ISuiteiiland, Marktberichten Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport. INGEZONDfiN. De heer Koekkoek acht de kos ten verdeeling onbillijk, een groote gemeente als b.v. Eindhoven waar zeer veel gebouwd wordt, betaalt ook slechts 5 pCt., tegenover Dussen waar heel weinig wordt gebouwd is dit onbillijk. De Voorzitter antwoordt, dat Eind hoven er niet onder valt, het is een regeling voor de plattelands gemeen ten. Ook de voorstelling, die de heer Koekkoek geeft is niet juist. Riik en provincie geven subsidie, de over blijvende kosten worden gevonden uit het bedrag van f5.per duizend van de bouwkosten van ieder ver leende bouwvergunning. De heer v. d. Zou wen vindt het heel mooi, maar door toetreding zal het bouwen in de gemeente onmoge lijk worden gemaakt. De Voorzitter antwoordt, dat ook tiit niet juist is. Er worden volstrekt geen hooge eischen gesteld. Een wo ning als b.v. door den wegwerker is gebouwd voldoet aan de eischen. het is volstrekt niet de bedoeling om de woningen duur te maken, be vordering der schoonheid der streek wordt beoogd en eenvormigheidmen ziet nu vaak woningen, die de omge ving ontsieren en die met dezelfde kosten, soms zelfs met minder, wel passend in hun omgeving waren te maken. Het toezicht wordt uitgeoe- oefend, door zeer bekwame menschen, die hun studie daarvan hebben ge maakt. Dit toezicht kost geld na tuurlijk, maar de gemeente en voor al B. en W. zijn van een boel narig heid af. Nu wordt een bestek ge maakt door een timmermannetje, dat met alle respect voor diens bekwaam heid, voor zoo iets niet berekend is. Vooral nu de Gezondheidscommissie's zijn opgeheven is toetreding ge- wenscht. De heer v. Dijk is van oordeel, tiat de vergelijking met het hier voor gestelde toezicht en de gezondheids commissie niet opgaat, de gezond heidscommissie lette alleen op hy giënische inrichting. De Voorzitter stemt dit toe. De heer v. Daal heeft zich in Don gen op de hoogte gesteld, daar zijn arbeiderswoningen van f 2000 en zelfs minder gebouwd, die zeer geriefelijk en practisch zijn ingericht en heel lieve woningen zijn. Bijzonder gun stig afsteken tegenover de woningen Üie hier gebouwd worden. De heer Koekkoek acht het geen bezwaar, het eens te probeeren, men kan toch altijd de overeenkomst weer opezggen. (Met algemeene stemmen wordt hierop tot toetreding besloten. Uitvoering gemeentewerken. De Voorzitter zegt, dat de brug bii iMillenaar slecht is en vernieuwd moet worden. B. en W. wilden er een betonnen brug doen bouwen, die zii zouden wil len aanbesteden. De heer Koekkoek vraagt of er reeds een begrooting voor gemaakt is'. De Voorzitter antwoordt beves tigend, maar zegt, het cijfer vanzelf sprekend niet te kunnen noemen. Het zijn geen groote kosten. ;Met algemeene stemmen, geeft de raad voor de uitvoering van dit werk zijn toestemming. Daar geen der heeren iets voor de rondvraag heeft, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over in geheime zitting. La Sanda, een aangenomen naam was, maar dat hij eigenlek ook Inferrera heette. Hij voegde er nog aan toe, dat hij een zoon had gehad, Andrea geheeten, die bij een aardbeving op Messina was omgeko men. Eenige jaren na zijn aankomst in Rusland was Inlerrera hertrouwd en had een dochter, het meisje, dat Andrea ont moet had. Na uitvoerige uiteenzettingen, bleek dat Andrea inderdaad de verloren gewaande zoon was, zijn alle leden van het gezin Inferrera weer gelukkig op Messina vereenigd. VLIEGTUIG RED~ÏËN MOTORJACHT De piloot van een Engelsch vliegtuig, dat zich op weg bevond van Jersey naar het vliegveld van Heston, bemerkte Zon dag j.l. midden boven het Engelsche Kanaal een motorjacht dat zich in nood scheen te bevinden. Hy liet terstond zijn toestel van een hoogte van 2500 voet dalen tot vlak boven het jaeht en cirkelde er eenige malen omheen. De zes personen die zich aan boord van het vaartuig bevonden, seinden dat de machines onklaar waren geraakt, zoo dat het jacht hulpeloos ronddreef. Zij verzochten den piloot assisentie te halen. De piloot steeg daarop weer omhoog en koerste naar een vrachtschip dat hij eenige mijlen verderop had waargenomen. Boven het schip gekomen schoot hij eenige Verey-lichtsignalen af, om de bemaning te doen weten, dat er een vaartuig in nood was. Vervolgens vloog hij vlak over de voorsteven van het schip en koerste terug naar de richting van het jacht. Het vrachtschip het Amerikaansche s.s. „Aripza" volgde het vliegtuig zoo snel mogelijk en seinde even later, dat hij het jacht had waargenomen. De piloot van het vliegtuig die in middels had bemerkt, dat zijn benzine begon op te raken zette regelrecht koers naar het vliegveld Heston, waar het met bijna geheel leege reservoirs aankwam. Het motorjacht is door het vrachtschip naar St. Catherine's Point gesleept. GEDOOD. Te Santiago (Chili) zijn bij een botsing tusschen stakende straatvegers en de politie drie personen gedood en velen gewond. o— NA 25 JAAR. Doodgewaande familieleden vinden elkaar terug. De leden van de familie Inferrera, die door de aardbeving van Messina in 1908 van elkaar gescheiden waren, hebben el kaar, door een heel toevalligen samenloop van omstandigheden, weer teruggevonden. Tijdens den tragischen nacht van de aardbeving waren Angelo Inferrera, zijn vrouw en vier kinderen onder de ruïnes van hun huis bedolven. Angelo zag zyn vrouw, verpletterd onder de puinhoopen, sterven en hij zelf verloor het bewustzijn, toen twee balken op hem stortten. Zon der by kennis te zijn, werd hy vervoerd xiaar een Russisch schip, dat hulp aan de slachtoffers had verleend. Later vertelde men hem niet geheel juist, dat hij de eenige overlevende van het gezin was, en daarop verzocht Inferrera naar Rusland te mogen worden getransporteerd. In werkelijkheid hadden echter zijn zoon en twee dochters aan de catestrophe kun nen ontsnappen. Zijn zoon werd matroos aan boord van een schip, dat tusschen Genua en Odessa heen en weer voer. Tijdens zijn laatste verblijf in Odessa was de zoon, Andrea, genoodzaakt den weg te vragen aan een jong meisje, dat hem tot zijn groote verbazing in het Italiaansch antwoordde en hem verzocht haar vader, die eveneens Italiaan was, eens te komen -opzoeken, daar deze zeker graag eens een landgenoot zou willen spreken. Andrea nam deze uitnoodiging aan en toen hij zich voorstelde als Inferrera, ver telde zijn gastheer hem dat zijn naam Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Mijn dochter is als dagmeisje per jaar verhuurd, waarvoor geregeld rentezegels zijn geplakt, doch ziektegeld is er niet betaald. Thans ligt zij 4 weken te bed. Nu is mijn vraag, of ik mijzelven kan wenden tot den Raad van Arbeid, of heb ik andere rechten Of komen alle kosten voor mijzelven D. Abonné. Het Burgerlijk Wetboek legt den werk gever alleen op het zieke inwonend dienstmeisje behoorlijk te doen verplegen en geneeskundig te doen behandelen ge durende een zekeren tijd. Uwe dochter is dagmeisje en dus niet inwonend, zoo dat u nergens recht op hebt en alle kosten voor u zelf zyn. Het plakken van rente zegels doet in casu niets ter zake. Gaarne had ik van U eenige inlichtingen geplaatst in Uw rubriek van „Vragen op rechtskundig gebied" over een zaak. Ik heb van een persoon te vorderen 45 gulden. Hij zegt mij gaarne te betalen, maar zegt niet meer dan 30 cent per week te kunnen missen, welke ik eiken Maandag bij hem in ontvangst kan komen nemen. Moet ik daar genoegen mede nemen Een abonné van Uw Blad. U hebt recht het bedrag in zijn geheel direct te vorderen. Indien U wekelijksche afbetaling toestaat is dit slechts eene goedheid uwerzijds, maar geenszins eene verplichting. Wanneer niet anders is overeengekomen is uw schuldenaar ver plicht te uwen huize te komen betalen. Kan men bij afbetaling van een hypo theek volstaan met een gezegelde quitantie hiervoor in ontvangst te nemen, of moet dit notarieel worden behandeld Wanneer de hypotheekhouder komt te overlijden, kunnen dan de erfgenamen op de eene of andere wijze het volle hypo theekbedrag opeischen G. B. Eene quitantie met plakzegel van 10 cent is voldoende. Indien de geheele hy potheek is afgelast moet U naar een notaris gaan om een acte van royement te doen opmaken. De erfgenamen van den hypotheekgever kunnen de hypotheek opeischen in alle gevallen, waarin ook de hypotheekgever het had kunnen doen. nemens om 3 en 10 Juni groote Serie- wedstrijden te organiseeren. Verschillende vereenigingen zijn hiervoor aangeschreven. Er worden ook schitterende prijzen be schikbaar gesteld. GORINCHEM, 30 April. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 265 runderen, 29 nuchtere kalveren, 5 schapen, 45 lammeren, 8 varkens, 470 overloopers, 609 biggen. De prijzen waren by matigen handel Zware kalf koeien f 4 60250. Melkkoeien f 440—200. Kalfvaarzen f 430—480. Guiste vaarzen f 400440. Vaarkoeien f 90440. Pinken f 60410. Stieren f 60430. Graskalveren f 30—70. Nuchtere fokkalveren f810. Nuchtere kalveren voor export f 25. Drachtige varkens f 4070. Natte zeugen f 2540. Overloopers f 1222. Biggen f842. Oude schapen met lammeren f 2025. Lammeren f 47. GORINCHEM, 30 April. Voor de Crisis-Rundvee-Centrale werden heden pl.m. 46 runderen overgenomen tegen de prijzen A plus 34 ct. A 30 ct. B 25 ct.. en C 20 ct. per K.G. Enkele runderen werden afgekeurd. GORINCHEM, 30 April. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 61.476 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren fl.65f2.25 per 400 Eendeneieren f 2.452.50 per 400 Ganzeneieren f 0.000.00 per 400 Kalkoeneieren f 6.00 per 100 Op de weekmarkt golden de eieren 2 èi 2:/g ct. per stuk koeboter f 4.60 tot f 4.70; margarine f 1.10; beide per K.G. GORINCHEM, 30 April. De aanvoer ter wekelijksche pluimvee- markt achter de kerk was wederom ge ring, terwijl de prijzen varieerden oude kippen en oude hanen f 0.701.00 jonge hanen f 0 254.10; jonge hennen f 0.901.10; duiven 4015 ct.ko nijnen voor export f 0.701.00 jonge konijnen 2535 ct.alles per stuk. BREDA, 30 April Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 144 stuks vee, t. w. 38 stuks hoornvee en 76 biggen. Prijzen Biggen f 5 8 Per pond geslacht 4e kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2931 2628 Vette koeien 2427 2123 Stieren 2628 2426 De handel was over het geheel willig. Ossen, stieren en vaarzen werden vlot verkocht. Er was veel vraag naar weivee. De biggenhandel was vlug, Voor de Crisis Rundvee Centrale werden aangevoerd 40 runderen, waarvan 13 afgewezen en 2 naar destructor. ROTTERDAM, 30 April. Aanvoer 883 varkens. Prijzen per K.G. 4 e kw. 2e kw. 3e kw. 34—36 30—32 26—28 NEDERLAND—BELGIE. De voetbalwedstrijd welke Zondag ge speeld werd te Antwerpen, eindigde met een overwinning voor Nederland met 42, zoodat door dezen uitslag ook België aan het wereldkampioenschap te Rome kan deelnemen. HERPT. De R.K. v.v. Brabantia alhier is voor HEUSDEN. Afloop aanbesteding' voor het bouwen van een woonhuis voor Mej. J. M. M. Merkx te Heusden, onder ar chitectuur van den heer Hub. Baaijens alhier. (Exclusief glas- en verfwerk). Gebrs. Boeren, alhier f 3362 F. Fressen, Drunen f 3347 A. Kramer, Bab.-Broek f3283 P. de Graag, alhier f3244 J. v. Wijk, alhier f3232 Gebr. Dankers, alhier f3227 A. Smits, alhier f 3087 P. A. Kramer, Genderen f 3075 Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Donderdagavond 8 uur zal in het R. K. Vereenigingsgebouw een algemeene ledenvergadering worden gehouden der R. K. Kiesvereen. Agendabestuursver kiezing en verkiezing leden voor den dubbelen raad. Op hetzelfde uur vergadert de Prot. Kiesvereen. in hotel „Concordia", voor het houden van de algemeene jaarlyksche ledenvergadering en zullen eveneens can- didaten worden benoemd voor den z.g dubbelen raad, in verband met de door Ged. Staten voorgestelde vereeniging Heesbeen en Doeveren met Heusden. ALMKERK. 1In deze gemeente doet zich we der een geval van kinderverlamming voor. Zaterdagavond werd alhier een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Quick van Nieuwendijk en A.K.C., welke door eerstgenoemde werd gewonnen met 5—0. CAPELLE. De postduivenvereen. „De Lucht vaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwe- vaart, hield j.l. Zondag een wedvlucht met oude duiven vanuit Vilvoorden, waarbij de eerste duif geconstateerd wera om 9.58.23 en de laatste prijswin nende duif om 10.7.0 en waarvan de uitslag als volgt luidt: A. Blom, 1; A. Klootwijk 2, 7, 18. 22, 39, 49; L. de Haan 3, 12. 16, 34; C. Ver hagen 4, 37, 48; J. Versteeg 5- 26, 32; E. Haverhals 6, 20, 23; P. Verhagen 8, 17, 25; F. Raaymakers 9, 30 40; J. v. Doornik 10, 11, 38; A. Versteeg 13, 43, 53; W. Mandemakers 14, 15 29, 54; M. de Jong 19, 23, 35, 36, 47; A. Bak keren 21, 50, 51; P. de Roon 24, 46; H. Dekker 27; C. Rosenbrand 31, 42; J. de Jong 33; A. de Jong 41; G. Stam 44, 45; W. Meter 52. Aangetoonde duiven: A. Klootwijk, J. v. Doornik, E. Haverhals', P. de Roon, P. Verhagen en L. de Haan. A.s. Zaterdag wordt een wed vlucht vanuit Vilvoorden gehouden, waarvoor de duiven a.s. Donderdag avond in het clublokaal worden inge- korfd, terwijl Zondag d.a.v. gevlogen wordt vanaf Quievrain, voor weike vlucht Vrijdagavond wordt ingekorfd. In het $tationskoffiehuis vanden heer L. F. van Dongen werd j.l. Vrij dagmiddag de vergadering gehouden stemgerechtigde ingelanden van het wa terschap „Ten Westen der Capeische Vaart en het Veerpad". De rekening over het dienstjaar 1932'33 voor de afd. „Het Voorland" werd in ontvang sten vastgesteld op f 1211,20 en in uit gaven op f540,12, alzoo een batig sal do van 671,08; die voor de afd. ,,Die Waardjes" in ontvangsten op f 174,14 en in uitgaven op f 172,21, batig saldo f 2.23 en die voor de afd. „De Aanwas sen" aan ontvangsten op f667,02 en aan uitgayen op f208,03, batig saldo f458,99. De begrootingen voor de ver schillende afdeelingen, betreffende het dienstjaar 1934'35, werden respectie velijk vastgesteld op f 1042,83, f 176,67 en f703,28, waarbij het bedrag der om slagen per H.A. voor „Het Voorland" geraamd is op f3, voor ,,De Waard jes" op fl5.(— en voor „De Aan wassen" op f4. Het aftredend 'lid van het Dagel. Bestuur, de heer G. J. Heijmans te Vrijhoeve Capelte, werd herkozen. DUSSEN. De toestand van Mej. K die op zoo'n ongelukkige wijze tijdens de bazaar een kogeltje in haar hals kreeg, is thans vooruitgaande. De kogel is verwyderd en de spraak keert langzaam terug. GENDEREN. Heden Woensdag 2 Mei, hoopt de Ring „Altena" van Ned. Herv. Jon- gelingsvereen., alhier een vergadering te houden, in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang 7 uur. NEDERHEMERT. Vorige week zijn door den heer Aart van Ooijen de eerste aardbeien uit den bak aan de Utrechtsche veiling geleverd. Maandagmiddag had alhier een auto-ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Een auto met kalveren van den heer M. uit Wijk, kwam de Kapel- stoep oprijden, toen de bestuurder een jongetje over den dijk zag komen en j om die te vermijden, reed hij aan den anderen kant van den dijk af. De be- stuurder en zijn jongen kwamen door de voorruit gekropen, terwijl de kal veren aan den dijk liepen. Met nogal materieele schade kon hij de reis ver volgen. NIEUWENDIJK. Het dochtertje van den heer N. Ouwerkerk, geraakte spelenderwijze in een diepen sloot te water. Haar vader, die ojp hët hulpgeroep toesnelde, wist haar na veel moeite op het droge te brengen. Naar we vernemen zal de Chr. gem. zangvereen. „Oefening Kweekt Kunst", directeur de Weled. Heer N. Snijers van Raamsdonksveer, deelnemen aan het bondsconcours te Dordrecht. Zij zal uitkomen in dë 1ste af deeling. RAAMSDONKSVEER. Tot kweekeling met acte werd VEEN. Zaterdagavond gaf de muziekver- een. „Wilhelmina", voor een zeer talryk publiek, baar le zomerconcert, dat in alle opzichten als goed geslaagd mag heeten. Enkele dames, welke bloempjes te koop aanboden, konden f?0.afdragen aan de kas der vereeniging. Door het hoofdstembureau zijn van den ingedienden candidatenlyst voor de Commissie van ingezetenen de daarop voorkomende personen van 17 als zoodanig benoemd verklaard. WOUDRICHEM. Gedurende de vorige week wer den aan d'e vischmarkt alhier een 7t-al zalmen aangevoerd, waarvoor f 1.35 tot 1 1.45 per pond werd besteed. Tot bestuursleden van de opge richte gymnastiekvereeniging alhier zijn benoemd: Voorzitter, de heer M. Vi- 1 veen; Secretaris, de heer B. L. de Joo- de; Penningmeester, de heer J. Rees. Het Kinderkoor „Frisch Gezon gen" alhier, gaf Woensdagavond j.l. een zeer goed bezochte en uitstekend geslaagde uitvoering, onder leiding van den heer W. G. van den Heetcamp. WIJK EN AALBURG. Op de gehouden Internationale Hondententoonstelling te Waalwijk, be haalde onze dorpsgenoot C. v. Wijk, Hooge Maasdijk, met zijn kortharige Holl. Herder teef „Draga", uit kennel Oeteldonk's, eig. H. J. C. Geertzen te 's Bosch, in Puppyklasse 2e prijs Goed; ingeschreven in N.H.S.B. Voor waar een goed succes voor eigenaar. ZALTBOM31EL. Op 20 April 1934 werd in hotel Tivoli alhier een algemeene ledenvergadering gehouden van de Pro- testantsche vereeniging tot bestrijding van Ziekenhuis- en Operatiekosten voor de Bommelerwaard. Gedurende het be staan der vereeniging was het wensche- lijk gebleken, eenige aangelegenheden,, zooals de rechten bij ziekenhuisopname en operatie, in statuten en reglement vast te leggen. Er werd besloten tot wijziging daarvan. Een exemplaar van de gewijzigde statuten en huishoudelijk reglement zal aan de leden kosteloos worden uitgereikt, zoodat een ieder dan met de wijzigingen op de hoogte komt. Het voorstel om den naam der veree niging te wijzigen werd verworpen, weshalve de vereeniging zijn oude naam zal behouden. Over het al of niet verhoogen der tarieven is lang beraadslaagd. Het voor stel van het bestuur en de Commissie, ingesteld in de ledenvergadering van Februari ter onderzoek naar de moge lijkheid van tariefsherziening, werd, na dat het van alle kanten bezien was, aan genomen. Hoewel verhooging der tarieven niet pleizierig is en men slechts na zeer lang beraad met het voorstel kwam, werd het toch beter geacht thans eenige verhoo ging toe te passen, opdat het anders zou kunnen voorkomen, dat personen', die elke week van hun weinige inkom sten, een zeker bedrag nog hadden, kunnen afzonderen, om, mocht hetnoo- dig zijn, gedekt te wezen tegen de hooge kosten van ziekenhuis en ope ratie, over eenigen tijd de hulp der ver eeniging noodig hadden, die niet zou den kunnen krijgen, omdat de kas het betalen niet zou toelaten; dat moest voorkomen worden. De verhoogde con tributie zal voor één jaar gelden. Ten slotte werd besloten de verhooging der contributie het hoogst te doen zijn voor de klassen C en D. De klassen E en hooger werden op geheven, omdat in die klassen te wei nig leden zijn en de uitgaven in geen verhouding tot de contributie staan. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur, of mijn heer van het Nieuwsblad, ik weet niet hoe of ik u noemen moet. Het was een vreugde, enkele da gen geleden te vernemen, dat u mii de vrijheid gaaft in uw blad elke vier weken, eenige pennevruchten, uit ons dorpje in den vorm van een in gezonden stukje weer te geven, hier voor mijn welgemeenden dank. Hiernaast besef ik geachte „Le- aan de Veersche Chr. school benoemdc^at; c[hiek hierop niet uit zal ae heer 7ieUtra uit Ginneken bin ven, doch dit is iets van latere de heer Zielstra uit Ginneken j zorg) ik zal trachten eenige bijzon- Dhr. B. Kuijten w erd dooi een zonderheden uit onze Gemeente naar jeugdig fietsrijder aangereden, viel en brak den hals van zijn heupbeen. SPRANG. De landbouwer W. v. Z. had het ongeluk bij het laden van takken bossen van d'en wagen te vallen. Hevig kreunend van pijn werd hij opgenomen. De ontboden geneesheer, Dr. W., con- stateerde ernstige inwendige kneuzin- 1 gen. voren te brengen, welke mijns inziens foutief zijn, en die hersteld dienen te worden. Laat mij geachte Lezers dan be ginnen met de benoeming van onzen Geachten „Dokter." Ik stel hier open lijk aan onze Raadsleden de vraag hoe komt het, dat naar deze betrek king, niet meer personen in de ge legenheid zijn gesteld, hierna te sol- liciteeren? Zoo ik verneem, komt hem in de practijk allen lof toe, doch het had anders kunnen zijn. Ook had Mijnheer de Redacteur!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2