Voetbalsport. 1XGEZ03DE»'. Groot is het euvel - groot moeten ook de middelen zijn tegen de gren- zelooze verspilling, door het gebruik der z.g. „goedkoope" lampen veroor zaakt. Vandaar deze groote prijs vraag, aan den „Bi-Arlita" kruistocht tegen de verspilling verbonden Laat Uw kans niet voorbijgaan! 4 Wendt U voor prijsvraagfor mulieren en voorwaarden van deelname tot Uw gloeilampen-' leverancier. 4 V E R S P 1 LLINGS-TABEL 1 10 ct. 1 2.97J HEUSDEN. Zondag a.s. gaat Juliana I naar Kaats* heuvel en speelt aldaar hare 15de com- petitiewedstrijd voor de lste klasse B.V.B. tegen Kaatsheuvelsche Boys I aldaar. Dit belooft een zeer spannende wed» strijd te worden, daar men nu de beide kampioenscandidaten tegen elkaar krijgt. Wie dan ook dezen wedstrijd verliest kan dan voor het kampioenschap worden uitgeschakeld, terwijl de winnaar bijna hec kampioenschap niet meer kan ont gaan. Juliana ge weet dus wat er op de bres staat, probeert alle zeilen bij te zet ten en de overwinning mede te brengen. Het kampioenschap is dan bijna ver- lekerd en kunt ge dan de zoo vurig ver langde 3e klasse K.N.V.B. ingaan, een klasse waarin Heusden werkelijk een be hoefte heeft. De wedstrijd vangt aan om 2 uur en wordt geleid door den Heer H. Kaufman uit Vught. We wenschen inmiddels Juliana veel succes. Juliana II gaat Zondag a.s. eveneens naar Kaatsheuvel en speelt aldaar ook hare 15de competitiewedstrijd tegen Kaats heuvelsche Boys II. Dit zal voor Juliana een zware wedstryd worden, daar hare tegenstanders nog on geslagen zijn. Oranje-Witten ge weet nog niet hoe een dubbeltje rollen kan. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur *n wordt geleid door J. W. Duquesnooy uit Waalwijk. We wenschen ook dit elftal veel succes. A.s. Zondag speelt P.S.V. haar 14de competitiewedstrijd tegen de Vlijmensche Boys II. De wedstrijd vangt aan om 1 uur, op het terrein nabij de brug. P.S.V. zal haar uiterste best moeten doen, aangezien de Vlijmensche Boys er «lies op zullen zetten om te winnen, om dat deze anders voor het kampioenschap zyn uitgesloten. Dit belooft dan ook een spannende wedstrijd te worden. P.S.V.ers laat Zondag a s. zien, wat ge in den laatsten wedstrijd gepresteerd hebt. ANDEE. Zaterdag jl. speelde een Sparta- combinatie een wedstrijd tegen Storm vogels II te Woudrichem. Zaterdag a.s. speelt Sparta een beslissingswedstrijd tegen de Duss. Boys uit Dussen te Wijk, daar Sparta met ge- moemde vereeniging gelijk staat op het siederlaagtournooi van N.O.A.D. aldaar. De Sparta-junioren spelen een wedstrijd tegen de Stormvogels-junioren uit Wou- drichem. Deze wedstrijd vangt aan om drie uur. BRAKEL1. De Zwaluwen ondervonden Zaterdag j.l. dat het spelen in competitie verband ook zyn tegen heeft. Door ziekte, werkzaam heden en dienstplicht zwaar gehandicapt, waren zij genoodzaakt een gecombineerd en daardoor verzwakt junioren elftal in het veld te brengen tegen Wilhelmina. Een zware 100 nederlaag was het resul taat. Moge het eerste elftal spoedig weer op volle sterkte kunnen toonen, waartoe het in staat is. NIEUWENDIJK. A.s. Zaterdag zal de voetbalclub „Blauw Wit" alhier een wedstrijd spelen tegen f,Bevo" van Raamsdonksveer. WIJK EN AALBURG. Het streven der v.v. N.O.A.D. alhier om met Paaschmaandag serie wed strijden te houden, is, naar wij vernemen, met succes bekroond. Een zestal vereeni- gingen schreven reeds in, te weten B.S.V., Besoyen. Merwede, Gorcum. Z.S.V., Waalwijk. W.V.V., Well. D.V.O., Kerkwijk en T.O.P. Wijk en Aalburg. Zoo staan dan dien dag voor sport- lief üebbers weer aangename uren te wachten Voetbalband S.O.S. Uitslagen van 17 Februari. W.V.V.—Achilles 4—0. LongaStormvogels 22. WilhelminaDe Zwaluwen 100. Programma voor 24 Februari. AchillesStormvogels. S.V.W.—Wilhelmina. LongaDe Zwaluwen. STAND. W.V.V. 11 8 1 2 31 15 17 S.V.W. 10 7 1 2 36 18 15 Stormvogels 11 5 2 4 40 23 12 Longa 9 4 2 3 32 15 10 Wilhelmina 8 4 0 4 17 18 8 De Zwaluwen 9 2 1 6 15 23 5 Achilles 10 0 1 9 7 61 1 Buiten verantwoordelijkheid der Red. M. de Redacteur! Mag ik eenige plaatsruimte om even „Criticus" en den heer Colet in Uw blad van 21 Febr. te be antwoorden. Twee vliegen in één klap. In de eerste plaats wensch ik te vragen of wij vlak voor de raads verkiezingen staan. De schijn wordt wel gewekt. Ik ben het met „Cri ticus" inzender eens, in zooverre, dat ik in de opheffing der openbare school te Vrijhoeve-Capelle direct nog geen bezuiniging kan zien. De tijd zal dit moeten leeren. Er komen in orthodoxe kringen onderstroomingen waaronder „ultra's", die van het te genwoordig „christelijk onderwijs" absoluut niet gediend zijn, om reden men alle onderwijzers dit onderwijs niet toevertrouwt. Wij zullen hier over niet verder uitweiden, daar het genoegzaam bekend is O.p één zaak wil ik reageeren. Men schrijft dat ik mij „verschuilde" achter dure ma- teriaalprijzen. Ik vraag, wanneer heb ik mij ooit verschuild? Ik ben van nature nooit gewoon geweest een blad voor mijn mond te nemen. Zegt men niet vaak, dat ik het „durf" te zeggen. Mij dunkt dat ik mij in de laatste raadsvergadering nog al kras „durfde" uit te drukken over het bijzonder onderwijs. Zeker had ik op deze uitdrukking reactie ver wacht, doch toen zweeg men in alle talen. Geachte „Criticus", ik heb als raadslid het algemeen belang te be hartigen en dus ook dat van belas tingbetalers benevens dat der kleiru0 spaarders alsmede van pensioenge rechtigden. Ik heb in onze gemeen te altijd pal gestaan voor het „open baar onderwijs" en hoop dit te blij ven behartigen, tenzij men tot extre miteiten ging vervallen. Ik was po sitief overtuigd, dat men in den loop van i a 2 jaar een stuk goedkaoper zoude bouwen. Het was geen treu zelen. Hierin heb ik' wel degelijk gelijk gekregen. Niemand heeft kun nen vermoeden, dat ook deze school zou worden opgeheven. Ik allerminst niet na de audiënties bij Z.Exc. de heer Marchant. Ik wist toch het daar verhandelde. Het blijft voor mij een klap in 't aangezicht der geheele ge meente. Achter de schermen is ont zettend gewerkt om de kinderen naar den Loonschendijk te krijgen, weten de dat dit op een tegenvaller zal uitloopen, wat voor mij positief vast staat. Ten slotte nog dit. De schoolstrijd is hier ter plaatse nog niet beëin digd. Het zal mij niets verwonderen,, dat deze in volle hevigheid nog eens ,zal ontbranden. Verder de „Bouwvereeniging" te Capelle. Men noemt ons nieuwe raads lid de heer de Bas, de „primeur", die voor huurverlaging opkwam. Hierin vergissen zich „Criticus" en de heer Colet. In den loop van i of 2 jaren heb ik reeds aangedrongen op eene „drastische" verlaging. Ik ben in mijn rijk zakenleven gewoon geweest, als ik donderbuien aan zag komen om tijdig „stroppen klein of groot" te nemen!! Het was eenige dagenvoor de raadsvergadering, dat ik hierover mij nog uitliet tegenover een bewoner van den woningbouw. Ik geef toestemming, dat zich de ze heer daarover uitspreekt en wat ik daarbij aanhaalde. Z.Exc. de heer Colijn wenscht 6o millioen voor werkverschaffing be schikbaar te stellen „mits" men la gere arbeidsloonen accepteert. Wan neer dit plan doorgaat, dan zullen toch in de eerste plaats de huishuren omlaag moeten. In normale omstan digheden dalen deze huren door over productie en dus door de werking van „Vraag en aanbod". Deze om standigheden zullen mijns inziens nu eens uitgeschakeld worden. De ont zettende daling, mits wij geen in flatie of devaluatie krijgen, zal hare oorzaak vinden door de „algeheele verarming", die binnenkort „moet" intreden Ik haalde zooeven de heer Colijn aan. Heeft Z.Exc. niet reeds circa 2 a 3 jaren gesproken over het ont zettend kapitaal, dat afgeschreven zal moeten worden op woningbouw Ik ben, als bekend, steeds tegenstander geweest van te groote gemeentelijke woningbouw. Waarvoor waren de hypotheekgevers en -banken? Indien hier de leiding ware gebleven, dan hadden wij nooit de krankzinnige loo- nen gezien van de bouwvakarbei ders. Men scheldt op ,,'t kapitalisme" doch ik meen dat niemand kapita- listischer is geweest dan de christe lijke en moderne bonden van bouw vakwerkgevers en -nemers. Zij zijn i A Het is ook Uw belang om deze tabel te be- studeeren. Zij toont U zonneklaar, welk een grenzelooze verspilling het gebruik van z.g. goedkoopelampen be- teekent. Rekent eens voor Uw eigen stroom- tarief uit, hoe groot de verspilling door het ge bruik van z-g- „goed koope' lampen voor U kan zijn. K.W.U. Min der renden^ ent i 1 VOORBEELD 20 30 "ƒ.1 40% 50 60 Wanneer de photometer 5 ct. f 0.99 f 1.49 f 1.98 f 2.48 f 2.97 bij een z.g, „goedkoope" lamD 1 30 °/ol minder ren dement aantoont dan de overeenkomstig gestem pelde Philipslamp, ver 6 ct. 1*19 1-78 2.38 2v?7 3.56 7 ct. 1.39 2.08 2.77 3.4\ 4.16 8 ct. 1.58 2.38 3.17 3.96 y 4-75 9 ct. 1.78 2.67 3.56 4.46 5.35 spilt deze z.g. „goed 1.98 3.96 lt 4.95 \5.94 koope" lamp, indien Uw 15 ct. 2.97 4.46 5.94 7.43 &?i stroomprijs 20 ct. 3.96 594 7.92 9.90 11.èq \n2ID Per K.W.U. be draagt if 2.971 gedurende 1000 uren. Dit bedrag te vermenig vuldigen met het aantal 25 ct. 4.95 7.43 9.90 12.38 14.85X 30 ct. 5.94 8.91 11.88 14.85 17.82 35 ct. 6.93 10.40 13.86 17.33 20.79 40 ct. 7.92 11.88 15.84 19.80 23.76 45 ct. 8.91 13.36 17.82 22.28 26.73 z.g. „goedkoope" lam 50 ct. 9.90 14.85 19.80 24.75 „29.70 pen hetwelk in gebruik is. het die boeren- en fabrieksarbeiders dit koopje van hooge huren bezorg den. Laat men daarover eens na denken In 1932 heb ik reeds geschreven inzake twee villa's te Capelle. Laat ik nu tot voorbeeld stellen, dat in de bekende straat, waar de woning bouw zich bevindt, dezer dagen eene knappe kleine goedgebouwde burger woning annex flinke werkplaats met schuurtje en twee bouwterreintjes, circa 10 jaren geleden voor plm. f 6500 gebouwd, publiek is verkocht voor f2500. Zou 10 jaren geleden deze f2500 niet uitsluitend „loon" zijn geweest? De rest heeft men nu overhoop. Ik vermeen, dat de wonin gen van woningbouw te Capelle c.a. 2 ton kostten. Bij verkoop schat ik de opbrengst op 30 mille. Sprang heeft dit voordeel, dat daar dubbele woonhuizen staan op verschillende plaatsen. Bij verkoop zou ook daar een kolossaal verlies geleden wor den. Steeds heeft mij deze bouwma- nie verwonderd, daar onder de be stuursleden toch heeren waren, die eveneens als ondergeteekende uiteen oud „nest" (geslacht) stamden en toch van wanten moesten weten. Wij wisten toch, dat er niets nieuws on der de zon was. „Hoog en laag con junctuur"! Pas op voor stranding bij een hoog getij! Dat men daling van huurprijzen te genhoud is niet geheel onmogelijk. Achter de schermen gebeurt zooveel. Ik sta hier geheel belangeloos tegen over en verklaar evenals vóór 1 of 2 jaar geleden, dat het mes er diep in moet. Men kan nu wel nabauwen, doch laat men zeker in de geheele gemeente niet vergeten, dat men deze stroppen te danken heeft aan de „kiezers", die in de na-oorlogsche raadsverkiezingen het roer omgooi den en raadsleden met levenservaring buiten de raadszaal zetten. Enkele de zer nieuwe raadsleden valt het nu moeilijk om „pot" te bekennen. On tegenzeggelijk spelen vriendendiens ten inplaats van algemeene belangen hierin ook een groote rol. Ten slotte, de kogel moet maar voor de zooveelste maal door de kerk. Kiezers, ge hebt U laten misleiden en nu zijt gij hiervan de dupe gewor den. Een spreekwoord zegt: „Wie zijnbrandt, moet op de blaren zitten. Hoewel ik geen kaartspeler ben, evenwel niet uit „principe", ga ik nu eens mijne hoogste troeven op tafel gooien. Al moge ik hiervan wel licht niet veel profijt meer trekken, dan hoop ik dit te doen voor dege nen, die het „politiek" roerend met mij eens zijn óf worden. Steeds heb ik gewaarschuwd en nu heeft men de wrange vruchten te plukken. Nu komt „le déluge" Nooit heeft men mij in ingezon den stukken de eer gegeven, klaren wijn te hebben geschonken. Doet ook niets ter zake. Ik hoop evenwel dat het ontkurken eener champagne- flesch in figuurlijken zin moge ach terwege blijven. Met dank voor de verleende plaats ruimte, Uw abonné, A. M. VERHEIJDEN Adrszn. 's-Grevelduin-Capelle. 22 Februari 1934. N.V. PHILIPS' GLOEI LAMPENFABRIEKEN EINDHOVEN ;.v V-. v •ïv v' V ^,v.VVG: 'V:-- ;:a P-' -• V:.' ..-V - V- ;*d r^ll -t> 'i Stroomprijs per DC LA MAST De photometer bewijst, dat Philips ,,Bi-Arlita" lampen altijd goedkooper zijn. Deze cijfers zijn gebaseerd op Philips „Bi-Arlita" lampen van 125 Decahpnen (99 watt).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 11