Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. De Voorzitter hoopt dat dit bedrag van den persoon, die de brug heeft stuk gereden, zal worden terug ver kregen. De heer Stap vraagt of de bezit ter van de auto, die het ongeval heeft veroorzaakt, niet verzekerd is, waar op de Voorzitter antwoord!;, dat dit wel het geval is. Er zal vanzelf ge daan worden wat mogelijk is, om het bedrag terug te krijgen. De heer Stap vraagt of het niet gewenscht is daar een bordje te plaat sen met „kruising". De Voorzitter zegt zulks toe. Verzoek van Gebrs. Stoffels, tot aankoop van het perceel grond tus- schen voormalige M.U.L.O. School en de woning van den heer Vermeu len voor den bouw van woningen. Aangezien dit verzoek eerst heden is ingekomen, wordt het aan B. en W. gerenvoyeerd voor advies. De heer Schmiehusen vraagt of dit terrein heelemaal gemeenteeigendom is, waarop de Voorzitter toestemmend antwoordt. De vergadering wordt hierop door den Voorzitter gesloten. WEDSTRIJD HOLLAND—BELGIË. Zondagmiddag 2.15 uur zal in het Stadion te Amsterdam de voetbalwedstrijd gehouden worden tusschen Holland-België. VOETBALBOND „SO S." Uitslagen van 3 Maart. WilhelminaAchilles 20. W.V.V. wint regel. Inhaalprogramma voor 10 Maart. De ZwaluwenWilhelmina. L.O.N.G.A.—S.V.W. (te Woudrichem). STAND: W.V.V. 12 9 1 2 31—15 19 S.V.W. 11 7 1 3 36—20 15 Stormvogels 12 6 2 4 41-23 14 L.O.N.G.A. 10 5 2 3 32—15 12 Wilhelmina 10 6 0 4 21—18 12 De Zwaluwen 11 2 1 8* 15—28 5 Achilles 12 0 1 11 7—64 1 Waarvan 3 regel. W.V.V. Kampioen. CAPELLE. Het 2e elftal der voetbal vereeniging Capelle, dat j.l. Zondagmiddag voor de le klasse B.V.B. op eigen terrein tegen W.S.C. III uit Waalwijk speelde, verloor met 52. MEEUWEN. A.s. Zaterdagmiddag omstreeks half vier speelt de voetbal vereen, alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen Sparta II uit Andel. WOUDRICHEM. A.s. Zaterdag wordt op het ter rein van Stormvogels alhier de wedstrijd L.O.N.G.AS.V.W. gespeeld voor de com petitie van den voetbalband S O.S. In den vorigen wedstrijd te Andel werden de punten gedeeld zeer zeker zal het dus ook ditmaal aan spanning niet ontbreken. WERKENDAM. Zaterdag 10 Maart speelt S.V.W. II een wedstrijd tegen Sparta uit Andel op het terrein aan de Kozakkenstoep. Aanvang halt vier, Dezer dagen ontving de voetbal vereen. S.V.W. I een uitnoodiging om op 17 Maart het sportterrein te openen van de voetbalvereen. D.E.V.O. te Raamsdonk- veer en aldaar te spelen tegen „Veersche Boys" uit Raamsdonk veer, 1ste klas R.K.V.B. Voor dezen wedstrijd zijn schit terende prijzen beschikbaar gesteld. Door S.V.W. I zijn met Paasch- maandag groote serie-wedstrijden uitge schreven, terwijl S.V.W. I dan een tus- schenwedstrijd zal spelen. ANDEE. Tot bestuursleden van de Chr. Mannen-Zangvereeniging alhier zjjn her kozen de heerenG. Crielaard, G. Schouten en J. H. van Diggelen. ALMKERK. J.l. Woensdagavond hield de Chr. Gem. Zangvereen. „Hallelujah" alhier, onder leiding van den heer Alb. Christ, voor een tamelijk bezette zaal haar aan gekondigde uitvoering. Nadat door den heer v. Veelen deze vergadering op gebruikelijke wijze was geopend werd het programma, waaronder 2 tablaux, op schitterende wijze uitge voerd. Het was een genotvollen avond. Nadat door Ds. v. Dingstee met dank zegging was gesloten, keerde ieder hoogst voldaan huiswaarts. A.s. Woensdag, des avonds 6.30 uur, hoopt Ds. v. Dingstee in de Ned. Herv. Kerk alhier, Biduur voor 't Gewas te houden. Op 2de Paaschdag a.s. zal alhier in de Geref. Kerk een Districtvergadering van Geref. Jongver. worden gehouden. Door de veldwachters de Ridder en Kraaieveld ri alhier een caféhouder bekeurd, terzake het toelaten van be zoekers in zijn localiteit op Zondag, tegen de bezoekers werd eveneens proces-verbaal opgemaakt. Naar we vernemen is de heer W. Verschoor alhier benoemd als controleur der Ned. Pluimvee-Centrale. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel gaat weinig om Men besteedt voor het goede handelshooi f 10. k f 11voor stroo f4.50 k f5.alles per 500 K.G. CAPELLE. Op Woensdag 14 Maart, des nam. van 24 uur zal de gemeente-ontvanger van Sprang-Capelle op het voormalig raad huis in de kom alhier zitting houden. In het Gymnastieklokaal der O.L. School in de Kom werd j.l. Woensdag avond een Ouderavond gehouden, waar voor, vooral van de zijde der moeders, groote belangstelling bestond. Te half acht heette het hoofd der school, de heer E. Colet, de aanwezigen namens de Oudercommissie welkom, waarna door enkele der oudste leerlingen, welke met Mei a.s. de school verlaten, zoowel voor als na de pauze een speciaal voor kinderen geschreven tooneelstukje of sa menspraak opgevoerd, welke beide zeer in den smaak vielen, zoodat de jeugdige debutaatjes een welverdiend applaus in ontvangst hadden te nemen. Tijdens de pauze werden allen onthaald op een kop thee met versnapering, terwijl ondertusschen gelegenheid gegeven werd het werk der leerlingen te bezichtigen, van welke gelegenheid een druk gebruik werd gemaakt en waarbij vooral de nut tige en fraaie handwerken de belang stelling der dames hadden. Ongeveer half tien werd deze goed geslaagde ouderavond door het hoofd der school gesloten. De Ned. Herv. Meisjesvereeniging op G.G. „Bidt en Werkt" hield j.l. Maan dag- en Dinsdagavond d.a.v. telkens 7 uur in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, onder leiding van Ds. J. Cuperus haar 8ste jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening, gevolgd door een openingswoord van Ds. Cuperus, werd met de afwerking der uitgebreide agenda, die, behalve de huishoudelijke aangelegenheden, een viertal onderwerpen, alsmede enkele voordrachten en zang nummertjes, vermeldde, begonnen. De verschillende nummers werden met ern stige aandacht beluisterd en gaven blijk van grondige studie. De verslagen van de secretaresse, mej. D. Rijken en de penningmeesteresse, mej. A. de Rooy, welke beide verslagen van opbloeiend vereenigingsleven getuigden, werden onder dankzegging goedgekeurd. Door afgevaardigden van zustervereni gingen uit omliggende plaatsen werd de Meisjesvereeniging met haar 8e jaarfeest gecomplimenteerd. Ds. Cuperus sloot deze bijeenkomst ongeveer half elf, nadat hij nog een kort sluitingswoord had gesproken, met dank- nrpKprl 's-GRAVENMOER. Naar wii vernemen is de ter mijn voor inschrijving: van het Natio naal Solisten-concours uitgeschreven door het fanfarecorps Eurterpe al hier, verlengd tot 12 Maart. NIEUWENDIJK. Woensdagmorgen had er alhier een ernstig ongeluk plaats, dat betrek kelijk goed is afgeloopen. Toen de ar beider L. van Anrooij bezig was met het z.g.n. fitten van de buizen der wa terleiding, stortte plotseling een hoop grond in, waaronder hij bedolven werd. Op zijn hulpgeroep snelden de arbei ders die in de nabijheid waren toe. Na veel moeite slaagde men er in, den ongelukkige er uit te graven. In zorgwekkenden toestand werd hij bij bakker v. d. Stelt binnengedragen. Dr. Schripsema was spoedig ter plaatse. Per auto werd hij naar huis vervoerd. Door de Rijksveldwachters De Ridder en Hoogenboom is een auto met ongeveer 30 H.L. aardappelen in beslag genomen, daar men niet voor zien was van een vervoerbewijs. Procesverbaal is opgemaakt. Onder voorzitterschap van den heer J. Snoek werd de gewone leden vergadering gehouden der coöp. zui velfabriek „Altena" alhier, in café Dek ker te Almkerk. Ongeveer 80 leden wa ren aanwezig. Na een woord van welkom en dank voor de goede opkomst, door den Voorzitter uitgesproken, werden de notulen door den secretaris voorgelezen en vastgesteld. Hierna verkreeg de Directeur het woord, tot het houden van zijn mede- deelingen. We ontleenen hieraan het volgende: Hoewel het jaar 1933 voor den boer nog niet zoo rooskleurig was, kan toch worden gezegd, dat het voor de fa briek niet tegenviel. De melkaanvoer bleef een weinig achter bij 1932. Het vetgehalte was iets hooger. Beiden zul len zeer waarschijnlijk gevolgen zijn van het mond- en klauwzeer dat den vorigen zomer heerschte. De kwaliteit van onze producten voldeed aan de ge stelde eischen, waardoor we een goed afzetgebied behielden. Zelfs hebben we onze afnemers niet altijd kunnen bedie nen. Vandaar dat we melk hebben bij- gekocht van een andere fabriek. Dit met een gunstig resultaat. Het on- kostencijfer is weer lager dan in 1932 n.l. 1.47 per 100 K.G. geleverde melk. Het melkvervoer kostte iets minder, terwijl ook op de loomen werd bezui nigd. Den bouw van een autogarage is geheel ten laste der expoitatie ge bracht en dus in de onkosten van 1933 opgenomen. Op de* gebouwen werd wederom f5000.afgeschreven. De re kening „Reserve" en ,,Ledenk|apitaal" zijn beide weer met een behoorlijk bedrag verhoogd. Daar deze mededeelingen verband hielden met de gegevens in het jaar ver slag, was ook punt 4 afgedaan, aangezien allen met de gemaakte toe lichtingen tevreden bleken te zijn. Bij punt 5 vaststelling „Balans en Ex ploitatie-rekening," werd' naar aanlei ding van enkele vragen door den Di recteur meegedeeld, dat er in het be drag van den kaasvoorraad, alsmede in den post „onbetaalde nota's'" een niet onbelangrijke stille reserve ge vormd is, omdat de waarde van de kaasvoorraad' grooter en het bedrag der onbetaalde nota's kleiner is, dan op de Balans staat aangegeven. Bij de rondvraag drongen de heeren G. Tolenaars en M. Verschoor er bij het Bestuur op aan, nu er telkens ge vaar dreigt voor de steun aan den landbouw, goed toe te willen zien en vooral de actie der groote landbouwor ganisaties zoo1 sterk mogelijk te steu nen. De Voorzitter gaf in verband hier mee enkelel staaltjes weer en kwam tot de conclusie, dat de margarinefa brikanten als een vijandige macht te gen ons over staat. Wil de regeering niet overgaan tot beperking der mar- garinefabrikatie, wat ook de F. N. Z. heeft voorgesteld, dan zullen we nooit den melkprijs bereiken, die de Minis ter in uitzicht heeft gesteld n.l. tus schen 5 en 6 cent per Liter. Ook door de afslachting van melkvee zal wel vermindering van productie, maar niet de beoogde melkprijs worden bereikt. Door den Directeur werd een uiteen zetting gegeven over de berekening van den vetprijs als basis voor dé regeeringstoeslag. Een zeer aantrekkelijk punt was daar na de vertooning van den zuivelfilm. Deze film gaf eerst een kijkje op de boerderij, w,aar op de gewenschte ma nier wordt gemolken. Vervolgens de geheele verwerking der melk tot boter en kaas. De botermijn te Maastricht, het koelhuis te Zutphen, het botercon- trolestation te Eindhoven, de gebou wen der coöp. 'zuivel-exportvereen. te Leeuwarden, van den F. N. Z. te den Haag en de centrale Aankoop te Arn hem, werden in- en uitwendig vertoond met de daarin 'verrichtte werkzaamhe den. Verlucht met 'schitterende land schappen was deze film een bizondere attractie, waaruit veel te leeren valt. In de pauze werden ververschingen rondgediend. Te ongeveer half tien sloot de voorzitter deze vergadering. RAAMSDONKSVEER. De benoemde wijkzuster, jMei. Willems zal i April in dienst treden. Tot Bestuursleden van de Afd. „Dragershulp" werden gekozen de heeren G. Blom Azn., J. Blom Gzn., H. v. d. Werf. W. v. Seters en S. Steigenga. Vrijdag ió Maart, zal de Werkmansbond zijn 31e jaarfeest houden. Het rijke programma be looft heel wat. De Herv. Meisjesver een. had een bizonder mooi jaarfeest. Ver schillende voordrachten en samen spraken zorgden voor de noodige af wisseling. SPRANG. Door de Geref. Jongelingsver- eeniging werd aan him ziek lid Jo Brouwers gratis een distributieradio met luidspreker aangeboden, wat dankbaar werd aanvaard. Woensdag 14 Maart e.k., zal bii de Geref. Kerk alhier, bidstond voor het gewas gehouden worden. Als voorganger in den dienst des woords zal Ds. J. C. Hagen op treden. VEEN. Vrijdag 16 en Zaterdag 17 Maart zal door het kinderkoor „Het Sijsje", haar jaarlijksche uitvoering gegeven worden. Velen zullen met belangstelling deze uitvoering tege moet zien en zich nog het groote succes van de vorige uitvoering herin neren; ditmaal belooft het echter vooral niet minder te worden. De hoofdschotel van het af te werken programma bestaat uit de Kinderope rette „Krelisboer en Ganzendonck." Niet minder dan 60 kinderen zul len aan deze uit 8 bedrijven bestaande operette medewerken. Geheel deze groote schare medewerkenden zal naar behooren gecostumeerd zijn, wat op zichzelf alreeds een prachtig schouw spel oplevert. Niemand verzuime de ze veelbelovende avonden bij te wo nen. (Zie advertentie). Bij de Woensdag gehouden verpachting van koescharen op de „Rijswaard" brachten deze 25 pCt. meer op dan het vorige jaar. Het zoontje van H. V. had het ongeluk om van een plank te vallen, boven een vrij diepen sloot. Doordat zijn speelkameraadje, hierdoor op de vlucht ging, werd het opgemerkt door H. V., die in de nabijheid aan het spitten was, welke zijn zoontje bijtijds weer op het droge wist te brengen. Door W. Schouten werden deze week reeds aardappelen gepoot in den kouden grond. Dit mag als bizonder vroeg zijnde, wel vermeld worden. De werkverschaffing, welke in verband met het conflict dezer ge meente met de regeering reeds eeni- gen tijd stopgezet is, zal volgende week weer Voortgang hebben. WIJK EN AALBURG. Het bouwen van een wijkge- bouw, bestaande uit een woning voor de zuster en een magazijn, ten be hoeve ider vereeniging het „Groene Kruis" staat onder architectuur van A. de Jong te Sleeuwijk. WERKENDAM. Door den Chr. Land- en Tuin- bouwarbeidersbond, afd. Werkendam, werd onder leiding van den voorz. der Chr. Besturenbond in het Land van Altena, in 't gebouw Andreas een ledenvergadering gehouden. Een Hoofdbestuurder van bovenge- noemden Bond, de heer Mokman, zet te 'teen en ander uiteen aangaande de werking van den Bond. Uitslag Bestuursverkiezing was als volgt: P. Holster Bzn., Voorz.; A. Brienen, secr.; J. den Hollander, 2e secr.; C. de Graaff, penningm.; J. de Heus, alg. Adjunct. Op een voorstel uit de vergadering werd met algemeene stemmen benoemd als Eere-voorz. dezer afdeeling, de heer G. Ippel (voorz. plaatsel. afd. Chr. Houtbewerker sbond. Hierna werd de vergadering gesloten. Benoemd tot, tijdelijk Hoofd der Openbare Lagere school in den Bies- bosch, de heer P. J. van Meeuwen te Waalwijk. 1 Aan het tegenwoordige Hoofd der school werd 2 maanden ziektenverlof verleend'. Door den Bond van Werkgevers in het Landbouw-, Griend- en Rietbe- drijf te Werkendam, werd in de soci- teit van den heer W. de Waal, on der Voorzitterschap van den heer H. Groeneveld, een jaarvergadering ge houden. Na gebruikelijke opening en lezing der notulen, volgde jaarverslag van den secr.-penningm. Punt 3 was bespreking loonregeling; hierin is geen verandering gekomen. Het aftredende bestuurslid, de heer Kistemaker, werd herkozen. Daarna volgde rondvraag en slui ting. Door de Chr. Jongel. en Jonge- mannenvereen. „Maranatha", werd on der leiding van den heer P. Kornet, het elfde jaarfeest gevierd. De zaal was bijna geheel bezet, toen werd geopend met het zingen van Ps. 150 vers 1 en gebed, waarna werd voorgelezen 2 Koningen 6 vanaf vers 8. In zijn openingswoord getuigde de voorzitter van dankbaarheid over de vereen.; het was gelukkig geen won derboom, die den eenen dag volop bloeit en reeds den anderen dag Ver valt. Hij hoopt echter, dat het met de leden moge gaan als met den knecht van „Elisa", dat ook hunne oogen door God geopend mogen worden. Het jaarverslag gaf te hooren, dat het ledental is gekomen op 38, en dat de vergaderingen door gemiddeld 30 leden werd bezocht. Hierna volgden toespraken afge vaardigden. Vervolgens een Biibelsch onderwerp „De apostelen," stukje proza en een zangsolo van den heer A. C. Vos, Igetiteld „Het onze Vader," begeleid op het orgel door den heer Kr. v. d. Steenhoven. In de pauze werd getracteerd en f10,52 1/2 gecollecteerd. Verder ver meldde het programma, voordrach ten, twee onderwerpen n.l. „Job" en „Paulus" en een tweetal zeer goed geslaagde Samenspraken en wel „De Muzikale Beklaagde" en „De Viso- phoon," het laatste was propaganda van het N. J. V. Tenslotte werd een dankwoord ge sproken voor 't welslagen van dezen avond door den heer D. J. Nijman, die ook na het gemeenschappelijk zingen van gezang 180: 1, voor ging in dankgebed. Voor de nieuwe lichting der militaire dienstplicht, hebben zich 16 personen aangemeld met broeder- dienst. Woensdag 14 Maart zal in de Nutszaal voor de Maatschappij tot Nut van het Algemeen een tooneel- voorstelling gegeven worden door het Werkendamsch Nuts-tooneel. Opge voerd zal worden het tooneelstuk „Een spaak in het wiel" van de be kende schrijfster Jo van Ammers- Küller. Het pleit zeer zeker voor de ze club, dat ze een stuk als dit, durft op te voeren. Maar gezien de serieuze voorbereiding kan het niet anders of de Nutsleden zullen een buitenge wonen avond tegemoetgaan. Met be langstelling zullen de tooneeiliefheb- bers ongetwijfeld dit eerste optreden begroeten. WAARDHUIZEN. Dinsdag 6 Febr. hield de Meis- jesvereen. op G.G. „Tabitha" alhier, haar jaarvergadering in de Cieref. Kerk. Ondanks de slechte weersomstandig heden was de belangstelling groot. De vergadering werd geleid door Ds. Bokma, nadat de eere-presidente, Mej. Sanner-Jungerius, geopend had met het lezen van een Schriftgedeelte. Na de verdere gebruikelijke opening en het lezen van het jaarverslag der se cretaresse, kreeg de presidente, mej. Baks de gelegenheid tot het houden van een propaganda-rede. Hierop volg de een geanimeerde bespreking. Verder werd ingeleid door Mej. C. v. Vugt „Jezus' prediking te Nazareth' Door Mej. A. de Zeeuw een onderwerp Kerkgesch. „Augustinus" en door Mej. G. Groeneveld „Ruths keuze". Met aandacht werd één en ander gevolgd. Pauzen, waarin ververschin gen werden rondgediend, voordrachten en zangstukjes verhoogden in niet ge ringe mate de feestvreugde. Na de keurige afwerking van het nuttige en aangename programma, werd' de feestvergadering gesloten door Ds. Bokma. „Tabitha" mag met uotsch op haar welgeslaagde jaarvergadering terugzien. De jaarvergadering der Vereen, tot Stichting en Instandhouding van Chr. scholen te Waardhuizen en Uit wijk, zal D.V. gehouden worden op 16 Maart 1934, des avonds 7 uur. De jaarvergadering der A. R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" te Waardhuizen en Uitwijk, zal D.V. ge houden worden op 23 Maart 1934, des avonds 7 uur in de consistorie der Ger. Kerk alhier. Als een zeldzaamheid kan wor den gemeld, dat bij den landbouwer H. Nieuwenhuizen een schaap 4 lammeren, waarvan 2 dood en een 5 lammeren waarvan ook 2 dood, wierpen. Bij den landbouwer J. Biesheuvel, Heulsteeg, Giessen, bracht een schaap 5 levende lammeren ter wereld. —o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 10