Voetbalsport. Binnenland, diploma met zeer goede aanteekening uitgereikt benevens een eereprijs, zijn de een Encyclopedie. Op de laatstgehouden hooi- en weilandverpachtingen besteedde men alhier 20 a 25 pCt. meer dan het vorige jaar. SLEE UW IJK. Naar ~wii vernemen hebben en kele jongens uit baldadigheid eenige palen die langs de straatweg alhier, geplaatst zijn voor het verkeer afge broken. De politie stelt een onderzoek in. Men verzocht ons aan de elec- triciteitsverbruikers te Werkendam en de Werken c.a. mede te deelen, dat züi 'bii verhuizing verplicht zijn hiervan tijdig aan het Hoofdkantoor der P.N.E.M. te 's-Hertogenbosch of aan de firma P. J. van Eede, In stallatiebureau te de Werken, Sleeu- wijkschendijk no. 2 (telefoonnummer 44) mededeeling te doen. Mocht dit door een aangeslotene worden ver zuimd, dan kan hii voor het ver dere stroomverbruik en meterhuur verantwoordelijk worden gesteld. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat alvorens een nieuwe bewoner aan het laagspanningsnet aangesloten perceel betrekt en in dit perceel het stroomverbruik wenscht voort te zetten, een behoorlijk inge vuld en onderteekend formulier voor aanvraag tot levering van electriciteit door hem aan vorengenoemde firma moet worden ter hand gesteld; be doelde formulieren zijn kosteloos bij de firma Van Eede verkrijgbaar. SPRANG. Mej. V. v. I. had te Amster- dam het ongeluk van een trap te vallen. De gevolgen waren dat zij op 2 plaatsen haar arm brak. Na te Amsterdam voorloopig verbonden te zijn is later door Dr. W. alhier den arm verder behandeld. WAARDHUIZEN. Het bouwen van een woon huis op „Kronenburg" te Uitwijk voor rekening van A. v. Herwijnen Pz. is opgedragen aan Gebr. Tan- kens te Andel. WIJK EN AALBURG. Door enkele ingezetenen was een vergadering belegd ten doel heb bende, de samenstelling van een lijst voor den z.g. „Dubbele raad," in ver band met de vereeniging dezer ge meente met Veen. Besloten werd de navolgende candidatenlijst in te le veren 1. J. C. Wink. 2. ij. de Graaff. 3. Nic. van der Maaden. 4. C. van Helden. 5. M. Schouten. 6. R. J. van Suilichem. 7. A. Michaël. WIJK. Maandagavond gaf de fanfare „O. en -U." alhier, haar aangekon digde uitvoering, onder leiding van den heer J. J. Hermans uit 's-Bosch. De Voorzitter opende met een woord van welkom en zei, dat door het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder deze uitvoering die aanvanke lijk was bepaald op Zaterdag 24 Maart, moest worden uitgesteld. Hii noemde dit uitstel in de eerste plaats te betreuren voor ons Vorstelijkhuis en ons volk, door het verlies, dat door het overlijden van deze Vorstin werd geleden, doch voor Oefening en Uitspanning" nog om een andere reden. De heer B, Roza, 2de directeur der vereeniging, die in November door een motorongeval in een zieken huis moest worden opgenomen, was in zooverre hersteld, dat hij den gang naar het repetitielokaal weer kon maken. Daarom wilde „O. en U." zijn blijdschap toonen en was deze uitvoering als zoodanig bedoeld. Voor de vereeniging was er alle reden tot blijdschap nu de heer Roza weer zoo ver was, immers ide vereeniging dankt aan hem voor een groot deel, de hoogte waarop zij is geklommen, de arbeid die daarvoor noodig was ver richtte de heer Roza steeds geheel belangloos. Spreker heette verder welkom de tooneelvereeniging „Kunst en Genoegen" die voor de eerste maal hare medewerking verleende. Hii bracht dank aan den heer Hermans, die direct bereid gevonden was an dere vereenigingen te laten wachten en zooveel als in ziin vermogen was de repetities persoonlijk te komen leiden. Verder aan den heer Jac. v. d. Mooren, die de avonden, waarop de heer Hermans niet kon de repe- titie's voor zijn rekening had geno men. Hierop werden een viertal num mers uitgevoerd, die blijk gaven, dat „O. en U." er nog steeds zijn mag en op hooge trap van de muzikale ladder staat. In de pauze voerde de too neelvereeniging op „Walter wint haar moeders Gunst," bijspel in een be drijf. De dames en heeren die hier aan meewerkten vervulden hunne rol len uitstekend en wisten door hun spel den lachlust van het talrijke pu bliek meermalen op te wekken. Na de pauze volgden wederom een viertal zware muzieknummers. Voor den slot- marsch bracht den Voorzitter het pu bliek nogmaals dank voor zijn flinke opkomst, den heer Hermans voor zijn leiding, de tooneelvereeniging voor hare medewerking, den heer B. A. v. d. Pol voor de beschikbaarstelling van gramofooninstallatie, waarmede dezen avond de pauze's werden aan gevuld. Het publiek keerde te onge veer elf uur, hoogst voldaan huis waarts. „Oefening en Uitspanning" kan weder op een welgeslaagden avond terug zien. WASPIK. Tot volontair ter Gemeente secretarie van 's-Gravenmoer is be noemd de heer G. Snels, volontair ter secretarie alhier. Op den 3en Mei a.s. hoopt het echtpaar P. PagieSneeuw zijn diamanten huwelijksfeest te vieren. Men is reeds druk in de weer om de zen dag voor het echtpaar onverge telijk te doen zijn. WERKENDAM. In den loop der maand Maart passeerden de Rijksschutsluis alhier van en naar de Nieuwe Merwede en Bakkerskil in totaal 778 vaartuigen. Het 9-jarig zoontje van dhr. C. v. d. P. kwam spelend door de spiegelruit van een auto te vallen, waarbij het ventje een zoodanige hoofdwonde opliep, dat dr. Bresser geneeskundige hulp moest verleenen. Terwijl de heer B. S. met zijn mo torfiets nabij de z.g.n. Looze - Stoep reed,' kwam hij, doordat de bocht niet voldoende genomen kon worden, te slippen, 't Ongeval, dat zich ern stig liet aanzien, is goed afgeloopen. Door den Bijz. Vrijw. Landst. afd. Werkendam, leider de lieer Fl. Stoop, werd onder flinke belangstel ling een prijsschietwedstrijd gehou den. Uitslag als volgt: ie prijs C. de Graaff 98 p.; 2e P. Bolhuis 94 p.; 3e F. H. v. d. Kant 92 p.; 4e G. v. Oord J.Jzn. 92 p.; 5e Jac. G. v. Oord 91 p.; 6e Fl. Stoop 88 p.; 7e B. Ippel 87 p.; 8e Adr. Hakkers 85 p.; ge Mar. Vos Hz. 85 p.; 10e G. den Besten 84 p. Door de heeren W. Botten berg, J. Bras, Nic. Moutliaan, C. v. Rijswijk, Jan Visser Johzn. en J. Zwets, leden der Turnver. „O.K.K." alhier, werden op de Paaschmaandag te Dordrecht gehouden wedstrijden, het diploma 3e graad turnen behaald. Zooals reeds enkele jaren te doen gebruikelijk is werd ook dit jaar door de C. J. M. V. „André- as" een (Paasch) Wijdings-avond ge houden en wel op Donderdag 26 Mrt. 1.1. De vergadering zou om half acht aanvangen. Hélaas echter bleek, dat het ónmogelijk zou zijn om half acht te beginnen daar de opkomst der be gunstigers zoo slecht was. En, dat niet alleen, maar ook de opkomst der leden liet zeer veel te wenschen over. Wii schatten dat slechts 2/3 der le den opkwam en daarbij het meeren- deel geruimen tijd te laat. Voorts had de vergadering wel een gezellig karakter. P. Holster die als Voor zitter de aanwezigen hartelijk wel kom heette en er in zijn openings woord opwees hoezeer men de ver eeniging in deze zijn steun onthield sprak den wensch uit, dat hoewel niet velen in getal, de vergadering toch mocht staan in die sfeer, waar in zii op den vooravond van den Goeden Vrijdag behoort te staan. En kele voordrachten, volgden terwijl door C. Pruissen een keurig onder werp werd geleverd overGethséma- né. Joh. Visser zorgde voor een or gelsolo tusschen de voordrachten en het opstel en vertolkte op zeer pas selijke wijze een variatie op: Chris tus, Gij Lam Godes! Na de pauze werd een Paasch-Liturgie uitgevoerd, waaraan behalve enkele leden, die voordrachten ten beste gaven, nog de medewerking werd verleend door Mej. de Ridder, Sopraan en den heer v. d. Bunt viool. De Lijdens-geschiedenis van den Heere Jezus Christus werd naar de beschrijving van Mattheus uitgevoerd. De aanwezigen hadden den tekst voor zich en konden dus nagaan wat ach tereenvolgens stond te gebeuren. Te ruim 10 uur sloot de Voorzitter de vergadering, dankte de aanwezigen voor hun opkomst en medewerking, en sloot de vergadering met dankge bed. De Ond. Paarden- en Veever zekering Mij. „Werkendam en O." hield in café v. d. Steenhoven op 29 Maart 1.1. haar jaarvergadering. Met een kort woord opende de voorz. de heer A. B. Holster deze vergade ring. Daarna las de secr. de heer G. v. d. Stelt de notulen en het jaar verslag, welke beiden werden goed gekeurd. De rekening over 1933 na gezien door de heeren IJ. M. Ken de en H. de Lorm, was in goede orde bevonden. Hieruit bleek dat de afd. Rundvee 75 leden telde met 652 run deren, verzekerd bedrag 84190 gld. Uitgekeerd werden 20 runderen, voor een bedrag van f2017,60. De ont vangsten bedroegen f2517,93. Uitga ven f 2960,20. Verm, van het saldo f448,27. Afd. Paarden: 44 leden met 175 paarden, verzekerd bedrag 46880 gld. Uitgekeerd werden 11 paarden voor een bedrag van f2227,50. De ont vangsten bedroegen f 1743,07. Uitga ven f 2772,62. Verm, van het saldo f 1029,55. Als bestuurslid werd met groote meerderheid van stemmen herkozen de heer A. B. Holster en gekozen K. v. d. Stelt, de laatste in de plaats van zijn vader, die wegens hoogen ouderdom niet meer in aanmerking wensch te te komen. Bij de gratis verloting vielen prij zen ten deel aan A. Pellekaan, Ant. v. d. Assem, K. v. d. Stelt, H. de Lorm, C. A. Koekkoek, C. Ippel, D. P. Middelkoop, G. W. v. d. Assem, Gebrs. Daim, J. Visser Azn., W. Sprong en M. Vink. Met een woord van dank sloot de voorz. daarop de vergadering. WOUDR1C1IEM. Tot bestuurslid van het Proef- tuinbedrijf te Gorinchem is herbe noemd de lieer A. B. Holster alhier. De brievenbesteller M. B. B. de Man alhier is overgeplaatst naar Ter Aar. ZALTBOMMEL, Uit de advertentie in een on zer vorige bladen zal het den leden der Protestansche Vereeniging tot be strijding van Ziekenhuis- en Operatie kosten voor de Bommelerwaard dui delijk zijn geworden, dat er op 19 en 20 April a.s. belangrijke zaken aan de orde zijn in de te houden Buiten gewone Algemeene Vergadering. De in de ledenvergadering van 16 Febr. j.l. ingestelde commissie komt met een voorstel om den haam der vereeniging te wijzigen, en om ver schillende artikelen van Statuten en Huishoudelijk Reglement en het ta rief aan een herziening te onderwer pen. Een en ander is gebaseerd op de ervaring in de twee jaren die de vereeniging bestaat, opgedaan. Het is niet mogelijk dit alles hier uitvoerig te behandelen, daarvoor zou ons geen voldoende plaatsruimte kun nen worden ingeruimd, doch zij, die de voorgestelde wijzigingen willen be zien, kunnen daarvan kennis nemen ten huize van den Secretaris der ver eeniging, den heer Koning, lederen Woensdag van 5 tot half acht uur, des namiddags. TWEEDE VERANTWOORDING van de artikelen voor de BAZAR TE GENDEREN, op 3, 4 en 5 MEI a.s. Bertels Oliefabriek, 150 luciferdoos" étuisTh. Nieumeijer, Groningen, 5 albums Firma Charles Schreuders, Heus den, 1 spiegel, 1 tafelkleed en een schoorsteenlooperFirma Monster, Gorkum, 20 busjes verf en 1 pak schuurpapier P. A. Verhoeven, wijnhandelaar, f J. Splinters, Wit Zijden SjaalMej. M. Thur, Baby pakje J. B. W. Schuppen, TafelkleedC. de Joode, TafelmatJ. Thur, Tafelkleedje P. Bouman, Fluitketel Corrie Branderhorst, 1 'paar Wollen Sokjes; Bertha Versteeg, 1 paar Sokjes Jo Thur, 1 paar Sokjes N. N., 2 Kandelaars, 1 Vrachtwagen, 2 Vaasjes Math, de Koning, Karaf (Peper- en Zoutstel)N. N., 2 fleschjes Odeur, Aschbak, 1 paar hand schoenen Peet en Jenny van Henaert, Molentje met Lepeltjes en eenig speelgoed J. van Hemert, Edammer Kaasje toegezegd; J. Brouwers, Tulband toegezegdN. N., Tulband toegezegdToos Kuypers, een SjaalBet je Kuypers, een Bonbonmandje Gerrie Kuypers, een Chocoladekannetje Sientje Kuypers, 1 Kleedje en 1 Theeblad. TWEEDE LIJST van de artikelen voor de BAZAR N C C. DUSSEN. te houden op 12 13 en 14 April as. Giften in natura iogekomen. Firma's Wedw. D. S. van Schuppen en Zoon Veenendaal, 2 doozen maaswol N. V. Philips Gloeilampenfabrieken, Eindhoven, 6 Philite servetringen, 6 Philite vinger- doekringetjes, 2 Philite kop en schotel, Philite lepeldoosje, Philite aschbakje Drukkerij Abovo, Geertruidenberg, 1 vul penhouder N. V. Douwe Egberts, Tabak Koffie- Theehandel, Utrecht, 50 pakjes tabak, 50 imit. oud zilveren tabaksdoosjes, 20 imit. oud-zilveren tabakstrommels.N. V. Louis Dobbelman, 1 Philite tabakspot, (4 Philite doos A P.) 2 pond silvershag tabakzakken, 3 oil silh tabakszakken, 3 zig zag sigaretten machines, 50 boekjes lucifers, 50 krikers, 20 potlooden, 25 zakspiegeltjes N. V. Rijlauts, Oud-Beijerland, 2 poppen, kaatsenballen, 1 klokgarnituur, 1 koek trommel, 1 wascbgarnituur Palmolieve fabriek, Amsterdam, 36 monsters Colgate's tube tandpastaN. V. v/b M. Ravens- waay Zonen, Gorinchem, 70 kleurplaten Caderius van Veen, Groote Markt Arnhem muts theekleedje Van Rijn's Mosterdfa- briek, Utrecht, 25 mosterd potjes N. V. Haarlemsche Stoomzeep- Parfumerieën- fabrieken „Het Klaverblad", Haarlem, 6 luxe parfumflacons, 18 zakspiegeltjes, en vogelalbum No. 1. GAMEREN. Een vriendschappelijke voetbalwed strijd welke alhier met Paaschmaan dag werd gehouden tusschen Gorkum I en Zaltbommel I, eindigde met ge lijk spel. De stand was in de rust 20 voor Zaltbommel. NIEUWENDIJK. 2e Paaschdag speelde de voetbal vereniging Blauw - Wit alhier een wed strijd tegen Sparta uit Andel. BlauwWit wist de overwinning te behalen met 65. WIJK EN AALBURG. Bjjgewoond door een talrijk publiek en begunstigd door prachtig voetbal weer, werden op Paaschmaandag de door de voetbalvereen Wilhelmina georganiseerde serie-wedslrijden gehouden. Een tweetal bondscheidsrechters, die met de leiding der wedstrijden belast waren, volbrachten hun taak naar behooren, zoodat de or ganiseerende vereeniging in alle opzichten op een schitterend geslaagden sportdag kan terugzien. De finale zal plaats vin den op 2e Pinksterdag, De uitslagen der eerste ronde zijn als volgtJuliana, Heus denRoodbroeken, Wijk en Aalburg 24 R. W. B., Besoijen H. V. V Haarsteeg 5—1 Sparta, Vrijh.-CapelleNeerlandia, Kaatsheuvel, 1 0; Zwaluwen, Baard wijkAchilles, Veen 4—0. Schitterend geslaagde serie wed strijden op 't N.O. \.D. terrein. Begunstigd door zeer mooi weêr, hadden j 1. Maandag de door bovengenoemde vereen, uitgeschreven wedstryden plaats. De uitslagen hiervan zijn Eerste ronde T.O.P., Wijk en Aalburg B.S.V., Besoyen 32. L.O.N.G.A., Heusden Z S.V. Waalwijk 1-0. D.V.O., Kerkwijk -W.V.V., Well 3-0. Demi finale T.O PWijk en Aalburg Merwede, Gorcum 00, weid door Merwede gewonnen met penalty's. L.O.N.G.A. D.V.O. 5—0. Finale D.V.O. T.O.P. werd op verzoek van laatst genoemde beslist met penalty's waarin D.V O. de sterkste was. LO.N.G.A. Merwede 1 1 werd door de eerste met penalty's gewonnen. De prijzen werden behaald door L.O.N.G.A. de eerste Merwede de tweede D.V.O. de derde en T.O.P. de vierde prijs; resp. 2 bekers, 1 krans en 1 tak. De wedstryden hadden een zeer orde lijk verloop en stonden op hoog peil, gezien de vele gevallen van gelijk spel, waren de ploegen wel tegen elkaar opge wassen. Vooral de laatste wedstrijd was prachtig te noemen, er werd forsch en toch fair gespeeldwij zijn geneigd te zeggen dat er als 't ware 2 derde klas K.N.V.B.'ers in 't veld waren. Het publiek, dat in groote getale aan wezig was heeft dan ook den geheelen middag volop genoten. De scheidsrechters de heeren Pol en Treffers leidden tot aller tevredenheid. Na afloop werden de prijzen in café v. d Maaden met een toepasselijk woord door een der bestuursleden uitgereikt. De voetbal vereeniging NOAD. mag met trots op dezen dag terugzien want, mede door de groote werkzaamheden van haar bestuur werd er geen wanklank gehoord, zoodat alles, ook voor deze gemeente, een waardig verloop had. A.s Zaterdag speelt NOAD. I alhier tegen L.O.N.G.A. Heusden om 4 uur en N O A.D. II tegen Wilhelmina II alhier om half zes, vriendschappelijk. WERKENDAM. Zaterdag j.l. speelde W.V.V. II tegen Stormvogels II en verloor met 38 Junioren A van W.V.V. en D.J.S. I 3 5 Junioren B van W.V V. met D.J S. II eindigde met 11. S.V.W. speelde dien dag gecombineerd tegen 't Wapen van Raamsdonk, uitslag 0-7. Serie's Paaschmaandag van S.V.W. le Wedstrijd S.V.W. II D.E.V.O. 46 met 2 X 7ys min. verlengen. 2e Wedstrijd Gore. BoysSparta 20. 3e Wedstrijd (dit is een tusschen- wedstrijd) S.V.W.A.D.O., uitslag 43. Verliezensronde SpartaS.V.W. II 5—2 Winnaarsronde D.E.V.O.Gore. Boys 2—1. Prijzen als volgt: 4ste prijs D.E.V.O.; 2de prijs Gore. Boys 3de prijs Sparta 4e prijs S.V.W. II. Beker wedstrijden Paaschmaandag. W.V.V. I - Zuider-Boys A 4—4. W.V.V. II Zuider-Boys II 20. W.V.V. Junioren A en Stormvogels Junioren 83. A s. Zaterdag nam. balf vier wissel bekerwedstrijd (2de ronde) door S.V.W. I en W.V.V. I, PAASCHDRUKTE IN DE LUCHT. Met Paschen is het vervoer op de bin nen- en buitenlandsche luchtlijnen der K.L.M. zeer druk geweest. Tezamen wer den er Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, Maandag en Dinsdag ongeveer 1000 pas sagiers vervoerd, dat is gemiddeld 200 per dag Zonneschijn en blauwe lucht hebben talrijke pleizierreizigers verlokt tot een tochtje. Gedurende de feestdagen werden op Schiphol, Warlhaven en Soesterberg 500 rondvluchten gemaakt. o1 VERDRONKEN. Dinsdagmiddag is het 12 jarig zoontje van den heer L dat over de brug van het Eindhovensch kanaal fietste, van de fiets gevallen en het kanaal ingerold. De jongen is verdronken. Toen een tuinder met zyn schuit van de Delftsche groentenveiling kwam, zag hy in de Zijde te Schipluiden een kin derlijkje drijveD. Het bleek te zijn een 3 jarig zoontje van den heer J. v. Wijk aldaar. Het kind is vermoedelijk bij het spelen te water geraakt en verdronken. De ouders hadden reeds pl.m. een halfuur naar het kind loopen zoeken. O BRANDEN. Doordat kinderen met vuur speel den, ontstond brand in een hooiberg staande in de buurtschap Toldijk, onder Steenderen (G.) Van den hooi berg sloeg het vuur over naar de boerderij van den heer Harmsen, om vandaar over te slaan naar de boer derij van Memeling. Hoewel de brand weer van Steenderen direct ter plaat se was, kon zij door gebrek aan wa ter niets uitrichten. De beide boer derijen brandden geheel af. 2 var kens kwamen in de vlammen om. Een buurman, die trachtte de var kens te bevrijden, werd door een brandende balk getroffen en licht gewond. Onder de gemeente Bakel heeft een brand gewoed. Om halftien brak brand uit in een stal, gelegen achter de boerderij, bewoond door den land bouwer Rovers. Het gebouwtje werd totaal vernield. Door den wind sloe gen de vlammen over naar de boer derij van den landbouwer R. Deze stal ging eveneens geheel in de vlam men op. Twee koeien, drie vaarzen en drie varkens kwamen in de vlam men om. Vervolgens sloeg het vuur over naar een derden stal, die ge vuld was met hooi en stroo. Ook dit gebouwtje werd door het vuur totaal vernield. De oorzaak van den brand is onbekend.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 10