io. 5423 Vrijdag 6 April De Grootmoeder. Onverwoestbare-Dakbedekking. Ijzerhandel WILLEM DE BRUIN. TWEEDE BLAD Reeds 7.000.000 M2. gedekt in Nederland!!! Op rollen van 10 M2., vanaf 20 ets. de M2. en Zuiver Teervrij Amerikaansch Product. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Binnenland. FEUILLETON. Yoor Gorinchem Omstreken alleen verkrijgbaar BEHOORENDE BIJ HET DIE ELLENDIGE RUGPIJN. Wanneer gij 's morgens bij het op staan gekweld wordt door pijn in uw rug, welke onuitstaanbaar is bij buk ken, bij de geringste inspanning eft die u steeds ondragelijke last veroor zaakt bij uw dagelijksch werk, toont dit aan, dat de onzuiverheden niet voldoende uit uw bloed gefiltreerd worden. Vooral ook als zich daar nevens verschijnselen vertoonen als voortdurende hoofdpijn, duizeligheid, wallen onder de oogen, een afgemat gevoel, enz. De organen, wier taak het is om het bloed te zuiveren van de erin voorkomende afvalstoffen, werken traag of zijn verzwakt, en ver- waarloozing van deze verschijnselen kan voeren tot zeer ongewenschte verwikkelingen. Komt uw organen .te hulp bij de eerste waarschuwende kenteekenen, dat zij' niet in orde zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal middel voor bovenge noemde kwalen. Zij zijn wetenschap pelijk samengesteld en beoogen slechts één doel: het opwekken tot gezonde werking der organen, die zorg dragen dat uw bloed voortdu rend goed gefiltreerd wordt en die de onzuiverheden eruit afvoeren. En dat zij inderdaad volkomen voldoen aan de eraan gestelde verwachtingen, toonen de duizenden getuigschriften uit alle deelen der wereld van dank bare personen, die hun gezondheid herkregen met behulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgb. bij apothekers en drogis ten hf i.-, f 1,75 en f 3.— per doos, om zetbelas ting inbe grepen. Let vooral op den juisten naam. HAAR KNIEEN WEIGERDEN. Gevolg van verwaarloosde rheuma tiek. Verlichting na een lilden van 14 jaar. Flier volgt een 'brief die bewijst, dat zelfs een lang verwaarloosde rheumatiek voor het juiste middel zal wijken. „Ongeveer 12 tot 14 jaar lang heb ik nu aan rheumatiek geleden en dom genoeg nooit ernstig ge- probeeid het kwijt te raken. De soort rheumatiek dat ik had, ontnam mij het gébruik van handen en knieën. Nu en dan konden mijn knieën eens klaps weigeren, zoodat ik neerviel als geen stoel of tafel in mijn nabijheid was. Eindelijk besloot ik dan Kru- schen Salts eens te probeeren ik nam een ernstige proef en nu voel ik me een ander wezen. Ik kan nauwelijks zelf gelooven, dat ik zoo korten tijd geleden nog' met een stok rondstrompelde." Mevr. M. L. P. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der in wendige organen; een toestand waar van de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheelen gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het ge- heele gastel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot het behoud van een in wendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewan den aan tot gemakkelijke, geregelde werking. U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zii zich kunnen ophoo- pen, ongetwijfeld het peil uwer ge zondheid zullen verlagen. De „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen voor komt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen verhoogen de werking der afvoerorganen, verschaf fen U nieuwen levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bii alle apothekers en dro gisten k f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralen de gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maat- schappii Amsterdam voorkomt. Adv. 52. Ja, antwoordde zij ik her inner het mij; maar gij moet het ver geten. Maar waarom? Omdat mijne woorden geen waar de voor u zouden kunnen hebben. Dat was hetzelfde, als had zij hem gezegd: Eerst moet gij uzelf verklaren. HJj begreep het en hernam: Juffrouw Cécile, ge hebt sedert langen tijd reeds kunnen radlen, dat ik u bemin. En hij wilde er juist bijvoegen: En mijn eenige wensch is mijn leven aan het uwe te verbinden, maar hij had er den tijd niet toe, want door de angstkreten van mevrouw Lion- net en de gravin gewaarschuwd, liet Cécile haastig den arm van haar cava lier los, om naar den muur van een huis te v luchten. De oorzaak was een hollend paard, dat i n draf op hen toekwam. De straat was nauw, en de twee jonge lieden hadden gevaar geloopen. Maar plotseling was een groote krach tige man, die knecht bij een rijke fa milie scheen te zijn, op het paard toe gesneld, pakte het bij de teugels en DE DUBBELE MOORD TE 'S-GRAVENHAGE. De verdachte gearresteerd. Het is de Haagsche politie gelukt op een landweg onder Loosduinen den 26-jarigen V. aan te houden, die ervan wordt verdacht op Goe den Vrijdag zijn vrouw en zoontje op gewelddadige wijze in hun wo ning aan de Veenkade te 's-Graven- hage van het leven te hebben be roofd. Twee surveilleerende agenten wer den door een voorbijganger opmerk zaam gemaakt, dat de gezochte V. zich in hun onmiddellijke nabijheid bevond. De agenten zochten den man op, die naar alle waarschijnlijkheid gedurende de laatste dagen langs de wegen in de omgeving van Den Haag gezworven heeft en hielden hem aan. Tijdens het vervoer naar het hoofd bureau van politie was de man zeer overspannen en bii het begin van het verhoor, dat de commissaris hem wilde afnemen, kreeg hij een zenuw aanval, welke van dien aard was, dat het verhoor geen verderen voortgang kon vinden. De man werd voorloopig weggeleid, teneinde eenigszins tot 'be daren te komen. Ook over de motie ven, welke hem tot zijn daad zouden gebracht hebben kon hij nog niets mededeelen. o DE NEDERLANDSCHE TABAKS- HANDEL. Tusschen de Nederlandsche tabaks handelaren is een overeenkomst ge sloten, welke van zeer groot belang is voor de Amsterdamsche en Rotter- damsche tabaksmarkten. Bovenge noemde handelaren hebben zich na melijk bij schriftelijk contract ver plicht, om1 voor den tijd van één jaar geen partijen Sumatra-oogst '33, direct of indirect, „bii onderhande ling," „uit de hand" of „vervroegde inschrijving" van de importeurs te koopen. Naar deze partijen zal uit sluitend worden gedongen door mid del van de in ons land plaats vinden de officieel aangekondigde inschrij vingen. Tevens verplichten zii zich voor den tijd van een jaar geen ta bak, welke anders dan door de in schrijvingen van importeurs mocht zijn gekocht, te koopen, te verkoopen of te,verhandelen. Op de overtreding dezer bepalingen is een boete gesteld van f250.000. Hbld. o- DE DOODSLAG TE WEERT. De Rechtbank te Roermond heeft uit- spiaak gedaan in de zaak tegen den 16-jarigen W. K., die zijn 37-jarigen com L. K. in zijn woning in de Ka naalstraat te Weert op 17 Januari j.l. met een revolverschot doodde. De Rechtbank stelde W. K. voor waardelijk ter beschikking van de Re geering met een proeftijd van driejaar. De eisch was ter beschikking stelling van de regeering tot zijn 21e jaar en drie jaren gevangenisstraf. AUTO TE HAARLEM TE WATER. De inzittenden gered. Dinsdagavond moest de 4S-jarige J. van Servellen uit Aardenhout, die op den Leidschvaartweg te Haarlem met zijn auto reed, uitwijken voor een tot nu toe onbekend gebleven motor rijder, die voor hem reed en die zon der eenig teeken te geven, van richting veranderde. Door dit plotselinge uit wijken werd een uit tegenovergestelde richting komende wielrijder, de 17-jari- ge R. door de auto gegrepen. De be stuurder raakte nu de macht over het stuur kwijt, de auto slóeg over den kop en rolde de Leidschevaart in. Omstan ders sprongen onmiddellijk te water en slaagden er in de vier inzittenden behalve de heer v. S. waren ook nog zijn vrouw, zoon en dochter in de auto gezeten te redden, door het stuk slaan van de ruiten. Zij kwamen allen met den schrik vrij en konden per taxi naar huis gaan. De wielrijder had ernstige wonden aan hoofd en beenen opgeloópen en werd, na eerst door den hield het staande. Albert haastte zich naar den onbe kende om hem te danken. Deze liet Albert den tijd niet een woord te zeggen, maar fluisterde hem in: Mijnheer, ge loopt een gevaar, grooter dan dat, waaraan gij ontsnapt z>ijtpas op, ge wordt voor den gek gehouden. Voordat de jonge man van zijn ver bazing was bekomen, was de onbekende verdwenen. Albert stelde een groot vertrouwen in Cécile; en toch maakte de geheim zinnige waarschuwing een hevigen in druk op hem. Gedurende de volgende dagen be merkten de moeder en de dochter een verandering bij hem op; hij wierp op Cécile steeds onderzoekende blikken; hij deed haar vragen, waaraan hij vroe ger niet zou gedacht hebben; kortom hij stelde nog altijd het huwelijksaan zoek uit. Hiij zou wel hebben willen weten, wie de geheimzinnige onbekende was, die hem had 'leeren wantrouwen; hij wilde hem terug zien, met hem praten. O! waar zou hij hem kunnen ontmoe ten? Op een avond gaf de knecht van het hotel hem een briefje over, dat een Italiaansch meisje had gebracht. Het luidde: „Kom morgenochtend om negen uur in de rue Allary, maar verberg u zoo goed mogelijk en wacht." Ongevaüendienst verbonden te zijn, naar het St. Elisabethgasthuis vervoerd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE GILZE. Onder de gemeente Gilze en Rijen is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto uit Rotterdam, bestuurd door den heer P. R., reed met groote snel heid over den weg, toen de wagen slip te en in volle vaart tegen een boom reed. Dhr. P. R. bekwam lichte verwon dingen, doch de beide andere liepen in wendige kwetsuren op en moesten naar het St. Ignatius Ziekenhuis te Breda worden vervoerd. Haar moeder werd zeer ernstig gewond en werd in be- denkelijken toestand in het Diacones- senhuis te Breda opgenomen. o BRAND TE ZAANDIJK. Dinsdagmiddag is te Zaandijk brand ontstaan in een huis, bewoond door de wed. Krook, aan de Goeman Bor- giusstraat, door het ontploffen van gas sen in een kachel. De bewoonster, die zich op de zolderverdieping bevond, had niets van het uitbreken van den brand gemerkt. Een bakker, die juist aankwam, waarschuwde jnevrouw K., zoodat zij nog tijdig het huis kon ver laten. De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, kon niet verhinderen, dat het geheele pand uitbrandde. De inboedel ging in de vlammen verloren. O WORSTMAKERIJ BIJ EEN BED- STËDE.' Bedorven gekookte varkenspootjes. Voor het Kantongerecht te Gorin- chem stond terecht de slager A. de J., aldaar, die in een kamer met een bedstede, waarin geslapen werd, een worstmachine had opgesteld, welr ke kamer in geen enkel opzicht aan de voor worstmakerii (gestelde eischen voldeed. In de kamer bevond zich een mand met 49 gekookte en reeds bedorven varkenspootjes en voort» nog een hoeveelheid niet behoorlijk gestempeld vet, dat ook reeds gedeel telijk bedorven bleek. Een en ander, werd in beslag genomen en op last van den Keuringsdienst vernietigd. De Kantonrechter vond het een' zeer ernstig feit, daar hieruit massale; vleeschvergiftigingen kunnen voort komen met ernstige gevolgen. De hulpkeurmeester W. van S..te Gorinchem, die als getuige werd ge hoord, bevestigde, dat zelfs een leek kon constateeren, dat de varkenspoot jes bedorven waren. Iemand, die zóó zijn vak als slager op neemt, aldus zeide de Kan-, tonrechter, moest maar liever vuilnis man worden. Spr. eischte in totaal f 130 boete, te vervangen door 1 maand en 25 dagen hechtenis. Ónder toevoeging van een ernstige waarschuwing voor dergelijke minder waardige practijken werd de slager, De J. veroordeeld tot fioo boete of 70 dagen hechtenis. INLANDER DOOFTTITGER AAN GEVALLEN. Aneta seint uit Benkoelen Een inlander te Padangbetoea, ge legen aan den grooten weg, 26 K.Mi- van Benkoelen, werd bii het afda len uit zijn huis, door een tijger be sprongen en gescalpeerd. Veldpolitie uit Benkoelen is naai", Padangbetoea vertrokken. o1 DE WERKLOOSHEID DAALT. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 593.000 le den van ingevolge het Werkloos heidsbesluit 1917 gesubsidieerde vcr- eenigingen in de week van c tot en met 10 Maart 1934 heeft 'bedragen'- 25.4 pCt. In de vorige verslagperiode (19 tot en met 24 Februari) be droeg het percentage 26.9; de werk loosheid is dus in den loop van twee i o a. Station Haarlem, Amsterdam C. S. Philips fabrieken, Eindhoven Suikerfabriek vHOLLANDIAa, Gorinchem. R. K. Sanatorium, Bilthoven. v Veemarkthallen, 's-Hertogenbosch, Amilko, Gorinchem.. Bijenkorf, 's-Gravenhage, enz. enz. enz. A Albert twijfelde er niet aan, of die raad was hem door den onbekende ge geven. Hij herinnerde zich, dat de gravin en haar dochter dikwijls des morgens acht uur uitgingen. En toch had hij er eerst een afkeer van de rol van spion te gaan spelen; maar hij was jaloersch en wilde in elik geval uit de onzekerheid geraken. Den volgenden morgen begaf hij zich om acht uur naar de rue Allary en ging opzijn post staan. Na korten tijd verschenen moeder en dochter, en gleden langs de huizen. Zqn hart sloeg hevig. Maar wat zou hij zien? Zeker was er het een en ander schan delijk geheim, dat hém voor a'.tijd van zijn dwaze hartstocht zou verlossen. Hij verging van woede, die hem deed vergeten, dat hij zich verborgen moest houden, zoodat mevrouw de Pré mor in hem bemerkte en op hem toestapte. Welk gelukkig toeval heeft u op onzen weg gebracht, waarde Albert? vroeg zij. Een wandeling, stamelde hij. Een wandeling, herhaalde zij ouze wandeling heeft een doel, mijn heer Albert. Wij moeten een arme we duwe wat geld brengen, een moeder van drie kleine kinderen, die de ba rones de Vitel mij gerecommandeerd heeft. Zij lijden de ergste armoede, maar de arme vrouw is trotsch geble ven in haar ongeluk. Ik moet nog voor zichtig zijn, wanneer ik haar geld aan bied. Hier woont zij op de vierde ver dieping. Gaat ge met ons mee? Neen, mevrouw, ik zou die arme vrouw maar storen met mijn aanwezig heid. Neem deze loufs voor haar mee. Als gij het goedvindt, dames, zal ik op straat op u wachten en u naar het hotel terugbrengen. Goed, antwoordde de moeder. En zij ging met haar dochter het huiis binnen. Albert had een andere reden, dan die, welke hij had opgegeven, omdat j hij hen niét wilde laten onderstellen^, dat hij aan hun woorden twijfelde. Hij was verlegen, omdat hij hen niet ge loofd had en vergaf het zichzelf niet. De graven en Cécile kwamen terug. Albert wilde een rijtuig nemen. Neen, zeide de gravin geef mij uw arm en laat ons te voet gaan. Nauwelijks hadden zij honderd pas sen gedaan, of hij gevoelde mevrouw de Prémorin beven. Wat scheelt u, mevrouw? vroeg hij. Niets, ik heb mijn voet aan een steen gestooten. Albert hechtte geen gewicht aan die gebeurtenis en lette te nauwernoodop een man, die hem voorbij ging en daar na voor hen liep. Mijnheer Albert, zeide de gra vin, toen zij aan het hotel waren ge komen ik dank u, nu hebt ge uw vrijheid terug. De jongeman liet moeder en dochter naar binnen gaan en begaf zich naar het Casino, waar hij de kranten begon te lezen. ""1. I Weldra kwam een vreemdeling hin- nin, die zich aan een tafeltje neerzette), en in wien Albert den onbekendle her kende, die hem op straat was voorbij gegaan. v 1:01 Het was een man van ongeveer veer tig jaar; hij had een hoog voorhoofd, regelmatige, mooie trekken, die te ken-, nen gaven, dat hij goed1 geleefd hadj Albert zag, dat die onbekend lange/ doorborende blikken op hem1 vestigde! Hij begon te lezen, maar telkens, als hij het hoofd ophief, ontmoette hij denzeh- den blik, en hij begon juist-zijn ge duld te verliezen, toen de vreemdeling) de zaal verliet. Albert vroeg een bezoeker van het Casino, met wien hij eenige maten) had gesproken, of hij dien heer kende* Het is mijnheer de Septême, kreeg hij ten antwoord. 1 Nu was hij nog niet verder. Het is vreemd, zeide hij- hij 'wordt gegroet, en hij spreekt tot niemand. Dat is, omdat hij geen rellaties wil aanknoopen. Hij is trotsch, heeft een onmetelijk vermogen gehad, doch door het groote, verkwistende leven, dat hij heeft geleid, is er niet veel meer overgebleven. Het is ook niet goed» twist met hem te zoeken, want in het duel is hij altijd zeker, zoowel öp het pistool als op den degen. (Wordt vervolgd), j Nieuwsblad —t RUBEROID-KAPEE 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 5