Y eilingberichten. Marktberichten. Voetbalsport. It echtzaken. B. Branger, A. Roubos, P. Nieuvvenhui- zen, A. C. v. Rijswijk, G. den Besten, G. Pouli en C. den Boer. Technisch leider is de heer Alb. Christ van Capelle. CAPELLE. Bestek no. 130, het maken van vier sluisdeuren voor de sluizen 1, 2 en 3 van de Zuid-Willemsvaart onder de gemeenten 's Hertogenbosch, Ber- licum en Schijndel, i? door den Rijks waterstaat opgedragen aan den heer A. J. Dijkstra alhier, voor f6280. DUSSEN. In de gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden; van het waterschap „Het Noorderveld" werden herkozen de' heeren Joh. v. Dijk als voorzitter en G. Verbeek als lid. De rekening en begrooting werden goed gekeurd. De bazar met de daaraan verbonden verloting, inteekenlijst, giften etc., ge houden ten bate van 't Nationaal Cri sis-Comité, afd. Dussen, heeft onge veer 800 gulden opgebracht. Maandagmiddag hield het Wa terschap „De Zuid-Holl. Polder", voor stemgerechtigde Ingelanden in hotel Heesels hare jaarvergadering. Rekening dienstjaar '32—'33, evenals begrooting '34'35 werden goedgekeurd. Er zullen dit jaar geen uitkeeringen plaats heb ben aan de Ingelanden. GAMEREN. Rectificatie: Vanwege de coöp. „De Een dracht" alhier, werd de verbouwing .van woon- en winkelhuis aanbesteed. Ingeschreven werd door G. Oomen, Kerkwijk f6198.1 de iBel, Bruchem f 5999. J. (V. Eek,; Gameren f 5845. A. v. Kr ijl, Bruchem f5748. H. v. Eek, Gameren f 5686. Wed. J. C. v. Willigen, id. f5497.— IT. v. Willigen, Gameren f 5491. Begrooting f 5300. Aan T. v. Willigen zijnde de laag ste inschrijver, is het werk gegund. GORINCHEM. 3760 JUBILEUM 1935 Eén der oudste bedrijven in de om geving zal binnenkort jubileeren. De bekende Koffiebranderij, Tabaksfabriek en Theehandel N.V. v.h. M. Ravens- waay Zonen te Gorinchem zal in 1935 het feit' herdenken, dat de zaak 175 jaren geleden werd; opgericht. Dat zulk' een gedenkwaardig feit niet onopgemerkt zal, worden voorbij gegaan, spreekt vanzelf. Met recht mag men er trotsch op zijn, om een zaak 13./4 eeuw lang in stand te houden en uit te breiden. En wie kent niet de bekende soorten, koffie, thee en tabak welke door de firma Ravenswaay in den handel wor den gebracht? 175 jaar lang werd het devies in; eere gehouden om steeds prima kwaliteit artikelen te leveren te gen lagen prijs. De duizenden verbrui kers van Ravenswaay's, artikelen stel den dit devies reeds in 1760 op hoo- gen prijs. En nu, 175 jaren later, wordt dit devies nog minstens even hoog ge houden. Ravenswaay's artikelen zijn gegaan, van geslacht op geslacht. Van geslacht op geslacht werd bewezen dat Ravens- waa'ys Koffie, Thee en Tabak aan de spits gaan, wat kwaliteit betreft. Ter zijner tijd zullen wiij nog wel eens op dit jubileum terugkomen. Voor- loopig willen wij, U er op wijzen, dat de binnenkort jubileerende firma, reeds nu voor iedereen een verrassing heeft. Daarvoor verwijzen wij U echter naar de advertentie welke in dit blad voor komt. i NIEUWENDIJK. A.s. Zaterdagavond zal er in de consistorie der Geref. Kerk alhier, gele genheid worden gegeven tot het be talen van zitplaatsen. Het dochtertje van den heer H. P. kwam met het fietsenrijden dusdanig te vallen, dat zij ernstige kneuzingen aan armen en beenen opliep. Haar toe stand was van dien aard, dat direct geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. Naar we vernemen ligt 'tin de be doeling van de Chr. muziekvereen.; „Crescendo", om op Zaterdag 9 Juni a.s. haar eerste zomerconcert te geven. RIJSWIJK. De schietoefeningen der afdee ling GiessenRijswijk van den Biijz. iVrijw. Landstorm, zullen Zaterdag 2 Juni a.s. wederom een aanvang nemen. De oefeningen zullen aanvangen des avonds halt zeven en iederen Zaterdag gehouden worden op het plein der bijz. school. De gem. zangvereen. ,,De Lof- stem" alhier, gaf Zaterdag j.l. met medewerking van de muziekvereen. „Kunst en Vriendschap" en nog en kele zangvereenigingen van elders, voor een talrijk publiek een alleszins goed geslaagd jubileumconcert, zulks in ver band met haar 15-jarig bestaan. De opbrengst bedroeg f 70. SPRANG CAPELLE. Vergadering van den Raad de zer gemeente, te houden op Vrijdag 1 Juni 1934, des nam. 3 uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 13 Februari 1934. 2. Ingekomen stukken. 3. Nota van Ged. Staten inzake de gemeentebegrooting van 1934. 4. Wijziging leges-verordening. (Ver hooging heffing). 5. Vaststelling verordening verhaal couponbelasting. 6. Wijziging begrooting dienst 1933. 7. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening voor den dienst 1934. 8. Vaststelling kohier straatbelas ting 1934. 9. Vaststelling vergoedingen bijzon der lager onderwijs. 1931 en 1932. 10. Vaststelling steunregeling voor werklöozen. 11. Overgave in, eigendom van in bruikloon gegeven schoolgebouwen. 12. Mededeelingen. SLEEUWIJK. Woensdagavond hield het plaat selijk Brandweercorps in het gemeente huis alhier zijn jaarvergadering. De vergadering stond onder leiding van den heer W. Duizer, Opperbrandmees- ter. De notulen en jaarverslag werden voorgelezen en in orde bevonden. Verder volgde eenige bespreking over de werkzaamheden van de verschil lende functionarissen van dit corps. Te ongeveer 10 uur werd de vergadering, welke een eenigszins' feestelijk karak ter droeg, door den vorzitter met een opwekkend woord gesloten. Bij beschikking van den Minister van Defensie werd Machiel Verwoerd, dienstplichtige der lichting 1933, voor goed vrijgesteld wegens kostwinner schap. De laagste inschrijvers voor het vervoer van steenen, benoodigd voor de verharding van den nieuwen verbin dingsweg tusschen den Rijksstraatweg en Sleeuwijkschen dijk, waren Th. Wes terhout en Zoon alhier en wel voor f 0.60 per 1000 st. Naar wij vernemen zal de fan fare „Wilhelmina" alhier op Zater dag 2 Juni a.s., vanaf den Hoek: eene opmarsch maken naar de openbare school, alwaar de bazar zal worden ge houden. UITWIJK. A.s. Zondagnamiddag zal Ds. C. Hooijkaas afscheid nemen van de Herv. Kerk alhier en hoopt Zondag 10 Juni des namiddags' zijn intrede te doen in de z.jr. Groote Kerk te Den Briel, na des voormiddags bevestigd te zijn door zijn ambtgenoot Ds.: T. M. Loran al daar. WOUDRICIIEM. In een te Utrecht gehouden ver gadering van de Hoofdafdeeling Zoet- watervisscherij van de Nederl. Heide- Maatschappij werd accoord gegaan met een voorstel van de afd. Woudrichem, om er bij den Minister op aan te drin gen een steunregeling voor de visschers in het leven te roepen en om maat regelen te nemen tegen het hengelen door personen van niet-Nederiandsche nationaliteit. Met de inventarisatie van den land- en tuinbouw in deze gemeente is belast de heer J. Spiering alhier. v Bij de gehouden keuring van trekhonden werden alle 16 ter keuring voorgebrachte honden goedgekeurd. Door de visschers dezer gemeen te wordt deze week nog druk op finten gevischt, voornamelijk op de Berg- sche Maas. De vangsten blijven over het algemeen goed en eiken morgen worden dan ook eenige duizenden fin ten aan de vischmarkt alhier aange voerd. De prijzen variëeren van 5 tot 8 cent per stuk. In de plaats van Zuster van Don gen, de wegens een motoriongeluk, haar functie als wijkverpleegster tot heden niet kan waarnemen, is tijdelijk als zoodanig tewerk gesteld mej. A. J. van Gooi alhier. Onder voorzitterschap van den heer G. van Andel, hield Vrijdagavond in café 'Bergeijk de land- en tuinbouw- vereen. „Land van Altena" een leden vergadering. Na een korte inleiding van den voor zitter, besprak de heer Spiering als w.n. secretaris, de Regeeringsmaatregelen ten aanzien van het verplichte veilen, van vroege aardappelen enz. Vroege aardappelen zullen door de teelers zelf ter veiling moeten worden aangevoerd of administratief geveild. Op "deze wijze kan de kooper een ver- voerbewijs krijgen, daar het vervoer op andere wijze verboden za! zijn- Hoe verder de regeling voor het fruit zal zijn, was de Prov. Commissie nog niet bekend. Vast siaat echter, dat een teeler zich moet aansluiten als lid of gast bij een ingeschreven veiling. Voor bepaalde producten die aan een veiling waarbij hij zich heeft aange sloten, geen afzet hebben, kan hij dis pensatie vragen. Deze producten moe ten echter dan bij een andere veiling worden aangevoerd. Dispensatie kan alleen verleend worden door den Re- geerings Commissaris, en moet door den teeler worden aangevraagd. Wat de eigenheimers betreft, deze vallen niet onder de vroege aardappe len, mogelijk zal hierop een nadere regeling komen. Ook aan deze vei ling is thans gelegenheid zich als tee ler te laten inschrijven, waarvoor for mulieren verkrijgbaar zijn. Na nog eenige besprekingen van meer huishoudelijken aard, werd deze vergadering door den voorzitter ge sloten. ZALTBOMMEL. De 'groote oefening te Zaltbom- mel van den luchtbeschermingsdienst vond Zaterdag alhier plaats en was, zooals reeds door ons gemeld, gecom bineerd aan de groote luchtverken- ningsoefening, die over het geheele land plaats vond. Reeds den avond te voren kon men bemerken, „dat er iets in de lucht zat," er werd tegen 7 uur een vooroefening gehouden, en in opdracht 'van den Commissaris der Ko ningin werd van 21.45 tot 22.30 een verduisteringsproef gehouden. Straat verlichting ging uit; wie in de huizen licht had branden, dat van buiten af zichtbaar was, kreeg de waarschuwing de gordijnen te sluiten, fietsen en au to's reden met gedempt licht of met een blouw gekleurd licht, welke oefe ning voor vele automobilisten „een duistere zaak" leek, maar geluk kig maakte het zachte licht der maan een en ander niet te moeilijk. Deze proet moet door aller medewerking als goed-geslaagd worden beschouwd. Zaterdagmiddag half drie was alles gereed om de vijandelijke vliegtuigen te o'ntvangen. Vooraf verwelkomde bur gemeester Cambier van Nooten een groot aantal gasten, waaronder wij op merkten den commissaris der Konin gin, S. baron Van Heemstra, luit.-gen. C. A. Prins, comm. van den luchtbe schermingsdienst, kapt. A. Burgdorffer, vert, van den Minister van Defensie, en een groot aantal burgemeesters uit andere gemeenten. De Burgemeester stelde aller tegen woordigheid zeer op prijs en wees er op, dat de bedoeling w'as te toonen, dat ook in een kleine gemeente de be volking zeer nuttig werk kan doen voor algemeen heil, waarna de heer J. van Anrooy, het hoofd van den dienst in deze gemeente, het verloop der oefe ning nader toelichte. Deze laatste betrok daarna zijn hoofdkwartier, van waaruit alles tot in 'de kleinste bijzonderheden werd ge regeld. Toen dan ook de eerste vlieg tuigen in zicht kwamen, begonnen de sirene 'en stoomfluiten te loeien: het sein luchtgevaar aanwezig. Een lichtkogel, vanuit de machines wijst op een uitgeworpen bom en een geweldige 'knal doet de geheele stad daveren, »en pp de Markt stort een nieuw gebouw als een kaartenhuis in een. De goed-afgerichte helpers en de kwieke verpleegsters, allen met gas maskers, spoedden zich naar de St. Maartenskerk, waar een gasbom slacht offers maakte, de brandweer rukt uit naar de oude H.B.S. en de Gasfabriek, waar brandbommen een geweldigen brand veroorzaakten, terwijl doktoren en verpleegsters zich over het lot van talrijke gewonden ontfermden. Alles bleek uitstekend van stapel te loopen en behoorlijk geregeld, en toen na eenigen tijd1 de klokken begonnen te luiden en hoornblazers het verlos sende sein „luchtgevaar geweken" ver kondigden, bleek de oefening als ge heel uitstekend geslaagd te zijn. Dank zij tfe regeling *en de hulp van politie en 'burgerwacht. GORINCHEM. Ter namiddagveiling van fruit en (groente besteedde men voor aard beien 2533 ct.; 2e srt. 1822 ct. per pond. Bloemkool 1015 ct.id. 2e srt. 48 ct.; id. 3e srt. 3 ct. komkommers geel ie srt. 78 ct. id. 2e srt. 46 ct.; id. 3e srt. 3 3 1 2 ct.alles per stuk. Rabar ber f2f4,50; radijs fi 1,50; sel derie fo,8of1,40; peen f6f8; per 100 bos. Kropsla f0,50f1,30; per 100 krop. Stoofsla 341/2 ct. postelein 61/28 ct.; spinazie 5 11 ct.snijboonen 66 ct.peulen 20 40 ct.doperwten 1830: vroege aardappelen 16 1/217 G2 ct-; aBes per k.g. Aan de Veilmgsvereen. „Go rinchem en Omstreken" werden de ze week de eerste snijboonen aange voerd door het Centraal Proef- tuinbedrijf voor Gor. en Omjtr. De opbrengst van deze snijboonen droeg 66 ct., per k.g. ZALTBOMMEL. Op de 29 Mei gehouden vei ling werd besteed voor Deutsch Evern I 2941 ct. per pond; Deutsch Evern II 1926 ct. per pond. Aanvoer aardbeien 21.000 pond. Koude grond aardbeien 2132 ct. per pond. 'sHERTOGENBOSCH, 30 Mei. Op de markt van heden waren aange 7oerd 2696 stuks, 4274 stuks hoornvee, 4135 biggen, 26 zeugen, 472 schapen of lammeren en 84 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f160 tot 1250 per stuk Kalfvaarzen 130 220 Magere Ossen en Koeien ljiU loU Vette Ossen en) 4e kw. 2731 p. pond Koeien 45.-— 60. 6.— 12.-g 6.— 44. B 2e 0 25—28 Pinken van f 80.—tot f 440.—p. st, Zeugen Biggen Schapen Lammeren ,0 De aanvoer van vet vee was groot. De bandel luier dan de vorige week, pryzen iets lager. Kalfkoeien en vaarzen handel iets flauwer, prijzen ongeveer vorige week. Pinken door kleine aanvoer prijshoudend. Magere ossen en koeien voor de weide zeer kalm met lagere prijzen. Biggen door groote aanvoer, prijzen iets lager. Dra gende varkens ongeveer vorige week. Scha pen en lammeren prijshoudend. Kalveren zeer flauw, met lagere prijzen. Aanvoer stieren ongeveer de vorige week, prijzen onveranderd. Derde kwaliteit slachtkoeien handel flauwer met lagere prijzen. Afloop der markt zeer kalm. ZALTBOMMEL, 29 Mei. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 84 biggen, prijs van f7f43. 74000 eieren, prijs per stuk 2 4 2y2 cent720 K.G. boter, prijs l/2 K.G. roomboter f0.87y2, boerenboter f 0.87y2 HEUSDEN. Door het 1ste elftal der v.v. Juliana zal a.s. Zondag worden deelgenomen aan de serie-wedstrijden, uitgeschreven door de v.v. D.V.O. te Nieuwkuijk. Juliana zal dan moeten uitkomen tegen D.E.S. Alem om 2 uur. Oranje-Witten doet je best en probeert de 4 ste prijs mede te brengen. Naar we vernemen zal door de v.v. Juliana op Zondag 17 Juni een Inter nationale Sportdag worden georganiseerd. Het bestuur heeft hiervoor zich in ver binding gesteld met de Duitsche Voetbal vereniging Concordia e. V. 1919 uit Goch, welke hare medewerking heeft toegezegd. Tevens is reeds de medewerking toe gezegd door de Waalwjjksche Turn- en Gymnastiekvereniging, alsmede door de Fanfare der H. Familie, Heusdensch Belang enz. We komen echter nog wel nader in dit blad terug. WIJK EN AALBURG. A.s. Zaterdag na afloop van den wed strijd N.O.A.D.S.V.W. I zal er een veteranen-wedstrijd gespeeld worden om 8 uur (Z.T.) tegen N.O.A.D. III. Voetbalbond S. O. S. Uitslagen van 28 Mei. Afdeeling A L.O.N.G.A. I—N.O.A.D. I 3—1 Wilhelmina I—W.V.V. I 4-4 Stormvogels ID.E.V.O. I Gestaakt wegens beenbreuk S.D.O. I—N.E.O. I 4—2 S.V.W. I—Sparta (C.) 1—3 Afdeeling B N.O.A.D. II—S.V.W. II 1—5 W.V.V. IIDe Zwaluwen 20 S.F.C.—Wilhelmina II 10—1 Sparta (A)—Achilles 32 Blauw WitStormvogels II 02 Afdeeling Junioren L O.N.G.A.W.V.V. Niet opgekomen Sparta—S.V.W. 2—2 S F.C.De Zwaluwen 18 WilhelminaStormvogels 07 Stand afdeeling A S.D.O. 3 2 1 0 8-5 5 L.O.N G.A. 2 2 0 0 9—4 4 Wilhelmina 2 1 1 0 9—6 3 Stormvogels 2 1 1 0 4—3 3 S.V.W. 3 1 1 1 7—7 3 W.V.V. 3 0 3 8—8 3 Sparta (C) 3 1 1 1 8—9 3 D.E.V.O. 2 0 0 2 3—6 0 NE 0. 2 0 0 2 4—9 0 N.O.A D. 2 0 0 2 2—5 0 Stand afdeeling B W.V.V. II 6 5 1 0 23—4 11 Achilles 6 5 0 1 22—6 10 Sparta (A) 6 4 1 1 24—l'-i 13—43 y 6 Stormvogel' II 6 3 0 3 S.FC 4 2 0 2 20—10 4 De Zwaluwen 4 2 0 2 10—10 4 Wilhelmina II 5 1 2 2 8-18 4 S.V.W. II 6 2 0 4 10-22 4 N.O.A.D. II 5 4 0 4 4—19 2 Blauw Wit 6 0 0 6 3—23 0 Junioren Stormvogels 5 3 1 1 29—8 7 De Zwaluwen 3 3 0 0 16—3 6 L.O N G.A. 3 2 1 0 14-4 5 S.V.W. 4 2 1 1 9—6 5 Sparta 5 2 1 2 14—12 5 W.V.V. 3 0 1 2 2—7 1 S.F.C. 4 0 4 3 4—29 1 Wilhelmina 3 0 0 3 1—20 0 Programma voor 2 Juni. Afdeeling A NO.A.D.—S.V.W. I W.V.V. IL.O.N.G.A. I D.E.V.O. I Wilhelmina I N.E.O. IStormvogels I Sparta (C)S.D.O. I Afdeeling B S.V.W. II—Sparta (A) Wilhelmina IIBlauw Wit Stormvogels IIS.F.C. Achilles—W.V.V. II De ZwaluwenN.O.A D. Afdeeling Junioren De ZwaluwenWilhelmina S.V.W—L.O.N.G.A. Stormvogels Sparta S F.C.- W.V.V. Nagekomen uitslag Junioren S.F.C.Sparta 25 STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCH op Maandag- 28 Mei 1934. Kantonrechter|Mr. M. F. H. Brou wers. Ambtenaar O. jMj.Mr. C. L:. van Ysendijk. Griffier: Mr. E, D. H. M. Ver beek. JachtwetE. F. v. B„ Hedikhuij- zen, vrijspraak. VisscherijwetJ. v. B., Diussen, f5-—. Mollenwet: A. L:. H„ Vlijmen, f8.—. Openbaar vervoermiddel: P. A. v. d. K., Ammerzoden, f 5. WarenwetJ. K„ Ammerzoden, f 3- NachtgeruchtW. L. K., Vlijmen, f7.50 5 dagen. CrisiszuivelwetH. d. G., Zaltbom- mel, f 10. Aardappelenvervoeren zonder ver gunning: J. T., Eethen, f 10.,C. A., Drunen, f7.50 of 5 dagen. Auto zonder rijbewijsG. V., Oud.- Heusden, f2. Auto niet verlichtB. N., Wijk, f 4- Rijwiel zonder belasting: M. V., Heusden, f3. Rijwiel (zonder reflector C. v. d. S., Dussen, f3.—. Venten zonder vergunning: E. G.» Raamsdonksveer, f3. Orde verstorenP. v. E., Waalwijk, f 10. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCH op Woensdag 30 Mei 1934. Kantonrechter: Mr. F. J. M. I. Ba ron van Hövell tot Westerflier. Ambtenaar O. M.Mr. C. L. van Ysendijk. Griffier: Mr. E. Verbeek. Aardappelen vervoeren zonder ver gunning: A. v. E., Gameren, vrij spraak; J. M., Aalburg, f20.D. J. v. U., Ammerzoden, f40.Hl C. v. d. Li., Brakel, f40.A. K., Nederhemert, f15.— J. v. D., Bra kel, f 10. Auto zonder deugdelijk stuurtoe- stel: G. v. G., Ammerzoden, f15. Rijwiel zonder licht: C. C. v. K., Zaltbommcl, f 3.D. de H., Zalt- bommel, f3. O Verduistering. Voor de rechtbank te 's-Bosch heeft terecht gestaan J. J. A. W., secretaris der gemeente Empel, terzake dat hy in Juni 1933 te Empel en Meerwijk in zijn hoedanigheid van penningmeester van het waterschap Empel en Meerwijk verschil lende effecten, eigendom van het water schap, welke hij als penningmeester onder zijn berusting had, zich had toegeëigend. Verdachte bekende volledig. Hij had een kastekort en om dat te dekken had hij buiten weten van het bestuur vier effecten verkocht en er vierduizend gulden voor ontvangen. Burgemeester de Bekker uit Empel, be stuurslid van het waterschap, deelde mede, dat verdachte de stukken mocht beleenen voor kasgeld, maar niet verkoopen. Toen de fraude ontdekt was, bekende verdachte vijf stukken provincie Noord-Brabant ten be hoeve van zijn huishouden te hebben ver kocht. Verdachte staat gunstig bekend. Hij is ontslagen als penningmeester van den polder maar niet als secretaris van de gemeente.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2