Heeren- en Jongeheeren Costumes Firma N. G. J. SCHOUTEN most er gereDareerd worden Nu de winter voorbij is, W. F. FÏÏRSTER -Wijk en Aalburg. Heeft U iets noodig DEMISAIS0NS EN REGENJASSEN in de allernieuwste kleuren en modellen voor 1934. Prachtige sorteering KINDERPAKJES. fS^* Gelegenheidskleding voor Belijdenis, Huwelijk en Rouw. ZIE DE ETALAGES. Zeer lage prijzen. Kleeding voor iedere stand, beurs en leeftijd. GORINCHEM. Binnenland. Laiirihouwriihriek. Opgericht 1873. Oudste Kleedinghuis - - ter plaatse. - Hoogstr. 16, Gorinchem. is het weer tijd aan de schoonmaak te beginnen. overwegen. De heer de Boon acht het, met het oog op de werkeloozen, wel gewenscht dat de gemeente haar medewerking ver kent. Doet ziij dat niet, dan zuilen er vermoedeliijk geen werkeloozen uit de Werken en Sleeuwiijk geplaatst kunnen worden. De Voorzitter merkt op, dat dit nog niet gezegd is. In den polder de Werken aijn ook 20 werkeloozen uit Werken dam geplaatst. Als het rijk 100 pCt. bijdraagt, bepaalt het rijk ook, hoeveel werkeloozen uit iedere gemeente te werk gesteld zullen worden. De heer van Driel abht het verleenen van medewerking ook zeer gewenscht. De heer van Rosmalen is van mee ning, dat er in de Werken en Sleeuwijk meer schippers zijn, die belang bij de haven hebben. De Voorz. ontkent dit, de schippers, die in Sleeuwijk wonen, blijven in de Sleeuwijksche haven. Dhr. van 't Sant vraagt, of men er in Werkendam op rekent, dat de Werken en Sleeuwijk zal bijdragen in het nieu we plan, als in de aanvankelijke opzet het geval was. De Voorzitter beantwoordt dit ont kennend. Men is in Werkendam over tuigd', dat de onderhandelingen nu op heel andere basis komen. Werkendam krijgt nu 2i/2 H.A. bouwterrein, die de gemeente de Werken in het eerste plan zelf had! willen betalen. De heer van 't Sant meent, dat de schipeprs van Werkendam het gemeen tebestuur van de Werken dankbaar mo gen zijn voor het royale aanbod. De Voorzitter zet nogmaals uiteen, dat verwezelijking der plannen alleen mogelijk is, als het rijk 100 pCt. bij draagt, waarop het voorstel van B. en W., om! in de kosten van aanleg eener haven bij te dragen in verhou ding van het aantal schippers, dat in beide gemeenten woont, n.l. 7 pCt. voor de Werken en 93 pCt. voor Wer kendam, met algemeene stemmen wordt aangenomen. Verkoop stukje grond' aan den heer van Strien. De Voorzitter licht toe, dat het ter- reintje, dat naast de woning van den heer van Strien is gelegen, voor 2 hui zen te klein is. De heer van Strien vraagt nu een gedeelte bij zijn ter rein te mogen trekken, waardoor hij 6 meter meer krijgt met een diepte van 16 meter, een oppervlakte dus van 96 M2. B. en W. stellen voor het ver zoek in te willigen, onder voorwaarde d'at het terrein niet bebouwd mag wor den en er geen opstal op komt, zoo- dat het uitzicht voor de naastkomende woning niet belemmerd' wordt, terwijl de afscheiding niet hooger mag zijn dan 80 c.M., en als deze met gaas wordt gemaakt, niet hooger dan pl.tn. 1,25 M. B. en W. .stellen derhalve voor, dat op dit perceel een certituut wordt gevestigd van licht en uitzicht. On der deze voorwaarde zou het college den grond tegen f 1,50 per M2 willen overdragen. De heer van Driel merkt pp, dat vroeger besloten is den grond langs den straatweg te verkoopen voor f 2, per M2. Nu was van Strien de eerste kooper en daarom is hem toen de grond' afgestaan voor fl,50. Nu lijkt het spr. evenwel beter den prijs van i 2,te handhaven. De Voorzitter noemt deze opmer king juist. B. en W. meenden echter den prijs van f 1,50 te moeten vast houden. De heer van Straten zegt, dat het stukje grond alleen voor van Strien waarde heeft. De heer Kramer zou den prijs van f2,vasthouden. De heer Sigmond' eveneens; het huis van van Strien wordt er hooger door in waarde. Besloten wordt den prijs van f2, aan te houden en het onder de genoem de voorwaarden aan den heer van Strien te koop aan te bieden. B. en W. stellen verder voor de bouwverordening te wijzigen, zooals door Gedep. Staten wordt verlangd, behoudens een paar kleine opmerkin gen, waaraan B. en W. meenen dat niet voldaan kan worden, n.l. de wijdte van het trapgat, benevens de opmerking over het toezicht. De raad gaat met deze voorstellen accoord. Reclames schoolgeld zullen in beslo ten vergadering worden behandeld. Rondvraag. De heer van Driel vestigt er de aan dacht op; dat de werkverschaffing in den de Werkenschen polder een heel eind gevorderd is; kan nu ook niet de sloot aan de hooge Stoep gerioleerd worden, gemeenschappelijk met de ge meente Werkendam? De Voorzitter zegt, dat deze kwestie al zeer vaak ter sprake is geweest. B. en W. zijn indertijd gemachtigd, met het gemeentebestuur van Werkendam in overleg te treden, deze sloot te fioleeren. Men is nu zoo ver gevorderd, dat de plannen daartoe thans gemaakt X X maal het a. s. Voorjaarseizoen, met een schitterende Collectie Qf-A zijn. De bedoeling is, de werkzaamhe den in werkverschaffing te doen uit voeren, men zit op 't oogenblik nog met de verdeeling der kosten. Wer kendam wil verdeeling, gerekend naar de grondbelasting. B. en W. van de Werken achten billijker een verdeeling der kosten in verhouding der perceelen die er langs liggen. De heer Sigmond acht het ook wel gewenscht, dat het gemeentebestuur d'en Werkenschen polder wijst op den dam in den sloot bij Bakker, deze zou moeten verdwijnen of er zou ook rio- leering moeten komen. De Voorzitter belooft, diat B. en W. hierover zullen schrijven. De heer Dekker zegt, diat indertijd Gesloten is, diat de gemeente wat grint pp den Kildijk zou doen brengen, de winter is verstreken en er is nog steeds niets opgebracht. De Voorzitter zegt van meening te zijn, dat de gemeente wat grint zou geven, doch dat het polderbestuur er dezen, gelijk met den grint die het er zelf opbrengt, zou opbrengen. De heer van Rosmalen informeert naar de reden, waarom nog geen uit voering is gegeven aan het raadsbe sluit, voor het verstrekken van een kerstgave aan hen, die aangesloten zijn bij een bond'. De Voorzitter zegt, dat dit besluit is uitgevoerd', de totale kosten heb ben voor 2 bonden f50,bedragen. De heer van Driel vestigt er de aan dacht op, dat uit deze gemeente slechts 6 werkeloozen zijn te werk gesteld. De Voorzitter merkt op, dat dit werk niet in werkverschaffing wordt uit gevoerd, doch gewoon aanbesteed is. De aannemer heeft in totaal 40 men- schen noodig en neemt uit iedere ge meente, die hem het best lijken. Wer kendam1 levert er ook slechts 4 of 5. De heer van Rosmalen zegt, dat dend moeten afleggen tegen het ge bruik van alleen kunstmest. Op één der proefvelden was ook een per ceel half stalmest, half kunstmest. De opbrengsten van dit perceel ston den ongeveer op dezelfde hoogte als die van het perceel, dat nooit iets anders dan kunstmest ontving. De perceelen, die geregeld bemest wér den, verkeeren in een zeer goedén toestand, ofschoon het plantenbe- stand op de kunstmesiperceelen het best is. Daarbii moet opgemerkt wor den dat in den langdurigen proeftijd de poefvelden na de i e snede ge regeld geweid zijn. Gebleken is voorts, dat stikstof in den kunstmest niet gemist kan worden. ERWTEN. ZOMBRTARWE HAVER GERST. Alles in diverse variëteiten. Alle artikelen zijn van eerste kwaliteit. \Wy zijn bereid de zaaigranen tegen een billijke vergoeding, met\Ceresan te ontsmetten. Voor de ont smetting van het zaad hebben wij ons onder toezibht gesteld van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen. GIESSEN (N.-Br.) Telef. Ryswijk (N.-Br.) No. DE OPBRENGST DER RIJKSMIDDELEN IN FEBRUARI. De opbrengst der Rijksmiddelen in de maand Februari is weer een tegenvaller geweest. De opbrengst was 22.3 millioen tegen 25.8 millioen in Februari van het vorig jaar. De totale opbrengst over de eerste twee maanden is bijna 48 millioen geweest, terwijl de raming ruim 64 mil lioen was. De omzetbelasting valt zeer tegen en blijft bijna 8 millioen onder de ramiDg, de opbrengst in die twee maanden was bijna 6 millioen, de raming ruim 131/? millioen. De couponbelasting heeft in de eerste twee maanden f 293.453 opgebracht, de raming was een millioen. De rechten op den invoer bedroegen ruim 2 millioen minder dan in Februari 4933, de suiker bleef met millioen onder het cijfer van Februari 4933, n.l. 3y2 millioen tegen 7 millioen. 2e. Op een groot aantal graslahd- proefveldien op verschillende grond- er beloofd was, dat er werkeloozen soorten werd de werking van stikstof- uit het Land van Heusden en Altena genomen zou worden, dit getal is ech ter blijkbaar niet groot. De Voorzitter antwoordt, dat de aan kunstmest In verschillende hoeveelhe den onderzocht. De opbrengsten waren des te grooter, naarmate er meqc stikstof gebruikt was, thans we- DE BRUG OVER HET HOLLANDSCH DIEP. Naar de N. R. C. verneemt zal op 47 April de aanbesteding geschieden voor den onderbouw van de brug over het Hollandsch Diep, pijlers, landhoofden en bijbehoorend grondwerk. Aan de inschrij vers zal de gelegenheid gegeven worden een alternatieve aanbieding te doen, d.w.z. een neven-voorstel betreffende een andere werkwijze dan het bureau Bruggenbouw van den Rijkswaterstaat zich aanvanke lijk heeft gedacht. Men rekent, dat de werkzaamheden op 4 Juni zullen beginnen. De bovenbouw is reeds besteld. o OPENBAAR ONDERWIJS TE MONSTER Tengevolge van het Raadsbesluit tot opheffing van de openbare lagere school te Monster heeft zich daar ter plaatse een Vereeniging voor Neutraal Onderwijs gevormd, welke de Kon. goedkeuring reeds heeft verkregen. Er zyn thans 75 kinderen ingeschreven en ook de financieele zijde voor de stichting van een bijzondere neutreule school is gere geld, zoodat niets de stichting meer in den weg staat. Aan het gemeentebestuur is bereids medewerking verzocht. kochten reeds bij ONS hun Uurwerken of lieten ze repareeren. Wij bezoeken nog steed8 Heusden en Omstreken. -«■i nemer van zelf den voor hem voor- ^er verminderde bij flinke stikstofgiften deeligsten weg zoekt, daarbij men is op het oogenblik op 2 of 3 plaatsen aan het werk. De openbare vergadering wordt hier op gesloten, de raad gaat over in ge heime zitting. RITKSLANDBOUWPROEFVEL-1 DEN. Vóór ons ligt het verslag over 1933 van de proefvelden in het ambtsgebied van den Rijksl. Con sulent te Leeuwarden. Voorloopig stippen we daaruit het volgende aan, komen er nader op terug 1Op een 4-tai proefvelden op zandgrasland, die resp. 35, 35, 28 en 33 jaren achtereen op Ameland ge ëxploiteerd werden, heeft het gebruik van alleen stalmest het zeer bedui de hoeveelheid klaver in de zode. Wil men de eerste snede tot hooi verwer ken, dan levert het gebruik van ruime hoeveelheden bezwaar op, omdat het gras dan zeer vroeg gemaaiid moet worden, waardoor er tijdens de hooi- bereiding te weinig zonne-uren zijn en de zon te weinig kracht heeft, terwijl zulk gewas niet gemakkelijk droogt. Een hoeveelheid1 van 40 a 50 K.G. stikstof (dus bijv. 200 a 250 K.G. zwa velzure ammoniak per Hectare) leek den Verslaggever op de proefvelden ongeveer de grens te zijn. Op de meeste proefvelden is on middellijk na het oogsten der eerste snede van elk der perceelen, die in het voorjaar stikstof ontvangen hadden, de helft met 40 K.G. stikstof per H.A. berekend, bemest. De werking daarvan op de naweide is zeer duidelijk ge weest. Br. in- of aan UURWERKEN, GOUDEN- en ZILVER WERKEN, Vtuur het ons per bode of zend brief- kaartbericht èn wij komen bij U aan hu\ Het oude vertrouwde adres INKOOP VAN OUD GOUD tegen hoogen prijs. ADVERTEEREN en VERKOOPEN xjfn er twee die samenlooi Ondergetèekende beveelt zich beleefd aan voor het leveren van onderstaande artikelen, welke bij de schoonmaak tb pas komen. Behangselpapieren (vanaf 6 ct.) Chinamatten (vanaf \2 ctLper el) Tafelzeilen Cocos- tapijt Cocoslobpe'- en Cocosmatten Balatum Vloerzeil en Linoleum Goud- en Zilver brons. Alle sooitemGrond Glans en Lakverven van de goedkoopste de duurste soorten. Vloer-, Stoel- en Meubêiyernis enz. enz. Verder een groote sorteering N. Huishoudelijke-, Luxeartikelen en Kinder-speelgoederen. v— SCHILDER |EN BEHANGER. Speelgoederen - Huishoudelijke artikelen - Galanterieën '-.V <v *V. A A. vA ii i i f <<i t i 11 C. VAN WIJK Fhz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6