Firma N. G. ISÉOTI Een éénig goede hulp „HEBTOG FRAMS", 6casiits Sigaar Binnenland. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. ERWTEN. ZOMBRTARWE HAVER. GERST. GIESSEN (N.-Br.) HEUSDEN. ANDEL'. BRAKED. GIESSEN. MEEUWEN. NIEUWENDIJK. een juiste centralisatie ook offers vallen, doch hij is van meening dat de groote besparing, die er mee te bereiken zal zijn, die offers recht vaardigt. De heer Van Leusen eindigde met de opwekking: „Landbouwers herzie U en laat U niet in de schoenen schuiven, dat de Landbouwers geen gevoel voor economie heeft!" —o TEGEN HARTROT VAN BIETEN EN BLADVLEKJES BIJ GERST. Dr. E. Brandenburg van het In stituut voor suikerbietenteelt heetf door onderzoekingen aangetoond, dat het hartrot van bieten wordt veroor zaakt door gebrek aan borium: men geeft, om hartrot tegen te gaan: 3 K.G. borium of 4V2 K.G. borax per H.A.; als het hartrot erg optreedt, tot ongeveer 10 K.G. borium ofplm. 55 K.G. borax. Men heeft bij gerst witgrijze, bruin omrande vlekjes waargenomen. Volgens „Die Ernah- rung der Pflanze" zou gebrek aan magnesium hiervan de oorzaak zijn. Het Rijkslandbouwproefstation te Groningen wil dit nader onderzoe ken. Alles in diverse variëteiten. Alle artikelen zijn van eerste kwaliteit. Wij zijn bereid de zaaigranen tegen een billijke vergoeding, met Ceresan te ontsmetten. Voor de ont smetting van het zaad hebben wij ons onder toezicht gesteld van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen. Telef. Rijswijk (N.-Br.) No. OVERREDEN EN GEDOOD. Een vijftigjarige dame, Bedeaux ge naamd en afkomstig uit Tege'en, die met eenige andere dames op den Rijks- I weg in de richting Venlo wandelde, is ter hoogte van huize „Gusto" door j een haar achterop rijdende auto aan- j gereden >rn vrijwel op slag gedood, j De bestuurder reed door. CD- MAS SA-VER G1 FT IGING TE 'S-GRAVENHAGE. Het gevolg van ondeugdelijk voedsel. Waarschijnlijk tengevolge van ge bruik van ondeugdelijk voedsel heb ben zich bij een groot aantal leer lingen van Katholieke scholen te 's-Gravenhage vergiftigingsverschijn selen voorgedaan. Gelukkig Zijn de verschijnselen niet van ernstigen aard en bepalen ze zich tot buik- en maag klachten. Eenige honderden kinderen zijn wegens ziekte van school thuis geble ven. Vanwege den Keuringsdienst voor Waren en den Gem. Geneeskun dige Dienst is een onderzoek gaande, waarvan de leiding berust bii flr. Noordhoek Hegt van den Genees kundige Dienst. Resten van het door de kinderen gebruikte voedsel zijn inbeslag genomen. Dit voedsel was verstrekt door de St. Vincentiusver- eeniging pn bestond uit roode kool met aardappelen, gehakt en rijstepap. Reeds is komen vast te staan, dat de rijst goed is geweest. Vele kin deren, die van hetzelfde voedsel ge bruikt hebben, zijn gezond gebleven, terwijl merkwaardigerwijs anderen, die niets daarvan gegeten hebben, dezelfde verschijnselen vertoonen. Dr. Noordhoek Hegt heeft een be zoek gebracht aan de inrichting jn het Westeinde, waar het eten gereed gemaakt werd en kreeg van deze instelling een zeer betrouwbaren in druk. Op zijn verzoek zijn eenige zieke kinderen in het ziekenhuis opgeno men ter wille van het onderzoek'. Deze Siga3.rMs voorzien van licht Sumatra Zandblad dek en munL-^tfit door haar heerlijke smaak en krijtwitte brand. li o JAREN LANG HOOFDPIJN Het middel dat na en kele maanden reeds hielp. Wat Mej. J. A. v. L. te Den Haag Schrijft: „Hierbij deel ik U mede, dat ik ruim 10 jaar lijdende was aan hoofd pijn met galbrakingen en men zei- de mij, dat voor mijn kwaal geen genezing was. Nu hoorde ik veel van Kruschen Salts en ik dachtLaat mij dit middel eens probeeren. Ik neem nu sinds enkele maanden in het eerste kopje thee Kruschen Salts in en kan U mededeelen, dat ik nu maanden lang geen hoofdpijn meer heb. Anders lag ik om de drie h vier weken twee dagen in bed en kon niets gebruiken. Ik ben nu met dit Kruschen Salts veel beter." 'Mej. J. A. v. L., Den Haag. Hoofdpijnen en dergelijke klachten, zooals slechte eetlust, neerslachtig heid, zenuwachtigheid enz., vinden meest hun oorzaak in te trage, on voldoende werking der inwendige or ganen. De voedselresten worden niet volledig uit het lichaam verwijderd en schadelijke stoffen zullen zich op- hoopen, welke het bloed onzuiver maken en den geheelen gezondheids toestand ondermijnen. De verschillende zouten in Kru schen Salts sporen de inwendige or ganen aan, zoodat alle afvalstoffen geregeld en volkomen uit het li chaam verwijderd worden. De „klei ne, dagelijksche dosis" houdt U in wendig zuiver en schoon. Uw bloed wordt weer helder en frisch: hoofd pijn en andere klachten zullen spoe dig en voorgoed verdwenen zijn. En al gauw zult U het „Kruschen ge voel" gaan herkennen aan uw stra- lenden levenslust, onvermoeibare energie en onverstoorbare opgewekt heid. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten h f0,90 en f 1,60 per flacon. Omzetbelasting inbegrepen. Stralen de gezondheid voor één cent per dag. Let op dat het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.). o INBRAAK IN EEN POSTKAN TOORTJE. Te Bundie bij Maastricht is in het postkantoortje ingebroken. De poststuk ken werden geopend, terwijl twee post zakken werden meegenomen. Hierin za ten echter geen brieven van waarde, daar deze stukken door den bureau- houder reeds waren opgeborgen. STEUN AAN HET VEENBEDRIJF. Naar de „Emmer Courant" heeft ver nomen, heeft de Ministerraad in prin cipe besloten een regeling te treffen voor hulpverleening aan het noodlij dend veenbedrijf in Drente en Over- ijset. o HOLLAND—BELGIË. In een café in het Westen kwam Zondag een heer met zijn echtgenoote om het verloop van den voetbalwed strijd HollandBelgië te volgen, dat er per radio zou te hooren zijn. De heer bleek een geestdriftig vaderlander te zijn. Hij verzekerde den café-hou der, dat hij en zijn vrouw ieder twee glaasjes alcoholhoudenden drank zou den nemen voor ieder doelpunt, door Holland gemaakt. Men kent dén uitslag: 9 doelpunten voor Holland, en aangezien de heer woord hield (zijn vrouw veranderde de glaasjes in koppen thee), leverde zijn heengaan uit het café voor velen een interessant schouwspel op. o SUIKER VAN JAVA TEGEN EN- GELSCHE KATOEN. Tusschen vertegenwoordigers van de katoenindustrie van Lancashire en Brit- sche suikerimporteurs zijn onderhande lingen gevoerd, met het doel tot een ruil van katoenen goederen tegen Java- suiker te geraken. Men hoopt spoedig met Java tot een accoord te komen, waarbij dit land zich tot een grootere afname van Engelsche katoenen goe deren bereid zou verklaren, terwijl En geland meer' suiker uit Java invoe ren zal. DE FRAUDE TE SEMARANG. Aneta seint uit Semarang: De chef der productenafdeeling van de firma Jacobson van den Berg, de heer A. M. die in verband met een tekort van f 220.000 in preventieve hechtenis is ge steld, werd door den Officier van Justi tie in verhoor genomen. Gebleken is, dat dit tekort niet slechts door ver duistering, doch ook door onjuiste boe kingen is ontstaan. M. legde een volle dige bekentenis af en gaf toe veel geld te hebben verdobbeld. Hij had minstens f20.000 ten eigen bate aangewend. o TE SNELLE VERSLAPPING. Het Zendingsbureau te Oegstgeest verzoekt ons plaats voor het volgende: De uitwerking van de circulaire, die in de vorige maand is uitgegaan, was in de eerste dagen van deze maand niet geheel onbevredigend. De inkom sten stegen althans eenigszins en het aantal ontvangen giro's eveneens. Toch zijn er slecchts twee dagen geweest, waarop het ontvangen bedrag de be hoeften van dien dag geheel dekte. Er is over de verloopen elf dagen ongeveer f17.000.ontvangen van de f 80.000.die er deze maand noodig zijn en de achterstand over Januari en Februari bedraagt reeds f107.030. Wij maken deze dingen nog eens be kend, opdat men straks, als de cre- dieten voor Indië niet zouden kun nen worden uitgezonden en de zen dingsarbeiders zoowel als het werk zelf in de grootste moeilijkheden zou den geraken, dit niet zal kunnen ver ontschuldigen met onbekendheid aan gaande den werkelijken toestand. De offervaardigheid is ook dezen keer te snel verslapt. Als niet allen, die het nog niet deden en er wel toe in staat zijn, antwoord geven op de in de circulaire gestelde vraag, staan er ongekende zorgen en moei lijkheden voor de deur. o FRAUDES MET RUNDVLEESCH IN BLIK. Gced vleescb vervangen door afval? Naar het „Dagblad van N.-Bra- bant" heeft' vernomen, is de Justi tie 'bij haar onderzoek inzake frau des bij de verhandeling van bacon en versch varkensvleesch der Neder- landsche Varkenscentrale tot de be vinding gekomen, dat eveneens frau des voorkomen bij de bewerking van het vleesch en de z.g. regeeringskoei- en, n.l. bij Jiet in blikken doen van dit vleesch. Het betreft hier een vleeschcon- servenfabriek, die voor de Crisis Rundvee Centrale het vleesch ver werkt. De aan deze fabriek ter ver werking toegewezen runderen, wor den even wel niet in deze fabriek geslacht, doch in het plaatselijk abat toir. Ambtenaren van den Keurings dienst in dit slachthuis hébben 'bij herhaling geconstateerd dat het per soneel van deze vleeschconserven fa briek bij het slachten stukken vleesch van de runderen zorgvuldig uitsneed en apart hield, hetwelk tégen de voorschriften is. Toen een der ambte naren het afsnijden van deze stuk ken constateerde, verbood hij dit ver der en vroeg aan de slachters, waar om zii dit deden. Zij verklaarden dit te djoen in opdracht van hun baas. De ambtenaar haalde er den in het gebiouw aanwezigen controleur van de Crisis Rundvee Centrale bii en wees hem op hetgeen er gebeurde. Deze zei daarop niet meer dan Nou, mag dat 'dan niet? en verwijder de zich. Ondanks het feit, dat de slachters voor herhaling werden ge waarschuwd, constateerde spoedig .daarop een andere keurmeester, dat men wederom 'bezig Iwas met het weg snijden van de vleeschstukken. Bii nader onderzoek is gebleken, dat de vermoedelijke verdere loop van zaken aldus isdat ontvreemd regeeringsvleesch aan het blikken werd onttrokken en als versch vleesch in den verkoop voor de consumptie werd gebracht. Om het ontbrekende aan te vullen, werd hier en daar slachtafvalval e.d. opgekocht en mee in de bussen gestopt. Ook is komen kast te staan, dat het toezicht van den controleur van de Rundvee Centrale, zoo dit al inder daad werd uitgeoefend, dan toch op zoodanige wijze geschiedde, dat dit ernstig in gebreke is gebleven. Van al deze feiten zijn bereids processen verbaal opgemaakt, terwijl naar en kele bijzonderheden het onderzoek nog doorgaat. Door een bevoegde autoriteit ter plaatse is aanstonds, nadat een en ander geconstateerd werd, de Crisis Rundvee Centrale gewaarschuwd en wel telefonisch. Toen deze waarschu wing geen gevolg had, werd een tweede maal telefonisch gewaar schuwd. Ook dit leverde geen resul taat op, waarop dit telefonisch ge sprek schriftelijk werd bevestigd. Eerst eenige weken later kwam een ambtenaar van de Centrale erop af, doch toen was de justitie reeds met haar onderzoek begonnen. Ondanks al die waarschuwingen en het tieele onderzoek, loopt echter in de betrokken fabriek het inblikken nog gewoon door alsof er niets gebeurd is. Ook elders in het land moeten der gelijke en andere practijken worden toegepast. werd de eerste hulp verleend door de wijkverpleegster Viergever uit Tho- len. Inmiddels had de ongelukkige veel bloed\ erlies geleden. Dr. Po.dermanvan vreUg(je was van korten duur, toen Scherpenisse achtte directe overbren- j Deurloo zijn schijfachterstand te Reeds in het eerste speeluur be zorgde Swagemakers, Heusden de leiding, doordat zijn tegenstander 'n simpel zetje toeliet, welke winst vrij spoedig werd uitgebreid door een overwinning aan het eerste bord door de Graag. Stond toen V. D. prach tig met 4o voor. spoedig keerde de kans. Niet minder dan drie ach tereenvolgende overwinningen be haalde D.O.S., n.l. aan de borden 4, 5 en 10, resp. A. Deurloo, Ger. Jonker en Fitters. De stand was toen 46 in het voordeel van Breda. Ge lukkig zorgde N. N. even later dat de stand gelijk kwam, maar deze ging naar het Ziekenhuis te Bergen op Zoom hoogst noodzakelijk. WERKVERSCHAFFING IN DEN TUINBOUW. zwaar werd en moest opgeven. In een mooie partij aan het 6e bord tusschen Embrechts en A. Sluijmers, verzuimde laatstgenoemde een opge legde kans, waardoor deze partij re de dat de stand 99 werd, terwijl Ant. Sluijmers na nog een uur zwa- ren strijd het gelukte een verdiende overwinning te behalen, waardoor de balans juist ten gunste van de Heus- densche Damclub oversloeg. V. D. had met 119 gewonnen! Hier volgt de gedetailleerde uit- De Westlandsche burgemeesters heb-1 mise Werd en de stand werd 97, ben onlangs aan den Minister een plan V(>or D.O.S. In dit stadium werd al- voorgelegd tot het plaatsen van erk- j }een n0g strijd geleverd door Pelli- loozen in werkverschaffing h:j -tuin- j en Ant. Sluijmers, aan welke derspatroons. De gemeente 's Graven- Speien het lot van V. D. geheel af- zande is tot dezen maatregel thans hing. Het slot was mooier dan men overgegaan, en heeft ruim 59 werklooze had kunnen denken. Pellekaan zorg- fuinarbeiders in de turnen te werk ge steld. Over het algemeen is de werk loosheid in de Westlandsche tuin bouwbedrijf bij de schoonmaak is en blijft PUROL. ^a&: 1 Hiermede worden ruwe, roode en stukke Schneider de Graag o 2 handen weer spoedig gaaf, zacht en blank. Hoogland Pellekaan 0—2 f JanssenN.No2 BRAND TE PERNIS. Elf stuks vee omgekomen. Embrechts—A. Sluijmers Dezer dagen ontstond brand in de Willems Ant. Sluijmers o 2 boerderij, gelegen) aan den Harsdijk Pansijn J. Deurloo 2 o onder Pernis, bewoond door G. B. de Haneveer Swagemakers o 2 Raadt. StrimansFitters 2o De vlammen grepen zeer snel om Uitslag 9 11 voor V. D. zich heen,, zoodat na ongeveer een He H.H.V. is voornemens op uur de schuur in asch lag. Zaterdagmiddag 24 Maart 1934 om Het woonhuis wist men met moeite 2 uur> een kinderhengelconcours te te behouden. 1 organiseeren, waaraan alle kinderen Acht koeien en drie paarden kwa- van 8~16 Jaar uit Heusden gratis men in de vlammen om. De oorzaak kunnen deelnemen. Hieraan zijn van den brand is onbekend. Verzekering mooie prijzen voor de deelnemers dekt de schade. verbonden. Aanmelding kan geschie- VermeerenA. Deurloo 2- DickensGer. Jonker 2o 1 1 De brandweer van Pernis kon slechts hulp verleeneni bij het nablusschen, aangezien de boerderij, wegens de een zame ligging in het polderland, moei lijk te bereiken is. o JONGEN OVERREDEN. Op den Utrechtsche Straatweg na bij Vreeswijk is de dertienjarige G. Rietveld uit Tul en Swaal onder een auto geraakt, die uit de richting Utrecht kwam en bestuurd werd door den heer J. W. de G. uit Bloemendaal. De jon gen bekwam een schedelbreuk en een gecompliceerde beenbreuk en is naar de Rijksklinieken te Utreccht vervoerd. Men vreest voor zijn leven. 's HERTOGENBOSCH, 14 Maart Op de markt van heden waren aange voerd 2576 stuks, 1830 stuks hoornvee, 609 biggen, 28 zeugen, 65 schapen of lammeren en 44 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot f 210 per stuk Kalfvaarzen 140 250 Magere Ossen Qft Rn en Koeien 8 Vette Ossen en) le kw. 2732 p. pond Koeien 2e 25—28 Pinken van f 70.—tot f160.p. st. 40.— 8.— 10.— 65. 13-—»» 17.- Zeugen Biggen Schapen Lammeren Aanvoer in alle soorten groot. Vetvee vlug, nauwelijks prijshoudend Kalf- koeien en vaarzen met vluggen handel, prijzen niet lager. Magere ossen en koeien voor de weide vlug. Pinken prijshoudend. Dragende varkens handel iets beter dan vorige week. Biggen nauwelijks prijshoudend. Schapen en lammeren vlug, prijzen hooger. Kalveren Zoo "is het ons bekend, schrijft prijshoudend. Rundvee-centrale pl.m. het blad verder, dat bussen blik- 260 stuks. Afloop der markt ongeveer vleesch worden afgeleverd, die met het vereischte gewicht behalen. Be- eedigde ambtenaren hebben bn her haling vastgesteld, dat blikken van zekere fabrieken doorloopend min stens van 1 tot 1 1/2 ons verschillen. Daaruit volgt dat dezefabrieken minder vleesch per blik verwerken of meer blikken maken en dus ook meer uitbetaald krijgen dan waarop zn recht hebben. HAND AFGEHAKT. Op de hofstede van Potappel op Tho- len kwam de landarbeider L. Deurloo bij het stroosnijden met zijn rechter hand met de machine in aanraking, waardoor dit lichaamsdeel tot aan de pols werd afgesneden. Biij ontstentenis van beide dokters als vorige week. 's HERTOGENBOSCH, 13 Maart. Boter. Aanvoer 19.725 K.G. Hoogste prijs f 4.43. Laagste f 1.34. Middel f 1.41. De damwedstrijd, welke Zon dag alhier plaats vond tusschen de Heusdensche damclub V. D. en de Bredasche cluc D.O.S., voor de com petitie van den Ned. Dambond, di strict Noordbrabant, heeft een bizon der spannend verloop gehad. den vanaf 16 Maart tot en met Don derdag 22 Maart bij de fa. H. van Eeuwijk, Engstraat en bij P. Verheij, café „De Gouden Leeuw", alhier. De Landdag vanwege den Ring Altena van Herv. J. V. zal worden gehouden op Flemelvaartsdag a.s. Verschillende sprekers zullen weer optreden. Dezer clagen brak brand uit in een hooimijt van J. v. Dalen, alhier. Spoedig was de brandweer ter plaatse en wist door haar kracht dadig optreden den brand meester te worden, zoodat erger werd voor komen, daar er ook een flinken wind stond. Op het sleepschip „Thilome- na" uit Nijmegen, brak j.l. Vrijdag toen het alhier in de rivier de Waal voor anker lag, brand uit, en wel waren een hoeveelheid vochtige zak ken, die zich bevonden onder de roef in brand geraakt. Het schip geladen met 1870 ton lijnzaad, bestemd voor Emmerik (D.), moest gedeeltelijk overgeladen worden waarna met blus- sching een aanvang gemaakt kon wor den. Door assistentie van een sleep boot was men het vuur spoedig mees ter. Verschillende zakken waren ver nield welke aan den wal ge bracht werden. Na de blussching werd de geloste lading weer ingela den. - We vernemen, dat in de plaats van den heer Maas tot fortwachter alhier is aangesteld de heer Menist uit Delft. Onze dorpsgenoot de heer E. G. van Buuren verwierf op de voor- jaars-keuring te Rotterdam met^ zijn hoog in 't bloedstaanden voshengst Karabin het militair certificaat voor het dienstjaar 1934. Tot bestuursleden van de Ge- ref. Naaikrans „Martha" zijn geko zen de dames: J. de Horn, T. van Hemert, M. de Horn en C. de Graaf. Deze week had slager P. v. A. het op geluk zoodanig met zijn fiets te slippen, dat hij in een modder sloot terecht kwam. Zijn zwager de heer L. d. G. mocht het genoegen smaken hem na veel moeite, uit zijn benarde positie te bevrijden. Met den schrik en wat ontvellingen bracht hij het er af. Naar we vernemen hoopt de Chr. Muziekvereen. „Crescendo" ein de Maart een uitvoering te geven in het Instituutlokaal.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6