Koopt bij uw garage= houder. Marktberichten Voor de Hinderen. Het bestuur van de Bovag schriift ons De automobilist doet er goed aan, zich een enkele maal duidelijk voor oogen te stellen, hoe betrekkelijk on bezorgd hij zich ver van huis kan begeven met zijn wagen, ook al voelt hij zich heusch geen held in technische kwesties. Heeft hii onder weg pech, dan is er overal wel een garagehouder die hem dan als een vriend in den nood assisteert. Hij komt zonder benzine te staan of krijgt een mankement aan de ont steking of wat dan ook, als de oor zaak niet al te ernstig is. bevindt hij zich spoedig weer en route; zoo kun nen heel velen zich de luxe van een automobiel veroorloven, zonder zich de moeite te getroosten, eenige ken nis van het mechanisme te verwerven. Ja, men mag gerust zeggenWa ren er geen garages in alle deelen van het land en ook daarbuiten, dan had het automobilisme zich nimmer kunnen ontwikkelen tot op de hui dige hoogte. Het is daarom zoo goed zich een oogenblik deze onmisbare hulp van de gezamenlijke garages voor oogen te stellen, want heel wat automobilis ten zijn geneigd om die hulp als iets vanzelfsprekends, als iets waar voor zij toch betalen, te accepteeren, zonder er zich rekenschap van te geven, hoe juist die hulp op den weg in het algemeen een weinig ren dabel onderdeel vormt van de dien sten, die de garagehouder aan de au- tomobielgemeenschap bewijst. Hoe dikwijls cloet de garagehouder zoo'n wissewasje niet voor niets, of bijna niets, weieens in de feitelijk onjuiste meening, dat dit „service" zou zijn. Hii zou er ten volle recht op hebben, zich die service te doen betalen, zoo als een dokter die berekent, wanneer men een beroep doet op zijn kennis, ook de garagehouder heeft recht op zoo'n belooning, zelfs al is hii maar vijf minuten in de weer. Want die kennis te vergaren kostte hem veel tijd en geld. Daarbij komt, dat men hem of zijn personeel op de malste tijden uit zijn werk haalt, uit zijn gezin of uit zijn bed. De gemiddelde ga ragehouder is een harde werker, die voor zich zelf geen 8-urigen werkdag kent, noch zijn vrijen dag per week. Hii is de man die vaak 18 uur per dag werkt. Het hulpverleen en aan passanten, eventueel ettelijke K.M.'s van huis, komt vaak op de meest ongel e ge n mom enten. Hii zit in een bespreking of is druk bezig een te gen een bepaalden tijd beloofd kar wei af te maken en daar komt een bericht over een gestranden automo bilist geen klant van hem die zijn hulp verlangt. U weet bii onder vinding, hoe hii dan in het alge meen spoedig ter plaatse is, en daar- bii niet zelden de onaangename er varing opdoet, dat de gestrande wa gen reeds weer vertrokken is. Zelfs fe goeder trouw gebeurt dit wel. De automobilist ontdekte zelf de fout, verhielp die en reed door, of een voorbijgaande automobilist assis teerde, of wat ook voorkomt, een ongeduldig iemand heeft aan meer dan één voorbij.gaanden fietser ver zocht een garage te waarschuwen en nu bleek een collega hem voor te zijn geweest. In zulke gevallen heeft de garage houder niet alleen de schade van zijn tijdverlies, maar ook vani het heen- en weerrijden met zijn ver voermiddel. In dit verband zou het zeer wenschelijk zijn, dat de auto mobilist, die hulp noodig heeft, zijn .wensch uitdrukt op een visitekaartje en dit als verzoek om hulp naar een garage toestuurt. Maakt hij dan toevallig in dien tusschentijd den wa gen weer rij-klaar, dan kan de gedu peerde garagehouder zijn schade als nog vergoed krijgen. Inmiddels wijken wij af van de bedoeling dezer uiteenzetting. N.l. er bii' den automobilist op aan te drin gen alle voor zijn auto noodige ar tikelen, als benzine, banden en olie bij garagebedrijven te betrekken. Schijnbaar kan men soms elders goedkooper terecht. Wij schrijven „schijnbaar," want ook andere lever anciers hébben hun kosten goed te maken en helaas doen zü dit niet altijd op de meest juiste wijze. Hoo- ge kortingen, die men hier of daar ziet aangeboden, zijn dikwijls slechts mogelijk, doordien men deze kortin gen geeft op prijzen, die in niet meer geldige prijscouranten voorko men, prijscouranten uit een periode met veel hoogere tarieven. Bovendien dient ieder automobilist te weten, dat de voornaamste fabrikaten thans ban den leveren in vier kwaliteiten. Hoe meer de gezamenlijke auto mobilisten de noodige artikelen van de garagebedrijven betrekken, hoe meer de garagehouders dus aan deze artikelen verdienen, des te minder zullen zii in rekening behoeven te brengen voor hun andere diensten. Voor het gansche automobilisme is het van belang, dat de garagebedrij ven gezonde zaken zijn, die behoor lijke loonen kunnen betalen aan knappe technici en wanneer deze za ken in sommige gevallen een zoo schraal bestaan leiden, dat haar ser vice niet die is, welke men zou wenschen, dan ligt de oorzaak groo- tendeels bii de indringers op haar terrein, die haar bestaanskansen on dermijnen en daardoor oorzaak wor den, dat zii reparaties en andere diensten op „middelmatige" wijze vervullen. De verstandige automobi list zal zeker begrijpen er goed aan te doen, zooveel mogelijk de geves tigde garages te bevoordeelen en daardoor de kostprijzen voor deze be drijven te helpen verlagen, waarvan hii zelf op den duur ongetwijfeld de voordeelen zal oogsten. Hoe grooter de omzetten der garagebedrijven, hoe beter hun diensten georganiseerd kunnen worden, hoe royaler zii zich met de noodige hulpmiddelen kun nen uitrusten en hoe billijker zii kun nen leveren. Geloof niet, dat die be drijven, welke groote kortingen an nonceeren, meehelpen om het prijs niveau te verlagen, integendeel, hun drijven om met groote kortingen te kunnen goochelen, schroefde de de tail-catalogi-prijzen van verschillen de artikelen op, alléén om kortingen te fabriceeren. De Bond van Automobielhandela ren en Garagehouders (BOVAG daarentegen heeft steeds bii impor teurs aangedrongen op verlaging der detailprijzen naast matige kortingen, omdat hii Jieel goed weet, dat on matige winsten nooit te handhaven zijn. Het belang van den garagehou der brengt mee :redelijke leveringen tegen redelijke prijzen. Hoe meer le veringen hem echter ontgaan en hoe meer scharrelaars er komen hoe grooter met andere woorden het dis tributie-apparaat wordt des te hoo- ger de kosten van autorijden voor den Nederlandschen automobilist. Be trek daarom zooveel mogelijk van garagehouders, zoowel uit financieel oogpunt als uit gevoelsoverwegingen, want vergeet nooit, hoe gij allen van tijd tot tijd een beroep doet en zelden vergeefs (op de hulpvaardig heid van den garagehouder. Het mag hier niet worden ver heeld, dat in de kringen van gara gisten stemmen opgaan om slechts die automobilisten hulp te verleenen wier wagens blijkbaar vaste klanten zijn tvtan de garagebedrijven en om gekeerd hun rol als barmhartige Sa maritaan te weigeren aan hen. die buiten deze garagebedrijven om, hun inkoopen doen. De automobilisten zouden het aan zichzelf te danken hebben, indien de garages tot der- elijke afweermiddelen hun toe vlucht zouden nemen. Wij hopen niet, dat het zoover moet komen, maar de gezamenlijke automobielbedrijven ingezetene recht op dit vervoer te kun nen doen gelden, temeer daar hij als hij om steun aanklopt, steeds te hoo- ren krijgt, dat hij daarvoor niet in aan merking komt. Bovendien had adres sant vroeger het vervoer van het ka daster naair het station te Geertruiden- berg, ook daarvan ziet hij niets meer. De Voorzitter merkt op, dat wat het vervoer van de margarine betreft, zoo als altijd gebeurt, er naar ge streefd wordt dit vervoer zoo goed koop mogelijk te doen plaats vinden en wat het kadaster betreft, dit wordt niet meer naar het station Geertruiden- berg vervoerd, het wordt nu gewoon van hier verzonden. De heer Koekkoek vraagt of ook be kend is voor welken prijs Nederveen de boter wil vervoeren. De Voorzitter kan dit niet zeggen, misschien kan de heer v. Daalen daarop antwoord geven, maar spr. zou hier niet verder op ingaan. De heer Jongbloets meent, dat het gemeentebestuur er ook buiten staat, het is een zaak die door het crisiscomité wordt geregeld. De heer Koekkoek meent, dat er toch wel iets inzit, in Almkerk gaat de distribueering door middel van het correspondentschap voor de arbeidsbe middeling, waardoor 2 ct. wordt be spaard. De heer v. Daalen acht zoo iets voor Dussen onmogelijk, de menschen uit Hank kunnen toch bezwaarlijk naar de secretarie komen om hun boter te halen. De Voorzitter merkt op, dat er ver schillende wegen zijn die tot hetzelfde doel kunnen leiden. In den oorlog heeft men hier ook anders gehandeld dan in Almkerk. Hiier heeft men steeds ook de winkeliers willen helpen, deze hebben het ook kwaad genoeg, en al is het niet veel, deze verdienen er op die manier iets mee. De heer v. Daalen acht inwilliging van het 'verzoek onmogelijk, er zou dan 2 ct. per kilo aan vracht bijko men en dat gaat toch niet. Motie van de werkcommissie van de moderne arbeidersbeweging, waar in wordt aangedrongen maatregelen te raadsbesluit tot aanvulling van het re glement voor het Burgerl. Armbest. Bericht van hetzelfde college, dat het zijn beslissing inzake de gemeentebe- grooting 1934 verdaagt Rapport van de Centrale commissie voor bouw- en woningtoezicht met be geleidend schrijven, waarin wordt aan gedrongen, om bij deze commissie aan te sluiten. De Voorzitter zou in beginsel tot aan sluiting willen besluiten. Nu het toe zicht vanwege de Gezondheidscommis sie is opgeheven, moet meent spr., er toch iets voor in de plaats komen, zonder toezicht kan de gemeente het niet stellen. De heer v.id. Zouwen heeft bezwaar tegen een beginsel-besluit. Men moet eerst weten, welke financieele offers hiervoor van de gemeente worden ge vergd. (Wordt vervolgd). beschouwen dit machtige wapen toch als een middel om den auto mobilist, die meende het wel zonder ten af te kunnen, de consequenties van die opvatting te doen voelen. Wij vertrouwen, dat onze lezers dit onvriendelijk klinkende slot zul- en billijken en inzien, hoe de gara gehouder 'n moreel recht heeft op run steun, evengoed als degenen, die autorijden, meenen een moreel recht te hébben op de behulpzaamheid van den garagehouder. Naschrift. De redactie meende het bestuur van den Bovag de ge legenheid niet te mogen onthouden, tegenover het rijdend publiek eens uiting te geven aan enkele wenschen welke in de wereld der garagehou ders bestaan. Gezonde samenwerking, ook tus- schen garagehouder en automobilist, is niet ongewenscht. Red. „De Kampioen." Vergadering van den Raad der ge meente DUSSEN, op Maandag 3 Maart, des nam. 5 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer J. J. H. Snijders. Afwezig weth. T. v. d. Pluijm. Een vacature wegens het vertrek van den heer Tj. Smink. Ingekomen stukken: Schrijven van den heer Smink met dén volgenden inhoud: EdelAchtb. Heeren, In verband met mijn vertrek uit de gemeente Dussen, is het mij niet anders mogelijk, dan langs dezen weg, voor mijn raadslidmaatschap te bedanken. De weinige tijd, die mij gelaten is, is oorzaak, dat ik U niet allen mijne erkentelijkheid kan betuigen, voor de samenwerking welke ik gedurende de ze jaren mocht ondervinden. Moge het U allen gegeven zijn, dat ge nog vele jaren in het belang der gemeente Dus sen en zijne bevolking kunt werkzaam zijn. Met de beste wenschen voor de toekomst, verblijf ik Hoogachtend, Tj. Smink. De Voorzitter deelt mede, dat de heer v. Hoogstraten als opvolger van den heer Smink benoemd is, deze heer heeft evenwel bericht, dat hij deze be noeming door zijn vertrek uit de ge meente niet kan aannemen. Thans is de volgende van den lijst aan de beur n.l. de heer G. v. Rijswijk. Schrijven van P. J. Nederveen, waar in deze bericht, dat de margarine voor de werkeloozen vervoerd wordt door een niet-ingezetene en hij meent als GORINCHEM, 5 Maart. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 484 runderen, 7 nuchtere kalveren, 4 varkens, 271 biggen, 78 overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voor: Zware kalf koeien f 140240. Melkkoeien f 140200, Kaltvaarzen f 140170. Guiste vaarzen f 90130. Stieren f 4070. Pinken f 60110. Nuchtere fokkalveren f 812. Nuchtere kalveren voor export f24 00 Drachtige varkens f 3570. Overloopers 1222. Natte zeugen f2540. Biggen 712, alles per stuk. ROTTERDAM, 5 Maart. Aanvoer 709 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 34—36 31—33 28—30 ROTTERDAM, 6 Maart. Op de veemarkt waren heden aange voerd 230 paarden, 60 veulens, 1785 ma gere en vette runderen, 250 vette kalveren en graskalv., 1750 nuchtere kalveren, 404 schapen of lammeren, 1 willen treffen tot bestrijding der werke- overloopers of varkens, 24 biggen, 26 loosheid, door het scheppen v.an werk gelegenheid. Verder wordt in het adres aangedrongen op handhaving en ver- hoogiing van d'e bedragen der steun regeling. Er worden tevens eenige ob jecten aangegeven voor werkverruiming o.a. ontsluiting der peel, verbetering van spoorwegovergangen als te 's Her togenbosch, Breda, enz. Op voorstel van dén Voorzitter wordt dit schrijven voor kennisgeving aan genomen. Schrijven van Ged. Staten, waarin wordt aangedrongen om de bezoldiging V|an den Ambtenaar van den Burgerl. Stand met 25 pCt. te verlagen, als dit ambt wordt waargenomen in combi natie met de betrekking van Burge meester of gemeente-secretaris. De Voorzitter zegt, dat hieraan uit voering zal worden gegeven. Oproeping van den Raad v. State, voor de zitting van dit college, waarin iet beroepschrift wordt behandeld te gen het besluit van Ged. St. tot op- leffing der O.L. school in wijk A. De heer v. d. Zouwen vraagt of dit nu wel reglementair handelen is van en W., de raad krijgt kennis op het oogenblik, dat de behandeling reeds voorbij is, de raadsleden zijn daardoor niet in de gelegenheid ge weest, de zitting van den Raad v. State lij te wonen. Heeft de raad niet het recht, hiermede bijtijds in kennis te worden gesteld? v De Voorzitter meent, dat als de raads leden er prijs op stelden met den da tum van d'e behandeling op de hoog te te worden gesteld, zij dit aan hem dan hadden moeten kenbaar maken. Spr. zou dan met alle pleizier aan het verzoek hebben voldaan. Het stand punt van B. en W. was in dezen be kend, en het gaat toch niet aan, dat van ieder stuk, dat bij B. en W. in komt, kennis wordt gegeven aan de raadsleden. De beer Koekkoek is het met den heer d. Zouwen eens, het ging hier toch tegen een raadsbesluit, de raadsleden 'hadden dus naar spr's mee ning voor 7 Februari, het tijdstip van behandeling voor den Raad v. State, met dezen datum in kennis gesteld wor den. De Voorzitter blijft er bij, dat als er raadsleden waren, die deze zitting wil den bijwonen, zij dit aan hem hadden moeten kenbaar maken. De 'heer Jongbloets meent, dat de be slissing toch nog niet bekend is. De Voorzitter stemt dit toe, de be slissing moet door den Minister wor den genomen, de Raad van State brengt slechts advies uit. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 22 Decem ber, waaruit blijkt, dat alles in orde is bevonden. Goedkeuring door Ged. St. van het bokken of geiten. Per K .G. 1e kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 5660 50- -54 38— 42 Ossen 52—56 44- -48 36— 38 Stieren 5052 46- -48 40— 42 Vette kalveren 405-115 93- -100 70— 80 Per stuk Melkkoeien f140 k f240 Kalfkoeien f145 a f245 Stieren f150 k f260 Pinken f 50 k f 95 Graskalveren f 28 a f 60 Vaarzen f 85 a f130 Werkpaarden f 80 k f160 Slachtpaarden f 75 f135 Veulens f k f Hitten f 60 a f 90 Biggen f 6 a f 8 Nuchtere fokkalv. f 10 a f 18 id. slachtkalv. f 3 a f 6 Schapen f 42 a f 20 Lammeren f 11 a f 17 Biggen per week f! .10 k f 1.20 anders dan goudsbloemen en natuur lijk hield de koning er geen gewone lappen op na. De koning had slechts goudfazanten. Zooals in iederen tuin, kwamen er in den tuin van den ko ning ook wel kevertjes, doch dit wa ren uitsluitend goudkevers. Nu, uit dit alles kunnen jelui ze ker wel begrijpen, dat de koning ver schrikkelijk rijk was. Op een goeden morgen zat Koning Goudbaard met de koningin aan de ontbijttafel. En niettegenstaande er allerlei heerlijke dingen op tafelston den, goudgele beschuiten en goud gele boter en goudgele honing., at de koning met lange tanden, zoodat de koningin al eens een paar keer gekucht had en eindeüjk opmerkte: „Wel, beste Goudbaard, wat scheelt er aan? Het lijkt wel, of je eten je niet smaakt!" De koning zuchtte diep, drie keer achtereen, veegde zijn gouden baard met een servet van gouddraad af en zei dan somber: „Ik weet niet, wat het is, Barbarina", want zoo heette de koningin, „maar ik voel me hee- lemaal niet gelukkig. Ik ben rijker dan eenig ander koning ter wereld, ik heb alles van goud en toch ben ik niet blij 1" De koningin zette een verschrikt gezicht en riep uit: „Sapperloot, bes te Goudbaard nog-an-toe: Dat vind ik heel naar! Zorg ik niet altijd goed voor je? Krijg je niet altijd appel moes van goudrenetten en gebakken goudvischjes Wat wil je nu nog meer Het volk is welvarend en tevreden, zooals de ministers je al tijd vertellen, en iedereen bewondert je goudschatten Heusch, beste Goud baard, ik weet niet hoe ik het heb! Je moest toch werkelijk heel geluk kig en blij zijn!" „Dat kan best wezen," antwoordde de koning uit zijn humeur, terwijl hij met zijn gouden vork en mes zat te spelen, „maar ik ben het niet! En ik zou wel ik weet niet hoeveel van mijn goud willen afstaan, als ik werkelijk eens echt blij en gelukkig kon zijn en eens vroolijk en hartelijk kon lachen, zooals zooveel van mijn on derdanen „Goudbaard," zei de koningin snib big, terwijl ze boos van tafel opstond, „je bent niet wijs!" Nu, het is natuurlijk heelemaal niet netjes, zelfs niet van de vrouw van clen koning, om te zeggen, dat ie mand niet wijs is. Doch de koning lette er niet eens op, zóó verdiept was hij in zijn sombere gedachten. MINISTER COLIJN VOOR DE RADIO. Rede over Koloniale vraagstukken. Minister Colijn zal Zaterdag 40 Maart a.s. aan een koffiemaaltijd, aangeboden door de Rotterdamsche Kamer van Koop- ïandel ter gelegenheid van den jaardag der Kamer, een rede houden over koloni ale vraagstukken. De rede wordt per radio uitgezonden door den K. R. 0. en Phohi van 1,45 tot 2,15 uur. Daarna zal de K. v. K. aan de auto riteiten, met wie zij in geregelde verbin ding staat en aan het door haar verte genwoordigde bedrijfsleven, een receptie aanbieden. DE WONDERLIJKE GESCHIEDE NIS VAN KONING GOUDBAARD. Oorspronkelijke vertelling van Karei van Wijdenas. I. Nog niet eens zoo heel lang gele den was er eens een koning, die Goudbaard werd genoemd. Natuurlijk heette de koning heel anders, want zooals jelui weten, heeft een echte koning minstens twaalf verschillende voornamen. Maar daar is hij dan ook de koning voor. Koning Goudbaard nu was heel erg rijk. Zóó rijk dat bij na alles wat hij bezat van goud was Zijn paleis werd beschenen uitslui tend door gouden zonnestralen, en als die op de ruiten vielen, was het net, of de ruiten van goud waren. De koning had zeven goudlakensche pakken, want hij droeg eiken dag een ander pak. De stoelen, waarop de koning zat, waren van goudleer. En natuurlijk was er in elke kamer van het paleis, waar de koning woon de, minstens een vier en twintig paar 'stoelen. Een voor elk uur, want de koning en de koningin zaten nooit langer dan een uur op dezelfde stoel. De koning was dol op visch, doch jelui begrijpen natuurlijk wel, dat hi; nooit iets anders at dan goudvisch De koningin had gouden haren, en ze maakt appelmoes nooit anders dan van goudrenetten. Natuurlijk had de koning ook een heeleboel vogels in gouden kooien, doch niets anders dan goudvinken en goudlijsters. In den tuin van den koning bloeiden niets DE ROOFOVERVAL TE GEFFEN. Men meldt uit Gefïen, dd. 5 Maart 't Is de marechaussée's alhier na een jaar lang speuren en zoeken gelukt de hand te leggen op zekeren de B. uit Oss, in wien men meent den dader of ten minste een der daders te hebben gevon den van den roofoverval op Betje van Dijk. Zaterdag is de B. met Batje Dijk geconfronteerd in het huisje waar ze toen woonde. De B. is gevankelijk naar Den Bosch, overgebracht. —O— UIT DE MIJNINDUSTRIE. Naar een werkweek van 5 dagen f Het zou, volgens de „Limb. K." in de bedoeling liggen om geleidelijk te komen tot een werkweek van vijf dagen op die ondernemingen, waar op het oogenblik meer dan één verzuimdienst per week moet worden ingelegd. Daar men echter voorloopig niet verwacht, dat de afzet mogelijkheid der Limburgsche mijnen zal stijgen, zal het doorvoeren van dezen maatregel waarschijnlijk gepaard gaan met ontslag voor nog enkele honderden ar beiders door de particuliere mijnonder nemingen. ANDEL. Heden Woensdag)avond 7 uur viert de Herv. Jongelingsver. „Obadja* aihier haar jaarvergadering in de kerk. De Ger. J. V. „Vreest God, eert den Koning" alhier, vierde onder tame lijke belangstelling in de Ger. Kerk haar jaarfeest. Verschillende mooie onderwerpen werden behandeld. Ook voordrachten en zang voldeden zeer. Het geheel stond op hoog pijl. 4 (Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 4