PINKSTER-AANBIEDING GROOTE PARTIJEN 79 24 49 59 89 DREESMANN TOT EN HET a.s. ZATERDAG Gedeeltelijk met kleine weeffoutjes ONGEKEND LAGE PRIJZEN DEN BOSCH EINDHOVEN Plaatselijk Nieuws. 39 49 59 39 49 59 worden gegeven. Deze ontslagen be perken zich tot de mijnen Oranje Nas sau 1 en Oranje Nassau 2. Op de Oranje Nassau 1 zouden 187 man en bij de Oranje Nassau 2 68 worden ontslagen. Rekening dient gehouden te worden met de mogelijkheid, cat van deze ontslagenen wegens bijzon dere omstandigheden nog enkele in getrokken zullen worden. Ook deze ontslagenen betreffen zoowel boven- als ondergrondsche arbeiders. OP DE MIRANDA'S WONING GESCHOTEN. Vorige week is tweemaal op de wo ning van den ex-S.D. wethouder de Mir.anda aan het Raphaelplein te Am sterdam geschoten. Dinsdagavond werd om ruim 9 uur voor den eersten keer de ruit van het dienstbodenkamertje vernield, terwijl Woensdagavond op nieuw een schot viel In den rechter bovenhoek van de ruit van de voor kamer een groot gat kwam. De daders wisten in de duisternis te ontkomen. In het eerste geval was het dienst meisje in haar kamer aanwezig, doch werd niet getroffen; in het tweede geval zat de familie in een achterka mer. I —o EEN DUIKBOOT VOOR DEN SMOKKELHANDEL MET NEDER LAND. De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt: In het kanaal van Gent naar Brugge nabij Oostkamp heeft een schipper een kleine duikboot opgehaald, die In den nacht van 5 Mei aldaar door onjbe- kenden tot zinken is gebracht. De boot is 3.25 meter lang, 80 centimeter breed, voorzien van een schroef en bewogen door fietspedalen, en blijkt voor den smokkelhandel op de water wegen tilsschen Nederland en België bestemd geweest te zijn. FRAUDES BIj~VE CRISISVAR- KENSCENTRALE. Bij de Crisisvarkenscentrale zijn, naar de „Tel." meldt in den loop van de ze maand- ernstige onregelmatigheden aan het licht getreden, die tot het ontslag van een aantal zaakvoerders hebben geleid. Enkelen hunner zijn vrijwillig heen gegaan, anderen is hun betrekking pp- gezegd. Zij maakten zich aan misbruik van vertrouwen schuldig, terwijl som migen vermoedelijk valsehheid in ge schrifte hebben gepleegd. Ten 'aan zien van deze laatsten is een vervol ging van justitiewege niet uitgesloten, —o MOORDAANSLAG TE 's GRAVEN- HAGE. De daders gearresteerd. Zaterdag, in den vooravond, heeft zich aan den Rijswijkscheweg te'sGra- venhage een ernstig geval vart mishan deling voorgedaan, h'etgeen wellicht nog noodlottige gevolgen kan hebben. In perceel 329, welk perceel drie etages h'eeft, was de parterre in ge bruik bij den 53-jarigen koopman E. B., die zelf op de derde etage woont. De eerste etage is bewoond bij de familie L., terwijl d'e tweede etage te huur stond. Zaterdagochtend vervoeg de zich bij den koopman B. 'een heer, die zeide met hem te komen spreken over de huur van de tweede etage. Na eenige besprekingen werd over eengekomen, dat de bezoeker tegen den avond zou terugkonfen met zijn zwager, voor wien, naar hij voorgaf, het huis bestemd zou zijn Inderdaad verschenen 's avonds om -ongeveer zes uur twee personen bij B., waarvan een per rijwiel en de an der te voet. Met zijn drieën gingen zij daarop in de parterre om over de huur te spreken. Eenigen tijd later hoorde de familie L. van d!e eerste etage ech ter gestommel en gekreun beneden. Zij vertrouwde d'e zaak niet en deed door middel van een voorbijkomenden jongen de politie aan het Rijswijk- sche plein waarschuwen. Inmiddels ging de familie naar beneden en sloot de deur, welke toegang gaf tot de par terre, af. To'en de politie arriveerde), verschafte hij zich toegang tot de par terre en bij onderzoek vond zij in een achtervertrek B., zwaar verwond op den grond liggen, terwijl zich in de zelfde kamer ook nog een der bei de mannen bevond. Deze had zich blijkbaar niet snel gtenoeg uit de voe ten kunnen maken. Waarschijnlijk is de andere aan de achterzijde over een schutting ontvlucht. Het slachtoffer is door den Genees kundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Zaterdag avond laat was zijn toestand zeer ern stig, zoodat men voor zijn leven vreest. De in het vertrek aangetroffen per- sobn werd door de politie gearresteerd. Het was de 30-jarige monteur G. H. en geen onbekende van de politie. Ook de andere verdachte is gearres teerd. Beiden hebben een volledige be kentenis afgelegd. —Q HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. EEN PORTEMONNAIE MET INHOUD en een ZILVEREN DAMESRING Inlichtingen Marechaussee kazerne. Dinsdagmiddag had alhier ter hoogte van de Gasthuisstraat en de Botermarkt een aanrijding plaats tus- schen een jongen die per fiets uit de Gasthuisstraat kwam gereden en een luxe auto. Het ongeval liep bij zonder goed af, de jongen bekwam geen letsel, alleen het voorwiel van zijn rijwiel werd in elkaar gedrukt. De kermis behoort weder tot het verleden. Begunstigd door mooi weder, t rok hij vooral op Hemelvaarts dag en Zondag een talrijk publiek. De verschillende vermakelijkheden waren goed tevreden, terwijl zich ook de verschillende café's, waarin gele genheid tot dansen werd gegeven, zich in een druk bezoek verheugden. Za terdagmiddag hield de scherpschutters- vereeniging St. Blasius zijn jaarlijksch feest. Begeleid door de fanfare der H. Familie, ging het in optocht naar het terrein op den Wal, waar hetko- ningschieten plaats vond. De heer Adr. van Hooft was de gelukkige, die den vogel wist af te schieten en die na afloop in Hotel 't Wapen van Am sterdam voor de volgende 2 jaar tot koning werd gekroond. De kermis had een kalm verloop, wanordelijkheden die van beteekenis waren, kwamen niet voor. ALMKERK. Op den Varkensfokdag, die op Donderdag 17 Mei a.s. gehouden wordt, zal in de namiddag Dr. Jr. J. H. F. Deckers, Rijkslandbouw- consulent, een- lezing houden in café Dekker, over het fokken van Stam boekvarkens. Dezer dagen slaagde Mej. H. J. van der Wiel te Rotterdam voor het diploma Kraamverpleegster. J.l. Zaterdagavond speelde de korf balvereen. „A.K.C." alhier, een vriendschappelijke wedstrijd te gen „Quick" te Nieuwendijk, welke door eerstgenoemde werd gewonnen, met 42. ANDEL. In de laatstgehouden ledenver gadering van de Werkliedenvereeni- ging „Helpt Elkander" werden her kozen tot bestuursleden de heeren P. H-oesen, T. Kamerman, H. Verschoot, Mj. van der Vliet en J. Verwijs. Het hoogovenslakken bedrijf aan de Wilhelminasluis alhier, is we gens gebrek aan orders geheel stil gelegd. Alle arbeiders zijn ontslagen. Groote voorraden slakken liggen nog op verscheping te wachten, doch de afvoer is miniem. Voor de betrokken arbeiders beteekent dit een schade post. In de werkverschaffing „An- delerbroek" alhier, wordt zeer ge klaagd over de lage loonen, welke worden verdiend. Het betreft hier het omzetten van griend- in bouwland. Het werk is slecht voor dezen tijd van het jaar en de verdiensten bedra gen f 1.20 en f 1.30 per dag. CAPELLE. Bij 'den gemeenteveldwachter, alwaar de eerlijke vinder zich kan vervoegen, is door iemand uit Schie dam aangifte gedaan van het ver liezen van een handschoen op den Winterdijk. A.s. Donderdag des nam. half vier hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier, voor te gaan Ds. Cuperus. (Huwelijksinzegening) Op de kiezerslijst 1934193 5 der gemeente Sprang-Capeïle, laatst vastgesteld komen voor 2627 kiezers voor de Tweede Kamer, 2602 voor de Prov. Staten en 2564 voor den gemeenteraad. Zooals we reeds gemeld heb ben zal de gemengde zangvereeni- ging „Het Rozeknopje" op Maandag 21 dezer (2en Pinksterdag) onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers, deelnemen aan het door de gemengde zangvereeniging „Zang en Vriendschap" te Oisterwijk geor ganiseerde concours. „Het Rozeknop je" komt weer uit in de Eere-af- deeling met als verplicht nummer „Vlaamsche Kermis" van Wierts, ter wijl als vrij nummer „Waak op" van den Hertog genoemd is. Ditmaal, gezien de vele jonge krachten, wel ke deze bekende vereeniging den laat sten tijd voornamelijk onder de alten en sopranen zijn toegestroomd, twee te zware werken. Gedurende de laat ste weken is er door de vereeniging ijverig gestudeerd en we wenschen directeur en werkende leden a.s. Maandag het beste toe. We verwachten, indien het weer medewerkt, dat velen uit deze ge meente de zangvereeniging zullen ver gezellen, want de Oisterwijksche ju- bileerende vereeniging kan bogen op een bij uitstek gunstig gelegen ter rein met diverse amusementen, ter wijl de plaats Oisterwijk voor elk wat wils biedt. De natuur is op het oogenblik in volle pracht, zoodat, wie van geen kermisterrein gediend is rond de Gemullehoeken, waar het feestterrein gelegen is, kan profitee- ren van 'bosch en ven of van de schitterend ingerichte badgelegen heid. Onze beste wenschen voor de jubileerende vereeniging en plaats. De vereeniging tot bescher ming van den grondeigendom in de Langstraat en omgeving houdt op Donderdag 24 Mei a.s. des nam. half vier bij den heer L. F. van Dongen alhier, een algemeene ledenvergade ring. Aan de orde komt1Mede- deelingen en ingekomen stukken: 2. Rekening en verantwoording over !933i 3- Verkiezing van twee leden van het bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren: A. B. v. d. Hoeven te Sprang en A. G. Koek koek te Almkerk; 4. Wijziging sta tuten en huishoudelijk reglement. Door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle is aan de gemengde zangvereeniging „Het Rozeknopje" toestemming verleend tot het orga- niseeren eener verloting ten bate der kas dezer vereeniging. De betrekking van deze verloting zal plaats heb ben in de eerste week van Juli a.s. Met Hemelvaartsdag hield de postduivenvereen. „De Luchtvaart," gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, met oude duiven een wedvlucht van uit Vilvoorden met den volgenden uitslag P. Verhagen, 1, 3, 7, 10. 12. 21; C. (Verhagen, 2, 14; A. Spierings, 4, 22E. Haverhals, 5, 15 W. Man demakers, 6, 19; A. Versteeg, 8; L. de Haan, 9, 16; J. Versteeg, n. 13; G. Treffers, 17, 18; C. Broeks, 20. 23, 24; A. Blom, 25 F. Raayma- kers, 26; C. Rosenbrand, 27 en H. Dekkers, 28. Aangetoonde duivenW. Mande- makers, iL de Haan, J. Versteeg, C. Verhagen, terwijl de heer E. Ha verhals als extra prijs, een tulband verwierf. J.l. Zondag werd een wedvlucht ge houden vanaf Noyon, waarvan de uit slag alsvolgt luidt W. Mandemakers, 1, 46, 47; G. Treffers, 2, 21, 31 37; H. Dekkers, 3> 27» 33 C. Rosenbrand, 4 M. de Jong, 5, 19, 29; J. v. Doornik. 6, 7, 16, 23; L). de Haan, 8. 34; F. Raaymakers, 9, 40, 41, 45; A. Blom, 10, 15, 22, 25. 35. 39; A. Bakkeren, 11, 26; A. Klootwijk, 12. 14, 36; C. Broeks, 13 A. de Jong, 17; E. Haverhals, 18 J. Versteeg, 2°> 3°> 38» 43; P. Bakkeren, 24, 32; J. de Jong, 28 A. Versteeg, 42 en C. Verhagen, 44. Eerste overduifW. Mandemakers. Aangetoonde duiven: H. Dekkers, C. Rosenbrand, M. de Jong, A. Kloot wijk en A. de Jong. A.s. Zondag wordt een wedvlucht gehouden vanuit Quievrain, waarvoor de duiven Vrijdagavond 7 uur in ge korfd zullen worden in het clublokaal. DRUNEN. Alhier had een aanbesteding plaats voor het bouwen van een woon huis voor rekening van de wed. A. v. Hulten-v. Kuik, onder architect- tuur van den heer S. L. A. Orie, bouwk. ingenieur te Vught. Ingeschreven werd als volgt Van Horen, f111415. v. Oers, Drunen, f 9649. Witlox, Vught, f 9500. Smits, Heusden, f 9280. H. ide Wit, Drunen, f 9198. G. de Bont, Nieuwkuijk, f 9160. J. v. d. Loo, Elshout, f 9160. M. Schapendonk, Drunen, f 8945. Fasser, f 7993. Heijkamp, Vught, f 7415. DUSSEN. De rekening van het Water schap De Zuid-Hollandsche Polder wijst aan ontvangsten aan f 18.732.11, aan uitgaven f 13.353.96, batig saldo f5378.15; de begrooting is geraamd op f 16.312.65. In de jaarvergadering van het waterschap Het Zuiderveld werden rekening en verantwoording over '32 '33 en de begrooting goedgekeurd. Enkele machtigingen werden gege ven ten opzichte van werken in ei gen beheer. De heer A. Verhoeven werd met algemeene stemmen als voorzitter herkozen. Mej. S., die 6 Mei bij een au tobotsing ernstig werd gewond haar kaakbeen is gebroken en andere gelaatsbeenderen waren ontzet is op advies van Dr. van Vuuren uit het Liefdegesticht der Eerw. Zusters naar het Ziekenhuis in Den Bosch overge bracht. GIESSEN. We vernemen, dat er bif het dijkbestuur van het Oudland van Al- tena plannen bestaan den dijk te ver harden met een laag hoogovenslak ken, aangezien liii door het steeds drukker worden verkeer niet in goe den staat is te houden. HERPT. Zondag j.l. had in café Verhoe ven alhier het groote bondsconcours van den kruisbooggezelschappenbond D.E.S.V. plaats. Prijzen zijn als volgt: Korps le zestallen. Ie pr., Transvaalsche Boeren, Nieuw- kuijk, 152 p.; 2e pr., Al doende leert men, Herpt, 148 p.; 3e pr., Rozen- jacht, Vlijmen, 145 p.; 4e pr., De Jon ge Batavieren, Nieuwkuijk, 128 p.; 5e pr., Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg, 125 p.; 6e pr., Heidebloem, Waalwijk, 125 punten. Korps 2e zestallen. le pr., Rozenjacht, Vlijmen, 138 p.; 2e pr., Aldoende leert men, Herpt? 132 punten. Personeele zestallen. le pr., Rozenjacht, Vlijmen, 78 p.; 2e pr., Al doende leert men, Herpt, 77 p.; 3e pr., Rozenjacht, Vlijmen, 2e zestal 76 p.; 4e pr., Transvaalsche Boe ren, Nieuwkuijk,, 75 p. Personeele drietallen. le pr., Al doende leert men, Herpt, 42 p.; 2e pr., Rozenjacht, Vlijmen 41 p.; 3e pr., Al doende leert men, Herpt, 40 p.; 4e pr., Transvaalsche Boeren), Vlijmen, 40 p. Koningskruis J. van Beynen, Nieuw kuijk, 27 p.; Eereteeken J. van Enge len, Nieuwkuijk 27 p. NEDERHEMERT. De burgemeester en de veld wachter dezer gemeente ,zijn vanaf Vrij dag 11 Mei telefonisch te bereiken" respectievelijk tel. no. 12 en 13. De «gemengde zangvereeniging „De «vervulde wensch" alhier, heelt KOUSEN Dames Kousen, zijde of zijde ge- platteerd, kleine foutjes Dames Kousen, waschzijde of zijde met flor ver sterkt, alle kleuren Prima Wasch zijde, fijne weef sels, meuwste grijze en beige kl. of zijde met flor versterkt Groote partij Fijne Matzijde, pracht kwal., zeer groot kleurassorti- ment, chic en sterk Dames Kousen, Bemberg zijde pracht kwaliteit, zeer elastisch, en fijne laatste mode kleuren Partij Damessportsokjes, witte en gekleurde soorten, uitzoeken, slechts Kinder Kousen, zijde gep atteerd, zeer sterk Dames Kousen, matzijde, fijnste materiaal, iets heel bijzonders, kleuren bij iedere schoen passend Heeren Sokken, zijde fantasie met nieuwe dessins, slechts Wollen Sokken, zomer kwaliteit, zeer voordeelig, uitzoeken Heeren Sokken, Fil d'écosse met zijde, nieuwste soorten, of wollen rib sokken, extra koopje Heeren Sokken, pr. kwaliteit, zeer fijn en sterk, aparte dessins en kleuren VROON

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2