De Grootmoeder. F. Schreuder Zonen, BEZOEKT Jan Geertzen, 's-BOSCR golfplaten9 dr. B BEDDEN. MATRASSEN DEKENS, MEUBELEN. Botermarkt 0 104 - HEUSDEN FEUILLETON. Gegalva niseerde Binnenland. Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. IJZERHANDEL 1 's-Hertogenbosch. UITVOER AARDAPPELEN. Zeer ongunstige oijfers. In December heeft ons land, volgens <ie maandstatistiek van den in-, uit en doorvoer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, slechts 6019 to(n kleiaardappelen, ter waarde van f93.000 uitgevoerd, tegen 13.146 ton ter waarde van f l^S.OOO in Novem- jater ig dreggen het lijk van den acht jaar aan het steltloopen, toen LICHTE) FRISSCHE KLEUREN, VERDRONKEN. Zondagmiddag was te Utrecht een knaap van een zijner stelten onder hem uitgleed. Door de tuimeling, die hiervan het gevolg was, viel de jongen in de Vecht. De knaap zonk vrijwel onmiddellijk. Twee meisjes, die aan den kant stonden, maakten dadelijk alarm en waarschuwden de politie. Door den sterken stroom is de jongen meegevoerd en afgedreven. Een poos DE EERSTE LENTEBODEN. Nieuwe gordijnen ber 1932. Er gingen 1942 ton kleiaardappe len naar België en Luxemburg, 1322 ton naar Groot Brittannië, 876 ton naar' Algiers en Tunis en 761 ton naar Egypte. —o NIET AANSLUITEN BIJ DE WA TERLEIDING. Wegens het niet aansluiten aan de waterleiding is een aantal inwoners van Raamsdonk en Dongen, die voor den Kantonrechter te Oosterhout waren ver oordeeld tot f 25.of 25 dagen hech tenis, door de rechtbank te Breda in hooger beroep tot straffen varieerend1 tusschen f 1 en f 25 en subs, hechte- nisstraf veroordeeld. —o ROTTERDAMS BEGROOTING. Tegen de Rotterdamsche gemeente- begrooting 1934 is door de regeering bezwaar gemaakt in verband met den jongen, ongeveer vijftien meter verwijderd van de plaats, waar de knaap was te water geraakt, opgehaald en overgebracht naar de ouderlijke woning in de Fram boosstraat. LIJK OP TESSEL~AANGESPOELD. Aan het Noorderstrand van Tessel is aangespoeld het lijk van een manspersoon. Aan hec lijk ontbreken de handen en het hoofd. Het lijk is opgebaard in het lij kenhuis op de begraafplaats. Het ver keert in verregaanden staat van ontbin ding. MAN OVERREDEN. Bij het passeeren van de brug te Sol- zaete is een Nederlandscbe auto, bestuurd, door den heer B. uit Axel, over een op den weg liggend persoon gereden. De man, zekere B is overleden. Waarschijn lijk was de man onder de invloed van FANTASTISCHE COMBINATIES. Iets eigenaardigs is, dat men dik wijls niet voor maar juist na enkele feestdagen vele nieuwe wenschen in zich voelt rijzen. De een heeft het ge mis bespeurd van een groote hors- d'oeuvre schaal, een ander had nog UITVOER NAAR FRANKRIIK. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Parijs de Fransche regeering thans heeft besloten, voorloopig slechts voor zaai erwten en nog niet voor consumptie erwten invoerver gunningen af te geven. Voorts is de taxe de license voor peren van 175 tot 60, voor appelen van 125 tot 40 en voor de andere gecontingen- teerde vruchten van 125 tot 60 francs per 100 K.G. verlaagd. o WAARDEVOLLE DIEFSTAL. Ten nadeele van den heer H. Smalbroek directeur van de Muziekschool van Toonkunst te Schiedam is uit het Beursgebouw aldaar, een viool in kist met 2 snaren ontvreemd. Het is een oude viool van groote waarde. —o post van f6 millioen, uitgetrokken op sterke drank. Den bestuurder treft geen den kapitaaldienst voor plaatselijke wer- schuld, ken. VERNIEUWING RIJBEWIJZEN. De tweejaarlijksche vernieuwing van de rijbewijzen is wederom in vollen gang- Ter voorkoming van moeilijkheden anet de politie wordt aan houders van rijbewijzen aangeraden acht dagen voor den vervaldatum een nieuw rijbewijs aan te vragen ter secretarie hunner woonplaats. De geldigheid van elk rijbewijs ein digt twee jaar na de dagteekening der afgifte. Kijk eens na of uw eigen rijbewijs niet verloopen is! o DE CORRUPTIE TE ROTTER DAM. Vijf arrestanten ingesloten. De vijf hulpkeurmeesters, die dezer dagen in verband met corrupties hij het abottoir zijn gearresteerd', zijn van daag ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. Drie van hen hebben mr. L. A. Don ker tot verdediger gekozen, de anderen mr. Schilthuis. Tegen de drie hulpkeurmeesters, die ■voorloopig op vrije voeten zijn gelaten j zal eveneens een vervolging worclen ingesteld. Op het hoofdbureau van politie was van-ochtend een pers-conferentie be legd', waarhij nadere mededeelingen over de corruptie gedaan zou worden. Op last van den burgemeester heeft men daar echter weer van afgezien. -o— GOUDEN JUBILEUM. Woensdag 24 Januari hoopt de heer J. van Strijen, than« chef van het per soneel van het Rotterdamsch Nieuwsblad, den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaren bij het Nieuwsblad in dienst trad. o Na Nieuwjaar en Kerstmis komt voor de huisvrouw een tijd van ver ademing. De feestdagen waren heer lijk en gezellig, maar ze brach ten heel veel zorg en moeite mee. Zelfs al had men geen Kerstboom, zoo bleef er toch de versiering van de kamers met hulst en dennegroen over. Er moest toch wat extra werk van de koffietafel gemaakt worden en ook het Kerstmaal, met of zon der gasten, vereischte extra zorg. En verder heeft men in de laatste week van het oude en de eerste week van het nieuwe jaar dikwijls nog feestjes, bezoeken, logé's... Als dan ook het laatste takje dennegroen in de vuil nisbak verdwijnt en het laatste roo- cle lint opgerold en weggeborgen is tot het volgende jaar, dan zucht me nige huisvrouw wel eens heel eventjes van verlichting... erg goed een paar kandelaars kunnen gebruiken. „Wat was 't gezellig ge weest als ik voor den oudejaarsavond- bowl van die leuke lage bowlglazen had gehad," bedenkt een derde. „Een aardig klein schemerlampje zou on ze kamer veel intiemer hebben ge maakt," overpeinst een vierde. En een vijfde besluit, de logeerkamer eens op te knappen. Die bleek in het gebruik toch niet zóó gezellig te zijn. als men zich had voorgesteld. Een paar nieuwe gordijntjes zouden geen kwaad kunnen. Er zijn zulke snoezige cretonnes op het oogenblik, zulke smaakvolle landhuisstofies dat de keuze niet zwaar valt. Een leuke com binatie van boven- en ondergordijnen te bedenken is al evenmin erg moei lijk. Heeft de kamer een mooi uit zicht, zoo neme men lichte gordijntjes en late het raam zooveel mogelijk vrij. Ziet de logeerkamer daarentegen op een binnenplaats of smalle straat uit, zoo is het beter het raam ge heel te bedekken met aardig aange brachte vitrages. Kiest men ze in lichtroze of een zachte tint oker, zoo krijgt men tevens een gezelligen lichtschijn in de kamer. In dezen tijd van het jaar gaan we weer hoopvol de lente tegemoet. We kennen de heerlijkheid die ze ons brengen zal. het uitbundig bloeien van planten en boomen. het weel derig opschieten van gras en bloe men. Met spanning vragen we ons echter af, of ze ons ook betere til den brengen zal of er eindelijk eens een einde zal komen aan de groote wereld-misère. Met hoeveel vreugde zullen we de eerste lichtstralen be groeten Het is alsof de Mode zich reeds op de goede tijding voorbereidt! Niets dan lichte, frissche kleuren heeft ze voor de lente in petto. Het groen do mineert in allerlei mooie nuancen, grasgroen, pistachegroen, cypresen saladegroen. empiregroen, billard- groen, oud-groen. Daar is koperrood, saffraangeel, amberkleur en goud. Verder is er duifgrijs, dat prachtig doet bij het nieuwe vlagge- en ver- miljoenrood. Het zwarte avondtoilet krijgt een eigenaardigen blauwe» gloed, die over de veeren van sommi ge vogels ligt. En het soepele satijn, zoowel als organdi, verschijnt in teere fondantkleuren, in cyclamenroze, ver- geet-mij-niet-blauw en een heel mooie tint roze-grijs. Tenslotte valt er nog een groote neiging te constateeren voor kleurig borduursel op dag-japonnen en van schitterend kralenborduursel opi avondtoiletten. Moge deze kleurig heid en schittering een voorbode zij» van betere dagen! WILHELMINE. SOL1ED, SIERLIJK! BRf GOEDKOOP bij van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10 TELEF. INTERC. 12 436. 3E 341€ Reclamewagens speciaal tarief. breed 84 c.M., werkende breedte 76 cl. Lang 453 c.M. a f 0,80 per stuk. Lang 483 c.M. k f 0,95 per stuk. Lang 243 c.M. a f 4,45 per stuk. Lang 244 c.M. k f 4.30 per stuk. Lang 275 c.M. A f 4,45 per stuk. Lang 305 c.M. a f 4.60 per stuk. Levering vanaf 10 stuks franco tot naastbij gelegen spoorwegstation of één veer per boot. Hinthamerstraat No. 129131133 Telef. 254. Telef. 254. 32. Is het een genoegen voor je beste Paolo? Gij zoudt mij beleedigen, indien gij er aan twiijfeldet. Dan is het heel goed'. Hij begon hem te ondervragen. .Paolo viel hem in de rede en zeide: Hier kunnen wij niet babbelen; kom mee. Op de place du Palais-Royal liet de geven, wanneer hij hem iets te zeg- elegante Paolo zijn vroegeren meester gen mocht hebben, in een rijtuig stappen, nam naast hem Darasse liet zich een louis van Paolo plaats, en korten tijd daarna zaten bei-geven en zij scheidden zonder een 's Nachts ook niiet. Darasse begon te lachen. Ik begrijp je. Maar wat heb je al die jaren, dat wij elkaar niet ge- zien hebben, gedaan? Ik heb gereisd, antwoordde de Italiaan droogjes. Ik ook, zeide Darasse. En hij verhaalde datgene van zijn geschiedenis, wat hij niet behoefde te verzwijgen. Paolo verzocht zijn ouden meester hem zijn adres op te geven, opdat hij hem zou kunnen vinden, indien hij hem noodig had, en zeide Darasse, dat hij hem rendez-vous in het hotel moest den in een kamer van een hotel, rue Saint-Denis, op een kleinen afstand van den boulevard. woord over Téraud, zijn vrouw en zijn dochter gezegd te hebben. Het was Da rasse niet bekend, dat Paolo den waren Beste Paolo je ziet er goed uit;naam van Téraud wist, en dat me als een prins gekleed, gouden horloge- j vrouw Téraud de dochter van de mar- ketting met prachtig horloge en een kiezin de Saulien was. diamant aan den vinger, wel, wel! Wat doe je voor de kost. Ik ben employé bij een bankier. Zoo, en wat verdien je? Vijfhonderd frans per maand. Uitstekend, Paolo! Je zult er wel komen! Kom, kom! En woon je hier, mijnheer de bankier? Ja, dat is mijn kamer; maar ik ben er bijna nfet. Overdag? Hij vergiste zich. Paolo wist dat al les even goed als biji. Ook dat er naspo ringen waren gedaan om moeder en kind terug te vinden. Hij wist ook, dat juffrouw de Mérulle nu de dochter van den rijken fabrikant Lionnet was en Geneviève werd genoemd. Het was een belangrijk geheim, nog belangrijker, omdat hij het alleen bezat Wij zullen later zien, welk belang hij er bij had het te bewaren. Sedert hun eerste ontmoeting hadden de twee mannen elkaar dikwijls terug gezien. Darasse wenschte de rendez- vous; hij perste zijn lieven Paolo geld af. Een dag, toen zij meer fimiliaar spra ken dan anders, had Paolo zich bijna verraden en zich zijn kostbaar geheim laten ontvallen. Want hij zeide heel onvoorzichtig: De arme mevrouw Téraud is dood, maar haar dochter leeft, en ik weet waar zij is. Hij had zich dadelijk op de lippen gebeten. Darasse ondervroeg hem, maar hij bleef verder stom. O! o! hij Weet dat, zeide de oude smokkelaar; goed, hij weet dat, maar dat is ook alles. Waartoe kan hem dat geheim dienen? Tot niets, om dat hij niet weet, wat ik weet! Goed, goed, wij zullen zien. Darasse had het adres weten te ver krijgen van de markiezin de Saulien, en op die enkele woorden uit den mond van Paolo was hij op weg ge gaan. VIL LA CITÉ DES CABANES. Terwijl hij zijn sigaar rookte dacht Darasse over alle avonturen in zijn leven na; hij zag een gouden toekomst voor zich open. Natuurlijk zou Paolo hem zijn geheimen mededeelen, omdat hij er toch in het geheel geen nut van had. Het is waar, Paolo had niets wil len zeggen; maar indien hij hem van vijftigduizend frans, indien het noodig was van honderd-duizend francs sprak, zou Paolo fe gelukkig zijn. Darasse zag slechts één ding: Paolo b%zat één geheim, Darasse bezat een ander. Steeds gevolgd door den kruier, die hem niet uit het oog verloor, stak Da rasse de Seine over, ging door de rue du Temple, en stapte een van die nau we, donkere gangen binnen, die over laden zijn met oude koopwaren. Darasse ging een winkel binnen, wier uitstalling hem behaagde en kwam er na twintig minuten geheel gemeta- morphoseerd uit. Hij had zijn lompen in een hoek geworpen, zeggende, dat hij die den volgenden dag zou terughalen, en had zich gekleed in een compleet costuum, dat hem bijna het aanzien gaf van een eerlijk man. Hij had zelfs een hemd en een das gekocht en voor alles te zamen veertig francs betaald. Trotsch over zijn kleeding, ging hij een restaurant binnen en liet zich een déjeuner geven. Hij kon wel honger hebben want het was één uur. De kruier dacht dat hij het recht had ook wat te eten; hij ging eerst bij een bakker binnen, daarna bij een hotelhouder, kocht zijn maal, en nam het, op straat staande, de oogen op de deur van het restaurant gericht. Darasse kwam uit het restaurant, na een stevig déjeuner met een goede flesch wijn te hebben gebruikt. Maar hij had pog geen koffie gehad; daarom ging hij een café binnen, nam aan een marmeren tafel plaats, en vroeg koffie, cognac en schrijfgereedschap. Toen hi) zijn koffie had gedronken, schreef hij een brief, deed dien in eeu enveloppe waarop hij schreef: Monsieur Etienne Eris, employé Hotel de Lille Rue Saint-Denis. Hij schrijft, maar aan wien? vroeg de kruier zich af. Er was geen cognac meer over. Da rasse stak zijn tweede sigaar aan, be taalde zijn vertering en gaf tien cen times aan den kellner, die eerbiedig dankte. Hij was buiten, richtte zijn schre den naar het hotel de Lille, waar hij zijn brief overgaf. Men deelde hem mede: Sedert acht dagen hebben wij mijn heer Eris niet meer gezien; zoodra hij komt,-zullen wij hem uw brief geven. Ik moet weten, wien hij hier kent, zeide de kruier. De lezer heeft begrepen, dat Paolo zich om gewichtige redenen in het hotel Etienne Eris liet noemen. Darasse verwijderde zich van het midden der stad en kwam aan de boule vards buiten de stad. Hij was hier in een wijk, die hij goed kende; maar hoewel dicht bij huis, dacht hij er niet aan zich naar huis te begeven, maar ging achtereen volgens verscheidene herbergen bin nen; hij wilde vrienden zien, hun de hand cirukken. (Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6