Uw jongens kleedsn wij netjes... en zeer voordeelig. BERGEIJK STUFKENS CONCERT onze jViagazijaen. Bij ONS slaagt U 't best- Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. met Pinksteren uit te gaan met een mooi en goedkoop COSTUME II. ét Si* TE GORCUM AMERIKAANSCH LICHTSCHIP GERAMD. Zeven personen omgekomen. Het Britsche passagiersschip „Olympic" van de White Star Line heeft op bijna negentig kilometer af stand van het eiland Nantucket aan de kust van Massachusetts het daar gestationneerde lichtschip „Nantuc ket" geramd. De „Nantucket" is on middellijk in de golven verdwenen. De „Olympic," die onbeschadigd bleef, begon terstond met de red ding van de opvarenden van het licht schip en slaagde er in van de uit elf personen bestaande bemanning zeven man aan Boord te nemen. Hiervan zijn er vermoedelijk als gevolg van opgeloopen kwetsuren drie aan boord van de „Olympic" overleden, zoodat het totaal aantal slachtoffers zeven bedraagt. DE STRATOSFEER DE LUCHT WEG DER TOEKOMST? Voorspellingen die fantas tisch... lijken! Een verslaggeve rvan de „Daily Ex press" heeft den Britschen vlie ger Jones geïnterviewd, die dezer da gen zijn miliioen mijlen in de lucht heeft voltooid. Na de stellige hoop te hebben uitgesproken, dat hij nog een miliioen mijlen per vliegtuig zal kun nen afleggen, gaf hij een reeks toe komstverwachtingen ten beste, welker verwezenlijking z.i. nog in de komen de halve eeuw zal plaats hebben. Op de geregelde luchtlijnen zullen, aldus Jones, machines vliegen, die 100 of 200 personen kunnen vervoeren en die haar weg zullen nemen door ae stratosfeer. De cabines zullen herme tisch gesloten zijn en zuurstof-appa raten zullen zorgen dat de passagiers behoorlijk kunnen ademen. Deze lucht monsters zullen een snelheid bereiken van 500 tot 600 K.M. per uur. De reis van Londen naar New York zal gemakkelijk in één dag kunnen wor den afgelegd. Er zullen nieuwe mid delen komen om deze machines voort te stuwen; wellicht zullen zij door kosmische stralen worden gedreven, aldus Jones, of door middel van een kracht die draadloos den ether wordt ingezonden en die de machines al vlie gend opvangen. Zooals velen thans hun auto hebben zullen over 50 jaar talrijke menschen hun eigen vliegma chine bezitten en dat kan te gemak kelijker, omdat er in de lucht geen wegkrommingen, wegkruisingen en an dere aardsche gevaren zijn. Het ver keer zal waarschijnlijk van de aarde af geregeld kunnen worden, zoodat de luchtpolitie rustig op den bega- nen grond kan blijven. RACE-AUTO VERONGELUKT: 7 DOODEN. Zondagmiddag is tijdens de auto rennen te Fontainrebleau bij Parijs, 'n auto in het publiek gereden. De be stuurder, Eric Lora,, werd op slag ge dood, evenals 5 toeschouwers. Ver scheiden personen werden gewond. Afdeeling B. N.O.A.D. II—SV.W. II. W.V.V. IIDe Zwaluwen. S.F.C Wilhelmina II. Sparta (A) Achilles. Blauw WitStormvogels II. Afdeeling Junioren. Longa—W.V.V. SpartaS.V.W. S.F.C.De Zwaluwen. WilhelminaStormvogels. ter opening van de Zomer-Concerten, te geven door de „FANFARE DER H. FAMILIE", Directeur de Heer W. van Heivoort te Nieuwknijk, op ZONDAG 20 MEI, op de Muziektent, van 5 tot 6.30 uur n.m. Programma 1Euterpe's Feestmarsch. 2. Grand Marche Jubilaire. G. F. de Pauer. 3. Orpbee's aux Enfers. J. Offenbach. 4. De Cannenburgh. N. Gerhoeds. 5. Finale. Met de nummers 2 en 3 zal de Fan fare deelnemen aan het Concours te Veld hoven op 2de Pinksterdag. HEUSDEN. 2e Pinksterdag zal door de fanfare der H. Familie deelgenomen worden aan het groot Int. Muziek- en Zangconcours te Veldhoven, uit geschreven door Veldhoven's fanfare. De vereeniging zal aldaar uitkomen in de afdeeling uitmuntendheid. Directeur en leden veel succes toe- gewenscht. NIEUWENDIJK. De heer C. v. Hemert is geko zen tot Voorzitter van de Chr. Gem. Zangver. „Oefening Kweekt Kunst", alhier. De Chr. Muziekver. „Crescen do", directeur de WelEd. Heer S. Kuipers, behaalde op het met Hemel vaartsdag gehouden concours te Er- melo een ie prijs met 312 punten, in de tweede afdeeling. A.s. Zaterdagavond zal de vereen, een rondgang door ons dorp maken. A.s. Maandag, 2e Pinksterdag hoopt de Korfbalclub „Quick" alhier haar 5-jarig bestaan te vieren en heeft daardoor voor dien dag groo- te seriewedstijden georganiseerd. Er nemen circa 150 korfballers uit de omliggende plaatsen aan deel. Het belooft een gezellig sporttournooi te worden. Het Mannenkoor „Onderling Genoegen", zal a.s. Maandag, 2e Pinksterdag, deelnemen aan het con cours !tè Oisterwijk en wel in de 2e afdeeling. HEUSDEN. Maandag 2e Pinksterdag speelt Juliana I hare eerste wedstryd thuis voor den Bra- bantschen Voetbalbond, wisselbeker, en wel tegen de sterke Kaatsh. Boys I uit Kaatsheuvel, de kampioen harer afdeeling. De Oranje-Witten zullen er alles op moeten zetten om te winnen, om zich in de volgende ronde te plaatsen. De wedstrijd wordt gespeeld op het Juliana-terrein nabij de brug. WERKENDAM. 2e Pinksterdag {des nam.) zal een vriend schappelijke wedstryd worden gespeeld door Combinatie van Gorinchem en S.V.W. I alhier en door Devo van Raamsdonksveer en S.V.W. II. W.V.V. II speelt des morgens 10 uur waarschijnlijk tegen D.J.S. van Gorinchem, terwijl S. V.W.-Combinatie van Gorinchem is uitgenoodigd dien middag te 3 uur te spelen tegen W.V.V. I. Voetbalbond S. O. S. Uitslagen van 12 Mei: Atdeeling A. Sparta I (C)Stormvogels I 2—2. W.V.V. I-S.V.W I 3—3. D.E.V.O I—S.D.O. 12-3. Afdeeling B. Stormvogels IIW.V.V. II 06. S.V.W. 1I-S.F C. 4 2. Blauw Wit - Sparta (A) 06. De ZwaluwenAchilles 12 Afdeeling Junioren. S.F.C.Sparta Niet opgegeven. LongaStormvogels 3 3. W.V.V.—S.V.W. 1-2. Programma voor 26 Mei. Afdeeling A. L.O.N.G.A. I—NOA.Ü. I. Wilhelmina IW.V.V. I. Stormvogels I D.E.V.O. I. S.D.O. I-NE.O. I S.V.W. ISparta (C) van de bekende Firma als nevenstaand model in de speciale Pinkster-prijzen van Prachtige modellen met plus four en korte broek in onze speciale Pinksterprijzen f4.50, f6.90, f8.90, f 11.50 en f12 90 Onze sorteering flanellen Broeken is enorm, in prijzen van f 2.25, f 3.90 en f 4.90 Mocht het met Pinksteren REGENEN, koopt dan bij ons Uw Regenjas uit onze groote voorraad blauw en gekleurd Gabardine van zuiver wol. f 14.50, f 19.90, f 25.90 en f 28 90. Groote keuze Slikkers en dunne gummi Regenjassen vanaf f 2.90. Pinkster-Maandag tot 1 uur geopend. Oudste en voordeeligste Kleedinghuis voor elke stand en leeftijd. GORCUM. Daar niemand der aanwezigen iets had voor de rondvraag, sloot de voor zitter onder dank voor de medewer king, deze vergadering. Het fanfarecorps „Kunst na Strijd", dir. de heer C. G. van Dijk te Almkerk behaalde op het concours te Huis ter Heide (gem. Zeist), in de eere-afdeeling met 3341/2 p. een Het echtpaar Jacobus Buijs en Maria Verhoeven te Herpt, hopen Zondag 20 Mei den dag te her denken, dat zij voor 50 jaren in het huwelijksbootje traden. OUDENDIJK. Dinsdagavond hield de Ver. tot oprichting en instandhouding van een school voor Neutraal-Bijzonder Onderwijs, in het lokaal der tweede Openbare School een ledenvergade ring. De heer H. v. Andel, voorz. van het voorl. bestuur, opende deze sa menkomst met een woord van wel kom. De notulen der vorige verga dering werden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Door het voorl. bestuur werd een ontwerp statuten voorgelegd, hetwelk na enkele wijzigingen, met algemeene stemmen werd vastgesteld. Eveneens werd met algem. stemmen besloten op deze statuten de koninklijke goed keuring aan te vragen. Op voorstel van het voorl. bestuur werd besloten het bestuur uit te breiden tot 7 le de n^-waarna tot stemming werd over gegaan. In het stembureau namen zit ting de heeren Holster en v. d. Wiel. Met groote meerderheid van stem men werden gekozen de heeren H. v. Andel, H. de Lorm, Ad. v. Vugt JWz. J. H. Verhoeven, A. Vink Az., A. B. Holster en A. v. d. Wiel. Nog werd besloten voor dit jaar een minimum contributie vast testel len van 50 ct., doch met het oog op de oprichtingskosten wordt verwacht dat ieder naar vermogen zal bijdra gen en zooveel mogelijk zal steunen. eerste prijs. Voor muziekkenners zij nog vermeld dat als verplicht num mer werd gespeeld „Antigone", Ou verture van Feru Roussean en als vrij nummer 2de Grande Ouverture van L. Langlois. Als men weet dat deze vereeniging slechts een 20-tal werkende leden telt, dan ziet men dat door ijverige studie en onder goe de leiding veel te bereiken is. Ook het avondconcert op het concourster- rein vond een aandachtig gehoor. POEDEROIJEN. Bij den heer P. Straver alhier, is een postduif aangekomen, gemerkt op een ringetje aan den rechterpoot *32657*33 en aan den linkerpoot 256. Het Mannenkoor „O. G." al hier is voornemens een verloting te houden ten bate zijner kas. De hoofd prijs is een heeren- of damesrijwiel, de trekking zal plaats hebben bij het te geven concert in Juni a.s. SPRANG. Uit het verslag over 1933 van de Comm. tot Wering van School verzuim alhier, blijkt dat van 23 jon gens en 18 meisjes in totaal 99 ver zuimen behandeld werden. Slechts 'n paar maal kon het verzuim ver schoonbaar worden geacht. Allerlei Op 21 Mei a.s. zal de Chr. Gem. Zangvereen. „DE LOFSTEM" te Rijswijk N.-Br45 jaar bestaan. Hierboven een opname der Vereeniging met haar directeur de heer A. W. van der Nat. redenen voor schoolverzuim kwamen voor. Een paar maal moest de comm. constateeren dat de ouders zeer onverschillig waren. Door den Chr. Besturenbond werd in haar vergadering van j. 1. Maandagavond besloten 23 Mei een algem. vergadering te houden. De heer J. W. Genuït werd benoemd tot afgevaardigde naar de te Dordrecht te houden vergadering. Aan het slot sprak de voorzitter een hartelijk woord van dank tot het scheidende bestuurslid den heer J. Haverhals die ruim 9 jaar in het bestuur zitting heeft gehad. De heer H. dankt voor de waardeerende woorden. Maandagavond kwam de afd. Sprang-Capelle en Omstr. van den Chr. Werkmeestersbond in de zaal van den Chr. Volksbond in vergade ring bijeen. Na gebruikelijke ope ning door haar voorz. de heer A. Spierings en het lezen der notulen door den secr. den heer C. Pompejr, werd de agenda voor de op 4 Juni te Utrecht te houden Bonds jaarver gadering besproken. Tot afgevaardigde werd benoemd haar voorz. A. Spierings. Door de afd. werd voor bondsbestuurder in de vacature de Bie tot candidaat ge steld de heer A. Spierings. Na bespreking van het reisplan voor de groote betooging van het C.N.V. sloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering. Onder vele blijken van belang stelling werd j.l. Dinsdag door de familie K. Janson-de Bie hunne 50- jarige echtvereen. herdacht. Door de buurt was zoowel van bin nen als buiten de woning prachtig versierd, terwijl door de buren de nationale driekleur was ontrold. Den geheelen dag heerschte er een ge zellige stemming. Deze alom geach te familie had dien dag benevens vele goede wenschen een schat van bloemen en andere cadeaux in ont vangst te nemen, 's Avonds werd door het muziekgezelschap „Sirene" een serenade gebracht, wat veel volk op de been bracht. J.l. Donderdag herdachten de echtelieden P. v. Vuuren en H. de Roon alhier, hunne 40-jarige echt- vereeniging. HOE HEERLIJK 15 'T

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2