Marktberichten Rivierberichten. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. Y eilingberichten. DRUNEN. Prijsnoteering van 7 April. Per K G. Ceuleman 910. Spinazie 812. Idem 111 5-8. Witlof 8—11. Idem II 2—7. Is van een door den Minister vastge- zich geen persoonlijke ongelukken voor- steki certificaat van oorsprong. Deze deden. De schade aan het gebouw toe- certificaten zullen worden acgegeven gebracht, is echter zeer aanzienlijk. Het door den heer J. A. Geluk te 's Graven- autoverkeer ondervond door een en an- hage. der eenige ^stagnatie. GESCHORST. VERKEERSONGEVALLEN. Een tiental arbeiders te Veendam,\ Zondagmiddag wandelden de twee <öie in werkloozendienst bij een land-zusters Eos op den Soestdijker Straat-1 Sjalotten 68. Spruiten 2425. bouwer voor ontginning arbeidde.!weg in de richting De Bilt. In dezelf-1 Per stuk: boeit op eigen boutje den Goeden! de richting reden twee auto's. Plotse-Selderij 1—7. Sla 57. Sla II 2 Vrijdag als feestdag beschouwd en ling staken de meisjes den straatweg Roode kool 10 12. idus als rustdag. over, met het gevolg, dat het 18-jarige De rijksinspecteur heeft deze daad meisje Bos onder een der auto's kwam met schorsing gestraft, waardoor de en zoo ernstig gewond werd, dat zij jgezinnen van steun zijn uitgesloten, spoedig na het ongeval overleed. De auto is door de politie in besllag ge- VOEDSELVERGIFTIGING TE j nomen. WASSENAAR, j Zaterdagavond is ,op den Rijksstraat- Te Wassenaar heeft zich een geval weg te Wassenaar een 50-jarige wiel- van voedselvergiftiging voorgedaan, dat rijder, zekere V., wonende in de Raap- aan de 54-jarige wed. N. B. geb. B. horstLaan te Wassenaar, door een auto overreden en gedood. het leven heeft gekost. Mevrouw B. woonde met haar zus ter de 50-jarige mej. A. B. en een broer tn een perceel aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat te Wassenaar. O— BRANDEN. Te Oldenzaal brandde het winkelpand van den heer Borghuis in de Bisschop- Om halfzes 's avonds had men gege- straat uit. ten, o.m. van een taart, welke de heer Xe Leuth bij Nymegen brandde de B. te 's Gravenhage gekocht had. Een mandenmakerij met winkel van den heer uur later werden de beide zusters on- j van ec^ af. wel. Hun broer heeft de gewoonte een bord ,pap te eten, en dat is vermoedelijk zijn behoud geworden. De beide zusters werden zeer ziek. De heer B. verzorgde haar, maar haalde pas om half tien dokter J. Deze waar schuwde de politie. Mevr. B. overleed n,a korten tijd. Dsr. W., die eveneens geraadpleegd werd, constateerde voedselvergiftiging. Inspecteur van politie Fogteloo nam daarop de etensresten in beslag en de teamen 30 varkens en 100 kippen in de Te Bussum zijn twee kapperssalons van den heer Wobers in de Nassaustraat bij afwezigheid der bewoners uitgebrand. Te Herveld, gemeente Valburg, is de hofstede van Wittenberg geheel afgebrand. Te Oss is de kapitale boerderij en een landbouwschuur van den heer Brok ge heel uitgebrand. De geheele inboedel, landbouwgereedschappen, landbouwmachi nes, een groote voorraad hooi en stroo werden een prooi der vlammen. Eveneens officier van justitie, mr. Cohen Ter- vaert, legde beslag op het lijk. Dr. Hulst en dr. Schirm werd een onderzoek opgedragen. De resultaten hiervan zijn nog niet bekend. Het lijk werd' echter vrijge geven en de verzegeling van het huis veïbroken. Mej. A. B. is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Haar toestand is vrij gunstig. o AMOKMAKER. In den nacht van Zondag op Maan dag stond' de 52-jarige grondwerker J. ,H. G. in de Schoorsteenvegersganig in den Oppert te R'dam te wachten op z'n vrouw, de eveneens 25-jarige J. G H., die sedert eenigen tijd gescheiden van hem leeft. Toen de vrouw aan-< kwam, liep hij met haar een eind op tot (in de Verlaatstraat. Wat tusschen man en vrouw is voorgevallen, valt nog iniet met zekerheid te zeggen, maar het slot was, dat G. zijn mes trok en de vrouw een steek in de borst toebracht. Daarna nam hij de vlucht. De gewon de vrouw liep naar het politiebureau aan de Galerij, vanwaar men haar naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerde. Daar werd de niet ernstige wond gehecht. Na zijn vlucht moet G. den 71-jarigen P. K., wonende in de Halve Maansteeg hebben opgewacht, daar hij dezen er van verdacht zijn vrouw als huishoud ster iin huis te hebben genomen. Ook hier was het mes het argument van G., want hij bracht K. twee steken toe, één in den rug en één in de borst. Ook deze gewonde werd naar het Zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd en daar verbonden. Naar dje juiste toedracht van de zaak wordt een onderzoek ingesteld. INBRAAK TE LEIDEN. Te Leiden is tijdens de afwezigheid der bewoners ingebroken ten huize van den heer ,L. Zaalberg aan de Van Oi- tienbar nevelt straat 38. Eenige zilveren voorwerpen worden .vermist. o VERDRONKEN. De 80-j,arige schipper Salomons is, misleid door de duisternis, in de Wete ringstraat te Meppel te water geraakt en verdronken. o KINDJE TE ALMELO OVERLEDEN. Had uit ,een flesch medi cijnen gedronken. Zondagmiddag is in het Algemeen Ziekenhuis te Abnelo overleden een twee-jarig kind (van de familie Schlos- ser, dat Zaterdagavond had gedronken uit een flesch medicijnen, bestemd voor uitwendig gebruik voor een ander kind uit hetzelfde huisgezin. Deze medicijnen bevatten een .vergif. Het kind kreeg ontzettende pijnen en moest worden geopereerd. Na een tweede operatie is het kind Zondag "gestorven. o HEISTELLING OMGEVALLEN. Bij het inslaan van de zware palen, welke noodig zijn voor de nieuwe brug in den provincialen weg onder de ge meente Hazerswoude, is een groote hei stelling omgevallen. Het gevaarte kwam neer op het dak van een arrestantenlokaal, dat vrijwel geheel werd vernield. Gelukkig bevond Zich niemand in het gebouw, zoodat vlammen om. —o BEZOEK NIEUWE KERK TE DELFT. Zaterdag was het de laatste dag, dat een bezoek kon worden gebracht aan de Nieuwe Kerk in rouwaankleeding. Het totaal aantal bezoekers van 28 Maart tot Zaterdag bedraagt 50.000, waardoor een bedrag van f46.500 verkregen is ten be hoeve der restauratie. DE A. V. R. O. Blijkens het jaarverslag verkeert de A.V.R.O. in grooten bloei. Het ledental steeg in 4933 met ruim 25000 tot 200 258. De „Radiobode" heeft een oplaag van 260.000 exemplaren en kon f 690.000 aan het omroepbedrijf afstaan. De A.V.R.O. beschikte op 31 Dec. over een bedrag van f2 034 485. Aan de omroepprogramma's werd ten koste gelegd een som van f 659 460.27. 200 Personen bevinden zich in vasten dienst van de A.V.R O. EEN AANVAL VAN RAZERNIJ. In het gezin van de wed. Vieroven te Wateren, gemeente Diever, heeft de doof stomme zoon Johannes zijn moeder en zuster, naar bet Hbl. meldt, in een aanval van razernij vreeselijk mishandeld. Beiden bracht hij tal van steken toe met een els. Vooral het meisje werd ernstig getroffen. Een van haar armen brak en met een punt van de els werd een long geraakt. Zij is naar het ziekenhuis te Groningen over gebracht. De dader is door de politie in arrest gesteld. Voor eenige dagen werd de dader door zijn broer ernstig mishandeld, waarvoor laatstgenoemde een zware straf opliep Thans heeft het slachtoffer op zijn beurt de vrouwen uit het gezin onder handen genomen. BLIKSEM IN EEN R.K. KERK GESLAGEN. Een vrouw licht gewond. Tijdens het korte hevige onweer, dat zich Zondagmiddag boven Noord-Limburg ontlaste is de bliksem in de R. K. Kerk te Meerlo. De bliksem sloeg vanuit den toren in de kerk. Een vrouw werd door den bliksem getroffen en liep enkele lichte brandwonden op. De personen, welke zich in de kerk bevonden, vluchtten ver schrikt naar buiten. Er was toen echter nog niets van een brand te merken. Eerst een klein half uur daarna zag men rook uit de kerk komen. Direct daarop sloegen de vlammen uit den toren. De plaatselijke brandweer werd spoedig ge waarschuwd en was al gauw in actie. Zij kon echter weinig uitrichten. De motorbrandspuit uit Horst kwam reeds een minuut of tien na het verzoek om assistentie ter plaatse van den brand. Er werd hard gewerkt. Het vnur greep snel om zich heen. Spoedig stond ook het dakwerk in vlam. De hulp van de Ven losche brandweer moest ook ingeroepen worden, ook deze was spoedig op het ter rein van den brand. Gezamenlijk be streed men krachtig het vuur. Men kon echter niet voorkomen, dat de toren zoo goed als geheel uitbrandde. Ook het dak was grootendeels weggebrand. De omstaande huizen, welke flink nat gehouden waren, bekwamen geen brand-, doch wel waterschade. Q -4. Per bos Radijs lx/j2X/S Keelen lx/82x/2 Rabarbar lx/23. Preij 310. Tulpen 4—6. Per bak: Violen 403112. GORINCHEM, 9 April. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 443 runderen, 9 nuchtere kalveren, C schapen, 8 lammeren, 7 varkens, 176 overloopers, 538 biggen. Pryzen by matigen handel Zware kalf koeien f 160240. Melkkoeien 140200. Kalfvaarzen f 130180. Guiste vaarzen f 100140. Vaarkoeien f 90140. Pinken f 60110. Stieren f 60130. Graskalveren f 30—70. Nuchtere fokkalveren f812. Nuchtere kalveren voor export f 25. Drachtige varkens f 4070. Natte zeugen f 2540 Overloopers f 1222. Biggen f812. Schapen met lammeren f 2025. Voor de Crisis-Rundvee-Centrale waren aangevoerd plm. 80 en werden aange kocht ongeveer 50 runderen tegen de prijzen A plus 34 ct., A 30 ct., B 25 ct. en C 20 ct. per K G. GORINCHEM, 9 April. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 44151 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren fl.90f2.55 per 100 Eendeneieren fl.902.20 per 100 Ganzeneieren b6 cent per stuk Kievitseieren 10 cent per stuk BREDA, 9 April Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 123 stuks vee, t. w. 39 stuks hoornvee, 83 biggen en 1 schaap. Prijzen Biggen f 8— 41 Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2729 2426 Vette koeien 22 —25 1921 Weide-beesten 80150 De handel was over het geheel goed. Er was veel vraag naar beesten voor de wei. Deze werden goed betaald. De biggenhandel was goed. Voor de Crisis-Rundvee-Centrale wer den aangevoerd 50 runderen, waarvan 15 stuks werden afgewezen. ROTTERDAM, 9 April. Aanvoer 1033 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 34—36 30—32 26—28 Op 10 April. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.00 val 5 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.87 was 49 Crévecoeur (Maas) 0.87 was 50 St. Andries (Maas) 1 14 was 30 Venlo 10 99 was 14 Maastricht 43.89 val 11 NEDERLAND—IERLAND. De wedstryd Zondagmiddag gespeeld in het Stadion te Amsterdam tusschen de voetbalvereenigingen uit bovengenoemde landen, eindigde met een verrassende overwinning van Nederland met 5—2, zoodat door deze overwinning het Ned. elftal zal deelnemen aan het wereld kampioenschap te Rome. Voetbalbond S. O. S. De Zomer competitie vangt voor Af- deeling B reeds aan op Zaterdag 14 April te 5 uur. Programma Wilhelmina Sparta I (Andel). S.V.W. II —Stormvogels II. N.O.A.D. II—W.V.V. II. Blauw Wit IAchilles I. WERKENDAM. Zaterdagmiddag had de 2e ronde plaats der Amstelbekerwedstrijd, door W.V.V. I en S.V.W. I. W.V.V. kwam nu voor de tweede maal de overwinning toe en wel met 3—0. Gespeeld werd door S.V.W. II en W.V.V. II om een lauwerkrans hiermede was S.V.W. de gelukkige, met eindstand van 32. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een RIJWIELBELASTINGMERK. In lichtingen bij den Brigade Comm. der Kon. Marechaussee alhier. Morgen Donderdagavond hoopt het Kinderkoor „Frisch Gezongen" in het hotel Concordia, des avonds om half acht, een uitvoering te geven, onder leiding van den heer Runge uit Zaltbommel. Behalve een schitterend programma van zangnummers zal worden opgevoerd het aardige tooneel - stukje van J. de Groot: Or. Alwetend." Zie advertentie. Op Zaterdag 14 April a.s. zal des namiddags 3 uur een raadsvergadering worden gehouden, in welke bijeenkomst op plechtige wijze afscheid zal wor den genomen van den Edelachtbaren Heer H. J. van Eggelen, Burgemeester dezer gemeente. Te -ongeveer vier uur zal receptie worden gehouden, teneinde den in gezetenen -de gelegenheid te geven af scheid van hun Burgemeester te nemen. Na afloop der receptie, circa 5 uur, zal door de beide muziekvereenigingen voor het stadhuis aan den scheidenden Burgemeester een ovatie worden ge bracht. Tijdens de receptie zal door den Eeiaardier, den heer Chr. Merkx, een carillonconcert worden aangeboden, ter wijl des avonds door de Fanfare der H. Familie nog een concert op de Vischmarkt zal worden gegeven. De ingezetenen worden beleefd ver zocht te vlaggen. De Directie van de N.V. Water- leliding Maatschappij N.W. Brabant, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat den aanleg van binnenleidingen uit sluitend mag geschieden door bij ge noemde Maatschappij erkende Water- fitters, zulks om teleurstelling te voor komen. Erkend waterfitter voor Heus- den en Omstreken J. v. Laarhoven, Markt 91, Heusden, waar nadere in lichtingen volgens voorschrift der Mij. te verkrijgen zijn. De Chr. Jongelingsvereen. „Eben Haëzer" houdt a.s Zaterdag in de Prot. Bewaarschool haar jaarfeest. Naar ons werd medegedeeld, wacht den bezoekers een gezelligen avond. ANDEB. Een zoontje van W. Versteeg, alhier, geraakte Zondag j 1. in een mod dersloot. De kleine wist er niet uit te komen, doch werd door den juist pas- seerenden H. Verzijl op het droge gebracht. Verschillende werkloozen uit deze gemeente, die waren te werk gesteld bij de werkverschaffing aan het Noorder afwateringskanaal, zijn wegens beëindiging van het werk ontslagen. De gemeente heeft thans een plan om in werkver schaffing griendland in Andelerbroek om te zetten in bouwland. ALMKERK. J.l. Vrijdagavond hield de Chr. Nat. Werkmansbond (afd. Almkerk), onder leiding van haren Voorzitter, den Heer J. de Witt, in de zaal van de Wed. C. Dekker, alhier, haar 7e jaarfeest. Na 't zingen van Psalm 138 vers 1 en het lezen van dezen Psalm, ging de Voorzitter in gebed voor, waarna hij een openingswoord sprak, waarin hij alle aanwezigen welkom heette. In dit ope ningswoord memoreerde spr. in korte trekken, hoe de afdeeling thans gegroeit is tot een ledental van 125 en wat er naast gewone steunuitkeering aan werk loozen door de kas „Hulp in Nood", „Het Dr. De Visserhuis" en het „Sana toriumfonds" in stilte wordt gedaan aan leden, welke hiervan hulp noodig hebben. Wij kunnen aldus spreker hiervoor niet dankbaar genoeg zijn. Na dit openingswoord werd door den heer De Witt een inleiding geleverd over 1 Thess. 5 vers 46, 17 en 48. Na deze inleiding werd een voordracht en een 2 tal samenspraken ten beste gegeven, welke de lachspieren menigmaal in beweging brachten. Hierna werd gepauzeerd, waarin de aanwezigen getracteerd werden op cho colademelk en koekjes, tevens werden zij verrast op enkele nummers muziek, welke ten beste werden gegeven door een strijkorkest uit Breda. Na de pauze volgden samenspraken en muziek elkaar op, totdat te ongeveer 11.30 na 't zingen van een vers van Gezang 180, de Voorzitter dezen gezelligen feestavond sloot met dankzegging. A.s. Vrijdagavond 7 uur zal voor de leden en genoodigden van den Chr. Nat. Werkmansbond een filmavond worden gehouden in de zaal van de Wed. Dekker, uitgaande van de Sunlichtzeep-fabrieken. BABYLONIëNBROEK. Paaschmaandag heeft het kinder koor „de Zangvogeltjes", haar aange kondigde uitvoering gegeven. Was er des middags weinig belangstelling, daar De Voorzitter, de heer C. Prinse, opende deze uitvoering met een kort woord, en gaf daarna de leiding aan den directeur, den heer A. W. v. d. Nat van Sleeuwijk, welke bleek nog steeds in goede handen te zijn. 't Eerste gedeelte van het programma bestond uit verschillende zangnummers voor koor, solo's, duo's en trio's. Het was een lust om deze liederen te hooren zingen. Na de pauze werd opgevoerd Goud muiltje, een zangspel in twee bedrijven. Het ,was verrukkelijk om de kinderen te hooren zingen, maar tevens te zien spe len. Alles was tot in de puntjes verzorgd 'n prachtig geschilderd bosch en schitte rende costuums, waarvoor een woord van dank toekomt aan mej. Prinse, voor het maken van deze mooie pakjes. Te vens vond er een verloting plaats. Er waren 's middags elf en 's avond twaalf prijzen door ingezetenen en van bui ten de gemeente gratis beschikbaar ge steld, wel een bewijs dat er meegeleefd wordt met de Zangvogeltjes. Iets .nieuws was verzorgd door den directeur jen wel een tableau: Geloof, Hoop -en Liefde, welk door verschillen de kleuren belicht werd en daardoor een .prachtig effect verkreeg. Aan het slot dankte de voorzitter allen die hadden medegewerkt voor 't slagen van dezen avond en werd aan de pianiste m;ej. Antje Straver door een der ileden een bloemenmand overhan digd. Hoogst voldaan ging een ieder te ongeveer elf uur huiswaarts. NIEU WEND IJK. A.s. Zaterdag 14 April zal de Chr. landarbeidersbond, afdeeling Nieu- wendijk, een ledenvergadering houden in de consistorie der Geref. Kerk. Ten gerieve van de ingezetenen is vanaf heden de telefoon bij den heer M. Wijnans op doorverbinding aangesloten met dokter Schripsema te Almkerk. Hiervan kan dus des nachts gebruik worden gemaakt. De arbeider A. G. hal het on geluk op het werk te Kolhorn, zooda nig met zijn hand tusschen de kipkarren te geraken, dat hij deze ^ernstig bena deelde, zoodat geneeskundige hulp di rect moest worden ingeroepen. Dr. Schr. verleende geneeskundige hulp. SPRANG. Donderdagmiddag ontstond in den schoorsteen bij den schoenmaker S. brand. Door het flink optreden van den eigenaar en buuren wist men het het vuur in zijn loop te stuiten en werd uitbreiding voorkomen. gemeen- VEEN. De heer T., gewezen tesecretiaris en ontvanger alhier is voor loopig weer in vrijheid gesteld'. De heer T. zat, zooals bekend, reeds eenigen. tijd in voorarrest in het Huis van Be waring te Den Bosch, als verdacht van van frauduleuze handelingen met de financiën der gemeente. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden collecte voor het forfds yan. noodlijdende personen en de Generale kas, heeft f 15.opgebracht. Spoedeischende vergadering van den raad dezer gemeente, op Woens dag 11 April, des v.m. half tien. WIJK. Verschillende kinderen zijn aan getast door waterpokken. Ook de griep heerscht danig. De ziekte is niet kwaad aardig ft, ot heden. Aan ,ds. Gobius du Sart alhier is door den kerkeraad een ziektever lof verleend van 3 maanden. WERKENDAM. Op polder „Petrus" (den Bies- bosch) sloegen 3 pjaarden op hol. 'Eén ervian is zoodanig tegen een staldeur terecht gekomen, d/at het arme dier bij na direct overleed'. De heer C. v. Rijswijk, lid der Turnvereen. „O.K.K." alhier, verwierf met 46 punten de 2d'e prijs personeele wedstrijd, .gehouden te Dordrecht. WAALWIJK. Vrijdagmiddag te omstreeks 1 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de schuur van de boerdery van den heer W. de Jong te Baardwijk. Onmid dellijk werd door het overslaan der vlam men ook het woonhuis aangetast. De brandweer van Waalwijk was spoedig ter plaatse, doch zij kon wegens gebrek aan water vrijwel niets uitrichten. Zij probeerde daarop water te betrek ken uit de sloten aan den Winterdijk. Intusschen sloeg het vuur over naar de belendende perceelen, te weten de groote boerderij en het woonhuis van den heer N. Klerkx, de boerderij met woonhuis en schuur van den heer W. v. d. Heuvel, welke aan de overzijde van de straat waren gelegen. Ook het woonhuis van den heer Schilders, de schoenfabriek van de firma Vermeer en nog eenige kleine panden en tegenover stonddat de zaal des avonds schuren die tusschen deze perceelen lagen I geheel bezet was. Ivatten vlam. —O— 1 o- y

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2