Rechter-commissaris verwezen. 0 f8300 VERDUISTERD? DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". Zwaardere straffen in hooger beroep geëischt. Aneta seint uit Batavia De advocaat fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof eischte tegen den inlandsch kwartiermees ter R. Tuhumena 12 jaar gevangenisstraf in plaats van 10 jaar, zooals door den Zeekrijgsraad te Soerabaja was bepaald Tegen den inlandsch matroos der tweede klasse Mohamad Sarif eischte de advocaat fiscaal 10 jaar in plaats van 9, tegen den inlandsch korporaal monteur H. W. Po- sumah 10 jaar inplaats van 8, tegen den den inlandsch matroos-schrijver Saleh 9 jaar inplaat3 van 8, tegen den inland- schen stoker der 1ste klasse Abdul Karim 9 jaar inplaats van 8, en tegen den in- landschen stoker der 1ste klasse D. Ta- tipika lawan 10 jaar inplaats van 9. Overigens eischte de advocaat-fiscaa bevestiging van de vonnissen van den Zeekrijgsraad te Soerabaja. De Raadsman der beklaagden, de offi cier van administratie, Van 't Hot, hielt een zeer uitvoerig pleidooi. o ONTROUW PENNINGMEESTER Sinds 'einde der vorige week is in het 'grensplaatsje Herzogenrath bij Kerkrade spoorloos verdwenen de pen ningmeester 'der N.S.D.A.P. met me deneming Van 5 a 6000 Mark. De man 'maakte den laatsten tijd groote verteringen. De Haagsche politie heeft op aanwij zing aangehouden een 25-jarige op het Louise de Colignyplein wonende kantoor bediende, die ten nadeele van de in de Emmastraat gevestigde Hypotheekbank voor Amerika, waar hij reeds geruimen tijd in betrekking was, zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van f 8300. o ONTAARDE MOEDER. Acht jaar geëischt. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond terecht de 22 jarige vrouw T., die op 14 December j.l. haar twee jarig zoontje, het jongste van haar drie kinderen, zoo danig mishandelde dat het kind overleed. Er werden zeven getuigen gehoord, waaronder eenige buurvrouwen, die ver klaarden dat verd. een hekel aan het kind had omdat het zoo lastig was. Tegen een der getuigen had verdachte gezegd het kind een walg te vinden. De Officier van Justitie vond de behan deling, die deze moeder haar kind heeft laten ondergaan, beestachtig. Hij eischte 8 jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg terugwijzing van de zaak naar den rechter commiasaris, ten einde een nader rapport uit te brengen. o DE EERSTE KLANT IN HET NIEUWE JAAR. Hij neemt een kostbare ring ter waarde van 1200 gulden... wegl De juwelierswinkels van den heer S. Snijer aan het Koningsplein te Amsterdam heeft op Nieuwjaarsdag zeer in de vroegte zijn eerste klant gehad. Tusschen 1 uur 's nachts, toen de electrische verlichting automatisch uitging en 6 uur des morgens, toen het bezoek van dezen eersten klant werd opgemerkt, heeft iemand, die den winkel gesloten vond, het rasterwerk van een der aan den gevel hangende vitrinekastjes open gesneden. Door het opschuiven van het glas achter het rasterwerk, kon hij in het kastje komen en daaruit een met brillanten bezette ring ter waarde van f 1200 medenemen. De klant is vertrokken zonder een adres achter te laten, waar gedisponeerd kan worden, zoodat de politie thans naar dit adres zoekt. O N EEN SCHACHT BEKNELD. De 32 jarige J. D. is in de onder- grondsche werken van Staatsmijn Emma te Heerlen, tijdens het omhoog trekken van de lift, in een tusschenschacht be- rneld geraakt tusschen de lift en de schachtbalken. Hij is kort daarna aan de gevolgen overleden. Hij woonde te Oud-Valkenburg, was gehuwd en vader van een kind. O— SPORTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur is in den polder Groot Mydrecht, in de nabij- leid van de gemeente Mijdrecht een sport- vliegtuig van de City Garage te Eind- aoven neergevallen en totaal vernield. beterd, daar de heenreis werd volbracht in 100 uur en 40 minuten. Het was een grootsch en machtig mo ment voor de vele duizenden, die Zaterdag avond in sneeuw en nevel op Schiphol stonden te wachten, en voor de honderd duizenden, die thuis aan hun radio-toestel gespannen meeleefden, toen te 10.13 uur de P.U.-A.I.P,, het vliegtuig, dat onder den naam van „Pelikaan" een eere-plaats in de geschiedenis der Nederlandsche lucht vaart zal blijven innemen, den grond van de Amsterdamsche luchthaven raakte, en daarmee het record, dat het ruim een week geleden vestigde, sloeg. Want het toestel met zijn kranige bemanning, dat de Kerstpost van Nederland naar Indië had overgebracht in den schier fabelach- tigen tijd van vier dagen vier uur en 40 minuten, verbeterde op den terug weg van Indië naar Nederland met de Nieuwjaarspost aan boord dit record met nog een ruim kwartier, zoodat het bijna 15000 K.M. lange traject werd afgelegd in ruim 100 uur. Geen wonder, dat de bemanning, aan wier onbaatzuchtige op offeringsgezindheid en groote vaardigheid dit resultaat in de eerste plaats te dan ken is, een grootsche, geestdriftige huldi ging ten deel viel, die culmineerde in de hun door H.M. de Koningin toegekende onderscheiding, n.I. hun benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding door de vele duizen den luide werd toegejuicht. En de zilveren medaille van de gemeente Amsterdam, die burgemeester De Vlugt even later aan de vier mannen overhandigde, kan gezien de zeldzaamheid van haar uitreiking, even eens als een waardige huidige van de stataerd. welk verschil werd opgehelderd. Schrijven van dokter C. M. Veenhuij- zen, waarin deze bericht, dat hij zijn benoemiog tot gemeente-geneesheer aan-e neemt. Bericht van Ged. Staten dat tegen de door den raad voorloopig vastgestelde ge- meentebegrooting 1934 eenige bedenkin gen bestaan, zoodat zij hun beslissing inzake goedkeuring verdagen. Goedkeuring door Ged. St van de over eenkomst met de gemeente Eethen inzake hulpverleening bij brand. Kon. goedkeuring aan de vastgestelde verordening voor de heffing van een hon denbelasting. Idem tot rangschikking van de gemeente voor de gemeente-fondsbelasting in de 3e klasse. Idem van heffing van opcenten op de personeele belasting. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Verzoek van de Bijz. Vrijwillige Land storm om subsidie. B. en W, stellen voor voor 1934 een subsidie te verleenen van flO.— De heer Sodderland acht f 10 wel wat weinig en zou er f15 van willen maken. De heer v d. Mooren zegt, dat hij het verleenen van een kleine subsidie slechts als blijk van waardeering voor het werk van den Vrijw. Landstorm beschouwt, of dit nu f 10 of f15 is heeft geen be- teekenis. Met algemeene stemmen wordt besloten een subsidie van f10 te verleenen. Adres over het gemeenteveer zou de Voorzitter na afhandeling der overige punten der agenda aan de orde willen hoofdstad des lands, die de „Pelikaan" stellen, in zoo wonderlijk korten tijd na zijn ver- Benoeming van een lid van de Commissie trek weer op de gemeentelijke luchthaven van Toezicht op het Lager Onderwijs, zag terugkeeren, worden beschouwd. Maandag j 1. (Nieuwjaarsdag) speelde wegens periodieke aftreding van den heer N. v. d. Maaden. De Voorzitter zegt, dat de heer v. d. Maaden niet herkiesbaar is. B. en W. stellen er prijs op dat de heer Zoon in de Commissie vertegenwoordigd blijft, daarom bevelen zij in benoeming aan Juliana I een vriendschappelijke wedstryd j de heeren Adrg< de Kok en Adrs_ den thuis tegen Wilhelmina uit Wijk Juliana zette de eerste wedstrijd van dit jaar goed in en wist na een span nende strijd Wilhelmina met 30 een nederlaag toe te brengen. De B V.B.- scheidsrechter G. Verheij leidde dezen wedstrijd naar ieders genoegen. Juliana II speelde Zondag j.l. hare 8e competitiewedstrijd voor de 2e klasse B.V.B te Kaatsheuvel tegen Kaatsh. Boys III aldaar. Juliana II moest in Kaatsh. Boys III hare meerdere erkennen en verloor met 20 Dekker. De heer Adrs. de Kok verkreeg 5 stemmen, de heer Adrs. den Dekker 1, zoodat de heer de Kok is benoemd. (Wordt vervolgd.) HEUSDEN. 3 Jan. De klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) is f 0.921/2 per pond. Aan het postkantoor alhier en de Scheidsrechter was de heer Duquesnooij daaronder ressorteeren de hulppostkantoren werd gedurende de maand December Ingelegd f 42187.07 Terugbetaald 1 21281.48 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11212. Zaterdagavond had in café „De Gouden Leeuw" alhier de trekking plaats Zondag j.l. speelde P.S V. hare 8e van de gehouden loterij ten bate der competitiewedstrijd tegen T. O. P. te „Heusdensche Fanfare". uit Waalwijk, die zeer goed voldeed. De competitiewedstrijd Capelle II Juliana I kon wegens de slechte toestand van het Capelle-terrein niet doorgaan en zal wederom opnieuw worden vastgesteld Drunen. De wedstrijd eindigde met 10 voor P.S.V. Beide partijen waren ongeveer tegen elkaar opgewassen. Het doelpunt werd gemaakt door het nemen van een penalty. De leiding van dezen wedstrijd was in handen van scheidsrechter H. v. d. De prijzen vielen bij trekking op de navolgende nummers le prijs no. 469 3e 5e 7e 9e Boschdeze leidde correct en geheel He onpartijdig. Elke hardhandigheid werd 356 169 159 64 715 2e prijs no. 4e 6e 8e 40e 12e 76 794 560 426 186 508 Een troostprijs welwillend beschikbaar Vergadering van den raad der ge meente WIJK op Donderdag 28 Decem ber, des nm. half drie. VoorzitterEdelAchtb. heer C. B. J. Landweer. SecretarisWelEd. heer W. Bouman. direct en op de juiste wijze gestraft, gesteld door den heer P. Schmiehusen zoodat de orde in het spel bleef bewaard, j viel op no 427. De prijzen zijn tegen inwisseling van betreffend lot verkrijgbaar bij den heer Jac. van Holten. Eventueel niet afgehaalde prijzen ver vallen na 45 Januari a. s. aan de ver- eeniging. Hedenavond zal er door de R.K. Werkliedenvereeniging wederom een lezing worden gehouden. Deze lezing zal worden gehouden door Afwezig Wethouder B. Roza. De Voorzitter opent de vergadering,den Weled. Heer Hoogers, kringambtenaar de Secretaris leest het formuliergebed. te 's Bosch, met als onderwerp„Natio- De Voorzitter zegt, dat zooals de heeren naal-Socialisme en Fascisme", en welke weten, wethouder Roza tengevolge van aanVangt te 7 uur in het Patronaat, een ongeval niet aanwezig kan zijn. Deze Ook niet leden mogen dezen intere- ligt reeds eenige weken in het zieken-Sante lezing bijwonen. huis te 's Bosch. Spr. stelt voor namens j den raad aan den heer Roza een schrij- Het lijs in de Bergsche Maas VINGERS AFGEKNELD. Op de Borneokade te Amsterdam ge raakte een dertigjgrige schippersknecht met zijn hand verward in een stuk staal draad, juist toen een sleepboot aanzette, waardoor den man drie vingers werden afgeknepen. Na door een verbandmeester verbonden te zijn is hij per auto naar het Binnengasthuis gebracht. o CAISSIAÈRE BESTOLEN. Terwijl 'de caissière even afwezig was is 'uit de cassa van de firma T. aan de 'Zwarte Hondstraat te Rotterdam een bedrag van f100 ontvreemd. DE PELIKAAN TRIUMFEERT. De koene vliegers slaan hun eigen record. De „Pelikaan" is Zaterdagavond te 10.10 uur veilig op Schiphol geland De afstand Batavia-Amsterdam werd afgelegd in 100 uur en 30 minuten, zoodat de „Pelikaan" haar eigen record heeft ver- j j. is geheel verdwenen, zoodat de scheep- ven te nchten, waarin deelneming wordt g£fegeld kan geschiede„. De Heusdensche Maas (traject Heus denGorcum) is nog niet ijsvrij, doch dank zij het in werking stellen van den ijsbreker, ondervindt het scheepsver- meer. betuigd en van harte een spoedig herstel wordt toegewenscht. De raad hecht hieraan met algemeene stemmen zijn goedkeuring. De heer v. Wijk merkt op dat hij met \nï"A"- ïrj i u j 11 1 keer nagenoeg geen letsel eenzelfde voorstel bad willen komen r.0 - j Voor de club-competitie bii de De Secretaris leest Inerop de notulen damclub v D werdenH slechts 2 der vorige vergadering, die onveranderd partij€n gespeeld. In de ie kl. won worden vastgesteld Ingekomen stukken Goedkeuring door Ged. Staten van de mers. Maandag 8 Jan. wordt gem.-rekening 1932 op een ontvangst van competitie voortgezet. f82534,24 en in uitgaaf van f 79397,32, alzoo met een batig saldo van f3136,92. De kapitaaldienst met een ontvangst van f 1369,40 en een uisgaaf van f 1283,77, batig saldo alzoo f85,73. Verder goedkeuring van de rekening 1932 der afdeeling Aalburg. Procesverbaal van kasopneming ver- bijzonder ceremonieel, richt door het vertificatie-bureau van de vereeniging van Ned gemeenten, waarbij een kasverschil van f 2.werd gecon- Bax van Ger. Jonker en in de 2e kl. won J. Deurloo van Ant. Slui- de Vrijdag had alhier de laatste zitting plaats van het Kantongerecht, Zaterdag van de Gezondheidscommis sie. De laatste werd, zooals men weet. opgeheven, terwijl de zittingen van het eerste voortaan plaats zullen heb ben te 's-Hertogenbosch. Beide laat- i ste bijeenkomsten geschieden zonder ALMKERK. De collecte gehouden Oudejaars- Vtinci 4/v DstciskVk Cnti nf-nlt tt/v/ma nnmAAMd I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2