N.V. Middeostandsbank Rechtzaken. Uit het dageljjksch leven. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Wanneer een persoon, reeds enkele jaren van de gemeente in huur heeft een woning, zonder meer, (huur bepaald per jaar, maar loopt stilzwijgend door) kan zoo iemand dan toegelaten worden als raadslid Of moet mogelijk een en ander ingevolge de Gemeentewet zoo worden opgenomen, dat het als raadslid ver boden is, een huis van de gemeente te huren anders dan in het openbaar. Gaarne in deze een wat uitvoerig antwoord. H. Een abonné. Wanneer iemand een huis onderhands van de gemeente in huur heeft op het oogenblik, waarop hij als raadslid moet worden toegelaten, dan is die onder- handsche buur geen beletsel voor de toe lating. Echter mag zoo iemand, wanneer hij eenmaal raadslid is en zijn huur is afgeloopen, niet opnieuw onderhands inhuren. Volgens uw vraag loopt de huur van jaar tot jaar, zoodat het raadslid na afloop van het huurjaar zijn huis niet opnieuw onderbands kan inhuren. Stil zwijgend doorloopen staat gelijk met telkens opnieuw inhuren. Heefteen schuldeischer het recht, zonder rechtsvervolging van een kantongerecht, een gedeelte van steun of werkverschaf fing in te houden. Een abonné. Hij heeft daartoe niet het recht en op steungelden kan ook geen beslag worden gelegd. Provinciaal Weggeld 1934—'35. Behalve aan het kantoor van den ontvanger kunnen de rijkaarten worden afgehaald op de hieronder vermelde zitdagen: Voor het Ontvangkantoor WOUDRI- CHEM zal zitdag worden gehouden te: ALMKERK Donderdag 19 April 1934 en Donderdag 26 April 1934 van v.m. 9 uur tot n.m. 3 uur (Gemeentehuis); N1EUWENDIJK Zaterdag 21 April 1934 en Zaterdag 28 April 1934 n.m. 124 uur (Instituut); DE WERKEN Maandag 23 April 1934 n.m. 14 uur (bij C. Walraven aan den Tol); WIJK c.a. Dinsdag 17 April 1934 en Dinsdag 24 April 1934 v.m. 10 uur tot n.m. 2 uur (Gemeentehuis); WERKENDAM Woensdag 25 April 1934 v.m. 10 uur tot n.m. 4 uur (Nut zaal) ANDEL Vrijdag 27 April 1934 v.m. 10—12 uur (Oude School). Aangifte op den zitdag in April voor komt lang wachten bij latere aangifte ten kantore. De biljetten moeten inge vuld aangeboden worden. ZITTING KEURINGSRADEN. De 29ste keuringsraad zal voor de keuring der ingeschrevenen voor de lichting 1935 en voor de tijdelijk on geschikt verklaarden der lichting 1934, zitting hebben: Te HEUSDEN op 28 Maart voor de gemeenten Heusden, Drunen, He- dikhuizen, Engelen, Herpt, Nieuwkuijk, Oudheusden en Eethen. Op 29 Maart voor de gemeenten Vlijmen, Wijk en Aalburg en Veen. Te WOUDRICHEM op 4 April voor de gemeenten Almkerk, Giesen en Wer kendam. Op 5 April voor de gemeenten Wer kendam, De Werken en Sleeuwijk, Wou- drichem, Op en Neer Andel en Rijs wijk. Te WAALWIJK op 6 en 7 April voor de gemeente Waalwijk, op 7 en 9 April voor Loon op Zand, op 9 April tevens voor Sprang-Capelle. Te RAAMSDONKSVEER op 11 April voor Raamsdonksveer en Waspik. Op 12 April voor Waspik, Geertrui- denberg en Dussen. Op 13 April voor Dussen, Made en Drimmelen. Te OOSTERHOUT op 16 April voor Oosterhout, op 18 en 19 April voor Oosterhout en Dongen, op 19 April bo vendien 's Gravemoer. De keuring heeft plaats in alphabeti- sche volgorde. Israëlitische ingeschre venen, opgeroepen op een Israëlitischen feestdag, kunnen zich op een anderen dag der zitting aanmelden. Verzoeken om voor een anderen Keu ringsraad te mogen verschijnen, moe ten op duidelijke wijze vermelden: te genwoordige woonplaats, volledig adres, gemeente waarvoor ingeschreven. Gorinchem. Netto winst f43.388.53. Divid. 6 pCt. Aan het verslag over 1933 (negen tiende boekjaar) ontleenen wij het vol gende: Niettegenstaande de slechte tijdsom standigheden zijn de bedrijfsresultaten over het afgeloopen jaar wederom be vredigend geweest en is de toekomst waarin de vennootschap verkeert alles zins gunstig. Opvallend is het, dat in het afgeloo pen jaar het aantal nieuwe relatiën zich steeds heeft uitgebreid en al heeft zulks niet terstond geleid tot een be langrijke uitbreiding van zaken, is men er van overtuigd, dat, zoodra eenmaal weder meer normale tijden zullen aan breken, het bedrijf zich flink zal ont wikkelen. Uit de aan het verslag toe gevoegde accountantsverklaring blijkt, dat de administratie naar behooren ver zorgd is en de credietverleening in haar geheel aan een bespreking is onder worpen, waarbij de meening bevestigd bleef, dat het bedrijf gezond mag wor den genoemd en dat bij de verleening van credieten bij voortduring de noo- dige voorzichtighedi wordt betracht. De balans vermeldt onder activa: Aandeelhouders nog te storten f 56.220.Gebouw en Safe-inrichting f24.000.Inventaris fl.Kapitaal Stichting Spaarbank f 1000.Kas f46.429.64, Vaste goederen f 15.268.36, Credietnemers f 1.544.249.67, Kassiers f58.084.72, Voorraad zegels f600. Passiva: Kapitaal f 1.000.000.waarvan ge plaatst f401.800.Statutaire reserve f79.577.57, Extra reserve f52.619.32, Dividendreserve f3.914.89, Stichting Spaarbank f901.190.87, Deposito's f 183.059.51, Rekening-couranthouders f 79.435.68, Onafgehaalde dividenden en oprichters f 867.02. Winstsaldo f65.796.46, na aftrek van onkosten f43.388.53 te verdeelen als volgt: Aandeelhouders 6 pCt. f 20.720.45, Op richters f 1600.Dividendreserve f1225.Statutaire reserve f4000.—, Extra reserve f5424.72, afschrijving ge bouw en safe-inrichting f 1000.af schrijving vaste goederen f768.36. Tan tième, belasting en salaris Raad 'van Toezicht f8650. De totale reserves na bijschrijving uit de winst over 1933 bedragen f 141.621.61, gelijkstaande met 35pCt. van het geplaatste kapitaal, vorig ajar f 132.140.59, Dividendreserve f5139.89, vorig jaar f3914.89. BOSSCHE RECHTBANK. OP HONDENJACHT. De arbeider G. v. H. te Giessen was op 22 Februari gedagvaard voor het van kant maken van den hond van H. van Kant op 30 Novem ber te Giessen. Men klaagt er over, dat deze ja ger zijn geweer meer zoo misbruikt! Hij ontkent het echter. Wel was hij op jacht geweest en had dien middag den hond wel dood zien lig gen. U schiet alle honden en katten in de buurt dood, werd hem opge merkt, en de menschen vinden het hoog tijd, dat je eens gegrepen wordt. We zuilen je je jachtacte ontnemen. De verdachte zei, dat hij het alleen deed als de menschen het hem vroe gen. De man die met hem op jacht was geweest, had in de richting waarin v. H. was heengegaan, een schot ge hoord, waarna er een hond begon te janken. Hij had er echter nooit van gehoord dat v. H. een honden en kattenjager was. De eigenaar van den hond had een hagelschot in de kop van het beest gevonden. Men was op het vermoeden gekomen, dat v. H. het schot had gelost, omdat de hond in de nabij heid van zijn woning, dood was ge vonden. Echter zelf had getuige geen andere verdenking tegen v. H., dien hij goed kende. Daar er getuigen afwezig waren, werd deze zaak tot heden uitgesteld. Een hunner, een jongen, had den verdachte met een rookend geweer op de kade zien staan, kort nadat er een schot gevallen was. De officier van justitie vorderde vrijspraak. (Huisgezin). AANRIJDINGEN. Een doode te Almkerk. Aan L. Sch., expediteur te Zwijn- drecht was ten laste gelegd, dat hii op 25 Juli 1933 te Almkerk als bestuurder van een auto onvoorzich tig heeft gereden over den openba ren weg, doordat hii bij het inha len van den wielrijder Colijn niet behoorlijk naar links is uitgeweken, tengevolge waarvan hij dien wielrij der aanreed en deze terstond is over leden. Colijn werd terzijde van den weg geslingerd met verbrijzelden schedel. De verdachte beweerde, dat hii bij de nadering van een vrachtauto rechts reed en dat de wielrijder onverwacht van richting veranderde, waardoor de aanrijding geschiedde. De officier van justitie memoreer de, dat de houding van den ver dachte bij het vooronderzoek onver schillig was hij mag bij de aanrij ding onthutst zijn geweest en heeft geen deelneming betoond. De eisch was drie maanden hechte- nisstraf en intrekking van het rijbe wijs voor een jaar. Door den verdediger mr. van Tricht, werd namens <jen verdachte deelneming aan de nabestaanden van J. Colijn betuigd. De houding van verdachte kan van invloed op de strafmaat zijn, als hii schuldig is, maar door de getuigenverklaring is dit niet bewezen. Vast staat echter, dat de verdachte de Motor- en Rij wiel wet niet heeft overtreden. De con clusie van pleiter is vrijspraak, maar als men zijn schuld aanneemt, dan komt de persoon van dezen verdachte zeker in aanmerking voor een voor waardelijke straf. In zijn repliek wees de officier van justitie er op, dat de verdachte niet had mogen pogen den wielrijder in de gegeven omstandigheden in te halen. (Huisgezin). GERECHTSHOF 'S-BOSCH. Uitspraken. J. v. R., veekoopman, Wijk en Aal burg, mishandeling, f 10 subs. 10 d. h. KANTONGERECHT GORINCHEM. Uitspraken van 6 Maart 1934. Met sneeuwballen gooien, W. K., Werkendam, f 5 of 1 week tucht school. Visschen zonder geldige akte, M. P., De Werken c.a., f 6 of 6 dagen. Met voertuig waarvan wielen be- modderd zijn kunstweg berijden, P. I., De Werken c.a., f 3 of 3 dagen. Venten zonder vergunning van B. en W., A. C. J., Heusden, f 1 of 1 dag. Openbare orde verstoren, I. J. den H., De Werken c.a., f 4 of 4 dagen. Rijwiel zonder licht berijden, M. v. d. S., Almkerk f 2 of 2 weken tuchtschool; O. C. H. O., Woudri- chem, f 2 of 1 dag; P. H. B., Wou- drichem, f2 of 2 dagen. Verkeer van rechts geen voorrang verleenen, M. v. P., Woudrichem, f 5 of 2 dagen. Voertuig zonder besturen, J. Z., Werkendam, f 2 of 2 dagen. Motorrijtuig zonder 2 brandende kop- lichten besturen, C. C. J., Werken dam, f 1 of 1 dag. AFSCHEID. We meenen het zoo goed wanneer we bij een afscheid' voor langen, tijd elkander hartelijk de hand drukken en oprecht zeggen, misschien met eenige ontroering irn ons binnenste „Nu vaar wel, tot spoedig weerziens. We zul len elkander indachtig blijven en ge trouw onze brieven schrijven". Op zoo n oogenblik van heengaan, het zij naar een verre streek, een vreemde stad of een ander land, ontwaken de beste ge voelens van liefde en vriendschap in ons hart en we zouden die in een over vloed van woorden kenbaar willen ma ken laan hem die ons verlaten gaat en boven alles dierbaar is in ons leven. Een 'Warme handdruk, een oprecht kijken 'in elkanders oogen, een harte lijke 'en langdurige groet zijn de laatste vriendenblijken die wij kunnen mee geven. Daarna komt er een vaag ge voel van weemoed in ons op: we voe len opééns wie en wat er van ons is heengegaan, we zien hem of haar in al de goede hoedanigheden en sym pathieke karaktertrekken levendig voor den geest. Maar het onvermijdelijke moest gebeuren: leven is nu eenmaal vrienden vinden en die na korten tijd weer verlaten. Na zoo'n afscheid zijn onze gedachten aanvankelijk alleen aan de vertrokkene gewijd. Doch de zorgen en bekommernissen van den dag nemen ons weer op in hun eentonigen sleur; de arbeid die onze volle toewijding vergt, doet langzaam vergetelheid ont staan; nieuwe vrienden komen er in ons leven, nieuwe genegenheden ont waken er in ons hart en verdrijven de gevoelens die betrekking hebben op het verleden. Wat zal er na eenige maanden nog over zijn van de vurige beloften die wij uitspraken bij een afscheid, dat ons zoo zwaar viel en zooveel indruk op ons maakte? „Da's waar ook", zeggen we opeen gegeven oogenblik, ik moet hèm nog eens een brïef schrijven. Goed dat ik ik er aan denk". En de brief wordt geschreven;doch van de geadresseerde kunnen we nau welijks zijn stem herinneren HARRY POLL. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Vergadering van den raad dezer gemeente, op Donderdag 15 Maart 1934, des nam. 2 uur. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Bespreking onteigening van weg. 4. Bespreking havenplan Werken dam-De Werken. 5. Rondvraag. ELSHOUT. Woensdagavond werd ons an ders zoo stille dorp door schoten op geschrikt. 't Bleek dat met een revolver op het huis van den eersten wethouder Jos. Klijn geschoten was. Een kogel was door de deur in den muur van de gang geslagen. Door rijks- en gemeentepolitie wordt naar den dader gespeurd. Enkele huis zoekingen bleven zonder resultaat. Onder een deel der bevolking heerscht ontrevredenheid over de wijze van ver pachting van gemeente-landerijen. Ge noemde wethouder wordt door velen als de zondebok aangewezen. Eenige maanden geleden zijn bij hem een paar ruiten ingegooid. De daders zijn toen niet ontdekt. HAARSTEEG. De heer Prinsen heeft zich nogmaals tot den raad van Hedikhui- zen gewend met de vraag zijn op 13 Dec. 1933 ingediend verzoek om ee nige stappen te doen om tot over gave te geraken van het G.E.B. aan de P.N.E.M., welk verzoek voorloo- pig ter zijde was gelegd, nogmaals in het algemeen belang te willen be handelen. Uitvoerig bepleit hij de wenschelijkheid het bedrijf over te geven aan de P.N.E.M. Hij wijst er o.m. op dat thans ruim 80 pCt. der Noordbrabantsche gemeenten haar net aan de P.N.E.M. hebben overge geven, waaronder zeer groote gemeen ten met minder stroomverlies en groo- tere stroomafname en dat bij de P.N.E.M. zoowel klein- als grootver bruikers, maar nog het meest de krachtverbruikers op den duur van goedkoopere tarieven, die dagelijks terugkeeren, kunnen profitqeren. Men zou ook kunnen profiteeren van een vastrechttarief; een belasting- verhooging, welke gevreesd zou wor den, zou naar het oordeel van adres sant toch noodig zijn. Dat het niet opportuun zou zijn om hangende de annexatieplannen het G.E.B. aan de P.N.E.M. over te ge ven, lijkt adressant ten eenenmale on juist, aangezien het toch ieder onbe vooroordeeld persoon duidelijk ge noeg is, dat ook bij eigen zelfstan digheid van Hedikhuizen de voordee- len bij overgave van het bedrijf groo- ter zijn, aangezien men anders behal ve met de maximumbelasting ook nog met het dure licht blijft zitten, ter wijl er bij overgave van het net voor de gebruikers duizenden guldens ge spaard kunnen worden. SLEEUWIJK. Op Woensdag 14 Maart a.s. zal des avonds 7 uur in de Geref. Kerk alhier bidstond voor het gewas wor den gehouden. J.l. Vrijdag- en Zaterdagavond gaf het kinderkoor „Het Nachtegaal tje", een schitterend geslaagde uitvoe ring in de zaal van café Kolff. Bei de avonden was de zaal vol. Het pu bliek heeft volop kunnen genieten van de prachtige operette „Krelisboer", die het kinderkoor onder leiding van den heer A. W. v. d. Nat prachtig uit voerde. Aan de piano zat mej. H. Kop pers, welke door het kinderkoor een bloemstuk werd aangeboden. Wij wen- schen dit koor vian harte geluk, met het succes vian deze uitvoeringen en hopen ze met haar directeur nog dik wijls op het tooneel zien verschijnen. J.l. Woensdagmiddag werd de Majoor der Pontonniers te Dordrecht J. M., terwijl hij met een luitenant stond te praten voor het veerhuis der kinderen Sprenger, plotseling onwel en zakte ineen. Hij werd in het veerhuis binnengedragen en in allerijl werd een dokter ontboden. Na geruimen tijd bui ten kennis te zijn geweest kwam hij ten slotte weer bij en kon hij met een schroefboot naar zijne woonplaats Dor drecht worden gebracht. Het is zeker niet het minst te dan ken aan de uiterst zorgvolle en door tastende behandeling der dames Spren ger dat de Majoor na eenige uren weer huiswaarts kon gaan. HEUSDEN. Overleden: Adrianus van der Pol, 68 j. BRAKED. Over de maand Februari 1934. Geboren: Gerda Cornelia, d. van J. van Baaien en N. vander Veer. Getrouwd: Dirk van Dalen, 33 jaren, met Huibertje Jacoba Klop, 22 jaren; Teunis Versteeg, 28 jaren, met Huibertje de Vries, 25 jaren. Overleden: Gijsbert R. Salm, 82 jaar, weduwnaar van Adriana van der Linden; Johanna van den Nieuwendijk, 77 jaar, weduwe van Gerrit van der Linden; Gerrit Ver steeg, weduwnaar van Willemke van Wijgerden 85 jaar; Lodewijk van He- mert, 79 jaar, weduwnaar van Gijs- bertje Sleeuwerihoek. ANDEI3. Over de maand Februari 1934- Geboren: Peter, z. van I. Groe- nenberg en VV. Verbeek; Jan Cor- nelis, z. van A. Verheii en J. H. Sterrenburg; Adriaan Bertus, z. van A. Verwijs en B. Probst. Getrouwd: A. de Bruin, 2; i., met G. Schouten, 21 i. Overleden: Dionisius d. Dek ker, 79 j., wedr. van J. Naaijen: Adrianus Pullen, 60 j., echtgen. van K. Aldus. 's-GRAVENMOER. Over de maand Februari 1934- Geboren: Johannes Pieter, z. van C. van der Schans en J. Blom; Cornelis Pieter, z. van Alb. Rozen- brand en T. van Dongen; Antonia, d. van A. Hoefnagel en A. Rozen- brand. Overleden: Maaike Dekkers, 57 jaar; Hermanus Rozenbrand, 81 jaar. NEDERHEMERT. Over de maand Februari 1934- Geboren: Jolian, z. van J. Oo- men. Getrouwd: P. de Wind, 27 i„ met J. Baks, 25 j. Overleden: Peterke Vos, 81 i„ wed. v. M. VerheijAdriana Roelof- fina, van de Laan, 4 mnd.; Arie Kei- nemans, 92 j., wedn. van A. van Wijk; Willem Dirk Leuvensteiin, 81 jaar. POEDEROIJEN. Over de maand Februari 1934- Geboren: Anneke, d. van J. v. de Laar en A. van VeenElizabeth, d. van H. van Veen en A. J. A. van Ballegooijen. Overleden: Jannige Versteeg, 46 jaar, echtgenoote van Rijk van Kooij; Egberdina van der Zalm, 78 jaar. echtgenoote van Johannes Ver- nooij. SPRANG CAPELLE. Over de maand Februari 1934. Geboren: Jacoba, d. van T. van der Kolk en M. van Enkhuizen; Paulina Maria, d. van T. van der Kolk en M. van Enkhuizen; Alida Jo hanna, d. van W. de Rooy en A. van Zeist; Adriana Johanna, d. van A. Haverhals en W. C. van Iersel; Jacobus, z. van J. W. Genuit en H. M. Both. Gtrouwd: Nicolaas Adrianus Treffers, 26 i., en Adriana Bertha van Tiggelen, 23 j.; Cornelis Floeve- naren, 22 j., met Arnolda Verhagen, Overleden: Johannes v. Tig gelen, 78 j., echtgenoot van T. Sul- sters; Martinus van Oosterhout, 77 j., wed. van H. Gouda: Maurits Cor nelis Mandemakers, 9 j.; Hermanus Rosenbrand 81 j. wed. van A. Pruijs- sers. WOUDRICHEM. Over de maand Februari 1934. Geboren: Hendrinus Adrianus. z. van W. van Straten en A. Baks: Jan Gerard, z. van G. van Stra ten en G. G. Ottevanger; Neeltje, d. van J. H. Kant en A. Struik. Getrouwd: C. D. Ardon, 23 j., met C. A. van Wouwen, 22 jaar. Overleden: Ymert van Stra ten, 90 jaren, weduwnaar van J. Hartman. WIJK EN AALBURG. Over de maand Februari 1934. Geboren: Janna, d. van J. Vos en van Adr. H. van der Schans; Dina Johanna, d. van A. P. Won- dergem en van C. L. J. de Vries; Jacoba Marie, d. van A. van der Pol en van A. Timmerman; Gretus Catharinus, d. van Adr. van Bergeijk en van H. M. de Geus. Getrouwd: Arie Nieuwkoop, 28 i., met Adriana Peternella de Bruijn, 29 jaar. Overleden: Jenneke de Kok, 63 jaar, wed. van D. Bouman. WERKENDAM. Over de maand Februari 1934- Geboren: Dirkje d. van Joh. H. Meerburg en Chr. A. Rijkers; Gerri, d. van G. A. Peters en G. den Bok; Gerrit, z. van Joh. v. Vuu- ren en A. Baks; Cornelis Arie z. van J. H. den Dekker en A. Kant; Wilhelmina Elizabeth, d. van A. Kant en E. v. d. Stelt; Mathijs Wouter, z. van B. v. d. Werken en J. J. van Oord. Ondertrouwd: C. Sprangers, Getrouwd: J. C. Vink, .27 j., met A. M. Biesheuvel, 26 j. Overleden: Joh. Chr. Groene- veld, weduwe van Chr. Roest, 83 i. ZUILICHEM. Over de maand Februari 1934. Geboren: Karei, z. van J. v. Beek en P. Ekelmans: Dirk, z. van W. v. Dalen en E. D. v. d. Meijden. Getrouwd: Engelbertus van Willigen, 35 j., met Egberdina v. d. Ven, 30 i. Overleden: Lijntje Mijdam, 8 jaar. 22 j. 23 j., met L. Potters, 21 j.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6