Marktberichten Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport. De auto werd versplinterd. K„ zijn vróuw en een zoontje liepen ernstige wonden op, evenals hun knecht Dek- De omstreeks 30-jarige P. v. Bre men lag dood tusschen de resten van de auto. De gewonden zijn naar het Alge- meene Ziekenhuis vervoerd. De auto, welke het ongeluk heeft .veroorzaakt, is doorgereden. Omtrent de toedracht van dit vree- selijke ongeluk wordt nog het vol gende gemeld. Omstreeks half 1 reed de heer Krabbenbos, een meubelmaker, met zijn auto op den Deldenscheweg in de richting Hengelo. Bij de Wool der- school werd zijn wagen ingehaald door een auto, bestuurd door den omstreeks 20-jarigen zoon van den kaashandelaar E. Aangezien dhr. Krabbenbos geen gelegenheid zou hebben gegeven aan om te passeeren, hebben beide wa gens minstens 100 M. naast elkan der gereden. Tenslotte kon E. pas seeren, doch daarbij geraakte het rechterachterwiel van zijn auto tegen het linkervoorwiel van den wagen van K., wiens auto met een vaart van 50 tot 60 K.M. tegen een boom bótste. E. zou van het gebeurde niets bebben bemerkt, evenmin als de per sonen die bij hem in de auto zaten. Hij reed door. Spoedig waren drie geneesheeren ter plaatse. De botsing geschiedde 11.I. met zulk een kracht, dat zij ge hoord werd op den Weideweg, wel ke een paar honderd meter verder den Deldenscheweg kruist. De dok ters verleenden de eerste hulp, waar na de slachtoffers met een Roode Kruis-auto naar het Algemeene Zie kenhuis te Hengelo werden vervoerd. De heer Krabbenbos heeft een paar hoofdwonden opgeloopen, doch men verwacht, dat hij het Ziekenhuis spoe dig zal kunnen verlaten. Zijn 41-ja rige vrouw heeft een heupontwrich ting. Beiden maken het thans bevre digend, evenals de 22-jarige Dekker die een ernstige hersenschudding op geloopen heeft. Ernstiger is evenwel de toestand vain het vijfjarig zoontje der familie K., die behalve een schedelbasisfrac- tuur een hersenschudding heeft. Di rect levensgevaar bestaat evenwel niet Het lijk van den 34-jarigen onge- huwden etaleur, P. v. Bremen is in beslag genomen. De politie heeft de auto van E. in beslag genomen, even ais de verongelukte wagen. Zandbergweg. In al deze panden wer den geld en goederen medegenomen. De Bredasche recherche stelde een onderzoek in, bijgestaan door den burgemeester van Ginneken. Het spoor leidde n.l. naar laatst genoemde gemeente. Daar heeft de politie drie jongelui van 19 jaar aan gehouden, n.l. twee uit Breda en een uit Ginneken. Zij legden een volledi ge bekentenis af en verklaarden de zes inbraken te hebben gepleegd. Het verhoor heeft echter uitgewe- te zyn van de beteekenis van den Bonds- naam „Samenwerking Ons Streven', reeds na tien minuten was de samenwerking gevonden, waren de spelers van vijt ver schillende vereenigingen, op elkaar inge steld. Het einde kwam met een welver diende 51 overwinning voor het Bonds elftal. De spelleider verklaarde ons, dat dit nog niet de allersterkste combinatie was, welke in het veld te brengen was, daar hij nu niet over spelers van Wilhel- mina en W.Y.V. had kunnen beschikken en ook deze vereenigingen eenige uitste hebben den eersten prijs gewonnen", waar na iedereen hoogst voldaan huiswaarts keerde. Vermelding verdient nog dat prijzen geschonken werdendoor den heer het Dep. tot 'tNut van 't Algemeen. Het was goed gezien van het Bestuur, dezen avond, tevens bedoeld als gezel- ligen avond, te vullen met een tooneet- D. v. Diem, zijnde 2 schilderijtjes en 2 stuk, opgevoerd door eigen krachten zen, dat nog meer personen zich aan kende krachten telden. Zonder overdrijt inbraak hebben schuldig gemaakt, ving kan men dus wel beweren, dat he- Er zijn dus nog meer arrestaties Bondselftal in staat is zich met succes te te wachten. meten met de meeste 3de klassers K.N.V.B. Voor het Bestuur is het een groote voldoening, zooveel bereikt te hebben in zoo korten tijd. Voor den aanvang van den wedstrijd riep de spelleider, de heer H. J. J. Weststrate, alle spelers bij elkaar en vertelde hun, waarom het Bestuur zich gedwongen gezien had, om in af wijking van de andere Sport-organisaties, in deze nationale rouwdagen toch den Waar de leden van den Bond zeker niet minder GORINCHEM, 26 Maart. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 295 runderen, 7 nuchtere kalveren, 0 varkens, 472 biggen, 402 overloopers, 0 schapen en lammeren. Men besteedde voor: Zware kalfkoeienÓfs"»d do°r teJatan 1160—240. Melkkoeien 1 130—200, led™ ,va° den ®ond,zeker Kaltvaarzen f 140-170. Guiste vaarzen "eder !ee"en dMrd.r»neen wa'e°van f 90-130. Stieren f 60-120. Pinken ,fe". dat kat overigden van H. M. de f 60-110. Nuchtere lokkalveren f 8-12. Koningin-Moeder een onherstelbaar verl.es Nuchtere kalveren voor eiport f 2_ 6I gekende voor alle Nederlanders,verzocht Drachtige varkens f 35-70. Overloopers h« hun ala 0'Wrnkk.ng hiervan, nadat zg 1222. Natte zeugen f2540. Biggen 712, alles per stuk. ROTTERDAM, 26 Maart. Aanvoer 699 varkens. Pryzen per K.G. le kw. 2e kw. 35—37 31—33 3e kw. 27—29 BREDA, 26 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 109 stuks vee, t.w. 42 stuks hoornvee, en 67 biggen en 0 varkens. Prijzen Biggen f 841 Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2729 2426 Vette koeien 2023 1720 Door de aanvoer van de Paaschkwali opgesteld stonden, een minuut stilte in acht te nemen. Onder doodsche stilte van 't zeer talrijke publiek werd het een tref fend moment. Na afloop van den wedstrijd overhan digde de Bonds-Voorzitter, de heer M. J. L. Béneker, met een korte toespraak aan W.V.V. den schitterende kampioens- prijs. Nog eenige foto's werden genomen en een uitstekend geslaagde Bondsmiddag was voorbij. In de 's avonds gehouden ledenverga dering werd besloten de Zomer-competities in te deelen in een eerste, twee tweede en een junioren afdeeling. Het bestuur werd uitgebreid met den heer Voordendag, welke zijn benoeming aannam, en met den heer Deurloo, niet aanwezig, welke werd aangewezen als spelleider voor den Bommelerwaard, den heer Weststrate vaasjesdeor den heer K. de Leeuw, 2 beeldjes door den heer P. v. d. Oever, 3 deelige vischlatdoor den heer A. Poddewyn, 1 doos cigaretten door den heer J. v. Laarhoven, 1 schepnetje. Mocht het voor velen een aansporing zijn om lid te worden van de „H.H.V.", opdat nog meer van deze goed geslaagde kinderhengel-concoursen kunnen gegeven worden met medewerking van het Heus- densch publiek. Maandagavond vergaderde in het Hótel „Concordia", daartoe uitgenoodigd door de Vereeniging Heusden's Belang, vertegenwoordigers van de verschillende vereenigingen in deze gem., ter bespre king van een plan, voor het brengen van een passende hulde bij het neerleggen van zijn ambt door Burgemeester Van Eggelen op 15 April a.s. De vereenigiDg Heusden's BelaDg werd opgedragen dit plan verder uit te werken. Men verzocht ons, mede te deelen, dat, vereenigingen die onverhoopt geen uit- noodiging mochten hebben ontvangen voor deze vergadering, zich alsnog tot mede werking kunnen aanmelden by het bestuur van de vereeniging Heusden's Belang. ALMKERK. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk, tijdens het biduur voor het gewas, bracht op ruim f184. BABYLONIëNBROEK. De uitgestelde uitvoering van het kinderkoor „De Zangvogeltjes" zal plaats hebben Maandag 2e Paaschdag, des mid dags om half drie en des avonds om zeven uur. Opgevoerd zal worden de kinder operette „Goudmuiltje". Gezien de goede naam hetwelk dit koortje ook wat betreft het tooneel, heeft, twij felen we niet of velen zullen zich Paasch- maandag opmaken om te genieten van zang en tooneel. Zie advertentie in dit blad. werd verzocht te blijven optreden als teiten warende pryzen wat hooger, deze lleider voor de afdeeliDgen langs de hepen tot plm 34 ct doch van de ge- Maas Eenjge reglementswijzigingen wone handelsbeestjes bleven de pryzen werden goedgekeurd. Na een geanimeerde vrijwel op peil. De handel was over het rondvraag sloot de Voorzitter de verga- geheel behoorlyk goed te noemen. In de derine biggenhandel was het maar rustig. Voor de Crisis-Rundvee Centrale werden aangevoerd 105 runderen, waarvan 30 stuks werden afgewezen. TWEE BROERS IN BRAND GE RAAKT. In de werkplaats van de verffa- briek van D. SI. aan den Zuid-Oost Buitensingel 58 te 's-Gravenhage is ëen ernstig ongeluk gebeurd. De 27-jarige D. SI. en zijn 18-ja- rig'è broeder F. SI. waren daar be zig met het aanmaken van siccatief, een vloeistof, welke gebruikt wordt óm het drogen van olieverfwerk te bevorderen. Zij hadden de siccatief, ten einde deze te verwarmen, op een petroleum snelbrander geplaatst. Een van beiden heeft daarop ter pentijn aan de siccatief toegevoegd teneinde deze iets te verdunnen. Daardoor werden evenwel terpen- tijng^issen ontwikkeld, welke op een gegeven oogenblik in vlam geraak ten, zoodat ook de kleeren van de beide broeders vlam vatten. Geen kans ziende om op andere wijze hun brandende kleeding te dooven, ijlden zij naar buiten en sprongen te water, van waaruit zij door voorbijgangers weder op het droge werden gebracht. Hun verwondingen waren evenwel van dien aard, dat beiden naar het 'ziekenhuis moesten worden overge bracht. F. SI. mocht na verbonden 'te zijn het ziekenhuis weer verlaten; de brandwonden welke zijn 27-jari- ge broeder had bekomen, bleken evenwel van zeer ernstigen aard te zijn, zoodat zijn toestand niet zonder levensgevaar wordt geacht. De brand in de werkplaats werd met twee stralen door de brandweer gebluscht; de waterschade is vrij groot, de materieele brandschade ge- '•ring. De 27-jarige D. S. in in het ziekenhuis aan de gevolgen overle- den. o INBRAKEN TE BREDA. In de afgeloopen week is te Breda op niet minder dan zes plaatsen inge broken. Bij de N.V. Ver. v. Brand stof fenhandelaren aan den Terheij denscheweg werd tot tweemaal toe een bezoek gebracht. Een bedrag aan geld werd ontvreemd. Voorts werd ingebroken bij een kleermaker aan den Teteringschedijk in het kantoor van de Zuider Stoom tramweg Mij. aan den Hooge Steen weg, in een leerfabriek eveneens aan den Hooge Steenweg gelegen. Ook braken dieven een deur open van het kantoorgebouw der fa. Alph. van Turnhout en Co., gelegen aan den HEUSDEN. BEROEP OP GED. STATEN. Op last van den Commissaris der vette runderen, 308 vette I koningin in Noord-Brabant, worden op- graskalv., 1802 nuchtere geroepen de onbekende belanghebben- ROTTERDAM, 27 Maart. Op de veemarkt waren heden aange voerd 146 paarden, 133 veulens, 1833 ma gere en kalveren en kalveren, 240 schapen of' lammeren, 1 I den, om i'n zake het beroep van J overloopers of varkens, 19 biggen, 311C. van Laarhoven te Heusden tegen bokken of geiten. Per K.G. 1e kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 55—60 50—54 38—42 Ossen 52-56 4448 36—40 Stieren 50—52 45—47 38—40 Vette kalveren 400-440 83-90 60—70 Schapen 50 45 40 Lammeren 52 48 44 Per stuk het besluit van d'en raad der gemeente Heusden van 15 December 1933, waarbij de hem in eigendom toebehoor end e de memoriën en bewijsstukken, die j tot staving van hunne bezwaren of beweringen nood'ig achten, vóór den 4en April 1931 in te zenden aan de Ge deputeerde Staten vau Noord-Brabant. DUSSEN. Door de benoeming van den heer v. Dijk als hoofdcontroleur der Aardappel Centrale, is de heer J. Leemans benoemd als plombeerder. Naar wij vernemen, hoopt de EA. Heer Snijders, Burgemeester dezer ge meente, de „Bazar" ten bate voor het Crisis-Comité op Donderdag 42 April te openen. NEDERI1EMERT. Bij de te Zaltbommel gehouden keuring voor dienstplichtigen zijn er van de drie 2 afgekeurd. RAAMSDONKSVEER. De collecte voor de samenwer kende Zendingsvereenigingen bracht in de Herv. Kerk op f51.21. Naar wij vernamen werd' voor de Dr. de Wisserstiehting te Lunteren f 19.81 bijeengebracht. Dhr. Stolk, die zich vorige week ernstig bezeerde, is tengevolge daarvan reeds overleden. WELL. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur Het organiseeren van dezen avondzai het Bestuur nooit spijten, daar het een buitengewone avond geweest is, waar op door iedereen volop genoten is. Het stuk, dat opgevoerd werd, was getiteld: ,De spaak in 'twiel", geschre ven door de bekende schrijfster Jo van Ammers-Küller. De inhoud is als volgt: Lucas Wybo Valek, weduwnaar, wel ke met zijn broer Daniël Valek één van de grootste fabrieken van Brabant leidt, wordt verliefd op een piano- leerares, genaamd Marie Louise deNeu- ville. Ze besluiten te trouwen. De „spaak in 'twiel" is echter: Pim, zoon van Lucas, welke een volkomen contrast is met zijn vader. Een droo- mer, die het liefst muziek wil gaan stu- deeren en nu zijn vader, die hij altijd voor zich alleen heeft gehad, niet wil afstaan. Het leven in haar nieuwe huis wordt Marie Louise b.jna onhoudbaar. Naast de eeuwige ruzie's met de beide zusters van Valek, een man die haar nog steeds niet begrijpt. Hij is een zakenman, terwijl zij vol romantiek en muzikaal is. Pim en Marie Louise, volkomen verwante zielen, vinden el kaar op den duur. Maar de situatie wordt moeilijker als Pim verliefd wordt op zijn stiefmoeder. Deze is niet ver liefd op hem, maar voelt zich tot hem aangetrokken, daar hij haar zoo volko men begrijpt. Als ze op zekeren dag zitfen ie schemeren, worden ze gezien door de zusters van Lucas, welke een verkeerde gevolgtrekking hebben en al les overbrieven aan Lucas. Alles komt echter in orde. Pim wordt, tegen zijrt zin nu, weggestuurd naar een muziek school, terwijl Marie Louise en Lucas zullen probeeren, d'e machine, die zoo leelijk geroest was, weer op gang te krijgen. Het was een moeilijk stuk, waarmede deze Nutsclub blijk geeft de zaak ern stig op te nemen. Zonder uitzondering hebben de leden dit stuk buitengewoon goed gespeeld. Het was een avond, waarop dhidelijk gedemonstreerd werd, welke e en hooge vlucht het dilettanten- tooneel kan nemen. Een groot deel van het succes komt toe aan den heer Melkkoeien f440 k f240 Kalfkoeien f445 a f245 Stieren f440 k f250 Pinken f 50 k f 95 Graskalveren f 28 éi f 60 Vaarzen f 85 a f 430 Werkpaarden f 80 k f460 Slachtpaarden f 85 f445 Veulens f kt Hitten f 60 a f 90 Biggen f 6 a f 8 Nuchtere fokkalv. f 10 éi f 47 id. slachtkalv. f 20 a f 30 Schapen f 44 éi f 23 Lammeren f 44 k f 20 Biggen per week t 4.40 éi f4.20 Inzage der stukken wordt verleend lotkruiate 1»ven deze pmeente een vfteg 1 machine van de Nationale luchtvaart- WIJK EN AALBURG. A.s. Zaterdagmiddag speelt de voetbalvereen. N.O.A.D. alhier, tegen Juliana I en II (gecomb.) uit Heus )den, een vriendschappelijken wed strijd op haar terrein. 1 2e Paaschdag heeft de voetbalver. N.O.A.D. groote seriewedstrijden uit-l geschreven, die eveneens op haar ter rein aan de Aalburgsche straat ge houden zullen worden. De volgende clubs zullen hieraan deelnemen: T.O.P., Wijk en Aalburg; B.S.V., Besoijen; Z.S.V., Waalwijk; L.O.N. G.A., Heusden; W.V.V.Well; D.V. O., Kerkwijk; Merwede, Gorinchem. Voetbalbond S. O. S. Zaterdag 24 Maart werd de winter competitie besloten met een wedstrijd tus schen "W V.V., de kampioen, en een Bonds elftal. Het Bondselftal bewees doordrongen en met den 6en Aprili 1934 ter provin ciale griffie van 9—12 uur v.m. in kamer nr. 33. Zaterdagmiddag, 24 Maart, hield de „H.H.V." haar aangekondigd kinder- hengelconcours, welk schitterend geslaagd is. Het weer was bijzonder gunstig. Om 2 uur werd afgemacheerd vanaf het clublokaal, Café „den Gouden Leeuw", P. Verheij, naar het Heusdensch kanaal. Er waren 32 deelnemers. De uitslag was als volgt le prijs K. de Vaan, 235 gram, 4 deelige vischlat. 2e G. Millenaar, 190 gram, een paar voetbalschoenen. 3e L. Bax, 125 gram, voetbal. 4e H. de Leeuw, 110 gram, 3 deelige vischlat. 5e J. Burgmeijer, 108 gram, 2 beeldjes. 6e D. de Vries, 100 gram, 3 deelige vischlat. 7e Brouwers, 95 gram, doos cigaretten. 8e R. Millenaar, 85 gram, mondorgel. 9e Jaap Verheij, 80 gram, schoolétui. 10e R. Kamminga, 75 gram, twee vaasjes. lie K. Wolfersperger, 65 gram, stoommachine. 42e K. Verheij, 65 gram, handbal. 13e M. v. Deursen, 50 gram, lange vischlat. 14e W. v. Beijnen, lange vischlat. 15e J. de Vaan, lange vischlat. 16e B. Wijnstekers, 2 schilderijtjes. 17e A. Nieuwkoop, schepnetje. 18e Adr. Bax, vischspel. De overige kinderen kregen als troost prijs een reep chocolade. Na afloop werd J. A. Duyne, welke het initiatief heeft genomen en de repetities en, ook de uitvoering met vaste hand' heeft ge leid. Het talrijke publiek heeft volop genoten en na afloop ging een ieder voldaan huiswaarts, in de hoop; het volgende j,aar weer iets dergelijks te mogen genieten. Vrijdag werd in het gebouw voor Chr. Belangen door het Chr. Leesge zelschap „Werkendam en de Werken c.a.", de jaarvergadering gehouden. Te ongeveer 8 uur opent de Voor zitter, de heer B. W. v. d. Straaten, de vergadering en heet de aanwezigen har telijk welkom. Hij gaat daarna voor in gebed én geeft den secretaris, den heer J. Visser Jzn. Jr., gelegenheid tot het lezen der notulen van de vorige ver gadering. Zonder op- of aanmerkingen worden deze goedgekeurd. Hierna ver krijgt de Penningmeester het woord en schetst in een breedvoerig verslag dé toestand der vereeniging. Aan dit verslag ontleenen wij' het volgende: De vereeniging ging in het afgeloo- school Holland uit Eindhoven, dat we- pen jaar met 16 leden vooruit. Voor- gens motordefect een landing moest namelijk wonen deze leden te Sleeu- maken over de Maas op de Geldersche waarden. WIJK. Naar wij vernemen zal de uit voering, die door de fanfare „Oefe ning en Uitspanning", onder leiding wijk. Gevolg daarvan was, dat de porte feuilles eien te groot aantal leden zou den gaan bevatten; om dit te voorko men zijn te Sleeuwijk een tweetal nieu we series ingedeeld. De vereeniging telt thans 39 leden van den heer J. J. Hermans te Den ingedeeld 'in 6 serie's. De portefeuilles Bosch op Zaterdag 26 Maart zou zijn bevatten wekelijks minstens 6 tijd- gegeven, met medewerking van de schriften, terwijl elke 14 dagen een| tooneelvereeniging „Kunst en Genoe- boek wordt verschaft. Met ingang van gen", doch die tengevolge van het 1 October a.s. zal het tijdschrift „Oude overlijden van H. M. de Koningin- Paden" (Ds. Knap) uit de portefeuilles Moeder moest worden uitgesteld, verdwijnen, terwijl in de plaats daarvan thans plaats vinden op Maandag 2 het zoo juist uitgekomen tijdschrift April, 2e Paaschdag, geheel volgens „Moeder" (Prof. Waterink) komen. het programma opgemaakt voor den eersten datum. Het bestuurslid v. acclamatie herkozen, d. Kant werd bij de secre- Zaterdagmorgen werd de motor- taris als zoodanig bedankte en in diens boot „Tobaja", welke aan eenige heeren plaats werd1 gekozen Mej. E. v. Oord. dezer gemeente behoord, en vervaardigd j De contributie voor het jaar 1934 is door J. Garstman, B. Smits en Th' v. wordt gehouden op f7.(of tewel Alphen, timmerlieden alhier, met goed f 1.75 per kwartaal), gevolg te water gelaten. De boot biedt; Te ongeveer 9 uur sluit de voorzitter plaats aan ongeveer 8 personen. Hij maakt de vergadering, brengt een hartelijk een keurige indruk moeite noch kosten woord van dank tot de leden voor de zijn gespaard om hem zoo goed mogelijk wijze waarop zij de besprekingen voer- af te werken. den en richt inzonderheid woorden van Bij de eerste proefvaart voldeed hij vol- dank tot den heer N-ijman, die gedu- komen aan de gestelde eischen. WIJK EN AALBURG. Ter gelegenheid der begrafenis van H. M. Koningin Emma, hebben 3 bussen van de autobusdienst „De Onderneming" een reis naar Delft gemaakt. Ook door verschillende luxe auto's werd een reis daarheen ondernomen. WERKENDAM. Woensdagavond 14 Maart vond het bekende liedje gezongen van „we in de Nutszaal de slotavond plaats van rende den tijd dat het leesgezelschap bestaat, tijd noch moeite spaarde; aan hem dankt de vereeniging haar bestaan, aan hem dankt zij ook haar groei. De penningm. gaat hierna voor in dankgebed, waarna onder de ieden de gelezen boeken en tijdschriften wor den \jerkocht. De opbrengst hiervan öedroeg ruim f28.—.' De gehouden collecte tijcfens den Bidstondheeft in de Ned. Herv. Kerk opgebracht, f124.—. Zaterdagmorgen is nabij de sla- 4 I nnrrncfnl/i of Annan aan minnnf ciilf o in OAnr

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2