Ho. 5409 Vrijdag 16 Febr. De Grootmoeder. Hst zoo goed als... M. NORT, GORINCHEM Vlecht-, Punt- z Zéér scherp concurreerende prijzen! Ijzerhandel GORINCHEMi TWEEDE BLAD en Binnenland. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Burgerlijke Stand. Rechtzaken. FEUILLETON. BEBOORENDE BIJ HET DE MOEILIJKE TAAK DER VROUW. In het algemeen is de taak der vrouw reeds uiteraard zeer zwaar. De moeilijkheden aan haar sekse ei gen vorming, perioden, zwanger schap, opvoeding der kinderen, haar huiselijke werkzaamheden, keerep der jaren, enz., zijn oorzaak dat menige vrouw vóór haar tijd zich oud voelt. Geen wonder dan ook, dat zooveel vrouwen lijden aan rugpijn, hoofd pijn, slapeloosheid, slechte bloedsom loop, duizeligheid, rheumatische pij nen enz. Haar organen raakten te vroeg verzwakt en zij gunde zich geen tijd om in te grijpen, toen zich Ge eerste verschijnselen daarvan ver toonden. Menige vrouw denkt boven dien, dat zulke kenteekepen niets an ders dan natuurlijk zijn, niets is min der waar. Gii kunt uw gezondheid herkrijgen, wanneer gij gebruik maakt van het daartoe speciaal vervaardigde middel: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze j selmans. voeren de onzuiverheden af, welke zich in uw gestel hebben opgehoopt door trage werking der organen, die het bloed rein, zuiVer en' gezond hou den, en wekken (Je ze organen op tot gezonde werking. Begin nog heden met het gebruik en gij zult ondervin den welk een ommekeer zij ook bij w zullen teweegbrengen. Verkrijgb. bij apothekers en drogis ten af i.-, Bet bleken te zijn de koopman H. v. V. uii Wijk en Aalburg, J. d B. ten- ter te Rosmalen en J. t. O. Grondwer ker uit Eindhoven. De kantonrechter te Eindhoven had hen veroordeeld tot f 60 boete subs. 30 dagen hechtenis. De verdachten beweerden onschuldig te zijn. Er waren anderen in het café, die de daders waren, maar zij wilden hen niet verraden. Mr. Hengst twijfelde er aan of fraudu leus vervoer door deze verdachten is be wezen. Hier is een levering geweest aan den adjunct inspecter van Politie Pijls, dié bevoegd is om wapenen te dragen. En het leveren van revolvers aan een Ambtenaar die deze bevoegdheid heeft is geoorloofd Wapensmokkelen is een ernstig bedrijf, maar de vervoerders doen het gevaarlijk werk omdat zij uit nood een loontje willen verdienen, terwijl de heeren die er geld aan verdienen buiten schot blijven. De officier van justitie eischte een maand gevangenisstraf. (Huisgezin.) POLITIERECHTER 's-BOSCH. Uitspraken. J. A. K. te Haarsteeg, art. 180, verzet, vonnis bekrachtigd. J. V. te Heusden, art 350, Officier van Justitie niet ontvankelijk. HEUSDEN. Geboren: Laurentius Jozephns Maria z. van Chr. J. M. Merkx en E. M. Hes- f 1,75 en f3.— per doos, om zetbelas ting inbe grepen. Let vooral op den juisten naam. BOSSCHE RECHTBANK. LEVERING VAN GESMOKKELDE REVOLVERS. De recherche te Eindhoven had verno men, dat op 30 Maart 1933 in een café te Best een partij gesmokkelde revolvers aan een onbekenden Amsterdamschen koop man zou worden geleverd. Twee rechercheurs begaven zich er heen en een hunner vroeg aan drie jonge kerels of de revolvers er waren. Zij wa ren in de meening, dat de rechercheur de onbekende koopman was en lieten hem de revolvers zien, toen hij er op aan drong. „Vertrouw je ons niet?" vroegen ze en de rechercheur zei, dat hij niemand vertrouwde. Maar de smokkelaars waren wel van goed vertrouwen en brachten vier zakken, die samen meer dan 150 «RAKEL!. Over de maand Januari. Geboren: Hennij Cornelia, d. v. G. Duijzer en H. v. d. Linden. Mar- tijntje, d. v. G. Ermstrang en J. de Vries. Janna, d. v. A. v. Zanten en J. Fuk- kink. Leendert, z. v M. v. d. Linden en G. v. d. Zalm. Gerrit Arie, z G. A. v. Daalen en H. v. Wijgerden. Overleden: Cornelis Struijk, 87 j. echtgen. v. J. v. d. Linden. Antonia van Wijk, 82 j., wed. v. M. Verschoor Jenneke van der Linden, 71 j., wed v. J. J. v. d. Linden. POEDEROIJEN. Over de maand Januari. Getrouwd: M. d. Ouden, 26 j., met W. v. Ooijen, 19 j. Overleden: Geurt Groeneveld, 72 j., echtgen. v. C. v. Horssen. Arie Ma- rinus van Poederoijen, 80 j., wednr. v. A. W. den Otter. GIESSEN. Over de maand Januari. Geboren: Peter, z. v. G. Schouten en M. d. Fijter. Amarinus, z. v. O. Schouten en A. H. Bouman. Pieter, z. v. G. P. v. Vugt en J. C. Maas. Teuntje, d. v. A. Kant en H. Westerlaken. revolvers inhielden, in de auto van de recherche. Argloos liepen zij in den val en zij werden gearresteerd. BOERDERIJ TE ECHT AFGEBRAND. De kapitale boerdery van den heer Meuwissen op Aasterberg, gemeente Eeht, is tot den grond toe afgebrand. Vier koeien, een paard en een varken kwamen j in de vlammen om. Van den inboedel kon niets worden gered. 39. De groote meubelfabrikant van den faubourg St.-Antoine. Op die woorden, juffrouw, gingen de roovers heen; maar ik heb nog eenige woorden kunnen opvangen, die mij zeiden, dat uw leven in gevaar was. Ja, om1 u alles te zeggen, ik heb uit hun woorden meenen op te kunnen maken, dat het meer om uw leven, dan om uw geld was te doen. Wat! riep Geneviève bevende uit men wil mij vermoorden? mij! Ik heb dat begrepen, juffrouw; maar ik zou geen eed! durven afteggen... Hebt ge vijanden? Neen, mijnheer. Dadelijk kwam haar een vreeselijke gedachte jin het hoofd; maar over zichzelf verontwaardigd, verwierp zij haar weer. O, neen, prevelde zij dat is onmogelijk, haar haat zou zóó verniet gaan! Wat zegt ge, juffrouw? Niets, mijnheer, niets, vraag mij niet; ik had een onzinnig idee. Zij zeide dat, maar dacht tegelijker tijd aan de schandelijke wijze waar op zij door haar moeder werd |be- hanrield. De onbekende hertiam: De twee ellendelingen waren reeds ver, en ik bleef nog steeds op dezelfde plaats, verschrikt over het geen ik had gehoord. Eensklaps herinnerde ik mij het vol gende: Eens toen ik aan den oever van de Marne wandelde met verschei dene vrienden, zeide een van hen: Die mooi villa behoort mijnheer Lfonnet, den rijken meubelfabrikant van den faubourg Baint-Antoine. Daar ik dus de villa kende en wist, dat ge alleen waart, juffrouw, gevoel de ik, dat het mijn plicht was, al het mogelijke te doen, om de misdaad te verhinderen. Van mijn schrik beko men, liep ik hierheen. Het overige weet ge, juffrouw. Geneviève was heel ongerust, toen zij aan het gevaar dacht, dat boven haar hoofd hing; maar zij was het nog meer over de slechte gedachten, die zij met geweld uit haar hoofd wilde verdrijven. Eindelijk slaagde zij er in tot zichzelf te komen en zeide: O, mijnheer, ik kan u niet genoeg danken voor den dienst, dien ge mij bewijst, mij, die gij niet kent. Juffrouw, antwoordde hij op gevoeligen toon ik ben blij, dat ik bij u kan zijn, om u te bescher men. Maar het gevaar, dat mij bedreigt, zai even groot voor u zijn, mijnheer. Wees gerust, juffrouw; ik weet dat ik met twee misdadigers te doen zal hebben, en ben toch niet bevreesd; MEJUFFROUW E. TE LEIDEN LEED AAN ZWARE RHEUMATISCHE PIlN. In 6 maanden pjjnen geheel verdwenen. Ongevraagd komen de brieven binnen, die steeds weer bewijzen, dat rheomatiek voor Kruschen Salts moet wijken. Uit onderstaand schrijven van Mejuffrouw F. P. E. te Leiden blijkt tevens, hoe be langrijk het is, om met Kruschen Salts door te zetten, wanneer het een bijzonder hardnekkige rheumatiek betreft. Mej. E. schrijft ons o.a.„Het was een geval van zware rheumatische pijn. Ik wist geen raad meer. Het was zelfs zoo erg, dat ik mijn werk niet meer kon doen, maar het gebruik van Kruschen Salts heeft mij geheel van mijn zware rheumatische pijnen afgeholpen. In 6 maanden was de pijn verdwenen. Steeds zal ik doorgaan Kru schen Salts te gebruiken, hoewel ik met zekerheid kan zeggen, dat ik voorgoed van de pijn af ben Mej. F. P. E. te L. Rheomatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige orga nen een toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheelen gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewanden aan tot gemakkelijke, ge regelde werkiDg. U wordt dus inwendig vrij gehouden i*an alle onzuiverheden, welke, indien zij zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil uwer gezondheid zullen verlagen De „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen ver- hoogen de werking der afvoerorganen, verschaffen u nieuwe levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend ver- krijbaar bij alle apothekers en drogis ten a f 0.90 "en f 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voor komt. Adv. o LIJK VAN VERDWENEN KOLONIST GEVONDEN. Het lijk van den kolonist Viset, die omstreeks Juni 1933 van de Anggi-meren naar Manokwari was vertrokken en sedert verdwenen was, is met pijlen doorboord in het Anggi-meer gevonden. De daders zijn bekend. Er is een patrouille uitge zonden om hen op te sporen. DE ONLUSTEN TE WEENEN. De Nederlanders bleven ongedeerd. In verband met de onlusten te Weenen, meldt de Nederlandsche Gezant aldaar, dat blijkens officieele inlichtingen de Nederlanders ongedeerd zijn. EEN RATTENVANGER. Bij een tuinder te Wateringen wemelde het in de schuur van ratten, die er meer kwaad dan goed uitrichtten. Alle pogingen om het ongure gedierte uit te roeien faalden, totdat de hond van een ingezetene dier gemeente werd uitgenoodigd mede werking aan die pogingen te verleenen. Dat had succes, want „Lorrie" beet bij den eersten aanval 75 en bij een twijden 50 ratten dood. Hij werkte dus vlug en goed. O— NA DE EERSTE MAAND. wanneer men U een/Bril toont welke net zoo goed is als, b.v. een origineele ^Highway'', dan tracht men £én goede Bril na te maken, doch tracht men U een 2e kwa£ in handen te stoppen. Zusterhuis 6 G^dlpl. Opticien. ALLEENVERKOOP van: Zeiss-Perivist, Zeiss Punktal,'' Highway, Perle de Verre. giro No. 6074 verzoekt ons plaats voor het volgende Het totaal van de inkomsten in de maand Januari is nog iets meegevallen en gekomen op f 24.000.Dat is dus f 56.000.minder dan er noodig was. Zoo is de eene zijde. De andere zijde is, dat het nog f 4.000.hooger is dan verleden jaar in Januari. Gaan wij weer in de stijgende lijn Maar op welke der beide zijden men ook den nadruk wil leggen, voor ons staat vast, dat wij in de eerstkomende weken een bijzondere actie zullen moeten voeren voor versterking der inkomsten. Er is vóór het einde van Maart nog f 200.000.noodig. Het is toch geen onmogelijkheid dat de Gemeente dit bijeen brengt. RADIO BELASTING0 IN OVERWEGING Drie gulden voor toestellen of distributie. Volgens de „Tel." is bij het Departe ment van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen het ontwerp gereed voor de heffing van een belasting van bezitters van radiotoestellen of aangeslotenen op radio-distributienetten. Het ontwerp heeft de goedkeuring van den Radioraad ver kregen en zal aan den Ministerraad worden aangeboden, zoodat het spoedig in het parlement kan worden verwacht. De bedoeling zou zijn een radiobelasting te heffen van f 3.per jaar per ontvang toestel, ook voor aansluitingen op distri butienetten. De opbrengst der heffiag zou op onge veer f 1.800.000 per jaar geraamd zgn» Het voornemen is een deel van de opbrengst te bestemmen voor technische verbetering van de radioeen deel te doen vloeien, in 's Rijks schatkist en een deel te be stemmen voor steun aan de kunst. O—- MET EEN MES GESTOKEN. Te Aarle-Rixtel heeft bij een ern stige vechtpartij zekere P. den para- pluiekoopman v. B. met een mes in het onderlijf gestoken. Overbrenging, van het slachtoffer naar een zieken huis was noodzakelijk. De dader is voortvluchtig. o— DOOR AUTO DOODGEREDEN, De 46-jarige W. A. Lauret te Rot terdam werd door een auto overre den. Met zware verwondingen en een schedelbreuk werd hij per auto van den Geneesk. Dienst naar het Zie kenhuis aan den Cool singel vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. —o— Z. Het Zendingsbureau te Oegstgeest zie, ik ben gewapend. Hij liet het jonge meisje een re volver zien. Ik zal niet aarzelen, juffrouw, dat beloof ik u, want uw leven js in ge vaar. Ik zal den eersten, die het wagen zal, het huis te naderen, als een dol len hond doodschieten. Hij was zoo beleefd en zoo mooi, toen hij die woorden sprak, dat het jonge meisje niet kon nalaten hem vol bewondering aan te zien. Hij bemerkte het effect, dat hij had teweeggebracht 'en glimlachte. X. DONKERE NACHT. Na een oogenblik van stilte ves tigde Geneviève's verdediger zijn bLik op 'de pendule en vroeg: Gaat 'die pendule goed? Ja, mijnheer. In 'dat geval hebben wij nog slechts een kwartier om ons voor te bereiden op den aanval, indien de boos doeners ten minste tegen half elf hier komen. Alle 'deuren en vensters zijn goed gesloten, mijnheer, uitgezonderd de deur van het perron, onder de ver anda. Die kunnen wij niet grendelen, juffrouw, omdat ik daarvoor de wacht ga houden. Gaat 'ge buiten wachten? Ja, juffrouw, het moet. O, mijnheer, pas in 's hemels naam op! Mijn Qod, indien gij eens het slachtoffer werd! Nog eens, juffrouw, wees gerust! O! Dit venster zal ik nog sluiten! Dat is onnoodig, juffrouw; ik zal j hen 'niet veroorloven een deur of ven ster te naderen. Alleen moet ge de lamp "uitblazen, wanneer ik in den tuin ben. Ja, mijnheer. Zij moeten vol verhouwen hier komen. Mijnheer, ik moet u nog iets vra gen. Wat 'juffrouw? Denkt 'ge ,dat het telegram, dat de vrouw van den tuinman heeft ont vangen, een valsch bericht was? Ja, juffrouw, dat denk ik. Het jonge meisje schudde het hoofd en bleef in gedachten. Misdadigers zijn tot alles in staat, 'zeide de verdediger en deinzen voor niets terug; ik heb u gezegd, zij zijn brutaal en handig. Plotseling deed een scherp gefluit Geneviève beven. Zij zag den onbekende verschrikt aan. Het Is een signaal, zeiie hij kalm het moment om mij van u te verwijderen is gekomen; maar, wat ik u bidden mag, wees niet bang, ik sta Voor alles in. Ge maakt nu uw lamp uit, en kunt, indien ge wilt, bij het venster blijven. Op die woorden ging hij haastig naar buiten en een oogenblik daar na hoorde Geneviève, die, na de lamp te hebben uitgeblazen, aan het open venster "was gekomen, haar bescher mer 'over het kiezelzand loopen. Maar bijna dadelijk hield hij stil, aan den ingang van een laan, en ver school zich in een boschje. j Een man, die waarschijnlijk over dew muur was geklommen, naderde voosr- 1 zichtig het huis. Het was Pierre Dar as se, die in dew valstrik liep, dien Paolo voor hem had gtespannen. De laatste; die de onbeschaamdheid had, Zich bij Geneviève als beschermetfj voor te doen, liet den vroegeren smok-t keiaar 'nader komen, en toen hij hem j in 'zijn bereik had, sprong hij op heirt toe, als een tijger op zijn prooi, en stootte "hem een kleinen dolk in de keel. Het slachtoffer slaakte slechts éént ruwen kreet, en viel neer. Dadelijk deed de moordenaar een pistoolschot 'in de lucht. Geneviève had den kreet van Da ras se niet gehoord; maar het schot, dat zij hoorde, ontroerde haar hevig; zij viel op een stoel neer, en riep: Mijn God, mijn God! 'j (Wordt vervolgd). JficuwsMad —o— Heiningdraad WILLEM DE BRUIN'

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 5