een net Meisje, ais Aövocaot-Precureur Mr. C. W. vaa Ommeren Notaris A. Schaap J. ELEKAN 'S-HERTOSENBOSCH, A. VAN SETERS KV. Citroen Automobielen VULPENHOUDERS Notaris A. SCHAAP Firma L. VEERMAN te HEUSDEN. 5% Oranjekruis-Obligatiën Staats- en Premieloten „Ferm itan" N.V. GARAGE Adverteeren doet verkoopen üivierberiehteii. Adv men tien. Gevestigd Burchtstraat 56 - HtUSDEN - Tel. 50. verkrijgbaar bij Hollandsche Grediet- en Obligaiiebank N.V. avond in de Herv. Kerk, ten bate voor de Diaconie, bracht op ruim f157. Op 6 Januari a.s. hoopt het fanfare corps „Kunst na Strijd" van Oudendijk, directeur de heer v. Dijk, in 't gebouw „Concordia" te Ippelschendyk, een uit voering te geven. GENDEREN. De muziekvereeniging „Excelsior" alhier ontving van een onbekend persoon, wel mogelijk is, toch te bewijzen is dit niet. Deze strop moge een waar schuwing zijn voor allen die met een krachtmotor werken om zoolang de gemeente niet in staat is het bedrijf dienstbaar te maken aan de kleine bedrijven deze moeten mede werken om de maximale belasting niet op te voeren. De gem. is de klant, die voor deze opvoering in de iste plaats in aanmerking kwam, kwijt gemaakt. Van een schuld aan de gemeente van die zich noemde „Een Oranjeklant" uit dezen klant, acht spreker geen spra ke, 'wijl de gemeente nadiens aanslui ting schadeloos is gesteld, voor wat meer is ontvangen, aan stroomver- den Haag een bedrag van f5,voor de kas. Het is te begrijpen dat deze gift van dezen vriendelijken begunstiger onder den meesten dank wordt geaccepteerd. NEDERHEMERT. Onze vroegere koster, de heer Joh. Bragt, hoopt Vrijdag 5 Januari zijn 90ste geboortedag te herdenken. ,W1JK. Bij de firma Gebr. Bleijenberg, is de eerste Chevrolet-truck 1934 aange komen. De wagen is keurig uitgevoerd en voldoet aan de eischen die men aan een economische vrachtwagen kan stellen. Dit is de eerste aflevering in 't Land van Heusden en Altena. Men heeft in deze gemeente een aanvang gemaakt met de distributie der ■onvermengde Margarine. De prijs bedraagt 11 cent per 1/9 pond. Slechts die be langhebbende komen in aanmerking wier gezin uit zes of meer personen bestaat. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud en een heeren-rijwiel. Terug te bekomen bij den gemeente-veldwachter. Vergadering van den raad der ge meente ANDEL op Vrijdag 22 December des n.m. half twee. VoorzitterEdelAchtb. Heer A. D. v. d. Schans. Secretaris; WelEd. Heer B. v. An- del. Afwezig de lieer Millenaar, als de Voorzitter de vergadering opent met het formuliergebed. Een vacature door het overlijden van den heer A. Naaijen. De Voorzitter wil alvorens met de afwerking van de agenda te begin nen, eerst een woord wijden aan de nagedachtenis van het overleden raadslid wijlen de heer A. Naaijen, immers het plotseling wegroepen heeft ons allen diep getroffen. Van hem mag worden getuigd, dat hij er een eer in stelde de belangen van zijn gezin en het algemeen te dienen, zooals slechts weinigen in den lande. Zijn nagedachtenis zal zeer zeker bii ons allen in eere blijven. Hij is een waardig voorbeeld geweest voor de Iweezen, die hij heeft na gelaten, mogen deze zijn voetstappen volgen en moge hij zijn eeuwigen vader nabij zijn. De Secretaris leest hierop, de no tulen der vorige vergadering, tijdens deze lezing komt de heer M,dienaar ter vergadering. De heer Hoesen verklaart geen aanmerking op de notulen te hebben, naar aanleiding dezer lezing zou hij evenwel willen vragen aan de wet houders of zij met hun vraag aan den Voorzitter van den raad, om zijn invloed aan te wenden, om aan het slakkenbedrijf nabij de sluis meer werkeloozen uit deze gemeente ge plaatst te krijgen, resultaat heeft ge had. De Voorzitter wil voorstellen, dat hierop bii de rondvraag wordt te rug gekomen. Spreker wil echter zelf iets zeggen over wat er in de notulen gezegd wordt over de aan sluiting van de firma Schouten aan het Gemeentelijk Electrisch net. Spre- heeft zijn meening over deze zaak reeds meermalen uiteen gezet. Toen door de P.N.E.M. plannen in voor bereiding waren, om ook deze streek van electriciteit te voorzien, heeft spreker aan die voorbereidingen deel genomen in de meening, dat electri citeit niet uitsluitend voor verlichting van belang was, maar vooral voor de kleine bedrijven. Voor dit laatste achtte spreker electriciteit voor de gemeente van groot belang, omdat het voor deze bedrijven dienstbaar kon zijn en werk in de gemeente kan brengen. In deze meening is spre ker echter teleurgesteld maar niette genstaande dat, blijft hij van mee ning. dat aansluiting van deze klei ne bedriiven in het belang der ge meente is. Spreker acht het dan ook onjuist te zeggen, dat de aansluiting van de firma Schouten de gemeen te een strop heeft bezorgd, dit is iets wat niemand kan bewijzen. Door hen die toezicht hebben, is deze fout ge maakt, dat alleen aan de speruren is gedacht, zooals die door de P.N E.M. zijn vastgesteld. Ten onrechte heeft men gemeend, dat de maximale belasting geen gevaar liep als men de krachtmotoren maar niet gelijk tijdig aanzette tijdens deze speruren De maximale belasting stoort zich n.l niet aan de speruren en loopt toch omhoog als een oogenblik een kracht motor wordt aangezet, als de lam pen aan zijn, dan is niet uit te maken door wie dit heeft plaats gehad. Als men dus zegt, dat de firma Schouten de gemeente een strop heeft bezorgt Üan wil spreker verklaren, dat dit bruik. De heer v. Houwelingen wil op merken, dat hij zijn aanmerking heeft gemaakt naar aanleiding der bewe ring, dat de gemeente een strop van f320 zou hebben, door het opvoe ren der maximale belasting door de firma Schouten. Spreker wil niet be weren, dat deze strop opzettelijk be zorgd zou zijn, doch hij heeft zijn aanmerking gemaakt, omdat de Voor zitter te kennen had gegeven, dat ge noemde firma de gemeente zeker ten goede zou komen als zij werkelijk overtuigd was, dezen strop te heb ben bezorgd. De Voorzitter antwoordt, dat vol gens zijn berekening over de geheele periode de gemeente geen schade heeft geleden, doordat een hooger bedrag is ingekomen, als aanvankelijk was overeengekomen. De heer v. Houwelingen meent dat als de gemeente Andel geen schade heeft geleden men er ook niet over behoeft te praten. Spreker is boven dien overtuigd, dat indien dit wel het geval is geweest de firma Schouten dit niet opzettelijk heeft gedaan, doch geheel te goedertrouw heeft gehan deld. De notulen worden hierop vast gesteld Ingekomen stukken Proces-verbaal van kasopneming hi den Gemeente-Ontvanger op 16 December, waaruit blijkt, dat alles in >ehoorlijke orde is bevonden en in cas bleek te zijn f5761,38. Idem bij den Administrateur van iet G.E.B., in kbs was f 1426.03. Kon. Besluit waarbij goedkeuring wordt gehecht aan het besluit tot hel ing van 100 opcenten op de Perso- neele Belasting. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid de heer J. W. Dibbits. De Voorzitter wijst de heeren Hoe sen en Van Wijgcrden aan om deze geloofsbrieven te onderzoeken en schorst gedurende dit onderzoek de vergadering. Na heropening verklaart de heer Ioesen namens tie commissie van onL derzoek, de geloofsbrieven in orde te hebben bevonden zoodat zii ad viseert tot toelating. Aldus wordt besloten. Aangezien de z.g. vergunningsver ordening met 1 Juli ten einde loopt wordt zij opnieuw vastgesteld. Benoeming leden der commissie tot Wering van schoolverzuim, we gens periodieke aftreding van de hee ren J. F. Calame, B. v. Andel P. v. Houwelingen en J. de Fijter Mzn. De aftredenden worden allen herko zen. Aanmerking door Ged. Staten ge maakt op de Gemeentebegrooting '34. De Voorzitter licht toe, dat de op merkingen hoofdzakelijk verband houden met de korting van .10 pCt. die het rijk toepast op de uitkeering naar het aantal inwoners, wat een verschil geeft van f53,57 en ver der in verband met de uitkeering voor de werkeloozen. Voor 1933 kreeg de gemeente van iedere f 1000, f760 door het rijk vergoed voor 1934 zal dit slechts 46/75 of 460 bedragen. Voor dit jaar was geraamd f 8000. Dan vragen Ged. Staten wel ke bedragen in rekening zijn ge bracht voor de subsidie's aan de werkeloozen kassen. B. en W. hebben bericht, dat dit een bedrag is van f 570, zooals het er nu echter bii staat gaat het naar de f1000. De 'heer Schouten vraagt of het per centage 'niet hooger is, waarop de Voor zitter antwoordt, dat dit tengevolge der extra uitkeeringen wel hooger is. De gemeentebegrooting wordt hierop geajzigd conform het voorstel van B. en W. De Voorzitter zegt, dat de agenda is afgewerkt en men aan de rondvraag is 'genaderd. Alvorens de gelegenheid te geven voor het stellen van vragen, wil 'spreker meedeelen, dat zoo aan stonds in besloten vergadering gespro ken zal worden over werkverschaffing en 'werkverruiming, over deze kwestie kan hij dus geen vragen in de openbare vergadering toelaten. Spr. acht dit in het bleang der gemeente, zoowel als in 'dat der werkeloozen. De heer Hoesen vraagt, of er geen adres is ingekomen, over het verstrek ken van een kerstgave aan steuntrek- kenden. De Voorzitter antwoordt, dat er geen verzoek in dezen zin is ingekomen, wel een circulaire van den Minister, doch deze is aan B. en W. gericht. In be sloten vergadering wil spr. daarover wel iets meer meedeelen. De heer Hoesen vraagt of de Voor zitter ook mededeelingen kan verstrek ken over de botergeschiedenis en hoe veel er aankomt. De Voorzitter antwoordt, dat hij ook hierover geen mededeelingen kan ver strekken, want dit is ook een zaak, die in uitvoering is bij het hooger ge zag. Spr. wil alleen verklaren, dat zij, die er recht op hebben, deze boter ook krijgen. Hoesen. Dus daar grijp ik ook naast. schoon, maar er blijft altijd nogal wat modder hangen, zoodat tegen spr. her haaldelijk klachten werden geuit. Ik acht het gewenscht, dat de weg in 't vervolg beter wordt bijgehouden. De Voorzitter zegt, dat het hem ver wondert, dat men zijn klachten niet brengt op de plaats waar deze hoo- ren. Als men klachten heeft moet men deze niet tegen een raadslid uiten. Wat de kiacht van den heer Hoesen betreft, deze behoort hier niet thuis, de onder weg is in onderhoud bij het waterschap het Oudiand van Altena. De heer Hoesen zegt, dat hij de kiachten heeft van G. Crielaard, hij heeft deze verwezen naar B. en W., maar de heer Crielaart, die zei dat gerust zijn naam genoemd mocht wor den, verklaarde, dat hij zijn klachten reeds tot B. en W. had gericht. De Voorzitter zegt, dat het den iaat- sten tijd herhaaldelijk voor komt, dat de menschen naar een raadslid gaan met klachten, dit is verkeerd. Laat toch iedereen in dezen tijd, hetzij wet houder, raadslid of ingezetene, mee werken om de zaken zoo goed mo gelijk te doen mafcheeren. Aan onder- geteekende mag veel mankeeren, doch wie of ook bij hem komt, hij is voor iedereen te spreken. Is het dan 1100- dig met een interpellatie in den raad te komen over een zaak, die bij het Oudiand van Altena thuis hoort? De heer Schouten zegt:, dat de heer Hoesen met een klacht van G. Crielaart komt. Spr. zou van denzelfden persoon een dankbetuiging kunnen brengen voor de verbetering die de gemeente aan den onderweg heeft aangebracht, hoewel ze daar niet toe verplicht was. De Voorzitter merkt op, dat de ge meente heeft aangeboden den onder weg over te nemen, doch het water schap wilde er niet toe overgaan. Het spijt spr., dat hij den laatsten tijd ge regeld moet overgaan tot geheime ver gadering, omdat er anders dingen wor den besproken, die beter niet in de cou rant kunnen komen. Al zijn die zaken ook met de beste bedoelingen naar vo ren gebracht. De heer Hoesen zegt, dat hij zich ge lukkig acht, dat hij den heer Crielaart naar B. en W. heeft verwezen, ispr. was niet bekend met het feit, dat de onderweg niet aan de gemeente be hoort. De Voorzitter wil hierover in beslo ten vergadering nadere toelichting ge ven. De beer Hoesen zegt, hem her haaldelijk gebleken is, dat, wanneer hij in een raadsvergadering het een of ander plan of verbetering ter sprake Dan is in het najaar gebleken, dat aan heeft gebracht, de Voorzitter zich bij het boveneind met de bietencampagne, de menschen vervoegt, van wie bij zoo weinig aan den onderweg wordt onderstelt, dat spr. zijn inlichtingen gedaan. Zij die de producten van het heeft verkregen en deze verzoekt derge land voeren maken de wielen wel j wjke i nlichtingen niet meer te verstrek ken. Spr. vindt een dergelijke handel wijze verkeerd. Als hij met zijn opmer kingen in den raad komt, doet hij dat niet in zijn eigen belang, doch alleen in het belang der gemeente. Indertijd heeft spr. aan de orde gesteld, om de lichtprijs op een andere basis te gaan berekenen, doch bij heeft daarmede niets bereikt. Spr. keurt het af, dat de Voorzitter een raadslid belemmert om inlichtingen te verwerven, dit strookt ook niet met diens gevoelens. De Voorzitter antwoordt, dat de heer Hoesen van oordeel schijnt te zijn, dat een andere regeling voor het licht voor de ingezetenen voordeeliger is. In werkelijkheid is evenwel het z.g. vastrechttarief niet in het voordeel der aangeslotenen. Bij een onderhoud heeft de vertegenwoordiger van de P.N.E.M. gezegd, voer het vastrecht in, dan den ken de menschen dat zij voordeeliger uit zijn, doch dit is niet zoo, men krijgt en zelfs meer geld door binnen. B. en W. hebben gemeend, dat het niet in het belang der ingezetenen was, het vastrecht in te voeren, zij willen er de ingezetenen niet in laten loopen. Als B. en W. van oordeel zijn, dat zij Volgens recht en bilLijkheid daartoe niet moeten overgaan, begrijpt spr. niet, dat de heer Hoesen daaruit dan op maakt, dat hem het zwijgen wordt op- legd. De heer Hoesen is tot heden steeds in gebreke gebleven een bere kening te geven, dat het vastrechttarief voor de aangeslotenen werkelijk voor deeliger is. Met praten alleen schiet men niet op. De heer Hoesen merkt op, dat het niet zijn bedoeling is, om als hij iets te berde brengt, dit ook ingevoerd moet worden. Hij heeft dan alleen de bedoe ling, het voor en tegen te bespreken. Hij brengt zijn id'eën naar voren, naar zijn beste weten en dan behoeft men hem tiiet te beletten zich de noodige inlichtingen Ie verschaffen. De Voorzitter is niet bekend, dat hij 'zich zou hebben schuldig gemaakt aan 'feiten als door den heer Hoesen be doelt, 'deze moet ter staving van zijn bewering 'namen noemen. De 'heer Hoesen verklaart dit niet te willen doen. De Voorzitter sluit hierop de open bare Vergadering, na eerst de leden een gelukkig uiteinde te hebben toege- wenscht. De raad gaat over in geheime zitting. Op 2 Jan. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.03 val 19 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.68 was 8 Crévecoeur (Maas) 0.64 was 4 St. Andries (Maas) 0.92 was 8 Venlo 10 50 val 5 Maastricht 43.96 was 1 C. M. VAN WIJLEN, Handel in rijwielen. Wasch- en Naaimachines. Reparatie-Inrichting. Gloeilampen. Electriciteit, wenscht zijn geachte cliëntèle en vrienden zoowel buiten als in Genderen een gelukkig Nieuwjaar en beveelt zich beleefd in ieders gunst aan. GENDEREN, 1 Jan. 1934. Wed. C van Ballegooijen. Brood-, Beschuit- en Kleingoed- bakkerij. Alléén verkoop klompen van de Wed. A. v. Aken, 's-Bosch. Minzaam aanbevelend. p f. Veen, 4 Januari. N.V. Mij. tot expl. der olie- fabrieken CALVÉDELFT te Delft. Vertegenwoordiger J. VAN BALLEGOOIJEN, Tel. 2, Veen. p f. 4 Januari. Terstond gevraagd: voor halve dagen, bij M. GIJSWIiT, Botermarkt, Heusden. Oud Kantonrechter. te Waalwyk, zal publiek. verharen, voor de Herv. Kerk te Doeveren, voor 4 jaren (19341937), bij den heer A. P. Boll te Doeveren, op VRIJDAG 5 JANUARI 1934, nam. 2 uur Perc. I. WEILAND te Baardwijk, A 7, groot 2.20 80 H.Aom te scheuren of te be weiden. Perc. I'. WEIL AN al- d>ar, A 8, groot 1.52.80 H.A., om te beweiden Perc. III. WEILAND te Doeveren, B 538, groot 1.68 50 H.A., om te beweiden. te Waalwijk maakt bekend, dat de onroerende goederen te Meeuwen en Eethen van W. Vos zijn ingezet op KOOP 1 f 4000 KOOP 2 f 1300. Toeslag DONDERDAG 4 JA NUARI 1933 des avonds om 7 uur, ten Koffiehuize van M. Lank- haar te Babyloniënbroek. Wormen zooals spoel-, made en maagwormen, zoowel bij volwassenen als bij kin deren verdrijft men zeker en snel met de beroemde, lekkere Wormpoeders van Jacoba Maria Wortelboer, a 85 cent per doos bij Apothekers en Drogisten. Rechtskundig Adviseur, Havenstraat 5 Behandeling van PROCEDURES bij RECHT BANK en KANTONGERECHT, ERFENIS- en HUURaange- legenheden. CONTRACTEN, REQUESTEN enz. enz. IJilltjke Conditiën. Hiermede berichten wij dat wij vanaf 1 Januari de hoofdvertegenwoordiging op ons genomen hebben van de De Citroen is een laaggeprijsde, uitmuntend rijdende, economische wagen. Het bedrijfs chassis is verkrijg baar van 500 tot 4500 K.G. draagvermogen. Bekende snelle service in onze moderne werkplaats, ook voor alle andere merken door groote voorraad onderdeelen. Auto-Verhuur met chauffeur uitsluitend nieuwe wagens, aan onze bekende lage prijzen. Ook verhuur zonder chauffeur. BEL OP No. 50. TREKKIN6 15 JAN. De grootste prijs f 120.000,- kunt ook U winnenNiet aarzelen! INSCHRIJVING OP GROEP „A" Vanaf heden opengesteld en de volgens de loterijwet 1905 voor geheel Nederland wettig geoorloofde Zonder nieten! Elk lot een prijs! Jaarlijks 10 groote winstkansen, waarin uitgeloot worden 1.113.400 GULPEN MET HOOFDPRIJZEN VAN: mr 120.000 72.000160.000 40.000 36.000130.000 22.500 en duizenden gemiddelde en kleinere prijzen, alle in contanten, kunt U winnen door inschrijving op een of meerdere dezer loten zonder nieten. Geheele Loien vanaf f 3.— per maand (dus geen gedeelten) Uitlotingslijsten HÉT* gratis na iedere trekking. BESTELBRIEF. Gelieve duidelijk in te vullen en te adresseerenAan de Amsterdam, Postbox 577 (P.C. Hooitstraat 165 Ondergeteekende bestelt hiermede Uitvoerig Prospectus „A" gratis-franco en wenscht in te schrijven op de wettig geoorloofde geheele „STAATS- EN PREMIELOTEN" slechts t 3.- per maand, recht gevende vanaf de a.s. trekking op den vollen prijs. EEN ZOO GUNSTIGE GELEGENHEID OM SPOEDIG EEN VERMOGEN TE BEREIKEN MAG VOORAL IN DEZEN TiJD NIEMAND VERZUIMEN aam en Voorl.. Woonplaats: Straat en No.: Naam der Colirant:Nwbl. v.b. Land v. Heusden «■■■■■i Buniuut awaa«a«MM»aMMMiaaafidcaMBMBaagM>iaHEggiirraMn?wfner-ri

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 3