Dit Dinner bestaat uit 3 bladen Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. No. 5426 Woensdag 18 April 1934 Bij het afscheid van den Edel Achtb. Heer H. J. VAN EGGELEN, als bur gemeester van Heusden. lAND VAN ALTENA Dit blad verschijnt WOENSDAGMOROEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiên van 16 regels 00 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiên worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. ter èn als mensch, nog aanmerkelijk is gestegen. Hoewel de ambtsbezigheden van Burgemeester van Eggelen eigenlijk eerst eindigden met klokslag 12 uur in den namiddag van 14 April, legde deze met de raadsvergadering, die om drie uur in den middag van dien dag plaats vond, feitelijk reeds officieel zïin ambt als burgemeester onzer ge meente neer. Voor deze raadsvergadering be stond zeer veel belangstelling en waren tal van autoriteiten en vrienden overgekomen, die allen eenstemmig in hun oordeel waren over den arbeid, door Burgemeester van Eggelen in zijn lange loopbaan in het belang van Heusden en op velerlei gebied gepresteerd. Hii werd op waardige wijzie gehuldigd als 'bur gemeester, als chef, als collega en als vriend. Door het hoogste College in onze provincie werden 'bij 'mon de van den WelEdelgestr. Heer Cleerdin, Griffier van de provincie Noordbrabant, woorden gesproken, die getuigden, hoe hoog Burgemees ter van Eggelen bii dit college stond aangeschreven, hoe hij' werd 'be schouwd als een der 'beste burge meesters van onze provincie. Hoe hii steeds, zelfs de geringste ambtsbezig heid, vervulde met een nauwgezet heid en een plichtsbetrachting, als door weinigen wordt geëvenaard. Het getuigschrift, dat Burgemeester van Eggelen door deze woorden in ont vangst had te nemen, van het eerste College dat boven hem was gesteld, zal zeer zeker door hem1 mogen wor den beschouwd als een kostbaren Kroon, die werd geplaatst op zijn langdurigen arbeid, als een kroon die hem voor zijn verder leven zal sieren. De Edelachtbare Heer v. Eggelen is op recht waardige en plechtige wijze uitgeleide gedaan als burge meester der gemeente Heusden, op een wijze zooals het toch ook wer kelijk, na zoo'n lange en eervolle loopbaan niet anders zou hebben ge kund. Burgemeester van Eggelen, bij uwe woorden van dank, waren er ook aan ons adres gericht, woorden die getuigden van waardeering voor on zen arbeid, voor den arbeid door, de pers verricht. Waar wij ten volle overtuigd zijn, dat ons blad voor Heusden en de streek, waarin het verschijnt, een niet onbelangrijke taak heeft te vervullen, hebben die woorden ons goed ge daan. Bii de vervulling van onze taak, worden ook wit gedreven door een gevoel van verantwoordelijkheid, door een gevoel van plicht. Gaarne erken nen wij, dat wij bij de vervulling van die taak meer dan eens te kort schie ten, hoe kan dit anders, ook ons werk is slechts nietig menschenwerk, dat nooit volledig is of kan zijn. Maar juist daarom, Burgemeester, de den uwe woorden, gesproken op die plaats en in die omgeving, ons goed, omdat die woorden gesproken wer den door iemand, met een verant woordelijkheids- en plichtsgevoel, zooals U dat steeds hebt bezeten. Wij' danken U, ook namens onze col lega's, voor die woorden, woorden die wii beschouwen als een eere diploma, uitgereikt op onzen arbeid. Burgemeester van Eggelen, bii de talrijk, vele welgemeende wenschen, die U in ontvangst had te nemen, voegen wii gaarne en van harte de onzen. Moge het U, naast Mevrouw uwe Echtgenoote en uwe kinderen, gege ven zijn, nog een lange reeks van jaren, te genieten van de rust, die zoo ten volle is verdiend. 'Moge U het spoedig beleven, dat de ernstige cri sis, waaronder Heusden, evenals zoo vele andere plaatsen gebukt gaat, spoedig een einde neme en moge U het verder beleven, dat ook voor Heusden een tijdperk van vooruit gang en toenemfenden bloei aan breekt. Wii weten het, dan is aan een van Uwe vurigste wenschen vol daan. Burgemeester van Eggelen, talrijk waren de redevoeringen waarin |U hulde werd gebracht voor den arbeid, in uwe ambtsloopbaan verricht, zoo talrijk, dat U het ons, wij zijn er van overtuigd, niet euvel zult duiden, datwii de meesten slechts in zeer beknopten vorm opnemen. Meermalen hadden wii het genoe gen, over het een of ander onder werp, de een of andere kwestie met U van gedachten te wisselen en her haaldelijk moesten wij uw helder in- zich en juisten 'kijk op zaken er kennen en hoewel wii U als burge meester van Heusden groote achting toedroegen, waren het vooral de ge sprekken die wii met U voerden, die onze achting voor U deden stijgen. Wii voelen het evenwel als een plicht te verklaren, dat de achting die wii U reeds toedroegen, voor al in de laatste dagen van uwe amb telijke loopbaan, èn als burgemees- Afscheid van burgemeester H. J VAN EGGELEN. Alvorens een verslag te geven van de raadszitting, waarin Burgemees ter van Eggelen ontslag 'nam als Voorzitter van den raad dezer ge meente, geven wii vooraf eerst nog het waardeerende artikel, over 'rijn persoon, opgenomen in het „Weekblad voor den Nederlandschen Bond van Gemeenteambtenaren" van 12 April De heer van Eggelen, geboren te Heusden den 26 Oct. 1863, is zijn loopbaan begonnen als ambtenaar ter secretarie zijner geboorteplaats, werd in 1884 benoemd tot secretaris dier gemeente, welke betrekking Jiii tot 1932 vervulde; van 1 Januari 1891 tot 31 December 1918 bekleedde hij de betrekking van gem.-ontv., terwijl hii met ingang van 1 Jan. 1919 werd benoemd tot burgemeester van Heus den en met ingang van 1 November 1922 tot burgemeester van Herpt; door zijne ontslagneming uit beide laatste betrekkingen, zal de heer van Eggelen alzoo op 15 dezer den ac tieven dienst verlaten, om als ambte loos burger van een welverdiende rust te gaan genieten; die rust is in derdaad verdiend, want met boven staand overzicht is de staat van dienst van dezen stoeren werker nog lang niet volledig weergegevenzie hier nog enkele van de neven-functiën welke door den heer van Eggelen x^erden bekleed 18861918 secretaris der godshui zen te Heusden; 19021934 secre- 4taris der gezondheidscommissie al daar; 18931911 secretaris-penning meester van het waterschap „den Hoogen Maasdijk van stad en lande van Heusden"; lid van den raad van beroep der directe belastingen te 's-Hertogenbosch. Bovendien bekleedde de heer van Eggelen in onzen 'bond lange jaren een vooraanstaande positie: 1897 1906 ie secretaris; 19221926 be stuurslid der afdeeling Noordbrabant; van 1926 af voorzitter dier afdeeling; 19301934 curator van R.E.V.O. Voorts heeft de heer van Eggelen ruim 25 jaren zitting in de examen commissie voor de gemeente-admini stratie. Is het dan wonder, dat de heer van Eggelen, met het oog op dezen massa-arbeid en dit wei-besteed le ven, reeds in 1906 in aanmerking kwam voor eene benoeming tot eere lid van den bond, in 1911 geridderd werd in de Orde van Oranje-Nassau en thans bii het ontslag als burge meester, het praedicaat „met dankbe tuiging" mocht verwerven Wij behoeven hier niets meer aan toe te voegen, de feiten zeggen het voldoende. Wii gevoelen echter be hoefte den heer van Eggelen bii de ze gelegenheid nogmaals openlijk dank te betuigen voor de vele en belangrijke diensten, welke hii in zijn verschillende bondsfuncties aan onze organisatie heeft bewezen. Ten slotte wenschen wij den heer van Eggelen die gelukkig nog een uitstekende gezondheid geniet van harte toe, dat hii nog een lan ge reeks van jaren, aan de zijde zijner echtgenoote, de zoete rust mo ge genieten die zoo wèl verdiend is en waarnaar hij", na dit werkzaam le ven, stellig ook verlangt. Het was Zaterdag in de omgeving van het stadhuis te bemerken, dat er iets bijzonders stond te gebeuren. Bloe men, palmen en planten werden aan gedragen en kregen een plaats op 't bor des, in de vestibule, gang, secretarie en raadszaal, zoodat het geheel een fees telijk aanzien kreeg. Ook wapperde van het Stadhuis en bovendien van zeer veel particuliere woningen en postkan toor de vaderlandsche driekleur. Het was ook werkelijk een bijzonder feit, dat ging gebeuren. De EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen immers zou als burgemeester van Heusden zijn laatsten gang maken naar de raadszaal^ waar te drie uur 'n openbare vergadering zou worden gehouden, waarin Burgemeester van Eggelen officieel rijn ambt zou neerleggen. Reeds voor drie uur waren alle raadsleden met beide Wethouders en den gemeente-secretaris, de heer A. van Delft, op het gemeentehuis aan wezig en geleidelijk aan stroomden ge- noodigden en belangstellenden toe. On der hen merkten wij op: WelEdelGestr. Heer Vincent Cleer din, Griffier van de Staten van Noordbrabant. Weleerw. Heer Kloots, Predikant, Heusden. Hoogeerw. Heer N. Wouters, De ken en Pastoor, Heusden. Weleerw. Heer P. Maas, Kapelaan, Heusden. WelEdelGestr. Heer Kaasjager, Kapitein Kon. Marechaussée. WelEdelGestr. Heer Mr. C. W. van Ommeren, Oud-Kantonrechter. WelEdelGestr. Heer Mr. L. Ver hoeven Oud-Kantonrechter-plaatsver- vanger. WelEdelGeb. Heer Stal, Apothe ker, Oud-Lid Gez. Commissie. WelEdelZrgl. Heer A. v. Gulik, arts. WelEdelZrgl. Heer P. Verhoeven, Arts. WelEdelZrgl. Heer E. Schimmel. Arts. Weledel.Geb. Heer Abresch, Direc teur Postkantoor. Weled.Geb. Heer W. F. Hilwig, Veearts, Keurmeester, Hoofd van dienst vleeschkeuringskring. Weled.Geb. Heer W. C. Friedli, Deurwaarder. Weled.Geb. Heer Joh. de Mol, Lid R.K. Kerkbestuur. Weled.Geb. Heer J. C. van Laarho ven Sr., als oudste ingezetene. Weled. Heer Vermeulen, regent der Godshuizen. Weled.Geb. Heeren N. v. d. Maa- den, Vissers en Kingmans, Oud-Le den der Gez. Commissie. Weledele Heer W. Knoop, Hoofd Openbare school. Weledele Heer D. J. Hus, Onder wijzer Openbare school. Mej. J. M. S. Kramer, Onderwij zeres Openbare school. Weled.Geb. Heeren W. v. d.Vorm President-Commissaris N.V. Gasfabr. Heusden en Flander, Hellevoetsluis, Directeur. Weled. Heer J. P. van Valderen, Hulpkeurmeester keuringsdienst. Weled. Heer G. van Stokkum, Vlij men, Oud-deskundige Gez. Comm. W. van der Steenhoven, Chr. Jongel. Weled. Heer M. Honcoop, Veen. Weled. Heer A. Kik, Opperwacht- Vereen. „Eben-Haëzer". meester Kon. Marechaussée alhier. Weled. Heer Peeters, Brigade-com mandant Rijksveldwacht Drunen. Mej. Mary Dieltjens, (verloofde v. d. gemeentesecretaris). De EdelAchtb. Heeren Beukenkamp, burgemeesters van de gemeenten Wer kendam en de Werken en Sleeuwijk, Jac- v. d. Lely v. W'chem, Blok v. Almkerk, Snijders van Dussen, Brune van Eethen, Landweer van Wijk en Aal burg en Veen, A. D. van der Schans van An del, Giessen en Rijswijk, Se cretaris D. A. van der Schans van de gemeente Eethen. Verder Dr. Alma uit Utrecht met echtgenoote en dochter, Dr. Auër uit Wagennigen met echtgenoote. De vereenigingen van Heusden waren vertegenwoordigd door de volgende personen J. H. Roza, P. Vergouw, A. Boelen en L. C. Verschuur, „Heusdens Be lang". H. Crijns, Bakkersvereen. „DE S.". J. van Wijk en A. Dankers, College van hoofdlieden brandweer. Jonker en Swagemakers, Damclub „V. D/' Joh. de Mol, „Fanfare der H. Fami lie". A. Bax en S. Deurloo, „Heusdensche Fanfare". J. van Hoften en J. van Laarhoven, „Heusdensche Winkeliersvereen." Dr. van Gulik en G. Doedeijns, „Heusdensche IJsvereeniging". Nooten en Hub. Baaijens, „Kunst en Vermaak". G. Carpaij en Mej. M. de Roon, „Oranjevereeniging". Van Ueursen en A. Laros, R.-K. Werkliedenvereen. „St. Jozef". F. van Bladel en J. van Diem, „St. Blasius". J. Sens en Joh. Verheij, voetbalver- eeniging „Juliana". Om 3 uur werd Burgemeester van Eggelen met zijn echtgenoote en fa milieleden, in de vestibule van het stadhuis begroet door de raadsleden Stap en Verschure, die het gezel schap de raadszaal binnen leidde. Mevrouw van Eggelen werd hierdoor de jonge juffrouw Liesje Meijer, dochtertje van het raadslid Meijer een bouqet aangeboden met de na volgende toespraak Geachte Mevrouw, Vandaag zijn we hier samengeko men om uit naam van de gemeente Heusden ook hulde te brengen aan U! Onze dankbaarheid zou te kort schieten als we alléén dachten aan onzen vertrekkenden Burgemeester. Wie anders heeft rijn zware taak mee helpen dragen dan ,U? U heeft ge deeld in al het lief en leed wat\ zijn bestuursambt meebracht en alles in 't werk gesteld om mee vele aange legenheden van ons dierbaar stadie tot 'n goed einde te brengen. Zouden we U dan niet huldigen en onze dankbaarheid eens toonen? En dank brengen we U ook vandaag voor het vele goed in stilte aan anderen gebracht 1 God zal zeker Zijn rijkste loon U daarvoor schenken. Moge Hij U zegenen, U en uw gezin; vrede en vreugde U schenken in de jaren, die nu volgen zullen na 't vervullen van de zware bestuurstaak in ons Heus den. Als bewijs van onze blijde dank baarheid bieden we U deze bloemen aan. Lang moge U nog leven! Mevrouw van Eggelen dankte voor dit geschenk en gesproken woorden. Nadat allen hierop hadden plaats genomen opende de Voorzitter de ver gadering en verzocht den Secretaris voorlezing te doen van een ingeko- Het gebouw waarin Burgemeester Van Eggelen meer dan een halve eeuw zijn ambtsbezigheden heeft waargenomen. NIEUWSBLAD voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 1