ekendmaking. Depöhvan C. Jamin Notaris Van Gendt niet doorgaat. Notaris Van Gendt Notaris Van Gendt, N.V. „A.LA.D." „DE ONDERNENING". waaruit eventueel verlaging der wa terleiding-tarieven zou kunnen voort vloeien. Op voorstel van B. en W. gaat de raad met deze wijziging ac- coord. Voor verbetering en verbin ding van enkele perceelen land der gemeente zal in overleg worden ge treden met de besturen van de wa terschappen „De Polder van 's-Gra- venmoer" en „Beoosten de 's-Gra- venmoersche Vaart," ten einde de noodige toestemming te verkrijgen. Van den minister van Sociale Zaken is bericht ontvangen, dat de werkver schaffing kan worden verlengd tot 28 Juli a.s. Het subsidie percentage 2al nader worden opgegeven. B. en iW. machtigen den raad zoo noodig verlenging aan te vragen. Op verzoek van C. Heijblom om ontheffing van betaling der aflossing van het be drag der Rijkshypotheek op zijn wo ning wordt gunstig beslist. Even eens op een verzoek van J. G. Qui- rijns om gedeeltelijke ontheffing van hondenbelasting. Op een dergelijk verzoek van J. Blok wordt afwijzend beschikt. Een ingekomen verslag over 1933 omtrent den toestand der O. L. School wordt voor kennisgeving aan genomen. De raad besluit medewer king te verleenen voor het bezoek aan deze gemeente van het Natuur Hist. Tentoonstellingsschip en Schoolmuseum „Klein Artis." Er zal vrijstelling van havengeld worden verleend en zoo noodig electrisch licht worden beschikbaar gesteld. Een schrijven van Ged. Staten in zake bouw- en woningtoezicht. Hier in is reeds voorzien door het benoe men van een deskundige ter plaatse, zöodat aansluiting aan den bouwraad niet in overweging wordt genomen. De raad besluit eveneens niet me de te werken tot aansluiting aan den N. B. Provinciale Brandweerbond. (Medegedeeld wordt, dat de destruc tor voor vee en vleesch thans is ge vestigd te Son en begin Juni in wer king treden zal. In samenwerking met den vleeschkeuringsdienst te Ooster hout is een regeling tot stand geko men, waardoor de cadavers door de zen dienst zullen worden afgehaald en naar een centraal cadaverhuis op het Oosteinde zullen worden ver voerd, waarvoor de N.C.B. voor ver voer naar de destructor zorg draagt. B. en W. stellen een verordening voor, waarin ook de slagerijen ter plaatse worden betrokken, en waar in Ide verplichting tot het medewerken aan deze ophaaldienst wordt vastge legd. Aldus aangenomen. Op voorstel van Ged. Staten wordt de regeling inzake de heffing van kosten in ge val van besmettelijke ziekten' gewij zigd. Op verzoek van M. Faro aan de Vaartweg om ontheffing van schoolgeld wordt gunstig beslist. Be sloten wordt tot wijziging der be grooting 1933 en 1934, als ook de begrooting 1933 van het Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stellen aan den raad voor, over te gaan tot con- verteeren van een geldleening ad c.a. f 1000 thans loopende bij de Bank van Ned. Gemeenten a 51/2 pCt. welke elders kan worden geplaatst tegen 41/2 pCt. De raad gaat hier mede accoord. Voor onderzoek der gemeente-reke ning en der armen-rekening worden als commissie leden benoemd C. de Jong, D. van Beek en C. Mouthaan en voor het onderzoek der begroo tingen van de gemeente en het al gemeen burgerlijk armfonds te hee ren W. Begeer, J. Versteeg en D. van Beek. Daarna wordt nog besproken de afsluitingen welke de heer C. Mout haan heeft aangebracht aan den in gang der Molendijk, waardoor slechts een pad ter breedte van c.a. 1 M. is open gebleven. Algemeen wordt betreurd, dat tot een dergelijke af sluiting jnet prikkeldraad is overge gaan. Tenslotte bespreekt de raad ver schillende werkverschaffings objecten o.a. het in cultuur brengen der aan gekochte moerrasgronden, waarvoor een begrooting is gemaakt door de Ned. Heide Maatschappij. Daarna volgt sluiting op de gebrui kelijke wijze. IIERPT. Bij besluit van den Commis saris der Koningin in Noord-Brabant d.d. 12 Juni 1934 is benoemd tot plaatsvervangend burgemeester van Herpt c.a. W. J. N. Wijs, benoemd burgemeester der gem. Heusden. LAND VAN ALTENA. Door enkele leden van de Var- kensfokvereen. in dit Gewest, werd dezer dagen deelgenomen aan de Nat. Fokdag voor het Groot Yorkshire- varken te 's-Hertogenbosch. De navolgende prijzen werden daarbii behaald Klasse II, W. W. v. Leeuwen, Almkerk,met beer, 2de prijs. Klasse V, W. Snoek, Nieuwendijk. ar. zeug, ia prijs. Klasse V, A. C. v. B reu gel, Alm kerk, ar. zeug, ib prijs. Klasse VII, A. D. v. Buuren, Meeu wen, zeug, iste prijs. Klasse VIIc, W. H. Roubos, Dus- sen, zeug, 3de prijs. Klasse IX, A. D. v. Buuren, Meeu wen, zeug met biggen, 3de prijs. Klasse IX, H. v. Andel, Woudri chem, zeug met biggen, 2de prijs. NIEUWENDIJK. Aan de coöp. zuivelfabriek „Altena" is als volontair-monsterne- mer aangesteld, de heer A. v. Andel Hzn., te Woudrichem. Mei. H. V., had het ongeluk met het vaatwasschen een kopje te breken, de scherven kreeg zij in haar arm. Zii liep daarbij zulke verwondin gen op, zoodat geneeskundige hulp direct moest worden ingeroepen. De korfbalclub „Quick" al hier, speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen „De Zwaluwen" van De Lage-Zwaluwe. Deze spannende match eindigde met gelijk spel, n.l. 3—3- Door P. J. v. d. Bogerd werd Dinsdag met gunstig gevolg een exa men tuinbouwvakonder wijzer afge legd, waardoor hii zijn diploma be haalde. Met het veilen van aardappe len is Dinsdag een begin gemaakt, de prijzen waren voor schoolmeester f 8, eerstelingen f7,10 en blauwputten f 10, per 100 K.G. Woensdag schoolmeester plm. f6.50, eerstelingen fó.2q en blauw putten f8.15 per 100 K.G. Deze week geraakte de voer man D. v. Heusden met een geladen kar met aardbeien in een sloot, de aardbeien lagen over den weg ver spreid en werden weer opgeraapt, doch brachten een veel lagere prijs op, zoodat dit voor van H. een scha depost is. 'Ook de voerman ~S. geraakte met zijn wagen met aardbeien onderste boven, ook dit liep met schade door mindere opbrengst af. POEDEROIJEN. De heer E. v. d. W. alhier, had het ongeluk te struikelen en viel daarbij met zijn hand door een raam. Bij geneeskundige hulp bleek, dat er twee pezen waren doorgesneden. Het mannenkoor „O. G." al hier is voornemens op Zaterdag 30 Juni, met medewerking van enkele vereenigingen uit den omtrek een concert te geven op den Bol. Tevens zal dan de trekking der loterij plaats hebben. SLEEUWIJK. De muziekvereeniging „Wil- helmina" zal op Zaterdag a.s. haar eerste zomerconcert geven, op het terrein van den heer v. d. Waal aan den rijksstraatweg alhier. Het dameskoor „Looft den Hee- re" alhier is voornemens op 15 Aug. as ..deel te nemen aan het Groot Na tionaal ,zang- en muziekconcours te Almkerk en aan het in September te houden Bondsconcours te Dordrecht. SPRANG. Terwijl het dochtertje van den heer B. van de school uit Waalwijk naar huis kwam, werd zij door een persoon, waarschijnlijk met minder goede bedoelingen, aangehouden. Door de politie is zekere v. d. A. als verdachte gearresteerd. Mej. H. Rijken leerling-ver pleegster in het krankzinnigengesticht Bloemendaal te Loosduinen, slaagde voor het examen krankzinnigenver pleging eerste gedeelte. Cand. Bonsema van Hoogkerk (Gr.) heeft het beroep naar de N.H. Gemeente alhier, aangenomen. VEEN. Op 9 Juni stonden bij de ar beidsbemiddeling ingeschreven 35 werkeloozen. Door eenige ingezetenen alhier wordt getracht om de muziekvereen. „Wilhelmina" een muziektent te ver schaffen, iets waaraan deze vereeni- ging reeds jaren behoefte gevoelde, en wat tot verfraaiing van ons dorp zeker bij zal dragen. In bijna iede re plaats, hoe klein ook, treft men tegenwoordig een muziektent aan, en waarom hebben wij ons dik wijls afgevraagd kan dat ook in onze gemeente niet? Door den heer Smits werd reeds een mooi plaats je afgestaan, waar zij geplaatst zal kunnen worden, een woord van dank hiervoor is zeker wel op zijn plaats. Nu zal a.s. Zaterdag door „Wilhel mina", een muzikale rondgang door de gemeente worden gemaakt, waar bij door eenige personen zal worden gecollecteerd, teneinde de noodige gelden bijeen te krijgen. Wij twijfe len er niet aan of een ieder zal voor dit mooie doel naar vermogen bij dragen. Laat ieder nog eens toonen, dat het bestaan en het voortbestaan, van onze fanfare door hen nog altijd op hoogen prijs wordt gesteld. WOUDRICHEM. In de j.l. Zaterdag gehouden bestuursvergadering van de Vereen, voor Neutraal Bizonder Onderwijs zijn respectievelijk tot voorzitter, se cretaris en penningmeester gekozen de heeren H. de Lorm, J. H. Ver hoeven en Ad. van Vugt J.W.zn. Naar wij vernemen zijn voor het administratief veilen van vroege aardappelen, voor de erkende veilin gen verschillende rayons aangewezen. Zoo behoort tot het rayon der. veiling alhier, de gemeente Woudrichem, Sleeuwijk, Werkendam, Biesbosch. Almkerk, Dussen, Uitwijk en Waard huizen, Rijswijk en Giessen. Door de visschers dezer ge meente wordt nog steeds op finten gevischt, voornamelijk op de Berg- sche Maas. De vangsten blijven zeer goed, doch de prijs is nog al ver minderd. Deze week werd van 3 tot 8 cent per stuk besteed. De heer Chr. van Rijswijk, se cretaris dezer gemeente, is gekozen als secretaris der vereeniging van bur gemeesters en secretarissen in het Land van Heusden en Altena. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat ten Gemeentehuize aanvragen kun nen worden ingediend ter bekoming van vischakten voor het met 1 Juli a.s. aanvangende nieuwe dienstjaar. De in deze gemeente gehou den collecte tenbehoeve van de ver eeniging tot steun aan bilnden te Utrecht heeft f15.50 opgebracht. Voor de uitkeering uit de werkloozenkassen der landarbeiders in deze gemeente is de gemeente door den minister van Sociale Zaken gerangschikt in klasse B. Door burgemeester en wethou ders gemeenteTs in de plaats van den heer G. Struik met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot Hoofdbrandmeester de heer Ph. Struik. Gedurende het ie kwartaal '34 werden vanwege den Warenkeurings- dienst in deze gemeente 26 'inspecties gehouden en 27 monsters onderzocht, waarvan geen enkel werd afgekeurd. WERKENDAM. Onze dorpsgenoot, de heer G. M. Mijnlieff, slaagde dezer dagen voor het examen iste gedeelte, tand heelkundige. Het 4-jarig zoontje van den heer Adr. v. d. Werken werd door een fietsrijder overreden. Hierbii kwam het ventje zoo ongelukkig te recht, dat het zijn rechterbeentje brak, hetwelk door dokter Schols werd gezet. Donderdag 9 Juni had in het gebouw van Chr. Belangen een op richtingsvergadering plaats van een afdeeling van den Ned. Christenvrou- vrou wen-bond. Als spreeksters traden dien avond op Mevr. Breedveld-v. d. Brink en Mej. Poot. De leiding beruste in han den van Mevr. Nagelkerke-Nieboer, die het initiatief tot oprichting van een afdeeling alhier genomen had, en welke vergadering op de gebruike lijke wijze met gebed en schriftle zing opende en na een kort openings woord het woord gaf aan Mevr. Breedveld, Idie op uitvoerige en duide lijke wijze doel en strekking van den Ned. Christenvrouwen-Bond uiteen zette; inzonderheid belichtte zii de principieele en geestelijke zijde van dit werk. Na de pauze werd het woord ge geven aan Mej. Poot die een uiteen zetting gaf van de meer practische zijde o.a. het houden van lezingen en cursussen en het verspreiden van geschriften. En hoewel de Bond hoofdzakelijk bedoelt voorlichting te geven op maatschappelijk en staat kundig terrein, wil zij gaarne het nut tige met het aangename vereeni gen en geeft ook demonstraties op huishoudelijk terrein en organiseert uitstapjes naar inrichtingen van barm hartigheid enz. 33 personen gaven zich als lid op, waarna bestuursverkiezing plaats had. Gekozen zijn de dames: R. Nagelkerke-Nieboer, (Presiden te); C. Dam-Bcekmeijer M. v. Apel- doorn-de Groot; C. Hakkers-Rib- bens; N. A. Hakkers: N. Verdoorn. De nieuwgekozen presidente dankte voor het vertrouwen in haar gesteld en sprak den wensch uit, dat de Ver eeniging tot bloei mag komen. De vergadering werd hierna met dankge bed gesloten door Mevr. Breedveld. Door de Herv. Knapenvereen. „Benjamin", werd een fietstochtje ge maakt naar Breda, onder leiding van de Heeren Bouman en de Gruiter. Om acht uur werd van Werken dam vertrokken, en in vroolijke stem ming werd doorgepeddeld naar Oos terhout. Hier werd een poosje gepauzeerd, ojf beter, gestoeid en ger,avot in den speeltuin. Eigenlijk te spoedig paar den ,zin van 'de jongens moest worden opgebroken, want er stond nog meer op 't programma. Zonder ongelukken werd Breda be reikt. Ook het weer hield zich tot nog toe goed, al zag de lucht er drei gend uit. 't Mastbosch bleek een attractie. Het Eeuwige Laantje met zijn hooge den nen, de diennenkegels, de boschbessen, het ispeLen tusschen 't groen, 't was al les even gezellig. 'Maar de lucht was dreigender geworden, in de verte, soms dichtbij, rommelde de donder en de leideirs oordeelden het verstandig de „Boschwachter" top te zoeken. Maar goed ook, want nauwelijks was ©en plaatsje gezocht, of de eerste drop pels begonnen te vallen, spoedig ge volgd dfoor'meerderen; "t werd een com plete regenbui, die de stemming wel wat deed dalen. Tamelijk gedrukt werd de terugreis aanvaard, want het bleef maar rege nen en nog eens regenen. Maar toen net buiten Breda, weer een zonne straaltje vo'or den dag kwam en de zon het won van de wolken, was de stemming weer spoedig op peil. On derweg werden de fietsen volgeladen met het gele brem, zoiodat, toen on geveer 9 uur Werkendam weer werd bereikt, de Knapenvereen. wef wat leek te zijn van een bloemencorso. „Ben jamin" kan terug zien op een gezel- ligen dag. Door de postduivenvereniging „Stormvogels wordt a.s. Zondag deel genomen aan het Nationaal 'Bonds concours, tevens Kasconcours der plaat selijke vereeniging, van uit Orleans (Fr.) ruim 483 KjM. Door deze vereen, werd een wed vlucht gehouden vanuit Compiënne (Fr.). Loslating der duiven 10 uur. Aankomst le duif 2 uur 53 min en 32 sec. en laatste 4 uur 53 minuten. Uitslag der prijzen als volgt: P. den Breejen 1; Bras 2, 7, 8, 10, 12 en 23; J. Visser. 3, 16; P. de Jong 4, 17; Vos-Koman 5, 15; de Boon-Mik 6, 9, 13, 14; D. Vogel 11; T. de Klerk 18; Dubbeldam 19; D. Vink 20; v. 't Verlaat 21; Deenik 22. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk bevestigd als Herder en Leeraar dezer gemeente, de Weleerw. Heer Ds. R. J. D. Beerekamp, over gekomen van Heelsum en Doornwerth. De bevestiger Ds. A. Meeter van Wa tergraafsmeer (A'dam Oost), had voor deze gelegenheid als tekst ge nomen: Matthëus 13:13b: „Zie, een zaaier ging uit om te zaaien." Ds. Beerekamp, welke geboren is te Willemstad, trad in 1926 in het ambt te Molkwerum (Fr.), 1929 te Heelsum en Doornwerth en thans in onze ge meente. Zondagmiddag te half drie hield Z. WelEerw. zijn intrede voor een over volle Kerk, waarvoor hij als tekst had gekozen Johannes 15 :5b: „Zonder Mij kunt gij niets doen". Na een zeer ernstige predikatie, waar in de nieuwe Herder en Leeraar een getuigenis aflegde aan zijn gemeente, sprak hij enkele persoonlijke woorden tot zijn Moeder, zuster, schoonmoe der, kerkeraad, gemeente, enz., alsmede de burgerlijke overheid, welke ook aan wezig was en wel burgemeester W. Beukenkamp, de wethouders C. H. Bo- gers en J. J. van Oord en de wethou der yan de Werken en Sleeuwijk, de heer L. B. v. d. Straaten. Hierna werd hij toegesproken door W. Dam, Ds. Dingstee van Almkerk namens de Ring en Ds. de Leeuw van Sleeuwijk als consulent, op wiens ver zoek de nieuwe predikant staande werd toegezongen Ps. 20 1. De Burgerwacht, afd. Werken dam, zal voortaan haar schietoefenin gen houden op Donderdagavond op het fort Uppelschendijk. Daar is thans een zeer groote verbetering gekomen, aan gezien men nu de beschikking heeft over een 100 meter schietbaan. Het 4-jarig.dochtertje van den heer C. de Graaff ispyp den Werken- schendijk door den motorrijder dhr. J. v. O. Jz. alhier aangereden. Doordat 't meisje eenigszins twij felde om den weg over te steken, reed de heer v. O. reeds wat lang zamer, doch op een gegeven oogen- blik stak het kind recht den weg over. De motorrijder, hierop niet verdacht, remde zeer krachtig, wat echter niet kon verhinderen, dat de linkerstuurhelft tegen 't hoofd van het meisje ging met gevolg, dat de rech terwang deerlijk werd verwond en 'tkind tegen den grond werd ge smakt. De motorfiets stond op het zelfde moment stil. De kleine werd direct opgenomen en geneeskundige hulp van dokter Schols ontboden, die de wond hecht te. Het kind had ook nog een kleine verwonding aan den linkerkant van het voorhoofd door den val. Begrijpelijk was de motorrijder erg geschrokken. De politie stelde een onderzoek in en naar ons werd ver zekerd, treft de motorbestuurder niet; de minste schuld. WAARDHUIZEN. De .collecte voor het Lande lijk Comité ter Herdenking van de Afscheiding. (Voorz. Dr. H. Colijn) heeft te Waardhuizen en Uitwijk op gebracht de som van f 39,25. Vorige week hebben losloo- pende honden des nachts bij P. N. Dz. een zevental konijnen weten te bemachtigen en doodgemaakt. idvertentiëii. HEDE^ IS HET GEOPEND. Komt s. v. pi eren onze étalage zieD, waarin adle artikelen zijn geprijsd. A. VOS Pz. Korte Steeg C 109AAALBURG. Vanaf héden, dagelijks versche kersenYverkrijgbaar in den bekenden boomgaard van Verhagen te MEEUWEN. Bestellingen worqen ook thuis aangenomen en Telefonisch No. 3 Veen en in afen^oom- gaard te Meeuwen. bericht>v4at de veiling van het weiland in &e Oosters, van den heer G. PIROV te Oudheusden, bericht, <ÏM het perceel bouwland te Andel, vaa. erven Mevrouw "Wed. W. van Hbuten, is ingezet op f 1725. TOESLAGDinsl^ag 19 Juni e.k. nam. 3 u Z. T., bij Wed. Bouman, a./d. Rib te Andel. bericht,dat de jaarlijkiche zullen plaats; hebben 1°. op Dinsdag 19 Jnni 1934, nam. 2^uur (z.t.) precies bij Wed. Bourhan a/d. Rib te Andel, t/v. damek W. van der Blom en Wilder\pnck-Verhagen, alwaar tevens zullen verpacht worden voor MejN A. A. van Lanschot, 3 perc. Hooigras te Giessen „de Vijfmorgen" 2°. op Woensdag 20 Jnni 1934, nam. 7 uur (z.t.) precies bij Mej. G. Vos te Veen t/v. den heer Ch. J. Engelberts. Zie biljetten. bijbels en kerkboeken in veï-scMllende prijzen voorhancten in den Boekhandel van de firma l. j. neerman heusden. Met ingang van Maandag 18 Juni a.s. zullen de tarieven van de autobusdiensten N.V, A.L.iCï^l en „De Onderneming op het traject HLHSDEN's BOSCH en omgekeerd, met De Autobusdienst-ondernenHpgen MinzaaiA aanbevelend Minzaam aanbevelei GEBRS. VOS, Wijl ANT. 'T LAM, VeenJ 10 CENT per rit t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2