ing der gemeente EetHen. BOONSTAKEN le KOOP Kuikens en Jonge Hennen LandboawersvoDing e. a. filet een Reiswagen reist o het voordeeligst. BEZOEKT Jan Geertzen, 's-BOSCH, iteKieeflingmagazi als FOKKER onder No. 1034 Het NutlMÉiiark „ALTENA" te Aalburg (bij Heusden). C. van Wijk Phzn. Restaurant Uitspanning NOTARIS PAAP van Elshout H. KLUMPERS, publiek verkoopen: Voor alle takken van Sport VEEN. Aan de lij it van de candidaten voor den dubbelen raad ontbrak no. 9, n.l. de heer P. van Helden. Gevonden voorwerpen Een rij- wielbelastingmerk 19331934 en een zijdensjaal. Inlichtingen bij den heer P. van Helden. WIJK. Hedenavond wordt in de Herv. Kerk een bidstond gehouden voor het gewas, waarbij Ds. Kuyper uit Genderen zal voorgaan. De dienst vangt aan om half zeven. WAALWIJK. Sinds eenige dagen is de heer R. uit de St. Chrispijnstraat verdwenen. Door de politie wordt naar hem gezocht. WASPIK. Dinsdagmorgen circa 9 uur werd op de gemeente-secretarie alhier gewaar schuwd, dat men in het zijkanaal van het Zuiderafwateringskanaal het lijk van een man had aangetroffen. De politie was spoedig ter plaatse en by nader onderzoek bleek dat men hier te doen had met den 70-jarigen C. Kools, een alleenwonend man alhier. De hals was afgesneden, zoodat men waarschijnlijk met moord te doen heeft. De Justitie stelt een uitgebreid onder zoek in. WERKENDAM. Benoemd tot eere. presidente der Herv. Chr. Meisjesvereen. „Mirjam", mej. Lammers. De timmerman J. v. VI. kreeg een stukje hout tegen 't linkeroog, waar door dit lichaamsdeel zoodanig benadeeld werd, dat hij zich onder behandeling moest stellen van een specialist te Dordrecht. Zondagavond is door tot nog toe onbekende oorzaak een loods, staande over de z g.n „Bakkerskil", geheel afgebrand. Hierin waren ook een groot ;antal kippen gehuisvest, welke bijna allen na 't inslaan der ruiten, konden ontvluchten. Het ge heel was eigendom van den heer M. Ippel, kade. Door den heer J. Bottenberg, ar chitect N. T. V. Awerd Vrydagavond aanbesteed het bouwen van een woonhuis in 't Laantje voor rekening van den heer J. M. Paans alhier. Als volgt werd in geschreven Metselwerk. C. H. v. d. Heuvel f 1863 Gr. Visser f 1845 D. de Koter f 1823 P. Baggerman f 1585. Timmermerk. J. Baggerman f 1394 A. KoniDgs-Egas f 1328C. Ritmeester f 1297 J. van Herp f 1296. Schilderwerk. Y. de Vries f 277 en W. v. d. Bunt f 175. Loodgieterswerk. G A. Peters f 196 v. Rooij (Dussen) f 175 C. van Es f 125. Smidswerk. Fa. Kallewaard v. d. Schuit f 88,25; F. W. Kramer f85. C. J. de Kleijn f 84.50. Massa (zonder schilderwerk). Fa. Pel- likaan f 3675. Aan de laagste inschrijvers werd het werk gegund. Mej. wed. v. L. brak haar been met 't vallen van een huistrapje, welk ongeval door Dr. Bresier werd behandeld. WOUDRICHEM. Gedurende de vorige weken werden aan de vischmarkt alhier een drietal zal men aangevoerd, waarvoor fl.35 tot fl.40 per pond werd besteed. De echtelieden A. van- Zijl en M. den Tek alhier, herdachten Zaterdag j.l. onder veel blyken van belangstelling hunne 40-jarige Echtvereeniging. De uitvoering van het Kinderkoor „Frisch Gezongen" alhier, zal onder leiding van den heer W. G. van Heetcamp plaats hebben op Woensdag 25 April a.s., des namiddags 7.30 uur in het gymnastiek lokaal der le Openb. School. Tot Eere-Voorzitter van het door „Woudrichem's Fanfarecorps" te houden concours is benoemd de heer Jac. van der Lely, burgemeester alhier. Het bouwen van een bakkerij voor de heeren J. en D. Smits aan de Zand- steeg alhier, is opgedragen aan P. van Straten alhier voor perceel metselwerk en D. G. de Graaff voor perceel timmer werk. Tot voorzitter van de vereeniging voor neutraal onderwijs alhier is gekozen de heer H. van Andel, tot secretaris de heer H. de Lorm en tot penningmeester de heer J. H. Verhoeven. Reeds geruimen tijd gingen er telkens in deze streek geruchten, dat het in de bedoeling van Ged. Staten dezer provincie zou liggen de gemeente Eethen op te heffen. De dorpen Doeveren en Heesbeen zouden dan gevoegd worden bij Heusden, Meeuwen bij Dussen en het overige ge deelte bij de gemeente Wijk en Aalburg. Aan deze geruchten werd evenwel weinig geloof geschonken. Zaterdagmorgen hebben de betrokken gemeente-besturen evenwel van Ged. Staten de mededeeling ontvangen, dat zij voornemens zijn aan de Regeering een voorstel te doen tot opheffing der emeente Eethen. Het ten Zuiden der Bergsche Maas gelegen deel van Eethen zou dan, over eenkomstig den herhaaldelijk uitgesproken wensch der bevolking, worden gevoegd by Heusdenhet Noordelyk van de Bergsche Maas gelegen deel bij Wijk en Aalburg. De geruchten blijken dus wel degelijk waarheid te hebben bevat. Alleen zal Meeuwen, volgens het plan, niet by Dussen, doch ook bij Wijk en Aalburg worden gevoegd. Vergadering van den Raad der ge meente WIJK en AALBURG, op Vrijdag 20 April ,des nam. kwart voor vier. Voorzitter: EdelAchtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris: Weled. Heer W. Bouman. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, de Secretaris leest het formuliergebed. Alvorens met de werkzaamheden te be ginnen, wil de Voorzitter een woord van welkom richten tot den heer Roza, die thans voor de eerste maal weder de raadsvergadering bijwoont. Zijn afwe zigheid heeft langer geduurd dan hij zelf heeft gedacht. Spr. is overtuigd', dat de leden met hem verblijd z-ijn, dat de heer Roza thans weer zoo ver is, dat hij weder aan de werkzaam heden kan deel nemen. De heer Roza dankt den Voorzitter voor 'zijn hartelijke woorden en de betoonde belangstelling, ook de raads leden dankt hij voor hun belangstelling in het ziekenhuis en thuis betoond, deze belangstelling heeft hem goed gedaan en hij .stelt die zeer op prijs:. De notulen der 2 vorige vergaderin gen worden hierop gelezen en onver anderd vastgesteld. Ingekomen 'stukken: Procesverbaal 'van kasopneming bij den 'administrateur van het G.E.B. op 30 'Maart en bij den gemeente-ontvan ger, 'waaruit blijkt, dat alles in be hoorlijke 'orde is bevonden. Verslag '1933 voor de volkshuisves ting 'wordt ter inzage gelegd. Bericht van Ged. Staten, dat dit col lege zijn beslissing inzake het raads besluit tot verpachting der aanlegplaats verdaagt. Schrijven van de werkcommissie voor de 'moderne arbeidersbeweging, waarin wordt aangedrongen mede stappen te doen bij de regeering om de steun- normen te handhaven en maatregelen te nemen voor werkverruiming. Op voor stel 'van B. en W. wordt besloten, dit schrijven 'voor kennisgeving aan te ne men, 'evenals alle vorige ingekomen stukken. Verzoek van het gemeentebestuur van Almkerk, om adhaesie te willen betui gen aan zijn adres, gericht tot het gemeentebestuur van Gorinchem, om het vertrek der veerboot Sleeuwijk Gorinchem des morgens 1 uur te ver vroegen. B. en W. stellen voor, adhaesie te betuigen. De heer v. d. Mooren meent, dat er veel voor het adres te zeggen is, voor al in den fruittijd is het van veel be lang, dat de boot een uur vroeger begint met varen. Met algemeene stemmen wordt be sloten adhaesie te betuigen. Verzoek van den heer A. Sluijmers, om eenige vergoeding te mogen ont vangen 'voor de hulp die hij het on derwijs, tijdens de afwezigheid van onderwijzer Kranenburg heeft bewezen. B. en W. stellen voor een gratificatie te verleenen van f30.met welk voor stel de raad accoord gaat. Verzoek van de voétbalvereeniging Wilhelmina, om het terrein op de Eb be weder voor 5 jaren te mogen in huren. Op Voorstel van B. en W. wordt be sloten op dit verzoek in te gaan en het terrein af te staan onder de oude voorwaarden. Brief van Ged. Staten, om in de in structie van den .gemeentegeneesheer een kleine wijziging ,te brengen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten deze wijziging, die van weinig belang is aan ,te brengen. Voorstel van Ged. Staten tot ver eeniging van de gemeente Veen met de gemeente Wijk en Aalburg. In het be treffende 'schrijven wordt gezegd, dat opheffing van de gemeente Veen een steeds dringender eisch wordt, zoowel i voor de gemeente Veen, als voor het rijk. Het college meent, dat de ge meente Wijk tegen de voorgestelde ver eeniging geen bezwaar kan hebben, als de tekorten van Veen door rijk en provincie worden aangezuiverd. Ook aard en karakter van de bevolking voi'- men geen bezwaar. B. en W. stellen voor, waar het hier een belangrijke kwestie betreft, deze in een afzonderlijke vergadering te be handelen, met welk voorstel de raad accoord gaat. Vaststelling eener verordening op de heffing van begrafenisrechten, zoomede vaststelling der verordening op de in vordering dier rechten. De Voorzitter licht toe, dat deze verordeningen ter inzage hebben ge legen, daarvoor een afzonderlijke bij eenkomst is gehouden en daarom dus meent, dat tot vaststelling kan worden I overgegaan. De heer Van Wijk stelt; de vraag, i waarom zoo schrikbarend veel kos- j ten zijn gemaakt aan de begraaf- plaats, de bewerking en beplanting zijn overdreven, in deze kosten krijgt j de gemeente toch geen subsidie van het rijk. Men is hier altijd gewend ge weest, de ingezetenen in den grootsten eenvoud te begraven en nu lijkt het wel of Wijk een groote stad is gewor den, zoo 'luxueus wordt de begraafplaats ingericht. Men heeft hier zitten zuch ten om de begrooting sluitend1 te krij gen en daarom mogen uitgaven die niet hard noodig zijn, ook niet worden ge daan, meent spr. De Voorzitter merkt op, dat ieder over de inrichting der begraafplaats zijn eigen meening heeft, de heer v. Wijk acht deze luxueus, $pr. is van andere meening, hij meent, dat de begraaf plaats volstrekt niet uitblinkt door over dreven luxe, het is een begraafplaats, die een gemeente als deze past en wat de hooge kosten betreft, deze loopen wel Jos, een bedrag van f350.mag toch ,niet als zoo buitengewoon hoog worden aangemerkt. De heer v. Wijk wijst op de groote poort, het huis dat er op is gezet, het grint en het zand dat er op is gebracht, dit had alles wel minder gekund. Hij heeft de laatste jaren in Hedikhuizen, Herpt en Oudheusden begraafplaatsen zien aanleggen, die allen veel eenvou diger werden aangelegd, het terrein werd opgehoogd en er kwam een haag omheen, meer niet. Hier is de zaak veel te groot opgezet. De Voorzitter blijft er bij, dat hij de opzet niet te groot acht, een bedrag van 300 a 350 gulden voor beplanting enz. is niet te veel. Wat het huis be treft, er moet toch bij een begraafplaats een lijkenhuisje aanwezig zijn en nu is er tegelijk op gerekend, dat er ook een lijkwagen in geborgen kan woe den en indien dit noodig is, ook een lijk kan worden ondergebracht. De men- schen zijn hier gewend aan een be grafenis, die in alle opzichten veel te wenschen overliet. De heeren hebben de teekeningen van te voren gezien, hadden zij aanmerkingen, dan hadden zij die toen moeten maken. B. en W. zijn steeds ontvankelijk voor opmerkin gen en raadgevingen, doch men moet daar niet achteraf mee komen. De heer v. Wijk merkt op, dat de raad niet in de gelegenheid is geweest aanmerkingen te maken. In de verga dering van 10 November heeft spr. de vraag gesteld, hoe of het stond met de begraafplaats. De Voorzitter heeft toen geantwoord, dat het plan nog bij de Heidemaatschappij in bewerking was. In de vergadering van December is daarop over de begraafplaats niets ge zegd. Toen de vergadering gesloten was, heeft de Voorzitter gezegd, dat hij nog iets had en is het plan bekeken, het raadsbesluit, waarbij deze plannen wer den goedgekeurd, is nooit genomen. De Voorzitter zegt, dat de plannen in de vergadering van December ter sprake zijn geweest, er is geen woord vernomen over bezwaren. De heer v. Wijk merkt op, dat in de vergadering van Maart is gezegd, dat de gemeente in de kosten een rijkssubsidie van 75 pCt. zou verkrij gen, machtiging tot uitvoering is niet gegeven. De Voorzitter is het daarmede niet eens, aangezien de raad' geen bezwaren heeft geopperd, hebben B. en W. de conclusie getrokken, dat deze de plan nen goedkeurden >en hebben dit als een besluit beschouwd. Het doet de heer v. d. Velden genoe gen, dat de heer v. Wijk de kwestie thans eens in een raadsvergadering ter sprake brengt. Hij moet het echter zeer betreuren, dat dit lid de nieuwe begraaf plaats gebruikt voor politieke doel einden en daarmede reclame trachtte maken. De bewering, dat de raad niet goed op de hoogte zou zijn geweest is onjuist, de raad is wel degelijk in de gelegenheid gesteld, behoorlijk met de plannen op de hoogte te komen en het is zooals de Voorzitter zegt, er zijn geen bezwaren naar voren gebracht. Spr. acht het nu kwajongenswerk, om langs de straat te loopen en bij de menschen te gaan vertellen, zeg heb je den 'bloementuin ook al gezien. Had de heer v. Wijk maar een stuk grond aan de gemeente kunnen verkoopen, waarbij 'bij 10 cent voor een stuiver zou 'hebben gekregen, dan zou deze niets 'hebben gezegd. Moet de heer v. 'Wijk praatjes maken over te groo te kosten voor de begraafplaats, de heer v. Wijk die de gemeente inder tijd om persoonlijke redenen of om een vriend een dienst te bewijzen, een strop van f 60.000.wilden bezorgen, toen hij er n.l. op aan drong het electrisch net aan de P.N. E.M. te verkoopen voor f17.000.en nu drukte maakt over een uitgaaf van f375.—. Al jaren heeft de heer v. Wijk getracht *op oneerlijke wijze een raadszetel te verwerven. Hij heeft dit getracht door een bezuinigingspartij, hoewel hij later moest toegeven, dat B. en W. alles zoo zuinig beheerden, dat verder niet bezuinigd kno worden. En nu gaat de heer v. Wijk de mooie begraafplaats voor politieke doeleinden bezigen. Spr. betreurt dit politieke ge doe. De begraafplaats acht spr. niets te mooi. Iedereen zal het er over eens zijn, dat de tegenwoordige begraaf plaats nergens op lijkt, men schaamt zich, om met iemand een graf te gaan bezoeken. Thans komt de gemeente in het bezit van een begraafplaats,' waar men bet graf van een overlede ne kan gaan bezoeken, zonder zich behoeven te schamen. Een behoorlijke rustplaats is 'het laatste wat men een overledene kan 'geven. De heer v. Wijk wil slechts een kort antwoord geven, ook hij acht de zaak te teer. Wat het verwijt vlan het verkoopen. van een stuk grond betreft, de Voorzitter weet heel goed', dat spr. het koop en van zijn eigen dom heeft afgeraden, omdat hij het niet de geschikte plaats achtte, bovendien heeft spr. daaraan toegevoegd, dat de gemeente geen cent meer behoefde te betalen, dan de grond hem zelf had gekost. Dat 'spr. indertijd1, toen er spra ke was van het verkoopen van het net, verkeerd heeft gezien erkent hij gaarne, dat hij evenwel voor verkoop zou zijn igew'eest om persoonlijke re denen ontkent hij. JBij de bijeenkomst van den raad ,voor de bespreking van de begrafenisrechten kon ,hij niet te genwoordig zijn. 'Spr. verklaart zich tegen de heffing van rechten. (Wordt vervolgd.) Adverteiitiën. Dr. en Mevr. VAN DER ROEST- van der Kolk geven met dank baarheid kennis, dat zij door 's Heeren goedheid verblijd werden met de geboorte van een dochter JOHANNA MARIA. 's Gravenmoer, 19 April 1934. Herv. Pastorie. Mejuffrouw E. G. H. Bakker en familie Van Campen, ge ven bij deze kennis van het zacht en kalm overlijden van Mejuffrouw ELISABETH HENDRINA VAN CAMPEN, in den ouderdom van 56 jaren. Uit aller naam E. G. H. BAKKER. Drongelen, 23 April 1934. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Zoon, Broeder en Behuwd Broeder, MARTINUS VAN OS, betuigen wij onzen hartelyken dank. Wed. M. VAN OS-Pellikaan. Andel, 20 April 1934. ADVERTEEREN mi VERKOOPEN Ujn er twee die samenloopeo. voor 15 ct. per bos van 25 stuks. Te zien en te verkrijgen aan den harden weg bij G. VAN HAAFTEN, Eendeveld te Giessen en bij H. SCHREUDERS te Veen. Uitsluitend W. Leghorn Lage prijzen» Spoedige bestelling gewenscht. J. G. N. SCHREUDERS, Pluimveebedrijf No. 17099 VEEN (N.-Br.). te Werkendam, zal Dinsdagen 1 en 8 Mei 1934, 's avonds 7 uur, in Café v. d. Wiel aan den Oudendijk te Woudrichem voor den Heer H. van Andel, nrs. 33 en 34 aan den Ouden dijk te Woudrichem, groot 82.10 aren, in 2 koopen en massa. Breeder bij biljet. A. P. ELSHOUT, GIESSEN. Telef. No. 9. leveren wjj de prezen. Groote sorteering Medailles, Bekers, Kransen, Takken, Plaquettes enz. enz. MOOI en GOEDKOOP. Hoogstraat 16 GORINCHEM. van ouds bekend Hótel Café Billard ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436 Ruime Autogarages RECLAME WAGENS speciaal tarief Grootestraat 252 8 FILIALEN. Wij hebben wederom een groote partij Costumes ontvangen, zoodat iedereen die voor Pinksteren een nieuw Costuum wil koopen by ons de beste keus heeft. Onze COSTUMES zijn vanaf f 5.tot f 20. de duurste met zijde voering en paarden haar binnenbewerking. WOLLEN GABARDINE Dames- en Heerenregen jassen van f 13.en f 15.75 met zijde gevoerd Gummi-jassen Gryze werkkieltjes f 1.25 en f 1.40 Manchester Jassen en broeken Fantasie Broeken Overals enz. enz. Das na allen naar een onzer 8 filialen van H. KLUMPERS, GJ-roote straat 858 WAALWIJK. Door Telefoon No, 14, Wijk en Aalburg. Vraagt onze Prijslijst, zij wordt U gaarne toe gezonden. g Let goed op, het is hij ons een gesloten huis, t. o. Spapens schoenfabriek.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 3